FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zwyczaje w KRK, czy to bałwichwalstwo?
Autor Wiadomość
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-19, 15:01   Zwyczaje w KRK, czy to bałwichwalstwo?

http://www.youtube.com/watch?v=PvaVrH21v8g Oglądałam taki film na youtoobie i przypomniało mi sie jak we wczesnym dzieciństwie rysowałam sobie lalkę ,osobno sukienki, ozdabiałam te sukienki i po wycięciu nakładałam na tą lalkę. Ale ja miałam 6-7 lat a tu dorosli ludzie, księża robia to samo i do tego dla nich to świętość. A dla mnie ogromne bałwochwalstwo!!!!!!!!!!!! Co wy myślicie?

http://www.youtube.com/watch?v=VhLvw7iyI4E a tu cały tłum do tej pomalowanej i wystrojonej przez rzemieslników deski sie modli.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13660
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 439/608
 72%
Wysłany: 2013-01-19, 16:23   

hehehe Madziu ja też bawiłam się takimi lalkami, były świetne i nie drogie.
Czy to co robią w KrK jest bałwochwalstwo? oczywiście,że bałwochwalstwo.
A tak w ogóle to ta madonna czarna, to jest bardzo nie ładna. Pamiętam jak byłam małą dziewczynka, jeździłam do cioci mojej na wioskę, a tam pełne ściany były obrazów, ale tej czarnej madonny to ja panicznie się bałam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Magda
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-20, 13:08   

Niby smieszne ale też i smutne . Tacy infantylni księża ten tłum zwiedzonych ludzi co się modli do tej pomalowanej deski. Rzemieślnicy co przystrajaja bałwany

Oz 8:6 bw "A przecież on nie jest bogiem! Rzemieślnik go zrobił! Zaiste - w drzazgi rozleci się cielec Samarii."

Iz 40:19 bp "Posąg bałwana rzemieślnik odlewa, a złotnik powleka go złotem i srebrne łańcuszki wytapia."

Ha 2:18 bg "Cóż pomoże ryty obraz, że go wyrył rzemieślnik jego? albo odlewany obraz i nauczyciel kłamstwa, że ufa rzemieślnik w robocie swojej, czyniąc bałwany nieme?"

Isa 40:17-23 bw "(17) Wszystkie narody są niczym u niego, uważa je za pustą nicość. (18) Z kim więc porównacie Boga i jakie podobieństwo mu przeciwstawicie? (19) Czy bałwana, którego ulał rzemieślnik, a złotnik powlókł złotem i przylutował srebrne łańcuszki? (20) Kogo z powodu ubóstwa na to nie stać, obiera sobie drzewo nie próchniejące, wyszukuje sobie zręcznego rzemieślnika, aby sporządził bałwana rytego, który się nie chwieje. (21) Czy nie wiecie? Czy nie słyszeliście? Czy wam tego nie opowiadano od początku? Czy nie pojmujecie tego dzieła stworzenia ziemi? (22) Siedzi nad okręgiem ziemi, a jej mieszkańcy są jak szarańcze; rozpostarł niebo jak zasłonę i rozciąga je jak namiot mieszkalny. (23) Książąt obraca wniwecz, sędziów ziemi unicestwia;"

Jer 10:14 bw "(14) Głupi jest każdy człowiek i bez rozumu, na wstyd naraża się każdy złotnik z powodu bałwana, gdyż złudą są i bez życia jego odlane bożki."

Chyba ci katolicy to w ogóle nie czytaja Biblii bo by sie zastanowili nad tym co robią. Szkoda tylko ,że tyle ludzi jest zwiedzionych i padają na kolana przed kawałkiem drewna.
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-12, 22:03   

Magda napisał/a:


Chyba ci katolicy to w ogóle nie czytaja Biblii bo by sie zastanowili nad tym co robią. Szkoda tylko ,że tyle ludzi jest zwiedzionych i padają na kolana przed kawałkiem drewna.


...trochę mnie to zasmuciło. Jestem katoliczką, wychowałam się w katolickiej rodzinie i tak samo wychowuje swe dzieci. Ale mam też i przyjaciół, którzy są protestantami i oni tak nie myślą jak Ty Magdo, a nawet jak myślą to nie mówią tego na głos. Gdy spotykamy się to każdy z nas szanuje siebie nawzajem, wiemy jakie religie wyznajemy, w co wierzymy. Nie wytykamy sobie palcem nie wyśmiewamy się z tego jak się modlimy i do czego. Łączy nas jedno...ten sam Bóg i tego się trzymamy.

Katolicy Magdo czytają Biblię, rozważają Słowo Boże i Nim żyją. Taka jest nasza wiara i tam się modlimy i ja jako katoliczka będę tego bronić.
Ten "kawałek drewna" to krzyż, to na nim skonał Jezus za nas, za Ciebie Magdo, aby każdy z nas mógł żyć. Zrobił to dla nas z miłości.
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-12, 22:07   

Magdo odsyłam Ciebie do przeczytania regulaminu Forum a mianowicie punktu 13 i 14...
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-13, 08:40   

witaj, Menio.

Pismo Swiete wielokrotnie i dobitnie pokazuje stosunek Boga do klaniania sie przed obrazami, figurkami i podobne, skoro czytasz to powinnas wiedziec, ze takie praktyki sa dla Boga obrzydliwoscia i glupcem nazwany jest ten kto to czyni.

Pan Jezus zas mowi ze ten go miluje, kto przykazania spelnia, a nie ten kto za zaslona hasel o milosci i tolerancji czyni co Bog czynic zakazuje.

Twoje rozczenia o szacunek do praktyk balwochwalczych, bo Ci przykro, na forum biblijnym sa troche nie na miejscu. Bo miloscia jest miedzy innymi mowienie prawdy jedni drugim w milosci, a nie potakiwanie i okazywanie szacunku do czegos, z powodu czego Ci bedzie jeszcze bardziej przykro gdy staniesz przed Bogiem.

Pzdrawiam w milosci i prosze przemyslec swoje stanowisko. Urodzenie sie w katolickiej rodzinie nie jest usprawiedliwieniem do trwania w poganskich praktykach, gdyz Bog wzywa wszystkich pogan do upamietania, a smierc Pana Jezusa nie zbawia caly swiat automatycznie, lecz tylko przez wiare. Jezeli wierzysz i wiesz jak straszna cene zaplacil Syn Bozy za grzech, to go raczej porzuc a nie usprawiedliwiaj domagajac sie szacunku.
 
     
Menia
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 11:19   

Axanna napisał/a:
witaj, Menio.

Pismo Swiete wielokrotnie i dobitnie pokazuje stosunek Boga do klaniania sie przed obrazami, figurkami i podobne, skoro czytasz to powinnas wiedziec, ze takie praktyki sa dla Boga obrzydliwoscia i glupcem nazwany jest ten kto to czyni.

Pan Jezus zas mowi ze ten go miluje, kto przykazania spelnia, a nie ten kto za zaslona hasel o milosci i tolerancji czyni co Bog czynic zakazuje.

Twoje rozczenia o szacunek do praktyk balwochwalczych, bo Ci przykro, na forum biblijnym sa troche nie na miejscu. Bo miloscia jest miedzy innymi mowienie prawdy jedni drugim w milosci, a nie potakiwanie i okazywanie szacunku do czegos, z powodu czego Ci bedzie jeszcze bardziej przykro gdy staniesz przed Bogiem.

Pzdrawiam w milosci i prosze przemyslec swoje stanowisko. Urodzenie sie w katolickiej rodzinie nie jest usprawiedliwieniem do trwania w poganskich praktykach, gdyz Bog wzywa wszystkich pogan do upamietania, a smierc Pana Jezusa nie zbawia caly swiat automatycznie, lecz tylko przez wiare. Jezeli wierzysz i wiesz jak straszna cene zaplacil Syn Bozy za grzech, to go raczej porzuc a nie usprawiedliwiaj domagajac sie szacunku.


Axano: admin nike napisał mi tak: "Jest to forum ponad wyznaniowe, i userzy z różnych wyznań tutaj są. Wiec musisz troszkę uzbroić się w cierpliwość. nie dopuścimy do tego,żeby ktoś komuś nagminnie uragał, lub ubliżał, natomiast, kazdy ma prawo wypowiadać się kulturalnie i o wszystkim. pozdrówka nike"

A zatem też tu mogę być. Ja nikogo nie oceniam w co i jak wierzy. Wyznałam tylko swoje stanowisko na dany temat, które wynika z mej wiary. Ja Ciebie szanuję, nie mówię Ci co masz robisz i w co wierzyć. Jestem katoliczką, chodzę do Kościoła, modlę się do Krzyża, modlę się na różańcu do Matki Bożej, ale nie nakłaniam nikogo tu na forum do tego. A przynajmniej tego nie czynię. Nie domagam się szacunku, ale już samo bycie tutaj na forum ponad wyznaniowym powinno skłonić wszystkich do poszanowania odrębności userów. Tak w sumie i pisze w regulaminie Forum. Nie rozumiem w takim razie po co on jest?
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-13, 15:37   

Axanna napisał/a:
witaj, Menio.

Pismo Swiete wielokrotnie i dobitnie pokazuje stosunek Boga do klaniania sie przed obrazami, figurkami i podobne, skoro czytasz to powinnas wiedziec, ze takie praktyki sa dla Boga obrzydliwoscia i glupcem nazwany jest ten kto to czyni.

Pan Jezus zas mowi ze ten go miluje, kto przykazania spelnia, a nie ten kto za zaslona hasel o milosci i tolerancji czyni co Bog czynic zakazuje.

Twoje rozczenia o szacunek do praktyk balwochwalczych, bo Ci przykro, na forum biblijnym sa troche nie na miejscu. Bo miloscia jest miedzy innymi mowienie prawdy jedni drugim w milosci, a nie potakiwanie i okazywanie szacunku do czegos, z powodu czego Ci bedzie jeszcze bardziej przykro gdy staniesz przed Bogiem.

Pzdrawiam w milosci i prosze przemyslec swoje stanowisko. Urodzenie sie w katolickiej rodzinie nie jest usprawiedliwieniem do trwania w poganskich praktykach, gdyz Bog wzywa wszystkich pogan do upamietania, a smierc Pana Jezusa nie zbawia caly swiat automatycznie, lecz tylko przez wiare. Jezeli wierzysz i wiesz jak straszna cene zaplacil Syn Bozy za grzech, to go raczej porzuc a nie usprawiedliwiaj domagajac sie szacunku.


A mogłabyś podać jakieś teksty, które opisują stosunek Jezusa do obrazów itp?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-13, 20:07   

Meniu, oczywiscie ze mozesz tu byc i ja wlasciwie nie wiem dlaczego o tym mowisz, jakby Cie ktos wyganial. Czy ja Ci czyms obrazilam, a moze Cie przymuszam do zmiany wiary, czy okazalam brak szacunku?

Ja sie tylko odnioslam do Twoich jakby pretensji, ze ktos pisze na temat balwochwalczych praktyk, co moim zdaniem zakrawa na wsadzenie korca na swiece. Biblia potepia balwochwalstwo i nie mozna nakladac na ten temat tabu. Bo to forum biblijne.

Mowisz, ze mnie szanujesz, ale na przyklad nie wachasz sie uzyc terminu "Matka Boza" chociaz to zniewaza mego Boga, dlatego, ze Bog mowi ze nikogo nie bylo i nie ma przed Nim, a Ty mowisz, ze ma matke, czyli to nie Bog jest poczatkiem wszystkiego, tylko jego matka, ktora przeciez dala mu zycie.

Przyjrzyj sie cytatom Biblijnym i zwarz, ze ja na przyklad, jestem osoba biblijnie wierzaca i Ty mi mowisz, ze mnie szanujesz, a wiec zobacz:

(Ks. Izajasza 29:12-14, Biblia Warszawska)
(10) Wy jesteście moimi świadkami - mówi Pan - i moimi sługami, których wybrałem, abyście poznali i wierzyli mi, i zrozumieli, że to Ja jestem, że przede mną Boga nie stworzono i po mnie się go nie stworzy. (11) Ja, jedynie Ja, jestem Panem, a oprócz mnie nie ma wybawiciela.

Dzieje Apost.

(12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni.

1 List do Tymoteusza

(5) Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus, (6) który siebie samego złożył jako okup za wszystkich, aby o tym świadczono we właściwym czasie.


Mowisz, ze ponoc "czcimy tego samego Boga", ale Pan Jezus mowi, ze ten go miluje, kto Boze przykazania spelnia (AlexK, Ty tez temu sie przyjrzyj - o czym tu mowi Pan Jezus). Zas Boze przykazania nie sa jakies niewyrazne, ze niby mozna "rozumiec je tak, a mozna owak", jak Ty to powiadasz, ze inaczej rozumiesz - zwlaszcza w temacie balwochwalstwa, Boze Slowo jest tak jednoznaczne i wyrazne, ze nie mozna go "inaczej rozumiec", tylko zwyczajnie pogwalcic mozna.

Poprzez balwochwalcze praktyki nie czci sie Boga, a przynajmniej nie tego, ktorego poznaje z Pisma Swietego, wiec mowienie ze katolicy czcia tego samego Boga jest nieuprawnione.

Niestety do merytorycznej czesci mojej wypowiedzi nie odnioslas sie w ogole. Widzisz, ja Ci nie bronie pisac co chcesz i nie wystawiam rachunkow o brak szacunku do mojej wiary i chcialabym tego samego od Ciebie. Rozmawiajmy ze soba zyczliwie, bez odbierania kazdego slowa jak personalne obelgi.

Magda a propos uzyla Biblijnego zwrotu z tym "kawalkiem drewna", wiec tez nieslusznie sie oburzylas... bo wychoidzi, ze sie oburzasz na Slowo Boze, Meniu. Poczytaj:

Ks. Kapłańska

(1) Nie będziecie czynili sobie bałwanów ani stawiali sobie podobizny rzeźbionej, ani kamiennych pomników, ani też umieszczali kamiennych obrazów w ziemi waszej, by im się kłaniać; gdyż Ja, Pan, jestem Bogiem waszym.

Ks. Powt. Prawa

(6) Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. (7) Nie będziesz miał innych bogów obok mnie. (8) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze i co jest na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (9) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja, Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym

Ks. Powt. Prawa

(15) Przeklęty mąż, który zrobi podobiznę rzeźbioną lub laną, obrzydliwość dla Pana, dzieło rąk rzemieślnika, i ustawi go w ukryciu.

Ks. Izajasza

(18) Z kim więc porównacie Boga i jakie podobieństwo mu przeciwstawicie? (19) Czy bałwana, którego ulał rzemieślnik, a złotnik powlókł złotem i przylutował srebrne łańcuszki? (20) Kogo z powodu ubóstwa na to nie stać, obiera sobie drzewo nie próchniejące, wyszukuje sobie zręcznego rzemieślnika, aby sporządził bałwana rytego, który się nie chwieje. (21) Czy nie wiecie? Czy nie słyszeliście? Czy wam tego nie opowiadano od początku? Czy nie pojmujecie tego dzieła stworzenia ziemi?
...
(25) Z kim więc mnie porównacie, że mam mu być równy? - mówi Święty. (26) Podnieście ku górze wasze oczy i patrzcie: Kto to stworzył? Ten, który wyprowadza ich wojsko w pełnej liczbie, na wszystkich woła po imieniu. Wobec takiego ogromu siły i potężnej mocy nikogo nie brak. (27) Czemu więc mówisz, Jakubie, i powiadasz, Izraelu: Zakryta jest moja droga przed Panem, a moja sprawa do mojego Boga nie dochodzi? (28) Czy nie wiesz? Czy nie słyszałeś? Bogiem wiecznym jest Pan, Stwórcą krańców ziemi. On się nie męczy i nie ustaje, niezgłębiona jest jego mądrość. (29) Zmęczonemu daje siłę, a bezsilnemu moc w obfitości. (30) Młodzieńcy ustają i mdleją, a pacholęta potykają się i upadają, (31) lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, biegną, a nie mdleją, idą, a nie ustają.
...
(4) Któż tego dokonał i uczynił to? Kto od początku powołuje do życia pokolenia ludzkie? Ja, Pan, jestem pierwszy i Ja też będę z ostatnimi. (5) Widziały to wyspy i ulękły się, krańce ziemi przeraziły się, zbliżyły się i zeszły. (6) Jeden drugiemu pomaga i mówi do swojego brata: Śmiało! (7) I tak zachęcał rzemieślnik złotnika, a gładzący młotem blachę kowala, mówiąc o zlutowanej robocie: Dobre to jest! Potem to przybił gwoździami, aby się nie chwiało.
...
(17) Obrócą się w tył i okryją się hańbą ci, którzy polegają na bałwanach, ci, którzy mówią do posągów lanych: Wy jesteście naszymi bogami.
...
(9) Wytwórcy bałwanów są w ogóle niczym, a ich ulubione wytwory są bez wartości, ich czciciele są ślepi, a oczywista ich niewiedza naraża ich na hańbę. (10) Któż wytwarza bóstwo i odlewa bałwana, który na nic się nie zda? (11) Oto wszyscy jego towarzysze narażają się na wstyd, a rzemieślnicy - wszak to tylko ludzie; niech się zbiorą wszyscy i staną, a przelękną się i wszyscy się zawstydzą. (12) Kowal wytwarza je pracując przy żarze węgla, nadaje mu kształt uderzeniami młota i robi go za pomocą swojego ramienia; gdy jest głodny, traci siłę, gdy nie pije wody, omdlewa. (13) Snycerz rozciąga sznur, kreśli zarysy czerwonym ołówkiem, wycina go dłutem, wymierza go cyrklem i wykonuje go na podobieństwo człowieka, jako piękną postać ludzką, która ma być ustawiona w domu, (14) narąbie sobie cedrów lub bierze cyprys albo dąb i czeka, aż wyrośnie najsilniejsze pośród drzew leśnych, sadzi jodłę, która rośnie dzięki deszczom. (15) Te służą człowiekowi na opał, bierze je, aby się ogrzać, roznieca także ogień, aby napiec chleba. Nadto robi sobie boga i oddaje mu pokłon, czyni z niego bałwana i pada przed nim na kolana. (16) Połowę jego spala w ogniu, przy drugiej jego połowie spożywa mięso, piecze pieczeń i je do syta, nadto ogrzewa się przy tym i mówi: Ej, rozgrzałem się, poczułem ciepło! (17) A z reszty czyni sobie boga, swojego bałwana, przed którym klęka i któremu oddaje pokłon, i do którego się modli, mówiąc: Ratuj mnie, gdyż jesteś moim bogiem! (18) Nie mają poznania ani rozumu, bo zaślepione są ich oczy, tak że nie widzą, a serca zatwardziałe, tak że nie rozumieją. (19) A nikt tego nie rozważa i nikt nie ma tyle poznania i rozumu, aby rzec: Jedną jego połowę spaliłem w ogniu i na jego węglach napiekłem chleba, upiekłem też mięso i najadłem się, a z reszty zrobię ohydę i będę klękał przed drewnianym klocem? (20) Kto się zadaje z popiołem, tego zwodzi omamione serce, tak że nie uratuje swojej duszy ani też nie powie: Czy to nie złuda, czego się trzymam?
...
(16) Wszyscy oni pospołu będą zawstydzeni i okryci hańbą, z hańbą odejdą wytwórcy bałwanów.

Ks. Jeremiasza

(16) Lecz ty nie wstawiaj się za tym ludem i nie zanoś za nim błagania ani modlitwy, i nie nalegaj na mnie, gdyż cię nie wysłucham! (17) Czy sam nie widzisz, co oni robią w miastach judzkich i na ulicach Jeruzalemu? (18) Dzieci zbierają drwa, a ojcowie rozniecają ogień; kobiety ugniatają ciasto, aby wypiekać placki dla królowej niebios, cudzym bogom wylewa się ofiary z płynów, aby mnie obrażać. (19) Czy mnie tym obrażają - mówi Pan - czy nie raczej samych siebie ku zawstydzeniu własnemu? (20) Dlatego tak mówi Wszechmocny Pan: Oto mój gniew zawzięty wyleje się na to miejsce, na ludzi i na bydło, na drzewa polne i na płody rolne - płonąć będzie i nie zgaśnie.
...
(8) Wszyscy co do jednego są głupi i nierozumni; niedorzecznością jest cześć oddawana drewnu.
...
(14) Głupi jest każdy człowiek i bez rozumu, na wstyd naraża się każdy złotnik z powodu bałwana, gdyż złudą są i bez życia jego odlane bożki. (15) Są nicością, dziełem wartym śmiechu, które w czasie swojego nawiedzenia poginą.


To tylko maly ulamek tego, co mowi Pan na temat balwochwalstwa. Moze rozwazmy te fragmenty i mi powiedz, co konkretnie "inaczej rozumiesz"?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-13, 20:21   

AlexK :

(Ew. Jana 1:30-32, Biblia Warszawska)
(43) Ja przyszedłem w imieniu Ojca mego..

(Ew. Jana 5:42-44, Biblia Warszawska)
(28) Wtedy Jezus wołał w świątyni, ucząc i mówiąc: I znacie mnie, i wiecie, skąd jestem, a przecież sam od siebie nie przyszedłem, gdyż godzien wiary jest Ten, który mnie posłał...

(Ew. Jana 7:27-29, Biblia Warszawska)
..Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

Ew. Jana

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie może Syn sam od siebie nic czynić, tylko to, co widzi, że Ojciec czyni; co bowiem On czyni, to samo i Syn czyni.


Zanim sie zabierzesz za kolejne dziecinne pytania rozwaz te wersety w swietle tych z poprzedniego posta. Pozdrawiam.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-13, 20:21   

Axanna napisał/a:

Mowisz, ze mnie szanujesz, ale na przyklad nie wachasz sie uzyc terminu "Matka Boza" chociaz to zniewaza mego Boga, dlatego, ze Bog mowi ze nikogo nie bylo i nie ma przed Nim, a Ty mowisz, ze ma matke, czyli to nie Bog jest poczatkiem wszystkiego, tylko jego matka, ktora przeciez dala mu zycie.

Ale Maryja jest Matką Bożą - bo jak inaczej ją nazwać, jeżeli przyjąć, że Jezus jest Bogiem? Został on zrodzony przez Maryję, ale nie stworzony przez nią stworzony - subtelna różnica.

A co do reszty - według mnie Biblii nie można czytać dokładnie. Bóg mówi, że ludzie "zginą marnie" jeżeli zaufają figurom, a nie Jemu. Chodzi o to, aby w tych wszystkich obrazach, statuach itp. nie zatracić prawdziwego Boga.
A Jezus sam poprosił św. Faustynę, aby namalować mu obraz, przez który ludzi mogliby go wielbić.
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 20:25   

AlexK napisał/a:
.
A Jezus sam poprosił św. Faustynę, aby namalować mu obraz, przez który ludzi mogliby go wielbić.

Jezus nigdy nie poprosiłby o coś, co jest sprzeczne ze Słowem jego Ojca! Myślę, że kto inny w tym maczał palce :)
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-02-13, 20:28   

Makarios napisał/a:
AlexK napisał/a:
.
A Jezus sam poprosił św. Faustynę, aby namalować mu obraz, przez który ludzi mogliby go wielbić.

Jezus nigdy nie poprosiłby o coś, co jest sprzeczne ze Słowem jego Ojca! Myślę, że kto inny w tym maczał palce :)

Masz na myśli Lucyferka? :)
To jak wyjaśnisz to, że s. Faustyna została ogłoszona świętą?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-13, 20:30   

AlexK napisał/a:

To jak wyjaśnisz to, że s. Faustyna została ogłoszona świętą?

A kto ją ogłosił świętą?
 
     
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-02-13, 20:34   

AlexK napisał/a:
Axanna napisał/a:

Mowisz, ze mnie szanujesz, ale na przyklad nie wachasz sie uzyc terminu "Matka Boza" chociaz to zniewaza mego Boga, dlatego, ze Bog mowi ze nikogo nie bylo i nie ma przed Nim, a Ty mowisz, ze ma matke, czyli to nie Bog jest poczatkiem wszystkiego, tylko jego matka, ktora przeciez dala mu zycie.

Ale Maryja jest Matką Bożą - bo jak inaczej ją nazwać, jeżeli przyjąć, że Jezus jest Bogiem? Został on zrodzony przez Maryję, ale nie stworzony przez nią stworzony - subtelna różnica.

to powiedz jakie boskie cechy przekazala synowi? Bo ja twierdze, ze urodzila czlowieka i zadnej boskiej cechy mu nie dala, bo i nie miala jak, bo sama nie posiada. Wszystko boskie ma od Ojca. termin @Matka Boza@ ubliza Bogu - ktory jest zrodlem zycia i istnienia wszystkiego. On sam nie potrzebuje zrodla, bo On sam nim jest, a nie ma nikogo kto by byl przed nim.
Cytat:
A co do reszty

reszty to Ty nawet nie przeczytales, a juz sie wypowiadasz...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13