FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Abaddon
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6075/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-26, 22:13   

konik polny napisał/a:
W Obj 9:11 - Abaddon to imię " anioła otchłani "
W języku greckim jest odpowiednik tego imienia - Apollion - oznaczający - Niszczyciel.
W wersetach Obj 20:1-3 - dowiadujemy się, że " anioł który posiada kluc od otchłani zstępuje z nieba jako przedstawiciel Boga.
Nie może być aniołem stojącym po stronie szatana, gdyż jego działanie jest skierowane przeciwko szatanowi. Związuje go i dokonuje dzieła spustoszenia na polecenie Boga.
Kto jest tymże aniołem ?


Koniku właśnie to rozważamy.
Jak jest z tą szarańcza do której się nie odniosłeś ?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-07-26, 22:23   

To rozważajcie - a co do szarańczy to wiesz co mogę napisać.
Nie piszę, gdyż wiem co ty napiszesz.

Cytat:
Podskakują jakby z odgłosem rydwanów na wierzchołkach gór,+ jakby z odgłosem płonącego ognia, który pożera ściernisko.+ Są niczym potężny lud ustawiony w szyku bojowym.


Joela 2:5
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6075/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-26, 22:29   

konik polny napisał/a:
To rozważajcie - a co do szarańczy to wiesz co mogę napisać.



co ? wyjaśnij wersetami

konik polny napisał/a:
Nie piszę, gdyż wiem co ty napiszesz.


przecież Ty nie prorok skąd wiesz co ja napiszę?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-07-26, 22:31   

Prorok często nie rozumiał co mówi - gdyż mówił pod natchnieniem. Ja nie jestem prorokiem. Jednakże mogę wyciągać wnioski.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6075/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-26, 22:46   

konik polny napisał/a:
Prorok często nie rozumiał co mówi - gdyż mówił pod natchnieniem. Ja nie jestem prorokiem. Jednakże mogę wyciągać wnioski.


Mimo wszystko, że nie zawsze się z Tobą zgadzam, masz u mnie plus za obronę Pisma Świętego przeciw takim osobom jak RN na webdzie :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13659

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 438/608
 72%
Wysłany: 2014-07-26, 23:05   

konik polny napisał/a:
W Obj 9:11 - Abaddon to imię " anioła otchłani "

W St.Testamencie:
Przyp. 27:20
20. Piekło i zatracenie nie mogą być nasycone; także i oczy ludzkie nasycić się nie mogą.(BG)

Abaddon---zatracenie

Jeżeli Abaddon Jezusa przedstawia, to Jezus jest zatraceniem?

Ps. 88:12
12. Izali opowiadane będzie w grobie miłosierdzie twoje? a prawda twoja w zginieniu? (BG) ----zginienie----Abaddon

Ijob. 26:6
6. Odkryte są przepaści przed nim, a nie ma przykrycia zatracenie.
(BG)
konik polny napisał/a:
W języku greckim jest odpowiednik tego imienia - Apollion - oznaczający - Niszczyciel.

A szatan to kim jest nie niszczycielem?
konik polny napisał/a:
W wersetach Obj 20:1-3 - dowiadujemy się, że " anioł który posiada kluc od otchłani zstępuje z nieba jako przedstawiciel Boga.

Obj. 20:1-3
1. I widziałem Anioła zstępującego z nieba, mającego klucz od przepaści i łańcuch wielki w ręce swojej.
2. I uchwycił smoka, węża onego starego, który jest dyjabeł i szatan, i związał go na tysiąc lat;
3. I wrzucił go w przepaść i zamknął go, i zapieczętował z wierzchu nad nim, aby nie zwodził więcej narodów, ażeby się wypełniło tysiąc lat; a potem musi być rozwiązany na mały czas.
(BG)

Teksty te zupełnie sie sa do tematu i w nich nie występuje slowo Abaddon więc po co je cytujesz?

konik polny napisał/a:
Nie może być aniołem stojącym po stronie szatana, gdyż jego działanie jest skierowane przeciwko szatanowi.

szatan przeciwko szatanowi to raczej nie występuje.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6075/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-26, 23:43   

nike napisał/a:
A szatan to kim jest nie niszczycielem?


Według np. octobera to niszczycielem , był Bóg Jehowa.
Wyjaśniał na swoim forum, że Jehowa znaczy Niszczyciel
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13659

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 438/608
 72%
Wysłany: 2014-07-26, 23:48   

Krystian, Wyjaśniać można dużo, a gdzie dowody na to ma?

Abaddon to raczej zatracenie, zginienie,
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6075/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-07-27, 00:01   

nike napisał/a:
Krystian, Wyjaśniać można dużo, a gdzie dowody na to ma?

Abaddon to raczej zatracenie, zginienie,


nike nie ma nigdzie October lubi pisać bzdury :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-27, 00:50   

Krystian napisał/a:
olus napisał/a:
hehe widzem ze zdania sa podzielone :-D
Ja bym tez stawial na aniola ktory odwali czarna robote ze tak powiem :)
ale nie podaje tego jako dogmat.


więc jaką opcję, byś olusie zaznaczył?


B lub D :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13659

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 438/608
 72%
Wysłany: 2014-07-27, 09:59   

Wnikliwe rozróżnia abaddon od awaddon i twierdzi,ze awaddon to zatracenie czyli szatan a abaddon to Jezus, nie znam na tyle j. hebrajskiego, ale wiem,że w kazdym tekście gdzie slowo abaddon wystepuje w hebrajskiej Biblii czyta się go abaddon.

Literka B ---bet i literka W---- wet jest jedna literka z różnica,ze kiedy ma występować B to jest w środku kropeczka, a W jest bez kropeczki. J jeżeli zaczniemy ten wyraz czytać awadon, to nie będziemy czytać abaddon bo o ile dobrze przejrzałam wszystkie teksty w żadnym nie ma kropeczki.
Według mnie występuje w tych tekstach tylko jedno slowo a nie dwa.

O ile tez dobrze wiem, to w czasach kiedy te teksty powstały to zawsze chyba było czytane bet a nie wet

Może jak David się obiawi on zna dobrze hebrajski to nam te sprawę lepiej naswietli.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-27, 12:41   

abadon nie moze być z Jezusem przede wszysktim dlatego ze i w NT i na sądzie wystąpi w zupełnie innej roli , w NT jako ten co zbawia świat a w Apokalipsie jako zwycięzca
ktory przyjdzie władać oczyszczonym światem

Nie wiem skad sie wzieło wogóle pojęcie ze będzie z mieczykiem biegał i ciał bezbożnikow?

Nawet z demonami nie bedzie walczył , bo zrobi to za niego Michał


Jezus bedzie walczył* tylko słowem , z tą oto postacią:




Cytat:
(1) A jeśli chodzi, bracia, o obecność naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz zgromadzanie nas do niego, prosimy was, (2) żebyście nie dali się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania ani poruszyć czy to przez jakąś natchnioną wypowiedź, czy przez ustną wiadomość, czy przez list rzekomo od nas, jakoby już nastał dzień Jehowy. (3) Niech was nikt w żaden sposób nie bałamuci, ponieważ on nie nastanie, dopóki wpierw nie nadejdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady. (4) Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany "bogiem" lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie Podając się za boga. (5) Czy nie pamiętacie, że wam o tym mawiałem, gdy jeszcze Byłem z wami? (6) A teraz wiecie, co oddziałuje powstrzymująco, aż będzie objawiony w jego stosownym czasie. (7) Wprawdzie już działa to, co jest tajemnicą tego bezprawia, lecz tylko dopóty, dopóki nie zejdzie z drogi ten, który teraz oddziałuje Powstrzymująco. (8) A wtedy zostanie objawiony ów czyniciel bezprawia, którego Pan Jezus zgładzi duchem swoich ust i unicestwi ujawnieniem swej obecności
Niech was nikt nie bałamuci,ale są tacy co to robią.



Czyli prawdopodobnie jakimś władcą tego swiata.
[ Moze nawet fałszywym obrazem Boga? (gdybologia)]



*przepraszam ''walczył'' to słowo nieadekwatne, on go zetrze w proch :mrgreen: :mrgreen:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-07-27, 17:23   

No to oczyszczanie bedzie ciekawe :)

(7) I pierwszy zatrąbił. A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona. (8) I drugi anioł zatrąbił: i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią (9) i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń - te, które mają dusze - i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu. (10) I trzeci anioł zatrąbił: i spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak pochodnia, a spadła na trzecią część rzek i na źródła wód. (11) A imię gwiazdy zowie się Piołun. I trzecia część wód stała się piołunem, i wielu ludzi pomarło od wód, bo stały się gorzkie. (12)


(3) A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony. (4) I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach. (5) I dano jej nakaz, by ich nie zabijała, lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze. A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka. (6) I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie. (7)

(15) I zostali uwolnieni czterej aniołowie, gotowi na godzinę, dzień, miesiąc i rok, by pozabijać trzecią część ludzi. (16) A liczba wojsk - konnicy: dwie miriady miriad - posłyszałem ich liczbę. (17) I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli, mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki. A głowy koni jak głowy lwów, a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka. (18) Od tych trzech plag została zabita trzecia część ludzi, od ognia, dymu i siarki, wychodzących z ich pysków. (19)


Plagi Egipskie to przy tym pikus :)
a kto za nie odpowiada?kto lamie pieczencie itd?
JEZUS :-D alleluja


Syn Czlowieczy teraz jako Krol kRolow nie bedzie sie patyczkowal
To bedzie czas zniw :)

15) I wyszedł inny anioł ze świątyni, wołając głosem donośnym do Siedzącego na obłoku: Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, bo przyszła już pora dokonać żniwa, bo dojrzało żniwo na ziemi! (16) A Siedzący na obłoku rzucił swój sierp na ziemię i ziemia została zżęta. (17) I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, i on miał ostry sierp. (18) I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władzę nad ogniem, i donośnie zawołał do mającego ostry sierp: Zapuść twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały! (19) I rzucił anioł swój sierp na ziemię, i obrał z gron winorośl ziemi, i wrzucił je do tłoczni Bożego gniewu - ogromnej. (20) I wydeptano tłocznię poza miastem, a z tłoczni krew wytrysnęła aż po wędzidła koni, na tysiąc i sześćset stadiów.


Jezus zetrze wszystkich nieprzyjaciol :-D

9) I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. (20) I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. (21) A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-07-27, 17:49   

zion599 napisał/a:
abadon nie moze być z Jezusem przede wszysktim dlatego ze i w NT i na sądzie wystąpi w zupełnie innej roli , w NT jako ten co zbawia świat a w Apokalipsie jako zwycięzca
ktory przyjdzie władać oczyszczonym światem

Nie wiem skad sie wzieło wogóle pojęcie ze będzie z mieczykiem biegał i ciał bezbożnikow?

Nawet z demonami nie bedzie walczył , bo zrobi to za niego Michał


Jezus bedzie walczył* tylko słowem , z tą oto postacią:




Cytat:
(1) A jeśli chodzi, bracia, o obecność naszego Pana, Jezusa Chrystusa, oraz zgromadzanie nas do niego, prosimy was, (2) żebyście nie dali się szybko wytrącić ze swego sposobu rozumowania ani poruszyć czy to przez jakąś natchnioną wypowiedź, czy przez ustną wiadomość, czy przez list rzekomo od nas, jakoby już nastał dzień Jehowy. (3) Niech was nikt w żaden sposób nie bałamuci, ponieważ on nie nastanie, dopóki wpierw nie nadejdzie odstępstwo i nie zostanie objawiony człowiek bezprawia, syn zagłady. (4) Ten się przeciwstawia oraz wynosi nad każdego, kto jest zwany "bogiem" lub przedmiotem wielbienia; zasiada też w świątyni Boga, publicznie Podając się za boga. (5) Czy nie pamiętacie, że wam o tym mawiałem, gdy jeszcze Byłem z wami? (6) A teraz wiecie, co oddziałuje powstrzymująco, aż będzie objawiony w jego stosownym czasie. (7) Wprawdzie już działa to, co jest tajemnicą tego bezprawia, lecz tylko dopóty, dopóki nie zejdzie z drogi ten, który teraz oddziałuje Powstrzymująco. (8) A wtedy zostanie objawiony ów czyniciel bezprawia, którego Pan Jezus zgładzi duchem swoich ust i unicestwi ujawnieniem swej obecności
Niech was nikt nie bałamuci,ale są tacy co to robią.



Czyli prawdopodobnie jakimś władcą tego swiata.
[ Moze nawet fałszywym obrazem Boga? (gdybologia)]

Kto to jest Michał ?



*przepraszam ''walczył'' to słowo nieadekwatne, on go zetrze w proch :mrgreen: :mrgreen:
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-07-27, 17:50   

olus napisał/a:
No to oczyszczanie bedzie ciekawe :)

(7) I pierwszy zatrąbił. A powstał grad i ogień - pomieszane z krwią, i spadły na ziemię. A spłonęła trzecia część ziemi i spłonęła trzecia część drzew, i spłonęła wszystka trawa zielona. (8) I drugi anioł zatrąbił: i jakby wielka góra płonąca ogniem została w morze rzucona, a trzecia część morza stała się krwią (9) i wyginęła w morzu trzecia część stworzeń - te, które mają dusze - i trzecia część okrętów uległa zniszczeniu. (10) I trzeci anioł zatrąbił: i spadła z nieba wielka gwiazda, płonąca jak pochodnia, a spadła na trzecią część rzek i na źródła wód. (11) A imię gwiazdy zowie się Piołun. I trzecia część wód stała się piołunem, i wielu ludzi pomarło od wód, bo stały się gorzkie. (12)


(3) A z dymu wyszła szarańcza na ziemię, i dano jej moc, jaką mają ziemskie skorpiony. (4) I powiedziano jej, by nie czyniła szkody trawie na ziemi ani żadnej zieleni, ani żadnemu drzewu, lecz tylko ludziom, którzy nie mają pieczęci Boga na czołach. (5) I dano jej nakaz, by ich nie zabijała, lecz aby pięć miesięcy cierpieli katusze. A katusze przez nią zadane są jak zadane przez skorpiona, kiedy ugodzi człowieka. (6) I w owe dni ludzie szukać będą śmierci, ale jej nie znajdą, i będą chcieli umrzeć, ale śmierć od nich ucieknie. (7)

(15) I zostali uwolnieni czterej aniołowie, gotowi na godzinę, dzień, miesiąc i rok, by pozabijać trzecią część ludzi. (16) A liczba wojsk - konnicy: dwie miriady miriad - posłyszałem ich liczbę. (17) I tak ujrzałem w widzeniu konie i tych, co na nich siedzieli, mających pancerze barwy ognia, hiacyntu i siarki. A głowy koni jak głowy lwów, a z pysków ich wychodzi ogień, dym i siarka. (18) Od tych trzech plag została zabita trzecia część ludzi, od ognia, dymu i siarki, wychodzących z ich pysków. (19)


Plagi Egipskie to przy tym pikus :)
a kto za nie odpowiada?kto lamie pieczencie itd?
JEZUS :-D alleluja


Syn Czlowieczy teraz jako Krol kRolow nie bedzie sie patyczkowal
To bedzie czas zniw :)

15) I wyszedł inny anioł ze świątyni, wołając głosem donośnym do Siedzącego na obłoku: Zapuść Twój sierp i żniwa dokonaj, bo przyszła już pora dokonać żniwa, bo dojrzało żniwo na ziemi! (16) A Siedzący na obłoku rzucił swój sierp na ziemię i ziemia została zżęta. (17) I wyszedł inny anioł ze świątyni, która jest w niebie, i on miał ostry sierp. (18) I wyszedł inny anioł od ołtarza, mający władzę nad ogniem, i donośnie zawołał do mającego ostry sierp: Zapuść twój ostry sierp i poobcinaj grona winorośli ziemi, bo jagody jej dojrzały! (19) I rzucił anioł swój sierp na ziemię, i obrał z gron winorośl ziemi, i wrzucił je do tłoczni Bożego gniewu - ogromnej. (20) I wydeptano tłocznię poza miastem, a z tłoczni krew wytrysnęła aż po wędzidła koni, na tysiąc i sześćset stadiów.


Jezus zetrze wszystkich nieprzyjaciol :-D

9) I ujrzałem Bestię i królów ziemi, i wojska ich zebrane po to, by stoczyć bój z Siedzącym na koniu i z Jego wojskiem. (20) I pochwycono Bestię, a z nią Fałszywego Proroka, co czynił wobec niej znaki, którymi zwiódł tych, co wzięli znamię Bestii i oddawali pokłon jej obrazowi. Oboje żywcem wrzuceni zostali do ognistego jeziora, gorejącego siarką. (21) A inni zostali zabici mieczem Siedzącego na koniu, [mieczem], który wyszedł z ust Jego. Wszystkie zaś ptaki najadły się ciał ich do syta.



Kto to jest Michał ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 14