FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
TG- Trojca
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-02-07, 22:06   

kamil1984 napisał/a:
Krystian napisałem że czytałem czas PRZESZŁY różne źródła .Żeby poznać czy inne poglądy albo sprawdzić swoje czy są słuszne , należy poznać argumenty tych innych osób .Nie widzę w tym nic złego ale co najważniejsze porównuje te poglądy z biblia 8-)

"Skoro nie możesz udowodnić że trójca istnieje to daj sobie spokój"

:mrgreen: no proszę Cię kolego po pierwsze rozmawiamy tylko nie przyszedłem tu na forum nikogo nawracać .
Po drugie w tej rozmowie to tylko chyba ja mam otwarty umysł bo reszta sprawia wrażenie że ma ukształtowane poglądy od kilku lat i co by nie napisać to nie ma szans na ich zmianę :!:
A po trzecie czy udowodniłem komuś nie licząc osób biorących czynnego udziału w rozmowie istnienie Trójcy tego nie wiemy .
Na wet nie wiemy czy jest na forum osoba która ma wątpliwości na ten temat i po przeczytaniu moich i Waszych a w szczególności Dawida 77 postów ( bo sa bardzo rzeczowe) do jakich wniosków taka osoba doszła ?

w dusze nieśmiertelną tez Krystian nie wierzysz ? :-? :-?
Widziałem tu gdzieś na forum post o duszy podam Ci tam przykłady że dusza jest nieśmiertelna 8-)


To , że czytałeś różne poglądy ludzi to bardzo dobrze, ale my się chyba odnosimy do Biblii?
Czy się mylę?
Skoro , wersetami Pisma Świętego nie potrafisz udowodnić istnienia trójcy, to daj sobie spokój z duszą nieśmiertelną w tym temacie.
Na temat duszy, jest już założony temat
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-07, 22:06   

Cytat:
Spróbuję udowodnić że Duch św jest trzecią osobą
podam jeszcze jeden przykład który znalazłem przy okazji szukania tamtych

"Ale otrzymacie moc DUCHA ŚW zstępującego na was" (Dz.Ap 1:8)



Tak Ducha św w postaci mocy Boga

CZYLI TERAZ OTRZYMAMY MOC MOCY BOGA W OGÓLE SIĘ NIE MOGĘ Z TOBA ZGODZIĆ .
Stworzyłeś teorie i teraz próbujesz dopasować do niej fakty

ew łuk 24: 49 A oto Ja zsyłam na was obietnicę mojego Ojca. Wy zaś pozostańcie w mieście, aż zostaniecie przyobleczeni mocą z wysokości.

Czym mieli być przyobleczenie Osobą czy mocą :-D

Mocą z wysokości to może być np. jakiś dar
Przypominam Ci że ja twierdzę że Duch św = Bóg Ojciec =Jezus
Nie twierdze że nie ma On mocy rozumianej różnie która może dac człowiekowi .
Jeśli byś nagle zaczął mowić jakimś jezkiem którego nie znasz to
1)ty mówisz tym językiem
2)Moc Boga przez Ciebie przemawia
3)Bóg przez Ciebie przemawia
Która odpowiedź bys wybrał Dawidzie 77 :?:
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-07, 22:17   

Krystian napisał/a:
[

To , że czytałeś różne poglądy ludzi to bardzo dobrze, ale my się chyba odnosimy do Biblii?
Czy się mylę?
Skoro , wersetami Pisma Świętego nie potrafisz udowodnić istnienia trójcy, to daj sobie spokój.

Odnosimy się do Biblii a niby skąd ja Wam podaje cytaty ? No przecież z Biblii nie odwołałem się do żadnej innej książki tzn nie zacytowałem tu żadnej bo tez i takich nie posiadam .Czytałem kilka ale to były pożyczone rzeczy i już dawno oddane .

Co do udowodnienia istnienia Trójcy to tak jak wcześniej Ci napisałem Ciebie raczej na pewno nie przekonam ale nie masz pewności czy ktoś postronny skłania się bardziej ku Waszej interpretacji podawanych wyżej prze nas cytatów z BIBLII czy bardziej ku mojej 8-)
Więc z osądami czy potrafie udowodnić istnienie Trójcy w Bibli czy nie był bym na Twoim miejscu powściągliwy 8-)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-02-07, 23:13   

kamil1984 napisał/a:
Co do udowodnienia istnienia Trójcy to tak jak wcześniej Ci napisałem Ciebie raczej na pewno nie przekonam ale nie masz pewności czy ktoś postronny skłania się bardziej ku Waszej interpretacji podawanych wyżej prze nas cytatów z BIBLII czy bardziej ku mojej
Więc z osądami czy potrafie udowodnić istnienie Trójcy w Bibli czy nie był bym na Twoim miejscu powściągliwy


Tu nie chodzi o interpretacje, tylko w wiarę w słowa Jezusa Syna Boga prawdziwego.

Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.

Ty jednak dalej będziesz przeczył Jezusowi, twierdząc, że jest częścią trójcy :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-02-08, 00:52   

kamil1984,

Cytat:
a wracając do tematu chyba się w ogóle nie rozumiemy ja tak rozumiem trójce
Trójca Święta, Święta Trójca – chrześcijański dogmat stwierdzający, że Bóg jest Bogiem Trójjedynym, istniejącym jako trzy Osoby - po grecku hypostazy[1] - pozostając jednocześnie jednym Bytem.[2]
lub prościej
Wszystkie trzy Osoby są rozumiane jako mające tę samą jedną istotę czyli naturę, a nie jedynie podobne natury. Od początku trzeciego wieku[3] doktryna Trójcy zaczęła być formułowana następująco: jest "jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec i Syn, i Duch Święty"[ TO CHYBA INACZEJ ROZUMIEMY TRÓJCE OD TRYNITARYZMU
jeśli Trójca = Trynitaryzmowi to nie widze w tych definicjach że by jak to Ty napisałeś że "Modalizm bowiem zakłada że Syn i Ojciec to ta sama osoba , trynitaryzm zaś twierdzi że to wie odrębne osoby" .
W tej definicji Trójcy nie ma stwierdzenia że Ojciec i Jezus to dwie inne osoby


No właśnie i tutaj jest podstawowy błąd Trynitarian , bowiem ile jest osób tyle jest też natur . Chcąc pisać że w Bogu istnieją trzy osoby najpierw trzeba by było udowodnić że tak jest .

Niestety, ale według nauczania Biblijnego każda osoba ludzka posiada swoją istotę jednostkową i odrębna, która nie jest wspólna innym, dzięki której możemy orzekać jako o jednym tylko podmiocie.

Po to zapytałem cię o definicje Trójcy ponieważ te przykłady które podałeś przeczą dogmatowi trójcy

Cytat:
Wróć do moich poprzednich postów .W takim celu że by udowodnić że pojęcie Trójcy w biblii nie jest napisane w prost tylko ukryte tak samo jak proroctwa .
Ze ten sam apostoł raz wy wysza jedną osobę a w innym wersie drugą


Jest dokładnie tak jak piszę zatem jeszcze raz

Co znaczy wypowiedź Jezusa ja i Ojciec jedno jesteśmy ?

czy ma to znaczyć że są tą samą osobą ? jeżeli tak to Jezus i jego uczniowie również są tą samą osobą

ew jan 17: 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. (22) I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy

Cytat:
Przypominam Ci że ja twierdzę że Duch św = Bóg Ojciec =Jezus


kto był zatem Ojcem Jezusa Maria poczęła z Ducha św :) czyli uważasz że miała stosunek z Duchem św ;-)

Cytat:
1)ty mówisz tym językiem
2)Moc Boga przez Ciebie przemawia
3)Bóg przez Ciebie przemawia
Która odpowiedź bys wybrał Dawidzie 77


Zarówno według j hebrajskiego jak i greckiego być pod wpływem Ducha św = działać pod wpływem świętej mocy która pochodzi od Boga

W sprawie Trójcy najlepiej oddać głos uczonym.Do tego celu posłużę się Encyklopedią .

"Formalna nauka o Trójcy ,tak jak została zdefiniowana na wielkich soborach Kościoła w IV i V wieku
nie znajduje się w NT (Encyklopedia Biblijna Vacatio,Trójca str 1286)

Dalej czytamy tak:

Duch Święty,"tajemnicza moc albo obecnosc Boza ,ujawniajaca sie w naturze,w jednostkach i
spolecznosciach"(haslo Duch Swiety str 218)

Cytatow o podobnej tresci jest znacznie wiecej.

Ciekawe jest to ze Enyklopedia ta posiada zgode kurii Metropolitalnej Warszawskiej nr 2791/NK/98
z dnia 1 lipca1998 rok

BT w przypisie do księgi Ezechiela roz 36;27 :

Objawienie Ducha św jako osoby następuje dopiero w NT a ST mówi bardzo często o ,, duchu św '' w znaczeniu jeszcze nieosobowej siły Bożej

O Duchu św w ST czytamy że poucza , przekazuje poselstwo można go rozgoryczyć jak i zasmucać , po mimo tego Teolodzy katolicy napisali że w ST Duch św występuje w znaczeniu nieosobowej siły Bożej a to z kolei przeczy temu jakoby Bóg był trójjedynym Bogiem ;-)
Cytat:

Co do udowodnienia istnienia Trójcy to tak jak wcześniej Ci napisałem Ciebie raczej na pewno nie przekonam ale nie masz pewności czy ktoś postronny skłania się bardziej ku Waszej interpretacji podawanych wyżej prze nas cytatów z BIBLII czy bardziej ku mojej
Więc z osądami czy potrafie udowodnić istnienie Trójcy w Bibli czy nie był bym na Twoim miejscu powściągliwy



Każdy człowiek który czyta NT stwierdza że taka nauka jakoby Bóg był trójcą nie znajduje się w słowie Bożym , dlatego też zarówno Żydzi jak i Muzułmanie mówią że ci co wierzą w Trójce są politeistami gdyż nie opierają się na Słowie Bożym ale na pogańskiej nauce o trzech Bogach
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-02-08, 00:56, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-08, 09:40   

David 77 napisał/a:
kamil1984,

Cytat:
a wracając do tematu chyba się w ogóle nie rozumiemy ja tak rozumiem trójce
Trójca Święta, Święta Trójca – chrześcijański dogmat stwierdzający, że Bóg jest Bogiem Trójjedynym, istniejącym jako trzy Osoby - po grecku hypostazy[1] - pozostając jednocześnie jednym Bytem.[2]
lub prościej
Wszystkie trzy Osoby są rozumiane jako mające tę samą jedną istotę czyli naturę, a nie jedynie podobne natury. Od początku trzeciego wieku[3] doktryna Trójcy zaczęła być formułowana następująco: jest "jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec i Syn, i Duch Święty"[ TO CHYBA INACZEJ ROZUMIEMY TRÓJCE OD TRYNITARYZMU
jeśli Trójca = Trynitaryzmowi to nie widze w tych definicjach że by jak to Ty napisałeś że "Modalizm bowiem zakłada że Syn i Ojciec to ta sama osoba , trynitaryzm zaś twierdzi że to wie odrębne osoby" .
W tej definicji Trójcy nie ma stwierdzenia że Ojciec i Jezus to dwie inne osoby


No właśnie i tutaj jest podstawowy błąd Trynitarian , bowiem ile jest osób tyle jest też natur . Chcąc pisać że w Bogu istnieją trzy osoby najpierw trzeba by było udowodnić że tak jest .

Niestety, ale według nauczania Biblijnego każda osoba ludzka posiada swoją istotę jednostkową i odrębna, która nie jest wspólna innym, dzięki której możemy orzekać jako o jednym tylko podmiocie.

Po to zapytałem cię o definicje Trójcy ponieważ te przykłady które podałeś przeczą dogmatowi trójcy

Cytat:
Wróć do moich poprzednich postów .W takim celu że by udowodnić że pojęcie Trójcy w biblii nie jest napisane w prost tylko ukryte tak samo jak proroctwa .
Ze ten sam apostoł raz wy wysza jedną osobę a w innym wersie drugą


Jest dokładnie tak jak piszę zatem jeszcze raz

Co znaczy wypowiedź Jezusa ja i Ojciec jedno jesteśmy ?

czy ma to znaczyć że są tą samą osobą ? jeżeli tak to Jezus i jego uczniowie również są tą samą osobą

ew jan 17: 21 aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał. (22) I także chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy


Ile jest osób tyle tez jest natur?
Ale takie myślenie jest myśleniem dotyczących tylko ludzi , nie możemy ta samą miara mierzyć człowieka i Boga ! Sama definicja Trójcy na pierwszy Żut oka jest nie możliwa dopiero po pewnym przemyśleniu tematu wydaje się logiczna i sensowna .
Przypominam że Bóg jest nieograniczony i skoro stworzył światło które jest jednocześnie falą i cząsteczką , to nie rozumiem dlaczego nie możesz zrozumieć że Istnieje w trzech osobach z jedną naturą 8-)

Ten werset który podałeś dotyczy jedności umysłu , że by każdy z apostołów głosił tą samą naukę. Jest napisane w tym wersecie że "chwałe która mi dałeś , przekazałem im aby stanowili jedno"
Czyli wiedzę za która ludzie będą ich szanować .
A mimo iż dostali "chwałę " nikt przecież nie powinien się modlić do apostołów ?
Z tym się zgadzamy.

Ja nie twierdzę że Bóg nie ma mocy ma ją i o niej mówi w Piśmie św wyraźnie np. w tedy gdu mówi o mocy Ducha św to mówi o "mocy Boga" a nie o mocy mocy , która jeszcze potrafi wykonywać złożone czynności ( co ustaliliśmy) np przyjdzie przypominać nam słowa Jezusa.

A gdy Jezus mówi "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" to mówi właśnie o tej jednej naturze ( tak jak w tefinicji trójcy którą Ci podałem)
Ciekawe jest to że jak w tym wersecie który podałeś wyrażnie widać że Jezusowi zależy że by apostołowie stanowili JEDNOŚC NAUCZANIA i że by ta jedność była zgodna między nimi (apostołami) tak samo między apostołami i Bogiem (Jezusem i Ojcem) to w takim wersecie Ty traktujesz tą jedność typowo fizycznie za miast DUCHOWO .
A jak jest mowa o mocy Ducha św to wtedy Ty intepretujesz to nie fizycznie tylko zamieniasz Ducha św na moc .
Fascynujące uproszczenie
Podajesz cały czas jakieś wypowiedzi naukowców .
Podam Ci przykład z jakim ja się spotkałem dokładnie chodzi o gehennę w piśmie ŚJ pisało że ich naukowcy mają dowody że takie miejsce istniało i to w dłuższych wywodach dowodziło że to jest dowodem że piekła nie ma .Natomiast w lekturze zkoscioła katolickiego inny autor napisał że nie ma dowodów na istnienie mniejsca zwanego gehenną .I tak jest właśnie z nauokowcami :)
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-08, 09:57   

Krystian napisał/a:
kamil1984 napisał/a:
Co do udowodnienia istnienia Trójcy to tak jak wcześniej Ci napisałem Ciebie raczej na pewno nie przekonam ale nie masz pewności czy ktoś postronny skłania się bardziej ku Waszej interpretacji podawanych wyżej prze nas cytatów z BIBLII czy bardziej ku mojej
Więc z osądami czy potrafie udowodnić istnienie Trójcy w Bibli czy nie był bym na Twoim miejscu powściągliwy


Tu nie chodzi o interpretacje, tylko w wiarę w słowa Jezusa Syna Boga prawdziwego.

Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.

Ty jednak dalej będziesz przeczył Jezusowi, twierdząc, że jest częścią trójcy :roll:

Tu właśnie chodzi o interpretacje tych samych wersetów , bo jak byś nie zauważył to ja i Dawid inaczej interpretujemy te same wersety i każdy z nas i ja i Dawid mamy wiarę w słowa Jezusa .
Sprzeczamy się o treści duchowe a nie o to jakie powinno być życie chrześcijanina i jego zachowanie do innych ludzi bo tu zapewne byli byśmy bardzo zgodni. 8-)

Ten werset nie ma się ni jak do naszej rozmowy a on dotyczy osób które deklarują wiarę i ją pokazują ludzią a ich serca są daleko od Boga .W tym wersecie chodzi o toże by nie robić czegoś na pokaz to chyba powinieneś wiedzieć czy to tez za trudne dla Ciebie ?
To że ja przeczę siłową Jezusa to po raz trzeci Ci mówie to jest tylko Twój pogląd no i może jeszcze osób które mają inne zdanie .
Tylko te inne osoby Dawid i nike uczestniczą w rozmowie rzeczowo i to jest fajne i miłe a Ty natomiast próbujesz cały czas coś stwierdzać , stawiając siebie jako studnie mądrości , nie wnosząc nic konkretnego do rozmowy .
Jesteś Krystian takim Cejrowskim tylko że stojącym po innej stronie barykady 8-)

Przepraszam za taką krytykę ale wypowiadasz się pod każdą wypowiedzią nic nie wnosząc do rozmowy albo stwierdzając drwiąco że tego nie mogę udowodnić tamtego też nie mogę bo tego nie ma :mrgreen: Tak a ja po przeczytaniu takiego postu zmienie swoje poglądy i dłacze do kościoła Krystiana hehehehe
proszę Cie chłopie
Ja też nie należe do żadnego kościoła ale ja ma umysł otwarty , ja rozmawiają z Dawidem czy nike nie wykluczam że w pewnym momencie uznam że w tej czy innej częścio mają rację i taka jest różnica między nami .
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2014-02-08, 11:15   

Cytat:

kamil1984,
nike w tej chwili nie potrafie odpowiedzieć na Twoje pytanie musisz dać mi więcej czasu .Tak tylko przychodzi mi do głowy że pewnie imie Jezus nie występowało ale często mówi się o Jezusiejako o Baranku Bożym ( to tylko moja taka myśl jak akurat piszę ale postaram się odpowiedzieć Ci oczywiście )

W Starym Testamęcie? Nie znam ja tekstu,gdzie by w ST mówiono o baranku jako Jezusie. owszem był zabijany baranek, bo taki był rozkaz Boga,żeby był na przyszłość typ. ale Izrael nic o tym nie wiedział i nie może to służyć jako Trójca. bo gdyby nauka o Trójcy była nauką Boga żywego, to już aż tak mocno nie byłaby tajniaczoną. prawda,ze to nie możliwe jest???
Tym bardziej,że do Jezusa od stworzenia minęło ponad cztery tysiące lat i uważasz,ze tamci ludzie nie zasługiwali by znać Trójcę? Bo jej przecież nie znali, aż dopiero w naszej erze i to dopiero w 325roku. Czy to nie wydaje się tobie nie prawdopodobne.?. Jeżeli wierzymy,ze Bóg istnieje, normalny, inteligentny, prawdziwy, miłujący, sprawiedliwy i mocny?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-02-08, 11:34   

kamil1984,


:idea:
Cytat:
Ile jest osób tyle tez jest natur?
Ale takie myślenie jest myśleniem dotyczących tylko ludzi , nie możemy ta samą miara mierzyć człowieka i Boga ! Sama definicja Trójcy na pierwszy Żut oka jest nie możliwa dopiero po pewnym przemyśleniu tematu wydaje się logiczna i sensowna .


Gdzie wobec tego Trynitarianie wyczytali że w jednym Bogu są 3 osoby ? jeżeli Jezus posiadał by tą samą naturę którą ma Bóg Ojciec by tym że Bogiem Ojcem ;-)
Cytat:

Przypominam że Bóg jest nieograniczony i skoro stworzył światło które jest jednocześnie falą i cząsteczką , to nie rozumiem dlaczego nie możesz zrozumieć że Istnieje w trzech osobach z jedną naturą


Po pierwsze Bóg się przedstawił na kartach Pisma św jako jedna nie podzielna osoba które z nikim nie dzieli swego bóstwa . Po drugie gdyby Bóg był trójcą to z pewnością postarał by się o to aby taka nauka została w sposób klarowny przedstawiona w słowie Bożym a tak niestety nie jest

Cytat:
gdy Jezus mówi "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" to mówi właśnie o tej jednej naturze ( tak jak w tefinicji trójcy którą Ci podałem)


jest to błędne stwierdzenie Jezus mówi tutaj o jednomyślności jaką posiada z Ojcem - Jezus nie mówi Ja i Ojciec jestem tej samem natury ;-) to co piszesz to już nadinterpretacje tego czego faktycznie nie zawiera tekst

Cytat:
A jak jest mowa o mocy Ducha św to wtedy Ty intepretujesz to nie fizycznie tylko zamieniasz Ducha św na moc .
Fascynujące uproszczenie



Posługuje sie jedynie sposobem myślenia apostoła Pawła , a oto przykład :

Rz 8:11 A jeśli Duch tego,(Boga ) który Jezusa wzbudził z martwych, mieszka w was, tedy Ten,( Bóg ) który Jezusa Chrystusa z martwych wzbudził, ożywi i wasze śmiertelne ciała przez Ducha swego, który mieszka w was.

1 Kor 6:14 A Bóg i Pana wskrzesił, i nas wskrzesi przez moc swoją.


W pierwszym cytacie Rz 8: 11 Paweł stwierdza że Bóg wskrzesił swego syna przez Ducha swego zaś w 1 Kor 6:14 pisząc o tym samym nazywa tego Ducha mocą
Cytat:

Podam Ci przykład z jakim ja się spotkałem dokładnie chodzi o gehennę w piśmie ŚJ pisało że ich naukowcy mają dowody że takie miejsce istniało i to w dłuższych wywodach dowodziło że to jest dowodem że piekła nie ma .Natomiast w lekturze zkoscioła katolickiego inny autor napisał że nie ma dowodów na istnienie mniejsca zwanego gehenną .I tak jest właśnie z nauokowcami


W czym problem skoro są zgodni :-D

Podałem ci fachowe źródła jak i strony gdzie możesz o tym przeczytać .

Wracając do założenie dogmatu trójcy

Jest trzy osoby boskie

Bóg Ojciec
Syn Boży
Duch św

Która z tych trzech osób jest Bogiem Ojcem ?

podałeś taką definicje :

Cytat:
Wszystkie trzy Osoby są rozumiane jako mające tę samą jedną istotę czyli naturę, a nie jedynie podobne natury. Od początku trzeciego wieku[3] doktryna Trójcy zaczęła być formułowana następująco: jest "jeden Bóg istniejący w trzech Osobach i jednej substancji, Ojciec i Syn, i Duch Święty"


to ilu jest bogów?
Skoro Syn jest Bogiem, ale nie jest Ojcem Bogiem to mamy dwóch Bogów?

Zgodnie z logiką matematyki 1+1+1= 3 nie zaś 1 ,tak jak to uważają Trynitarianie .

Trzech aniołów posiadających ,, anielską naturę zawsze będzie trzema odrębnymi aniołami nie zaś jednym

osoba Olka + osoba Sylwka + osoba Daniela = trzy osoby nie będące jedną i tą samą osobą
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2014-02-08, 13:48, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-09, 09:58   

David 77 napisał/a:
b]
to ilu jest bogów?
Skoro Syn jest Bogiem, ale nie jest Ojcem Bogiem to mamy dwóch Bogów?

Zgodnie z logiką matematyki 1+1+1= 3 nie zaś 1 ,tak jak to uważają Trynitarianie .

Trzech aniołów posiadających ,, anielską naturę zawsze będzie trzema odrębnymi aniołami nie zaś jednym


Chyba Dawid 77 nie przekroczymy pewnych rzeczy w Twoim myśleniu i w moim również .
Nie trafiają do Ciebie żadne moje argumenty a do mnie Twoje to typowo patowa sytuacja!

Mówisz o logice matematyki no zobacz jak widać tu właśnie jak bardzo różni się nasze myślenie dla Ciebie matematyka to 1+1+1=3 a dla mnie matematyka to jeszcze różne działania i równania gdzie nie kiedy minus "-" i drugi minus"-" daje plus .
Znasz taka matematykę ?? To pytanie retoryczne no pewnie że znasz .

Przeciwnicy Trójcy twierdzą że to jest nie logiczne bo nie potrafią spojrzeć na to szerzej (tak jak z tym przykładem matematycznym który podałeś)
Uważają że skoro uważamy że jest Trójca to powinna ona być jasna i występować w każdej części Pisma św .
Niestety tak nie jest bo pewne rzeczy sa w biblii pokazane jasno i czytelnie a inne sa skomplikowane .
Dlaczego nie macie takich samych pretensji no chyba do autorów biblii jeśli chodzi o proroctwa ?
Przecież to też cos bardzo ważnego dla ludzkości ?

Ja natomiast tez nie jestem wstanie zrozumieć Waszego rozumowania jak np. o tym przykładzie "mocy Ducha św"

Skoro w greckim czy hebrajskim istnieją słowa osobne moc -Bóg i Duch to nie logiczne jest dla mnie że autor tak by komplikował treść ukrywając jedną moc w słowie Duch i w ogóle zestawiając te dwa słowa obok siebie .
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-09, 10:19   

nike napisał/a:
Cytat:

kamil1984,
nike w tej chwili nie potrafie odpowiedzieć na Twoje pytanie musisz dać mi więcej czasu .Tak tylko przychodzi mi do głowy że pewnie imie Jezus nie występowało ale często mówi się o Jezusiejako o Baranku Bożym ( to tylko moja taka myśl jak akurat piszę ale postaram się odpowiedzieć Ci oczywiście )

W Starym Testamęcie? Nie znam ja tekstu,gdzie by w ST mówiono o baranku jako Jezusie. owszem był zabijany baranek, bo taki był rozkaz Boga,żeby był na przyszłość typ. ale Izrael nic o tym nie wiedział i nie może to służyć jako Trójca. bo gdyby nauka o Trójcy była nauką Boga żywego, to już aż tak mocno nie byłaby tajniaczoną. prawda,ze to nie możliwe jest???
Tym bardziej,że do Jezusa od stworzenia minęło ponad cztery tysiące lat i uważasz,ze tamci ludzie nie zasługiwali by znać Trójcę? Bo jej przecież nie znali, aż dopiero w naszej erze i to dopiero w 325roku. Czy to nie wydaje się tobie nie prawdopodobne.?. Jeżeli wierzymy,ze Bóg istnieje, normalny, inteligentny, prawdziwy, miłujący, sprawiedliwy i mocny?

Jeszcze nie sprawdziłem czy w ST występuje Jezus czy nie ale przecież nike Stary testament to tylko historie i sploty wydarzeń które musiały się wydarzyć że by mógł przyjść Jezus .
Stary testamen ma nam tłumaczyć stworzenie świata i historię narodu żydowskiego.
Ale ST jak powiedział Jezus wypełnił się .
Jezus zmienił większość praw a te które zostawił też trochę zmodyfikował jak np. rozszerzył definicję cudzołóstwa.
Przede wszystkim powinniśmy się opierać na Nowym Testamencie jeśli chodzi o nauki wiary bo tam je wyjaśnia Jezus i apostołowie .
ST służy jako dopełnienie że by to wszystko było logiczne .
Jeśli chodzi o rok 325 to był rok gdzie uczeni w wierze uporządkowali głoszone nauki pewnie dlatego że pojawiały się już drobne odstępstwa i różne intepretacje tekstów zawartych w biblii .
To nie wyglądało tak że spotkało się kilku starszych facetów i nagle powiedzieli do siebie ok a teraz będziemy nauczać świat zupełnie coś innego bo nam się tak podoba :mrgreen:

Nie wpadajmy w paranoje bo zaraz ktoś dopowie że byli jeszcze pod wpływem szatana i robi nam się historia z baśni rodem :mrgreen: , gdzie dopiero bo iluś tam set laty rodzi się facet w USA i pod wpływem własnej inteligencji i mocy Boiżej nagle naucza właściwej religii jaka są ŚJ .
Nie popadajmy w skrajności
Ja mam bardzo duży szacunek do ŚJ naprawdę może nie za poglądy jakie głoszą bo w tym diametralnie się od nich różnie ale przede wszystkim za to jak żyją że są co by tu o nich nie mówić dobrymi ludźmi .
Byłem na spotkaniu ŚJ i nie odpowiada mi ich forma ale nie mam wątpliwości że ś a chrześcijanami w 100 %

Jeszcze odniosę się do Twojego pytania czy tamci ludzie zasłużyli na nauke o Trójcy czy nie ?
Co mam Ci napisać no a poganie którzy wtedy byli zabijani przez żydów przy aprobacie Boga zasłużyli na to czy nie ?
Kiedy poganie dołączyli do chrześcijan ! Dlaczego tak późno i czy wcześniejsze pokolenia pogan zasłużyły na to by nie mieć szansy poznac Boga ?
Na takie pytanania to możliwe że dowiemy się po śmierci albo jak toś uważa na sądzie ostatecznym i to jeśli będzie nam to dane 8-)
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-09, 10:25   

Dziękuje Wam za miłą rozmowę , może teraz poczytamy co na temat naszej wymianie zdań i poglądów myślą inni uczestnicy forum którzy jeszcze się nie wypowiadali w tym temacie .
My pewnie mogli byśmy tak miesiącami rozmawiać i to by była jedna z kilkudziesięciu rozmów przeciwników i zwolenników Trójcy .
Proponuję zrobić inaczej , zobaczyć co wynika z tej naszej rozmowy dla innych postronnych osób?
Co Wy na to ?
My pewnie "zbierzemy siły ";-) i jeszcze wrócimy do tej rozmowy za jakiś czas 8-)
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7148
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5434/7220
 75%
EXP: 93/373
 24%
Wysłany: 2014-02-09, 10:31   

kamil1984 napisał/a:
Przeciwnicy Trójcy twierdzą że to jest nie logiczne bo nie potrafią spojrzeć na to szerzej [...]
No cóż...
Patrząc "szerzej", to ojcem Jezusa jest Duch Święty. :mrgreen:
Mat 1:18 bt "Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego."
No i zapewne znasz wiele przykładów z Biblii modlitwy Jezusa do Ducha Świętego! :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2014-02-09, 12:06   

kamil1984 napisał/a:
Jeszcze nie sprawdziłem czy w ST występuje Jezus czy nie ale przecież nike Stary testament to tylko historie i sploty wydarzeń które musiały się wydarzyć że by mógł przyjść Jezus .

Historia, sploty mówisz? a nie czasem TYP na obecny czas?
Hbr 10:1 bw "Albowiem zakon, zawierając w sobie tylko cień przyszłych dóbr, a nie sam obraz rzeczy, nie może w żadnym razie przez te same ofiary, nieprzerwanie składane rok w rok, przywieść do doskonałości tych, którzy z nimi przychodzą."

kamil1984 napisał/a:
Stary testamen ma nam tłumaczyć stworzenie świata i historię narodu żydowskiego.
Ale ST jak powiedział Jezus wypełnił się .

Kiedy? Co Jezus wypełnił, czy Stary Testament czy Zakon? wypełnił, ale nie zniósł.

Mt 5:17 bw "Nie mniemajcie, że przyszedłem rozwiązać zakon albo proroków; nie przyszedłem rozwiązać, lecz wypełnić."

kamil1984 napisał/a:
Jezus zmienił większość praw a te które zostawił też trochę zmodyfikował jak np. rozszerzył definicję cudzołóstwa.

Które prawa zmienił? Poproszę o teksty biblijne. :-D

kamil1984 napisał/a:
Przede wszystkim powinniśmy się opierać na Nowym Testamencie jeśli chodzi o nauki wiary bo tam je wyjaśnia Jezus i apostołowie .
ST służy jako dopełnienie że by to wszystko było logiczne .

Tak myślisz? więc dlaczego jest tekst, który wyżej podałam,że zakon jest cieniem przyszłych dóbr? Co wobec ciebie te słowa znaczą?
Biblia to nie powieść to ksiega natchniona jest, jak więc mozna jedna część pomijać a nad druga się zastanawiać? biblia to jak dwie wargi, potrzymaj jedną i zacznij mowić, co ci wyjdzie?

kamil1984 napisał/a:
Jeśli chodzi o rok 325 to był rok gdzie uczeni w wierze uporządkowali głoszone nauki pewnie dlatego że pojawiały się już drobne odstępstwa i różne intepretacje tekstów zawartych w biblii .

Drobne odstępstwa, to już zaczęły pojawiać się za życia apostołów. W 325 roku to już były wielkie odstępstwa.

kamil1984 napisał/a:
To nie wyglądało tak że spotkało się kilku starszych facetów i nagle powiedzieli do siebie ok a teraz będziemy nauczać świat zupełnie coś innego bo nam się tak podoba :mrgreen:

A jak bylo? skoro apostołowie nigdy nie modlili się do trójcy ani o niej nie słyszeli?

kamil1984 napisał/a:
Nie wpadajmy w paranoje bo zaraz ktoś dopowie że byli jeszcze pod wpływem szatana i robi nam się historia z baśni rodem :mrgreen: , gdzie dopiero bo iluś tam set laty rodzi się facet w USA i pod wpływem własnej inteligencji i mocy Boiżej nagle naucza właściwej religii jaka są ŚJ .
Nie popadajmy w skrajności

Ja też się zgadzam z tobą nie popadajmy w skrajność i trzymajmy się nauk biblijnych, a nie wymyślonych, bo te wymyślone, to rzeczywiście pochodzą od szatana.
Nie wiem dlaczego przywołałeś ŚJ? Czy ja chociaż jednym słowem nawiązałam do ŚJ?

kamil1984 napisał/a:
Byłem na spotkaniu ŚJ i nie odpowiada mi ich forma ale nie mam wątpliwości że ś a chrześcijanami w 100 %


Masz do tego prawo.

kamil1984 napisał/a:
Jeszcze odniosę się do Twojego pytania czy tamci ludzie zasłużyli na nauke o Trójcy czy nie ?
Co mam Ci napisać no a poganie którzy wtedy byli zabijani przez żydów przy aprobacie Boga zasłużyli na to czy nie ?


Ja nie pytam o pogan, bo poganie nie byli narodem wybranym, ja pytam w tej chwili o naród wybrany jakim był naród żydowski i odpowiedz mi na moje pytanie precyzyjnie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-02-09, 12:30   

kamil1984,

Cytat:
Chyba Dawid 77 nie przekroczymy pewnych rzeczy w Twoim myśleniu i w moim również .
Nie trafiają do Ciebie żadne moje argumenty a do mnie Twoje to typowo patowa sytuacja!


Mamy bardzo wiele przykładów w słowie Bożym w jaki sposób apostołowie przekonywali swych rozmówców , cała ich argumentacja opierała się głównie na treści słowa Bożego.

Skoro więc Biblia wyraźnie mówi że Bóg jest jeden ,niema nikogo sobie równego to po co wypaczać tą jasną prawdę ? Trynitarianie tak naprawdę sami nie wiedzą w co wierzą , w swoich argumentach często aby coś udowodnić podają przykłady które został uznane za herezję - patrz Modalizm

Cytat:
Jeszcze odniosę się do Twojego pytania czy tamci ludzie zasłużyli na nauke o Trójcy czy nie ?
Co mam Ci napisać no a poganie którzy wtedy byli zabijani przez żydów przy aprobacie Boga zasłużyli na to czy nie ?
Kiedy poganie dołączyli do chrześcijan ! Dlaczego tak późno i czy wcześniejsze pokolenia pogan zasłużyły na to by nie mieć szansy poznac Boga ?
Na takie pytanania to możliwe że dowiemy się po śmierci albo jak toś uważa na sądzie ostatecznym i to jeśli będzie nam to dane


W tamtym czasie były Trójce które czcili poganie ale nie Izraelici :)

Apostołowie w listach piszą konsekwentnie że Bóg jest jeden czy nie dziwi ten fakt że nikomu z nich nie przyszło do głowy aby napisać że w jednym Bogu są trzy osoby :-D
Cytat:

Jeśli chodzi o rok 325 to był rok gdzie uczeni w wierze uporządkowali głoszone nauki pewnie dlatego że pojawiały się już drobne odstępstwa i różne intepretacje tekstów zawartych w biblii .


:-D muszę cię rozczarować ale w tamtym czasie inaczej wierzono w Trójce niż w obecnej formie . w 325 r na soborze w Nicei Biskupi pod wpływem greckiej filozofii przyjęli założenie że Syn i Ojciec mają taką samą naturę , wtedy jeszcze nie było Trójcy tylko dwójca dopiero w 381 roku dodano do dwójcy Duch św jako 3 osobę , nie wszyscy biskupi się z tym zgadzali , ci którzy nie podpisali się pod wyznaniem wiary bili prześladowani .

Jeżeli naprawdę jesteś zainteresowany tematem to odsyłam do książki ,, POCZĄTKI TEOLOGII KOŚCIOŁA (autor) Ks. Henryk Pietras .
Zobacz również tutaj - http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=24511#24511
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15