FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Do trynitarian.
Autor Wiadomość
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-07, 00:24   Do trynitarian.

Poproszę o wersety biblijne, które waszym zdaniem jasno dowodzą, że istnieje Trójca Święta.
Takie, które zmuszą mnie przyznania się do błędu.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-07, 00:51   Re: Do trynitarian.

Wasiczek napisał/a:
Poproszę o wersety biblijne, które waszym zdaniem jasno dowodzą, że istnieje Trójca Święta.
Takie, które zmuszą mnie przyznania się do błędu.



Wersety* podawane na poparcie tej definicji (Trójcy):

Rdz 1,26 - Uczyńmy człowieka...
Iz 35:4-5, On sam przychodzi, by zbawić was...
Mt 4:5-7 - Kuszenie Jezusa
Mt 16:16, Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego...
Mt 26:63-65, Czy Ty jesteś Mesjasz, Syn Boży
Łk 10:22, Ojciec mój przekazał Mi wszystko...
Jana 1:1, Bogiem było Słowo...
Jana 5:23: aby czcili (szanowali) Syna...
Jana 14:9 - Pokaż nam Ojca...
Jana 14:10 - Jezus w Ojcu
Jana 14:14 - O cokolwiek prosić mnie będziecie
Jana 20:28, Tomasz Mu odpowiedział: Pan mój i Bóg mój!
Dz 3:6-9, W imię Jezusa Chrystusa Nazarejczyka...
Dz 7:59, Panie Jezu, przyjmij ducha mego...
Dz 9:14, którzy wzywają Twego imienia....
Dz 10:36, On to jest Panem wszystkich.
Dz 10:42, że Bóg ustanowił Go sędzią żywych ...
Dz 20:28, Kościołem Boga, który On nabył własną krwią...
Rz 9:5 - Bóg ponad wszystkim
Rz 10:13, kto wezwie imienia Pańskiego...
Ef 5:14: A zajaśnieje ci Chrystus...
Flp 2:6, Który chociaż był w postaci Bożej...
Kolosan 2:9, bo w nim zamieszkuje całe wypełnienie boskości cieleśnie
1 Tm 2:5, Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik ...
Hebr 1:5, Ja mu będę ojcem...



:-D

a tak powaznie :)

1. W Biblii nie występuje termin Trójca ani trójjedny (to terminy wymyślone przez człowieka)

2. W Biblii nie występuje definicja Trójcy (to definicja stworzona przez człowieka)

3. W Biblii nie ma ani jednego wersetu odnoszącego się bezpośrednio do Trójcy.
Żaden werset nie wskazuje bezpośrednio na relacje opisane w tej definicji.
Podawane wersety zwolenników Trójcy , nie podają wersetów na udowodnienie zależności miedzy trzema Bytami (Bóg prawdziwy, Jezus, Duch Święty).


http://bibliainfo.wordpre...ietle-biblii-2/
http://archiwumzwiastuna....rojcy/#more-545
http://www.biblia.start24.eu/341-Trojca-.html

Made in Jahwistan :)
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-07, 14:46   

Zgubiłeś coś olus

Izajasz 9
(5) Albowiem Dziecię nam się narodziło, Syn został nam dany, na Jego barkach spoczęła władza.
Nazwano Go imieniem: Cudowny Doradca, Bóg Mocny, Ojciec wieczności, Książę Pokoju.
(6) aby rozpowszechniło się [Jego] panowanie
i pokój bez końca na tronie Dawida i w jego królestwie,
Aby utwierdzić go i wzmocnić poprzez prawo i sprawiedliwość
odtąd aż po wieczność gorliwość Jahwe Zastępów to sprawi.

===========================================
Izajasza 48, 12-13
(12) Słuchaj mnie Jakubie i ty, Izraelu, wezwany przeze mnie! Jam to jest, Ja jestem Pierwszy, Ja także Ostatni. (13) To moja ręka kładła fundamenty ziemi, a prawica moja rozpięła niebiosa. Gdy Ja je wezwę stawią się od razu

(Ap 1,3-8)
(4) Jan siedmiu zborom, które są w Azyi. Łaska wam i pokój niech będzie od tego, który jest i który był, i który przyjść ma; i od siedmiu duchów, którzy są przed oblicznością stolicy jego; (5) I od Jezusa Chrystusa, który jest onym świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i książęciem królów ziemi; który nas umiłował i omył nas z grzechów naszych krwią swoją; (6) I uczynił nas królami i kapłanami Bogu, Ojcu swemu; jemuż niech będzie chwała i moc na wieki wieków. Amen. (7) Oto idzie z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, i ci, którzy go przebili; i narzekać będą przed nim wszystkie pokolenia ziemi. Tak, Amen. (8) Jam jest Alfa i Omega, początek i koniec, mówi Pan, który jest i który był, i który przyjść ma, on Wszechmogący.

Ap 1, 17-18
(17) A gdym go ujrzał, upadłem do nóg jego jako martwy. I włożył prawą rękę swoję na mię, mówiąc mi: Nie bój się! Jam jest on pierwszy i ostatni, (18) I żyjący; a byłem umarły, a otom jest żywy na wieki wieków. I mam klucze piekła i śmierci.

Ap 2, 8
(8) A Aniołowi zboru Smyrneńskiego napisz: To mówi pierwszy i ostatni, który był umarł i ożył:


Ap 22, 12-13
(12) A oto przychodzę rychło, a zapłata moja jest ze mną, abym oddał każdemu według uczynków jego. (13) Jam jest Alfa i Omega, początek i koniec, pierwszy i ostateczny.


Ap 22, 20
(20) Tak mówi ten, który świadectwo daje o tych rzeczach: Zaiste, przyjdę rychło. Amen. I owszem przyjdź, Panie Jezusie!
========================================================================

http://www.gotquestions.o...jca-Swieta.html
http://www.gotquestions.o...itarianizm.html

Może zainteresuje Cię drugi link, bo zaraz na początku padają takie słowa: Spotykamy się często z pytaniem: „Czy powinienem/ powinnam wierzyć w Trójcę, aby być zbawionym/ zbawioną? Odpowiedź brzmi: ‘tak’ i ‘nie’. Czy każda osoba, która chce być zbawiona musi w pełni rozumieć i zgadzać się z wszystkimi aspektami Trynitarianizmu? Nie. Czy są jakieś aspekty Trynitarianizmu, które odgrywają szczególną rolę w kwestii zbawienia? Tak.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-09-07, 14:47   

Nigdy, ale to nigdy nic sam od siebie nie powiedział Duch Święty, nigdy nie było go widać, nie chodził z uczniami, nigdy też nikt się do niego nie modlił, nie zwracał, nie karał i nie ganił nigdy ten Duch, poza tym, żydowska tradycja mówi, że jak coś nie ma imienia to nie żyje. Nie jest istotą żywą.
Jezus ma imię, Jehowa Bóg ma imię, Duch Święty imienia własnego nie posiada.

Mi to pokazuje, że Trójcy nie ma, co najwyżej mamy do czynienia z dwójcą :-P jesli mamy być dokładni. Natomiast Jezus zawsze podkreślał, że jest niższy, że będzie zawsze niższy i, że odda swoja władze mimo wszystko po pewnym czasie.

Mamy Boga JHWH, który udziela swego ŚWIĘTEGO DUCHA innym, oraz Jego Syna Jezusa, który dał nadzieje zbawienie.


Duch Święty został nazwany Pocieszycielem, sprawcą pocieszenia, zastanawiające, że został on posłany przez Jezusa do uczniów, do każdego z nas, czy nie można więc rozumieć go, jako nadziei, jako pewności wiary, jako ducha, który w nas jest i daje nam rozeznanie? To jest POCIESZENIE, że mamy pewność swojej wiary, czujemy siłę, moc, mamy wielką pewność tego, że wierzymy właściwie i to było zadanie dla DŚ.

:)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-07, 14:59   

I to pocieszenie mówi, naucza, objawia, nie można mu kłamać i można je zasmucić
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-09-07, 15:37   

Dlaczego nigdy nikt się do niego bezpośrednio nie zwrócił? Czemu ludzie z Biblii modlili się do Boga, zwracali do Jezusa i prosili o Ducha Świętego.
Ja się modlę i prosze 'Boże, dodaj mi sił, dodaj mi wiary w to co słuszne' i co, schodzi sobie taki człowiek Duch Święty i mi daje siebie?


Jezus zaprzeczył, że jest Bogiem powiedział, że nie słusznie młodzieniec nazywa go dobrym, bo dobry jest TYLKO Bóg, czyli Jezus Bogiem nie jest. Jest to ewidentne powiedzenie przez Niego NIE! Nie jestem Bogiem.

Bogu upodobało się z Jezusa zrobić niemal Boga, obdarzył Go taką chwałą, że dziś wielu ma Go za Boga, ale to błąd, sam o tym powiedział młodemu człowiekowi, który go Bogiem nazwał, bo nazwał Go dobrym.

Izajasza 9 polecam w tłumaczeniu Cylkova, NIETENDENCYJNYM.
Jezus jest PIERWSZYM I OSTATNIM stworzeniem Boga, nikt potem nie został stworzony przez Boga bezpośrednio, a za pośrednictwem Jezusa.
Księga Apokalipsy jest tak pogmatwana, że nie odczyta jej poprawnie nikt do końca świata :) jest wiele zapieczetowane, Nie wiemy co powiedziały grzmoty Janowi, bo Bóg zakazał tego spisywać. Jezus tu nazywany Bogiem, sam temu zaprzecza za życia ziemskiego.

Musimy czekać, wierzyć i mieć nadzieję :) pomimo ogólnej niezgody interpretacyjnej.
Łaczy nas jednak jedno- nadzieja :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-07, 15:56   

Cytat:
Zgubiłeś coś olus


Migdalka bojowo nastawiona :)

Cytat:
(Ap 1,3-8)
(4) Jan siedmiu zborom, które są w Azyi. Łaska wam i pokój niech będzie od tego, który jest i który był, i który przyjść ma; i od siedmiu duchów, którzy są przed oblicznością stolicy jego; (5) I od Jezusa Chrystusa, który jest onym świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i książęciem królów ziemi; który nas umiłował i omył nas z grzechów naszych krwią swoją; (6) I uczynił nas królami i kapłanami Bogu, Ojcu swemu; jemuż niech będzie chwała i moc na wieki wieków. Amen. (7) Oto idzie z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, i ci, którzy go przebili; i narzekać będą przed nim wszystkie pokolenia ziemi. Tak, Amen. (8) Jam jest Alfa i Omega, początek i koniec, mówi Pan, który jest i który był, i który przyjść ma, on Wszechmogący.


Ap 1:1-8 bp Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał Mu Bóg, aby ukazać swym sługom, co musi stać się niebawem, a (On) wysławszy swego anioła oznajmił przez niego za pomocą znaków słudze swojemu Janowi. Ten poświadcza, że wszystko, co widział, jest słowem Bożym i świadectwem Jezusa Chrystusa. Szczęśliwy, który czyta, i (ci) którzy słuchają słów Proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane, bo chwila jest bliska. Jan do siedmiu Kościołów, które są w Azji: Łaska wam i pokój od Tego, który jest, który był i który przychodzi, i od siedmiu Duchów, które są przed Jego tronem, i od Jezusa Chrystusa, Świadka Wiernego, Pierworodnego umarłych i Władcy królów ziemi. Temu, który nas miłuje i który przez swoją krew uwolnił nas od naszych grzechów i uczynił nas królestwem - kapłanami dla Boga, Ojca swojego, Jemu chwała i moc na wieki wieków. Amen. Oto nadchodzi z obłokami i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili. I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi. Tak (jest): Amen. Jam jest Alfa i Omega, mówi Pan Bóg, który jest, który był i który przychodzi, Władca wszech rzeczy.

Tak czy siak gdzie tu jest mowa o Trojcy i trojjednosci?
Jezus swiadkiem wiernym.
Bog Bogiem.
a my kaplanami :-P

Cytat:
(17) A gdym go ujrzał, upadłem do nóg jego jako martwy. I włożył prawą rękę swoję na mię, mówiąc mi: Nie bój się! Jam jest on pierwszy i ostatni, (18) I żyjący; a byłem umarły, a otom jest żywy na wieki wieków. I mam klucze piekła i śmierci.



7. Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen. (8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

W tych wersetach czytamy że mam przyjść sam Bóg .
ale Migdalku skup sie i zapamietaj.

16 Odpowiedział Szymon Piotr: «Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego».

17 Na to Jezus mu rzekł: «Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony. Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.

Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami ...

To ze byl pierworodny itd nie ma nic do "trojcy"
3×1=1, 1=3 :-D ?

[i] I przystąpił jeden z doktorów, który słaszał jak rozprawiali, a widząc, że dobrze im odpowiedział, spatał go: Które jest pierwsze przykazanie ze wszystkich? A Jezus mu odpowiedział: Pierwsze ze wszystkich jest przykazanie: „Słuchaj Izraelu! Pan Bóg twój jedyny jest. I będziesz miłował Pana Boga swego, z całego serca swego i z całej duszy swojej i całego umysłu swego i całej siły swojej” . To jest pierwsze przykazanie. Mk. 12 28-30 B. Wujka.


Trojca to zlamanie pierwszego przykazania Bozego..
Przeczy ona Jego a raczej Bozej nauce o nim samym.


A to jest życie wieczne: aby znali Ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz Tego, którego posłałeś, Jezusa Chrystusa“ J. 17:3 BT.

Ty jesteś moim Synem, Ja Ciebie dziś zrodziłem“
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2014-09-07, 19:26   

[quote="olus"]Rdz 1,26 - Uczyńmy człowieka... [/quote
Pierwszym stworzeniem Boga JHWH było Słowo--gr. Logos

http://biblos.feen.pl/vie...p?t=250&start=0

więc przy stwarzaniu Adama był też Logos i to Logos był wykonawcą JHWH był architektem. i stad jest liczba mnoga.

1Moj. 1:26 Uczyńmy=> Wyrażenie użyte w liczbie mnogiej, wskazuje na fakt, że "Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga",
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2014-09-07, 19:46   

Migdałek,

Iz. 9: 6 Dziecię narodziło się=> Prorok mówił w przenośni czasu o przyszłości narodzeniu się Jezusa.
A syn=> Dar Boży, jaki uczynił ze Swego Syna od Jordanu, a kończąc na krzyżu.
Dany jest=> "Darem Bożym jest żywot wieczny w Chrystusie", Rzym.6:23.
Panowanie będzie=> Jezusa nad ziemią w Tysiącleciu.
Na ramieniu jego=> Władza i sława spoczywać będzie na Jezusie Chrystusie.
Imię jego=> W oczach tych ludzi, którzy Go odrzucili, będzie:
Dziwny, radny=> On jest najwspanialszym w całej rodzinie Bożej istot duchowych. Jest On wodzem, nauczycielem, cudownym wzorem do naśladowania Go.
Bóg mocny=> Władca. "Powstań o Boże, a sądź ziemię [społeczeństwo]", Psalm 82:8. "Stolica Twoja o Boże na wieki wieków", Psalm 45:7. "Przetoż i doskonale zbawić może tych, którzy przez Niego przystępują do Boga", Żyd.7:25.
Ojciec wieczności=> Tak nazwany jest Chrystus - Głowa i Ciało - który udzieli żywot wieczny ludzkości.
Książę pokoju=> Ten, który ustanowi trwały pokój. "Jako jeden z książąt upadniecie", Psalm 82:7. (Książę, o którym tu mowa to nasz Pan, który upadł w śmierć jak książę Adam, jednak Go śmierć nie utrzymała dłużej niżeli do dnia trzeciego. Tak samo Jego Ciało, Jego naśladowcy, w trzecim dniu tysiącletnim od złożenia Okupu przez Głowę - Jezusa - zostali wzbudzeni i są tam, gdzie jest ich Pan). Należy zauważyć, iż w całym tym wersecie pominięte jest imię "Jehowa".
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-07, 21:39   

olus napisał/a:
7. Oto przychodzi wśród obłoków, i ujrzy go wszelkie oko, a także ci, którzy go przebili, i będą biadać nad nim wszystkie plemiona ziemi. Tak jest! Amen. (8) Jam jest alfa i omega (początek i koniec), mówi Pan, Bóg, Ten, który jest i który był, i który ma przyjść, Wszechmogący.

W tych wersetach czytamy że mam przyjść sam Bóg .

Zgadza się. Bóg, który został przez kogoś przebity.

Znasz jakieś inne wersety, które zapowiadają przyjście Ojca. Bo ja kojarzę tylko te, w których Pan Jezus zapowiadał swój powrót.

bartek212701 napisał/a:
Jezus jest PIERWSZYM I OSTATNIM stworzeniem Boga, nikt potem nie został stworzony przez Boga bezpośrednio, a za pośrednictwem Jezusa.

Czyli do Izajasza przemawiał Pan Jezus?
Izajasza 48, 12-13
(12) Słuchaj mnie Jakubie i ty, Izraelu, wezwany przeze mnie! Jam to jest, Ja jestem Pierwszy, Ja także Ostatni. (13) To moja ręka kładła fundamenty ziemi, a prawica moja rozpięła niebiosa. Gdy Ja je wezwę stawią się od razu


Chcesz całą Trójcę olus i relacje między nimi, przeanalizuj sobie rozdział 14 Jana w całości

(1) Niech serce wasze się nie trwoży. Wierzcie w Boga - i we Mnie wierzcie! (2) W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było powiedziałbym wam o tym, bo idę przygotować wam miejsce. (3) A kiedy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i zabiorę was do siebie, abyście i wy tam byli, gdzie Ja jestem. (4) A drogę, dokąd Ja idę, znacie. (5) Mówi Mu Tomasz: - Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę? (6) Mówi mu Jezus: - Ja jestem drogą prawdziwą do życia. Każdy dochodzi do Ojca tylko przeze Mnie. (7) Jeśli Mnie znacie, to poznacie też mojego Ojca. Od tej chwili znacie Go i widzieliście Go. (8) Mówi Mu Filip: - Panie, pokaż nam Ojca i to nam wystarczy. (9) Mówi mu Jezus: - Tak dawno już jestem z wami i jeszcze Mnie nie znasz, Filipie? Kto Mnie widzi, widzi też Ojca. Jak ty możesz mówić: Pokaż nam Ojca? (10) Czy nie wierzysz, że ja jestem w Ojcu i że Ojciec jest we Mnie? To, co wam mówię, nie mówię od siebie. Ojciec, który mieszka we Mnie, dokonuje swoich dzieł. (11) Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec jest we Mnie. Jeśli zaś nie (wierzycie słowom), to wierzcie dla samych dzieł. (12) Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we Mnie, dokona też dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większych od tych dokona, bo Ja odchodzę do Ojca. (13) I o cokolwiek poprosicie w imię moje, spełnię, aby Ojciec został uwielbiony w Synu. (14) O cokolwiek Mnie poprosicie w imię moje, Ja to spełnię. (15) Jeśli Mnie miłujecie, będziecie przestrzegali moich przykazań. (16) A Ja poproszę Ojca, a da wam innego obrońcę, aby był z wami na zawsze. (17) Ducha prawdy, którego świat przyjąć nie może, bo go nie widzi ani nie zna. A wy Go znacie, bo mieszka i jest w was. (18) Nie zostawię was sierotami. Powrócę do was. (19) Już niedługo, a świat będzie Mnie oglądał, lecz wy zobaczycie Mnie, bo Ja żyję i wy żyć będziecie. (20) Owego dnia poznacie, że Ja jestem w moim Ojcu i wy we Mnie, i Ja w was. (21) Kto ma moje przykazania i przestrzega ich, ten Mnie miłuje. A tego, kto Mnie miłuje, umiłuje mój Ojciec i Ja go umiłuję, i objawię mu siebie. (22) Judasz - ale nie ten Iskariota - mówi mu: - Panie, co się stało, że masz objawić się nam, a nie światu? (23) A Jezus mu odpowiedział: - Jeśli kto Mnie miłuje, będzie przestrzegał mojej nauki. A Ojciec mój umiłuje go i przyjdziemy do niego i będziemy mieszkać u niego. (24) Kto Mnie nie miłuje, nauki mojej nie przestrzega. A nauka, którą słyszeliście, nie jest moja, ale Ojca, który Mnie posłał. (25) To powiedziałem wam, będąc z wami. (26) A obrońca, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedziałem. (27) Pokój wam zostawiam, pokój mój wam daję. Ja daję go wam nie jak świat daje. Niech się nie trwoży serce wasze ani się nie lęka. (28) Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę, ale powrócę do was. Gdybyście miłowali Mnie, cieszylibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec jest większy ode Mnie. (29) A teraz powiedziałem wam, zanim to nastąpi, abyście uwierzyli, gdy to nastąpi. (30) Nie będę już z wami wiele mówił, nadchodzi bowiem władca tego świata, nie ma on we Mnie nic swego. (31) Lecz (trzeba), aby świat poznał, że miłuję Ojca i że czynię tak, jak Ojciec Mi nakazał. Wstańcie, chodźmy stąd.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2014-09-07, 22:02   

Migdałek,
Migdałek napisał/a:
(7) Oto idzie z obłokami i ujrzy go wszelkie oko, i ci, którzy go przebili; i narzekać będą przed nim wszystkie pokolenia ziemi. Tak, Amen. (8) Jam jest Alfa i Omega, początek i koniec, mówi Pan, który jest i który był, i który przyjść ma, on Wszechmogący.


Idzie z obłokami => obłoki czasu ucisku
Ujrzy go => [horao], rozezna Go, rozpozna Jego obecność, władzę i zwierzchność
Narzekać będą przed Nim => Zamiast nawrócić się podczas Jego wtórego przyjścia.
Początek i koniec => bezpośredniego stworzenia Bożego
On Wszechmogący => " Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi " - Mat. 28, 18 : Dopiero od czasu zmartwychwstania Chrystus stał się Wszechmogącym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-09-08, 01:24   

Migdałek, Gdyby Jezus był Bogiem wszechmocnym to byłby równy Ojcu, a nie jest, bo odda mu władze i podporządkuje mu się, jak mówi list do Koryntian.
Jezus po wstąpieniu do nieba NADAL jest sługą Boga :)
Biblii nie zmienisz :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-08, 01:31   

Cytat:
Zgadza się. Bóg, który został przez kogoś przebity.

Znasz jakieś inne wersety, które zapowiadają przyjście Ojca. Bo ja kojarzę tylko te, w których Pan Jezus zapowiadał swój powrót.

No i co ? jan chrzciel przyszedl poniekad jako Eliasz..
Jezus jest obrazem Boga..Pelnym wypelnieniem ludzkim :)
Jednak nie jest wiecznym bytem ktory nie ma nad soba Boga ;-)
Ojciec go obdarowal wszystkim co mogl...przez Jezusa oddajemy czesc Ojcu.
Jednak Jezus nie byl Bogiem i nigdy nie bedzie...
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-08, 13:33   

bartek212701 napisał/a:
Nigdy, ale to nigdy nic sam od siebie nie powiedział Duch Święty, nigdy nie było go widać, nie chodził z uczniami, nigdy też nikt się do niego nie modlił, nie zwracał, nie karał i nie ganił nigdy ten Duch, poza tym, żydowska tradycja mówi, że jak coś nie ma imienia to nie żyje. Nie jest istotą żywą.
Jezus ma imię, Jehowa Bóg ma imię, Duch Święty imienia własnego nie posiada.

Mi to pokazuje, że Trójcy nie ma, co najwyżej mamy do czynienia z dwójcą :-P jesli mamy być dokładni. Natomiast Jezus zawsze podkreślał, że jest niższy, że będzie zawsze niższy i, że odda swoja władze mimo wszystko po pewnym czasie.

Mamy Boga JHWH, który udziela swego ŚWIĘTEGO DUCHA innym, oraz Jego Syna Jezusa, który dał nadzieje zbawienie.


Duch Święty został nazwany Pocieszycielem, sprawcą pocieszenia, zastanawiające, że został on posłany przez Jezusa do uczniów, do każdego z nas, czy nie można więc rozumieć go, jako nadziei, jako pewności wiary, jako ducha, który w nas jest i daje nam rozeznanie? To jest POCIESZENIE, że mamy pewność swojej wiary, czujemy siłę, moc, mamy wielką pewność tego, że wierzymy właściwie i to było zadanie dla DŚ.

:)


Świetny post Bartku.
Identycznie myślę :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-22, 09:15   

Należy z bartkiem się zgodzić, duch nie jest osobą :lol: :lol: :lol:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 13