FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
JEDNA CZY DWIE NADZIEJE ?
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-19, 19:15   

Bóg jest wszędzie. W raju na ulicy i nawet w piwnicy. Bóg tam gdzie chce może być.

To miejsce Jezus nie tobie szedł przygotować. 8-)
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-19, 19:28   

konik polny napisał/a:

Tu chodzi o wytrwałość. Wytrwałość jest cechą która do czegoś zobowiązuje. Bez jakiegoś celu wytrwałość jest niepotrzebna, bo do niczego nie obliguje.
Natomiast wytężanie się, trwanie w wierze i inne rzeczy są wyznacznikiem jakieś celu.
Celem jest wytrwanie do końca - w czym - w wierze. Nagroda za to życie wieczne.
Na życie wieczne musimy sobie zasłużyć, a nie mamy go z łaski. Łaska to to, że mamy taką możliwość. Możliwość to brama, a nasze życie oparte na wierze i uczynkach to klucz do tej bramy, albo nie.


Jaką Ty czytasz Biblię ?

" Przeto obietnica została dana na podstawie wiary, aby była z łaski i aby była zapewniona całemu potomstwu, nie tylko temu, które polega na zakonie, ale i temu, które ma wiarę Abrahama, ojca nas wszystkich"
[Rz 4;16 BW].
Czy czujesz się duchowym potomkiem Abrahama ?

"...wypadliście z łaski. Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary, bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, która jest czynna w miłości. "
[Ga 5;4-6 BW].
Skoro twierdzisz jak napisałeś, to chyba wypadłeś z Łaski... ;-)
Ja oczekuję spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary. A ty czego oczekujesz ?
Zapewne tych poniższych życzeń nie przyjmujesz ?
" A sam Pan nasz Jezus Chrystus i Bóg, Ojciec nasz, który nas umiłował i dał pocieszenie wieczne, i dobrą nadzieję z łaski, niech pocieszy serca wasze i utwierdzi was we wszelkim dobrym uczynku i w dobrym słowie."
[2 Tes 2;16-17 BW].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-09-19, 21:38   

Cytat:
Twardziel napisał/
Wypracować to inaczej, osiągnąć. Zaś Słowo Boże jednoznacznie mówi :
" gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej, i są usprawiedliwieni darmo, z łaski jego, przez odkupienie w Chrystusie Jezusie, którego Bóg ustanowił jako ofiarę przebłagalną przez krew jego, skuteczną przez wiarę..."
[Rz 3;23-25 BW].
Tak więc nie ma nawet wzmianki o zasłużeniu sobie, wykonał to Syn Boży - Syn Człowieczy. A naszą powinnością jest tylko wiara i wytrwanie w tej ufności do końca, jakikolwiek on by nie był.


1 Tym. 4:10
10. Gdyż trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących.
(BW)


Ten tekst jasno mówi o wierzących i nie wierzących, czyli o dwóch klasach ludzi.

Ogólnie mówiąc, plan Boga opiera się na dwóch klasach . niebiańskiej
i ziemskiej, wybranych i niewybranych, przy czym Jezus i Kościół, Jego Oblubienica, są klasą

wybrańców, natomiast świat ludzkości jest klasą niewybranych

Każda klasa ma swoje właściwe powołanie . jedna wyborcze, które jest ograniczone
(Rzym. 8:28-30; 1 Kor. 1:26-29; 2 Piotra 1:10), a druga wolną łaskę, która jest powszechna (Ps. 50:1,2;
Iz. 45:22,23; Łuk. 2:10; Jana 12:32,33; Rzym. 5:18,19; 1 Tym. 2:4; 1 Jana 2:2);

podróżują one dwiema
drogami . jedna .wąską ścieżką., natomiast druga .drogą bitą. (Mat. 7:14; Iz. 35:8).

na razie tyle. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-19, 22:05   

Co to znaczy dobra nadzieja z łaski ?
Zacznij czytać z perspektywy dwóch grup!!!
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-20, 08:13   

twardziel napisał/a:
Co oznacza słowo "niebo" ? Czyż nie obecność Boga ?


Nie. Terminem niebo Biblia określa różne rzeczy, a to przestrzeń w której latają ptaki a to nieboskłon z widocznymi gwiazdami.
Oczywiście jest to umowne określenie dziedziny duchowej w której przebywają istoty duchowe. W niebie są też aniołowie. Twierdzenie, że niebo to 'obecność Boga' jest spłyceniem i nieporozumieniem.

Cytat:
Tak więc niebo najprawdopodobniej będzie na NOWEJ ZIEMI. Gdyż stara\aktualna będzie zniszczona.


Biblia mówi nie tylko o 'nowej ziemi' ale i 'nowym niebie' bo stare przeminie. Jak wytrzasnąłeś, że ziemia to... niebo? :shock:

Cytat:
Ogród Eden też był umiejscowiony na ziemi, a mimo to był tam Bóg.


Co nie znaczy, że niebo było na ziemi. Jak już to raczej Bóg z nieba kontaktował się z ludźmi żyjącymi na ziemi. Zresztą potem robił podobnie wielokroć.

Cytat:
Myślę że dywagacje na kwestia gdzie Bóg umieści swoje dzieci, jest bezcelowa.


Trzebaby skorygować Jezusa bo mówił GDZIE.

Cytat:
Istotne jest że mamy obietnicę : " ...Idę przygotować wam miejsce. A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. "
[J 14;2-3 BW]. :-D


To chyba oczywiste, że mówił tu o niebie. Nie wiesz, że tam Jezus poszedł?
Mówił jednak też o innym miejscu, ziemi.
Masz zgryz. Zacząłeś temat do dyskusji, ale teraz zaznaczasz, że rozmowa o tym jest bezcelowa :mrgreen: To po coś zakładał? :roll:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 09:35   

nike napisał/a:


1 Tym. 4:10
10. Gdyż trudzimy się i walczymy dlatego, że położyliśmy nadzieję w Bogu żywym, który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących.
(BW)


Ten tekst jasno mówi o wierzących i nie wierzących, czyli o dwóch klasach ludzi.

Ogólnie mówiąc, plan Boga opiera się na dwóch klasach . niebiańskiej
i ziemskiej, wybranych i niewybranych, przy czym Jezus i Kościół, Jego Oblubienica, są klasą

wybrańców, natomiast świat ludzkości jest klasą niewybranych

Każda klasa ma swoje właściwe powołanie . jedna wyborcze, które jest ograniczone
(Rzym. 8:28-30; 1 Kor. 1:26-29; 2 Piotra 1:10), a druga wolną łaskę, która jest powszechna (Ps. 50:1,2;
Iz. 45:22,23; Łuk. 2:10; Jana 12:32,33; Rzym. 5:18,19; 1 Tym. 2:4; 1 Jana 2:2);

podróżują one dwiema
drogami . jedna .wąską ścieżką., natomiast druga .drogą bitą. (Mat. 7:14; Iz. 35:8).

na razie tyle. :-D


Miła Bogu nike, a i mnie również droga. Gdyż mam wielki szacunek szczególnie do niewiast.

Pomyśl co faktycznie oznacza myśl z wersetu jaki zacytowałaś "który jest Zbawicielem wszystkich ludzi, zwłaszcza wierzących" ?
Zamieszczę ten wers w innym przekładzie :
"Trudzimy się i walczymy właśnie dlatego, że całą nadzieję złożyliśmy w Bogu żywym, który jest zbawicielem wszystkich ludzi, a przede wszystkim tych, co w Niego wierzą. " [BWP].
Bóg jest Zbawicielem wierzących już teraz, natomiast wszyscy niewierzący z mety nie są potępieni. Będą mieć jeszcze szansę (tak jakby drugą szansę) w okresie Milenium. Tak ja to widzę i rozumiem.

Biblia jedynie rozgranicza na:
-zbawionych ("1 klasa")
-potępionych ("2 klasa")
* daję cudzysłów, gdyż to nie jest określenie biblijne
-droga wąska i ciasna brama prowadząca do życia wiecznego
-szeroka droga, prowadząca na zatracenie wieczne

"Wchodźcie przez ciasną bramę; albowiem szeroka jest brama i przestronna droga, która wiedzie na zatracenie, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. A ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do żywota; i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. "
[Mt 7;13-14 BW]

Klasą niewybranych są potępieni. Natomiast klasa niebiańska\wybranych, to ci co oczekują życia wiecznego. W Piśmie Świętym znaleźć można jedynie takie podziały Jest tylko DOBRO i ZŁO. Służyć można jedynie Bogu, lub Szatanowi. Nie ma trzeciej alternatywy !!!
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 10:59   

Bobo napisał/a:


Nie. Terminem niebo Biblia określa różne rzeczy, a to przestrzeń w której latają ptaki a to nieboskłon z widocznymi gwiazdami.
Oczywiście jest to umowne określenie dziedziny duchowej w której przebywają istoty duchowe. W niebie są też aniołowie. Twierdzenie, że niebo to 'obecność Boga' jest spłyceniem i nieporozumieniem.


Nie do końca można określić pojęcie NIEBIOSA (liczba mnoga) , bo raczej tym słowem należałoby operować. Ponieważ NIEBO (liczba pojedyncza) jest nad nasza głową, i tyle.
Jest powiedziane że "kto przysięga na niebo, przysięga na tron Boży i na tego, który na nim zasiada"
[Mt 23;22 BW].
Jest też napisane " Chwalcie go, najwyższe niebiosa I wody nad niebiosami! "
[Ps 148;4 BW].
ORAZ
" Tak mówi Pan: Niebo jest moim tronem, a ziemia podnóżkiem moich nóg: Jakiż to dom chcecie mi zbudować i jakież to jest miejsce, gdzie mógłbym spocząć? "
[Iz 66;1 BW].
A TAKŻE
" Ty jedynie jesteś Panem! Ty stworzyłeś niebiosa, niebiosa niebios i cały ich zastęp, ziemię i wszystko, co jest na niej, morza i wszystko, co jest w nich, Ty też wszystko to utrzymujesz przy życiu, a zastęp niebieski oddaje ci pokłon."
[Neh 9;6 BW].

No i ten poniższy zapis, nakazuje zweryfikować pojęcie "niebo i niebiosa". Co o tym myślisz ?

" Znam człowieka w Chrystusie, który przed laty czternastu – czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, też nie wiem, Bóg to wie – został porwany aż do trzeciego nieba. I wiem, że człowiek ten – czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, też nie wiem, Bóg to wie – został uniesiony do raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać."
[2 Kor 12;2-4 BWP].

Jest też powiedziane że do Boga należą niebiosa i niebiosa niebios, ziemia i wszystko co na niej się znajduje...

Bobo napisał/a:
To chyba oczywiste, że mówił tu o niebie. Nie wiesz, że tam Jezus poszedł?
Mówił jednak też o innym miejscu, ziemi.
Masz zgryz. Zacząłeś temat do dyskusji, ale teraz zaznaczasz, że rozmowa o tym jest bezcelowa :mrgreen: To po coś zakładał? :roll:


To wszystko nie jest takie proste i oczywiste (mam na uwadze, niebo-ziemia). Zwłaszcza iż jest też i taki zapis "
"W nim mamy odkupienie przez krew jego, odpuszczenie grzechów, według bogactwa łaski jego, której nam hojnie udzielił w postaci wszelkiej mądrości i roztropności, oznajmiwszy nam według upodobania swego, którym go uprzednio obdarzył, tajemnicę woli swojej, aby z nastaniem pełni czasów wykonać ją i w Chrystusie połączyć w jedną całość wszystko, i to, co jest na niebiosach, i to, co jest na ziemi w nim"
[Ef 1;7-10 BW].

W jakich zapisach Słowa Bożego Jezus mówi o innym miejscu niż jedynie o niebie ???
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-09-20, 14:15   

Twardziel napisał/
Cytat:
Bóg jest Zbawicielem wierzących już teraz, natomiast wszyscy niewierzący z mety nie są potępieni. Będą mieć jeszcze szansę (tak jakby drugą szansę) w okresie Milenium. Tak ja to widzę i rozumiem.


Co takiego ? druga szansa dla tych co odrzucili Jezusa?
watpie :roll:

Pan Jezus objawi się z nieba... w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa” (2 Tes. 1,7-8).
Ostatnio zmieniony przez nike 2014-09-20, 17:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-20, 14:21   

Nie ma czegoś takiego jak 'druga szansa'.
Jeśli już to każdy miał setki szans aby poznać prawdę i zgodnie z nią żyć.
Ale wykonywać wyrok a potem wskrzeszać by znów dawać szansę to... jakaś fantastyka, choć domyślam, się, że upartyy grzesznik ją wymyślił. Chce żyć po swojemu, ale nie być potępionym.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 15:04   

olus napisał/a:


Co takiego ? druga szansa dla tych co odrzucili Jezusa?
watpie :roll:

Pan Jezus objawi się z nieba... w ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa” (2 Tes. 1,7-8).


Napisałem 'Będą mieć jeszcze szansę (tak jakby drugą szansę) w okresie Milenium. Tak ja to widzę i rozumiem" tak więc jest to mój prywatny wniosek. Jednak oparty na biblijnych przesłankach. Takich że w okresie milenijnym, będą składane ofiary.

Boża Miłość jest WIELKA...Pomyśl jakie wielkie rzesze ludzi nie uznają Boga i też sporo jest "chrześcijan" którzy mają ładną wizytówkę, ale żyją po swojemu. I chciałbyś ich od razu wtrącić do jeziora ognistego ? Przecież to miejsce nie jest przygotowane dla ludzi, lecz dla Diabła...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13642

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 421/608
 69%
Wysłany: 2014-09-20, 17:07   

twardziel napisał/a:
Bóg jest Zbawicielem wierzących już teraz, natomiast wszyscy niewierzący z mety nie są potępieni. Będą mieć jeszcze szansę (tak jakby drugą szansę) w okresie Milenium. Tak ja to widzę i rozumiem.

Więc niby sznasa to co to jest jak nie druga nadzieja?"

twardziel napisał/a:
Klasą niewybranych są potępieni. Natomiast klasa niebiańska\wybranych, to ci co oczekują życia wiecznego. W Piśmie Świętym znaleźć można jedynie takie podziały Jest tylko DOBRO i ZŁO. Służyć można jedynie Bogu, lub Szatanowi. Nie ma trzeciej alternatywy !!!

więc kto będzie według ciebie mieszkał na ziemi, jeżeli wszyscy będą potępieni?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Bobo

Pomógł: 14 razy
Dołączył: 17 Sie 2014
Posty: 161
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 19/25
 76%
Wysłany: 2014-09-20, 17:27   

twardziel napisał/a:
Takich że w okresie milenijnym, będą składane ofiary.


A gdzie te biblijne przesłanki na to?

twardziel napisał/a:
Przecież to miejsce nie jest przygotowane dla ludzi, lecz dla Diabła...


Czyli, co...? Nikt z ludzi bezbożnych nie zostanie zgładzony na wieki? Bo już nie wiem... :-)
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 17:54   

nike napisał/a:

Więc niby sznasa to co to jest jak nie druga nadzieja?"


Nie można budować doktryn na podstawie swoich przemyśleń.

A jeśli już nawet, to ta niby szansa jest osiągnięciem tego samego co ci którzy już teraz są wierzący. To tak czy siak, wychodzi że Biblia ma słuszność, że jest jedna nadzieja.

nike napisał/a:
więc kto będzie według ciebie mieszkał na ziemi, jeżeli wszyscy będą potępieni?


Na podstawie czego wydedukowałaś, że jakoby uważam że wszyscy bedą potepieni ?

Będzie NOWA ZIEMIA, na której będzie sprawiedliwość. Nie będzie na niej śmierci, łez smutku, pór roku i nocy. Zaś potępieni, ci do końca zawzięci i uparcie tkwiący przy tym co lubią, tzn. grzechu. Tych czeka miejsce które jest z założenia przygotowane dla Szatana i jego aniołów. Czyli jezioro ogniste. Niektórzy ludzie na własne życzenie tam się pchają.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-09-20, 18:05   

Ta nowa ziemia, to co będzie?
Nowa planeta, czy społeczeństwo?
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-09-20, 18:09   

Bobo napisał/a:
twardziel napisał/a:
Takich że w okresie milenijnym, będą składane ofiary.


A gdzie te biblijne przesłanki na to?


Chociażby tutaj :

" Także spośród nich wezmę sobie niektórych na kapłanów, na lewitów - mówi Pan"
[Iz 66;21 BW]
Oczywiście trzeba złapać kontekst.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14