FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
rola dezynterii w kneblowaniu słów

Kneblować, czy nie kneblować? Oto jest pytanie.
Kneblować!
0%
 0%  [ 0 ]
Nie kneblować!
100%
 100%  [ 2 ]
Głosowań: 2
Wszystkich Głosów: 2

Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2013-12-31, 11:36   

Iwonko droga kłamać to my nie będziemy i tuszować zbrodni fizycznych i psychicznych jakie dopuścił się KrK.
Ty oczywiście nie jesteś niczemu winna , ale nie możesz zaprzeczyć,że takowe były. Więc nie gniewaj się i nie mów ciągle,że o niczym takim nie wiesz, bo jak zaczniesz w szkole uczyć, to ciebie uczniowie co mądrzejsi pogonią.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-12-31, 13:01   

nike napisał/a:
bo jak zaczniesz w szkole uczyć, to ciebie uczniowie co mądrzejsi pogonią.


Nike to prawda, kumaci uczniowie zadają wiele pytań.
Ja nie uczę religii, ale nawet na WOS pytania związane z etyką i szeroko pojętym religioznawstwem potrafią zadać
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
HarryPotter

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 22
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2013-12-31, 13:11   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
za to tutaj ja z katolików jestem więc też musisz uważać na słowa. Mnie też zranić można na tle religijnym.


Iwono byłaś na tym forum wcześniej niż ja.
Nigdy nie zauważyłem, abyś dostała warna.
Ja Ciebie nie mam zamiaru ranić.
Tak samo jak każdego użytkownika tego forum.
Zawsze pisałem i będe pisał o instytucjach religijnych, którym jest daleko od nauk Jezusa


Co do warnów, to Ania od dzisiaj chodzi w czerwonym krawacie.

Sama go sobie założyła.

Szacun.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-12-31, 13:23   

HarryPotter napisał/a:
Co do warnów, to Ania od dzisiaj chodzi w czerwonym krawacie.

Sama go sobie założyła.

Szacun.


oczywiście, każdy z nas jest niedoskonały
uwierz mi, że jako moderator tego forum danie komuś warna boli mnie jako chrześcijanina
ale z drugiej strony nie może być anarchii
to jest najgorsze, anarchia niszczy wszystko
Ty jesteś kumaty to wiesz co zniszczyło np. RP , dlaczego nastały rozbiory
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
HarryPotter

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 22
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2013-12-31, 13:49   

Anarchia to jedno, a wolność to drugie. Właśnie zrobiłem wpis na SB, w którym pytam Iwonkę, czy ją nie pokopało. Zobacz sobie.

Rzeczpospolitą zniszczyło liberum veto oraz rządy 10% szlachty nad 90% społeczeństwa. Tym samym był to anachroniczny system kastowy, jak w Indiach i taki kraj musiał upaść.
Musiał, bo logika wskazuje, że geniusze rodzą się w społeczeństwie w losowym rozkładzie - więc 90% genialnego materiału na naukowców przerzucało widłami gnój, bo nie mogli ani się uczyć, ani zostać w tym zakichanym, anachronicznym kraiku nikim. W tym samym czasie inne kraje dały kopniaka w tłuste zadki sukienkowym - takie Austrowęgry zostały potęgą, bo znacjonalizowały majątki kleru.

Tak więc Rzeczpospolita upadła, bo musiała upaść.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-12-31, 14:54   

HarryPotter napisał/a:
Anarchia to jedno, a wolność to drugie. Właśnie zrobiłem wpis na SB, w którym pytam Iwonkę, czy ją nie pokopało. Zobacz sobie.


zobaczyłem, dlatego tam napisałem, że słuszne pytanie jej zadałeś

HarryPotter napisał/a:
Rzeczpospolitą zniszczyło liberum veto oraz rządy 10% szlachty nad 90% społeczeństwa. Tym samym był to anachroniczny system kastowy, jak w Indiach i taki kraj musiał upaść.


Zgadzam się, ale też musimy przyznać, że jak płonęły stosy w zachodniej Europie
to Rzeczpospolita była tolerancyjna.
Natomiast dzisiaj zrobiła się katolicka
smutne to :-(
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-12-31, 14:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-02, 16:15   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
za to tutaj ja z katolików jestem więc też musisz uważać na słowa. Mnie też zranić można na tle religijnym.


Iwono byłaś na tym forum wcześniej niż ja.
Nigdy nie zauważyłem, abyś dostała warna.
Ja Ciebie nie mam zamiaru ranić.
Tak samo jak każdego użytkownika tego forum.
Zawsze pisałem i będe pisał o instytucjach religijnych, którym jest daleko od nauk Jezusa

ok
 
     
HarryPotter

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 22
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2014-01-05, 12:55   

Iwono, nie bądź taka pewna, że będziesz uczyć religii w szkole. Świat się zmienia.
Na ten produkt, który KrK chce sprzedać, jest coraz mniejsze zapotrzebowanie.
Ludzie otwierają oczy i zaczynają myśleć.
Wikipedia pisze:
Cytat:
Kościół katolicki w RP w 2008 roku miał 33 755 tys. ochrzczonych, przynależących do 10 114 parafii. Kościół ma 17 533 kościołów i kaplic i ok. 160 tysięcy hektarów gruntów
(...)
Według badań statystycznych przeprowadzanych przez Kościół (tzw. "liczenie wiernych") odsetek praktykujących katolików przynajmniej raz w tygodniu wyniósł w 2010 roku ok. 41%; co roku regularnie do kościoła przestaje chodzić około 400 tys. osób; młodzieży i dzieci praktykuje 36%, a młodzieży akademickiej - 18%

Jak więc widzisz, 4 lata temu społeczne zapotrzebowanie na ten produkt wynosiło 40% - pozornie, bo wśród adresatów tego produktu - młodych - zapotrzebowanie na ten produkt wynosiło 36%.
4 lata temu.
Przy tendencji silnie spadkowej.

Tak więc za rok, dwa, być może okaże się, że chętnych do tej indoktrynacji będzie w okolicach błędu statystycznego, jakieś zero procent.

I bardzo dobrze, bo nie każdy ma ochotę przeżywać traumę w dzieciństwie, polewania go wodą z bakteriami kałowymi przez szamanów w czarnych kieckach na tak zwanym "chrzcie".

Pewien gościu w tym kraju podał nawet do sądu KrK na 10 baniek, za straszenie piekłem i tym podobne niecne praktyki.

Cytat:
Pan Robert C. któregoś pięknego, a może brzydkiego dnia stwierdził, że zażąda od Kościoła katolickiego (jedna z częstochowskich parafii) 10 mln zł odszkodowania, za to, że został - wbrew własnej woli - ochrzczony jako dziecko i włączony do Kościoła katolickiego. W owym Kościele - jak przekonuje pan Robert C. - "straszono go piekłem".

Oto co mówił pan Robert C. przed sądem: - Przez 27 lat żyłem w ciągłym strachu przed piekłem ognistym. Męczono mnie w ten sposób psychicznie i dlatego myślę, że są to szczególne okoliczności do przyznania zadośćuczynienia.


Źródło:
http://www.fronda.pl/a/id...klem,31300.html
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-01-05, 13:20   

HarryPotter, Bardzo słuszna uwaga. tym bardziej,że w sejmie naszym ciagle sa dyskusje, czy nie odstapić w szkołach od religii.
Ja jestem za odstapieniem od nauczania religi w państwowych szkołach..
Obecnie podobno sa dwie lekcje religii a jedna np. fizyki, czyż to nie hańba jest?
Od nauczania religii sa kościoly i rodzice.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
HarryPotter

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 22
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2014-01-05, 13:31   

http://natemat.pl/78417,d...ieklem-ognistym

O sprawie Roberta C. napisał portal Gazeta.pl. W zeszłym roku mężczyzna złożył w Sądzie Okręgowym w Częstochowie pozew, w którym domagał się od swojej parafii 10 mln zadośćuczynienia za doznane krzywdy. Uzasadniając żądanie, podkreślił, że został ochrzczony, choć nie wyraził na to zgody (jako małe dziecko nie mógł tego zrobić), a w dalszych latach był zmuszany do brania udziału w mszach świętych oraz katechezach. Ponadto przedstawiciele Kościoła mieli doprowadzić go do życia w strachu przed piekielnymi płomieniami.

Mężczyzna nie ukrywa, że sowite zadośćuczynienie bardzo by mu się przydało. Jest bowiem na tyle biedny, że został zwolniony z obowiązku uiszczenia wpisowego od pozwu (w tym przypadku wyniosłoby ono 100 tysięcy złotych).

Częstochowski sąd rozpatrzył sprawę Roberta C., ale nie znalazł dowodów, które świadczyłyby o tym, iż parafia naruszyła jego dobra osobiste (jej proboszcz podkreślił zresztą, że Robert C. został ochrzczony gdzie indziej, a w niej przystąpił tylko do pierwszej komunii). – Ochrzczenie dziecka i nauczanie religii za zgodą i wiedzą jego rodziców nie jest działaniem wyrządzającym szkodę – przypomniał sąd.

Robert C. nie złożył jednak broni, odwołując się do Sądu Apelacyjnego w Katowicach. Ten jednak przyznał rację sądowi niższej instancji, podkreślając, że pozwana parafia w żaden sposób nie naruszyła podstawowych praw i wolności, jakie przysługują Robertowi C.

===========
A tutaj wybrane komentarze z tej strony:

Stefan Kubów · Najbardziej aktywny komentator · Pracuje w firmie: Dolnośląska Szkoła Wyższa
Być może ten przypadek jest trochę zabawny. Ale niedawno "Polityka" umieściła artykuł pokazujący jak katecheci straszą dzieci, np. co może spotkać ich rodziców za to, że nie chodzą do kościoła. I to bynajmniej nie idzie o piekło, ale to może być kara boska w postaci udziału w katastrofie lub ciężkiej choroby. Córeczka pewnego profesora po powrocie ze szkoły zgodnie z poleceniem katechetki podziękowała ojcu, że jej nie zabił. Bo jako ateista mógłby to zrobić. Gdyby to zrobiła nauczycielka polskiego lub rysunków, wyleciałaby ze szkoły. Ale katecheci majaąstatus świętych krów, wyjętych spod nadzoru pedagogicznego
Odpowiedz · 11 ·
· 15 października 2013 o 11:43

--------------
Bartlomiej Wysocki · Najbardziej aktywny komentator
Katecheta dostalby dobry oklep - z katechetka gorzej. Mam nadzieje ze jak moj syn pojdzie do szkoly to religii juz nie bedzie
Odpowiedz · 2 ·
· 16 października 2013 o 00:30
---------------
Marek Jakubowski · Najbardziej aktywny komentator · Technikum Mechaniczne
Kolego Sowa, do psychiatry to najbardziej ty się nadajesz, a jeszcze lepiej od razu do obozu karnego za ogłupianie właśnie takich niewinnych dzieci jak Robert K. Dziś Robert K. ma rację.
Odpowiedz · 7 ·
· 15 października 2013 o 07:24
-------------
Jan Gajewski · Najbardziej aktywny komentator · Politechnika Warszawska
Powinien dostać odszkodowanie od wszystkich, którzy te biblijne bajki podawali mu jako prawdę.
Odpowiedz · 6 ·
· 15 października 2013 o 07:48
------------------
Bart Krawczyk · Najbardziej aktywny komentator
Przypominają mi się propagandowe 'reportaże' kościelne przestrzegające młodzież przed sektami, satanizmem i muzyką metalową. I 'wstrząsające' wywiady z domorosłymi satanistami.
Odpowiedz ·
· 15 października 2013 o 12:44
----------------
Sebastian Szelerski · Najbardziej aktywny komentator · ZSO nr 2 w Legionowie
Sam miałem taką myśl by pozwać daną parafię gdzie byłem ochrzczony
Odpowiedz ·
· 15 października 2013 o 08:07
------------------
A tu kilka komentarzy do tego samego artykułu, tylko na innym, tym forum:
http://wiadomosci.dzienni...ie-pieklem.html



Jacek Placek · Najbardziej aktywny komentator
Można rozważyć doniesienie do prokuratury o czyn zabroniony z art. 286 KK (oszustwo), polegające na wyłudzaniu datków w zamian za obiecywanie towaru, którego NIE MA, NIGDY NIE BYŁO I NIE BĘDZIE.
Odpowiedz ·
· 15 października 2013 o 11:57
-------------
Stefania Łużyńska · Najbardziej aktywny komentator · Szczecin, Poland
To nie jest tak że księża nie kazali chrzcić dzieci ,wręcz odwrotnie kazali małe dzieci chrzcić żeby nie chować żyda to są słowa księdza i chłoopak ma rację że księża rodziców pilnowali jak się dziecko urodziło to zaraz ksiądz pytal kiedy go ochrzczą oni narzucali naszym rodzicom chrzty bo pieniądze szły za chrztem i nas sobie przywłaszczali jako nowa owieczka i dla tego nas się nazbierało 95% wierzących
Odpowiedz ·
· 15 października 2013 o 07:54
---------
==========

Na mój gust sprawa jeszcze nie jest zamknięta - jeszcze przecież na szczęście zostaje Strasburg.
Ja bym się odwołał.

Wciskanie religii na siłę związane z opcją polityczną, która rządzi i której się wydaje, że musi ustępować KrK ze względu na propagandę wyborczą. Jednak fakt malenia poparcia dla KrK, powoduje że politycy nie muszą się już liczyć z panami w czarnych sukienkach.

Tylko tego jeszcze do końca nie pojęli i robią to z rozpędu.

Na razie.

Kwestia pojemności godzin w szkole i pojemności ludzkiego mózgu sprawia, że taka matematyka, fizyka i informatyka jest traktowana po macoszemu, co się odbije na przyszłości tych indoktrynowanych dzieciaków, którzy na międzynarodowym rynku pracy będą mieli większą szansę, że zamiast pracować w biurach przy komputerach, będą gnój wywalać w oborach u zagranicznego pracodawcy.
Ostatnio zmieniony przez HarryPotter 2014-01-05, 13:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-11, 11:41   

HarryPotter
Cytat:
Iwono, nie bądź taka pewna, że będziesz uczyć religii w szkole. Świat się zmienia.
Na ten produkt, który KrK chce sprzedać, jest coraz mniejsze zapotrzebowanie.
Ludzie otwierają oczy i zaczynają myśleć.

No właśnie, racja, nie jestem pewna. Może do zakonu pójdę....

Cytat:
Jak więc widzisz, 4 lata temu społeczne zapotrzebowanie na ten produkt wynosiło 40% - pozornie, bo wśród adresatów tego produktu - młodych - zapotrzebowanie na ten produkt wynosiło 36%.
4 lata temu.

A co ty myślisz, że chodzimy do Kościoła po to by się upić???? Chodzimy dla Eucharystii, dla przyjęcia Pana Jezusa i modlitwy.

Cytat:
I bardzo dobrze, bo nie każdy ma ochotę przeżywać traumę w dzieciństwie, polewania go wodą z bakteriami kałowymi przez szamanów w czarnych kieckach na tak zwanym "chrzcie".

Woda do chrztu ma być źródlana, czysta. I nie obrażaj księży.

Cytat:
Źródło:
http://www.fronda.pl/a/id...klem,31300.html

Czytałam ten artykuł. Rzeczywiście idiotyczny pozew. Tytuł dobrze fronda dobrała. Zwłaszcza, że jeśli ktoś żyje dobrze i czyni dobre czyny dla Boga i bliźnich, żyje w łasce u Boga to jemu żadne piekło nie grozi. Nikt będący w stanie łaski i czyniący dobro zawsze a za grzechy żałujący do piekła nie pójdzie i o tym też księża przypominają. Księża częściej wypowiadają się o nagrodzie w niebie niż o piekle. Jak on żył w strachu przed piekłem to ja się boję pomyśleć jakie on miał życie bo nikt dobrze żyjący, przepełniony miłością do Boga i ludzi do piekła nie pójdzie. Do piekła pójdą jedynie ci co świadomie Boga odrzucili i świadomie wybrali zło zamiast dobra (z podkreśleniem na słowa "świadomie). Więc on nie miał się czego bać. Nawet jakby któryś ksiądz mówił o piekle, a on by naprawdę bardzo dobrze żył i się starał to nie miałby się czego bać bo wiedziałby, że za jego miłość i dobro nagrodą będzie życie wieczne. I Kościół o tym uczy.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-01-11, 11:58   

HarryPotter napisał/a:
A tu kilka komentarzy do tego samego artykułu, tylko na innym, tym forum:
http://wiadomosci.dzienni...ie-pieklem.html


Słuszny pozew, ale w państwie rzekomo świeckim to prawnie nie przejdzie.
Tak samo jak z krzyżem w Sejmie.
Państwo powinno być świeckie.
Ja jestem chrześcijaninem i uważam tak jak powiedział Jezus
oddajcie Bogu co boskie , a Cezarowi co jego
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-11, 12:06   

Jakoś nie czuję, że żyję w państwie chrześcijańskim, a nie świeckim. Ja raczej czuję się jakbym żyła w państwie świeckim. Gdyby religia miała jakieś znaczenie większe dla rządu to nie byłoby dyskusji o aborcji, eutanazji, gender, związkach partnerskich, o tym czy krzyż ma wisieć czy nie, o legalizacji pewnych rzeczy bo to wszystko byłoby jasne, że np. gender jest złe, aborcja to zabójstwo itd.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-01-11, 12:18   

Iwona napisał/a:
Jakoś nie czuję, że żyję w państwie chrześcijańskim, a nie świeckim. Ja raczej czuję się jakbym żyła w państwie świeckim.


To twoje subiektywne odczucie. Gdyby Rzeczpospolita była państwem świeckim
to np. ateista by nie płacił ze swoich podatków na wynagrodzenie nauczycieli za naukę katolicką.

Iwona napisał/a:
znaczenie większe dla rządu to nie byłoby dyskusji o aborcji, eutanazji, gender, związkach partnerskich,


gdyby wszyscy byli chrześcijanami a nie katolikami to nie było by dyskusji w tych sprawach , które poruszyłaś
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-11, 12:59   

Napisałeś tak, jakbyś katolików nie uważał za chrześcijan. A tym samym i mnie pewnie za chrześcijankę nie uważasz. Katolicy to też chrześcijanie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 16