FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Protestantyzm(upadly) a Masoneria(oswieceni :D)
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-12-11, 17:16   

dynamo,

Cytat:
o czym ty wogle bajerujesz ze tak powiem.Te czteri literki byly wielbone od antycznych czasow przez jak bysmy to dzisiaj nazwali zdeklarowanych szatanistow..Teraz mamy podobnie..tylko jedni sie z tym kryja a inni nie...helena blavatska,Crowley i wielu innycj ONI WIELBILI YEHOVE KUMASZ?


A co ,mnie to obchodzi do jakich celów Masoni używali imienia Bożego ? Kto był wcześniej Masoni czy imię Boże , pomyśl czy nie wolno im było wielbić Boga ? czy mieli gdzieś to zakazane ? przez kogo Kubieka który według swoich proroctw przybędzie na statku kosmicznym :-/

W dzisiejszych czasach w kościołach ewangelicznych w USA śpiewa się pieśni ku czci Boga JHWH i jednocześnie wierzy w piekło czy ma mnie to dziwić :-/ i w jakiś sposób zniechęcać do Stwórcy

Cytat:
W imie Jezusa to oni wciskali ze walcza..doczytaj kogo tak naprawde wielbili krzyzowcy(bo ma to zwiazek poniekad ze swietym Jehova co juz nie jest tak naglosnione



Wysuwasz bardzo błędny wniosek tak jakoby to sam Bóg miał im zabraniać znajomości swojego imienia .

Czy Jezus zwracał sie do Boga wyłącznie Ojcze ? a w jaki sposób zwracali się uczniowe Jezusa do Boga? , proszę o przedstawieniowe dowodów
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-12-11, 17:25, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
dynamo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 17:31   

Cytat:
A co ,mnie to obchodzi do jakich celów Masoni używali imienia Bożego ? Kto był wcześniej Masoni czy imię Boże , pomyśl czy nie wolno im było wielbić Boga ? czy mieli gdzieś to zakazane ? przez kogo Kubieka który według swoich proroctw przybędzie na statku kosmicznym


Juz pomijajac wszystkie istotne fakty dotyczace imienia..(bo normalnie wymiekam :D)

A co myslisz ze mason szatanista wielbi Wszechmnocnego.Do tego aby dosjc do samej prawdy nawet oni musza osiagnac odpowiedni poziom.A ty od reki bagatelizujesz sprawe..brawo

Normalnie nie mam pytan...

Cytat:
W dzisiejszych czasach w kościołach ewangelicznych w USA śpiewa się pieśni ku czci Boga JHWH i jednocześnie wierzy w piekło czy ma mnie to dziwić i w jakiś sposób zniechęcać do Stwórcy

Mijasz sie z tematem..Zacznijmy od tego .Czy to wogle imie i to czyje :roll:
Ostatnio zmieniony przez dynamo 2013-12-11, 17:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 17:40   

PRZESTAŃCIE MIESZAĆ PANA BOGA I JEGO IMIĘ DO SWOICH SPORÓW I KŁÓTNI!!!!
 
     
dynamo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 17:53   

Iwona napisał/a:
PRZESTAŃCIE MIESZAĆ PANA BOGA I JEGO IMIĘ DO SWOICH SPORÓW I KŁÓTNI!!!!


:roll:

Kochana Iwonka na nas nakrzyczala..
Nie wiesz o czym mowa..wiec nie wchodz miedzy wodke a zakaske ;-)

Prawda o Bogu jest wazniejsza od nas wszystkich droga Iwonko ;-)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 17:56   

To się na pw spierajcie.
Nie chcę by tu był spór i to jeszcze z mieszaniem Boga do niego
Ostatnio zmieniony przez Iwona 2013-12-11, 17:58, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 18:00   

Przepraszam, że w taki krzykliwy sposób zwrócić wam uwagę. Urazić was nie chciałam, ale mnie to zdenerwowało
 
     
dynamo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 18:39   

Cytat:
Czy Jezus zwracał sie do Boga wyłącznie Ojcze ? a w jaki sposób zwracali się uczniowe Jezusa do Boga? , proszę o przedstawieniowe dowodów

Teraz to mnie rozsmieszyles..Czy moze jestes w posiadaniu tylko hebrajskie bbili w ktorej tego nie ma :roll:

Ja cie krece zebym musail taka oczywistosc udowadniac

Jezus
Tymczasem nie przypadkiem słowo to nie pojawia się w Ewangeliach ani razu -- z wyjątkiem kilku dość jednoznacznych aluzji, o których za chwilę. Mianowicie Jezus Chrystus objawił nam nowe imię Boga, doskonalej odsłaniające prawdę Bożej miłości do ludzi. Kiedy przypatrzyć się zapisanym w Ewangeliach modlitwom Chrystusa, od razu rzuca się w oczy, że Boga nazywał najczęściej Ojcem. OJCIEC -- to jest właśnie nowe imię Boga: "Ojcze, nadeszła godzina! Uwielbij Syna swego, aby Syn Cię uwielbił" (J 17,1); "Ojcze Święty, zachowaj ich w imię Twoje" (J 17,11); "aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas" (J 17,21); "Wysławiam Cię, Ojcze, Panie nieba i ziemi, że zakryłeś te rzeczy przed mądrymi i roztropnymi, a objawiłeś je prostaczkom" (Mt 11,25); "Ojcze, w ręce Twoje oddaję ducha mego" (Łk 23,46). Również nas uczył, abyśmy właśnie w tym imieniu zbliżali się do Boga: "Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje" (Mt 6,9).


A cu my tutaj mamy :roll:

”(9) NIKOGO też na ziemi nie nazywajcie waszym ojcem; jeden bowiem jest Ojciec wasz, Ten w niebie.” (Mat.23:9)

Jak sie modlil Jezus i jak kazal sie modlic ? O jehovo badz wola twoja :roll:

BTW:nie badz leniwy przeciez jest konkordancja..podam tylko pare przykladow bo szkoda zachodu

(41) Syn Człowieczy pośle aniołów swoich: ci zbiorą z Jego królestwa wszystkie zgorszenia i tych, którzy dopuszczają się nieprawości, (42) i wrzucą ich w piec rozpalony; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów. (43) Wtedy sprawiedliwi jaśnieć będą jak słońce w królestwie Ojca swego. Kto ma uszy, niechaj słucha! (44) Królestwo niebieskie podobne jest do skarbu ukrytego w roli. Znalazł go pewien człowiek i ukrył ponownie. Z radości poszedł, sprzedał wszystko, co miał, i kupił tę rolę.

(12) Jak wam się zdaje? Jeśli kto posiada sto owiec i zabłąka się jedna z nich: czy nie zostawi dziewięćdziesięciu dziewięciu na górach i nie pójdzie szukać tej, która się zabłąkała? (13) A jeśli mu się uda ją odnaleźć, zaprawdę, powiadam wam: cieszy się nią bardziej niż dziewięćdziesięciu dziewięciu tymi, które się nie zabłąkały. (14) Tak też nie jest wolą Ojca waszego, który jest w niebie, żeby zginęło jedno z tych małych. (15) Gdy brat twój zgrzeszy <przeciw tobie>, idź i upomnij go w cztery oczy. Jeśli cię usłucha, pozyskasz swego brata.

(19) Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.


Tak nieraz mam wrazenie ze niektorzy chrzcza sie w imie Jehovy..Normalnie nie ogarniam tego :D

(19) Rzekła do Niego kobieta: Panie, widzę, że jesteś prorokiem. (20) Ojcowie nasi oddawali cześć Bogu na tej górze, a wy mówicie, że w Jerozolimie jest miejsce, gdzie należy czcić Boga. (21) Odpowiedział jej Jezus: Wierz Mi, kobieto, że nadchodzi godzina, kiedy ani na tej górze, ani w Jerozolimie nie będziecie czcili Ojca. (22) Wy czcicie to, czego nie znacie, my czcimy to, co znamy, ponieważ zbawienie bierze początek od Żydów.

(39) W odpowiedzi rzekli do Niego: Ojcem naszym jest Abraham. Rzekł do nich Jezus: Gdybyście byli dziećmi Abrahama, to byście pełnili czyny Abrahama. (40) Teraz usiłujecie Mnie zabić, człowieka, który wam powiedział prawdę usłyszaną u Boga. Tego Abraham nie czynił. (41) Wy pełnicie czyny ojca waszego. Rzekli do Niego: Myśmy się nie urodzili z nierządu, jednego mamy Ojca - Boga. (42) Rzekł do nich Jezus: Gdyby Bóg był waszym ojcem, to i Mnie byście miłowali. Ja bowiem od Boga wyszedłem i przychodzę. Nie wyszedłem od siebie, lecz On Mnie posłał.


np Pawel
(15) Nie otrzymaliście przecież ducha niewoli, by się znowu pogrążyć w bojaźni, ale otrzymaliście ducha przybrania za synów, w którym możemy wołać: Abba, Ojcze! (16) Sam Duch wspiera swym świadectwem naszego ducha, że jesteśmy dziećmi Bożymi.

Nie wiem jak wy ale ja jestem dzieckiem Bozym a nie Jehovy czy tez inej intepretacji czterech literek

(3) Niech was obdarzy łaską i pokojem Bóg, Ojciec nasz, i Pan Jezus Chrystus, (4) który wydał siebie samego za nasze grzechy, aby nas wyrwać z tego świata złego, zgodnie z wolą Boga, Ojca naszego.

Mt 6,9 A wy tak się módlcie: Ojcze nasz, któryś jest w niebie, Święć się imię twoje, (BW)

J 12,28 Ojcze, wsław Twoje imię. Wtem rozległ się głos z nieba: Już wsławiłem i jeszcze wsławię. (BT)

J 17,6 Objawiłem imię twoje ludziom, których mi dałeś ze świata; twoimi byli i mnie ich dałeś, i strzegli słowa twojego. (BW)


Yehova gdzies sie zgubil po drodze LOL

Wiec ile razy pada nazwa Ojciec w NT... Ludzie co z wami nie tak???
Nie jestes ulomny reszty sam sobie poszukaj

Kiedys na webie sporo o tym piaslem..wiec wybacz sie nie pale do papugowania :D

Jezscze cos na deser
http://zebrowski.apologet...dziejow,245.htm

Ten facet ma duzo racjii /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/
Ostatnio zmieniony przez dynamo 2013-12-11, 18:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-12-11, 19:13   

dynamo,

Cytat:
Teraz to mnie rozsmieszyles..Czy moze jestes w posiadaniu tylko hebrajskie bbili w ktorej tego nie ma


Kto ci powiedział że nie ma :mrgreen:

http://www.kirjasilta.net/hadash/ sprawdź sam

Czy ja ci gdzieś pisałem o hebrajskiej Biblii ? w którym miejscu :-D

Wskaż modlitwę gdzie apostołowie zwracali sie w modlitwie do Boga wyłącznie ,, Ojcze ''

Czy słyszałeś o tym że jest również NT w j hebrajskim nie Świadkowy i o dziwo jest w nim imię Boga :lol:

Łuk 4 :19 לִקְרֹא שְׁנַת רָצוֹן לַיהוה."

Mat 22:44 44 'נְאֻם יְהוָה לַאדֹנִי: שֵׁב לִימִינִי עַד־אָשִׁית

Czy mam ci podać więcej cytatów z NT gdzie występuje imię Boga ?

Mam jeszcze Nowy przekład Bibi Warszawskiej gdzie imię Boga jest użyte w tekście .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2013-12-11, 19:17, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
dynamo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 19:43   

Cytat:
Łuk 4 :19 לִקְרֹא שְׁנַת רָצוֹן לַיהוה.


Chyba mowisz o przekladach oparych na bublach masoreckich..(tak zwanym super odkryciu pffff)

Tysiaclaka
Pana
Warszawska
Pana
Warszawsko-proska
To samo
Gdanska
To samo
Breszka
To samo
Poznanska
To samo

Wersje King James
Tez potwierdzaja moja zdanie...

A tu najstarsze jakie sie dogrzebalem z 1560!!!
19 To proclaim the favorable year of the Lord."

http://www.studylight.org...en_nas&q=lu%204

Jehova dobjawil sie dopiero PNS hahahah ..no moze teraz czesc ludzi zaczela sie jehovic to masz nowy przeklad pfffffffff

Sugerujesz ze ludzie przeez pare wiekow nie znali Imienia Boga hahahah Wszechmocny Jehova nie dal rady sie objawic..Potrzebowal pomocy i tropicieli /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/

Acha i oczywiscie prorocy pisali w tym jezyku na ktory sie powolujesz..O jejku :roll:
Caly swiat bladzil hahaha dopiero hebrajscy tropiciele objawili nam prawdziwego Boga..
A jak jest po grecku caly ten jehova moze jakos lepiej brzmi niz ten caly niszczyciel /hahaha/

Czytalem jakie przekrety robia SJ z przekladami nawet tam gdzie ma byc nieraz chrystus potrafia jehove wcisnac..Mi ciemnoty nie wcisniesz wybacz ;-)

http://www.churchgrowth.cc/Translations.htm
http://www.biblia.info.pl/biblia.php /hahaha/


Zanim cos wyszponcisz dobrze sie zastanow i przezczytaj
https://groups.google.com/forum/#!msg/pl.soc.religia/n8Vs587Z3eU/vBOkzMtwpGIJ

Wiki /hahaha/
Jehova Nie występuje w Nowym Testamencie,

Toz to spisek /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/
Ostatnio zmieniony przez dynamo 2013-12-11, 19:52, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-12-11, 19:57   

dynamo napisał/a:
Zacznijmy od tego .Czy to wogle imie i to czyje

Zacznij od tego jak Bóg Prawdziwy ma na imię. Pisanie , że Bóg to Ojciec
jest śmieszne. Mój ojciec ma imię, dlaczego więc Jezus jako Syn Boży nie mógł znać imienia własnego ojca.
Zacznij myślec, bo na razie myśli za ciebie Kubik.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2013-12-11, 20:01   

dynamo,

Kto cię tak wprowadził w błąd że metoda jaką opracowali Masoreci jest ,, be''

Czy zdajesz sobie z tego sprawę że zrobili oni to po to aby każdy mógł czytać tekst hebrajski ? przecież oni jak i inni potrafili czytać tekst spółgłoskowe do którego mieli dostęp również chrześcijanie w 2 czy 4 w wiec gdzie jest problem ? Uważasz że dopiero od czasów Masoretów odkryto jak należy odczytywać teks hebrajski ? :mrgreen:


Biblia Szymona Budnego NT zawiera imię Boga :lol:
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
dynamo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 20:06   

Mnie smieszy co wlasnie napisales.Za ciebie nie mysli chyba nikt tylko piszesz bezmyslnie..
Syn Bozy objawil swojego Boga jako Ojca..

Imię kogoś w znaczeniu "ten ktoś".
Imiona jako osoby
Imię jako tytuł:
Jeszcze inne znaczenie słowa „imię”:

A Filip dotarł do miasta Samarii i głosił im Chrystusa.

Prezentujesz plytkie myslenie wiec odesle cie do linku..szkoda mojej sily

http://zebrowski.apologet...dziejow,245.htm

Jesli bedziesz upieral sie przy swojej durnej teori to bede cie musial wyprowadzic z bledu /hahaha/
/hahaha/
 
     
dynamo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 20:08   

David 77 napisał/a:
dynamo,

Kto cię tak wprowadził w błąd że metoda jaką opracowali Masoreci jest ,, be''

Czy zdajesz sobie z tego sprawę że zrobili oni to po to aby każdy mógł czytać tekst hebrajski ? przecież oni jak i inni potrafili czytać tekst spółgłoskowe do którego mieli dostęp również chrześcijanie w 2 czy 4 w wiec gdzie jest problem ? Uważasz że dopiero od czasów Masoretów odkryto jak należy odczytywać teks hebrajski ? :mrgreen:


Biblia Szymona Budnego NT zawiera imię Boga :lol:



Oh ci swieci zydowscy masoreci hahahah Nie wciskaj mi kitu ja juz sobie poczytalem o tych ich przekladach /hahaha/
Dobra ..Pozamiatane /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/
/hahaha/ /hahaha/
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-12-11, 21:50   

dynamo napisał/a:
Syn Bozy objawil swojego Boga jako Ojca..


Syn Boży powiedział :
"Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje"

dynamo napisał/a:
Imię kogoś w znaczeniu "ten ktoś".


Jak ktoś nie ma imienia to nie jest osobą. Ja wierzę, że Bóg Prawdziwy jest duchową osobą.

dynamo napisał/a:
Prezentujesz plytkie myslenie wiec odesle cie do linku..szkoda mojej sily


link ma na celu ośmieszyć ŚJ, ja nim nie jestem, więc nie wiem na co mi go podałeś
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
dynamo
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-12-11, 22:13   

Cytat:
"Ojcze nasz, któryś jest w niebie, święć się imię Twoje"

Nom i gdzie to imie?Ojciec czy amenzja :D /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ /hahaha/ Nawet w PNS nie wymienia tu jehovy..to ci rewelacja
Cytat:
Jak ktoś nie ma imienia to nie jest osobą. Ja wierzę, że Bóg Prawdziwy jest duchową osobą.

Sa rozne opinie na ten temat..wiele osob twierdzi co innego.Ja tez w przychylalbym sie co do osobowosci...Ale zapominasz ze Bog jest jeden,jedyny(w swoim rodzaju :D) Wiec po co mu imie(tylko mi tu nie allachuj :D). /hahaha/ Poza tym imie zazwyczaj nadaje np ojciec synowi itd.Kto by sie osmielil nazwac samego Boga>Bog nie ma ojca itp.

Cytat:
link ma na celu ośmieszyć ŚJ, ja nim nie jestem, więc nie wiem na co mi go podałeś

Oh nie twierdzilem ze jestes i tez nie bylo to przyczna zapodania linka..kazdy pewnie kto sie z nimi nie zgadza chce ich osmieszyc :D? smiale stwierdzenie /hahaha/ /hahaha/

Pisalem co oznacza imie :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 8