FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ ?
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-26, 19:57   

nike napisał/a:

Jezus żeby mu uwierzyli, przybrał ciało ludzkie nawet z ranami, inaczej przecież nie uwierzyli by ,że zmartwychwstał. Zauważ przechodził przez ścianę zjawiał się i mówi POKÓJ WAM czy kiedy był człowiekiem czynił takie cuda?
Ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa w niebie, chyba ten tekst znasz.

Ale gdzie napisano że MATERIALIZOWAŁ/DEMATERIALIZOWAŁ?
A dlaczego np nie teleportował z ciałem?To tylko interpretacja.
Ciało i krew to idiom Żydowski oznaczający grzeszne ciało.
I takie ciało nie odziedziczy życia wiecznego.
Cytat:
A skąd wiesz,że tego ducha posiadasz? I gdzie jest o tym duchu w Biblii?

W każdym wierzącym mieszka Duch św
i jest jego świątynią.Jeśli nie masz
Ducha św to .zostaniesz potępiona,

Cytat:
Tak jak tekst w poprzednim moim poście mówi JEST CIAŁO ZMYSŁOWE I JEST CIAŁO DUCHOWE

Inne przekłady oddają to na ciało podległe duchowi
i to jest zgodne z szerszym kontekstem biblii.
Pan Jezus miał materialne ciało po
zmartwychwstaniu i zaprzeczył
że jest duchem.

Cytat:
Z jakiego powodu? Uważasz,że należysz do Oblubienicy Chrystusowej? Kto więc będzie mieszkał na ziemi skoro wszyscy są Oblubienicą i wybierają się do NIEBA ?

Nikt nie wybiera się do nieba.
Każdy wierzący będzie żył z Panem Jezusem
wiecznie na ziemi.Stadko się trochę powiększyło :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-07-26, 20:24   

Olus napisał/a:
Ale gdzie napisano że MATERIALIZOWAŁ/DEMATERIALIZOWAŁ?

Nie wszystko jest napisane jak kawa na ławę, Bóg dał nam jeszcze rozum.
Zauważ kiedy przyszli aniołowie do Abrahama powiedzieć mu, że Sara urodzi syna, czy w księdze Mojżesza jest napisane,że się aniołowie zmaterializowali? Przecież Abraham ich widział oni jedli, byli w tych godzinach ludźmi.
Kiedy aniołowie przed potopem brali sobie ziemianki za "żony" płodzili z nimi dzieci, czy jest napisane,że sie materializowali? Jeszcze kilka przykładów mogę ci podać, ale je znasz.
Olus napisał/a:
Ciało i krew to idiom Żydowski oznaczający grzeszne ciało.
I takie ciało nie odziedziczy życia wiecznego.

Nie zupełnie, bo z ciałem ludzkim nier pójdziesz do nieba, bo ciało ludzkie ma potrzeby, chociażby jedzenia, wydalania itp.
Musisz stać się duchem dopiero możesz iść do nieba.
Olus napisał/a:
W każdym wierzącym mieszka Duch św

To według mnie dotyczy Oblubienicy Chrystusowej, to oni byli spładzani do nowej natury przez DŚw. i stawali się NOWYM STWORZENIEM.
My co najwyżej jesteśmy OŚWIECANI DUCHEM ŚWIĘTYM,
Olus napisał/a:
Jeśli nie wierzyszto nie masz Ducha i zostanieszpotępiona.

Ale ostro jak z dubeltówki :-D
Olus napisał/a:
Inne przekłady oddają to na ciało podległe duchowi
i to jest zgodne z szerszym kontekstem biblii.

JAKIE b o w tej chwili mi dostępne NIE.

1 Kor 15:44 obsianych ciało umysłowy wzrostu ciało duchowy Jest ciało umysłowy jest ciało i duchowy
1 Kor 15:44 G4687 G4983 G5591 G1453 G4983 G4152 G2076 G4983 G5591 G2076 G4983 G2532 G4152

Olus napisał/a:
Pan Jezus miał materialne ciało po zmartwychwstaniu i zaprzeczył
że jest duchem

Nie zaprzeczył tylko nie ujawnił prawdy bo by go po prostu nie słuchali i nie uwierzyli, a jak pokazał rany, to uwierzyli, i co do nieba poszedł w ciele z ranami TAK?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-26, 21:35   

Cytat:
Nie zaprzeczył tylko nie ujawnił prawdy bo by go po prostu nie słuchali i nie uwierzyli, a jak pokazał rany, to uwierzyli, i co do nieba poszedł w ciele z ranami TAK?
_________________


Jezus to Prawda ,czy mógłby powiedzieć że duchem nie jest bo ma kości i ciało ??
Przecież to brzmi jak zaprzeczenie.
Nie rozumiem.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-26, 22:53   

Cytat:
Ale ostro jak z dubeltówki :-D

Poprawiłem przed Twoim postem mój wpis.
.Jeśli nie masz
Ducha św to.zostaniesz potępiona,


Cytat:
Nie wszystko jest napisane jak kawa na ławę, Bóg dał nam jeszcze rozum.

No właśnie.To tylko Twoja interpretacja.
Cytat:
Zauważ kiedy przyszli aniołowie do Abrahama powiedzieć mu, że Sara urodzi syna, czy w księdze Mojżesza jest napisane,że się aniołowie zmaterializowali? Przecież Abraham ich widział oni jedli, byli w tych godzinach ludźmi.

Bo może nimi byli :-P
Cytat:
Kiedy aniołowie przed potopem brali sobie ziemianki za "żony" płodzili z nimi dzieci, czy jest napisane,że sie materializowali? Jeszcze kilka przykładów mogę ci podać, ale je znasz.

Bo może to byli ludzie.
Cytat:

To według mnie dotyczy Oblubienicy Chrystusowej, to oni byli spładzani do nowej natury przez DŚw. i stawali się NOWYM STWORZENIEM.
My co najwyżej jesteśmy OŚWIECANI DUCHEM ŚWIĘTYM,

Każdy wierzący nim się staje.
Jeśli tylko zostałaś oświecona
i nie przyjęłaś Pana Jezusa to gehenna.
Cytat:
Nie zaprzeczył tylko nie ujawnił prawdy bo by go po prostu nie słuchali i nie uwierzyli, a jak pokazał rany, to uwierzyli, i co do nieba poszedł w ciele z ranami TAK?

Oczywiście że zaprzeczył.
Powiedział że duch ciała nie ma
i jeszcze zjadł rybkę żeby była jasność.
Cytat:
JAKIE b o w tej chwili mi dostępne NIE.
b


(44) sieje się ciało podległe zmysłom - powstaje ciało podległe duchowi. Jeżeli istnieje ciało podległe zmysłom, to musi również istnieć ciało podległe duchowi. (45) Tak zresztą zostało napisane: "Pierwszy człowiek Adam stał się żywą istotą", a ostatni Adam tym, który daje nowe życie duchowe. (46) Życie podległe duchowi nie występuje pierwsze, lecz pojawia się dopiero po życiu podległym zmysłom. (47) (Biblia Poznańska)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-07-27, 11:18   

GDZIE BĘDZIE PRZYSZŁA LUDZKOŚĆ? Z Bogiem, a czy to ważne gdzie zechce Bóg nas umieścić? Ważne, że z Nim :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-27, 14:23   

Powiem szczerze że ziemia mi się nawet podoba..
Taka zielona,jest woda,świeci słoneczko itd.. :)
A niebo to jedna wielka niewiadoma :-D
Gdyby Bóg mnie się spytał gdzie
chcesz iść to bym odpowiedział
zostaje..Oczywiście na wieczność :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-07-27, 15:53   

Olus napisał/a:
Gdyby Bóg mnie się spytał gdzie
chcesz iść to bym odpowiedział
zostaje..Oczywiście na wieczność :-D


To sie cieszę,że tak mówisz, bo ja bez pytania Boga i zawracania mu głowy, jeżeli wstanę z grobu i wytrwam do końca Tysiąclecia zostanę na wieczne czasy w KRÓLESTWIE BOGA NA ZIEMI bo na niebo to zasłużyli sobie ludzie, mordowani za wiarę paleni na stosach, prześladowani w okrutny sposób, a ja co przeszłam? Na kolanach powinnam dziękować BOGU i prosić go o ziemię. Grzechem jest wywyższać się i myśleć o niebie, za co olusie chcesz do nieba? Co dobrego zrobiłeś na NIWIE PAŃSKIEJ?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-27, 16:01   

Cytat:
Co dobrego zrobiłeś na NIWIE PAŃSKIEJ?
_________________


Uwierzyłem w Tego któregoś posłał...to zapewne by Bogu wystarczyło :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-07-27, 16:17   

Cytat:
Grzechem jest wywyższać się i myśleć o niebie, za co olusie chcesz do nieba? Co dobrego zrobiłeś na NIWIE PAŃSKIEJ?

Ale my nic nie możemy zrobić dla naszego zbawienia :) ŻADNE STARANIA nie będą godne życia wiecznego. Możemy zrobić JEDNO-UWIERZYĆ.
Łaska, w końcu ŁASKĄ ZBAWIENI JESTESMY.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-27, 16:29   

nike napisał/a:
Olus napisał/a:
Gdyby Bóg mnie się spytał gdzie
chcesz iść to bym odpowiedział
zostaje..Oczywiście na wieczność :-D


To sie cieszę,że tak mówisz, bo ja bez pytania Boga i zawracania mu głowy, jeżeli wstanę z grobu i wytrwam do końca Tysiąclecia zostanę na wieczne czasy w KRÓLESTWIE BOGA NA ZIEMI bo na niebo to zasłużyli sobie ludzie, mordowani za wiarę paleni na stosach, prześladowani w okrutny sposób, a ja co przeszłam? Na kolanach powinnam dziękować BOGU i prosić go o ziemię. Grzechem jest wywyższać się i myśleć o niebie, za co olusie chcesz do nieba? Co dobrego zrobiłeś na NIWIE PAŃSKIEJ?


Ale wiesz..ja wierze że każdy będzie żył wiecznie tutaj :-P
Tak se tylko napisałem że mi to bardzo pasuje :-D
Jakieś duchowe niebiańskie egzystowanie itd
mi się nie bardzo widzi..


Łotr który uwierzył w "ostatniej chwili" będzie
w tym samym miejscu co ludzie którzy
zginęli śmiercią męczeńska.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-07-27, 17:45   

Serdunio napisał/a:
Uwierzyłem w Tego któregoś posłał...to zapewne by Bogu wystarczyło :)

To dlaczego apostołowie doświadczali prześladowań? Przecież uwierzyli w Boga, czyżby to Bogu nie wystarczyło? A nasza wiara wystarczy?
bartek212701 napisał/a:
Ale my nic nie możemy zrobić dla naszego zbawienia :) ŻADNE STARANIA nie będą godne życia wiecznego. Możemy zrobić JEDNO-UWIERZYĆ.
Łaska, w końcu ŁASKĄ ZBAWIENI JESTESMY.

Więc dla nas jest ziemia, proste? :-D
Olus napisał/a:
Ale wiesz..ja wierze że każdy będzie żył wiecznie tutaj :-P
Tak se tylko napisałem że mi to bardzo pasuje :-D
Jakieś duchowe niebiańskie egzystowanie itd
mi się nie bardzo widzi..

Też tak myślę. :-D
Olus napisał/a:
Łotr który uwierzył w "ostatniej chwili" będzie
w tym samym miejscu co ludzie którzy
zginęli śmiercią męczeńska.

NIE,łotr będzie razem z nami.
Jeśli chodzi o tę śmierć męczeńska, to ja wiem,że np: apostoł Jan zmarł śmiercia naturalna i wielu z klasy oblubienicy zmarło śmiercią naturalną,ale ci ludzi czymś zasłużyli na niebo, bo pracowali na niwie pańskiej, a my co robimy? M<nie np: i moją rodzine bardzo katolicy rzymscy prześladowali, ale to nie było prześladowanie,żeby iść do nieba, opamiętajmy się.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-07-27, 17:49   

nike napisał/a:
Więc dla nas jest ziemia, proste?

Ja nie sądzę, ze niebo, ja nie sądzę również, że ziemia, ja twierdze, ze dla nas jest NOWA ZIEMIA I NOWE NIEBO, które będzie JEDNYM, bo nike, jak czytałas Biblię, to dobrze wiesz, że NOWE JERUZALEM ZSTĄPI Z NIEBA NA ZIEMIĘ :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-07-27, 17:49   

Cytat:
Też tak myślę. :-D

hmm wierzysz że cała ludzkość będzie
żyła wiecznie tutaj na ziemi? :-P
Bo ja to napisałem..
Cytat:

NIE,łotr będzie razem z nami.
Jeśli chodzi o tę śmierć męczeńska, to ja wiem,że np: apostoł Jan zmarł śmiercia naturalna i wielu z klasy oblubienicy zmarło śmiercią naturalną,ale ci ludzi czymś zasłużyli na niebo, bo pracowali na niwie pańskiej, a my co robimy? M<nie np: i moją rodzine bardzo katolicy rzymscy prześladowali, ale to nie było prześladowanie,żeby iść do nieba, opamiętajmy się.

Oj chyba jednak tak nie wierzysz ;-)
Nikt nie wypracował sobie zbawienia.
Każdy jest zbawiony łaską przez wiarę :-P
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-07-27, 18:19   

bartek212701 napisał/a:
Ja nie sądzę, ze niebo, ja nie sądzę również, że ziemia, ja twierdze, ze dla nas jest NOWA ZIEMIA I NOWE NIEBO, które będzie JEDNYM, bo nike, jak czytałas Biblię, to dobrze wiesz, że NOWE JERUZALEM ZSTĄPI Z NIEBA NA ZIEMIĘ

To jeszcze więcej chcesz heheh.
Ap 21:2 bg "A ja Jan widziałem ono święte miasto, Jeruzalem nowe, zstępujące z nieba od Boga zgotowane, jako oblubienicę ubraną mężowi swemu."


Obj.21: 2 Miasto święte
=> Rząd Chrystusowy
Jerozolimę nową => nowe niebiosa, Kościół w chwale i władzy królewskiej, duchowy, niewidzialny dla ludzi, jednak pełny władzy. Figurowana przez istotną Jerozolimę.
Zstępującą => " Przyjdź Królestwo Twoje " . Królestwo już zstępuje i stopniowo przychodzi do władzy tak, że ostatecznym wynikiem będzie wykonywanie woli Bożej tak jak to jest w niebie.
Dla męża swego => " Bom was zaręczył jednemu mężowi, abym mógł was przedstawić jako czyste dziewice Chrystusowi " . - 2Kor. 11, 2.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-07-27, 18:29   

nike napisał/a:
To jeszcze więcej chcesz heheh.

Chcę tego co obiecał Bóg, a obiecał własnie przeminięcie starego, ma być NOWA ZIEMIA I NOWE NIEBO - JEDNOŚĆ, niektórzy nawet w raju chcą hierarchii, oraz lepszych i gorszych, ale Jezus o tym nie mówił :) Skoro jedni pójdą do nieba, a inni zostaną na Ziemi, to gdzie ta równość? Nie ma, a Bóg jest jak władca ziemski, który również patrzy na hierarchię
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13