FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Maria - czy jest naszą orędowniczką?
Autor Wiadomość
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-21, 16:43   Maria - czy jest naszą orędowniczką?

Nie ulega wątpliwości, że Maria jest postacią znaną na całym świecie. I nic dziwnego. Odegrała przecież wyjątkową rolę w realizacji zamierzenia Bożego. Miliony ludzi wręcz ją czci. W Kościele katolickim otacza się ją kultem jako „Matkę najmilszą i jako wzór wiary, nadziei i miłości” (encyklika Redemptoris Mater). Naucza się, że jest ona orędowniczką, wstawiającą się za ludźmi u Boga.

Czy Twoim zdaniem Biblia potwierdza, że Maria wstawia się za nami u Boga?
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-01-22, 13:12   

"Jezus został zaproszony na gody weselne wraz ze swoją Matką, towarzysząc jej. W trakcie uroczystego przyjęcia weselnego zabrakło wina. Maria zwróciła się do syna, mówiąc mu o tej palącej potrzebie gospodarzy. Po dialogu z synem, poleciła uczniom: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".(Jana 2:5) Ten fragment często katolicy przywołują gdy jest mowa o Maryi i jej wpływie na Jezusa w naszych sprawach. Ja myślę że ten fragment wcale o tym nie mówi i Jezus nie powiedział nigdy doslownie abyśmy modlili się do Maryi aby Ona sie wstawiała za nami. Po co skoro my możemy osobiście przyjść do Jezusa i Jego prosić z nim rozmawiać osobiście??
Ostatnio zmieniony przez Majorka 1 2013-02-07, 15:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-01-26, 09:10   

Majorka 1 napisał/a:
"Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".(Rdz 41,55)
Zamyśliłaś się Majorka, hehehe, Fragment ten pochodzi Jana 2:5).
 
     
Majorka 1 

Pomogła: 14 razy
Wiek: 37
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 194
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 27/27
 100%
Wysłany: 2013-02-07, 15:20   

Fakt :)
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-17, 17:25   

Majorka 1 napisał/a:
"Jezus został zaproszony na gody weselne wraz ze swoją Matką, towarzysząc jej. W trakcie uroczystego przyjęcia weselnego zabrakło wina. Maria zwróciła się do syna, mówiąc mu o tej palącej potrzebie gospodarzy. Po dialogu z synem, poleciła uczniom: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie".(Jana 2:5) Ten fragment często katolicy przywołują gdy jest mowa o Maryi i jej wpływie na Jezusa w naszych sprawach. Ja myślę że ten fragment wcale o tym nie mówi i Jezus nie powiedział nigdy doslownie abyśmy modlili się do Maryi aby Ona sie wstawiała za nami. Po co skoro my możemy osobiście przyjść do Jezusa i Jego prosić z nim rozmawiać osobiście??

Dla mnie wskazówką co do osoby, do której powinniśmy kierować modlitwy jest ten fragment:

„Macie więc modlić się w ten sposób: 'Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię'" (Mt. 6:9).
Ostatnio zmieniony przez Makarios 2013-02-17, 17:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Adam.S 
Uczeń Syna Stwórcy

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 09 Sty 2013
Posty: 219
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 25/30
 83%
Wysłany: 2013-02-23, 17:08   

Makarios napisał/a:
Dla mnie wskazówką co do osoby, do której powinniśmy kierować modlitwy jest ten fragment:

„Macie więc modlić się w ten sposób: 'Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię'" (Mt. 6:9).


To jest fragment na poparcie pośrednictwa Marii:

Drugi "kryzys" może pojawić się przy refleksji uwzględniającej Osobę Maryi, z zestawienia stwierdzenia "istnieje tylko jeden Pośrednik" z tytułem dawanym Maryi w Kościele katolickim -- "Pośredniczka". Należy w tym wypadku zgodnie z postulatem soborowym "uwzględnić żywą Tradycję całego Kościoła", szukając w orzeczeniach Kościoła, w opracowaniach mariologicznych wyjaśnienia, w jaki sposób pośrednictwo przypisywane Maryi jest do pogodzenia z jedynym pośrednictwem Jezusa. Okaże się, że cała "konstrukcja wiary" jest spójna i niesprzeczna. Wystarczy wziąć do ręki choćby dokument Soboru Watykańskiego II, Konstytucję dogmatyczną o Kościele, gdzie czytamy: "Macierzyńska zaś rola Maryi w stosunku do ludzi żadną miarą nie przyćmiewa i nie umniejsza tego jedynego pośrednictwa Chrystusowego, lecz ukazuje jego moc. Cały bowiem wpływ zbawienny Błogosławionej Dziewicy na ludzi wywodzi się nie z jakiejś konieczności rzeczowej, lecz z upodobania Bożego i wypływa z nadmiaru zasług Chrystusowych, na Jego pośrednictwie się opiera, od tego pośrednictwa całkowicie jest zależny i z niego czerpie całą swoją moc; nie przeszkadza zaś w żaden sposób bezpośredniej łączności wiernych z Chrystusem, przeciwnie, umacnia ją" (KK VIII, 60).

Taka lektura Biblii jest fascynującą przygodą poznawania coraz lepiej Boga, Jego zamiarów i Jego słowa. Jest to też najzdrowszy pokarm, jakim możemy żywić naszą wiarę, umacniać naszą nadzieję i karmić miłość.

Ks. Roman Pindel



Artykuł ukazał się w Zeszytach Odnowy w Duchu Świętym

Zacytowany fragment wyjaśnia że kult Maryjny powstał na podstawie dogmatów soboru Watykańskiego II, Konstytucja dogmatyczna o Kościele. Do tego dochodzi dogmat o nieomylności Papieża i Kościoła który nieomylnie sam sobie uchwala dogmaty:

Dogmat ten jest tak dawnym, jak Ewangelia, w której jest powiedziane: że Jezus Chrystus postanowił świętego Piotra fundamentem Kościoła i najwyższym Pasterzem, że będzie prosił Ojca, aby jego wiara nie zbłądziła nigdy i że dał mu przywilej utwierdzania swoich braci w wierze.

Jezus powiedział:
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca, jak tylko przeze mnie.


„Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich” (1 List do Tymoteusza 2,5-6a).
_________________

 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-02-23, 21:14   

Adam.S napisał/a:

Taka lektura Biblii jest fascynującą przygodą poznawania coraz lepiej Boga, Jego zamiarów i Jego słowa. Jest to też najzdrowszy pokarm, jakim możemy żywić naszą wiarę, umacniać naszą nadzieję i karmić miłość.

Jest wypaczeniem prawdy zawartej w Biblii. Cóż można jeszcze dodać? Chyba tylko to:

"Bo wyszło na świat wielu zwodzicieli" (2 Jana 7).
 
     
Gedeon 

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 30 razy
Dołączył: 14 Kwi 2013
Posty: 614
Poziom: 22
HP: 11/1106
 1%
MP: 528/528
 100%
EXP: 40/59
 67%
Wysłany: 2013-06-03, 12:07   

Ciekawy w temacie, który poruszamy, jest ten fragment:

"A o cokolwiek poprosicie w imię moje, ja to uczynię, żeby Ojciec był otoczony chwałą w związku z Synem. Jeżeli poprosicie o coś w imię moje, ja to uczynię" (Jana 14:13, 14).

... a o pośrednictwie Marii nie ma ani słowa ...
Ostatnio zmieniony przez Gedeon 2013-06-03, 12:08, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2013-07-04, 13:39   

Nie ma i nigdy nie było... Jeśli można dodać
_________________

 
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-01, 14:53   

Zawsze było to dla mnie nie zrozumiałe jak to możliwe że katolicy częściej modlą się do człowieka jakim była Maria niż do Boga .Nie umniejszam znaczenia Maryi w historii chrześcijaństwa , w roli do jakiej została stworzona i że potrafiła wypełnić tą swoją misję ale modlitwa do niej to straszny błąd .

Jedno mnie tylko zastanawia dlaczego tak często występuje w objawieniach w XX wieku czy nawet w czasach obecnych .Prawie zawsze to ona występuje .
Natomiast objawienia NIE sa raczej wymysłem , bo jest napisane w biblii że każdy będzie miał różne dary w tym nie którzy dar proroctwa.

Jakoś tłumaczenia że to sa sztuczki diabła ( te proroctwa) do mnie nie przemawiają .
Chociaż niektóre są pewnie wynikim ludzkiej choroby czy wyobraźni (proroctwa) to jedna są takie które ciężko podważyć np. w Fatima
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2014-02-01, 17:22   

Jeżeli chodzi o Dary ducha to poczytaj ten temat:
http://biblos.feen.pl/vie...der=asc&start=0

Cytat:
Chociaż niektóre są pewnie wynikim ludzkiej choroby czy wyobraźni (proroctwa) to jedna są takie które ciężko podważyć np. w Fatima

Nie jest ciężko podważyć, bo nie są oparte na Biblii.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
kamil1984 

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 01 Lut 2014
Posty: 39
Skąd: świętokzyskie
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 1/13
 7%
Wysłany: 2014-02-01, 20:37   

Przeczytałem cały temat uważnie o Darach 8-) i jednak moje poglądy sa takie jak Iwony cytuje:
Ale nie chodzi o to. Ludzie mogą nas widzieć, np. obcokrajowcy i zdumiewać się potęgą Pana Boga. Dar języków jak dla całej wspólnoty. Wszelkie dary i łaski nie są tylko po to, aby służyły jedynie tej osobie, której są udzielane, ale budowaniu i umacnianiu całej wspólnoty.

Właśnie tak to rozumiem od nosząc to samo co wyżej napisała Iwona do daru proroctwa również .Mimo iż później nasze poglądy na temat Maryi sa inne tto w tym się zgadzam z Iwoną .
Dlatego nadal zastanawia mnie dlaczego Maryja tak często występuje w obecnych proroctwach . 8-)

PS Berian dlaczego Ty masz w opisie pytanie do mnie czy miłuję swoich nieprzyjaciół ? :mrgreen:
Nie mam nieprzyjaciół 8-) ale jak bym ich miał to miłował bym ich do pewnych granic bo po przekroczeniu pewnej granicy mamy również prawo do samoobrony
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2014-02-02, 13:18   

kamil1984,

Cytat:
Dlatego nadal zastanawia mnie dlaczego Maryja tak często występuje w obecnych proroctwach .


NT jest kompletny w nim też zawarte są proroctwa dotyczące przyszłości , co ciekawe w żadnym z tych proroctw nie ma mowy o objawieniach Maryjnych . Apostołowie za swego życia pilnowali porządku aby nie wykraczać poza to co zostało napisane.

2 Jan 1:9 Kto się za daleko zapędza i nie trzyma się nauki Chrystusowej, nie ma Boga. Kto trwa w niej, ten ma i Ojca, i Syna.

Zatem wychodzenie poza naukę Chrystusa znaczy tyle co utrata więzi z Bogiem

i jego synem Jezusem Chrystusem .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-02-02, 21:31   

kamil1984 napisał/a:
Zawsze było to dla mnie nie zrozumiałe jak to możliwe że katolicy częściej modlą się do człowieka jakim była Maria niż do Boga .Nie umniejszam znaczenia Maryi w historii chrześcijaństwa , w roli do jakiej została stworzona i że potrafiła wypełnić tą swoją misję ale modlitwa do niej to straszny błąd .

Jedno mnie tylko zastanawia dlaczego tak często występuje w objawieniach w XX wieku czy nawet w czasach obecnych .Prawie zawsze to ona występuje .
Natomiast objawienia NIE sa raczej wymysłem , bo jest napisane w biblii że każdy będzie miał różne dary w tym nie którzy dar proroctwa.

Jakoś tłumaczenia że to sa sztuczki diabła ( te proroctwa) do mnie nie przemawiają .
Chociaż niektóre są pewnie wynikim ludzkiej choroby czy wyobraźni (proroctwa) to jedna są takie które ciężko podważyć np. w Fatima

Ale nasza modlitwa do Maryi polega na tym byśmy my Ją prosili o to, aby Ona się pomodliła w swoich modlitwach, które kieruje do Boga także za nas. To jest podobnie jakbym ja Ciebie teraz poprosiła o modlitwę. Tylko tu kwestia leży w tym, że my wierzymy, iż istnienie życie tam w niebie i że te osoby żyją i są w bliskości z Bogiem tam.
 
     
Wiesław S. 
Zasłużony
Wiesław S.

Potwierdzenie wizualne: 1
Pomógł: 21 razy
Wiek: 62
Dołączył: 03 Lip 2013
Posty: 1316
Skąd: Dolny Sląsk
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 36/104
 34%
Wysłany: 2014-02-03, 18:27   

Iwona napisał/a:
Ale nasza modlitwa do Maryi polega na tym byśmy my Ją prosili o to, aby Ona się pomodliła w swoich modlitwach, które kieruje do Boga także za nas. To jest podobnie jakbym ja Ciebie teraz poprosiła o modlitwę. Tylko tu kwestia leży w tym, że my wierzymy, iż istnienie życie tam w niebie i że te osoby żyją i są w bliskości z Bogiem tam.


Pewnego razu, uczniowie Jezusa poprosili go, aby nauczył ich się modlić. Pokazał im wzór. Oto on:"9 „Macie więc modlić się w ten sposób:
„‚Nasz Ojcze w niebiosach, niech będzie uświęcone twoje imię. 10 Niech przyjdzie twoje królestwo. Niech się dzieje twoja wola, jak w niebie, tak i na ziemi. 11 Daj nam dzisiaj naszego chleba na ten dzień; 12 i przebacz nam nasze winy, jak i my przebaczyliśmy winnym wobec nas. 13 I nie wystawiaj nas na pokusę, ale nas wyzwól od niegodziwca’.
14 „Jeśli bowiem przebaczycie ludziom ich wykroczenia, to wasz Ojciec niebiański i wam przebaczy; 15 jeśli zaś nie przebaczycie ludziom ich wykroczeń, to wasz Ojciec także nie przebaczy waszych wykroczeń"(Mateusza 6:9-15).
Do kogo mamy kierować nasze modlitwy? W którym miejscu Jezus nakazał modlić się do kogokolwiek po za Bogiem, nawet choćby do niego samego? Podaj jeden cytat Biblijny...Dlaczego do ciebie nie docierają najprostsze prawdy pochodzące z Biblii?
_________________

Ostatnio zmieniony przez Wiesław S. 2014-02-03, 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14