FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ ?
Autor Wiadomość
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-08-20, 14:33   

Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Nie masz pojęcia ile spraw z Biblii, z religii innych stało się dla mnie jasne w świetle fizyki/mechaniki kwantowej.

Możesz podzielić się z nami jakąś taką sprawą?

Nie ufam ci, więc niczym osobistym nie będę się dzielić.
Cokolwiek bym napisała i tak mnie wyśmiejesz lub jeszcze gorzej.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2022-08-20, 14:43   

Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Nie masz pojęcia ile spraw z Biblii, z religii innych stało się dla mnie jasne w świetle fizyki/mechaniki kwantowej.

Możesz podzielić się z nami jakąś taką sprawą?

Nie ufam ci, więc niczym osobistym nie będę się dzielić.
Cokolwiek bym napisała i tak mnie wyśmiejesz lub jeszcze gorzej.

I co z tego wynika? A no to,że gdybyś coś wiedziała konkretnego, to byś nam przekazała, ale skoro nic nie wiesz, to i nic nie potrafisz przekazać.

Jeżeli obserwujemy cząsteczki, to je widzimy, a jak nie obserwujemy to one nie działają, i jak się to ma do BOGA.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2022-08-20, 14:46   

Wiesława napisał/a:
Sami fizycy nie mogą wyjść ze zdumienia, jakie fizyka kwantowa OBJAWIA prawdy o świecie.

Nie trzeba być fizykiem, aby złożoność i zależność praw kierującym światem zdumiewała.
Ludzkość cały czas odkrywa coś, co istnieje od początku, a dopiero teraz zostaje odkrywane przez ludzi.
A to akurat nie dziwi, ponieważ tak sobie upodobał Stwórca:
Dn 12:4 BT5 "Ty jednak, Danielu, ukryj słowa i zapieczętuj księgę aż do czasów ostatecznych. Wielu będzie dociekało, by pomnożyła się wiedza."

Jak na razie to podpatrujemy to, co możemy podpatrzeć, co Stwórca pozwala nam odkryć i wykorzystać w różnym celu.
To nie bezosobowa fizyka objawia, lecz ludziom dane jest poznać prawa istniejące od początku.
Ze zwykłego kamienia- no trochę przesadzam- z jego struktury krystalicznej, stworzyliśmy procesory.
Można powiedzieć, że nauczyliśmy kamień, aby dokonywał bardzo skomplikowanych obliczeń, aby zapamiętywał zdjęcia, filmy, aby wykonywał za nas bardzo wiele zadań.
Na powierzchni porównywalnej z małym paznokciem, a grubości rzędu mikronów, przechowywana jest niepojęta ilość informacji- a to tylko ładunek elektryczny, lub jego brak...
Takich komórek są biliony w jednej karcie SD.

Jest to zaledwie marny przedsmak tego, co Bóg udostępni, czyli pozwoli poznać ludzkości, gdy już oduczą się zabijać, wykorzystywać innych, gdy pozbędą się egoizmu i zaczną kierować się wyłącznie Sprawiedliwością.
Z niecierpliwością oczekuję Jego Królestwa, o które bez ustanku modlę sie!
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-08-20, 14:51   

nike napisał/a:
Ja też bardzo bym chciała cośkolwiek usłyszeć, jak się ma fizyka kwantowa do Boga i Biblii.

I co z tej wiedzy wynika, lub wyniknie?

Jeśli naprawdę chcesz liznąć ten temat chętnie na teraz podam kilka krótkich, ogólnych artykułów. Mogę też na YT namiar dać, a także polecić wykłady (niektóre słuchałam, innych jeszcze nie). Mogę też podać tytuły i autorów książek, które mam i czytałam.
Jeszcze też mogę podpowiedzieć, że wystarczy wpisać w wyszukiwarkę na przykład: Bóg a fizyka kwantowa, wiara a fizyka kwantowa, Biblia a fiz.kw. itp. i samemu zobaczyć co w trawie piszczy.

Przykładowe i pierwsze z brzegu: https://www.salon24.pl/u/...fizyka-kwantowa

https://www.youtube.com/watch?v=Cz1FqCen3lE
https://www.bing.com/vide...etail&FORM=VIRE Tu są wykłady ks. prof. Michała Hellera i prof. Krzysztofa Meissnera oraz innych.

Z autorów i książek polecam ciekawe rozważania w kilku książkach M.Hallera;
wspaniałe książki o modlitwie, metafizyce, Biblii w świetle teorii kwantowej autorstwa Gregga Bradena https://lubimyczytac.pl/autor/50543/gregg-braden


książki https://lubimyczytac.pl/autor/47278/rupert-sheldrake


oraz naszą polską uczoną biolog, inżynier https://lubimyczytac.pl/autor/132350/danuta-adamska-rutkowska

Na mnie pierwsze i największe wrażenie zrobiła książka z lat 70-tych, wielokrotnie wznawiana "Tao fizyki", którą polecam.
Jak już to ogarniecie, wtedy możemy przejść do osobistych zwierzeń.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-08-20, 15:09   

nike napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Henryk napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Nie masz pojęcia ile spraw z Biblii, z religii innych stało się dla mnie jasne w świetle fizyki/mechaniki kwantowej.

Możesz podzielić się z nami jakąś taką sprawą?

Nie ufam ci, więc niczym osobistym nie będę się dzielić.
Cokolwiek bym napisała i tak mnie wyśmiejesz lub jeszcze gorzej.

I co z tego wynika? A no to,że gdybyś coś wiedziała konkretnego, to byś nam przekazała, ale skoro nic nie wiesz, to i nic nie potrafisz przekazać.

Jeżeli obserwujemy cząsteczki, to je widzimy, a jak nie obserwujemy to one nie działają, i jak się to ma do BOGA.

Dopiero teraz zauważyłam twój wpis. I bardzo żałuję, że odpowiedziałam ci linkami i długim postem powyżej.
Dyskusja z Henrykiem i z tobą też :-( sprowadza się do jednego "a nie mówiłam" :-x
Was nie interesuje co mam, co ktokolwiek ma do powiedzenia. Aż już mnie kusiło, aby w sposób osobisty jednak podejść do sprawy. Dobrze, że się powstrzymałam, bo mielibyście używanie. Zawiodłam się, ale zdziwiona nie jestem. :-/
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
Ostatnio zmieniony przez Wiesława 2022-08-20, 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2022-08-20, 15:41   

Wiesława napisał/a:
Zawiodłam się, ale zdziwiona nie jestem. :-/

I dobrze.
Przecież pisała byś jak to "fizyka kwantowa" udowadnia istnienie po śmierci ciała nieśmiertelnej i świadomej duszy...
A ona inkarnuje do innego ciała.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-08-20, 16:53   

Henryk napisał/a:
Przecież pisała byś

Jako wybitny znawca mojej osoby może sam napisz, co ja chciała, napisać...

Nie, nie to miałam na myśli. Chciałam napisać o modlitwie i cudach w świetle fizyki.
Nie jesteś dobrym człowiekiem, a dobrym chrześcijaninem na pewno nie jesteś. Może w świetle wyłącznie ST znalazłbyś poklask tamtego boga. Natomiast z Chrystusem Jezusem i Jego naukami nie jest ci po drodze. Jesteś przykładem człowieka, z którego nie należy brać przykładu.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2022-08-20, 17:17   

Nie żałuj, bo te akurat linki, nie są żadną nowością, dla mnie, doskonale je znam i nie widzę w nich, ani Boga, ani Biblii.
A to ,że każdy człowiek ma własną wolę daną od Boga, to już ponad 4000 lat przed naszą erą Adam wiedział, to co za nowość, fizyka kwantowa tutaj udowadnia?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2022-08-20, 18:32   

Fizyki kwantowej nie da się zrozumieć to jest teoria w oparciu o matematykę i to tam wszystko się zgadza, na głowę to co potwierdza doświadczenie nie jest już na logikę i intuicję. Duchowość to jest co jest niewidzialne i pozazmysłowe (fizyczne). Nawet z poziomu fizyczności możemy zobaczyć głębię bożej mądrości. Otóż tak się złożyło, ze przed wojną we Lwowie zebrała się grupa polskich matematyków, którzy stworzyli i rozwinęli wiedzę w obrębie teoretycznych pojęć matematyczno fizycznych sięgających granic materii Stefan Banach rozwinął zakres pojęć topologicznych. Udowodnił że świat nie kończy się na przestrzeni trójwymiarowej. Można łatwo zauważyć patrząc przez pryzmat jego prac że nasz świat zanurzony jest co najmniej w przestrzeni czterowymiarowej, które dla naszych zmysłów jest niewidzialna tak jak rzeczywistość duchowa która nas otacza. Stanisław Mazur stał się wybitnym polskim cybernetykiem. Czyli rozwinął naukę o sterowaniu czyli zarządzaniu. Ta nauka stanowi o procesach i zależnościach między jednostkami autonomicznymi nadaje właściwy kierunek rozwoju. W liście do Koryntian Paweł powołuje się na cybernetykę. Stanisław Ulm po okresie lwowskim wylądował w Los Alamos pracując nad zamianą masy w energię. Patrząc na dokonania tych naukowców widzimy że świat materialny pocałował się z rzeczywistością niewidzialną (energia) Pieczęcią nad tym jest fizyka kwantowa
Ostatnio zmieniony przez Henryk Suchecki 2022-08-20, 18:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2022-08-20, 18:39   

nike napisał/a:
Nie żałuj, bo te akurat linki, nie są żadną nowością, dla mnie, doskonale je znam i nie widzę w nich, ani Boga, ani Biblii.
A to ,że każdy człowiek ma własną wolę daną od Boga, to już ponad 4000 lat przed naszą erą Adam wiedział, to co za nowość, fizyka kwantowa tutaj udowadnia?

Tu pokazałaś swoją prawdziwą naturę.
Udawałaś, że nic nie wiesz, podpuszczałaś mnie po ta, abym się otworzyłą, a wtedy... :cry:
Skoro fizyka kwantowa nic nie udowadnia, to faktycznie. Siedź ze swoją starą biblią w kącie i czekaj na królestwo nieba na ziemi, a w międzyczasie pośpij.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 481 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7111
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5510/7220
 76%
EXP: 56/373
 15%
Wysłany: 2022-08-20, 19:11   

Henryk Suchecki napisał/a:
Otóż tak się złożyło, ze przed wojną we Lwowie zebrała się grupa polskich matematyków, którzy stworzyli i rozwinęli wiedzę w obrębie teoretycznych pojęć matematyczno fizycznych sięgających granic materii Stefan Banach rozwinął zakres pojęć topologicznych. Udowodnił że świat nie kończy się na przestrzeni trójwymiarowej. Można łatwo zauważyć patrząc przez pryzmat jego prac że nasz świat zanurzony jest co najmniej w przestrzeni czterowymiarowej, które dla naszych zmysłów jest niewidzialna tak jak rzeczywistość duchowa która nas otacza.

Henryku, ciekawym jest to co piszesz.
Polska wydała wielu wybitnych matematyków.
Nie mniej z tego co pamiętam, to aby opisać choćby położenie punktu w przestrzeni, to potrzebujemy nie tylko trzy wymiary: długość, szerokość i wysokość względem punktu odniesienia, ale także dokładny czas. Te cztery wymiary nazywamy czasoprzestrzenią.
Problem stanowi jednak nieszczęsny punkt odniesienia.
Czy jest to środek ziemi, czy słońce, środek układu słonecznego, czy środek naszej galaktyki?
A może coś... poza przestrzenią?
A co z czasem, skoro i on jest względny? :-?

Niektórzy fizycy doliczyli się podobno już 26 wymiarów…
Ale to wszystko są… teorie, które jutro będą oczywiście inne.

Względność czasu możemy w praktyce wykorzystać choćby w nawigacji GPS.
Ps:
Wykorzystujemy już w praktyce. Gdyby nie ta względność czasu nie mieli byśmy nawigacji satelitarnej...
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2022-08-20, 21:28   

Wiesiu gdybyś więcej wiedziała ode mnie na ten temat, to jestem pewna,że pochwaliła byś się, chodzi mi wyłącznie o mechanikę kwantową i Boga i o nic mi więcej nie chodzi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2022-08-21, 08:08   

Na przestrzeni dziejów widzimy że człowiek który nie narodził się na nowo ,nie odnowił swojego umysłu (przykład Paweł z Tarsu) jego życie to destrukcja i dążenie do niej. Zauważmy że ludzie budują miejsca zamieszkania a potem przychodzą inni ludzie i to wszystko niszczą (wojna)i tak nasze życie kręci się wokół tego by zbudować sobie miejsce schronienia, a jak to osiągnie to przychodzi już starość i odchodzi. Potem przychodzi szarańcza i to niszczy by dzieci z tego nie korzystały. Patrz, Warszawa ile razy było palone i budowane, Teraz jest już tylko gorzej bo ten człowiek ma atom i przyjdzie chwila gdy to wszystko wysadzi w powietrze, Dlaczego? Bo tak robił zawsze taka jest jego nieodnowiona natura, będąc w rękach przeciwnika nie umie inaczej. Więc nasza planeta jest przeznaczona dla ognia. Ale po transformacji na nowej już fizyczności zarządzającym będzie człowiek chodzący z Bogiem ten z odnowionym umysłem , czyli ci wszyscy którzy są wywoływani by stanowić oblubienicę , to jest gwarancją na przyszłość wieczną ze wszystko będzie szło zawsze we właściwym kierunku
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2022-08-21, 08:12   

A cz to czasami nie jest za późno Oblubienicę wybierać?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2022-08-21, 08:20   

nike napisał/a:
A cz to czasami nie jest za późno Oblubienicę wybierać?
nie wiem czy rozumiem właściwie twoje pytanie. Ale jak za późno? pirwszym członkiem oblubienicy jak mniemam był Szczepan potem inni , może za naszego życia będzie ten ostatni , który wejdzie i zamknie drzwi.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 14