FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Polemika unitariańsko - trynitarna
Autor Wiadomość
Purpureus

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2013
Posty: 47
Poziom: 5
HP: 0/81
 0%
MP: 38/38
 100%
EXP: 9/13
 69%
Wysłany: 2014-09-08, 17:24   Polemika unitariańsko - trynitarna

Na mojej domenie jest już dostępne pierwsze polskie tłumaczenie polemiki z wybitnym teologiem i filozofem kalwińskim Bartłomiejem Keckermanem na temat Trójcy św. autorem refutacji jest Adam Gocławski z Babelna absolwent Uniwersytetów w Aldorfie i Strasburgu kurator słynnej Akademii Rakowskiej. Traktat ma charakter filozoficzny, gdyż w takim duchu były utrzymane zarzuty Keckermanna.

http://christianismirestitutio.pl/?p=394
_________________
http://christianismirestitutio.pl/
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-08, 20:31   Re: Polemika unitariańsko - trynitarna

Purpureus napisał/a:
Na mojej domenie jest już dostępne pierwsze polskie tłumaczenie polemiki z wybitnym teologiem i filozofem kalwińskim Bartłomiejem Keckermanem na temat Trójcy św. autorem refutacji jest Adam Gocławski z Babelna absolwent Uniwersytetów w Aldorfie i Strasburgu kurator słynnej Akademii Rakowskiej. Traktat ma charakter filozoficzny, gdyż w takim duchu były utrzymane zarzuty Keckermanna.

http://christianismirestitutio.pl/?p=394

Napisz wprost jesteś za trójcą czy nie
Wybitni filozofowie mnie nie interesują.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-09, 07:43   

chyba jest unitartianininem wiec :)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-11, 11:56   

olus napisał/a:
chyba jest unitartianininem wiec :)


więc jest przeciw trójcy :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-11, 15:05   

Jest to temat rzeka, który przewija się bez mała w każdym wątku.
Tak więc nikt nikogo nie zmieni, poprzez cytowanie Biblii. Władny żeby tego dokonać jest jedynie Duch Święty.
Jako iż jestem jeszcze tutaj nieznany, to chcę oświadczyć że w Biblii, wyraziście widzę Boga wieloosobowego. Przekonuje mnie fakt ciągłego występowania Ojca i Syna w NT oraz zapis w Iz 48;16-17...

Jednak pomimo różnic interpretacyjnych, uważam że kluczową sprawą jest, kto jest faktycznym Panem naszego życia. Czy Syn Jezus Chrystus, czy Jego Ojciec. Oraz codzienne, szare życie, jak reagujemy gdy ktoś nadepnie nam na odcisk.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-11, 16:44   

twardziel napisał/a:
Jednak pomimo różnic interpretacyjnych, uważam że kluczową sprawą jest, kto jest faktycznym Panem naszego życia. Czy Syn Jezus Chrystus, czy Jego Ojciec.


a gdzie widzisz problem :?:
zobacz co mam napisane w stopce
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-11, 17:24   

twardziel napisał/a:
Czy Syn Jezus Chrystus, czy Jego Ojciec.


O Chrystusie jednoznacznie napisał ap .Paweł:

1Koryntian 15,(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.
(26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Gdy Syn zwycięży,wtedy podda wszystko, także samego siebie Ojcu,jedynemu nieśmiertelnemu i niewidzialnemu Bogu .

Flp 2:11 bw "i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca."

A ap.Jan napisał o Chrystusie:

Apokalipsa 5, (9) I taką nową pieśń śpiewają:
Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi] z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, (10) i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.



twardzielu Chrystus Jezus jest Twoim Panem, ku chwale Boga Ojca.
:-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-11, 18:23   

Listek napisał/a:
twardzielu Chrystus Jezus jest Twoim Panem, ku chwale Boga Ojca.


świetne podsumowanie Listku :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-09-11, 19:23   

Cytat:
Tak więc nikt nikogo nie zmieni, poprzez cytowanie Biblii.

I tak zazwyczaj jest :) bo ludzie zazwyczaj polegają na swoim przekonaniu, a nie przesłaniu Biblii
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-12, 09:41   

Listek napisał/a:
twardziel napisał/a:
Czy Syn Jezus Chrystus, czy Jego Ojciec.


O Chrystusie jednoznacznie napisał ap .Paweł:

1Koryntian 15,(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.
(26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

Gdy Syn zwycięży,wtedy podda wszystko, także samego siebie Ojcu,jedynemu nieśmiertelnemu i niewidzialnemu Bogu .

Flp 2:11 bw "i aby wszelki język wyznawał, że Jezus Chrystus jest Panem, ku chwale Boga Ojca."

A ap.Jan napisał o Chrystusie:

Apokalipsa 5, (9) I taką nową pieśń śpiewają:
Godzien jesteś wziąć księgę i jej pieczęcie otworzyć, bo zostałeś zabity i nabyłeś Bogu krwią twoją [ludzi] z każdego pokolenia, języka, ludu i narodu, (10) i uczyniłeś ich Bogu naszemu królestwem i kapłanami, a będą królować na ziemi.



twardzielu Chrystus Jezus jest Twoim Panem, ku chwale Boga Ojca.
:-D


Z tego co napisałeś to wnioskuje że Syn Boży jest Bogiem juniorem...bo przecież dobitnie jest powiedziane (to poniżej) jak więc według Ciebie Syn Boży\Syn Człowieczy, jest Bogiem, czy nie ???

" Sluchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. "
[Pwt 6;4 Bt].

" Jezus odpowiedzial: Pierwsze jest: Sluchaj, Izraelu, Pan Bog nasz, Pan jest jeden. Bedziesz milowal Pana, Boga swego, calym swoim sercem, cala swoja dusza, calym swoim umyslem i cala swoja moca. Drugie jest to: Bedziesz milowal swego blizniego jak siebie samego. Nie ma innego przykazania wiekszego od tych. Rzekl Mu uczony w Pismie: Bardzo dobrze, Nauczycielu, slusznies powiedzial, bo Jeden jest i nie ma innego procz Niego."
[Mk 12;29-32 BT].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-12, 12:42   

o boziuu.
Nie ma zadnego Boga juniora wybij to sobie z glowki :)
Jest JEDYNY PAN BOG i JEDYNY POSREDNIK PAN CZLOWIEK JEZUS CHJRYSTUS.
Kapisz :-D ? Jest nawet taki tekst Powiedzial Pan do Pana Mego :) .
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-09-12, 21:01   

twardziel napisał/a:
Jest to temat rzeka, który przewija się bez mała w każdym wątku.
Tak więc nikt nikogo nie zmieni, poprzez cytowanie Biblii. Władny żeby tego dokonać jest jedynie Duch Święty.


Duch Święty nie może być sprzeczny z osobami, które pisały pod jego wpływem.

A chcę, abyście wiedzieli, że głową każdego męża jest Chrystus, a głową żony mąż, a głową Chrystusa Bóg.

Widać tu wyraźnie, komu jest podporządkowany nasz Pan Jezus.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-16, 07:57   

Krystian napisał/a:
twardziel napisał/a:
Jednak pomimo różnic interpretacyjnych, uważam że kluczową sprawą jest, kto jest faktycznym Panem naszego życia. Czy Syn Jezus Chrystus, czy Jego Ojciec.


a gdzie widzisz problem :?:
zobacz co mam napisane w stopce
wklejam stopkę
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.


Problematyczne, kolidujące z treścią stopki są te poniższe zapisy :

"My jesteśmy Żydami z urodzenia, a nie grzesznikami z pogan, wiedząc wszakże, że człowiek zostaje usprawiedliwiony nie z uczynków zakonu, a tylko przez wiarę w Chrystusa Jezusa, i myśmy w Chrystusa Jezusa uwierzyli, abyśmy zostali usprawiedliwieni z wiary w Chrystusa, a nie z uczynków zakonu, ponieważ z uczynków zakonu nie będzie usprawiedliwiony żaden człowiek. A jeśli szukając usprawiedliwienia w Chrystusie i my sami okazaliśmy się grzesznikami, to czy Chrystus jest sługą grzechu? Z pewnością nie. Bo jeśli znowu odbudowuję to, co zburzyłem, samego siebie czynię przestępcą. Albowiem ja przez zakon umarłem zakonowi, abym żył Bogu. Z Chrystusem jestem ukrzyżowany; żyję więc już nie ja, ale żyje we mnie Chrystus; a obecne życie moje w ciele jest życiem w wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał samego siebie za mnie. Nie odrzucam łaski Bożej; bo jeśli przez zakon jest sprawiedliwość, tedy Chrystus daremnie umarł.
[Ga 2;15-21 BW].
PROBLEM nr 1 Żyje w apostole Pawle (i we mnie też) Jezus Chrystus, a nie ten który umiłował Go.
Problem nr 2 Wydał samego siebie, czy wydał Go Ojciec ?

" Mężowie, miłujcie żony swoje, jak i Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy go kąpielą wodną przez Słowo, aby sam sobie przysposobić Kościół pełen chwały, bez zmazy lub skazy lub czegoś w tym rodzaju, ale żeby był święty i niepokalany"
[Ef 5;25-27 BW].
Problem nr 3 Czy stwierdzenie "Chrystus umiłował Kościół i wydał zań samego siebie" nie jest nieco dziwne, jeśli trzymać się że Bogiem jest jedynie sam Ojciec. Co więc zrobić z Jezusem ?

" oczekując błogosławionej nadziei i objawienia chwały wielkiego Boga i Zbawiciela naszego, Chrystusa Jezusa, który dał samego siebie za nas, aby nas wykupić od wszelkiej nieprawości i oczyścić sobie lud na własność, gorliwy w dobrych uczynkach."
[Tyt 2;13-14 BW].
Problem nr 4 Czy jest w tym logika, gdy mówi się, o Bogu i Zbawicielu (ewidentnie DWIE OSOBY) a następnie dodaje, SOBIE LUD NA WŁASNOŚĆ.

" Dlatego też może zbawić na zawsze tych, którzy przez niego przystępują do Boga, bo żyje zawsze, aby się wstawiać za nimi. Takiego to przystało nam mieć arcykapłana, świętego, niewinnego, nieskalanego, odłączonego od grzeszników i wywyższonego nad niebiosa; który nie musi codziennie, jak inni arcykapłani, składać ofiar najpierw za własne grzechy, następnie za grzechy ludu; uczynił to bowiem raz na zawsze, gdy ofiarował samego siebie."
[Heb 7;25-27 BW].
Problem nr 5 Ten do którego się przystępuje, złożył Ofiarę tak jakby samemu Sobie. Niby jest dwie Osoby, a jednak jest, ofiara i ofiarobiorca...

" Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga; i nie dlatego, żeby wielekroć ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią, gdyż w takim razie musiałby cierpieć wiele razy od początku świata; ale obecnie objawił się On jeden raz u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie"
[Heb 9;24-26 BW].
Problem nr 6 Ta podkreślona i wytłuszczona myśl, wyraźnie wskazuje na dwie Osoby. Bo jak jest mowa o Arcykapłanie, to tym samym też mówi się o Tym który jest odbiorcą ofiary. Lecz dalsza wypowiedź wskazuje JEDNEGO. A dlatego że :
" Sluchaj, Izraelu, Pan jest naszym Bogiem - Panem jedynym. "
[Pwt 6;4 BT].
" Jezus odpowiedzial: Pierwsze jest: Sluchaj, Izraelu, Pan Bog nasz, Pan jest jeden."
[Mk 12;29 BT].
" dla nas istnieje tylko jeden Bog, Ojciec, od ktorego wszystko pochodzi i dla ktorego my istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez ktorego wszystko sie stalo i dzieki ktoremu takze my jestesmy."
[1 Kor 8;6 BT].

Skoro tytuł wątku ma słowo "polemika" to przedstawiam swoje wnioski. Nie liczę na przekonanie przekonanych swojego stanowiska. Lecz myślę że w jakiejś głowie, pojawią się te powyższe dylematy. Osoba Jezusa Chrystusa od początku wprowadzała zamieszanie. w efekcie czego, ci oświeceni i znający Prawo Boże, skazali Go na śmierć. Dla spokoju żeby uniknąć grzebania się w podstawach zasad nauki Bożej, i zwrócić się ku rzeczom wyższym. Przyjmuję że Bóg jest tak WIELKI, iż nie uda się w tej rzeczywistości poznać całkowicie Jego istoty.
A tak nawiasem mówiąc, to myślę że przysłowiowy pies jest pogrzebany w tym, iż wyznaję Nicejsko-konstantynopolitańskie wyznanie wiary, podobnie jak kościół Rzymsko Katolicki...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-16, 09:03   

Oj najprostsze rzeczy, człowiek może sobie zagmatwać poprzez złe patrzenie.
podam te wersety z PNŚ
-
Kod:
My, którzy z natury jesteśmy Żydami, a nie grzesznikami z narodów, 16 i którzy wiemy, że człowiek zostaje uznany za prawego nie dzięki uczynkom prawa, lecz tylko na podstawie wiary w Chrystusa Jezusa, właśnie my uwierzyliśmy w Chrystusa Jezusa, aby zostać uznanymi za prawych dzięki wierze w Chrystusa, a nie dzięki uczynkom prawa, ponieważ żadne ciało nie zostanie uznane za prawe dzięki uczynkom prawa. 17 A jeśli my, zabiegając o uznanie nas za prawych dzięki Chrystusowi, okazaliśmy się grzesznikami, to czyżby Chrystus w rzeczywistości był sługą grzechu? Przenigdy! 18 Bo jeśli na nowo buduję coś, co niegdyś zburzyłem, to sam pokazuję, że jestem człowiekiem występnym. 19 A ja przez prawo umarłem dla prawa, aby ożyć dla Boga. 20 Wraz z Chrystusem zawisłem na palu. Już nie ja żyję, lecz w jedności ze mną żyje Chrystus. Doprawdy, żyjąc teraz w ciele, żyję dzięki wierze w Syna Bożego, który mnie umiłował i wydał za mnie samego siebie. 21 Nie odtrącam niezasłużonej życzliwości Bożej; bo jeśli prawość osiąga się dzięki prawu, to Chrystus właściwie umarł na darmo.

Słowa - już nie ja zyję, lecz w jedności ze mną żyje Chrystus - oznaczają to - że powinniśmy traktować śmierć SYNA BOŻEGO jako dar od JEGO OJCA.
Bóg ceni nas jako jednostki - wypowiedź Pawła jest dla nas wzorem jak mamy myślec i postępować wtedy gdy ogarnia nas zwątpenie, negatywne emocje - musimy pamiętać o tym, że CHRYSTUS ZA NAS UMARŁ.
Kod:
A to jest wieść, którą od niego usłyszeliśmy i wam zwiastujemy, że Bóg jest światłem i w jedności z nim nie ma żadnej ciemności.  Jeżeli twierdzimy: „Łączy nas z nim wspólnota”, a jednak dalej chodzimy w ciemności, to kłamiemy i nie trwamy w prawdzie.  Jeśli zaś chodzimy w świetle, tak jak on sam jest w świetle, to rzeczywiście łączy nas wspólnota, a krew Jezusa, jego Syna, oczyszcza nas z wszelkiego grzechu

1 Jana 1:7-9
Jezus jest pierworodnym wszelkiego stworzenia. Po Bogu jest najważniejszą osobą we wszechświecie. Bóg tak umiłował ten świat iż ......... Teraz kwestia tego z czym jest problem. Wydał zań - samego siebie - oznacza, że Jezus chciał to zrobić. Kocha ludzi tak samo jak Jego Ojciec. Jezus jest głową zboru, wszystko co tu jest i wykonuje wolę Boga jest mu podporządkowane, więc logicznym jest to iż wydaje samego siebie ( czyli z miłości, bez oporu ) za zbór.
W ogrodzie Getsemani mamy dowód że to nie było proste. Jego pot był jak krew - ale Jezus do końca powtarza iż to wola Ojca musi się wykonać nie Jego. To świadczy o głębokim podporządkowaniu się Jezusa.

Gdzie jest brak logiki w twierdzeniu odnośnie ludu na własność.
Po pierwsze Bóg podporządkował wszystko Jezusowi, a więc dał mu władzę.
Po drugie - to Jezus powołał do istnienia swój zbór - dał podwaliny pod niego.
Znalazł i wyszkolił uczniów. Przez 3,5 roku mogli namacalnie oddychać tym samym powietrzem co Syn Boży - słuchać Go i uczyć się od niego.
To jest jego LUD - czyli wszyscy namaszczeni duchem i drugie owce ( Jana 10:16 )
Jak już tu było wspomniane - po tysiącletnim panowaniu Jezusa jako Króla w królestwie Bożym ( jego Ojca ) - przekaże on wszystko właśnie jemu. Tymczasem - lud jest na jego własność.
Cytat:
Dziateczki moje, piszę to do was, żebyście nie popełniły grzechu. A gdyby Jednak ktoś popełnił grzech, to mamy wspomożyciela u Ojca: Jezusa Chrystusa, Prawego.

1 Jana 2:1
Druga sprawa odnosi się do tego iż Jezus jest najlepszym arcykapłanem. W narodzie i w/g prawa arcykapłan niejednokrotnie składał ofary. Jezus zrobił to raz - więcej nie trzeba.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-09-16, 09:30   

twardziel napisał/a:
jeśli trzymać się że Bogiem jest jedynie sam Ojciec. Co więc zrobić z Jezusem ?


Uznać wyznanie, które wyrzekł ap.Piotr, a które pochwalił Jezus.

Mt 16:16 bt "Odpowiedział Szymon Piotr: Ty jesteś Mesjasz, Syn Boga żywego."

Na to Jezus mu rzekł:
Błogosławiony jesteś, Szymonie, synu Jony.
Albowiem nie objawiły ci tego ciało i krew, lecz Ojciec mój, który jest w niebie.


:-D :-D :-D
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14