FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-03, 05:29   Wiara

czym jest wiara?
jak powinna wyglądać?
jak ją umacniać?
skąd się bierze?
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 12:41   Re: Wiara

olus napisał/a:
czym jest wiara?
jak powinna wyglądać?
jak ją umacniać?
skąd się bierze?


Wiara to zaufanie do Jehowy, że skoro rzekł, tak i uczyni.
To wszystko. Musisz wierzyć, że gdy Jahwe rzekł, tak jest.
Wszelkie interpretacje temu przeczące są oznaką niewiary,
a wszelkie zachowania dewocyjno-bigoteryczne nieważne.

W związku z ta definicją, większość (jeśli nie wszyscy) z tu
piszących jest niewierna. Sorry, ale tak to niestety wygląda...
Każdy w coś biblijnego nie wierzy. Czasem przy okazji wierzy
w rzeczy, które zrodziły się w głowie cudnego guru... :roll:
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 14:05   

Cytat:
Wiara to zaufanie do Jehowy, że skoro rzekł, tak i uczyni.

To prawda ja chociaż rozumowo wierzę i pokrzepiają mnie te słowa, ducha budują , nieraz tak sie zastanawiam nad sposobem realizacji tego np w jaki sposób Bóg usunie cierpienie ze swiata, no cóż człowiek nie jest Bogiem więc tego tak naprawdę zgłebić nie może :-P
Tylko głęboko wierzyć:)

_______________________
Co do wiary i ogólnie tego tematu jeszcze mam takie przemyślenie co to jest prawdziwa wiara.
Otóż główną nauką dla mnie jest tutaj ze wiara danego człowieka rodzi się W JEGO SERCU
a nie w zapatrywaniu drugiego w tym co na pozór robi

Owszem, czasem trzeba się wystrzegać konkretncyh uczynków by nie gorszyć braci , np z poganami nie jadać mięsa na ofiarę, z katolikami nie wyrzucać rózańca a z świadkami jedząc podziękować Jehowie przed posiłkiem
A Czasem jak są fanatykami i widzą tylko czubek swojej religii to trzeba zrobić zupełnie na odwrót 8-)
Jendak ... to nie jest wiara , tylko miłość:P Inna cnota
Świadek któy np wierzy ze Boże narodzenie jest dniem Święta Mitry
...
krótko - powiedzieć trzeba wprost -
wierzy pogański kult mitry

Oto prawdziwa definicja wiary 8-)

8-)
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 15:28   

zion599 napisał/a:
Otóż główną nauką dla mnie jest tutaj ze wiara danego człowieka rodzi się W JEGO SERCU


„Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i nieobliczalne. Któż może je poznać?

Niektórzy mają tam Russella, JP2 lub Ciało Nowojorskie.
Zatem jest to guzik warte bo zdanie następne grzmi:

Ja, Jehowa, badam serce, sprawdzam nerki, by każdemu
oddać według jego dróg, według owocu jego postępków.


Jezus z Nazaretu nauczał o czymś więcej. Za najważniejsze
przykazanie w całym ST uznał takie, które co prawda mówi
o miłowaniu, ale nie ogranicza się do samego serca li tylko:

Jezus odpowiedział: „Pierwsze/Najważniejsze [przykazanie ze wszystkich] jest:
‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa,
a ty masz miłować Jehowę, twojego Boga:
- całym swym sercem i
- całą swą duszą, i
- całym swym umysłem, i
- całą swą siłą’


Oprócz serca Jehowa nakazał Izraelowi, co
Jezus także wymienił, miłowanie umysłem.
Widać, niektórym takiego miłowania wyraźnie brak.
A gdzie tam dopiero mówić o duszy i całej sile.

Sercem miłuje się dla radości i szczerości wewnętrznej.
Umysłem miłuje się dla prawdy i nieuleganiu zwodzeniu.
Duszą miłuje się dla wprowadzania przykazań w życie.
Całą Siłą miłuje się dla egzekwowania tego gdy trzeba.

Jezus rzekł samarytance przy studni, że prawdziwi
czciciele będą czcić Boga w duchu i w prawdzie.
Są tacy jednak, którzy czczą Boga w Russellu i w Tomach,
inni w Pysze i w Samouwielbieniu,
inni w Ignorancji i w Bredni,
a często łączą to wszystko razem.

Jeżeli ktoś np. twierdzi, że miłuje Boga, a jednocześnie
twierdzi, że jakieś jego przykazanie jest złe, albo, że
ludzie czyniący zadość temu przykazaniu, czynią źle,
to taki ktoś jest obłudnikiem i miłuje Boga tylko
formalnie, własnymi słowami się go wypierając.

Już Jezus takich zdemaskował, wygarniając
im, że nie chcą kamienować złych dziecków.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 16:04   

ó napisał/a:
zion599 napisał/a:
Otóż główną nauką dla mnie jest tutaj ze wiara danego człowieka rodzi się W JEGO SERCU


„Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i nieobliczalne. Któż może je poznać?

Niektórzy mają tam Russella, JP2 lub Ciało Nowojorskie.
Zatem jest to guzik warte bo zdanie następne grzmi:

Ja, Jehowa, badam serce, sprawdzam nerki, by każdemu
oddać według jego dróg, według owocu jego postępków.


Jezus z Nazaretu nauczał o czymś więcej. Za najważniejsze
przykazanie w całym ST uznał takie, które co prawda mówi
o miłowaniu, ale nie ogranicza się do samego serca li tylko:

Jezus odpowiedział: „Pierwsze/Najważniejsze [przykazanie ze wszystkich] jest:
‚Słuchaj, Izraelu, Jehowa, nasz Bóg, to jeden Jehowa,
a ty masz miłować Jehowę, twojego Boga:
- całym swym sercem i
- całą swą duszą, i
- całym swym umysłem, i
- całą swą siłą’


Oprócz serca Jehowa nakazał Izraelowi, co
Jezus także wymienił, miłowanie umysłem.
Widać, niektórym takiego miłowania wyraźnie brak.
A gdzie tam dopiero mówić o duszy i całej sile.

Sercem miłuje się dla radości i szczerości wewnętrznej.
Umysłem miłuje się dla prawdy i nieuleganiu zwodzeniu.
Duszą miłuje się dla wprowadzania przykazań w życie.
Całą Siłą miłuje się dla egzekwowania tego gdy trzeba.

Jezus rzekł samarytance przy studni, że prawdziwi
czciciele będą czcić Boga w duchu i w prawdzie.
Są tacy jednak, którzy czczą Boga w Russellu i w Tomach,
inni w Pysze i w Samouwielbieniu,
inni w Ignorancji i w Bredni,
a często łączą to wszystko razem.

Jeżeli ktoś np. twierdzi, że miłuje Boga, a jednocześnie
twierdzi, że jakieś jego przykazanie jest złe, albo, że
ludzie czyniący zadość temu przykazaniu, czynią źle,
to taki ktoś jest obłudnikiem i miłuje Boga tylko
formalnie, własnymi słowami się go wypierając.

Już Jezus takich zdemaskował, wygarniając
im, że nie chcą kamienować złych dziecków.

bardzo dobre :)
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 17:28   

ó ale ja nie mowilem o wierze właściwej , np w Boga Jehowę , tylko ogólnie o wierze, właśnie niektorzy wierzą w Russela, jeszcze jedni w święto Mitry
Natomiast śmieszne jest to, ze niektorzy wmawiają tą wiarę innym:P
Patrz Słynne Boże Narodzenie u Katolików
A co kto naprawdę WIERZY moze wiedzieć tylko Pan Bóg i ów człowiek , a nie drugi człowiek

Cytat:
„Serce jest zdradliwsze niż wszystko inne i nieobliczalne. Któż może je poznać?


Napisałem ze WIARA rodzi sie w sercu , a nie jze miłość do Boga jest rozpoznawana przez serce :)
Jeśli ktoś wierzy ze np Russel to Anioł , to nie można mu wmawiać ze wierzy w Russela jako diabła przykładowo:P
Mimo ze jego WIARA jest juz niesłuszna, to nie ma nic do rzeczy . Bo to jest JEGO wiara.
Mozemy co najwyżej( a nawet musimy )pouczać ze JEGO WIARA jest niewłaściwa, a nie wmawiać ze wierzy w coś co nie wierzy a my wiemy lepiej tak jak to robią świadkowie w przypadku Bożego Narodzenia bo dowiedzieli się ze kiedyś tam daleeeko daleeeko w odległej galaktyce istniał kult Mitry i my katolicy mamy zaprzestać świętowac Boże narodzenie bo w oczach Świadka Jehowy jest to święto Mitry:P
\
lece fwd
 
     
Odbić Konstantynopol!
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 19:09   

zion599 napisał/a:
arę innym:PPatrz Słynne Boże Narodzenie u Katolików
A co kto naprawdę WIERZY moze wiedzieć tylko Pan Bóg i ów człowiek , a nie drugi człowiek


Jak odpisywałem Zyjonie, to myślałem, ze to Olus pisał... jakoś cię nie zauważyłem :)
Daj sobie z boku jakiś awatar, bo giniesz w tłumie... :)

Mnie przeraża bardziej co innego: że niektórzy rzeczywiście wierzą w Mitrę.
I wcale nie są to poganie niestety... ani bałwochwalczy katolicy...

Cytat:
Napisałem ze WIARA rodzi sie w sercu , a nie jze miłość do Boga jest rozpoznawana przez serce :)


A ja zrozumiałem to w ten sposób (myśląc o Olusie) że nie ważne w co się
wierzy, ważne, że szczerze i w sercu. Na to odpisałem do następowało. :)

Cytat:
Mimo ze jego WIARA jest juz niesłuszna, to nie ma nic do rzeczy . Bo to jest JEGO wiara.
Mozemy co najwyżej( a nawet musimy )pouczać ze JEGO WIARA jest niewłaściwa, a nie wmawiać ze wierzy w coś co nie wierzy a my wiemy lepiej tak jak to robią świadkowie w przypadku Bożego Narodzenia bo dowiedzieli się ze kiedyś tam daleeeko daleeeko w odległej galaktyce istniał kult Mitry i my katolicy mamy zaprzestać świętowac Boże narodzenie bo w oczach Świadka Jehowy jest to święto Mitry:P


Jak najbardziej.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 20:35   

Nie myśl tyle o mnie i nie pisz tak :mrgreen:
bo jakaś femihisteryczka znowu zacznie bredzić i fantazjować o naszym gejostwie :-D

A Jezus rzekł do niego: Co się tyczy tego: Jeżeli coś możesz, to: Wszystko jest możliwe dla wierzącego.

Mar. 9,23

I rzekli apostołowie do Pana: Przydaj nam wiary. A Pan rzekł: Jeślibyście mieli wiarę jak ziarno gorczyczne, i rzeklibyście do tego figowca: Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze, usłuchałby was.

Łuk. 17,5-6

bo usprawiedliwienie Boże w niej bywa objawione, z wiary w wiarę, jak napisano: A sprawiedliwy z wiary żyć będzie.

Rzym. 1,17

i to sprawiedliwość Boża przez wiarę w Jezusa Chrystusa dla wszystkich wierzących. Nie ma bowiem różnicy.

Rzym. 3,22

Usprawiedliwieni tedy z wiary, pokój mamy z Bogiem przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa, dzięki któremu też mamy dostęp przez wiarę do tej łaski, w której stoimy, i chlubimy się nadzieją chwały Bożej.

Rzym. 5,1-2

Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe.

Rzym. 10,17

Powiadam bowiem każdemu spośród was, mocą danej mi łaski, by nie rozumiał o sobie więcej, niż należy rozumieć, lecz by rozumiał z umiarem stosownie do wiary, jakiej Bóg każdemu udzielił.

Rzym. 12,3

gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy.

2 Kor. 5,7

A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy.

Hebr. 11,1

Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.

Hebr.11,6

patrząc na Jezusa, sprawcę i dokończyciela wiary, który zamiast doznać należytej mu radości, wycierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i usiadł na prawicy tronu Bożego.

Hebr. 12,2

Cóż to pomoże, bracia moi, jeśli ktoś mówi, że ma wiarę, a nie ma uczynków? Czy wiara może go zbawić? Jeśli brat albo siostra nie mają się w co przyodziać i brakuje im powszedniego chleba, a ktoś z was powiedziałby im: Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i nasyćcie, a nie dalibyście im tego, czego ciało potrzebuje, cóż to pomoże? Tak i wiara, jeżeli nie ma uczynków, martwa jest sama w sobie.

Jak. 2,14-17

Lecz powie ktoś: Ty masz wiarę, a ja mam uczynki; pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, a ja ci pokażę wiarę z uczynków moich. Ty wierzysz, że Bóg jest jeden? Dobrze czynisz; demony również wierzą i drżą. Chcesz przeto poznać, nędzny człowieku, że wiara bez uczynków jest martwa?

Jak. 2,18-20

Czyż Abraham, praojciec nasz, nie został usprawiedliwiony z uczynków, gdy ofiarował na ołtarzu Izaaka, syna swego? Widzisz, że wiara współdziałała z uczynkami jego i że przez uczynki stała się doskonała. I wypełniło się Pismo, które mówi: I uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało ku usprawiedliwieniu, i nazwany został przyjacielem Boga. Widzicie, że człowiek bywa usprawiedliwiony z uczynków, a nie jedynie z wiary. W podobny sposób i Rahab, nierządnica, czyż nie z uczynków została usprawiedliwiona, gdy przyjęła posłów i wypuściła ich inną drogą? Bo jak ciało bez ducha jest martwe, tak i wiara bez uczynków jest martwa.

Jak.2,21-26

ażeby wypróbowana wiara wasza okazała się cenniejsza niż znikome złoto, w ogniu wypróbowane, ku chwale i czci, i sławie, gdy się objawi Jezus Chrystus. Tego miłujecie, chociaż go nie widzieliście, wierzycie w niego, choć go teraz nie widzicie, i weselicie się radością niewysłowioną i chwalebną, osiągając cel wiary, zbawienie dusz.

1 Piotra 1,7-9

Bo wszystko, co się narodziło z Boga, zwycięża świat, a zwycięstwo, które zwyciężyło świat, to wiara nasza.

1 Jana 5,4


Wiara jest początkiem i końcem.
Wiara góry może przenosić.
Wiara jest ze słuchania.
Wiara bez uczynków martwą jest.
Wiara ocala...
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-04, 21:36   

Cytat:
Jak odpisywałem Zyjonie, to myślałem, ze to Olus pisał... jakoś cię nie zauważyłem
Daj sobie z boku jakiś awatar, bo giniesz w tłumie...


No potem coś sobie wstawie bo teraz nie mam zajawki (o ile mi z głowy nie wyleci):P
Na F1 też nigdy nie miałem w sumie hehe
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-01, 18:14   Re: Wiara

olus napisał/a:
czym jest wiara?
jak powinna wyglądać?
jak ją umacniać?
skąd się bierze?


Odpowiem Słowem Bożym:

"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy[...] Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."
[Heb 11;1 i 6 BW]
Inaczej mówiąc to, być pewnym i mocno przekonanym że otrzymamy to co jest obiecane na kartach Biblii...

" przywodzę sobie na pamięć nieobłudną wiarę twoją, która była zadomowiona w babce twojej Loidzie i w matce twojej Eunice, a pewien jestem, że i w tobie żyje. "
[2 Tym 1;5 BW]
Obłuda i dwulicowość jest powszechnie nie lubiana. Z wersetu tego płynie wniosek, że może być wiara,,,lecz nieszczera...

" Wytrwajcie tedy we Mnie do końca, to i Ja będę trwał w was. Jak latorośl nie wszczepiona w winny krzew nie może sama przynosić owocu, tak też i wy, jeśli nie będziecie trwać we Mnie. Ja jestem winnym krzewem, a wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity. Beze Mnie zaś nic nie możecie uczynić. Ten, kto nie trwa we Mnie, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. Zbiera się ją i wrzuca do ognia, na spalenie. Jeżeli wy będziecie trwać we Mnie, a moje słowa w was, to możecie prosić, o co zechcecie, a wszystko się wam stanie."
[J 15;4-7 BWP]
Słowo Boże nakazuje potrzebę wytrwałości w kontekście otrzymania obietnic i Przyjścia Syna Człowieczego...


"Wiara tedy jest ze słuchania, a słuchanie przez Słowo Chrystusowe. "

[Rz 10;17 BW]
Tak ważną rzeczą jest czym karmimy nasze zmysły...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-01, 19:36   

twardziel napisał/a:
"A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy[...] Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają."
[Heb 11;1 i 6 BW]
Inaczej mówiąc to, być pewnym i mocno przekonanym że otrzymamy to co jest obiecane na kartach Biblii...


Bardzo mi się podoba powyższy werset , który przytoczyłeś.
Komentarz, również popieram. :-D
Szkoda tylko, że wierzysz w trójcę. :-(
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13652
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 431/608
 70%
Wysłany: 2014-10-01, 20:20   

Definicją wiary w skrócie jest: Umysłowe ocenienie i sercem s poleganie
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-02, 08:52   

Krystian napisał/a:


Bardzo mi się podoba powyższy werset , który przytoczyłeś.
Komentarz, również popieram. :-D
Szkoda tylko, że wierzysz w trójcę. :-(


Chociaż hymn w 1 Kor 13 wyraźnie mówi że największa jest miłość. To jednak uważam że bez wiary i nadziei nie mogłaby funkcjonować. Dopóki jesteśmy w tej ziemskiej rzeczywistości, uczymy się tej bezwarunkowej miłości, która faktycznie nie przeminie. Jednak teraz do tej nauki, NIEZBĘDNA JEST WIARA.
Jest ona konieczna tutaj na ziemi, gdyż u Pana (naprawdę to dla mnie nie istotne gdzie) wiara będzie już zbędna. Ponieważ "...będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi " [Ap 21;3 BW].
Tam w Niebiańskiej rzeczywistości, nie będzie potrzeby wierzyć.Tam będziemy OGLĄDAĆ " Dopóki bowiem jesteśmy w tym namiocie, wzdychamy, obciążeni, ponieważ nie chcemy być zewleczeni, lecz przyobleczeni, aby to, co śmiertelne, zostało wchłonięte przez życie. A tym, który nas do tego właśnie przysposobił, jest Bóg, który nam też dał jako rękojmię Ducha. Więc też zawsze jesteśmy pełni ufności i wiemy, że dopóki przebywamy w ciele, jesteśmy oddaleni od Pana; gdyż w wierze, a nie w oglądaniu pielgrzymujemy"
[2 Kor 5;4-7 BW]
Prawda że jest to ekscytujące ?

Co wyrażasz mówiąc że szkoda. Czyżbyś uważał że postrzeganie Niezgłębionego jako Boga wieloosobowego. Jest przeszkodą do zbawienia ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-05, 00:38   

twardziel napisał/a:
Co wyrażasz mówiąc że szkoda. Czyżbyś uważał że postrzeganie Niezgłębionego jako Boga wieloosobowego. Jest przeszkodą do zbawienia ?


Tak myślę, ponieważ Jezus objawił swojego Ojca, przebywając na Ziemi.
Jeżeli Jezusowi nie wierzysz to jak ma cię zbawić :?:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-05, 10:08   

Krystian napisał/a:
twardziel napisał/a:
Co wyrażasz mówiąc że szkoda. Czyżbyś uważał że postrzeganie Niezgłębionego jako Boga wieloosobowego. Jest przeszkodą do zbawienia ?


Tak myślę, ponieważ Jezus objawił swojego Ojca, przebywając na Ziemi.
Jeżeli Jezusowi nie wierzysz to jak ma cię zbawić :?:


No to ja jestem bardziej liberalny (być może się mylę). Jednak jak rzetelnie przaanalizować ten poniższy zapis, to chyba coś tu jest namieszane ?

"Łaska wam i pokój od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa, który wydał samego siebie za nasze grzechy, aby wyrwać nas z obecnego złego świata, zgodnie z wolą Boga i Ojca naszego"
[Ga 1;3-4 BT].

Czy zwrot "od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa" mówi o DWÓCH OSOBACH ???

Poczekam na odpowiedź ! :)
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13