FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abaddon
Autor Wiadomość
Axanna
VIP

Pomógł: 115 razy
Dołączył: 03 Lut 2013
Posty: 2861
Poziom: 42
HP: 345/5755
 6%
MP: 2747/2747
 100%
EXP: 55/186
 29%
Wysłany: 2013-03-18, 21:51   

czy to ten sam Niszczyciel, ktory zabijal pierworodnych w Egipcie?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2013-03-18, 23:51   

Makarios,
O Abaddonie mówi też Hiob 26:6:28:22:
(5) Umarli drżą w podziemiu, ocean i jego mieszkańcy. (6) Szeol dla Niego jest nagi, Abaddon jest bez zasłony. BT

(22) Zginienie i śmierć rzekły: Uszyma swymi słyszałyśmy sławę jej.

W Biblii hebrajskiej zginienie---Abaddon

Słownik hebrajski Abaddon--- stracenie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13651
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 430/608
 70%
Wysłany: 2013-03-18, 23:54   

Axanna napisał/a:
czy to ten sam Niszczyciel, ktory zabijal pierworodnych w Egipcie?


Wydaje mi się,że nie, bo pierworodnych zabijał Anioł wysłany przez Boga JHWH, a Abaddon- to raczej sam zostanie zniszczony. Oczywiście na razie to moje gdybanie jest. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-19, 09:09   

nike napisał/a:
Axanna napisał/a:
czy to ten sam Niszczyciel, ktory zabijal pierworodnych w Egipcie?


Wydaje mi się,że nie, bo pierworodnych zabijał Anioł wysłany przez Boga JHWH, a Abaddon- to raczej sam zostanie zniszczony. Oczywiście na razie to moje gdybanie jest. :-D

Z tego, co mówi Biblia w Księdze Apokalipsy, Abaddon to też anioł. Jest on królem szarańczy. Trzeba byłoby więc zastanowić sie kogo przedstawiają szarańcze. Łatwiej będzie wtedy się zorientować.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-03-19, 11:38   

nike napisał/a:
Axanna napisał/a:
czy to ten sam Niszczyciel, ktory zabijal pierworodnych w Egipcie?


Wydaje mi się,że nie, bo pierworodnych zabijał Anioł wysłany przez Boga JHWH, a Abaddon- to raczej sam zostanie zniszczony. Oczywiście na razie to moje gdybanie jest. :-D


Nic dziwnego, że tak sobie gdybasz bo w XIX w. uznawano wypowiedź z Obj 9/11 za proroctwo odnoszące się do określonej osoby, na przykład do cesarza Wespazjana, Mahometa, a nawet Napoleona, przy czym aniołowi temu na ogół przypisywano szatańskie pochodzenie.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2013-09-16, 14:33   

nike napisał/a:
(22) Zginienie i śmierć rzekły: Uszyma swymi słyszałyśmy sławę jej.

W Biblii hebrajskiej zginienie---Abaddon

Z tego wynika,że Zginienie to Abaddon, który mówi, ale 'Śmierć' tu też mówi,czyli śmierć jest czymś żywym ? Jak np ta pani z kosą ? :) znam osoby, nawet Machabeusz z forum biblia.webd pisał na swoim blogu,że wierzy w osobowość 'smierci'
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-09-18, 21:13   

nike napisał/a:
Makarios,
O Abaddonie mówi też Hiob 26:6:28:22:
(5) Umarli drżą w podziemiu, ocean i jego mieszkańcy. (6) Szeol dla Niego jest nagi, Abaddon jest bez zasłony. BT

(22) Zginienie i śmierć rzekły: Uszyma swymi słyszałyśmy sławę jej.

W Biblii hebrajskiej zginienie---Abaddon

Słownik hebrajski Abaddon--- stracenie.


Hebrajskie ʼawaddòn to „zagłada”, choć może też oznaczać „miejsce zagłady”. Pisarze biblijni użyli tego słowa w sumie pięć razy, przy czym czterokrotnie w zestawieniu z „grobowcem”, „Szeolem” oraz ze „śmiercią” (Ps 88:11; Hi 26:6; 28:22; Prz 15:11). W podanych wersetach najwyraźniej odnosi się do niszczycielskich procesów uruchamiających się z chwilą śmierci człowieka i wskazuje, że ów rozkład czy zagłada następuje w Szeolu, powszechnym grobie ludzkości. W Hioba 31:12 ʼawaddòn określa zgubne skutki cudzołóstwa, o którym Hiob powiedział: „Bo to jest ogień, który trawiłby aż do zagłady [ʽad-ʼawaddòn] i zapuściłby korzeń wśród całego mego plonu”.
(Wnikliwe Poznawanie Pism)

Jednakże w Objawieniu 9:11 „Abaddon” to imię „anioła otchłani”. Odpowiadające mu greckie imię Apollion znaczy „niszczyciel”.
"Mają nad sobą króla, anioła otchłani. Jego imię po hebrajsku: Abaddon, po grecku zaś ma na imię Apollion".

Zachodzi pytanie, z kim należy tego anioła utożsamić?
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
ametyst 

Pomógł: 42 razy
Wiek: 73
Dołączył: 20 Lip 2013
Posty: 442
Skąd: Nowe Jeruzalem
Poziom: 19
HP: 7/798
 1%
MP: 381/381
 100%
EXP: 25/49
 51%
Wysłany: 2013-09-18, 21:47   

Abaddon jest piątym aniołem Jezusa, jednym z tych siedmiu aniołów. Ten 9 rozdział Apokalipsy opisuje działalność królów i kapłanów Królestwa Bożego bezpośrednio przed wielkim uciskiem. Oni nikogo nie zabiją, będą tylko dręczyć przez 5 miesięcy tymi wiadomościami które będą zapowiadać o końcu świata. Jest to pierwsze biada dla tego świata. Po nim nastanie drugie i trzecie biada a w drugim biada dla ziemi zginie ponad 2 miliardy ludzi, czyli jedna trzecia populacji. Reszta zginie w trzecim biada.
Obj. 8:13
13. I spojrzałem, i usłyszałem, jak jeden orzeł lecący środkiem nieba wołał głosem donośnym: Biada, biada, biada mieszkańcom ziemi, gdy rozlegną się pozostałe głosy trąb trzech aniołów, którzy jeszcze mają trąbić.
(BW)Obj. 9:1
1. I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani.
(BW)

Opisana tu gwiazda to zjawisko kosmiczne, spadnie na ziemię gwiazda i zrobi dziurę w ziemi, od tego dymu słońce się zaćmi na całej ziemi. To będzie znak że rozpoczyna się koniec świata. Wtedy królowie i kapłani którzy są wybrani i dano im korony przystąpią do ogłaszania końca świata. Strach padnie na cały świat bo to zjawisko będzie bardzo wielkie i efektowne.
Nad działaniem tych króli przez 5 miesięcy będzie czuwał anioł Niszczyciel który nikogo nie zniszczy bo ma zakazane tak samo jak ci królowie i kapłani.
Obj. 9:5
5. I nakazano im, aby nie zabijały ich, lecz dręczyły przez pięć miesięcy; a ból przez nie wywołany był jak ból od ukłucia skorpiona, gdy ukłuje człowieka.
(BW)

Gdy skończy się te 5 miesięcy wtedy nastąpi drugie biada i wtedy będą ginąć ludzie bezbożni.
Obj. 9:12
12. Jedno ''biada'' minęło; oto nadchodzą jeszcze po tamtym dwa następne ''biada''.
(BW)Obj. 9:15
15. I zostali uwolnieni czterej aniołowie, którzy byli przygotowani na godzinę i na dzień, i na miesiąc, i na rok, aby wytracić trzecią część ludzi,
(BW)


Nie wszyscy bezbożni grzesznicy zginą w tym drugim biada, pozostanie ich jeszcze ponad 4 miliardy.
Obj. 9:20-21
20. Pozostali ludzie, którzy nie zginęli od tych plag, nie odwrócili się od uczynków rąk swoich, nie przestając oddawać czci demonom oraz bałwanom złotym i srebrnym, i spiżowym, i kamiennym, i drewnianym, które nie mogą ani widzieć, ani słyszeć, ani chodzić,
21. I nie odwrócili się od zabójstw swoich ani od swoich czarów, ani od wszeteczeństwa swego, ani od kradzieży swoich.
(BW)

Pomimo zagłady ponad dwa miliardy ludzi pozostali ulegli zatwardzeniu i nie nawrócili się. Dlatego zginą w następnym trzecim biada.
_________________
Obj. 11:3 I dam dwom moim świadkom moc, i będą prorokowali przez tysiąc dwieście sześćdziesiąt dni.


 
     
narwik 
narwik

Pomógł: 25 razy
Dołączył: 25 Lut 2013
Posty: 361
Poziom: 17
HP: 0/630
 0%
MP: 301/301
 100%
EXP: 30/41
 73%
Wysłany: 2013-09-18, 22:21   

W Objawieniu 20:1-3 anioł posiadający „klucz od otchłani” zstępuje z nieba jako przedstawiciel Boga. Wiąże Szatana i wtrąca do otchłani.
W komentarzu do Objawienia 9:11 The Interpreter’s Bible zaznacza: „Abaddon nie jest aniołem szatańskim, lecz Bożym, i dokonuje dzieła zagłady na polecenie Boże”.

W Pismach Hebrajskich słowo ʼawaddòn jest zestawiane z Szeolem i śmiercią. W Objawieniu 1:18 Chrystus Jezus oznajmia: „Żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu”.
O jego władzy nad otchłanią świadczy werset z Łukasza 8:31.
[b]I upraszały go, by im nie rozkazywał odejść do otchłani. (demony Jezusa)

A w Hebrajczyków 2:14 wskazano na jego moc niszczycielską;
(...) żeby przez swą śmierć unicestwić tego, który ma środki do powodowania śmierci, to jest Diabła,

Jezus użyje jej m.in. wobec Szatana, gdyż jak powiedziano, miał udział we krwi i ciele po to, aby „przez swą śmierć unicestwić tego, który ma środki do powodowania śmierci, to jest Diabła”. Objawienie 19:11-16 jednoznacznie przedstawia Jezusa jako Niszczyciela i Wykonawcę Wyroków działającego z upoważnienia Bożego.

I ujrzałem niebo otwarte, a oto biały koń. A siedzący na nim, zwany Wiernym i Prawdziwym, w prawości sądzi i prowadzi wojnę. 12 Jego oczy to ognisty płomień, a na jego głowie wiele diademów. Ma napisane imię, którego nie zna nikt prócz niego, 13 i jest przyobleczony w wierzchnią szatę spryskaną krwią, a imię, którym go zwą, brzmi Słowo Boga. 14 Również wojska, które były w niebie, podążały za nim na białych koniach, odziane w biały, czysty, delikatny len. 15 A z jego ust wychodzi ostry, długi miecz, aby mógł nim uderzyć narody, i będzie je pasł rózgą żelazną. On też depcze winną tłocznię gniewu srogiego zagniewania Boga Wszechmocnego. 16 A na swej szacie wierzchniej, mianowicie na udzie, ma napisane imię: Król królów i Pan panów.
_________________
Bez uprzedzeń i obiektywnie
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-26, 00:01   Abaddon

Kim?Czym jest Abaddon?
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-26, 00:04   

Abaddon -> upadek , kres czegoś
Nazwa diabła ktory nas tu straszy:P
Przez niektorych mylony z Jezusem bo mowił"Teraz będzie koniec złego systemu rzeczy" :D
Tak w skrócie
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-26, 00:31   

W apokalipsie wystąpi bodajże jako dowódca Aniołów zemsty

Anioł czeluści

Cytat:
1 Mają nad sobą króla - anioła Czeluści;
imię jego po hebrajsku: ABADDON,
a w greckim języku ma imię APOLLYON.


Mozna z tego wnioskowac , ze będzie dowodził.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6051/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-26, 00:37   

I miały nad sobą jako króla anioła otchłani, którego imię brzmi po hebrajsku Abaddon, po grecku zaś imię jego brzmi Apollyon (Niszczyciel).

Być może, będzie stać na czele armii przeciwnej nastaniu rządów bożych.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-26, 01:14   

możliwe- co nie zmienia faktu , ze będzie aniołem kresów , a więc wypełni koniec koncow plan Bozy (będzie jego udziałem)
i nadejdzie zwycięstwo Baranka:)
Też mi sie tak wydaje ze te anioły to mogą byćt wynikiem ludzkiej degrengolady i zaniedbania

w tej sytuacji wejście jest tylko ''przez piwnice'' :lol:


Gdzieś tu w głowie proste- wyjaśnić- skomplikowane.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-26, 02:29   

Aniol:
ABADDON, a w greckim języku ma imię APOLLYON"(Ap 9, 11). Anioł Czeluści utożsamiany bywa z aniołem, który otrzymał klucz, aby uwolnić szarańczę. We wcześniejszym fragmencie Ap 9, 1-3 czytamy: "I piąty anioł zatrąbił: i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię, i dano jej klucz od studni Czeluści. I otworzyła studnię Czeluści, a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca, i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze. A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony". Jeżeli Abaddon jest tożsamy z aniołem dzierżacym klucz do Czeluści, to jest on wykonawcą woli Bożej, w Ap 20, 1-3 znajduje się bowiem informacja, że związał on Szatana: "Potem ujrzałem anioła, zstępującego z nieba, który miał klucz od Czeluści i wielki łańcuch w ręce. I pochwycił Smoka, Węża starodawnego, którym jest diabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat. I wtrącił go do Czeluści, i zamknął, i pieczęć nad nim położył, by już nie zwodził narodów, aż tysiąc lat się dopełni"

czy demon :)

W "Słowniku aniołów w tym aniołów upadłych" Gustav Davidson podaje bardzo interesujące sposoby ukazywania Abaddona w okultyzmie i w literaturze pięknej. I tak oto w "Dziejach Tomasza" z III w. Abaddon jest imieniem samego Szatana. Podobnie ukazuje go Bunyan w "Wędrówce pielgrzyma". Z kolei według Mathersa, autora "The Greater Key of Salomon", Abaddon to jedno z imion samego Boga, którego użył Mojżesz, prosząc Stwórcę o zesłanie plagi gradu na Egipt. Kabalista Józef ben Abraham Gikattila używa słowa Abaddon jako określenia szóstej z siedmiu "warstw piekła", której zarządcą jest anioł Pasjel. Natomiast Klopstock w "Mesjadzie" nazywa Abaddona "ciemnym aniołem śmierci". Abaddona o "szponiastych skrzydłach" opisał Francis Thompson w wierszu "To the English Martyrs", a w "The Magus" Baretta Abaddon przedstawiony jest na kolorowej rycinie jako jeden z "demonów zła".

a moze Jezus :-D

W Pismach Hebrajskich słowo ’awaddòn jest zestawiane z Szeolem i śmiercią. W Objawieniu 1:18 Chrystus Jezus oznajmia: „Żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i Hadesu”. O jego władzy nad otchłanią świadczy też werset z Łukasza 8:31. A w Hebrajczyków 2:14 wskazano na jego moc niszczycielską;
Oprócz tego Objawienie 19:11-16 jednoznacznie przedstawia Jezusa jako Niszczyciela i Wykonawcę Wyroków działającego z upoważnienia Bożego i w związku z tym można twierdzić, że w wskazanych powyżej słowach chodzi o Jezusa

At Revelation 9:11 the word “Abaddon” is used as the name of “the angel of the abyss.” The corresponding Greek name Apollyon means “Destroyer.” In the past century there were efforts made to show that this text prophetically applied to individuals such as Emperor Vespasian, Muhammad, and even Napoleon, and the angel was generally regarded as “satanic.” It should be noted, however, that at Revelation 20:1-3 the angel having “the key of the abyss” is shown to be God’s representative from heaven, and rather than being “satanic,” he binds and hurls Satan into the abyss. Commenting on Revelation 9:11, The Interpreter’s Bible says: “Abaddon, however, is an angel not of Satan but of God, performing his work of destruction at God’s bidding.” You see, this Hebrew word was transliterated here to show Jesus' role as the destroyer of Satan. That he has destroying power, including the power of destruction over Satan, is evident from Hebrews 2:14, which says that Jesus partook of blood and flesh in order that “through his death he might bring to nothing the one having the means to cause death, that is, the Devil.” At Revelation 19:11-16 he is clearly represented as God’s appointed Destroyer or Executioner.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13