FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ch. T. Russell- ogólnie o Nim.
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-09, 23:51   

Henryk napisał/a:
Pokaż klasę, zacznij pisać o Biblii.
wydawało mi się, że ciągle pisze o tym w tematach związanych z Biblią, wejdź w nie Henryku to zobaczysz :) Nic nie stoi przecież na przeszkodzie.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 11:05   

A czy w końcu dowiemy się, jaką szkołę ukończył ?
Prawdopodobnie ukończył edukację w wieku lat 11.
Ale jaka to edukacja była? Domowa czy szkółka niedzielna?
Ostatnio zmieniony przez bartek212701 2014-05-10, 13:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-10, 13:47   

Raczej się nie dowiesz, bo tym się nie chwalił nigdzie :) ukończył ile ukończył i tyle. Pisał dużo, umiał więc pisac, czytać też umiał, był charyzmatyczną postacią i tyle.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-10, 14:16   

bartek212701 napisał/a:
Raczej się nie dowiesz, bo tym się nie chwalił nigdzie :) ukończył ile ukończył i tyle. Pisał dużo, umiał więc pisac, czytać też umiał, był charyzmatyczną postacią i tyle.


Jak Heniek? :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-17, 16:36   

o russelu i reszcie


http://orwellsky.blogspot...illuminati.html
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-17, 16:40   

olus napisał/a:
http://orwellsky.blogspot.com/2012/09/kim-sa-czonkowie-13-rodow-illuminati.html


OLUSIE!!!!!!!!!!!

NIE BREDŹ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Karol Russell nie był żadnym Iluminatem itp.

To, ze być może należał do jakiejś loży masońskiej, nie znaczy od razu, że miał takie plecy.
Nie ma też nic wspólnego z żadnym Russell-boodline'em, bo w Stanach Russellów jak mrówków.

Opanuj się!
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-17, 17:30   

jeśli chodzi o teorie spiskowe to Ty mnie nie pouczaj :-D
illuminat=mason=wolnomularz...

miał plecy miał :)
Tu chodzi o tą szczególną linie..kiedyś o tym pisałem :)

masa wykrzykników i przytyków tego nie zmieni :-P ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2014-05-17, 18:52   

Hahahahah już dawno takich głupot to ja nie czytałam.
dopiero co "O" udowadnia,ze nie miał żadnego wykształcenia, a tutaj dowiaduje się,że był wykształcono i to dosyć mocno.
Na forum web pisał kiedyś facio pod nikiem "therapon" jest to były świadek i bardzo mocno starał się udowodnić,że Russell to mason itd.
Wyjechał w interesach do Ameryki i przy okazji zwiedził grób Russella i miejsce gdzie leży. Oto jego relacja.:

Therapon/mirek

Własnie jestem w Pittsburghu i jutro rano zamierzam, oprócz oczywiście zwiedzenia miasta, zobaczyć ten cmentarz gdzie pochowano pastora Russela. Z tego co widziałem na zdjęciach satelitarnych piramida rzeczywiście stoi a niedaleko niej znajduje się centrum masońskie. Spróbuję zasięgnąć więc języka i dowiem się, czy mają coś wspólnego z tą piramidą i czy Russel nie był przypadkiem masonem.
nike napisała/
Mam nadzieję, że uczciwa relację z cmentarza prześlesz. dowiedz się czy ten cmentarz w 1916 roku był cmentarzem Masońskim, czy jakimś ogólnym.

nike napisał/a:
Czy ta Piramida stoi na grobie jako pomnik bo tak prawie wszyscy mówiliście?
Therapon napisał/
Piramida stoi obok grobu Russela i grobów innych, być może to właśnie badacze ale nie znani. Na pierwszym planie grób Russela, na drugim piramida a na trzecim w oddali widać to centrum masońskie.
nike napisał/a:
Dowiedz się czy w 1916 roku był to cmentarz masoński.
Therapon napisał/
To w ogóle nie jest przecież żaden cmentarz masoński. Jest tylko faktem, iż niedaleko jest centrum masońskie. Nawet tam byłem w tym centrum i pytałem. Pani kategorycznie zaprzeczała, jakoby piramida miała jakiś związek z tym centrum, chociaż zwróciłem uwagę na to, iż zawiera symbole masońskie. Wydawało mi się to co najmniej podejrzane, zwłaszcza, iż pani ta próbowała przekonać mnie, iż pierwszym masonem był podobnież król Salomon (?). Na koniec nawet dostałem zaproszenie na spotkanie masońskie, które odbędzie się 30 października. Mogę zostać też masonem w każdym bądź razie poparł mnie tam jeden pan, który od lat 1970 jest masonem. Podpisał dokumenty umożliwiające zostanie masonem 32-go stopnia.

Przy okazji okazało się, iż piramida ta jest obiektem zainteresowań. spotkałem bowiem tam pewną grupę ludzi z Kanady, którzy też przyszli zobaczyć to miejsce.
nike napisała/
, Jak widzę na tym zdjęciu to piramida jest w trzecim rzędzie a nie w drugim. ale to nie jest ważne, ważna dla mnie jest odpowiedź Pani z która rozmawiałeś, że nie jest piramida związana z masonerią.
Czyli nie jest to cmentarz masoński, a tak mówiliście sprawdź w tematach. być może, że tak ty nie mówiłeś ale tak było mówione.
Gdybyś mógł się dowiedzieć, cz w 1916 roku to centrum masońskie tam było , postaraj się.
Fajnie, że tam jesteś w końcu może skończy się ta bezsensowna nagonka na niby masona Russella.

Tak jak mówiłem pani twierdziła, iż piramida nie ma nic wspólnego z tym centrum. Oglądała sobie kilka stron internetowych gdzie było napisane o tej piramidzie, ale nic nie mówiła. Centrum istnieje podobnież od roku 1996. Na budynku jest data
Czy ma to jakieś powiązania z Russelem nie można powiedzieć. Nawet nie wypowiem się, czy jest to czysty zbieg okoliczności. Jedno jest pewne: na piramidzie są symbole masońskie a i centrum nie powstaje przez przypadek. Chyba, że ktoś wierzy
Nike napisała/
Przy okazji dowiedz się kto tę piramidę postawił czy czasem nie masoni?
Dlaczego Russella nazwisko, bo to on odkrył w tym kamieniu plan zbawienia ludzkości. i uznał piramidę za proroctwo.
Dowiedz się czy w 1916 roku był to cmentarz masoński. Sprawdź na tym cmentarzu leży kolkanaście badaczy.

Ty widzę zaczynasz tworzyć własne przypadki, bo byłeś przecież pewny, że znajdziesz haka, nie znalazłeś.

Dowiedziałeś się, że cmentarz nie jest nawet teraz masoński, czyli w 1916 roku tez nie był masoński prawda?
Piramida jak się dowiedziałeś przynajmniej ta piramida nic z masoneria nie ma wspólnego, tak piszesz, więc o co chodzi?
Ja wierzę, że ta piramida jest proroctwem i sam mówisz, że jest zainteresowanie właśnie tą piramida, nie przez masonów. więc jesteśmy w domu.

Piramidę na tym cmentarzu a nie na grobie jak wielu tutaj sugerowało wystawił na pamiątkę Rutherfordt, czyli nie mason.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-17, 20:34   

nike napisał/a:
dopiero co "O" udowadnia,ze nie miał żadnego wykształcenia,


Ja zapytałem was, Badaczy, ale niestety nie wiecie.

Cytat:
a tutaj dowiaduje się,że był wykształcono i to dosyć mocno.


Nie dowiedziałem się, bo wystarczyło mi słowo iluminaci, by zakończyć czytanie.

Cytat:
Piramidę na tym cmentarzu a nie na grobie jak wielu tutaj sugerowało wystawił na pamiątkę Rutherfordt, czyli nie mason.


Zatem warto i jemu się przyjrzeć pod tym kątem - niestety, nie ma żadnych poszlak.
Jakaś tam rozmowa dwóch ze Szwajcarii o wspieraniu antykatoilickich sekt, nie jest
żaadnym dowodem. Natomiast Russell sam o sobie powiedział, ze jest masonem,
a do tego jeszcze tyle poszlak zostawił, że sam jest sobie winien. Nawet jeśli masonem
nie był, to ciężko zapracował na to, by być o masoństwo posądzonym - zresztą, nie
jest to dla niego jakąś ujmą, bo najwyraźniej bardzo chciał się tam dostać, i być może
tworzył błędne wrażenie że jest "wtajemniczony". Samo przynależenie do loży w owych
czasach też nie było niczym nadzwyczajnym, bowiem 1 na 3 duchownych był wówczas
wolnomularzem w USA, i każdy liczący się burmistrz czy proboszcz - także...

Natomiast bajki o tym, że pochodził z jakiejś rzekomo iluminackiej "dynastii" należy
zdecydowanie włożyć między bajki. Jego rodzice byli emigrantami zarobkowymi po
Wielkim Głodzie i takie koneksje niestety mogły im się tylko marzyć... :)

W czasach Russella w Stanach Zjednoczonych było ok. 3.000.000 masonów,
co daje w 1870 roku ok. 23% dorosłej męskiej populacji a w 1910 ok. 10%,
zatem prawdopodobieństwo, że Russell był masonem, nawet bez tych głupich
wykładów o byciu masonem, ubiorów i symboli których używał, jest bardzo
wysokie, a wraz z nimi, niemal pewne, zważywszy na fakt, że Fritz Springmeier,
wydobył - daleko bo daleko, ale jednak - jego akta w loży w Dublinie...

Jakby nie było, sam jest sobie winien.
A wy, gdybyście nie czcili człowieka, to nie mielibyście z tym żadnego problemu.
A jednak macie, co świadczy tylko o tym, że go czcicie i musi być dla was nieskalany.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2014-05-17, 21:37   

ó, Jaki ty mocno t... jesteś, przecież wkleiłam posta therapona który jest byłym ŚJ podobnie jak ty udowadniał kim był Russell i w jakim stopniu, a kiedy na własne oczy sie przekonał, to zmienił zdanie, przeczytaj te moja wklejkę, albo poszukaj tych postów na webie i daj sobie już spokój z tym wstrętnym pomawianiem. zachowujesz się jak małolat, odejdź z tego forum i idź na inne, bo przez twoje posta inni userzy nie wchodza na forum.
Zdecydowanie żądam porządku na forum, już dlużej nie będę tego twojego zachowania tolerować.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-17, 21:44   

nike napisał/a:
ó, Jaki ty mocno t... jesteś, przecież wkleiłam posta therapona który jest byłym ŚJ podobnie jak ty udowadniał kim był Russell i w jakim stopniu, a kiedy na własne oczy sie przekonał, to zmienił zdanie, przeczytaj te moja wklejkę,


I co niby miałoby mnie przekonać?

Cytat:
albo poszukaj tych postów na webie i daj sobie już spokój z tym wstrętnym pomawianiem.


To nie jest żadne pomawianie a zwykła analiza faktów.
Dla ciebie sama sugestia jest już obrazą.

Cytat:
zachowujesz się jak małolat, odejdź z tego forum i idź na inne, bo przez twoje posta inni userzy nie wchodza na forum.


Nie rozśmieszaj mnie :-D
Jak mnie nie było to jakoś nie walili drzwiami i oknami.
Poza tym, nie jest to chyba forum dla czcicieli Russella więc w czym problem?

Cytat:
Zdecydowanie żądam porządku na forum, już dlużej nie będę tego twojego zachowania tolerować.


A kiedy zrobisz porządek z samą sobą i innymi badaczami którzy
wielokrotnie naśmiewają się, kpią, obrażają i atakują inne kościoły?
Co? Jedynie bożek Russell jest nietykalny a innych można mieszać
z błotem? Russella zresztą wyznaje promil społeczeństwa więc nie
jest żadnym autorytetem poza ślepymi jego wielbicielami.
Ostatnio zmieniony przez Odbić Konstantynopol! 2014-05-17, 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-17, 21:49   

nike napisał/a:
zachowujesz się jak małolat, odejdź z tego forum i idź na inne, bo przez twoje posta inni userzy nie wchodza na forum.
:shock: :!:
nike napisał/a:
Zdecydowanie żądam porządku na forum, już dlużej nie będę tego twojego zachowania tolerować.
A co on niezgodnego z regulaminem napisał, bo ja nie wiem :-/
ó napisał/a:
A kiedy zrobisz porządek z samą sobą i innymi badaczami którzy
wielokrotnie naśmiewają się, kpią, obrażają i atakują inne kościoły?
Co? Jedynie bożek Russell jest nietykalny a innych można mieszać
z błotem? Russella zresztą wyznaje promil społeczeństwa więc nie
jest żadnym autorytetem poza ślepymi jego wielbicielami.

Niestety musze się z tym zgodzić, na forum jest za dużo wyśmiewania wiary niezgodnej z naszą wiarą. Wiecej obiektywizmu nam potrzeba chyba :-|
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2014-05-17, 22:02   

bartek212701, Poczytaj posta "O" w jaki sposob on odnosi się do kazdego na forum, a o mnie już nie wspomnę, to wtedy pogadamy, ja dalej w takiej atmosferze nie mam zamiaru tkwić.
Niech "O" zajmie się tematami i pisze w nich merytorycznie, albo niech odejdzie, wybór należy do niego.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-17, 22:42   

nike napisał/a:
bartek212701, Poczytaj posta "O" w jaki sposob on odnosi się do kazdego na forum, a o mnie już nie wspomnę, to wtedy pogadamy, ja dalej w takiej atmosferze nie mam zamiaru tkwić.

Niech "O" zajmie się tematami i pisze w nich merytorycznie, albo niech odejdzie, wybór należy do niego.


Przecież "o" czy "Ó"
pisze tak merytorycznie, ze już bardziej sie nie da.
Fakt przyznaje ze zbyt delikatny to o on nie jest i grzecznej formy wypowiedzi nie posiadł;)
I czasem potrafi zbyt dosadnie określić czyjąś wiarę:P
Ale nie mozna mu powiedzieć ze to tylko takie chlapanie , ze brak merytoryki bo to już jest czyste pomówienie , każdy widzi nike jak jest , ze '' ó '' czy ma rację czy jej nie ma konkretnie świeci latarką w te miejsca:P Czasem aż za konkretnie

Nike jeśli nie zgadzasz się z czyimiś poglądami nie mozesz tylko na tej podstawie oceniać ze ktoś pisze niemerytorycznie. Powinnaś być bardziej obiektywna (szczególnie jako administrator), takie jest moje zdanie
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-05-17, 22:50   

Cytat:
bartek212701, Poczytaj posta "O" w jaki sposob on odnosi się do kazdego na forum, a o mnie już nie wspomnę, to wtedy pogadamy, ja dalej w takiej atmosferze nie mam zamiaru tkwić.

Ja widzę, jak Ty odnosisz się do niego i to jest tak naprawdę identyczne zachowanie, jak jego :) Ignoruj postu Ó i będziesz miała spokój, po co się denerwować :)
nike napisał/a:
Niech "O" zajmie się tematami i pisze w nich merytorycznie, albo niech odejdzie, wybór należy do niego.
mam wrażenie, że pisze w tematach bardziej merytorycznie od większości forum. Co to języka to ma bardzo 'żywy' język, wręcz zachwyca innowacyjnością formy, w której to nawet określenia superlatywne otrzymują charakter pejoratywu :)
Prościej rzecz ujmując:
Piszę rzeczowo, ale ostro ;-)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15