FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Modlitwa
Autor Wiadomość
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-14, 23:03   Modlitwa

Ja tutaj nie chcę podejmować kwestii polemiki, jednakże chcę przedstawić pewna propozycję. Otóż my z forum tworzymy pewną grupę. Jesteśmy osobami wierzącymi, co prawda mamy różne poglądy, ale ogólnie każdy jakoś wierzy. Podobnie z gośćmi, którzy nasze forum odwiedzają. Otóż wpadłam na pewien pomysł i chciałabym go zaproponować. Kto chce może go przyjąć, kto nie chce to nie musi. Polega on na tym by przynajmniej raz w tygodniu (albo więcej jak ktoś chce) pomodlić się do Boga za forumowiczów i gości. Forma modlitwy dowolna, byleby nie było to jakieś klepanie tylko modlitwa płynąca z serca. Każdy niech się pomodli tak jak najlepiej potrafi. Co wy na to?
 
     
aleksander 
Racjonalista.

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Z...
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 14/16
 87%
Wysłany: 2014-01-15, 08:34   

Pomysł bardzo dobry,bo:"Gdzie miłość wzajemna tam znajdziesz Boga Żywego."
_________________
Myślenie ma przyszłość.

Dnia 21 kwietnia opuściłem forum.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2014-01-15, 09:42   

Modlitwa powinna się odbywać, w cichości między mną a Bogiem, jest to rozmowa z Bogiem. Czy ty uważasz , ze taka modlitwa wspólna ma sens???
Ty będziesz modlić się do Trójcy, ja przeciw Trójcy, ktoś tam do Allacha, ktoś załapie miedzy czasie sie na modlitwę anielską i jak uważasz, co z tego wyniknie? pomyśl.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-15, 12:51   

Ja wierzę w jednego Boga.

Poza tym wysunęłam tylko propozycję. Oczywiście to będzie modlitwa w ciszy, ja tu się zgadzam z Tobą.

Chodziło mi o to, że w naszym otoczeniu mogą znajdować się osoby, które naprawdę potrzebują modlitwy. Ja szczególnie chcę modlić się za tych, którym potrzeba doświadczenia miłości Boga (bo być może tej miłości nie czują).
 
     
HarryPotter

Dołączył: 30 Gru 2013
Posty: 22
Poziom: 3
HP: 0/44
 0%
MP: 21/21
 100%
EXP: 4/9
 44%
Wysłany: 2014-01-16, 08:32   

Modlitwa do mojej Bogini


Bo widzisz tu są tacy którzy się kochają
i muszą się spotykać aby się ominąć
bliscy i oddaleni Jakby stali w lustrze
piszą do siebie listy gorące i zimne
rozchodzą się jak w śmiechu porzucone kwiaty
by nie wiedzieć do końca czemu tak się stało
są inni co się nawet po ciemku odnajdą
lecz przejdą obok siebie bo nie śmią się spotkać
tak czyści i spokojni jakby śnieg się zaczął
byliby doskonali lecz wad im zabrakło
bliscy boją się być blisko żeby nie być dalej
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-01-23, 08:41   

HarryPotter, temat o naszej poezji jest w innym miejscu. Masz talent. Ciekawy wiersz, ale przyznam, że nie wiedziałam, iż wierzysz w jakąś boginię.
 
     
SQ6 
SQ6


Potwierdzenie wizualne: 1
Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 14 Cze 2014
Posty: 74
Skąd: opolskie
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 9/16
 56%
Wysłany: 2014-06-20, 19:49   

Chętnie pomodlę się za Forumowiczów i Gości...- ale dopiero wtedy, jak się tego na nowo nauczę...

Boże! Proszę Cie o pomoc i o światło... Wskaż mi właściwą drogę, którą mam podążać, a przede wszystkim pozwól mi nauczyć się cieszyć Twoim Słowem i szukać w Nim pokrzepienia... jeśli taka jest Twoja wola...- postaw na mojej drodze Tych, którzy pomogą mi tę radość odnaleźć...

Tyko Cię proszę, Boże, aby to byli dużo mądrzejsi ode mnie ludzie...
_________________
Ps 71:21
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 19:56   

Cytat:
Tyko Cię proszę, Boże, aby to byli dużo mądrzejsi ode mnie ludzie...


Ci ludzie to Jezus, czytałaś o nim ewangelię?
Wyciągnij pierwsza rękę, jak on to robił i był szczesliwy , nie czekał
łaknij jego a jego to == dawania komuś dobra , oraz Chwalenia Boga Ojca
(noi czasem takiego niekonwencjonalnego zachowania patrząc z Ziemskiego punktu widzenia...):)


Cytat:
kim jest Ten, kto ci mówi: "Daj Mi się napić" - prosiłabyś Go wówczas, a dałby ci wody żywej". 11 Powiedziała do Niego kobieta: "Panie, nie masz czerpaka, a studnia jest głęboka. Skądże więc weźmiesz wody żywej? 12 Czy Ty jesteś większy od ojca naszego Jakuba, który dał nam tę studnię, z której pił i on sam, i jego synowie i jego bydło?" 13 W odpowiedzi na to rzekł do niej Jezus: "Każdy, kto pije tę wodę, znów będzie pragnął. 14 Kto zaś będzie pił wodę, którą Ja mu dam, nie będzie pragnął na wieki, lecz woda, którą Ja mu dam, stanie się w nim źródłem wody wytryskającej ku życiu wiecznemu"




Cytat:
. I zaczął umywać uczniom nogi i ocierać prześcieradłem, którym był przepasany. 6 Podszedł więc do Szymona Piotra, a on rzekł do Niego: "Panie, Ty chcesz mi umyć nogi?" 7 Jezus mu odpowiedział: "Tego, co Ja czynię, ty teraz nie rozumiesz, ale później będziesz to wiedział". 8 Rzekł do Niego Piotr: "Nie, nigdy mi nie będziesz nóg umywał". Odpowiedział mu Jezus: "Jeśli cię nie umyję, nie będziesz miał udziału ze Mną". 9 Rzekł do Niego Szymon Piotr: "Panie, nie tylko nogi moje, ale i ręce, i głowę!". 10 Powiedział do niego Jezus: "Wykąpany potrzebuje tylko nogi sobie umyć, bo cały jest czysty. I wy jesteście czyści, ale nie wszyscy". 11 Wiedział bowiem, kto Go wyda, dlatego powiedział: "Nie wszyscy jesteście czyści".
12 A kiedy im umył nogi, przywdział szaty i znów zajął miejsce przy stole, rzekł do nich: "Czy rozumiecie, co wam uczyniłem? 13 Wy Mnie nazywacie "Nauczycielem" i "Panem" i dobrze mówicie, bo nim jestem. 14 Jeżeli więc Ja, Pan i Nauczyciel, umyłem wam nogi, to i wyście powinni sobie nawzajem umywać nogi.



Nie czekaj na superprzekaz, w superformie , zarzuć swoje wyliczenia (chociaz na jakiś czas) bo mozesz ich nie doczekać i pójdz drogą Pańską:) Chciej dawać:)

Wszystko co obciąża Cie i powoduje nastroje i warunkowość staraj się od siebie oddalać , bo tak jak w przypadku wielu ludzi to im pomaga , Tobie ewidentnie przytłacza chęć do działania:(
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 20:06   

Poczytaj Chrystusowe nauki SQ6:))


Cytat:
2 Daj temu, kto cię prosi, i nie odwracaj się od tego, kto chce pożyczyć od ciebie.


Cytat:
Słyszeliście, że powiedziano: Będziesz miłował swego bliźniego, a nieprzyjaciela swego będziesz nienawidził. 44 A Ja wam powiadam: Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują; 45 tak będziecie synami Ojca waszego, który jest w niebie; ponieważ On sprawia, że słońce Jego wschodzi nad złymi i nad dobrymi, i On zsyła deszcz na sprawiedliwych i niesprawiedliwych. 46 Jeśli bowiem miłujecie tych, którzy was miłują, cóż za nagrodę mieć będziecie? Czyż i celnicy tego nie czynią? 47 I jeśli pozdrawiacie tylko swych braci, cóż szczególnego czynicie? Czyż i poganie tego nie czynią? 48 Bądźcie więc wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski.


Cytat:
Strzeżcie się, żebyście uczynków pobożnych nie wykonywali przed ludźmi po to, aby was widzieli; inaczej nie będziecie mieli nagrody u Ojca waszego, który jest w niebie.



Cytat:
5 Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? 26 Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? 27 Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? 28 A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. 29 A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. 30 Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? 31 Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? 32 Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. 33 Starajcie się naprzód o królestwo <Boga> i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. 34 Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy.


Cytat:
Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! Albowiem na tym polega Prawo i Prorocy.



Cytat:
Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. 8 Albowiem każdy, kto prosi, otrzymuje; kto szuka, znajduje; a kołaczącemu otworzą. 9 Gdy którego z was syn prosi o chleb, czy jest taki, który poda mu kamień? 10 Albo gdy prosi o rybę, czy poda mu węża? 11 Jeśli więc wy, choć źli jesteście, umiecie dawać dobre dary swoim dzieciom, o ileż bardziej Ojciec wasz, który jest w niebie, da to, co dobre, tym, którzy Go proszą.



Bądz taka, jeśli ktoś wymaga od Ciebie czegoś
To niech sie to Tobie nie wydaje absurdalne,staraj się to spełnić
A i Tobie sie to przysłuży
Chyba ze wymaga od Ciebie grzechów, lub gdy chwali za coś złego , to Ty się zgań i jego również
Złem jest przekraczanie prawa Bozego i nic ponad to, zadne pozory .
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-20, 20:11   

Cytat:
Złem jest przekraczanie prawa Bozego i nic ponad to, zadne pozory .



http://oblubienica.eu/czy...falszywa-pokora
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-08, 17:26   

a ja zapytam.
Czy Bog wysluchuje kazdego?
Jak nalezy sie modlic?
do kogo?
 
     
bernard 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 12
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 2/8
 25%
Wysłany: 2016-05-17, 21:00   

Olus
Cytat:
Czy Bog wysluchuje kazdego?

Oczywiście,Bóg nie ma względu na osobe . Nie patrzy kim jestesmy ale jacy wzgledem Niego jestesmy w modlitwie i o co Go prosimy.
Apostoł Jskub pisał :
Modlicie się, a nie otrzymujecie, bo się źle modlicie, starając się jedynie o zaspokojenie swych żądz.
Pycha i faryzeizm to drogi do ,,zamkniecia uszu "Boga.Proszenie o rzeczy niezgodne z Jego wolą nie mogą byc tez wysluchane.

Pokora,uznanie swojej małosci i grzesznosci przed Bogiem to podstawa skutecznej modlitwy i relacji.
No i oczywiscie zaufanie i milosc wzgledem Najwyzszego - stanie sie jak dziecko.
_________________
serviam
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-05-17, 22:03   

Cześć Bernard, fajnie, ze do nas wróciłeś :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-05-17, 22:18   

chciałbym zaznaczyć, ze wzgledem Boga czlowiek jest mały
ale sam w sobie nie jest ''mały'', bo jest dziełem Bożym!

PRZECIW FAŁSZYWEJ ASCEZIE:

Niechaj więc nikt o was nie wydaje sądu co do jedzenia i picia bądź w sprawie święta czy nowiu, czy szabatu! Są to tylko cienie spraw przyszłych, a rzeczywistość należy do Chrystusa. Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia, nie trzyma się mocno Głowy - [Tego], z którego całe Ciało, zaopatrywane i utrzymywane w całości dzięki wiążącym połączeniom członków, rośnie Bożym wzrostem. Jeśli razem z Chrystusem umarliście dla "żywiołów świata", dlaczego - jak gdyby żyjąc [jeszcze] w świecie - dajecie sobie narzucać nakazy: "Nie bierz ani nie kosztuj, ani nie dotykaj...! A przecież wszystko to są rzeczy [przeznaczone] do zniszczenia przez spożycie - [przepisy] według nakazów i nauk ludzkich.
Przepisy te mają pozór mądrości dzięki kultowi własnego pomysłu, uniżaniu siebie i nieoszczędzaniu ciała, nie dzięki okazywaniu jakiejś wyrozumiałości dla zaspokojenia ciała [grzesznego].
 
     
bernard 

Potwierdzenie wizualne: 123
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Paź 2014
Posty: 12
Poziom: 2
HP: 0/30
 0%
MP: 14/14
 100%
EXP: 2/8
 25%
Wysłany: 2016-05-17, 22:24   

bartek212701 napisał/a:
Cześć Bernard, fajnie, ze do nas wróciłeś :)

Dzieki za pamięć :)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14