FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
duchowi bracia
Autor Wiadomość
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-24, 01:40   Re: duchowi bracia

twardziel napisał/a:


Zaś wzorzec biblijny jest taki :

" Niech życie wasze będzie godne ewangelii Chrystusowej, abym czy przyjdę i ujrzę was, czy będę nieobecny, słyszał o was, że stoicie w jednym duchu, jednomyślnie walcząc społem za wiarę ewangelii "
[Fil 1;27 BW]
Czy istotnie osoby które cytuję, są jednomyślne i w jednym duchu...moim zdaniem NIE !

" A proszę was, bracia, w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, abyście wszyscy byli jednomyślni i aby nie było między wami rozłamów, lecz abyście byli zespoleni jednością myśli i jednością zdania. "
[1 Kor 1;10 BW]
Czy naprawdę Iwona (chyba wyznająca doktryny kRK) i nike (chyba śJ, lub coś wokół tego) oraz Krystian (nie będę strzelać) są zespoleni...wątpię.

" A Bóg, który jest źródłem cierpliwości i pociechy, niech sprawi, abyście byli jednomyślni między sobą na wzór Jezusa Chrystusa, abyście jednomyślnie, jednymi usty wielbili Boga i Ojca Pana naszego, Jezusa Chrystusa. "
[Rz 15;5-6 BW]]
Jestem przekonany że ludzie z wyznań które reprezentują te trzy osoby. Nie wielbią Boga jednymi usty. Jeśli się mylę to proszę o korektę ?

" Jeśli więc w Chrystusie jest jakaś zachęta, jakaś pociecha miłości, jakaś wspólnota Ducha, jakieś współczucie i zmiłowanie, dopełnijcie radości mojej i bądźcie jednej myśli, mając tę samą miłość, zgodni, ożywieni jednomyślnością. I nie czyńcie nic z kłótliwości ani przez wzgląd na próżną chwałę, lecz w pokorze uważajcie jedni drugich za wyższych od siebie. Niechaj każdy baczy nie tylko na to, co jego, lecz i na to, co cudze. Takiego bądźcie względem siebie usposobienia, jakie było w Chrystusie Jezusie, "
[Fil 2;1-5 BW]
Odnośnie tego zalecenia, też mam uzasadnione obiekcje, że ożywieni mogą być raczej do krytyki...



Łk 10
(29) On jednak, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: - A kto jest moim bliźnim? (30) Jezus, nawiązując do tego, powiedział: - Pewien człowiek schodził z Jeruzalem do Jerycha i wpadł między zbójców, którzy go obrabowali, pobili i odeszli, zostawiając na pół umarłego. (31) Przypadkiem pewien kapłan szedł ową drogą, a kiedy go zobaczył, ominął go. (32) Podobnie i lewita, który znalazł się w tym miejscu i zobaczył go, ominął go. (33) A pewien podróżny Samarytanin przyszedł na to miejsce i zobaczywszy go, ulitował się. (34) Podszedł więc, nalał oliwy i wina na jego rany i obwiązał je. Wsadził go na swoje juczne zwierzę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. (35) Nazajutrz wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: Pielęgnuj go, a jeśli wydasz coś nadto, oddam ci, gdy będę wracał. (36) Jak myślisz, który z tych trzech okazał się bliźnim dla tego, kto wpadł między zbójców?

Chciałam przypomnieć (a zwłaszcza Krystianowi), że dla Żyda Samarytanin był kimś, kto wypacza wiarę.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-24, 01:49   

Wiem Migdałku, jaki stosunek mieli Żydzi do Samarytan.
Jednak pamiętaj, że ja w tym temacie nie pytałem:
Kto jest dla Ciebie bliźnim ?
tylko:
Kto jest dla Ciebie bratem duchowym ?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-24, 08:42   

Krystian napisał/a:
Kto jest dla Ciebie bratem duchowym ?


Bratem duchowym jest mi człowiek,który chwali Boga Abrahama, Izaaka i Jakuba, czci Syna Bożego, Zbawiciela,Chrystusa Jezusa i szanuje każde słowo Boże, które jest prawdą i trwa przez wszystkie pokolenia.

"Wszelkie ciało jest niczym trawa, a cała jego świetność - jakby kwiat polny: trawa usycha, kwiat opada. A słowo Pańskie trwa na wieki." 1P 1:24 br

Apostoł Piotr cytuje tu proroka Izajasza:

Iz 40:8 bg "Trawa usycha, kwiat opada; ale słowo Boga naszego trwa na wieki."

:-D :-D :-D
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-24, 13:20   

Krystian napisał/a:


Nie musisz strzelać. Kiedyś byłem katolikiem, potem głosicielem w zborze ŚJ ( bez chrztu ),
obecnie jestem bezdominacyjny. A Ty jakiego jesteś wyznania ?


Inaczej mówiąc nie jesteś ochrzczony przez zanurzenie, według Biblii ? Bo kto uwierzy i zostanie ochrzczony , będzie zbawiony. A o to przecież chodzi.

Tak mówiąc szczerze to i ja jestem bez denominacyjny. Chociaż chrzest wiary przyjąłem u zielonych.

Krystian napisał/a:
twardziel napisał/a:
Kim więc jest Jezus ???


I oto rozległ się głos z nieba: Ten jest Syn mój umiłowany, którego sobie upodobałem.

Jezus jest synem Boga Jehowy.


Odnośnie pytania, kim jest Jezus Chrystus. Na które Ty słusznie odpowiedziałeś. Jednak proszę przypatrz się temu poniższemu zapisowi :

" A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić. I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego. A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego. A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka: "
[Mt 1;19-22 BW]
Wiadomo że to Bóg Jehowa, wybrał sobie Izraelitów jako swój naród. Z pewnością potwierdzisz ten fakt. Lecz popatrz że o jeszcze o nieurodzonym Jezusie, powiedziane jest że wybawi SWÓJ LUD. O co więc chodzi, co o tym myślisz ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-24, 15:34   

twardziel napisał/a:
Z pewnością potwierdzisz ten fakt. Lecz popatrz że o jeszcze o nieurodzonym Jezusie, powiedziane jest że wybawi SWÓJ LUD. O co więc chodzi, co o tym myślisz ???


Stało się to dzięki Duchowi Świętemu. Bóg Jehowa przeniósł życie swojego syna duchowego z nieba do łona Marii.Sprawił, że miała dziecko bez udziału ojca ziemskiego.

podlegał zakonowi, (lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i 5) aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili.

Jezus sam wspominał o tym, że żył wcześniej w niebie np. tu :

Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-24, 15:58   

Krystian napisał/a:
twardziel napisał/a:
Z pewnością potwierdzisz ten fakt. Lecz popatrz że o jeszcze o nieurodzonym Jezusie, powiedziane jest że wybawi SWÓJ LUD. O co więc chodzi, co o tym myślisz ???


Stało się to dzięki Duchowi Świętemu. Bóg Jehowa przeniósł życie swojego syna duchowego z nieba do łona Marii.Sprawił, że miała dziecko bez udziału ojca ziemskiego.

podlegał zakonowi, (lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i 5) aby wykupił tych, którzy byli pod zakonem, abyśmy usynowienia dostąpili.

Jezus sam wspominał o tym, że żył wcześniej w niebie np. tu :

Cóż dopiero, gdy ujrzycie Syna Człowieczego, wstępującego tam, gdzie był pierwej?


Przepraszam za słowo, mataczysz waść. Podkreśliłem ten fragment "A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego."

Ojciec ma swój lud i Syn ma swój lud ??? wyłóż tę kwestię ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-24, 16:29   

twardziel napisał/a:
Przepraszam za słowo, mataczysz waść. Podkreśliłem ten fragment "A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego."

Ojciec ma swój lud i Syn ma swój lud ??? wyłóż tę kwestię ???

W czym Ty widzisz problem.
Ten lud jest zarówno Ojca jak i Syna.
Jeżeli rodzice mają jedną córkę i ojciec dziecka powie to moja córka, a w innym miejscu powie matka to moja córka to wiadome i tak jest, że jest to ich córka.

Wynika z tego przecież, że nadal mają jedną córkę a nie dwie.
Jak również nadal rodzice są dwiema odrębnymi osobami, choć w myśleniu są jednością.
Obydwoje rodzice uważają to dziecko za swoją córkę.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-24, 16:43   

Krystian napisał/a:

W czym Ty widzisz problem.
Ten lud jest zarówno Ojca jak i Syna.
Jeżeli rodzice mają jedną córkę i ojciec dziecka powie to moja córka, a w innym miejscu powie matka to moja córka to wiadome i tak jest, że jest to ich córka.

Wynika że mają, przecież nadal jedną córkę a nie dwie.
Jak również nadal rodzice są dwiema odrębnymi osobami, choć w myśleniu są jednością.
Obydwoje rodzice uważają to dziecko za swoją córkę.


Nadal się nie rozumiemy.
W tym Twoim przykładzie są DWIE OSOBY. Oraz Ojciec i Syn mają jeden lud, tak jak w tym przykładzie córkę. Lecz Ojciec i Syn to DWIE OSOBY BOSKIE. A przecież Bóg jest jeden...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-24, 22:30   

twardziel napisał/a:
Nadal się nie rozumiemy.
W tym Twoim przykładzie są DWIE OSOBY. Oraz Ojciec i Syn mają jeden lud, tak jak w tym przykładzie córkę. Lecz Ojciec i Syn to DWIE OSOBY BOSKIE. A przecież Bóg jest jeden...


Myślę, że dlatego się nie rozumiemy, ponieważ Ty byłeś u zielonoświątkowców z nurtu jednościowców
( jak się myle to mnie popraw ) i zrobili Ci mętlik w pojmowaniu Boga Prawdziwego.
Zrozum, że dla Jezusa Bogiem jest Jehowa, Jego Ojciec.
Tyle wersetów już padało, a Ty swoje 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-25, 10:45   

Krystian napisał/a:


Myślę, że dlatego się nie rozumiemy, ponieważ Ty byłeś u zielonoświątkowców z nurtu jednościowców
( jak się myle to mnie popraw ) i zrobili Ci mętlik w pojmowaniu Boga Prawdziwego.
Zrozum, że dla Jezusa Bogiem jest Jehowa, Jego Ojciec.
Tyle wersetów już padało, a Ty swoje 8-)


Niestety ale pudło.
Wyznaję Boga identycznie jak denominacja Rzymsko Katolicka, według creda Nicejsko-Konstantynopolitańskiego. Lecz na tym jest koniec, nie uczestniczę nawet w ekumenii...

Zrozum też że Jezus i ja, mam tego samego Ojca...A Ty nie ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-25, 17:32   

twardziel napisał/a:
Zrozum też że Jezus i ja, mam tego samego Ojca...A Ty nie


Ja również, ale dla mnie Jezus nie jest równy swemu Ojcu i nie jest tą samą osobą co Bóg Jehowa.
Trójca to wymysł nicejski.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-25, 18:07   

Krystian napisał/a:
Ja również, ale dla mnie Jezus nie jest równy swemu Ojcu i nie jest tą samą osobą co Bóg Jehowa.
oczywiście, że nie jest. tym właśnie równi się trynitaryzm od sabelianizmu. A większość antytrinitarzy stale myli te pojęcia
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-26, 12:45   

Krystian, Migdałek i inni...

Na wasze wpisy odpowiem tym skopiowanym z innego wątku. Niestety (albo może stety) Boga nie można objąć naszymi trzema wymiarami i pięcioma zmysłami. Jesteśmy zbyt ograniczeni żeby całkowicie zrozumieć Jego Istotę. Myślę iż przydałoby się więcej pokory...


Cytat:
Według mojego zrozumienia Biblii, to jeśli w każdych okolicznościach (dobrych i złych) Jezus Chrystus jest najważniejszy, i do Niego w pierwszej kolejności się zwracamy. To wówczas jest On Panem.
Jest to istotne, gdyż jedynie w imieniu Jezusa Chrystusa jest zbawienie. A także przyjmowanie i wykonywanie Jego Słów. Ponieważ ono będzie nas sądzić w dniu ostatecznym.
Ważne też jest ufanie Mu, oraz głośne wyznanie wiary w Niego. Czyli chrzest wiary w wyniku doświadczonej pokuty. Bo ta prosta zasada jest mocno wyartykułowana w Słowie Bożym. Mianowicie, kto uwierzy i zostanie ochrzczony, będzie zbawiony.
Moim zdaniem to, poglądy na Istotę Boga, czy jest On jedno czy wieloosobowy, nie są decydujące o zbawieniu. Lecz przestrzeganie WSZYSTKICH zaleceń Chrystusa, apostołów i proroków.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-26, 15:52   

Masz czcić Boga duchem i prawdą. Jeśli tego nie robisz nie przestrzegasz zaleceń Jezusa.
Pomyśl trochę, a nie wypisuj tutaj rzeczy którym sam zaprzeczasz. :cry:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-26, 16:21   

Migdałek napisał/a:
Krystian napisał/a:
Ja również, ale dla mnie Jezus nie jest równy swemu Ojcu i nie jest tą samą osobą co Bóg Jehowa.
oczywiście, że nie jest. tym właśnie równi się trynitaryzm od sabelianizmu. A większość antytrinitarzy stale myli te pojęcia


nie jest?

Syn współistotny i równy Ojcu

http://www.katolik.pl/syn...109,416,cz.html

Jezus Chrystus jako Bóg Jahweh

http://watchtower.org.pl/jz-jezus.php


:roll:

"jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec i Syn, i Duch Święty"[4].

czyli Jezus i duch to ten sam Bóg co Ojciec.

We Wcieleniu dwie pozostałe Osoby: Ojciec i Duch Święty, dzieląc Boską naturę z Synem-Logosem, zostały zjednoczone z naturą ludzką na mocy zjednoczenia konstytuującego Bosko-ludzką osobę Jezusa. Tak więc Jezus z Nazaretu jest zarówno prawdziwym Bogiem, współistotnym Ojcu i Duchowi, jak i prawdziwym człowiekiem - ma dwie natury, ale jest jedną Osobą - Drugą Osobą Trójcy.



cóż za kombinacje :)

Podsumowanie

Bóg Trójjedyny jest uważany za nieprzeniknioną dla ludzkiego umysłu tajemnicę jako bytu

:lol:

Na jej czole zaś wypisane było imię, tajemnica: Wielki Babilon, matka nierządnic i obrzydliwości ziemi.

:-D

A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.

Jedynego a nie Trójjednynego ;-)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 14