FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
POTOP
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-01-03, 16:18   

Krystian,
Cytat:

Gdyby odczytywać dosłownie to morza nie będzie


Gdybyśmy chcieli Ks Objawienia odczytywać dosłownie to wyszły bym nam niedorzeczności . Wiele symboli w Ks Objawienia jest wyjaśnionych np

Obj 17: 1 ) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami,

Kogo symbolizują wody ? odpowiedź mamy w wersecie 15

I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.

Co zatem symbolizuje morze ?

Izajasza 57:20

„Lecz bezbożni są jak wzburzone morze, które nie może się uspokoić, a którego wody wyrzucają na wierzch muł i błoto.”
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6309
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4466/6115
 73%
EXP: 287/330
 86%
Wysłany: 2015-01-03, 22:38   

Napisałeś, że:

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
twardziel napisał/a:

nie możemy się zrozumieć, i nie zrozumiemy.


Według wiary mojej jest i będzie tak: Fip. 3:15,16; Żyd. 8:11; Izj. 11:9; Kol. 1:19,20


Powiem Ci że nie szanujesz rozmówcy wklejając odnośniki do wersetów wyrwanych z kontekstu. Kiedy spojrzeć na okoliczności w jakich są te sformułowania, to nie można ich połączyć jako jedna myśl.


"twardziel" przykro mi, że odczuwasz, że Ciebie nie szanuję, bo kieruję się pragnieniem, aby szanować każdego dyskutanta, nawet jeśli jest to trudne i przejściowo mogę dać ignora. Ciebie to jednak nie dotyczy, gdyż starasz się jakoś uzasadniać swoje stanowisko. Szanuję Twoje stanowisko, choćby z tego względu, że nie powtarzasz natrętnie tego samego, że tak ma być i koniec. Zadajesz sobie trud, aby wskazać kolejne wersety.

Czy uważasz, że jeśli mówimy o funkcjonowaniu organizmu ludzkiego, a w nim np. o oku, to można o nim mówić tylko w kontekście jego budowy i działania.
Traktuję całe Słowo Boże jako jeden żywy organizm, Żyd. 4:12; 2Tym. 3:16,17. Poszczególne prawdy w nim wyrażone można rozpatrywać tradycyjnie w kontekście, jak jesteś nauczony. To jest dobre i to popieram.
Cytaty, które Ci podałem można odczytać jako jedną myśl, ale na takiej zasadzie, że oczy wskazują drogę nogom i dzięki temu możemy dojść do miejsca kąpieli (oczyszczenia) i przyjemnego (miłującego się) towarzystwa (braterstwa).

twardziel napisał/a:
Z takiego szafowania wersetami i budowania na ich podstawie rozumowania jakie przedstawiasz rodzą się, takie dziwadła religijne.


Nie koniecznie musi być tak, jak myślisz, dlatego zacytuję podane wersety i wyjaśnię Ci, że można je połączyć jako jedną myśl.

Cytat:
Ilu nas tedy jest doskonałych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi; (16) tylko trwajmy w tym, co już osiągnęliśmy. Fip. 3:15,16;

I nikt nie będzie uczył swego ziomka ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo wszyscy mnie znać będą od najmniejszego aż do największego z nich.Żyd. 8:11;

Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze. Izj. 11:9;

ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20) i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego.Kol. 1:19,20


Jeżeli dochodzimy do jakiegoś wspólnego poznania w Chrześcijaństwie, w zborach/kościołach, do których należymy, czy na tym forum (chlorofil w liściach dyskusji) to w tym trwajmy, ale szanujmy też wzajemne prawo do otrzymania od Boga, różniącego nas cząstkowego poznania, kiełkującego w nas zrozumienia rzeczy starych i nowych. Bóg obiecał, że we właściwym czasie objawi nam dlaczego się różnimy, Fip. 3:15,16; Mt. 13:52; Dz. 17:26-28; 1Kor. 13:9; Am. 3:7,8.

Drzewo ma wspólny system korzeniowy, dzięki któremu substancje odżywcze z ziemi są dostarczane dla całego drzewa. Także z nieba chlorofil w liściach jest konieczny dla rozwoju całego drzewa, a pod wpływem wiatru jedna gałąź trąca drugą.

Dopóki nie mamy pełnego pojęcia czym jest drzewo, czym jest prawda, kim jest Chrystus i jego Królestwo, to bliźni bliźniego poucza: Poznaj Pana. Pouczamy się wzajemnie i na tym forum, bo cząstkowe jest nasze poznanie tajemnic wiary i cząstkowe mówienie o nim, Żyd. 8:11. Gdy odkupiona i od-restytuowana ludzkość będzie napełniona znajomością Boga, to nie tylko w Kościele Chrystusowym (co już się stało), ale i na całej ziemi, to co cząstkowe przeminie. Przeminie wzajemne nauczanie i "trącanie się", Izj. 11:9

twardziel napisał/a:
Wybacz że wziąłem Cię za świadka Jehowy, ale chyba bardzo się nie pomyliłem. Bo głosisz bardzo podobnie jak Oni.


Powtarzam raz jeszcze radę, wejdź i się przekonaj, a nie rzucaj w okno.

twardziel napisał/a:
Jeśli to nie tajemnica, to chciałbym dowiedzieć się jaki odłam reprezentujesz. I czy Wasza religia jest jedynie zbawczą ?
Gdyż ja reprezentuję ugrupowanie Zielonoświątkowe. Lecz i ono jest bardzo podzielone.


Pan Jezus przyrównał Królestwo Boże do drzewa, wyrastającego z ziarenka prawdy, Mt. 13:32,33. Stopniowo pojawiające się jego latorośle i latorośle latorośli to poszczególne tajemnice wiary w poznawaniu i udziale w realizacji wielkich dzieł Bożych i jego prawdy. Zbawienie jest tylko w Chrystusie, na każdej z gałęzi jego Królestwa.

Jestem Badaczem Pisma Świętego.

W wątku OD ZIARNKA POSTANOWIENIA napisałem coś o mojej drodze wiary:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016

Możesz się zapoznać.

twardziel napisał/a:
Zbory są autonomiczne. Tak też mój nie zgadza się ze stanowiskiem przewodniczącego\biskupa. Zaznaczam ten fakt, aby nie budować opinii poszczególnych wiernych na podstawie zdania centrali. No i uznajemy że dzieci Boże są w różnych religiach. Wszakże pod jednym warunkiem. Wymogiem tym jest żeby Panem ich codziennego życia był Jezus Chrystus.


Odniosłem się już do tej kwestii wyżej, omawiając strukturę drzewa i jego odżywianie z nieba i z ziemi.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6309
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4466/6115
 73%
EXP: 287/330
 86%
Wysłany: 2015-01-03, 22:52   

David 77 napisał/a:
Krystian,
Cytat:

Gdyby odczytywać dosłownie to morza nie będzie


Gdybyśmy chcieli Ks Objawienia odczytywać dosłownie to wyszły bym nam niedorzeczności . Wiele symboli w Ks Objawienia jest wyjaśnionych np

Obj 17: 1 ) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami,

Kogo symbolizują wody ? odpowiedź mamy w wersecie 15

I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.

Co zatem symbolizuje morze ?

Izajasza 57:20

„Lecz bezbożni są jak wzburzone morze, które nie może się uspokoić, a którego wody wyrzucają na wierzch muł i błoto.”


Dawidzie, myślę, że wskazane jest, aby zwrócić tu uwagę, że z morzem bezbożnych jest nierozerwalnie związana umywalnia w świątyni, zwana morzem, która służyła dla umywania się w związku z ich grzechami. Morza na ziemi pozostaną, ale dzięki Restytucji zniknie morze bezbożnych, więc i morze - umywalnia nie będzie potrzebne.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-01-04, 01:02   

David 77 napisał/a:
Krystian,
Cytat:

Gdyby odczytywać dosłownie to morza nie będzie


Gdybyśmy chcieli Ks Objawienia odczytywać dosłownie to wyszły bym nam niedorzeczności . Wiele symboli w Ks Objawienia jest wyjaśnionych np

Obj 17: 1 ) I przyszedł jeden z siedmiu aniołów, mających siedem czasz, i tak się do mnie odezwał: Chodź, pokażę ci sąd nad wielką wszetecznicą, która rozsiadła się nad wielu wodami,

Kogo symbolizują wody ? odpowiedź mamy w wersecie 15

I mówi do mnie: Wody, które widziałeś, nad którymi rozsiadła się wszetecznica, to ludy i tłumy, i narody, i języki.

Co zatem symbolizuje morze ?

Izajasza 57:20

„Lecz bezbożni są jak wzburzone morze, które nie może się uspokoić, a którego wody wyrzucają na wierzch muł i błoto.”


Dziękuję Davidzie za ten post.
Ja też doskonale wiem, że Apokalipsa Jana to księga symboli i nie wolno ją odczytywać dosłownie.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-01-04, 01:47   

Pokoja napisał/a:
Morza na ziemi pozostaną


Cieszę się
:-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-04, 15:26   

Pokoja napisał/a:


"twardziel" przykro mi, że odczuwasz, że Ciebie nie szanuję, bo kieruję się pragnieniem, aby szanować każdego dyskutanta, nawet jeśli jest to trudne i przejściowo mogę dać ignora. Ciebie to jednak nie dotyczy, gdyż starasz się jakoś uzasadniać swoje stanowisko. Szanuję Twoje stanowisko, choćby z tego względu, że nie powtarzasz natrętnie tego samego, że tak ma być i koniec. Zadajesz sobie trud, aby wskazać kolejne wersety.

Czy uważasz, że jeśli mówimy o funkcjonowaniu organizmu ludzkiego, a w nim np. o oku, to można o nim mówić tylko w kontekście jego budowy i działania.
Traktuję całe Słowo Boże jako jeden żywy organizm, Żyd. 4:12; 2Tym. 3:16,17. Poszczególne prawdy w nim wyrażone można rozpatrywać tradycyjnie w kontekście, jak jesteś nauczony. To jest dobre i to popieram.
Cytaty, które Ci podałem można odczytać jako jedną myśl, ale na takiej zasadzie, że oczy wskazują drogę nogom i dzięki temu możemy dojść do miejsca kąpieli (oczyszczenia) i przyjemnego (miłującego się) towarzystwa (braterstwa).

twardziel napisał/a:
Z takiego szafowania wersetami i budowania na ich podstawie rozumowania jakie przedstawiasz rodzą się, takie dziwadła religijne.


Nie koniecznie musi być tak, jak myślisz, dlatego zacytuję podane wersety i wyjaśnię Ci, że można je połączyć jako jedną myśl.

Cytat:
Ilu nas tedy jest doskonałych, wszyscy tak myślmy; a jeśli o czymś inaczej myślicie, i to wam Bóg objawi; (16) tylko trwajmy w tym, co już osiągnęliśmy. Fip. 3:15,16;

I nikt nie będzie uczył swego ziomka ani też swego brata, mówiąc: Poznaj Pana, bo wszyscy mnie znać będą od najmniejszego aż do największego z nich.Żyd. 8:11;

Nie będą krzywdzić ani szkodzić na całej mojej świętej górze, bo ziemia będzie pełna poznania Pana jakby wód, które wypełniają morze. Izj. 11:9;

ponieważ upodobał sobie Bóg, żeby w nim zamieszkała cała pełnia boskości (20) i żeby przez niego wszystko, co jest na ziemi i na niebie, pojednało się z nim dzięki przywróceniu pokoju przez krew krzyża jego.Kol. 1:19,20


Jeżeli dochodzimy do jakiegoś wspólnego poznania w Chrześcijaństwie, w zborach/kościołach, do których należymy, czy na tym forum (chlorofil w liściach dyskusji) to w tym trwajmy, ale szanujmy też wzajemne prawo do otrzymania od Boga, różniącego nas cząstkowego poznania, kiełkującego w nas zrozumienia rzeczy starych i nowych. Bóg obiecał, że we właściwym czasie objawi nam dlaczego się różnimy, Fip. 3:15,16; Mt. 13:52; Dz. 17:26-28; 1Kor. 13:9; Am. 3:7,8.

Drzewo ma wspólny system korzeniowy, dzięki któremu substancje odżywcze z ziemi są dostarczane dla całego drzewa. Także z nieba chlorofil w liściach jest konieczny dla rozwoju całego drzewa, a pod wpływem wiatru jedna gałąź trąca drugą.

Dopóki nie mamy pełnego pojęcia czym jest drzewo, czym jest prawda, kim jest Chrystus i jego Królestwo, to bliźni bliźniego poucza: Poznaj Pana. Pouczamy się wzajemnie i na tym forum, bo cząstkowe jest nasze poznanie tajemnic wiary i cząstkowe mówienie o nim, Żyd. 8:11. Gdy odkupiona i od-restytuowana ludzkość będzie napełniona znajomością Boga, to nie tylko w Kościele Chrystusowym (co już się stało), ale i na całej ziemi, to co cząstkowe przeminie. Przeminie wzajemne nauczanie i "trącanie się", Izj. 11:9

twardziel napisał/a:
Wybacz że wziąłem Cię za świadka Jehowy, ale chyba bardzo się nie pomyliłem. Bo głosisz bardzo podobnie jak Oni.


Powtarzam raz jeszcze radę, wejdź i się przekonaj, a nie rzucaj w okno.

twardziel napisał/a:
Jeśli to nie tajemnica, to chciałbym dowiedzieć się jaki odłam reprezentujesz. I czy Wasza religia jest jedynie zbawczą ?
Gdyż ja reprezentuję ugrupowanie Zielonoświątkowe. Lecz i ono jest bardzo podzielone.


Pan Jezus przyrównał Królestwo Boże do drzewa, wyrastającego z ziarenka prawdy, Mt. 13:32,33. Stopniowo pojawiające się jego latorośle i latorośle latorośli to poszczególne tajemnice wiary w poznawaniu i udziale w realizacji wielkich dzieł Bożych i jego prawdy. Zbawienie jest tylko w Chrystusie, na każdej z gałęzi jego Królestwa.

Jestem Badaczem Pisma Świętego.

W wątku OD ZIARNKA POSTANOWIENIA napisałem coś o mojej drodze wiary:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016

Możesz się zapoznać.

twardziel napisał/a:
Zbory są autonomiczne. Tak też mój nie zgadza się ze stanowiskiem przewodniczącego\biskupa. Zaznaczam ten fakt, aby nie budować opinii poszczególnych wiernych na podstawie zdania centrali. No i uznajemy że dzieci Boże są w różnych religiach. Wszakże pod jednym warunkiem. Wymogiem tym jest żeby Panem ich codziennego życia był Jezus Chrystus.


Odniosłem się już do tej kwestii wyżej, omawiając strukturę drzewa i jego odżywianie z nieba i z ziemi.


Pisząc o nieszanowaniu, miałem na uwadze fakt zamieszczania w Twoich wpisach mnóstwo referencji. Które Ty doskonale znasz. Myślę że w tym momencie postępujesz nieco egoistycznie...ponieważ nie każdy zna Biblię tak dobrze jak Ty. Czytanie Twoich wpisów, niepotrzebnie się wydłuża (tak jest w moim przypadku). Gdyż chcąc dobrze zrozumieć wypowiedź, należy oderwać się i sprawdzić podane miejsce. Myślę że byłoby lepszą rzeczą, gdybyś wklejał chociaż część i wstawiał kropki...
Dowiodłeś że tak jednak można zrobić. Jednak nadal twierdzę że miejsca te pozornie są spójne. Bo fragment z listu do Filipian 3;16-15 „... wszyscy tak myślmy... tylko trwajmy w tym, co już osiągnęliśmy” Niestety ale dotyczy innego wydarzenia niż fragment z Iz 11;9 „Nie będą krzywdzić ani szkodzić ... bo ziemia będzie pełna poznania Pana „ Jak kontekst wskazuje, wydarzenie z księgi Izajasza, to okres milenijny który dopiero się wydarzy.

Teraz odnośnie tego co napisałeś : „Bóg obiecał, że we właściwym czasie objawi nam dlaczego się różnimy, „
Prawdą jest że przyjdzie czas kiedy wszyscy ludzie będą znać Boga w jednakowy sposób. Jednak to należy do przyszłości, w innym wymiarze. Aktualnie różnice wierzeń i rozumienia Słowa Bożego są nieuniknione. Chciałbym żebyś napisał wprost.
Czy Badacze Pisma Świętego, uważają że jedynie oni dostąpią zbawienia ?

Myśl o tym że wierzący stanowią latorośle Jezusa, jest zwyczajnie nieprawdą. Gdyż napisałeś tak „ jego latorośle i latorośle latorośli „ Latorośle nie powstają z innych latorośli, lecz z KRZEWU.

Zobaczmy na tekst Ewangelii Jana CAŁY 15 rozdział „  Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec moj jest winogrodnikiem Kazda latorosl, ktora we mnie nie wydaje owocu... trwajcie we mnie... latorosl sama z siebie nie moze wydawac owocu, jesli nie trwa w krzewie winnym... Ja jestem krzewem winnym, wy jestescie latoroslami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynic nie mozecie... Jesli we mnie trwac bedziecie i slowa moje w was trwac beda ...  przeznaczylem was, abyscie szli i owoc wydawali i aby owoc wasz byl trwaly, by to, o cokolwiek byscie prosili Ojca w imieniu moim ... Gdy przyjdzie Pocieszyciel, ktorego Ja wam posle od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca wychodzi, zlozy swiadectwo o mnie „
Krzew jest jeden, zaś wierzący są LATOROŚLAMI, a nie stanowią odrębnych roślin. Myślę że w tym miejscu następuje błędne zrozumienie.

Wybacz ale i ta myśl z innego wpisu w tym wątku jest nieprawdą „Morza na ziemi pozostaną, ale dzięki Restytucji zniknie morze bezbożnych, więc i morze - umywalnia nie będzie potrzebne. „

Myślę że stanowisko z tego tekstu „ by to, o cokolwiek byscie prosili Ojca w imieniu moim „ ..Gdy przyjdzie Pocieszyciel, ktorego Ja wam posle od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca wychodzi, zlozy swiadectwo o mnie .,,kwalifikują się na odrębny wątek...co Ty na to ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6309
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4466/6115
 73%
EXP: 287/330
 86%
Wysłany: 2015-01-04, 21:36   

twardziel napisał/a:
Pisząc o nieszanowaniu, miałem na uwadze fakt zamieszczania w Twoich wpisach mnóstwo referencji. Które Ty doskonale znasz. Myślę że w tym momencie postępujesz nieco egoistycznie...ponieważ nie każdy zna Biblię tak dobrze jak Ty. Czytanie Twoich wpisów, niepotrzebnie się wydłuża (tak jest w moim przypadku). Gdyż chcąc dobrze zrozumieć wypowiedź, należy oderwać się i sprawdzić podane miejsce. Myślę że byłoby lepszą rzeczą, gdybyś wklejał chociaż część i wstawiał kropki...
Dowiodłeś że tak jednak można zrobić.


Nie zawsze tak jest w moim przypadku, jak to, co jest dla Ciebie utrudnieniem i staram się unikać tego stopnia trudności, ale nie zawsze mi to łatwo przychodzi. Też odczuwam trudności, chociaż innego rodzaju. Nie jest chyba dobrze, abym żałował, że nie jestem pedagogiem i polonistą, ale to by ułatwiło przekaz. Będę starał się pamiętać o Twoich uwagach. Przepraszam za niezamierzone utrudnienia.

twardziel napisał/a:
Jednak nadal twierdzę że miejsca te pozornie są spójne. Bo fragment z listu do Filipian 3;16-15 „... wszyscy tak myślmy... tylko trwajmy w tym, co już osiągnęliśmy” Niestety ale dotyczy innego wydarzenia niż fragment z Iz 11;9 „Nie będą krzywdzić ani szkodzić ... bo ziemia będzie pełna poznania Pana „ Jak kontekst wskazuje, wydarzenie z księgi Izajasza, to okres milenijny który dopiero się wydarzy.


Jako człowiek wierzący mam na uwadze aktualny stan, ale i cały proces zbawienia. Są rzeczy, które i my mamy wspólne, że Jezus jest Panem, Zbawicielem naszym, jest Jedno spisane Słowo Boże, i wszystko powinno być z nim zgodne, a także inne sprawy. Gdy Bóg objawi dlaczego się różnimy, ale nie z powodu błędu, lecz z danego nam cząstkowego poznania, to otrzymamy pełniejsze poznania. Gdy rozszerzy się to na wszystkich, to nastanie pełne poznania, jak napełnienie morza wodami, czego jeszcze nie ma i tak szybko jeszcze nie będzie

twardziel napisał/a:
Teraz odnośnie tego co napisałeś : „Bóg obiecał, że we właściwym czasie objawi nam dlaczego się różnimy, „
Prawdą jest że przyjdzie czas kiedy wszyscy ludzie będą znać Boga w jednakowy sposób. Jednak to należy do przyszłości, w innym wymiarze. Aktualnie różnice wierzeń i rozumienia Słowa Bożego są nieuniknione.

Chciałbym żebyś napisał wprost.
Czy Badacze Pisma Świętego, uważają że jedynie oni dostąpią zbawienia?[/quote]

Uważamy, że zbawienie jest w Chrystusie. Chrystus nie jest rozdzielony, jak napisał Ap. Paweł w 1Kor. 1:12,13; 3:1-9. Starałem się pokazać to na podstawie drzewa. Odniosłem się do tego też w innym wątku.

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=44332#44332

twardziel napisał/a:
Myśl o tym że wierzący stanowią latorośle Jezusa, jest zwyczajnie nieprawdą. Gdyż napisałeś tak „ jego latorośle i latorośle latorośli „ Latorośle nie powstają z innych latorośli, lecz z KRZEWU.

Zobaczmy na tekst Ewangelii Jana CAŁY 15 rozdział Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec moj jest winogrodnikiem Kazda latorosl, ktora we mnie nie wydaje owocu... trwajcie we mnie... latorosl sama z siebie nie moze wydawac owocu, jesli nie trwa w krzewie winnym... Ja jestem krzewem winnym, wy jestescie latoroslami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynic nie mozecie... Jesli we mnie trwac bedziecie i slowa moje w was trwac beda ... przeznaczylem was, abyscie szli i owoc wydawali i aby owoc wasz byl trwaly, by to, o cokolwiek byscie prosili Ojca w imieniu moim ... Gdy przyjdzie Pocieszyciel, ktorego Ja wam posle od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca wychodzi, zlozy swiadectwo o mnie „
Krzew jest jeden, zaś wierzący są LATOROŚLAMI, a nie stanowią odrębnych roślin. Myślę że w tym miejscu następuje błędne zrozumienie.


Pan Jezus w tym fragmencie nie mówi o rozwoju latorośli, lecz o wydaniu owocu, a wiesz chyba, że drzewo stopniowo się rozwija i latorośle też się rozwijają coraz bardziej każdego roku, ale wszystko jest w jednym, a nie obok. Obok ginie. Latorośl oczywiście nie wydaje nowej w tym samym roku, Miałem na uwadze rozrost drzewa, Mt. 13:31,32.

twardziel napisał/a:
Wybacz ale i ta myśl z innego wpisu w tym wątku jest nieprawdą „Morza na ziemi pozostaną, ale dzięki Restytucji zniknie morze bezbożnych, więc i morze - umywalnia nie będzie potrzebne. „


Co według Ciebie jest w tym niezgodne?

twardziel napisał/a:
Myślę że stanowisko z tego tekstu „ by to, o cokolwiek byscie prosili Ojca w imieniu moim „ ..Gdy przyjdzie Pocieszyciel, ktorego Ja wam posle od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca wychodzi, zlozy swiadectwo o mnie .,,kwalifikują się na odrębny wątek...co Ty na to ?


Nie musisz mnie pytać. Możesz zakładać.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2015-01-04, 22:33   

twardziel napisał/a:
Czy Badacze Pisma Świętego, uważają że jedynie oni dostąpią zbawienia ?

Nigdzie tak nie piszemy, wręcz przeciwnie głosimy,ze:

ZBAWIENIE JEST W JEZUSIE CHRYSTUSIE, A NIE W ŻADNEJ ORGANIZACJI, LUB WYZNANIU.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-05, 11:13   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Czy Badacze Pisma Świętego, uważają że jedynie oni dostąpią zbawienia ?

Nigdzie tak nie piszemy, wręcz przeciwnie głosimy,ze:

ZBAWIENIE JEST W JEZUSIE CHRYSTUSIE, A NIE W ŻADNEJ ORGANIZACJI, LUB WYZNANIU.


Czyli zbawiony może być człowiek będący w JAKIEJKOLWIEK religii chrześcijańskiej, o ile postępuje zgodnie z tym zapisem „... jeśli przez swoje usta wyznasz Pana Jezusa i uwierzysz w swym sercu, że Bóg go wzbudził z martwych zostaniesz zbawiony. Bo sercem zostaje się przekonywanym o sprawiedliwości, zaś ustami jest wyznawane o zbawieniu. Gdyż Pismo mówi: Każdy, kto w Niego wierzy, nie zostanie zawstydzony. Bowiem nie ma oddzielenia Żyda i Greka; gdyż ten sam Pan jest Panem wszystkich, i jest bogaty względem wszystkich, co Go wzywają. Każdy bowiem, kto wzywał do siebie Imię Pana zostanie zbawiony.
[Rz 10;9-13 NBG] ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-05, 11:24   

Pokoja

Wybacz ale z Tobą jest bardzo ciężko rozmawiać. Numerki jakie zamieszczasz, powalają mnie. Ja tam wolę poznawać Boga, a nie Jego Pismo. Tylko osobowy Bóg - Duch Święty jest zdolny znieść Twoje naleciałości od chwili wstąpienia do tej religii !
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6309
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4466/6115
 73%
EXP: 287/330
 86%
Wysłany: 2015-01-05, 21:01   

twardziel napisał/a:
Pokoja

Wybacz ale z Tobą jest bardzo ciężko rozmawiać. Numerki jakie zamieszczasz, powalają mnie. Ja tam wolę poznawać Boga, a nie Jego Pismo. Tylko osobowy Bóg - Duch Święty jest zdolny znieść Twoje naleciałości od chwili wstąpienia do tej religii !


Słowo Boże jest w człowieku Żywe tylko wtedy, gdy on szuka i wierzy w Boga żywego i wyznaje go, na podstawie doświadczania, czy wykład jego Słowa jest zgodny z jego Duchem, jako Świętego Ojca, 2Pio. 1:20,21.

Napisane jest, że mówienie językami (językami Bożych tajemnic, dotyczących realizacji wielkich jego dzieł, Dz. 2:11) jest znakiem dla niewierzących, 1Kor. 14:22; Izj. 28:11,12.

Więcej w wątku - Bełkotanie darem Ducha?
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=44448#44448


Wy Zielonoświątkowcy natomiast nauczacie, że nikt was nie rozumie, gdyż mówicie językami Bogu i tylko siebie budujecie. To samo i Ty napisałeś

Cytat:
Ja tam wolę poznawać Boga, a nie Jego Pismo


A zwróć uwagę, co na to Słowo Boże, które lekceważysz:

Cytat:
Rzekł [... Ap. Tomaszowi] Jezus: Że mnie ujrzałeś, uwierzyłeś; błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli. I wiele innych cudów uczynił Jezus wobec uczniów, które nie są spisane w tej księdze; (31) te zaś są spisane, abyście wierzyli, że Jezus jest Chrystusem, Synem Boga, i abyście wierząc mieli żywot w imieniu jego. J. 20:30,31

Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe. Rz. 10:17


To czego ja u was doświadczyłem na spotkaniu z prorokinią z Ukrainy, to było dopiero bełkotanie najokropniejszego kalibru i to fala za falą. Coś na ten temat napisała "nike" i nie sposób odmówić racji jej ocenie zdarzenia, w którym uczestniczyła. Dla człowieka wierzącego to jest znieważanie spisanego Słowa Boga Ojca. Demoniczny bełkot.

Ok. 30 minut "prorokowania" prorokini z Ukrainy. Poprosiłem o tłumaczenie jej przemowy i otrzymałem je. Gdy zauważyłem, że tekst zajmuje nie wiele więcej niż pół strony formatu A4, to zapytałem, dlaczego tylko tyle z obszernej przemowy. Otrzymałem, że tłumaczenie nie obejmuje przemowy w wymarłych językach, czyli tego, co było powiedziane na wiatr, i brzmiało jak jakiś cymbał bez sensu.

Czy jest ktoś wśród was, kto powie:
Cytat:
Czy to nie złuda czego się trzymam?
Izj. 44:20

Czy Ty "twardziel" doświadczyłeś kiedyś rozmowy z Bogiem w związku z poznawaniem i doświadczaniem tajemnicy wiary z Słowa Bożego o wielkich dziełach Bożych? Czy doświadczałeś Boga, a on Ciebie w takiej rozmowie? Czy wiesz na czym polega budowanie samego siebie w takiej rozmowie? Czy wiesz jaki stopień trudności trzeba pokonać, aby wykładać taki język tajemnic wiary?

Czy Ty rozumiesz dlaczego?

Cytat:
kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza. (3) A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu. (4) Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje.


http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2063#44177
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2015-01-05, 21:49   

(1) Nie chciałbym, bracia, byście nie wiedzieli o darach duchowych. (2) Wiecie, że gdyście byli poganami, ciągnęło was nieodparcie ku niemym bożkom. (3) Otóż zapewniam was, że nikt, pozostając pod natchnieniem Ducha Bożego, nie może mówić: Niech Jezus będzie przeklęty! Nikt też nie może powiedzieć bez pomocy Ducha Świętego: Panem jest Jezus. (4) Różne są dary łaski, lecz ten sam Duch; (5) różne też są rodzaje posługiwania, ale jeden Pan; (6) różne są wreszcie działania, lecz ten sam Bóg, sprawca wszystkiego we wszystkich. (7) Wszystkim zaś objawia się Duch dla [wspólnego] dobra. (8) Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, (9) innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, (10) innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków.
(1 list do Koryntian 12:1-31, Biblia Tysiąclecia)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2015-01-07, 00:50   

twardziel napisał/a:
Każdy bowiem, kto wzywał do siebie Imię Pana zostanie zbawiony.”

Wstanie z grobu każdy, ten co wierzy w Jezusa i ten co nie wierzy w Jezusa i na swoje zbawienie bedzie pracował przez 1000 lat, a na końcu jezeli Bóg uzna,ze nauczył sie wszystkiego co miał się nauczyć, zbawi go, do życia wiecznego na ziemi.
Jeżeli w obecnym czasie jeszcze przed z martwych wzbudzeniem my już znamy wiele z Boskich zarządzeń i wierzymy w Boga i Jego Syna Jezusa, to w Tysiącleciu nasza próba do życia wiecznego na ziemi będzie lżejsza o wiele niż, którą ludzkość zupełnie nie wierząca będzie przechodzić.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2015-01-08, 21:25   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Każdy bowiem, kto wzywał do siebie Imię Pana zostanie zbawiony.”

Wstanie z grobu każdy, ten co wierzy w Jezusa i ten co nie wierzy w Jezusa i na swoje zbawienie bedzie pracował przez 1000 lat, a na końcu jezeli Bóg uzna,ze nauczył sie wszystkiego co miał się nauczyć, zbawi go, do życia wiecznego na ziemi.
Jeżeli w obecnym czasie jeszcze przed z martwych wzbudzeniem my już znamy wiele z Boskich zarządzeń i wierzymy w Boga i Jego Syna Jezusa, to w Tysiącleciu nasza próba do życia wiecznego na ziemi będzie lżejsza o wiele niż, którą ludzkość zupełnie nie wierząca będzie przechodzić.

Grzesznik broni grzesznika i na wzajem żyją w obłudzie że zmartwychwstaną i będą jeszcze mogli naprawić swoje grzechy !!
Fałsz i obłuda !!!
Fałszywa ewangelia !!!

Jest grupa [elita] ludzi którzy nieuczciwie dorobili się dóbr materialnych i teraz tworzą fałszywe
,obłudne doktryny religijne aby uspokoić swoje sumienia . Mają tylko jedną szansę za życia na ziemi ,oddać wszystko biednym a samemu zamieszkać w skromnym mieszkaniu i prowadzić ubogie pokutne życie !! Jeżeli tego nie zrobią to łatwiej będzie wielbłądowi przejść przez ucho igielne jak im wejść do królestwa Bożego !! Nabyli nieuczciwie dóbr materialnych pobudowali sobie domy żyją w dostatku i teraz udają bogobojnych kochających Boga i Jezusa a bezdomnemu nawet na bułkę nie dadzą tylko się od niego odwracają kiedy go widzą !!

Obłuda i hipokryzja !!!

(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.

(List do Hebrajczyków 9:1-28, Biblia Tysiąclecia)
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6309
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4466/6115
 73%
EXP: 287/330
 86%
Wysłany: 2015-01-08, 22:03   

Jan Wiśniewski napisał/a:
nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Każdy bowiem, kto wzywał do siebie Imię Pana zostanie zbawiony.”

Wstanie z grobu każdy, ten co wierzy w Jezusa i ten co nie wierzy w Jezusa i na swoje zbawienie bedzie pracował przez 1000 lat, a na końcu jezeli Bóg uzna,ze nauczył sie wszystkiego co miał się nauczyć, zbawi go, do życia wiecznego na ziemi.
Jeżeli w obecnym czasie jeszcze przed z martwych wzbudzeniem my już znamy wiele z Boskich zarządzeń i wierzymy w Boga i Jego Syna Jezusa, to w Tysiącleciu nasza próba do życia wiecznego na ziemi będzie lżejsza o wiele niż, którą ludzkość zupełnie nie wierząca będzie przechodzić.


(27) A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd, (28) tak Chrystus raz jeden był ofiarowany dla zgładzenia grzechów wielu, drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, lecz dla zbawienia tych, którzy Go oczekują.

(List do Hebrajczyków 9:1-28, Biblia Tysiąclecia)


nike dobrze Ci napisała, gdyż karą za grzech jest śmierć:

Cytat:
Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem łaski Bożej jest żywot wieczny w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Rz. 6:23


Znaczy to, że Bóg za przeszłe grzechy nie będzie karał. Nie grzechy będą naprawiane, lecz osobowość, którą dany człowiek w sobie ukształtował przed śmiercią. Będzie ona na niego oddziaływać po wzbudzeni go z stanu śmierci. Będzie się z nią zmagał, aż do ewentualnego osiągnięcia doskonałości, co będzie równoznaczne z powrotem do pierwotnego stanu, czyli zmartwychwstanie do życia w więzi z Bogiem, Kpł. 25:13.
Kto bliżej Boga, wiarą żył przed śmiercią, temu lżej będzie po wzbudzeniu z grobu.

Pan Jezus nauczał, aby miłować nieprzyjaciół swoich.
Bóg jest miłością, a czym jest zajeżdżanie i zatruwanie życia forum jadem absurdu?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13