FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyściec
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-07-09, 08:20   

Migdałek,

To że Paweł napisać o Jezusie iż uniżył się nikt zdrowo myślący nie będzie tego podważał , w Fil 2:6-9 nie ma mowy o jakiejś Triadzie ,

Jezus istniał w Postaci Bożej ( będąc obrazem Boga tak jak pierwszy człowiek ) , uniżył się , stał się człowiekiem . Za dochowanie wierności Bogu , został wywyższony przez Boga , co oznacza że nie mógł Jezus być tym Najwyższym Bogiem , jak bowiem można wywyższyć Boga ? . To nie sam Bóg opuścił niebo , takie twierdzenie jest fałszywe i sprzeczne z nauką Jezusa .

Ew Jan 3:16 Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Nie samego siebie lecz swego Syna

Zakładając teoretycznie że to sam Bóg JHWH przyszedł w postaci człowieka na ziemie , Trynitarianie muszę przyznać albo Jezus kłamał albo ich nauka jest fałszywa .

Ew Jan 8:42 Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał.

Gdyby Jezus był Bogiem JHWH to czy mówił by że nie sam od siebie przyszedł ???

Gal 4:4 Gdy jednak nadeszła pełnia czasu, zesłał Bóg Syna swego, zrodzonego z niewiasty, zrodzonego pod Prawem,..
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 12:37   

Fałszywym jest twierdzenie, że tylko adam był stworzony na obraz i podobieństwo Boże.

Ten błąd wypacza wam całą Biblię.

Nie tłumacz mi takich oczywistości, że Bóg dał Swego Syna, nie rób ze mnie idiotki.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-07-09, 19:48   

Migdałek,
Cytat:

Fałszywym jest twierdzenie, że tylko adam był stworzony na obraz i podobieństwo Boże.

Ten błąd wypacza wam całą Biblię.

Nie tłumacz mi takich oczywistości, że Bóg dał Swego Syna, nie rób ze mnie idiotki.


Jedynymi Ludźmi którzy zostali stworzeni przez Boga to Adam i Ewa , poza nimi nie znam nikogo z ludzi kto by też był stworzony przez Boga , [piszę tutaj w kontekście dosłownego stworzenia . ]

1 Moj 1: 26,27

26 .Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi. (27) I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich.

Cytat:
Nie tłumacz mi takich oczywistości, że Bóg dał Swego Syna, nie rób ze mnie idiotki.


Nie wszyscy w to wierzą np zion599 jest święcie przekonany że to sam Bóg JHWH urodził się jako niemowlę .

Skoro Bóg dał swojego Syna , to nie jest prawdą jakoby Syn Boga był tym Najwyższym Bogiem .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 20:23   

David 77 napisał/a:
Nie wszyscy w to wierzą np zion599 jest święcie przekonany że to sam Bóg JHWH urodził się jako niemowlę .


Np tak wierzą wszyscy chrześcijanie trynitarni.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-07-09, 21:26   

Migdałek,

Cytat:
Np tak wierzą wszyscy chrześcijanie trynitarni.


I tutaj dostrzegam wewnętrzną sprzeczność , z jednej strony twierdzi się ,że Bóg posłał swego Syna ale z drugiej strony zaprzecza się temu uważając że to sam Bóg się urodził jako niemowlę.
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-09, 23:15   

David 77 napisał/a:
Migdałek,

Cytat:
Np tak wierzą wszyscy chrześcijanie trynitarni.


I tutaj dostrzegam wewnętrzną sprzeczność , z jednej strony twierdzi się ,że Bóg posłał swego Syna ale z drugiej strony zaprzecza się temu uważając że to sam Bóg się urodził jako niemowlę.


Imię Jahwe stosujemy do Boga w ogóle a nie do Boga Ojca. Uznajemy relację Ojciec-Syn i wynikające z niej zależności. Znajdujemy w Biblii ogromną władzę Jezusa, zbyt dużą iżby człowiek mógł ją unieść, częste nawiązania do Boskości, oraz używanie przez Biblię tych samych tytułów wobec Ojca i Syna oraz wyraźne zaznaczenie, że Jezus jest zrodzony ooraz preegzystencja (wybacz nie kupuje tłumaczenia, że owa preegzystencja to plany Boże) daje nam do wiadomości, że Jezus jest kimś niż Tylko człowiekiem.

Słowa, które głosił Jezus ewidentnie przeczą zasadzie zakazu czci kogokolwiek innego niż Boga. Jeśli potraktujemy go jak człowieka okaże sie, ze Jezus domaga się dla siebie bałwochwalczego kultu.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-07-10, 00:53   

Migdałek,

Cytat:
Imię Jahwe stosujemy do Boga w ogóle a nie do Boga Ojca.


To uważasz że Bóg nie jest Ojcem ? Na jakiej podstawie oddzielasz tytuł Ojciec od Boga ?

Cytat:
Znajdujemy w Biblii ogromną władzę Jezusa,


Od kogo Jezus otrzymał tą władzę ? fakt otrzymanie władzy przez Jezusa przeczy temu jakoby posiadał on ją odwiecznie .

Cytat:
używanie przez Biblię tych samych tytułów wobec Ojca i Syna oraz wyraźne zaznaczenie, że Jezus jest zrodzony ooraz preegzystencja (wybacz nie kupuje tłumaczenia, że owa preegzystencja to plany Boże) daje nam do wiadomości, że Jezus jest kimś niż Tylko człowiekiem.


Bóg Ojciec nie jest zrodzony , - Jezus jest zrodzony : wniosek Jezus nie posiada tytułu niezrodzonego .

Bóg jest tym który istnieje wiecznie - Jezus zaś swojej istnienie zawdzięcza Bogu : wniosek : Jezus nie jest tak jak Bóg wieczny . Itd...

Ja nie uznaje bajek typu że Jezus był tylko planem Bożym który się ucieleśnił , więc nie rozumiem po co mi o tym piszesz ? Uważam że Jezus był pierwszym z Synów Bożych których Bóg powołał do istnienia .

Cytat:
Słowa, które głosił Jezus ewidentnie przeczą zasadzie zakazu czci kogokolwiek innego niż Boga. Jeśli potraktujemy go jak człowieka okaże sie, ze Jezus domaga się dla siebie bałwochwalczego kultu.


W czasach Biblijnych nazwanie ludzi Bogiem nie równało się z bałwochwalstwem . Sędziowie Izraelscy są nazwani Bogami czy to znaczy że byli oni jakiś tam wcielaniem Boga JHWH ?

Tytuł Bóg , w odniesieniu do Jedynego Boga występuje w ponad 2000 miejscach Biblii. Jednakże co tutaj jest ciekawe to , Żydzi stosowali go nie tylko do Najwyższej Istoty. Określani nim byli również aniołowie, jak i ludzie .


Psal 82;1 (1) Psalm Asafowy. Bóg wstaje w zgromadzeniu Bożym, Pośród Bogów sprawuje sąd. 6. Rzekłem: Wyście Bogami I wy wszyscy jesteście synami Najwyższego.

Pomyśli :

1. Czy opisane w tym wersecie osoby byli O wieloznaczności terminu Elohim ( Theos) wiedzieli również Ojcowie Kościoła

Przy względności i wieloznaczności słowa Bóg określanie nim Syna Bożego nie musiało jeszcze oznaczać zrównania Go z Ojcem, ani zakładać współwieczności Ojca i Syna.” - Henryk Pietras SJ, “Trójca Święta, Tertulian - Przeciw Prakseaszowi, Hipolit - Przeciw Noetosowi”, Wydawnictwo WAM Księża Jezuici, Kraków 1997, str. 8.

Zatem mamy tytuł Bóg który odnosił się do aniołów jak i do ludzi lecz owy tytuł w tym przypadku nie miał dokładnie takiego samego znaczenie w jakim jest odnoszony do Najwyższego Boga . oni Bogami w sensie ontycznym tzn są tego rodzaju bytem jak Ten który ich tym imieniem nazywa, dzielą Jego naturę, a zatem wszystkie Jego cechy, Jego przymioty. ?

Czy też :

2. Są Bogami, w przeciwieństwie do pierwszego rodzaju, „z nazwy tylko '' . Są bytami o zupełnie innej niż Bóg JHWH naturze, w ich przypadku tytularne znaczenie Bóg nie czyni ich automatycznie tym że Najwyższym Bogiem ?

Sędziowie Izraelscy traktowani byli jako słudzy Boga najwyższego, a tytuł elohim odnosił się raczej do ich władzy i autorytetu otrzymanego od Najwyższego a nie do identycznej natury i identycznych atrybutów jakie posiada Bóg Najwyższy


Z podanych przykładów widzimy że Żyd używał terminu elohim do innych istot niż JHWH, do aniołów i ludzi. Nie świadczyło to o tym, że jest politeistą. Ich sposób patrzenia na tą sprawę był odmienny od Trynitarzy . Elohim można było nazwać wiele istot, ale tylko jedna z nich była tym, który był źródłem wszystkiego, niepoddanym nikomu,nie zrodzonym absolutnie suwerennym itd. Żydowi nie przeszkadzała szema w nazywaniu aniołów "elohim".

Czy nie wydaje ci się dziwnym że w całych Dziejach apostolskich kiedy czytamy jaką naukę głosili uczniowie Jezusa , żaden z nich nigdzie nie wspomniał że Jezus był Bogiem JHWH lecz apostołowie konsekwentnie głosili że Jezus jest SYNEM BOGA
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-10, 02:36   

Migdałek napisał/a:
David 77 napisał/a:
Nie wszyscy w to wierzą np zion599 jest święcie przekonany że to sam Bóg JHWH urodził się jako niemowlę .


Np tak wierzą wszyscy chrześcijanie trynitarni.


dobry z niego kombinatorek , co nie :mrgreen:
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-10, 02:49   

do znudzenia bede przypominał:
jest jeden Bóg
są 3 osoby boskie,
Bóg Ojciec, Syn Boży , Duch Święty

Mam nadzieje ze Pan zamieszanie zostawi ten temat, bo sie ewidentnie do niego nie nadaje.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-07-10, 07:32   

Migdałek napisał/a:
Jeśli potraktujemy go jak człowieka okaże sie, ze Jezus domaga się dla siebie bałwochwalczego kultu.


Uważam ,że się mylisz Migdałko.

Biblia pokazuje relację Ojca Niebiańskiego z Synem Bożym na przykładzie faraona i Józefa syna Jakuba, Izraela.
Faraon wszystko poddał Józefowi jako zarządcy w swoim kraju i nakazał oddawać mu cześć przez wszystkich mieszkańców Micraim (Egiptu).


J 5:23 bg "Aby wszyscy czcili Syna, tak jako czczą Ojca; kto nie czci Syna, nie czci i Ojca, który go posłał."


1Kor 15:28 bug "Gdy zaś wszystko zostanie mu poddane, wtedy i sam Syn będzie poddany temu, który mu poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich."
- napisał ap.Paweł.

Syn Boży poddany Ojcu Niebiańskiemu.

J 14:28 bug "Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i znowu przyjdę do was. Gdybyście mnie miłowali, radowalibyście się, ponieważ powiedziałem: Idę do Ojca. Mój Ojciec bowiem jest większy niż ja."- powiedział Jezus



(4) Gdy patrzę na niebo, dzieło Twoich palców, na księżyc i na gwiazdy, które uczyniłeś, (5) (wtedy pytam):
kimże jest człowiek, że o nim pamiętasz, kim syn człowieczy, że Cię tak obchodzi?
(6) Uczyniłeś go tylko nieco mniejszym od Boga, obdarzyłeś go wspaniałością i chwałą. (7) I dałeś mu władzę nad dziełami rąk Twoich, wszystko złożyłeś u jego stóp
Ps.8 w-p
:) :) :)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-10, 10:49   

zion599 napisał/a:
Migdałek napisał/a:
David 77 napisał/a:
Nie wszyscy w to wierzą np zion599 jest święcie przekonany że to sam Bóg JHWH urodził się jako niemowlę .


Np tak wierzą wszyscy chrześcijanie trynitarni.


dobry z niego kombinatorek , co nie :mrgreen:

Yyyyyy nie, nie na tym polega trynitaryzm.
Trynitaryzm to wierzenie mówiące o JEDNYM BOGU w trzech osobach, a to co mówicie, że Bóg JHWH urodził się jako niemowle i stał się Jezusem jest politeizmem, a właściwie dualizmem, bo wiarą w dwóch Bogów. w JHWH w postaci Jezusa i Ducha Świętego.
Wierzycie w modalizm :) nie trynitaryzm
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-07-10, 19:29   

Pan zamieszanie raczej nie da spokoju temu tematowi, z prostego powodu. Sam temat tworzy zamieszanie.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-07-10, 20:31   

konik polny, Nie pisałeś wcale, zacząłeś pisac i się robi zamieszanie...naprawde nie musisz się koniku przedstawiać z imienia.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-07-10, 21:58   

Jakie zamieszanie, wybacz ale bez mojej obecności też go tu nie brakuje. Ja ze swej strony nie mam najmniejszej ochoty tu niczego wprowadzać.
Dla mnie nie ma problemu, aby się nie udzielać. Nic na tym nie stracę i nic nie zyskam - ot taka obiektywna opinia.
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-07-10, 23:31   



"Pan zamieszanie" to Szatan - to On będzie mieszał i zwodził ludzkość do końca świata.

 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13