FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ŁOTR NA KRZYŻU - "DZIŚ"
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2014-03-28, 13:58   

bartek212701 napisał/a:
Chrzest to uwierzenie

A czy można ochrzcić się bez wiary?

Według mego zrozumienia, chrzest jest aktem "śmierci starego człowieka".
Chrzest (dzięki krwii Jesusa) gładzi nasze osobiste grzechy!
Od tego momentu stajemy się "Nowymi Stworzeniami".
Czaisz? :shock:
Od tego momentu Bóg nie "widzi" Twoich grzechów!
Szata usprawiedliwienia otrzymana od Jezusa ma taką moc!
Przykrywa naszą "nagość" przed Bogiem.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-03-28, 14:34   

Henryk napisał/a:
A czy można ochrzcić się bez wiary?
a bo to problem ? Na pokaz robi się różne rzeczy :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-03-28, 17:27   

bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Cytat:
Jezus żadnemu nie wybaczył, Jezus tylko odpowiedział na jego pytanie i prośbę "wspomnij na mnie"---- czyli miej mnie w pamięci i Jezus mu zgodnie z jego prośba odpowiedział mówię tobie dziś, będziesz ze mną w raju.
Jezus kiedy już wisiał na krzyżu wiedział,że wszystko co Jego Ojciec zaplanował wykonało się. Wszyscy ludzie zostana wzbudzeni z grobu, bo to gwarantuje okup. Dlatego takimi slowami odpowiedział łotrowi. Jezus mu nie powiedział zapewniam cię będziesz zbawiony, bo na zbawienie łotr w tysiącleciu będzie musiał nieźle zapracować.


Jak dobrze, że jest Biblia :)

Co masz na myśli Bartku? Może szerzej przedstaw swoją myśl. :-D


To, że tam pisze raj, a nie tysiąclecie :)
Jezus go zapewnił o byciu w raju, a nie tysiącleciu.
Łotr będzie w raju pewniej nawet od nas wszystkich z forum, czy z całego forum biblia.webd, bo zapewnił go o tym Chrystus.


Tysiąclecie i Raj to to samo jest, tak ja myślę. Ja tez wieżę,ze nie tylko jeden łotr, ale obydwa i reszta ludzkości i my też będziemy w raju, czyli w tysiącleciu, i tam będziemy musieli mocno pracować na nasze zbawienie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-03-28, 17:31   

nike napisał/a:

Tysiąclecie i Raj to to samo jest, tak ja myślę.
ja nie :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-03-28, 20:01   

bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:

Tysiąclecie i Raj to to samo jest, tak ja myślę.
ja nie :)


A dlaczego ty nie? bo co ty gorszy od nas jesteś i za ciebie Jezus nie umarł???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-03-28, 21:53   

nike napisał/a:
Jezus żadnemu nie wybaczył, Jezus tylko odpowiedział na jego pytanie i prośbę "wspomnij na mnie"---- czyli miej mnie w pamięci i Jezus mu zgodnie z jego prośba odpowiedział mówię tobie dziś, będziesz ze mną w raju.
Jezus kiedy już wisiał na krzyżu wiedział,że wszystko co Jego Ojciec zaplanował wykonało się. Wszyscy ludzie zostana wzbudzeni z grobu, bo to gwarantuje okup. Dlatego takimi slowami odpowiedział łotrowi. Jezus mu nie powiedział zapewniam cię będziesz zbawiony, bo na zbawienie łotr w tysiącleciu będzie musiał nieźle zapracować.


Nike z całym szacunkiem dla Ciebie, ale pisanie, że Jezus mu nie wybaczył, przekracza Twoje kompetencje. 8-)
Wszyscy będą wzbudzeni z martwych,ale na sąd. Tysiącletnie Królestwo jest dla tych ludzi, co otrzymają pozytywny wyrok. Pisanie, że jednemu będzie lżej, bo poznał wcześniej wole Boga
jest śmieszne, skoro wtedy cała ziemia będzie obfitowała w poznanie Boga Jehowy.
Jeżeli Hitler razem z chrześcijaninem mają razem być w Tysiącleciu , to wniosek jest prosty
mogę sobie teraz grzeszyć ile chcę, a i tak dostanę szanse :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-03-28, 22:30   

nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
nike napisał/a:

Tysiąclecie i Raj to to samo jest, tak ja myślę.
ja nie :)


A dlaczego ty nie? bo co ty gorszy od nas jesteś i za ciebie Jezus nie umarł???

Ja nie uważam po lekturze Biblii, by raj był tym samym co tysiąclecie
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-03-28, 23:12   

Krystian napisał/a:
Nike z całym szacunkiem dla Ciebie, ale pisanie, że Jezus mu nie wybaczył, przekracza Twoje kompetencje.

odpowiedziałam na czyjeś pytanie i wierze tak dalej, nie ma tekstu, gdzie Jezus mówi do łotra przebaczam ci
Jezus odpowiada łotrowi na jego prośbę na słowa wspomnij o mnie---nie jest równoznaczne z przebacz mi---Jezus mu odpowiada,że będzie w raju, czyli przy zbudzeniu z grobu będzie w raju w tysiącleciu, będzie tam też Jezus jako duchowa istota, bo Tysiąclecie będzie Królestwem Jezusa i Jego małżonki.
Krystian napisał/a:
Wszyscy będą wzbudzeni z martwych,ale na sąd.

zgadzam się, tylko nie wiem, czy zgadzam się z tobą w każdym calu, bo ja uważam,że całe tysiąc lat będzie sadem.

Dz 17:31 bt "dlatego że wyznaczył dzień, kiedy to sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po uwierzytelnieniu Go wobec wszystkich przez wskrzeszenie Go z martwych."

Krystian napisał/a:
Tysiącletnie Królestwo jest dla tych ludzi, co otrzymają pozytywny wyrok.

Dla tych którzy otrzymają pozytywny wyrok to będzie Królestwo Boga JHWH

1Kor 15:24 bg "A potem będzie koniec, gdy odda królestwo Bogu i Ojcu, gdy zniszczy wszelkie przełożeństwo i wszelką zwierzchność, i moc."

Krystian napisał/a:
Pisanie, że jednemu będzie lżej, bo poznał wcześniej wole Boga

Uważam,że będzie mu lżej dostosować się do wymagań w Królestwie, bo już na ziemi wyraził skruchę. podobnie jest z nami, ponieważ my juz wierzymy w boga i Jezusa, wiec w Tysiącleciu będzie nam lżej dostosować się do nowych warunków.
Krystian napisał/a:
jest śmieszne, skoro wtedy cała ziemia będzie obfitowała w poznanie Boga Jehowy.

Raczej ten tekst odnosi się bardziej już do Królestwa boga ojca i ewentualnie końca Tysiąclecia kiedy to ludzkość będzie już doskonała.
Zauważ ludzkość w tysiącleciu będzie jeszcze za swoje przewinienia umierała, mam na uwadze tekst :
Iz 65:20 bg "Nie będzie tam więcej nikogo w wieku dziecinnym, ani starca, któryby nie dopełnił dni swoich; bo dziecię we stu latach umrze; ale grzesznik, choćby miał i sto lat, przeklęty będzie."

Mały okres: zauważ na końcu Tysiąclecia będzie rozwiązany i zwiedzie wielu ludzi, którzy po prostu umrą zostaną odcięci od życia i wtedy dopiero śmierć nad ludzkością się zakończy.

Ap 20:3 bg "I wrzucił go w przepaść i zamknął go, i zapieczętował z wierzchu nad nim, aby nie zwodził więcej narodów, ażeby się wypełniło tysiąc lat; a potem musi być rozwiązany na mały czas."

Krystian napisał/a:
Jeżeli Hitler razem z chrześcijaninem mają razem być w Tysiącleciu , to wniosek jest prosty
mogę sobie teraz grzeszyć ile chcę, a i tak dostanę szanse :roll:


Będą tacy którzy tylko wstaną na wzgardę i sami mogą nie chcieć żyć.:

Dn 12:2 bg "A wiele z tych, którzy śpią w prochu ziemi, ocucą się, jedni ku żywotowi wiecznemu, a drudzy na pohańbienie i na wzgardę wieczną."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-03-28, 23:13   

bartek212701 napisał/a:
Ja nie uważam po lekturze Biblii, by raj był tym samym co tysiąclecie

Acha, wiec podaj mi jakieś teksty biblijne na poparcie tego co mówisz. i rozwiń je.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2014-03-29, 08:06   

Z jakiegoś- niezrozumiałego dla mnie- powodu łatwo niektórym uwierzyć, że jednorazowy akt skruchy, niezależnie od prowadzenia się przez całe życie, decyduje o zbawieniu wiecznym.
W chwili choroby, niebezpieczeństwa, strachu, to i zatwardziały ateista wzywa Boga.
Mówi do bliźniego: „pomódl się za mnie”, lub da na Mszę.

W przyszłości ma współistnieć cała ludzkość bez wojen, zazdrości, kradzieży.
Każdy będzie dla drugiego bratem.
Nie wiem, jak Wy wyobrażacie sobie życie wieczne na Ziemi?
Jak tego dokonać, skoro wstaniemy z tymi samymi grzechami, przymiotami, nałogami, tym samym charakterem co zmarliśmy?
W grobie nasze serca nie doznają cudownego „nawrócenia”. Wstaniemy tacy, jakimi pomarliśmy.
Historia zatoczyła by jedynie koło... Znowu Potop, Zakon, karania, ćwiczenia...
A może po prostu stworzenie nowych jednostek? Ale już bez nas!

Wysyłacie łotra do raju, bo uwierzył?
A skąd wiecie , że Hitler w ostatnim momencie nie wydał okrzyku „o Boże!”?
Takim to sumptem, jemu też należy się Raj, jak psu buda...
A prowadzący bogobojne życie na samym końcu swego ciężkiego życia zaczął przeklinać ludzi i Boga. Ciach! I stracił wszelką nadzieję.

No. Ale możemy sobie wierzyć w co chcemy. Każdemu wolno!
Pozdrawiam adwersarzy. Ładna pogoda szykuje się u mnie.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-03-29, 10:35   

Henryk, Słuszna uwaga, bo jeżeli nie ma przemiany w grobie, to z całym naszym obciążeniem wstajemy, po to jest nam łaska Boga Wszechmocnego dana,że z laski jesteśmy wybawieni ze śmierci adamowej żebyśmy w tysiącleciu mogli się odrestaurować. Będzie to Restytucja dla wszystkich nas,
z naszych wszystkich obciążeń z jakimi będziemy musieli sobie w Restytucji poradzić i je z naszych charakterów usunąć.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-03-29, 11:35   

Cytat:
Z jakiegoś- niezrozumiałego dla mnie- powodu łatwo niektórym uwierzyć, że jednorazowy akt skruchy, niezależnie od prowadzenia się przez całe życie, decyduje o zbawieniu wiecznym.

Nie Henryku, mnie nie obchodzi co powiedział łotr, mnie obchodzi co powiedział Jezus 'Będziesz ze mną w raju!' Jezus nie kłamał. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej to nie wierzysz Jezusowi.

nike napisał/a:
Acha, wiec podaj mi jakieś teksty biblijne na poparcie tego co mówisz. i rozwiń je.

Może zastanów się Nike nad jednym, pomimo, że Ty nie podłaś żadnego wersetu potwierdzającego tego, że raj to tysiąclecie, to dodatkowo sugerujesz, ze raj po jakimś czasie się skończy, bo jeśli jest tym samym co Tysiąclecie to musi się skończyć, bo Tysiąclecie się kończy.
Dlatego nie wierzę w to co napisałaś-nie ma to zwyczajnie potwierdzenia w Słowie Bożym. Możliwe, ze w naukach Twojego wyznania tak, ale Biblii nie.

Obj. 20 napisał/a:
Cytat:

1. I widziałem anioła zstępującego nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
2. I pochwycił smoka, węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat.
3. I wrzucił go do otchłani, i zamknął ją, i położył nad nim pieczęć, aby już nie zwodził narodów, aż się dopełni owych tysiąc lat. Potem musi być wypuszczony na krótki czas.
4. I widziałem trony, i usiedli na nich ci, którym dano prawo sądu; widziałem też dusze tych, którzy zostali ścięci za to, że składali świadectwo o Jezusie i głosili Słowo Boże, oraz tych, którzy nie oddali pokłonu zwierzęciu ani posągowi jego i nie przyjęli znamienia na czoło i na rękę swoją. Ci ożyli i panowali z Chrystusem przez tysiąc lat.
5. Inni umarli nie ożyli, aż się dopełniło tysiąc lat. To jest pierwsze zmartwychwstanie.
6. Błogosławiony i święty ten, który ma udział w pierwszym zmartwychwstaniu; nad nimi druga śmierć nie ma mocy, lecz będą kapłanami Boga i Chrystusa i panować z nim będą przez tysiąc lat.
7. A gdy się dopełni tysiąc lat, wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego

(BW)

To szatan będzie mieć wstęp do Raju ? Jakim cudem ? No bo jeśli Raj to Tysiąclecie to ma wstęp do Raju, a chyba został z niego wygnany raz na zawsze ?

Dan. 12 napisał/a:

Cytat:
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
2. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.
(BW)


Jak można twierdzić, że Raj to to samo co Tysiąclecie, skoro na początku Tysiąclecia mamy do czynienia z Wielkim Uciskiem ? :) W Raju Ucisk ? Adam miał w Raju Ucisk ?

Mat. 25 napisał/a:

Cytat:
31. A gdy przyjdzie Syn Człowieczy w chwale swojej i wszyscy aniołowie z nim, wtedy zasiądzie na tronie swej chwały.
32. I będą zgromadzone przed nim wszystkie narody, i odłączy jedne od drugich, jak pasterz odłącza owce od kozłów.
33. I ustawi owce po swojej prawicy, a kozły po lewicy.

34. Wtedy powie król tym po swojej prawicy: Pójdźcie, błogosławieni Ojca mego, odziedziczcie Królestwo, przygotowane dla was od założenia świata.
(BW)

Czas sądzenia wszystkich narodów-w czasie gdy przychodzi Jezus,czyli NA POCZĄTKU Tysiąclecia. W Raju będzie sąd ?

Hebr. 10 napisał/a:

Cytat:
26. Bo jeśli otrzymawszy poznanie prawdy, rozmyślnie grzeszymy, nie ma już dla nas ofiary za grzechy,
27. Lecz tylko straszliwe oczekiwanie sądu i żar ognia, który strawi przeciwników,

(BW)


Świadome grzeszenie i czynienie zła[tak jak przed poznaniem Jezusa] po poznaniu Jezusa jest ukazane w ciemnych barwach przez Ap.Pawła. Tacy ludzie nie otrzymają szansy na odrodzenie się w Tysiącleciu. Zostaną wzbudzeni z martwych, ale tylko po to, by usłyszeć wyrok, by zostać osądzonym. Jak więc można mówić, że Raj jest Tysiącleciem ? Przecież Raj to miejsce szczęścia a nie sądu.

Dz.Ap. 24 napisał/a:

Cytat:
25. Lecz gdy zaczął mówić o usprawiedliwieniu, o wstrzemięźliwości i o przyszłym sądzie, Feliks zaniepokoił się: Na teraz dość, odejdź; w sposobnej chwili każę cię zawezwać.
(BW)


Dlaczego Feliks zaniepokoił się wizją sądu w Tysiącleciu ? Bo wiedział,że będzie sądzony z tego co czynił na ziemi. Apostoł Paweł głosił mu sąd, który nie dopuszcza amnestii grzechów z ziemi i dlatego ten się przestraszył. Ten sąd wcale nie musi być przyjemną rzeczą dla ludzi. Jeśli tak widzisz raj, to ja nie wiem co powiedzieć :)

Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7114
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5507/7220
 76%
EXP: 59/373
 15%
Wysłany: 2014-03-29, 16:19   

bartek212701 napisał/a:
Nie Henryku, mnie nie obchodzi co powiedział łotr, mnie obchodzi co powiedział Jezus 'Będziesz ze mną w raju!' Jezus nie kłamał. Jeśli twierdzisz, że jest inaczej to nie wierzysz Jezusowi.

Nie wiem dlaczego odnoszę wrażenie, że stosujesz sofizmaty naszego byłego zbanowanego kolegi. Prawie, albo dosłownie „pod dyktando”.
Jeszcze nie twierdziłem, że jest inaczej, a Ty już wiesz co twierdzę. I to jest to, ci byś chciał usłyszeć.
W taki sposób nie dojdziemy do ładu.

Drugi z łotrów, ten z sumieniem, rozumiał swoje złe uczynki.
Wiedział, że sprawiedliwie jest osądzony.
Jezus umiał czytać serca ludzkie, i mógł obiecać skazańcowi, na podstawie jego wyznania- przyszłe królestwo. Spełniał wszystkie wstępne warunki, aby tam się znaleźć.
Nie oznacza to oczywiście, że wzbudzony będzie od razu doskonałym człowiekiem, i miał zapewnione "na bank" życie wieczne!
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-03-29, 16:22   

Henryk napisał/a:
Nie wiem dlaczego odnoszę wrażenie, że stosujesz sofizmaty naszego byłego zbanowanego kolegi. Prawie, albo dosłownie „pod dyktando”.
:-/
Henryk napisał/a:
Nie oznacza to oczywiście, że wzbudzony będzie od razu doskonałym człowiekiem, i miał zapewnione "na bank" życie wieczne!
jeżeli Jezus mówi 'będziesz ze mną w raju' to nie ma co obstawiać, czy tak będzie 'na bank' czy nie będzie :) Nie poddaje pod wątpliwość słów Jezusa.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-03-29, 17:16   

bartek212701 napisał/a:
Może zastanów się Nike nad jednym, pomimo, że Ty nie podłaś żadnego wersetu potwierdzającego tego, że raj to tysiąclecie, to dodatkowo sugerujesz, ze raj po jakimś czasie się skończy, bo jeśli jest tym samym co Tysiąclecie to musi się skończyć, bo Tysiąclecie się kończy.


Prawdziwy Raj już bez śmierci i z ludzkością doskonałą to zacznie się kiedy Jezus odda swoje Królestwo Bogu Ojcu.
Tysiąclecie można by może nazwać sienią tego przecudownego raju jaki ludzkość w przyszłości zazna.
Tysiąclecie się nie kończy, jedynie tylko przechodzi pod innego władcę i w przyszłe wieki, to będzie kontynuacja. Podobnie jak odbywa się rozprawa w sadzie nad skazanym, kiedy skazany jest wypuszczony na wolność, to co mu się skończyło? Kara mu się skończyła tylko i tak będzie w Tysiącleciu to będzie sąd nad ludzkością,.
Jak ty Bartku rozumiesz raj?
bartek212701 napisał/a:
Dlatego nie wierzę w to co napisałaś-nie ma to zwyczajnie potwierdzenia w Słowie Bożym. Możliwe, ze w naukach Twojego wyznania tak, ale Biblii nie.

Czy czytałeś mój post wyżej pisany d Krystiana, czy tam Malo jest tekstów o królestwie?
Może mi wyjaśni co ci nie odpowiada w tym co ja napisałam wyżej, to będzie mi lżej się dostosować i ci odpisać.
bartek212701 napisał/a:
To szatan będzie mieć wstęp do Raju ? Jakim cudem ? No bo jeśli Raj to Tysiąclecie to ma wstęp do Raju, a chyba został z niego wygnany raz na zawsze ?

A nie miał ? więc gdzie zwiódł Adama i Ewę?
tekst 5 jest dopiskiem.
Skoro zostanie związany na początku, to przez cały okres odradzania się ludzkości nie będzie miał możliwości byc w raju, a na końcu to tylko zostanie rozwiązany po to,żeby hipokrytów zwieść i ślad po nich wszystkich zaginie i pamięć też.

bartek212701 napisał/a:
Jak można twierdzić, że Raj to to samo co Tysiąclecie, skoro na początku Tysiąclecia mamy do czynienia z Wielkim Uciskiem ? :) W Raju Ucisk ? Adam miał w Raju Ucisk ?


Tekst z Daniela odnosi się do obecnego czasu do wielkiego ucisku kulminacja tego ucisku bedzie Armageddon --- światowa rewolucja która zniszczy duchowe niebiosa---czyli wszystkie religie, potem anarchia i tysiąclecie. w tysiącleciu ["raju"] nie będzie ucisku.

bartek212701 napisał/a:
Czas sądzenia wszystkich narodów-w czasie gdy przychodzi Jezus,czyli NA POCZĄTKU Tysiąclecia. W Raju będzie sąd ?


tekst z Mateusza odnosi się do okresu Małego w tysiącleciu kiedy to rozwiązany zostanie szatan na maly czas i rozdzielone zostaną owce od kozłów----hipokrytów.

Tak jak napisałam wyżej sąd będzie trwał całe tysiąc lat. w prawdziwym juz raju po tysiącleciu nie będzie sądu.

bartek212701 napisał/a:
Świadome grzeszenie i czynienie zła[tak jak przed poznaniem Jezusa] po poznaniu Jezusa jest ukazane w ciemnych barwach przez Ap.Pawła. Tacy ludzie nie otrzymają szansy na odrodzenie się w Tysiącleciu. Zostaną wzbudzeni z martwych, ale tylko po to, by usłyszeć wyrok, by zostać osądzonym. Jak więc można mówić, że Raj jest Tysiącleciem ? Przecież Raj to miejsce szczęścia a nie sądu.

Nie zupełnie tak jak piszesz. List do hebrajczyków raczej odnosi się do 144000 którzy byli na próbie do życia wiecznego w niebie w Wieku Ewangelii, byli to ludzie splodzeni z dŚw. i jak ŚJ mówią namaszczeni tym duchem Św. oni jezeli zgrzeszyli przeciwko DŚ to dla nich nie ma już nadzieli na odrestaurowanie się, ponieważ oni na próbę do życia wiecznego przechodzili w W.Ewangelii.
My natomiast nie przechodzimy próby do życia wiecznego obecnie dla nas tą próbą będzo całe tysiąclecie.

bartek212701 napisał/a:
Dlaczego Feliks zaniepokoił się wizją sądu w Tysiącleciu ? Bo wiedział,że będzie sądzony z tego co czynił na ziemi. Apostoł Paweł głosił mu sąd, który nie dopuszcza amnestii grzechów z ziemi i dlatego ten się przestraszył. Ten sąd wcale nie musi być przyjemną rzeczą dla ludzi. Jeśli tak widzisz raj, to ja nie wiem co powiedzieć :)


ponieważ był to okres wyboru Oblubienicy Pańskiej i on miał szansę sie załapać.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13