FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Piąty dogmat Maryjny
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-06-03, 04:38   Piąty dogmat Maryjny

"Tytuł "Współodkupicielki" jest dość powszechny w katolickiej literaturze, chociaż budzi pewne kontrowersje. Współodkupicielstwo Matki Boskiej miało by polegać na jej "fiat" i towarzyszeniu Zbawcy aż po krzyż. Jednak wiemy doskonale, że Matka Boska nie mogła nic dodać do Odkupienia, a wręcz przeciwnie - rodząc się niepokalana pierwsza skorzystała z Odkupienia.

Temat zainteresował mnie po obejrzeniu jednego z filmików dr Marka Miravalle, który postuluje ogłoszenie piątego dogmatu maryjnego - http://www.youtube.com/watch?v=GLHrinEUASE.

To pisał bodajże katolik..a wy co o tym myslicie?
czy ten dogmat ma pokrycie Biblijne? co się stanie po przyjęciu go...jakie będą skutki :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-20, 15:22   Re: Piąty dogmat Maryjny

olus napisał/a:
"Tytuł "Współodkupicielki" jest dość powszechny w katolickiej literaturze, chociaż budzi pewne kontrowersje. Współodkupicielstwo Matki Boskiej miało by polegać na jej "fiat" i towarzyszeniu Zbawcy aż po krzyż. Jednak wiemy doskonale, że Matka Boska nie mogła nic dodać do Odkupienia, a wręcz przeciwnie - rodząc się niepokalana pierwsza skorzystała z Odkupienia.

Temat zainteresował mnie po obejrzeniu jednego z filmików dr Marka Miravalle, który postuluje ogłoszenie piątego dogmatu maryjnego - http://www.youtube.com/watch?v=GLHrinEUASE.

To pisał bodajże katolik..a wy co o tym myslicie?
czy ten dogmat ma pokrycie Biblijne? co się stanie po przyjęciu go...jakie będą skutki :-D


Bez oglądania tego filmu stwierdzę że Zbawicielem jest jedynie nasz Pan Jezus.
Nie ma żadnej współodkupicielki.
Takie poglądy do biblijna herezja :-P :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-20, 15:25   

Że to bdura, pisałam Ci już kilka razy, ale Ty wiesz lepiej....
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-21, 00:31   

Ja na razie nie wiem :)
Ja znając już trochę życie i historie Kk uważam że jest t możliwe..

kard. Aponte Martínez, uważa, że „najwyższy czas, aby uroczyście ogłosić, że Maria jest duchową Matką wszystkich narodów. Dlatego ten tytuł powinien być oficjalnie uznany, aby jej orędownictwo przyczyniło się do jeszcze bardziej do zdynamizowania nowej ewangelizacji na rzecz ludzkości dzisiejszego świata znajdującej się w poważnej sytuacji
http://info.wiara.pl/doc/...-dogmat-Maryjny
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-21, 00:55   

olus napisał/a:
Ja na razie nie wiem :)
Ja znając już trochę życie i historie Kk uważam że jest t możliwe..

kard. Aponte Martínez, uważa, że „najwyższy czas, aby uroczyście ogłosić, że Maria jest duchową Matką wszystkich narodów. Dlatego ten tytuł powinien być oficjalnie uznany, aby jej orędownictwo przyczyniło się do jeszcze bardziej do zdynamizowania nowej ewangelizacji na rzecz ludzkości dzisiejszego świata znajdującej się w poważnej sytuacji
http://info.wiara.pl/doc/...-dogmat-Maryjny


Ten kardynał ma nieźle pod deklem :lol: :lol: :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-21, 01:06   

Niestety nie tylko on :roll:
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-21, 11:32   

Stary artykuł z 2008 roku, raptem chyba 6 kardynałów i teks dogmatu ewidentnie sprzeczny z kursem jaki nadał sobór watykański II. Czyli bzdura totalna na uciechę przesmiewcom KK
 
     
Czernin
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-21, 13:15   

Krystian napisał/a:
Ten kardynał ma nieźle pod deklem :lol: :lol: :lol:


Bo myśli inaczej niż Ty.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-21, 14:17   

Migdałek napisał/a:
Stary artykuł z 2008 roku, raptem chyba 6 kardynałów i teks dogmatu ewidentnie sprzeczny z kursem jaki nadał sobór watykański II. Czyli bzdura totalna na uciechę przesmiewcom KK

ale przepraszam tego nie napisał prześmiewca tylko Watykańczyk :)
Jak czytam takie komentarze :
Módlmy się aby Ojciec Święty Franciszek zdefiniował piąty dogmat maryjny - o Maryi jako współodkupicielce i współpośredniczce wszystkiech łask. Pamiętajmy: nigdy za wiele o Maryi!


To myślę że wszystko może się zdarzyć :-D

a teraz jeszcze coś lepszego

Zachęcamy, by w duchu modlitwy rozważyć ściągnięcie, podpisanie i wysłanie do Jego Świętobliwości Papieża Franciszka następującej prośby o nadanie Najświętszej Maryi Pannie tytułu Duchowej Matki wszystkich narodów, Współodkupicielki i Pośredniczki łask wszelkich. Można też podobną prośbę sformułowć własnymi słowami i wysłać pod ten sam adres, podany u dołu wraz z podpisem osoby wysyłającej.

Jego Świętobliwość Papież Franciszka
Pałac Apostolski
00 120 Watykan
Rzym
Włochy


http://www.fifthmariandog...dogmat-maryjny/

:lol:

Maryja jest Współodkupicielką, Pośredniczką wszelkich łask i Orędowniczką. Kiedy ten dogmat zostanie ogłoszony – zapowiedziała Maryja w Amsterdamie – „nadejdzie pokój, prawdziwy pokój”.

Objawienia amsterdamskie o V dogmacie Maryjnym – objawienia zatwierdzone przez Kościół


http://wobroniewiaryitrad...-przez-kosciol/


W
Europie akcję zbierania podpisów pod petycją o nowy dogmat (o Maryi
Współodkupicielce) prowadzi samodzielnie już od roku 1972 austriacki duchowny
– ojciec †vHermann Netter SVD.
17.05.1975 r. przekazuje on 14.802 podpisy – w tym 4 kardynałów i 34 biskupów – kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, z prośbą, o
przekazanie ich papieżowi Pawłowi VI. Prośba ta zostaje spełniona. Na liście
wręczonej papieżowi widnieje również podpis kardynała Stefana
Wyszyńskiego. W
sierpniu 1995 r. ojciec H. Netter dysponuje już listą około 46 tys. podpisów
osób duchownych i świeckich.
Godnym uwagi jest
również fakt, że pomimo, że tak „Vox Populi Mariae Mediatrici” jak i o.
H. Netter nie powołują się w swojej działalności bezpośrednio na
Amsterdamskie Objawienia Maryjne, to jednak w jakiś cudowny, wręcz
opatrznościowy sposób spełniają życzenie Pani Wszy-stkich
Narodów przedstawione w jednym z Jej Orędzi: „Pracujcie i proście o ten dogmat!
Błagajcie Ojca Świętego o ten dogmat!”
(31.05.1954)
W r. 1997
ukazujący się w Rzymie miesięcznik „Inside the Vatican„ (nr
6/97, str. 60) podał, że do czerwca 1997 r. pod petycją o nowy dogmat zebrano już
ponad 5 milionów podpisów wiernych ze
132 krajów świata – wśród nich podpisy
36

Miesięcznie dochodziło wówczas około 100 tys. nowych podpisów. A jak wygląda ta
sprawa dzisiaj – w marcu 2002 r.?
Oto najświeższe dane, otrzymane przeze mnie bezpośrednio z centrali „Vox Populi Mariae
Mediatrici”:
Petycję o nowy dogmat
podpisało:
7
milionów świeckich, 45
kardynałów
i 550
biskupów.** A
Ty?



Niom Migdałciu :)
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-21, 22:01   

olus wrzucałam Ci wywiad o postanowieniach soborowych o tytule O maryi nigdy dość, ale porawnie Wyjaśnia dlaczego życzenia 5 dogmatu Maryjnego są tylko marzeniem ludzi, którzy mają problem z zaakceptowaniem postanowień tego soboru
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-22, 12:41   

Migdałku ja rozumiem jakie na razie zajmuję stanowisko KK.
Ja tylko piszę że wszystko może ulec zmianie ze względu ciemnoty
ludzkiej i tradycji...Niepotrzebnie się gimnastykujesz aby usprawiedliwić brednie fantastów :) i zwiedzenie "Maryjne"

https://www.youtube.com/watch?v=uelHwf8o7_U
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-22, 20:51   

Nie tłumaczę takich fantastów tylko potępiam, nie widzisz różnicy. I tak samo jak potępił sobór. Gimnastykuję się nad tobą żebyś nie rozpowszechniał kłamstw
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-22, 21:23   

Migdałek napisał/a:
Nie tłumaczę takich fantastów tylko potępiam, nie widzisz różnicy. I tak samo jak potępił sobór. Gimnastykuję się nad tobą żebyś nie rozpowszechniał kłamstw


Olus twierdzi tak samo jak wyznawcy Boga Jehowy, że kult maryjny to bałwochwalstwo.
Skoro uważasz inaczej to nic mi do tego, ale nie pisz, że to biblijne.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-22, 23:53   

Migdałek napisał/a:
Nie tłumaczę takich fantastów tylko potępiam, nie widzisz różnicy. I tak samo jak potępił sobór. Gimnastykuję się nad tobą żebyś nie rozpowszechniał kłamstw

ale zwróć uwagę kim są owi fantaści..przecież podałem ci trochę informacji..
Zapominasz kto jest odpowiedzialny za ten kult i przez kogo on się tak rozwinął i rozwija.KK nieraz już zmieniał zdanie więc uważaj z hura optymizmem po soborowym..
Zwłaszcza że wielu zwiedzionych ludzi jak i sam Demon podający się za Marie żąda
dla siebie kolejnych tytułów i wielbienia..a feee :-/
I możesz mi wskazać te niby kłamstwa???????


Pewne kobiety w Arabii wprowadziły to absurdalne nauczanie z Tracji: składają one ofiarę z okrągłych chlebów w imieniu wiecznej dziewicy Marii i wszystkie spożywają z tego chleba.
(Panarion 78:13)


katolicy jedzą chlebek w obecności Niebos królowej która jest obecna podczas każdej niedzieli :-D Nic się nie zmienia..tylko przybiera trochę inna zamaskowaną formę.

Epifaniusz pisał dalej:

Niektórzy myślą i mówią o Marii pogardliwie; inni jednak, skłaniając się ku przeciwnej stronie, wychwalają ją ponad to, co przystoi. [...] Pod pretekstem, iż jest to słuszne, diabeł skrycie wchodzi do umysłów ludzi i ubóstwia śmiertelną naturę; on kształtuje posągi, które mają ludzkie podobieństwo po to, aby ludzie mogli czcić zmarłych i wprowadzać obrazy dla uwielbienia , popełniając cudzołóstwo z umysłem przeciwko jednemu i jedynemu Bogu. Tak, z pewnością, ciało Marii było święte, lecz ona nie była Bogiem. Tak, istotnie, Dziewica była dziewicą, i czcigodną , ale nie została nam dana po to, by ją uwielbiać . Ona uwielbiała tego, którego urodziła ze swego ciała; tego, który jest z nieba i z łona Ojca. I dla tej przyczyny Ewangelia zapewnia nas w tym, sam Pan oświadcza, że: "O kobieto, co ty masz do mnie? Moja godzina jeszcze nie nadeszła" [Jana 2:4]. I tak, aby nikt nie wywnioskował ze słów, "O kobieto, co ty masz do mnie", że święta Dziewica jest ważniejsza, nazywa ją "kobietą". [...] Słowo, którym jest Bóg, przybrało ciało z Marii, jednak nie po to, aby Dziewica mogła być adorowana , ani też, by on mógł uczynić ją Bogiem. Niechaj Maria będzie poważana, lecz niech Ojciec i Syn i Duch Święty będą czczeni; niech nikt nie czci Marii. [...] Niech te rzeczy zostaną wymazane, które zostały błędnie zapisane w sercach tych, którzy zostali zwiedzeni. Niech pożądanie posążków będzie wytępione z ich oczu. Niech stworzenie znów powróci do Mistrza. Niech Ewa i Adam powrócą do oddawania czci samemu Bogu. Niech nikt nie będzie prowadzony głosem węża. [...] Chociaż Maria jest święta i ma być poważana, jednakże nie jest przeznaczona by ją czcić.
(fragmenty z Panarion 79 - 3.2:4 oraz 3.2:7)[2]

oraz

Kult musi ustać. Albowiem Maria nie jest boginią ani też nie otrzymała swojego ciała z nieba.
(Panarion 78:24)[3]


Pięknie pisał....a kiedy to było ? co by teraz powiedział ?!

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kult_maryjny


"Do elementów kultu maryjnego należą:

nadawanie licznych tytułów, np. Najświętsza Maryja Panna, Matka Boska, Królowa Nieba, NMP Królowa Polski itp.
poddawanie całego narodu jej opiece;
odmawianie modlitw za wstawiennictwem lub pośrednictwem Maryi (najbardziej popularne: różaniec, Litanię Loretańską do Najświętszej Maryi Panny i Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy);
hymny i pieśni pochwalne;
odprawianie nabożeństw ku czci Matki Boskiej;
obchodzenie świąt maryjnych (zob.święta maryjne w Polsce);
ofiarowywanie kwiatów lub zniczy przed wyobrażeniami Marii, również kult jej ikon;
ceremonialne obnoszenie obrazów oraz posągów przedstawiających Marię (są to procesje: gdy wizerunek tego samego dnia wraca na swoje pierwotne miejsce oraz peregrynacje: gdy wizerunek przekazywany jest z parafii do parafii lub z diecezji do diecezji;
pielgrzymowanie do sanktuariów maryjnych;
przestrzeganie nakazów pochodzących z objawień maryjnych (szczególnie - praktyki modlitewne);
kult Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny
przypisywanie Marii dokonywania uzdrowień;"

COŚ STRASZNEGO

właściwie to cześć chrześcijan nie powinno się nazywać katolikami tylko Kolyrydianami.Maryja - Matka Boga i Matka Kościoła :lol:
Ostatnio zmieniony przez oluss 2014-08-23, 00:43, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-22, 23:55   

Krystian napisał/a:
Migdałek napisał/a:
Nie tłumaczę takich fantastów tylko potępiam, nie widzisz różnicy. I tak samo jak potępił sobór. Gimnastykuję się nad tobą żebyś nie rozpowszechniał kłamstw


Olus twierdzi tak samo jak wyznawcy Boga Jehowy, że kult maryjny to bałwochwalstwo.
Skoro uważasz inaczej to nic mi do tego, ale nie pisz, że to biblijne.

Bo Olus to też Jahwista :-D
Spokojnie Krystianie...Migdałka zawszę będzie się starała tłumaczyć brednie
swojej denominacji bo jest dla niej jak widać bardzo ważna i nie wiem czy nie najważniejsza :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13