FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-04-11, 11:27   Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

http://wyborcza.pl/duzyfo..._.html#TRrelSST

Jak oddane Bogu siostrzyczki z KrK potrafią znęcać się nad bogu ducha winnymi dziećmi.
Proszę przeczytajcie i ustosunkujcie sie do tego artykułu, a szczególnie mam na uwadze Iwonkę, może ten artykuł otworzy tobie oczy Iwonko.
Planujesz przecież klasztor dla siebie, zastanów się i to bardzo mocno.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 12:26   

Ja kiedyś w szkole też byłem nauczany przez zakon-nice :)
Nie wspominam tego dobrze..Potem był ksiądz a potem świecki i było dużo lepiej :roll:
Miałem 6 chociaż nic nie wiedziałem :mrgreen:

Czy Bóg wybaczy?
Jak będzie pokutować..to kto wie :)

W jednym z moich tematów podawałem filma..
Siostry Magdalenki-Kaci w Habitach i Sutannach.Film Lektor
https://www.youtube.com/watch?v=McfiLkjJgG4

Cytat:
Planujesz przecież klasztor dla siebie, zastanów się i to bardzo mocno.

CO takiego!? :shock:
Iwonko czyś ty..... !?
Życie ci niemiłe!?

Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-11, 12:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 13:24   Re: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

nike napisał/a:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,137741,15767379,Czy_Bog_wybaczy_siostrze_Bernadetcie_.html#TRrelSST

Jak oddane Bogu siostrzyczki z KrK potrafią znęcać się nad bogu ducha winnymi dziećmi.
Proszę przeczytajcie i ustosunkujcie sie do tego artykułu, a szczególnie mam na uwadze Iwonkę, może ten artykuł otworzy tobie oczy Iwonko.
Planujesz przecież klasztor dla siebie, zastanów się i to bardzo mocno.



hehe dobre :mrgreen:
o wiarygodności tego artykułu świadczy chociażby to zdjęcie Siostry przerobione w photoshopie..
A ile osób bezkrytycznie to łykneło :((

Cytat:

Planujesz przecież klasztor dla siebie, zastanów się i to bardzo mocno.

Pomijając ze to wyssane z palca pomowienia, to gdy wstąpi do klasztoru to równoznaczne z tym też bedzie przyzwalała na gwałty , prawda?
Bo to tak automatycznie jakoś sie dzieje :roll:

RLYYYYYYYYYYYY
Szok :shock:
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-11, 13:31, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 13:39   

Cytat:
o wiarygodności tego artykułu świadczy chociażby to zdjęcie Siostry przerobione w photoshopie..
A ile osób bezkrytycznie to łykneło :((


No to łykaj :roll:

Siostra Bernadetta została przeniesiona do Seminarium Duchownego w Opolu.

Kara to czy nagroda?


"W 2010 roku Sąd Rejonowy w Zabrzu uznał siostrę Bernadettę i siostrę Franciszkę za winne przemocy psychicznej i fizycznej wobec wychowanków oraz podżegania do aktów pedofilskich na czterech nieletnich wychowankach i nakłanianie starszych wychowanków do przemocy fizycznej wobec młodszych chłopców.

Siostra Bernadetta została skazana na dwa lata więzienia w zawieszeniu, natomiast siostra Franciszka - która zdaniem sądu była posłuszna i bezwzględnie przyjęła system kar narzucony przez dyrektorkę - na osiem miesięcy w zawieszeniu.

W 2011 roku sąd apelacyjny zaostrzył karę wobec dyrektorki ośrodka. Skazano ją na dwa lata bezwzględnego pozbawienia wolności. Uzasadnienie wyroku zostało utajnione.

8 lipca 2011 siostra Bernadetta miała zgłosić się do aresztu karnego we Wrocławiu. Nie zgłosiła się. Od trzech lat sąd odracza karę po wnioskach siostry, w których powołuje się na zły stan zdrowia oraz podeszły wiek (ma 59 lat).

W lutym siostra Bernadetta złożyła wniosek o warunkowe zawieszenie kary pozbawienia wolności ze względu na podeszły wiek oraz działalność na rzecz Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza. Posiedzenie sądu w tej sprawie odbędzie się 24 kwietnia 2014 roku."


Przed sądem zeznawało 22 wychowanków. Wszyscy, także dzieci, zeznawali w obecności siostry Bernadetty. Sędzia oddalił wniosek prokuratury, by nie było jej wtedy na sali sądowej. Uznał, że nie miałaby pełnego obrazu swojej sytuacji, co mogłoby naruszyć jej prawo do rzetelnej obrony.

Biegła psycholog wielokrotnie prosiła o usunięcie pytań adwokatów, którzy zadawali je w zbyt skomplikowany sposób lub sugerowali dzieciom, że siostra dyrektor może jeszcze wrócić do ośrodka. Ale dzieci je już słyszały.

"Podczas składania zeznań przed sądem u większości pokrzywdzonych widać było wysoki poziom napięcia i lęku, szczególnie w czasie odczytywania im wcześniejszych zeznań - napisała w opinii psycholog. - Niektórym stan emocjonalny nie pozwolił na dalszy udział w czynności procesowej i po potwierdzeniu złożonych wcześniej zeznań przestali odpowiadać na pytania bądź rozpłakali się".

Sióstr broniło dwóch adwokatów znanych z najwyższych stawek w Gliwicach."



Ciekawe skąd wzięła pieniądze na tych adwokatów?


==

"Paweł ma dziś 22 lata. Tak opowiada mi o latach w ośrodku: - Do ośrodka trafiłem po jednej z imprez u rodziców. Miałem 1,5 roku. Siostry mówiły: >>twoja stara jest nic niewarta, jesteś debilem, ułomem, gnojem<<. Biły za wszystko. Najgorzej, jeśli zsikałeś się do łóżka w nocy albo byłeś głośno. Lubiły bezwzględną ciszę. Czasem prosiły starszych chłopaków o pomoc. >>Dajcie im nauczkę<< - mówiły. Wtedy prowadzili nas na gwiazdę. Tak mówiliśmy na strych z gwiazdą na podłodze.

Chłopcy nas tam rozbierali, bili, do krwi. Siostry patrzyły.

Każdy był bity, ale jeśli kogoś bito wcześniej w domu, to nawet nie myślał, że to coś złego. Co kilkuletnie dziecko może wiedzieć na temat zła? Czasem siostra Bernadetta tak mnie pobiła, że nie mogłem chodzić do szkoły. Raz wzięła drewniany wieszak. Biła po całym ciele. Już nie pamiętam, za co. Ale najgorsze były uderzenia w głowę. Tak jakby chciała dostać się do środka. Musieli mi zszyć rany, więc siostry wzięły mnie do szpitala i tłumaczyły lekarzowi, że się przewróciłem.

Pierwszy raz przyszli do mnie w nocy, jak miałem sześć lat. Spałem i rozebrał mnie starszy chłopak, kazał mi różne rzeczy zrobić. Od razu powiedziałem siostrze Bernadetcie i bardzo się bałem, bo siostra nie zareagowała. Później zaczęli do mnie przychodzić inni wychowankowie. Pytali, czy chłopacy już mi to robili. Powiedzieli, że im też. Nikt się tym nie zajął. Więc zajęliśmy się sobą sami. Siostry musiały reagować na nasze próby samobójcze. Nałykałem się najsilniejszych psychotropów, zadzwoniły po karetkę. W szpitalu mówiły później: "myślał, że to cukierki". Najdziwniejsze, że ich tłumaczenia nie miały sensu, a wszyscy wierzyli.

Powiedziałem o gwałtach do nauczycielki. Mówiła, że to sprawdzi. A potem zobaczyłem, jak rozmawia z siostrą Bernadettą na zebraniu. Śmiały się, żartowały. Czułem się przyparty do muru. Tak jakbym wybierał między śmiercią a życiem w ośrodku.

Był taki jeden z braci. Silny. On zmuszał wielu. Siostry zamykały mnie z nim i jego bratem w pokoju na klucz. To jest taki strach, że już nie możesz myśleć ani czuć. Prosiłem siostrę Bernadettę, aby mnie przeniosła, bo mnie dotykają. Teraz myślę tylko, że Pan Bóg ma jej dużo do wybaczenia. Bo tego, co się tam wydarzyło, nie da się opowiedzieć. Próbuję to ubrać w słowa, ale trzeba przeżyć, żeby zrozumieć.

Myślę, że ludzie widzieli tylko habit, a trzeba widzieć serce. Ona go nie ma. Dla mnie to uosobienie zła. Najbardziej się boję, że takich wychowawców może być więcej.

Na moje prośby zareagowała dopiero pani Zofia Włodarska, gdy w 2006 roku przeniesiono mnie do Szkoły nr 8 w Zabrzu. Uwierzyła mi. Zgłosiła sprawę do prokuratury, zostałem zabrany z ośrodka. Tylko dzięki niej żyję. Pytała, jak się czuję, co u mnie. Chwaliła. Chciałbym mieć taką matkę."





Skąd się biora takie obrzydliwe potwory działające pod dachem watykańskiej mafii?

Czy nie jest efektem ich idiotycznego nakazu celibatu i związanych z tym frustracji?



Iwonko broń Boże !! ani się waż :-P
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 13:42   

ja sie pytam
1. czy obowiązuje domniemanie niewinności
2. jesli tak to gdzie są dowody na winę Siostry moze jakaś dokumentacja więzienna czy coś albo chociaż zdjęćia (bez photoshopa) z ławy oskarzonych
3. czemu zabraniamy Iwonce poświęcenia sie dla Pana Boga?
4. jak nie tak ma sie Iwonka poświęcić ze pojdzie do klasztoru Bogu to jak?

Moze kolportować gazetkę strażnica lepiej :-P
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-11, 13:47, w całości zmieniany 4 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 13:49   

Cytat:
ja sie pytam
1..czy obowiązuje domniemanie nie winności
2 gdzie są dowody na winę Siostry moze jakaś dokumentacja więzienna czy coś albo chociaż zdjęćia (bez photoshopa)

Nie zakłamuj rzeczywistości :-D
Podałem ci info.Skazana za niewinność pffffffff
Te informacje nie są z phostospa hjahahah
twój korony argument obalony :)
Ciekawe czy każdego pederaste i innych skazanych
zboków też byś tak zaciekle bronił :mrgreen:
Cytat:
3. czemu zabraniamy Iwonce poświęcenia sie dla Pana Boga?
4. jak nie tak ma sie Iwonka poświęcić ze pojdzie do klasztoru Bogu to jak?

Gdzie Bóg każe się tak poświęcać?
Ja czytałem że mamy się uświęcać :-D
Te klasztory cały wymysł z instytucją to jedno wielkie nieporozumienie :-D

Cytat:
Moze kolportować gazetkę strażnica lepiej

Już bym wolał :-P
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-11, 13:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 14:03   

słuchaj po pierwsze to ja moge sobie wymyślać historie , tworzyć fikcykjnych świadków i odkrywać eureki tak ze pojdą za mną tłumy
Wystarczy opanować odpowiednio wiarygodne słownictwo. To sie nazywa manipulacja

Pozatym mi nie chodziło o słowa
tylko o brak konkretnych dowodów zdjęć itp
Są tylko fikcyni świadkowie

A po drugie nawet jeśli
Co zdarzało sie nieraz , nie oznacza to ze to Iwonkę akurat ma spotkać(wlasnie tu jest Twoj najwiekszy problem w zrozumieniu - czyli demonizowanie
lepiej zabezpieczyć niż leczyć i takie tam:P)
Moge Ci podać tysiące przykłądów dobrych Ksieży i zakonnic ktore jakoś takich grzechow nie są skłonni (ohh cud prawda?),a ktore nawet nie miewają takich mysli:P (znaczy się to to akurat moez tylko Bog wskazać)
Najlepiej to uogolniać na podstawie fałszywych świadectw.



Cytat:
Te klasztory cały wymysł z instytucją to jedno wielkie nieporozumienie


Masz na myśli celibat?
To potwierdzan , jest to nie potrzebne do niczego ale to swoją drogą ,
Jak sie człowiek decyduje na poświęcenie Bogu to musi sie liczyć z takim faktem:
tam gdzie dobro sie dzieje
tam najwiecej diabły krążą :P I człowiek jest niestety słabszy.
Jak ktoś siedzi w kącie i nic nie robi duchowego to ma życie lekkie na tej ziemi.
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-11, 14:06, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 14:10   

A poza tym te przykłądy choć fałszywe powinny nieść jedną naukę:
by nie popaść w ową przypadłość:)
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 14:19   

Cytat:
słuchaj po pierwsze to ja moge sobie wymyślać historie , tworzyć fikcykjnych świadków i odkrywać eureki tak ze pojdą za mną tłumy
Wystarczy opanować odpowiednio wiarygodne słownictwo. To sie nazywa manipulacja

Pozatym mi nie chodziło o słowa
tylko o brak konkretnych dowodów zdjęć itp
Są tylko fikcyni świadkowie

A po drugie nawet jeśli
Co zdarzało sie nieraz , nie oznacza to ze to Iwonkę akurat ma spotkać(wlasnie tu jest Twoj najwiekszy problem w zrozumieniu - czyli demonizowanie
lepiej zabezpieczyć niż leczyć i takie tam:P)
Moge Ci podać tysiące przykłądów dobrych Ksieży i zakonnic ktore jakoś takich grzechow nie są skłonni (ohh cud prawda?),a ktore nawet nie miewają takich mysli:P (znaczy się to to akurat moez tylko Bog wskazać)
Najlepiej to uogolniać na podstawie fałszywych świadectw.

Jasne :roll:
Jeden wielki spisek na biedną siostrę bernadette :lol:
Nie ma co demonizować..to są fakty :-D
Które działają na ciebie jak płachta na byka a
u mnie wywołują śmiech :mrgreen:
Nie uogólniam tylko wiem że takie akcje mają miejsce i nie zaprzeczam temu ślepo ;-)


Iwonce odradzam bo to do niczego niepotrzebne i jest niezbyt Biblijne :)
Bóg takiego czegoś nie wymaga.Następny krok to jakies samookaleczenie :roll:
Celibat to tylko wierzchołek góry lodowej :)
Sama instytucja i co się z nią wiąże to padaka..

''W 2010 roku Sąd Rejonowy w Zabrzu uznał siostrę Bernadettę i siostrę Franciszkę za winne przemocy psychicznej i fizycznej wobec wychowanków oraz podżegania do aktów pedofilskich na czterech nieletnich wychowankach i nakłanianie starszych wychowanków do przemocy fizycznej wobec młodszych chłopców.''


źródło: wyborcza.pl/duzyformat/1,137741,15767379.html

Jaka kara spotkała Agnieszkę F. vel siostrę Bernadettę? ŻADNA. Ukrywa się w strukturach Kościoła Katolickiego.

List otwarty do Premiera Donalda Tuska

Szanowny Panie Premierze,


W związku z doniesieniami prasy wyborcza.pl/duzyformat/1,137741,15767379.html

na temat rozdzierających serce, tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce w domu dziecka prowadzonym przez sadystki z Ośrodka Sióstr Boromeuszek, gdzie dyrektorką była Agnieszka F. vel siostra Bernadetta, oraz skandalicznych decyzji wymiaru sprawiedliwości, wzywam do:

1) Natychmiastowego wypowiedzenia konkordatu organizacji religijnej z siedzibą w Watykanie

2) Natychmiastowej dymisji Ministra Sprawiedliwości

3) Natychmiastowego osadzenia w więzieniu Agnieszki F.

4) Natychmiastowej kontroli wszystkich domów dziecka prowadzonych przez organizacje należące do Kościoła Katolickiego

5) Pociągnięcia do odpowiedzialności cywilno-karnej osoby, które nie wywiązały się ze swoich obowiązków kontrolnych nad ośrodkiem prowadzonym przez Agnieszkę F. i jej podwładne

6) Wprowadzenie zakazu prowadzenia ośrodków dla nieletnich przez jednostki Kościoła Katolickiego

7) Rozwiązania Zakonu Sióstr Boromeuszek

8) Podjęcia innych stosownych czynności

W Ośrodku Sióstr Boromeuszek Agnieszka F. oraz jej koleżanki przez dziesiątki lat znęcały się psychicznie i fizycznie nad dziećmi oraz dopuszczały do czynów pedofilskich. Dwie spośród ich ofiar, Łukasz i Tomasz, dopuściły się mordestwa na niewinnych chłopcu. Pośrednio, jednocześnie główną odpowiedzialną za to jest Agnnieszka F. i jej koleżanki oraz hierarchowie Kościoła Katolickiego.

Agnieszka F. ukrywa się aktualnie w strukturach Kościoła Katolickiego i nie została poddana żadnej karze.


http://www.racjonalista.pl/forum.php/s,615182

:-D :-P
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-11, 14:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 14:27   

Cytat:
Nie uogólniam tylko wiem że takie akcje mają miejsce i nie zaprzeczam temu ślepo

Ja tez nie zaprzeczam w ślepo.
Ale ja wierze w coś takiego jak domniemanie niewinności
Ty wierzysz w każde pomowienie czy to prawdziwe , czy nie prawdziwe ze strony ludzi
bez żadnych dowodów.
No
Ty trzymasz się artykułu
Nie mowie ze na 100% to nie prawda ale nie twierdze też jak Ty ze to są Fakty
Fakt ma to do siebie ze jest zweryfikowany i potwierdzony
A ten koleś coś odkopał nikt o niczym wcześniej nie wiedział
Nagle zaczynają mu masowo wierzyć. Cóz.
To chyba nie wymaga komentarza.

Cytat:
Jasne
Jeden wielki spisek na biedną siostrę bernadette

Spisek?
Jakos ze Kościól Katolicki spiskuje z szatanem czy innymi Horusami , bez problemu potrafiłes uwierzyć ze spiskują na Siostrę to juz bajki, nierealne.
Tylko tak miedzy nami mowiąc co jest bardziej mozliwe;)?
Moze w ,,Pudelku.pl '' też wierzysz ze wszystko co piszą to jest prawda :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-04-11, 14:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 14:54   

Cytat:
Ja tez nie zaprzeczam w ślepo.
Ale ja wierze w coś takiego jak domniemanie niewinności
Ty wierzysz w każde pomowienie czy to prawdziwe , czy nie prawdziwe ze strony ludzi
bez żadnych dowodów.
No
Ty trzymasz się artykułu
Nie mowie ze na 100% to nie prawda ale nie twierdze też jak Ty ze to są Fakty
Fakt ma to do siebie ze jest zweryfikowany i potwierdzony
A ten koleś coś odkopał nikt o niczym wcześniej nie wiedział
Nagle zaczynają mu masowo wierzyć. Cóz.
To chyba nie wymaga komentarza.


Są dowody,
Jest wyrok.
Jest ukrywanie..

Do puchy ją ! :)
Cytat:
Spisek?
Jakos ze Kościól Katolicki spiskuje z szatanem czy innymi Horusami , bez problemu potrafiłes uwierzyć ze spiskują na Siostrę to juz bajki, nierealne.
Tylko tak miedzy nami mowiąc co jest bardziej mozliwe;)?
Moze w ,,Pudelku.pl '' też wierzysz ze wszystko co piszą to jest prawda :mrgreen:

Jak można spiskować z nieistniejącym Bogiem? :shock:
Kosciół umoczony po uszy..Jeśli chodzi o historie i powiązania takie są fakty 8-)
Wystarczy że poczytam dzieła niektórych katolików przebijają pudelka :lol:
Pudelka czasami czytam dla relaksu :-D

Ksiądz żąda od 9-latka, by przysiągł na ojca i matkę, że nie powie nikomu o tym, co zaszło. Przekonuje, że jeżeli komuś to zdradzi, złamie tajemnicę spowiedzi i popełni śmiertelnych grzech. Bóg ukarze go za to tak mocno, że nawet jego rodzice mogą umrzeć. Jakim trzeba być skur****em…, by mówić coś takiego – to jedna z wielu historii pedofilii w polskim Kościele, z którą walczy Ruch Ofiar Księży. Jego fundator Wincenty Szymański, który sam był w dzieciństwie molestowany przez księdza, opowiada nam swoją historię oraz wyjaśnia, jak walczyć z tym procederem.
http://wpolityce.pl/polit...ilia-w-kosciele

http://natemat.pl/49759,p...zedawnia-wywiad

We wspomnianym okresie Watykan badał aż 822 sprawy, w których duchowni byli oskarżani o wykorzystywanie seksualne dzieci. W 384 przypadkach okazało się, iż podejrzenia nie były nieuzasadnione i Stolica Apostolska była zmuszona do natychmiastowej reakcji.

Sam watykan pozbył się co drugiego bo nie miał wyboru :)
a ile jest tuszowanych spraw czy też niezgłaszanych :roll:
coś strasznego

==
Ofiary traktowane jak oskarżeni, oprawcy kryci. "Newsweek" o walce z pedofilią w polskim Kościele

Zniechęcić, zmęczyć i przestraszyć - to według najnowszego "Newsweeka" podstawowa strategia, którą polski Kościół przyjmuje wobec ofiar pedofilii wśród księży, które coraz częściej starają się dochodzić sprawiedliwości. W pojedynczych przypadkach się to udaje, wkrótce hierarchowie być może będę musieli jednak zmierzyć się z całą rzeszą dawnych ofiar, które planują połączyć siły.

http://natemat.pl/51947,o...olskim-kosciele


===

Aby uniknąć skandalu, urzędnicy instytucji kościelnych i hierarchowie Kościoła ukrywali przestępstwa seksualne przed wymiarem sprawiedliwości[potrzebne źródło]. Najbardziej jaskrawy przypadek takiej sytuacji dotyczył zakonu norbertanów. Przełożeni ojca Smytha wiedzieli o jego skłonnościach już w roku 1945. Jednak pierwsze informacje trafiły do policji dopiero pod koniec lat 80. – to pozwoliło postawić go w stan oskarżenia. W maju 2001 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wysłał list do wszystkich biskupów katolickich[51]. Stwierdził w nim, że wszystkie wewnętrzne dochodzenia kościelne dotyczące molestowania dzieci podlegają tajemnicy pontyfikalnej.

Crimen sollicitationis formalnie utraciło moc prawną w 1983 roku w związku z ogłoszeniem nowego Kodeksu Prawa Kanonicznego, w praktyce jednak pozostało w użyciu aż do wydania nowych regulacji w 2001 roku[29][30]. Jej istnienie stało się powodem oskarżania Kościoła o ukrywanie przestępstw seksualnych księży, na podstawie nie potwierdzonego domniemania, iż instrukcja rozciąga regułę poufności postępowania kanonicznego na stosunek ofiar i świadków do śledztwa wg prawa świeckiego[31].

Zanotowano przypadki opłacania przez duchownych swoich ofiar, aby nie zgłaszały przypadków molestowania na policję. W połowie lat 90. arcybiskup Connel pożyczył pieniądze księdzu, który molestował ministranta, Andrew Maddena. Duchowny przekazał te pieniądze rodzinie chłopca w zamian za milczenie[52][53]. Kardynał Connel zaprzeczył, jakoby wiedział, na jaki cel miała zostać spożytkowana jego pożyczka.



====
Według niektórych psychologów celibat może być przyczyną wyższego odsetku pedofilów wśród księży. Duchowny musi unikać kontaktów erotycznych. Jednak w obliczu problemów zdrowotnych, osobowościowych, emocjonalnych może stracić kontrolę nad popędem seksualnym i bywa, że obiektem pożądania staje się dziecko. Ma to charakter zastępczy[56][57]. Podobną tezę wysuwają niektóre środowiska liberalnych katolików[58].

zboczona nauka :roll:

W raporcie przedstawionym synodowi biskupów w Rzymie w roku 1971 dotyczącym problemów prowadzących do kryzysu kapłaństwa w Zachodniej Europie, amerykański psychiatra Conrad Baar stwierdził, że wielu księży nie utrzymuje wstrzemięźliwości seksualnej. Badanie oparto na próbie 1500 duchownych. Krytycy stwierdzili, że zła polityka instytucji kościelnych związana z tym problemem może mieć wpływ na pojawianie się przypadków molestowania seksualnego.
doczytaj sobie :http://pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4%99pstwa_seksualne_w_Ko%C5%9Bciele_katolickim
:mrgreen:

a tego filma żeś widział co dawałem kiedyś gdzieś? :)
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-04-11, 15:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-04-11, 16:19   

Zawsze znajdzie się nadgorliwy co nie uwierzy w tak ohydną zbrodnie, bo to zbrodnia jest.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 16:22   Re: Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadetcie?

nike napisał/a:
http://wyborcza.pl/duzyformat/1,137741,15767379,Czy_Bog_wybaczy_siostrze_Bernadetcie_.html#TRrelSST

Jak oddane Bogu siostrzyczki z KrK potrafią znęcać się nad bogu ducha winnymi dziećmi.
Proszę przeczytajcie i ustosunkujcie sie do tego artykułu, a szczególnie mam na uwadze Iwonkę, może ten artykuł otworzy tobie oczy Iwonko.
Planujesz przecież klasztor dla siebie, zastanów się i to bardzo mocno.

Dwie sprayw:
1. Gazeta wyborcza (a jeszcze bardziej Newsweek) jest nastawiona przeciwko nam.
2. My Bogiem nie jesteśmy. Nie jesteśmy w stanie całkowicie poznać co się z nią dzieje teraz. Załóżmy, że rzeczywiście zgrzeszyła i teraz żałuje i chce swoje życie zmienić. Nie ma takiego grzechu, którego Bóg nie mógłby wybaczyć o ile człowiek żałuje szczerze.


olus napisał/a:


Cytat:
Planujesz przecież klasztor dla siebie, zastanów się i to bardzo mocno.

CO takiego!? :shock:
Iwonko czyś ty..... !?
Życie ci niemiłe!?

Obrazek

Ja jeszcze nie wiem co wybiorę. Mam jeszcze jakieś trzy lata na przemyślenie tego. Mój ojciec duchowy polecił mi bym teraz zajęła się studiami, a dopiero po studiach podjęła ostateczną decyzję. Zawsze mogę zostać też tercjarką. A tercjarze to członkowie zakonów świeckich, a te z kolei żyją w duchu jednego z zakonów kontemplacyjnych, np. tercjarze franciszkańscy w duchu franciszkanów, dominikańscy w duchu dominikanów itd. Tercjarze nie są zobowiązani do składania ślubów czystości (chyba, że bardzo mocno chcą) i mogą zawierać związki małżeńskie, mieć dzieci. Żyją w świecie świeckim bez habitów, ale czerpią od zakonów kontemplacyjnych. Jeszcze nie wiem kim będę. Są cztery opcje: a) zakon (z habitem), b) tercjarze, c) zwykłe małżeństwo, d) dziewictwo konsekrowane (ewentualnie jak mąż umrze to jeszcze można zostać wdową konsekrowaną).


Myślę o zakonie, ale jeszcze nie wiem co ze mną będzie. Zobaczymy jak te trzy lata mi miną.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 16:32   

Iwonka napisał/a:
1. Gazeta wyborcza (a jeszcze bardziej Newsweek) jest nastawiona przeciwko nam.

Sąd pewnie też :-P
do puchy i tyle..niech pokutuje :)
Cytat:
Ja jeszcze nie wiem co wybiorę. Mam jeszcze jakieś trzy lata na przemyślenie tego. Mój ojciec duchowy polecił mi bym teraz zajęła się studiami, a dopiero po studiach podjęła ostateczną decyzję

Dobrze polecił..powinien jeszcze dodać żebyś wybiła to sobie z głowy :roll:
Cytat:
. A tercjarze to członkowie zakonów świeckich, a te z kolei żyją w duchu jednego z zakonów kontemplacyjnych, np. tercjarze franciszkańscy w duchu franciszkanów, dominikańscy w duchu dominikanów itd. Tercjarze nie są zobowiązani do składania ślubów czystości (chyba, że bardzo mocno chcą) i mogą zawierać związki małżeńskie, mieć dzieci. Żyją w świecie świeckim bez habitów, ale czerpią od zakonów kontemplacyjnych. Jeszcze nie wiem kim będę. Są cztery opcje: a) zakon (z habitem), b) tercjarze, c) zwykłe małżeństwo, d) dziewictwo konsekrowane (ewentualnie jak mąż umrze to jeszcze można zostać wdową konsekrowaną).

czerń odpada..bad idea :idea:
Iwonko rozważasz opcje konserwy? :-D to tez sobie odpuść.
Żyj jak człowiek..ewentualnie pokontempluj sobie troszkę :mrgreen:
a na czym polega ta kontemplacja?jak u mnichów shaolin? :D
Iwonko patrz Maria nie była zakon-nicą i miała normalna rodzine,dzieci itd
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-04-11, 20:27   

nike napisał/a:
Zawsze znajdzie się nadgorliwy co nie uwierzy w tak ohydną zbrodnie, bo to zbrodnia jest.


Ja mowilem , nie potwierdzam ani nie zaprzeczam
a ze mam tki charakter ze skoro pewien nie jestem nie chce kogoś pomawiać
W sądach jest domniemanie niewinności
i to jest dobra zasada.
Lepiej uznać kogoś za niewinnego i pomówionego , niż
niewinnego człowieka na podstawie plotek i pomówień - uznać za winnego i jeszcze potem nie żałować jak sie okaże ze jest niewinny.
Oskarża szatan.

Cytat:
usłyszałem donośny głos mówiący w niebie: "Teraz nastało zbawienie, potęga i królowanie Boga naszego
i władza Jego Pomazańca,
bo oskarżyciel braci naszych został strącony,
ten, co dniem i nocą oskarża ich przed Bogiem naszym.
11 A oni zwyciężyli dzięki krwi Baranka
i dzięki słowu swojego świadectwa
i nie umiłowali dusz swych - aż do śmierci.



Cytat:
Nie ma takiego grzechu, którego Bóg nie mógłby wybaczyć o ile człowiek żałuje szczerze.


No właśnie, poza tym . Nie nasza to działka tak naprawdę

KSIEGA RODZAJU:
Cytat:
wąż był bardziej przebiegły niż wszystkie zwierzęta lądowe, które Pan Bóg stworzył. On to rzekł do niewiasty: "Czy rzeczywiście Bóg powiedział: Nie jedzcie owoców ze wszystkich drzew tego ogrodu?" 2 Niewiasta odpowiedziała wężowi: "Owoce z drzew tego ogrodu jeść możemy, 3 tylko o owocach z drzewa, które jest w środku ogrodu, Bóg powiedział: Nie wolno wam jeść z niego, a nawet go dotykać, abyście nie pomarli". 4 Wtedy rzekł wąż do niewiasty: "Na pewno nie umrzecie! 5 Ale wie Bóg, że gdy spożyjecie owoc z tego drzewa, otworzą się wam oczy i tak jak Bóg będziecie znali dobro i zło".
6 Wtedy niewiasta spostrzegła, że drzewo to ma owoce dobre do jedzenia, że jest ono rozkoszą dla oczu i że owoce tego drzewa nadają się do zdobycia wiedzy. Zerwała zatem z niego owoc, skosztowała i dała swemu mężowi, który był z nią: a on zjadł. 7 A wtedy otworzyły się im obojgu oczy i poznali, że są nadzy; spletli więc gałązki figowe i zrobili sobie przepaski.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14