FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
dar języków
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6099/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-29, 20:19   

bartek212701 napisał/a:
To podaj, bo tego to chyba nie znam


Więc podaję skoro go nie znasz

"Gdyż kto mówi językiem, nie mówi ludziom, lecz Bogu; nikt bowiem nie pojmuje, a on Duchem mówi tajemnice. Zaś ten, co prorokuje wieści ludziom budowlę, zachętę i pocieszenie. Kto mówi językiem - samego siebie buduje; zaś ten, co prorokuje - buduje zgromadzenie wybranych." 1 Kor. 14.2-4
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-08-30, 17:08   

Więc czemu jesteś przeciwnikiem daru języków, skoro one budują? :) Te, którymi mówi Iwonka też musza budować, prawda?
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2014-08-30, 20:57   

Krystian napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
To podaj, bo tego to chyba nie znam




"Gdyż kto mówi językiem, nie mówi ludziom, lecz Bogu; nikt bowiem nie pojmuje, a on Duchem mówi tajemnice. Zaś ten, co prorokuje wieści ludziom budowlę, zachętę i pocieszenie. Kto mówi językiem - samego siebie buduje; zaś ten, co prorokuje - buduje zgromadzenie wybranych." 1 Kor. 14.2-4



"Bo kto językami mówi, nie dla ludzi mówi, lecz dla Boga; nikt go bowiem nie rozumie, a on w mocy Ducha rzeczy tajemne wygłasza. (3) A kto prorokuje, mówi do ludzi ku zbudowaniu i napomnieniu, i pocieszeniu. (4) Kto językami mówi, siebie tylko buduje; a kto prorokuje, zbór buduje. (5) A pragnąłbym, żebyście wy wszyscy mówili językami, lecz jeszcze bardziej, żebyście prorokowali; bo większy jest ten, kto prorokuje, niż ten, kto mówi językami, chyba żeby je wykładał, aby zbór był zbudowany. (6) Tak tedy, bracia, jeżeli przyjdę do was i będę mówił językami, jakiż pożytek z tego mieć będziecie, jeśli mowa moja nie będzie zawierała czy to objawienia, czy wiedzy, czy proroctwa, czy nauki? (7) Wszak nawet przedmioty martwe, które dźwięk wydają, jak piszczałka czy cytra, gdyby nie wydawały tonów rozmaitych, to jak można by rozpoznać, co grają na flecie, a co na cytrze? (8) A gdyby trąba wydała głos niewyraźny, któż by się gotował do boju? (9) Tak i wy, jeśli językiem zrozumiale nie przemówicie, jakże kto zrozumie, co się mówi? Na wiatr bowiem mówić będziecie. (10) Wiele, zaiste jest rozmaitych dźwięków na świecie, i nie ma niczego bez dźwięku; (11) gdybym tedy nie znał znaczenia dźwięków, byłbym dla tego, kto mówi, cudzoziemcem, a ten, co mówi, byłby dla mnie cudzoziemcem. (12) Tak i wy, ponieważ usilnie zabiegacie o dary Ducha, starajcie się obfitować w te, które służą ku zbudowaniu zboru. (13) Dlatego ten, kto mówi językami, niechaj się modli o dar wykładania ich. (14) Bo jeśli się modlę, mówiąc językami, duch mój się modli, ale rozum mój tego nie przyswaja. (15) Cóż tedy? Będę się modlił duchem, będę się modlił i rozumem; będę śpiewał duchem, będę też śpiewał i rozumem. (16) Bo jeżeli wysławiasz Boga w duchu, jakże zwykły wierny, który jest obecny, może rzec na twoje dziękczynienie: Amen, skoro nie rozumie, co mówisz? (17) Ty wprawdzie pięknie dziękujesz, ale drugi się nie buduje. (18) Dziękuję Bogu, że ja o wiele więcej językami mówię, niż wy wszyscy; (19) wszakże w zborze wolę powiedzieć pięć słów zrozumiałych, aby i innych pouczyć, niż dziesięć tysięcy słów językiem niezrozumiałym. (20) Bracia, nie bądźcie dziećmi w myśleniu, ale bądźcie w złem jak niemowlęta, natomiast w myśleniu bądźcie dojrzali. (21) W zakonie napisano: Przez ludzi obcego języka i przez usta obcych mówić będę do ludu tego, ale i tak mnie nie usłuchają, mówi Pan. (22) Przeto mówienie językami, to znak nie dla wierzących, ale dla niewierzących, a proroctwo nie dla niewierzących, ale dla wierzących. (23) Jeśli się tedy cały zbór zgromadza na jednym miejscu i wszyscy językami niezrozumiałymi mówić będą, a wejdą tam zwykli wierni albo niewierzący, czyż nie powiedzą, że szalejecie? (24) Lecz jeśli wszyscy prorokują, a wejdzie jakiś niewierzący albo zwykły wierny, wszyscy go badają, wszyscy go osądzają, (25) skrytości serca jego wychodzą na jaw i wtedy upadłszy na twarz, odda pokłon Bogu i wyzna: Prawdziwie Bóg jest pośród was. (26) Cóż tedy, bracia? Gdy się schodzicie, jeden z was służy psalmem, inny nauką, inny objawieniem, inny językami, inny ich wykładem; wszystko to niech będzie ku zbudowaniu. (27) Jeśli kto mówi językami, niech to czyni dwóch albo najwyżej trzech, i to po kolei, a jeden niech wykłada; (28) a jeśliby nie było nikogo, kto by wykładał, niech milczą w zborze, niech mówią samym sobie i Bogu" - 1 Koryntian 14:2-27 BW


na tą chwilę uważam że dar języków to dar języków używanych przez różne ludy i uważam że jeśliby była taka potrzeba to Pan Jezus może dać ten dar. Języki ustaną ale nie napisano że np 100 lat po wylaniu ducha może to być 2000 lat po wylaniu ducha. Są jakieś wersety przeczące że nie może to być 2000 lat ?? dopóki jest zwiastowana ewangelią, dopóty moim zdaniem ten dar jest dostępny ale to Pan Jezus Nim dysponuje,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13665
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 444/608
 73%
Wysłany: 2014-08-30, 23:03   

MieczDucha,
Cytat:
Języki ustaną ale nie napisano że np 100 lat po wylaniu ducha może to być 2000 lat po wylaniu ducha.


A jak długo Apostołowie żyli, czy 2000 lat?
Napisałam wyżej,ze apostołowie nakładali ręce na uczni i oni zaczynali mówić w różnych językach, dla porozumienia się, z narodami ościennymi. Po śmierci apostołów Dary te musiały zaniknąć, ponieważ,żaden z uczni nie miał tej mocy co Apostołowie, ażeby przekazać następnym tę moc.
Jeżeli znasz taki tekst to ja chętnie taka naukę przyjmę.
wpierw jednak przeczytaj moje wpisy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6099/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-08-31, 01:52   

bartek212701 napisał/a:
Więc czemu jesteś przeciwnikiem daru języków, skoro one budują?


Nigdy nie pisałem, że jestem przeciwnikiem daru języków.
Coś ostatnio Bartku mnie nie rozumiesz.

bartek212701 napisał/a:
Te, którymi mówi Iwonka też musza budować, prawda?


Pod dary Ducha Świętego potrafi się podszywać szatan.
Skoro Iwona wierzy np. w kult maryjny to wiadomo, że ten język nie pochodzi od
Boga Prawdziwego.
Biblia ma być zgodna z tymi darami.
Dlatego jest napisane ' Badajcie duchy czy są z Boga'
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-31, 22:00   

olus napisał/a:
Iwona napisał/a:
olus napisał/a:
Ja też nie znam.Widziałem osoby mówiące językami(na filmach) ale bardziej
to przypomina chorobę psychiczną niż jakiś dar.Który nic ze sobą nie niesie poza jakimiś dziwnymi doznaniami "duchowymi" :roll:

Wiem, że na filmach różnie to może wyglądać. Ale nie znacie tego więc nie wiecie. Więc nie osądzajcie tego co nie znacie. Znajomy kiedyś był w Kanadzie na takiej modlitwie i tam dwóch chłopaków zaczęło chwalić Boga po polsku mimo, że nigdy naszego języka się nie uczyli. Ale znam też inne przypadki. Wiele z nich sama widziałam. Ale to samo przez się nie przychodzi. To przychodzi na modlitwie. Chcesz wielbić Boga. Przychodzą Ci na myśl słowa, których nigdy nie znałeś, ale czujesz silną potrzebę wypowiadania ich. A później się okazuje, że to słowa z jakiegoś języka. Modlisz się np. "Panie Boże dziękuję Ci za to co robisz, Ty jesteś wielki itp" i to do Boga kierujesz, a słowa są nie polskie. To trwa z 5-10 minut, czasem dłużej, a później wszystko się kończy, a w sercu rodzi się takie dziwne, ale piękne uczucie miłości, jakby wszystkie problemy odeszły a narodziła się ulga, poczucie łaski i miłości Bożej, tego nie da się opisać w słowach. To jest piękne. Ale nie można skupiać się tylko na widzialnych znakach.

a co po Polsku nie zrozumie?
Bezsens i tyle.

Bezsens dla Ciebie, ale wszelkie takie dary, znaki miały towarzyszyć głoszeniu prawdziwej Dobrej Nowiny.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13665
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 444/608
 73%
Wysłany: 2014-08-31, 22:07   

Iwona napisał/a:
Bezsens dla Ciebie, ale wszelkie takie dary, znaki miały towarzyszyć głoszeniu prawdziwej Dobrej Nowiny.


Ale tez pisze,że ustaną, a bylo to juz 2000 lat temu, więc skąd wiesz,że jeszcze działają? Podaj teksty biblijne.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-31, 22:23   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
Bezsens dla Ciebie, ale wszelkie takie dary, znaki miały towarzyszyć głoszeniu prawdziwej Dobrej Nowiny.


Ale tez pisze,że ustaną, a bylo to juz 2000 lat temu, więc skąd wiesz,że jeszcze działają? Podaj teksty biblijne.

Ustają bo mogą trwać krótko i nie są najważniejsze. Najważniejsza jest miłość. A ją też one mogą rodzić i umacniać. Przykładowo, dar proroctwa nie zaginie. Bo proroctwo to nie tylko przepowiadanie przyszłości. Ono ma głębsze znaczenie bo to słowa, które zmieniają życie. Najlepsze proroctwo jakie usłyszałam brzmi: "nawróć się". Te dwa słowa.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13665
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 444/608
 73%
Wysłany: 2014-08-31, 22:37   

Iwona napisał/a:
Ustają bo mogą trwać krótko i nie są najważniejsze.

nie są najważniejsze, a opowiadasz,ze modlisz sie językami, więc ważne czy nie ważne?
Iwona napisał/a:
Najważniejsza jest miłość.

miłość?? a jak sie ona ma do modlitwy na językach?
Cytat:
Ustają bo mogą trwać krótko i nie są najważniejsze. Najważniejsza jest miłość. A ją też one mogą rodzić i umacniać. Przykładowo, dar proroctwa nie zaginie


Nie? ??-- 1Kor 13:8 bg "Miłość nigdy nie ustaje; bo choć są proroctwa, te zniszczeją; choć języki, te ustaną; choć umiejętność, wniwecz się obróci."
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-31, 22:52   

Cytat:
nie są najważniejsze, a opowiadasz,ze modlisz sie językami, więc ważne czy nie ważne?

Dla mnie najważniejsze jest to, aby modlitwa wyrażała to co kryjemy w sercu

Cytat:
miłość?? a jak sie ona ma do modlitwy na językach?

Modlitwa umacnia miłość do Boga (oczywiście dobra modlitwa)

Cytat:
Nie? ??-- 1Kor 13:8 bg "Miłość nigdy nie ustaje; bo choć są proroctwa, te zniszczeją; choć języki, te ustaną; choć umiejętność, wniwecz się obróci."

Dla mnie proroctwo to nie tylko przepowiadanie przyszłości bo to nie jest najważniejsze, ale wszelkie słowa, które zachęcają do przemiany wewnętrznej. Przykładowo: "nawróć się" bo wiadomo, że jak się nawróci to i jego życie będzie lepsze
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13665
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 444/608
 73%
Wysłany: 2014-08-31, 23:06   

Iwona, Więc jak jest proroctwa ustaną, czy nie ustana? A jeżeli chodzi o miłość, to nie jest dar ducha,taki o jakim jest temat, tylko Owoc Ducha wynikający z naszego charakteru im bardziej krystalizujemy swój charakter na wzór i podobieństwo Jezusa Pana, tym mamy większa miłość. Owoce ducha to nie tylko miłość, miłość jest najważniejszym owocem, ale jeżeli nie będziemy mieć wyrobionych innych owoców nie będziemy tez posiadać miłości bezinteresownej miłości agape.

Owoce ducha
Gal. 5:22-23
22. Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23. Łagodność, wstrzemięźliwość.
(BW)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-08-31, 23:35   

Iwona napisał/a:
olus napisał/a:
Iwona napisał/a:
olus napisał/a:
Ja też nie znam.Widziałem osoby mówiące językami(na filmach) ale bardziej
to przypomina chorobę psychiczną niż jakiś dar.Który nic ze sobą nie niesie poza jakimiś dziwnymi doznaniami "duchowymi" :roll:

Wiem, że na filmach różnie to może wyglądać. Ale nie znacie tego więc nie wiecie. Więc nie osądzajcie tego co nie znacie. Znajomy kiedyś był w Kanadzie na takiej modlitwie i tam dwóch chłopaków zaczęło chwalić Boga po polsku mimo, że nigdy naszego języka się nie uczyli. Ale znam też inne przypadki. Wiele z nich sama widziałam. Ale to samo przez się nie przychodzi. To przychodzi na modlitwie. Chcesz wielbić Boga. Przychodzą Ci na myśl słowa, których nigdy nie znałeś, ale czujesz silną potrzebę wypowiadania ich. A później się okazuje, że to słowa z jakiegoś języka. Modlisz się np. "Panie Boże dziękuję Ci za to co robisz, Ty jesteś wielki itp" i to do Boga kierujesz, a słowa są nie polskie. To trwa z 5-10 minut, czasem dłużej, a później wszystko się kończy, a w sercu rodzi się takie dziwne, ale piękne uczucie miłości, jakby wszystkie problemy odeszły a narodziła się ulga, poczucie łaski i miłości Bożej, tego nie da się opisać w słowach. To jest piękne. Ale nie można skupiać się tylko na widzialnych znakach.

a co po Polsku nie zrozumie?
Bezsens i tyle.

Bezsens dla Ciebie, ale wszelkie takie dary, znaki miały towarzyszyć głoszeniu prawdziwej Dobrej Nowiny.


Bezsens i brednia która nic ze sobą nie niesie.
Co z tego że będziesz sobie bredziła coś pod nosem jak nikt tego nie zrozumie?
To nie jest dar tylko wymysł,mamrotanie,brednia ktora nie niesie ze sobą ŻADNEJ
korzyści.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-01, 10:18   

nike napisał/a:
Iwona, Więc jak jest proroctwa ustaną, czy nie ustana? A jeżeli chodzi o miłość, to nie jest dar ducha,taki o jakim jest temat, tylko Owoc Ducha wynikający z naszego charakteru im bardziej krystalizujemy swój charakter na wzór i podobieństwo Jezusa Pana, tym mamy większa miłość. Owoce ducha to nie tylko miłość, miłość jest najważniejszym owocem, ale jeżeli nie będziemy mieć wyrobionych innych owoców nie będziemy tez posiadać miłości bezinteresownej miłości agape.

Owoce ducha
Gal. 5:22-23
22. Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23. Łagodność, wstrzemięźliwość.
(BW)

Ale dary przynoszą owoce
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13665
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 444/608
 73%
Wysłany: 2014-09-01, 10:28   

Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Iwona, Więc jak jest proroctwa ustaną, czy nie ustana? A jeżeli chodzi o miłość, to nie jest dar ducha,taki o jakim jest temat, tylko Owoc Ducha wynikający z naszego charakteru im bardziej krystalizujemy swój charakter na wzór i podobieństwo Jezusa Pana, tym mamy większa miłość. Owoce ducha to nie tylko miłość, miłość jest najważniejszym owocem, ale jeżeli nie będziemy mieć wyrobionych innych owoców nie będziemy tez posiadać miłości bezinteresownej miłości agape.

Owoce ducha
Gal. 5:22-23
22. Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23. Łagodność, wstrzemięźliwość.
(BW)

Ale dary przynoszą owoce


Jakie owoce? Proszę o teksty oki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-01, 10:33   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
nike napisał/a:
Iwona, Więc jak jest proroctwa ustaną, czy nie ustana? A jeżeli chodzi o miłość, to nie jest dar ducha,taki o jakim jest temat, tylko Owoc Ducha wynikający z naszego charakteru im bardziej krystalizujemy swój charakter na wzór i podobieństwo Jezusa Pana, tym mamy większa miłość. Owoce ducha to nie tylko miłość, miłość jest najważniejszym owocem, ale jeżeli nie będziemy mieć wyrobionych innych owoców nie będziemy tez posiadać miłości bezinteresownej miłości agape.

Owoce ducha
Gal. 5:22-23
22. Owocem zaś Ducha są: miłość, radość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, dobroć, wierność,
23. Łagodność, wstrzemięźliwość.
(BW)

Ale dary przynoszą owoce


Jakie owoce? Proszę o teksty oki.

Jeśli jakiś dar otrzymało się to wie się, że on np. umocnił w nas miłość, wierność bo to widać w życiu
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 14