FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Statut ŚJ
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-05-27, 20:47   Statut ŚJ

STATUT

Świadków Jehowy w Polsce
PREAMBUŁA

1) Biblia uczy. że w I wieku n.e. ciało kierownicze społeczności chrześcijan złożone było z uczniów Jezusa zjednoczonych jego naukami. W trosce o jedność doktrynalną zapewniało ono poszczególnym zborom biblijne wskazówki dotyczące spraw religijnych. Ponadto ciało kierownicze udzielało ówczesnym chrześcijanom pomocy duchowej (Dzieje Apostolskie, rozdziały 15 i 16),

2) Podobnie dzisiaj Ciało Kierownicze Świadków Jehowy zapewnia współwyznawcom przewodnictwo, zachęty, rady oraz wskazówki. Są one oparte na Biblii, dzięki czemu Świadkowie Jehowy mogą zachować jedność doktrynalną i korzystać z niezbędnej pomocy duchowej (Dzieje Apostolskie 16:4; 20:27; Rzymian 1:11. 12; Filipian 1:27; 1 Tesaloniczan 2:7. 8; Hebrajczyków 13:22).

3) Świadkowie Jehowy praktykują religię pod duchowym nadzorem Ciała Kierowniczego (Mateusza 24:45-47). Tworzą dzięki temu - zgodnie z biblijnym pierwowzorem - ogólnoświatową religijną "społeczność braci" złączoną więzami miłości (Jana 13:34. 35; 1 Koryntian 12:12, 13; Kolosan 3:14; 1 Piotra 2:17). Świadkowie Jehowy w Polsce stanowią część ogólnoświatowej społeczności religijnej Świadków Jehowy.

4) Osoby sprawujące urzędy duchowe i jednostki organizacyjne Świadków Jehowy w Polsce działają w oparciu o wspólną podstawę - prawo wewnętrzne związku wyznaniowego (zwane dalej prawem wewnętrznym Związku) (Psalm 1:2: 19:7; Galatów 6:2). Obejmuje ono zarówno zrozumienie nauk biblijnych, jak i procedury postępowania przyjęte przez Ciało Kierownicze (Mateusza 24:45-47). Obejmuje też wytyczne przekazywane przez Ciało Kierownicze lub jego przedstawicieli w listach, publikacjach oraz ustnie, a także wytyczne Komitetu Oddziału wydane w ramach powierzonych mu kompetencji.

5) Każdy Świadek Jehowy z chwilą przyjęcia chrztu przez zanurzenie w wodzie akceptuje elementy wymienione powyżej w punktach od 1 do 4

Według mnie to kolejny kościół, który podaje się za Kościół Jezusa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-27, 22:21   Re: Statut ŚJ

Krystian napisał/a:
Według mnie to kolejny kościół, który podaje się za Kościół Jezusa


A ja myślałek że wg C.K. :-D

To ten nowy?

Cytat:
1) Biblia uczy. że w I wieku n.e. ciało kierownicze społeczności chrześcijan złożone było z uczniów Jezusa zjednoczonych jego naukami. W trosce o jedność doktrynalną zapewniało ono poszczególnym zborom biblijne wskazówki dotyczące spraw religijnych. Ponadto ciało kierownicze udzielało ówczesnym chrześcijanom pomocy duchowej (Dzieje Apostolskie, rozdziały 15 i 16),



Widzisz, nawet świadkiści wiedzą, że nigdy nie było i nie ma czegoś takiego jak Vidmokościół.

Cytat:
zachować jedność doktrynalną


Bardzo ważna myśl.

Cytat:
4) Osoby sprawujące urzędy duchowe



Niech te pamiętne słowa wyryją się każdemu, kto twierdzi, że nie ma stanu
duchownych w chrześcijaństwie. Zwłaszcza niech pamięta o tym, gdy jakiś
świadkista będzie głosił odstępczą doktrynę antyklerykalną... :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-05-28, 00:00   

ó napisał/a:
Bardzo ważna myśl.


którą myśl doktrynalną ?
katolicką, świadkowską czy rethelowską 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 00:14   

Krystian napisał/a:
którą myśl doktrynalną ?
katolicką, świadkowską czy rethelowską 8-)


Ta, że Jezus nie założył nieKościoła Vidmo, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie...
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 13:33   Re: Statut ŚJ

Krystian napisał/a:
STATUT

Świadków Jehowy w Polsce
PREAMBUŁA

1) Biblia uczy. że w I wieku n.e. ciało kierownicze społeczności chrześcijan złożone było z uczniów Jezusa zjednoczonych jego naukami. W trosce o jedność doktrynalną zapewniało ono poszczególnym zborom biblijne wskazówki dotyczące spraw religijnych. Ponadto ciało kierownicze udzielało ówczesnym chrześcijanom pomocy duchowej (Dzieje Apostolskie, rozdziały 15 i 16),

2) Podobnie dzisiaj Ciało Kierownicze Świadków Jehowy zapewnia współwyznawcom przewodnictwo, zachęty, rady oraz wskazówki. Są one oparte na Biblii, dzięki czemu Świadkowie Jehowy mogą zachować jedność doktrynalną i korzystać z niezbędnej pomocy duchowej (Dzieje Apostolskie 16:4; 20:27; Rzymian 1:11. 12; Filipian 1:27; 1 Tesaloniczan 2:7. 8; Hebrajczyków 13:22).

3) Świadkowie Jehowy praktykują religię pod duchowym nadzorem Ciała Kierowniczego (Mateusza 24:45-47). Tworzą dzięki temu - zgodnie z biblijnym pierwowzorem - ogólnoświatową religijną "społeczność braci" złączoną więzami miłości (Jana 13:34. 35; 1 Koryntian 12:12, 13; Kolosan 3:14; 1 Piotra 2:17). Świadkowie Jehowy w Polsce stanowią część ogólnoświatowej społeczności religijnej Świadków Jehowy.

4) Osoby sprawujące urzędy duchowe i jednostki organizacyjne Świadków Jehowy w Polsce działają w oparciu o wspólną podstawę - prawo wewnętrzne związku wyznaniowego (zwane dalej prawem wewnętrznym Związku) (Psalm 1:2: 19:7; Galatów 6:2). Obejmuje ono zarówno zrozumienie nauk biblijnych, jak i procedury postępowania przyjęte przez Ciało Kierownicze (Mateusza 24:45-47). Obejmuje też wytyczne przekazywane przez Ciało Kierownicze lub jego przedstawicieli w listach, publikacjach oraz ustnie, a także wytyczne Komitetu Oddziału wydane w ramach powierzonych mu kompetencji.

5) Każdy Świadek Jehowy z chwilą przyjęcia chrztu przez zanurzenie w wodzie akceptuje elementy wymienione powyżej w punktach od 1 do 4

Według mnie to kolejny kościół, który podaje się za Kościół Jezusa

A w którym miejscu w Biblii występuje określenie/nazwa "Ciało Kierownicze"? Bo ja widzę Apostołów, ale Ciała Kierowniczego nie. Skąd więc pomysł na takie nazwanie ich kierownictwa nazwą niebiblijną?
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 13:45   

Iwono my tez mamy w uzyciu słowa ktore nie występują w biblii np ''sakramenty''
Każdy ma jakieś swoje wewnętrzne nazewnictwo grunt to akceptować to , i patrzeć na sens a nie na nazwewnictwo
Grunt to nie uznawać się za jednozbawczą religię, a cała resztę za babilon, bo to jest jak przestępstwo przeciwko Duchowi Świętemu (no bo jak to inaczej nazwać jak sie nie widzi dobrych stron kogoś innego
czy płynącego dobra od drugiego człowieka?).

A są jeszce lepsi- co nic nie robią, nie mają własnych nazw. Tylko pod płaszczykiem sterylnej doktryny Biblii robią z siebie Boskich posłańców udają wcielenia Biblijnych postaci ,prorokują fałszywie i ... oskarżają wszystkich dookoła:P
(taka mała szczypka w wiadomym kierunku :lol: )
Ostatnio zmieniony przez zion599 2014-05-28, 13:47, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 13:46   

czy ŚJ są zapoznawani z tymi 5 pkt przed przystąpieniem(chrztem)?
Jak dla mnie 5 punktów indoktrynacji ..


przy okazji

ostatnio byli u mnie(w progu) świadkowie i puścili mi filma na tablecie.
kto rządzi światem :) nawet fajny...chcą mnie zwerbować może się dam :-D
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 13:51   

hehe oj uwazaj olus bo Ty to widze w te proroctwa rozne teorie spiskowe oglądasz, coraz bardziej bedziesz wierzyć typu ''co naprawde autor miał na mysli":PP
Jak sie człowiek od tego uzależni to nic nie pomoze ;) Poza egzorcyzmami rzecz jasna :-P :-P :-P
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 13:52   Re: Statut ŚJ

Iwona napisał/a:
A w którym miejscu w Biblii występuje określenie/nazwa "Ciało Kierownicze"? Bo ja widzę Apostołów, ale Ciała Kierowniczego nie. Skąd więc pomysł na takie nazwanie ich kierownictwa nazwą niebiblijną?


Pragnę zauważyć Iwono, że nie napisali tam iż w I wieku było Ciało Kierownicze... ;-)

olus napisał/a:
czy ŚJ są zapoznawani z tymi 5 pkt przed przystąpieniem(chrztem)?
Jak dla mnie 5 punktów indoktrynacji ..


Bardzo dobre pytanie, ale powinno być postawione w czasie przyszłym.
Z osiem lat temu, jak chciałem do poczytania kserówkę statutu z Betel,
to tak mnie potraktowały chamy i tyle problemów natworzyli, że nie dość
że prędzej można było zdobyć jakieś Top Secret z UOP, to jeszcze dali
mi dużo do myślenia że tą sektą jest coś nie halo... w końcu, dla świętego
spokoju skserowali - rzuciłem w kąt i nawet nie wiem gdzie to leży... :)
A chciałem od swoich, żeby z odstępczych stron nie ściągać... :)
Bydło, chamy i prawdopodobnie oszuści - no bo tylko oszust może ukrywać, coś, co
powszechnie dostępne... być może mieli jakąś własna wersję na użytek dorywczy i
zdenerwowali się, nie wiedząc, gdzie jest oryginalny wypis z DWiMNiE MSWiA :-D
Ostatnio zmieniony przez Odbić Konstantynopol! 2014-05-28, 14:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 13:58   Re: Statut ŚJ

ó napisał/a:
Iwona napisał/a:
A w którym miejscu w Biblii występuje określenie/nazwa "Ciało Kierownicze"? Bo ja widzę Apostołów, ale Ciała Kierowniczego nie. Skąd więc pomysł na takie nazwanie ich kierownictwa nazwą niebiblijną?


Pragnę zauważyć Iwono, że nie napisali tam iż w I wieku było Ciało Kierownicze... ;-)

Tak? To co to jest:

Cytat:
Świadków Jehowy w Polsce
PREAMBUŁA

1) Biblia uczy. że w I wieku n.e. ciało kierownicze społeczności chrześcijan złożone było z uczniów Jezusa zjednoczonych jego naukami.

? W którym miejscu pisze, że "ciało kierownicze" było w pierwszym wieku?
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 14:05   Re: Statut ŚJ

Iwona napisał/a:
? W którym miejscu pisze, że "ciało kierownicze" było w pierwszym wieku?


Jeśli chodzi o ciało kierownicze to jest zupełnie inna sprawa. :)
W odróżnieniu od Ciała Kierowniczego, jest to po prostu określenie
grona osób które zarządzają. Po rosyjsku np. C.K. nazywa się
Rada Zarządzająca. C.K. to kalka z języka angielskiego, ale
i u nas mówi się ciało kierujące, ciało które czymś zarządza.
Równie dobrze można to przetłumaczyć na sobór... więc,
takie ciało, które zarządzało, odbyło jedno jedyne posiedzenie
podczas Soboru Jerozolimskiego... więc ciało kierownicze to
było, bo wydało pewne zarządzenia, choć nie było to Ciało
Kierownicze. Więc aż takiej herezji nie napisali... :-D
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 15:34   Re: Statut ŚJ

ó napisał/a:
Iwona napisał/a:
? W którym miejscu pisze, że "ciało kierownicze" było w pierwszym wieku?


Jeśli chodzi o ciało kierownicze to jest zupełnie inna sprawa. :)
W odróżnieniu od Ciała Kierowniczego, jest to po prostu określenie
grona osób które zarządzają. Po rosyjsku np. C.K. nazywa się
Rada Zarządzająca. C.K. to kalka z języka angielskiego, ale
i u nas mówi się ciało kierujące, ciało które czymś zarządza.
Równie dobrze można to przetłumaczyć na sobór... więc,
takie ciało, które zarządzało, odbyło jedno jedyne posiedzenie
podczas Soboru Jerozolimskiego... więc ciało kierownicze to
było, bo wydało pewne zarządzenia, choć nie było to Ciało
Kierownicze. Więc aż takiej herezji nie napisali... :-D

Trzymajmy się biblijnych określeń. Jak my stosujemy jakieś pojęcia na określenie np. tego w co wierzymy, które nie muszą być w Biblii tak nazwane, ale się o nich w Biblii wspomina no to się Świadkowie Jehowy czepiają nas. A jak oni stosują nazwy niebiblijne no to już jest ok.
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 15:39   Re: Statut ŚJ

Iwona napisał/a:
Trzymajmy się biblijnych określeń. Jak my stosujemy jakieś pojęcia na określenie np. tego w co wierzymy, które nie muszą być w Biblii tak nazwane, ale się o nich w Biblii wspomina no to się Świadkowie Jehowy czepiają nas. A jak oni stosują nazwy niebiblijne no to już jest ok.


Każdy widzi tylko swoja stronę. Tak to już jest... po odrzuceniu jednej Tradycji trzeba
tworzyć nową, swoja, i tak C.K. kraje jak mu pomysłów staje... bo nie wszystko jest
w Biblii i nie wszystko co się praktykuje da się udowodnić biblijnie... :-D
Ja tylko chciałem zasygnalizować, że twój pierwotny zarzut, jakoby napisali o Ciele
Kierowniczym w I wieku był nietrafny, bowiem tam napisano o ciele kierowniczym.
To wszystko. :)
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 15:46   Re: Statut ŚJ

ó napisał/a:
Iwona napisał/a:
Trzymajmy się biblijnych określeń. Jak my stosujemy jakieś pojęcia na określenie np. tego w co wierzymy, które nie muszą być w Biblii tak nazwane, ale się o nich w Biblii wspomina no to się Świadkowie Jehowy czepiają nas. A jak oni stosują nazwy niebiblijne no to już jest ok.


Każdy widzi tylko swoja stronę. Tak to już jest... po odrzuceniu jednej Tradycji trzeba
tworzyć nową, swoja, i tak C.K. kraje jak mu pomysłów staje... bo nie wszystko jest
w Biblii i nie wszystko co się praktykuje da się udowodnić biblijnie... :-D
Ja tylko chciałem zasygnalizować, że twój pierwotny zarzut, jakoby napisali o Ciele
Kierowniczym w I wieku był nietrafny, bowiem tam napisano o ciele kierowniczym.
To wszystko. :)

Czyli różnica tkwi w tym czy się pisze z dużej czy z małej litery?
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-05-28, 16:03   Re: Statut ŚJ

Iwona napisał/a:
Czyli różnica tkwi w tym czy się pisze z dużej czy z małej litery?


Gdyby nie było różnicy, toby tak nie pisali :)
To tak jak bóg i Bóg.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13