FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-05, 12:05   

Cytat:

Czy zwrot "od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa" mówi o DWÓCH OSOBACH ???

Tak o Bogu i człowieku.
Biblia mówi o JEDNYM Bogu,w jednej osobie ! :)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-05, 15:43   

Krystian napisał/a:
Jeżeli Jezusowi nie wierzysz to jak ma cię zbawić


A czy Ty Krystianie wierzysz Jezusowi gdy mówi,że nie przyszedł znieść Prawa Bożego?
Czy wierzysz Mu , gdy mówi,ze w Prawie nie wolno pomijać tego co ważniejsze: miłosierdzia, sprawiedliwości i wiary?

Czy wierzysz Mu gdy karci uczonych w Piśmie,że chytrze uchylają Boże przykazanie wprowadzając ludzką naukę?

Mt 5:18 bpd "Zapewniam was bowiem: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, nie przeminie ani jedna jota oraz ani jedna kreska Prawa — aż wszystko się stanie."


A czekają na wypełnienie proroctwa mesjańskie.
:-D :-D :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-06, 03:23   

Cytat:
A czy Ty Krystianie wierzysz Jezusowi gdy mówi,że nie przyszedł znieść Prawa Bożego?
Czy wierzysz Mu , gdy mówi,ze w Prawie nie wolno pomijać tego co ważniejsze: miłosierdzia, sprawiedliwości i wiary?

Czy wierzysz Mu gdy karci uczonych w Piśmie,że chytrze uchylają Boże przykazanie wprowadzając ludzką naukę?

Mt 5:18 bpd "Zapewniam was bowiem: Dopóki nie przeminie niebo i ziemia, nie przeminie ani jedna jota oraz ani jedna kreska Prawa — aż wszystko się stanie."


A czekają na wypełnienie proroctwa mesjańskie.

  



Tam Jezus wypowiadał się do Żydów, którzy myśleli, że Jezus przyszedł rozwiązać zakon.
Jezus im wytłumaczył, że przyszedł wypełnić. Powiedział im, że ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko się stanie. Inaczej by tego Żydzi nie zrozumieli.
Stało się wtedy, kiedy Jezus zakon wypełnił.To, że jest w tym wersecie napisane, że niebo i ziemia to jest parafraza, którą użył Jezus.
Zobacz co powiedział :

Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.


czyli co, nie będzie już ziemi i nieba tylko zostaną słowa Jezusa
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-06, 14:17   

olus napisał/a:
Cytat:

Czy zwrot "od Boga, Ojca naszego, i od Pana Jezusa Chrystusa" mówi o DWÓCH OSOBACH ???

Tak o Bogu i człowieku.
Biblia mówi o JEDNYM Bogu,w jednej osobie ! :)


Idąc Twoim tokiem rozumowania to, Łaskę i pokój mamy z dwóch źródeł ??? Czyli od Nieśmiertelnego i Wszechwidzącego Boga, ORAZ od śmiertelnego i grzesznego człowieka ? Bo jeśli (zapewne to masz na myśli) chodzi o jedynego Człowieka, Syna Bożego, który jako jedyny we wszechświecie okazał się bezgrzeszny. To wówczas jak Go zakwalifikować. Kim więc jest Jezus Chrystus, skoro zbawia, uzdrawia, wspomaga i etc. Bóg ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-06, 14:46   

kim? synem Bozym.Czlowiekiem,Mesjaszem, ktory wszystko zawdzieca swojemu Ojcu(Bogu).Lska Bozy dany przez Chrystusa.Jezus wypelnial wole Ojca.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-07, 23:15   

Krystian napisał/a:
Niebo i ziemia przeminą, ale słowa moje nie przeminą.

olus napisał/a:
.Jezus wypelnial wole Ojca.


Jezus mówił do Ojca, jedynego Boga:

J 17:8 bug "Dałem im bowiem słowa, które mi dałeś, a oni [je] przyjęli i prawdziwie poznali, że wyszedłem od ciebie, i uwierzyli, że ty mnie posłałeś."

Słowa Jezusa to te same słowa, które Bóg powiedział do Mojżesza.Ponieważ z powodu cielesności człowiek miał kłopot z wypełnianiem słów życia, Bóg dał swego Syna jako ofiarę Baranka, by zgładzić grzech w ciele, i dał Ducha Św. by człowiek w mocy Ducha wypełniał wszystkie Jego przykazania.

Ezechiel 36, (27) Ducha mojego chcę tchnąć w was i sprawić, byście żyli według mych nakazów i przestrzegali przykazań, i według nich postępowali.


:-D :-D :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-08, 00:16   

Listek napisał/a:
Słowa Jezusa to te same słowa, które Bóg powiedział do Mojżesza.Ponieważ z powodu cielesności człowiek miał kłopot z wypełnianiem słów życia, Bóg dał swego Syna jako ofiarę Baranka, by zgładzić grzech w ciele, i dał Ducha Św. by człowiek w mocy Ducha wypełniał wszystkie Jego przykazania.


Listku drogi mam inne zdanie.
Już to przerabiałem tutaj :

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=10335#10335
Jak chcesz to coś tam dodaj.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-08, 08:38   

Krystian napisał/a:
Jak chcesz to coś tam dodaj.


Prawo Boże nie jest systemem samo zbawiena, jednak przestrzega nas przed łamaniem świętych i wiecznych zasad Bożych.Nadal nie wolno dziecku Bożemu kraść ,mordować, cudzołożyć,oszukiwać na mierze i wadze, czcić obcych bogów,bawić się w białą i czarną magię,zawierać związków kazirodczych,czy homoseksualnych itd

Bóg nakazał by oddawać Mu cześć i chwałę w konkretny sposób , który jest opisany w PŚ. Ten sposób życia zaprezentował Jezus. Miał zwyczaj co szabat chodzić do domu nauki Bożej by słuchać tego co Bóg przekazał przez Mojżesza i innych proroków i stosował to w życiu.

Bóg powiedział o Chrystusie do proroka Mojżesza:

Pwt 18:18 "Powołam im spośród ich braci proroka takiego jak ty.

Włożę w jego usta moje słowa i powiem mu wszystko, co będę chciał nakazać."


Zastanówmy się nim kogokolwiek nauczymy odstępstwa od słowa Boga !!!

Iz 40:8 bg "Trawa usycha, kwiat opada; ale słowo Boga naszego trwa na wieki."


:-D :-D :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-08, 10:56   

Listek napisał/a:
Krystian napisał/a:
Jak chcesz to coś tam dodaj.


Prawo Boże nie jest systemem samo zbawiena, jednak przestrzega nas przed łamaniem świętych i wiecznych zasad Bożych.Nadal nie wolno dziecku Bożemu kraść ,mordować, cudzołożyć,oszukiwać na mierze i wadze, czcić obcych bogów,bawić się w białą i czarną magię,zawierać związków kazirodczych,czy homoseksualnych itd

Bóg nakazał by oddawać Mu cześć i chwałę w konkretny sposób , który jest opisany w PŚ. Ten sposób życia zaprezentował Jezus. Miał zwyczaj co szabat chodzić do domu nauki Bożej by słuchać tego co Bóg przekazał przez Mojżesza i innych proroków i stosował to w życiu.

Bóg powiedział o Chrystusie do proroka Mojżesza:

Pwt 18:18 "Powołam im spośród ich braci proroka takiego jak ty.

Włożę w jego usta moje słowa i powiem mu wszystko, co będę chciał nakazać."


Zastanówmy się nim kogokolwiek nauczymy odstępstwa od słowa Boga !!!

Iz 40:8 bg "Trawa usycha, kwiat opada; ale słowo Boga naszego trwa na wieki."



:-D :-D :-D


Prosiłem, abyś pisał tutaj:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?p=10335#10335


Ten temat nie dotyczy zakonu.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-08, 20:03   

Krystian napisał/a:
Ten temat nie dotyczy zakonu.


Dotyczy wiary.

Piszemy o wierze w Słowo Boże, a Prawo przede wszystkim jest słowem wprost od Boga.

A ap, Paweł napisał tylko komentarze.

W co wierzył apostoł Paweł ?

Dz.Ap.24,.14. służę Bogu moich ojców, wierząc we wszystko, co napisane zostało w Prawie i u Proroków.
(15) Mam też w Bogu nadzieję, którą również oni mają, że nastąpi zmartwychwstanie sprawiedliwych i niesprawiedliwych.

Dz.Ap.26,...nie głosząc nic ponad to, co przepowiedzieli Prorocy i Mojżesz (23) że Mesjasz ma cierpieć, że pierwszy zmartwychwstanie, że głosić będzie światło zarówno ludowi, jak i poganom.

Dz.Ap.28... od rana aż do wieczora przekonywał ich o Jezusie na podstawie Prawa Mojżeszowego i Proroków.

Dz.Ap.26 ..(20) Lecz nawoływałem najprzód mieszkanców Damaszku i Jerozolimy, a potem całej ziemi judzkiej, i pogan, aby pokutowali i nawrócili się do Boga, i pełnili uczynki godne pokuty.

:-D :-D :-D
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-10, 07:40   

Krystian napisał/a:
Jezus im wytłumaczył, że przyszedł wypełnić. Powiedział im, że ani jedna kreska nie przeminie z zakonu, aż wszystko się stanie. Inaczej by tego Żydzi nie zrozumieli.

Jezus nie był obłudnikiem. Przekazywał słowa , które Bóg włożył w jego usta.

"Wzbudzę im proroka spośród ich braci, takiego jak ty, i włożę w jego usta moje słowa, będzie im mówił wszystko, co mu nakażę." Pwt 18:18 bt

"gdyż słowa, które Mi dałeś, im powierzyłem, a oni (je) przyjęli i prawdziwie poznali, że wyszedłem od Ciebie, oraz uwierzyli, że Ty Mnie posłałeś." J 17:8 bpd


Przyjście Jezusa przywróciło do pierwotnego porządku rozumienie Bożego Prawa,
które Izraelici w ciągu wieków {ponad 15] wypaczyli przez swoje błędne interpretacje.

Apostołowie nauczali TORY , nie nauczali odstępstwa od Przykazań Mojżesza, tylko właściwego sposobu ich wypełniania, z serca, na którym Bóg zapisał swoją całą naukę.
.
Jeśli Prawo ustanowił Bóg, który jest nieomylny i prawo to jest doskonałe, to nie trzeba go poprawiać. To ludzie źle realizują Bożą naukę , bo przecież Bóg się nie pomylił.

Gdy powiedział - Nie kradnij - to wiemy, że zabronił nam czegoś złego ,co będzie krzywdą dla bliźniego.

Zatem jedynym właściwym podejściem jest poznawanie i przestrzeganie Prawa Bożego z pomocą Ducha Bożego.
Chodziło zatem o to, żeby przenieść je z tablic kamiennych i zwojów, na żywe tablice ludzkich serc;z zapisu na zewnątrz, na zapis wewnętrzny, według którego wierzący sami chcą żyć.

Głosić ,że Jezus zniósł Prawo i Proroków to jakby powiedzieć, że Bóg przestał się nami interesować i pozwala nam się krzywdzić !


Przyjście Jezusa i okazana poprzez to łaska uzdalnia prawdziwe dzieci Boże do naśladowania go i wypełniania Prawa Bożego,- w ten sposób przestajemy sobie szkodzić i uczymy się żyć lepiej.z pomocą Ducha Bożego.
Duch miłości zawsze prowadzi nas do stosowania w życiu Prawa Bożego, czyli do świętego życia.

Wszystkie przykazania Jego są trwałe, (8) ustalone na wieki, na zawsze, nadane ze słusznością i mocą. Ps 111, 7

Prawo zostało nam przekazane przez Mojżesza, a łaska i prawda przez Chrystusa się spełniły.Jan 1,17

Jedną z różnic w Nowym przymierzu w stosunku do poprzednich przymierzy jest to,że wypełnianie Prawa Bożego ma pochodzić prosto z serca. Nie jest już tylko zapisem na zewnątrz ,na tabliczce czy zwoju.
Bóg zapisał swoją naukę, instrukcję działania dla człowieka na naszym sercu, dlatego wypełniamy ją z serca, z chęcią, w pełnym zaufaniu ,że Prawo Boże jest doskonałe.


Wierzę w każde słowo, które powiedział Bóg. A Ty ?


Prz.30,5 Każde słowo Boże wypróbowane,tarczą jest dla tych, co się doń chronią.
Do słów Jego nic nie dodawaj by cię nie skarcił i zostałbyś kłamcą.



:lol: :lol: :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14