FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Okultyzm w KrK
Autor Wiadomość
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-07-22, 13:01   

Fedorowicz napisał/a:

Dla KrK okultyzm jest równoznaczny z satanizmem. Jest to związane ze specyficznym postrzeganiem satanizmu przez Kościół: mianowicie każdy system metafizyczny, posiadający elementy kultyzmu oraz przeciwne stanowisko wobec Kościoła, jest definiowany jako satanistyczny.
no i to jest celna uwaga jak dla mnie. Nie można wyrwać dziecka z jakiegoś domniemanego grzechu pierworodnego poprzez zaklęcia białej maggi to rzecz oczywista , nieprawdaż??
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-22, 19:08   

Henryk Suchecki napisał/a:
..no i to jest celna uwaga jak dla mnie. Nie można wyrwać dziecka z jakiegoś domniemanego grzechu pierworodnego poprzez zaklęcia białej maggi to rzecz oczywista , nieprawdaż??

Pojęcie grzechu pierworodnego obejmuje stan oddalenia ludzkości od Boga, stan grzeszności, brak pierwotnej sprawiedliwości, świętości, będący konsekwencją upadku pierwszej pary małżeńskiej i dziedziczony przez wszystkich ich potomków. Grzech pierworodny jest przyczyną zepsucia ludzkiej natury, polegającego szczególnie na osłabieniu zdolności jasnego poznania prawdy oraz słabości woli, która doznaje rozbicia między pragnieniem dobra a skłonnością ku złu moralnemu. Przechodzi on z pokolenia na pokolenie i jest przekazywany jest dziecku w akcie poczęcia.
Podobne nauczanie o grzechu pierworodnym maja także Luteranie. Luteranie uznają, że grzech pierworodny nie jest jedynie uszczerbkiem natury ludzkiej, ale jej całkowitym skażeniem. Uważają także, że chrzest gładzi winę grzechu pierworodnego, ale sam grzech pierworodny, i związana z nim skłonność do grzechu, pozostaje. Jednak od momentu chrztu Duch Święty działa w człowieku i powoduje jego przemianę. W teologii prawosławnej grzech pierworodny nazywany jest grzechem Prarodziców, co wskazuje na fakt, iż nie jest on dziedziczony przez potomków Adama i Ewy. Skutkiem grzechu Adama jest śmierć i skłonność do zła. Ale co to ma wspólnego z okultyzmem i magią to już musiałby Pan jakoś bardziej merytorycznie uzasadnić. :)
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-22, 19:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-07-23, 08:01   

właśnie ten cały obrzęd chrztu dziecka to w czystej postaci okult. Szereg określonych czynności ma spowodować że to dziecko i my którzy to robimy mamy podobać się Bogu, co jest kłamstwem i absurdem Dowód pierwszy do czego chrzczenie dzieci doprowadziło we Francji proszę obejrzeć statystyki https://www.youtube.com/watch?v=3BlnzcaHN7A
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-23, 09:26   

Henryk Suchecki napisał/a:
..właśnie ten cały obrzęd chrztu dziecka to w czystej postaci okult. Szereg określonych czynności ma spowodować że to dziecko i my którzy to robimy mamy podobać się Bogu, co jest kłamstwem i absurdem

Proszę zrozumieć, że to jest obrzęd religijny nie tylko dla dziecka. Uczestniczą w nim rodziny w społecznościach katolickich. Tam dziecko dorasta i wychowuje się w środowisku katolików, w nauczaniu Kościoła katolickiego- od samego początku przyjścia na świat. Katolicyzm to nie religia dla pustelników, indywidualistów i wolnomyślicieli, to religia zbiorowości. Nie sam obrzęd powoduje, ze ktoś przybiera jakieś cechy ale wiara i życie z nią zgodne we wspólnocie wiernych.

Cytat:
Dowód pierwszy do czego chrzczenie dzieci doprowadziło we Francji proszę obejrzeć statystyki https://www.youtube.com/watch?v=3BlnzcaHN7A

We Francji ma od dawna miejsce bezwzględna walka z Kościołem. Nie ma podstaw by twierdzić, że chrzest jest powodem odchodzenia katolików od wiary. Raczej zupełnie inne przyczyny.
Ostatnio zmieniony przez Fedorowicz 2023-07-23, 09:32, w całości zmieniany 3 razy  
 
     
Henryk Suchecki 
Zasłużony

Potwierdzenie wizualne: 1512
Pomógł: 18 razy
Dołączył: 23 Wrz 2018
Posty: 964
Poziom: 27
HP: 71/1795
 4%
MP: 857/857
 100%
EXP: 47/83
 56%
Wysłany: 2023-07-23, 13:23   

katolicyzm znam od podszewki , urodziłem się w nim. Niestety jest to potężna skostniała struktura religijna sterowana przez zepsutych ludzi którym nie zależy na jakiejkolwiek zmianie bo oni są tą śmietanką tego stanu rzeczy. Wszystkich reformatorów którzy chcieli wnieść odnowę spaliła na stosach A tzw laikat francuski doprowadzony na skraj przepaści wywołał Rewolucję Francuską, niestety nie uzdrowiło to pacjenta tylko wprowadziło w stan agonii który właśnie dobiega końca. To samo czeka tą religię w innych państwach. Jest grupa osób wewnątrz, którą powiew bożego ducha dotknął, lecz nie chce się ochrzcić by zaznaczyć swoje oddzielenie od martwej części tej organizacji i po pewnym czasie ponownie umiera.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-23, 13:32   

Henryk Suchecki napisał/a:
katolicyzm znam od podszewki , urodziłem się w nim. Niestety jest to potężna skostniała struktura religijna sterowana przez zepsutych ludzi którym nie zależy na jakiejkolwiek zmianie bo oni są tą śmietanką tego stanu rzeczy. Wszystkich reformatorów którzy chcieli wnieść odnowę spaliła na stosach A tzw laikat francuski doprowadzony na skraj przepaści wywołał Rewolucję Francuską, niestety nie uzdrowiło to pacjenta tylko wprowadziło w stan agonii który właśnie dobiega końca. To samo czeka tą religię w innych państwach. Jest grupa osób wewnątrz, którą powiew bożego ducha dotknął, lecz nie chce się ochrzcić by zaznaczyć swoje oddzielenie od martwej części tej organizacji i po pewnym czasie ponownie umiera.

Podzielam twoje zdanie w tej sprawie.
Dziś wstawiłam na forum ciekawy dokument. Może cię zaciekawi https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=41
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-23, 13:41   

Wiesława napisał/a:
[q]
Podzielam twoje zdanie w tej sprawie.
Dziś wstawiłam na forum ciekawy dokument. Może cię zaciekawi https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=41


Co według ciebie ten film wyjaśnia i ukazuje i
Czy zgadzasz się z przesłaniem tego filmu?
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-23, 13:44   

Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
[q]
Podzielam twoje zdanie w tej sprawie.
Dziś wstawiłam na forum ciekawy dokument. Może cię zaciekawi https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=41


Co według ciebie ten film wyjaśnia i ukazuje i
Czy zgadzasz się z przesłaniem tego filmu?
Z czym ja się zgadzam lub nie zgadzam tu nie ma nic do rzeczy. W filmie jest porządna analiza (z mnóstwem wersetów) nauk krk.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-23, 14:45   

Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
[q]
Podzielam twoje zdanie w tej sprawie.
Dziś wstawiłam na forum ciekawy dokument. Może cię zaciekawi https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=41


Co według ciebie ten film wyjaśnia i ukazuje i
Czy zgadzasz się z przesłaniem tego filmu?
Z czym ja się zgadzam lub nie zgadzam tu nie ma nic do rzeczy. W filmie jest porządna analiza (z mnóstwem wersetów) nauk krk.


Czego analiza?
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-23, 14:57   

Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
[q]
Podzielam twoje zdanie w tej sprawie.
Dziś wstawiłam na forum ciekawy dokument. Może cię zaciekawi https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=41


Co według ciebie ten film wyjaśnia i ukazuje i
Czy zgadzasz się z przesłaniem tego filmu?
Z czym ja się zgadzam lub nie zgadzam tu nie ma nic do rzeczy. W filmie jest porządna analiza (z mnóstwem wersetów) nauk krk.


Czego analiza?

Twojego zwodniczego kościoła.
Wysłuchaj materiału, a potem rozmawiać możemy, ale w temacie, gdzie podałam link do filmu.
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-23, 18:12   

Henryk Suchecki napisał/a:
.. Niestety jest to potężna skostniała struktura religijna sterowana przez zepsutych ludzi którym nie zależy na jakiejkolwiek zmianie bo oni są tą śmietanką tego stanu rzeczy.

Wręcz przeciwnie, modernizm który wszedł do Kościoła chce zmienić wszystko. Modernizm został oficjalnie potępiony jako zbiór wszystkich herezji przez papieża Piusa X w encyklice Pascendi Dominici gregis. Ale już jego następcy zaczęli powoli wpuszczać tego lisa do kurnika.
Cytat:
Wszystkich reformatorów którzy chcieli wnieść odnowę spaliła na stosach.

Nieprawda, Martin Luter zmarł w 1546 w domu swojego przyjaciela, dr. Drachstettena, przy Andreaskirchplatz. Czuł się już wtedy źle, bo jak podkreślają biografowie od lat był schorowanym człowiekiem. Przyczyniły się do tego jakbyśmy dziś powiedzieli stres, spowodowany rewolucją, jaką zapoczątkował w kościele oraz niezdrowy tryb życia.

Cytat:
A tzw. laikat francuski doprowadzony na skraj przepaści wywołał Rewolucję Francuską.

Rewolucję francuską nie wywołał żaden laikat, tylko jakobini. Jakobini (fr. Jacobins) to lewicowy klub polityczny działający w rewolucyjnej Francji. Został założony w 1789 w Paryżu jako Klub Bretoński. Na jego czele stał Maximilien Robespierre. 10 sierpnia 1790 roku został przemianowany na Stowarzyszenie Przyjaciół Konstytucji (Société des amis de la Constitution). U szczytu swojej potęgi klub miał setki kapituł rozsianych po całej Francji z całkowitą liczbą członków około 400 tys. Jego członkowie byli przeciwni klerowi katolickiemu i religii chrześcijańskiej, w miejsce której ustanowili masoński kult Istoty Najwyższej. Głównym narzędziem walki jakobinów był terror, a sztandarowym hasłem: „gwałt niech się gwałtem odciska”. W wyniku działalności klubu jakobinów doszło do zamordowania króla Francji Ludwika XVI. Na przełomie lat 1793/94 Jakobini przejęli całkowitą władzę we Francji.
 
     
Fedorowicz 
VIP
Fedorowicz

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 83 razy
Dołączył: 29 Mar 2023
Posty: 3338
Poziom: 44
HP: 5521/6573
 84%
MP: 0/3138
 0%
EXP: 151/204
 74%
Wysłany: 2023-07-23, 18:18   

Wiesława napisał/a:
Podzielam twoje zdanie w tej sprawie.
Dziś wstawiłam na forum ciekawy dokument. Może cię zaciekawi https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=41

Abp.(kardynał) Ryś to modernista :
1)relatywizuje zasadę celibatu (książka);
2)zlekceważył Mszę (stadion);
3)mitologizuje relacje z judaizmem (książka);
4)promuje ekumenizm i dialog z protestantami.
 
     
Wiesława 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 13
Pomogła: 75 razy
Dołączyła: 11 Lut 2022
Posty: 2793
Poziom: 41
HP: 1827/5376
 34%
MP: 0/2567
 0%
EXP: 164/177
 92%
Wysłany: 2023-07-23, 18:31   

Fedorowicz napisał/a:
dialog z protestantam

Skończy w piekle z tego tylko powodu. Wszystko wolno, ale gadać z protestantami NIE. :mrgreen: 🤣🤣🤣
_________________
"Całością Bóg,
cząstką ja".
Lew Tołstoj
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-23, 18:32   

Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
Markerów napisał/a:
Wiesława napisał/a:
[q]
Podzielam twoje zdanie w tej sprawie.
Dziś wstawiłam na forum ciekawy dokument. Może cię zaciekawi https://www.youtube.com/w...ist=WL&index=41


Co według ciebie ten film wyjaśnia i ukazuje i
Czy zgadzasz się z przesłaniem tego filmu?
Z czym ja się zgadzam lub nie zgadzam tu nie ma nic do rzeczy. W filmie jest porządna analiza (z mnóstwem wersetów) nauk krk.


Czego analiza?

Twojego zwodniczego kościoła.
Wysłuchaj materiału, a potem rozmawiać możemy, ale w temacie, gdzie podałam link do filmu.


Krytyczna analiza modernizmu z którą się jak najbardziej zgadzam. Nie wiem co chcesz udowodnić..
Chyba nie uważnie oglądałaś ten film. Albo poprostu próbujesz przeforsować swoje wyimaginowane teorie na tem kościółka katolickiego.
Kulą w płot koleżanko
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2023-07-23, 18:34   

Fedorowicz napisał/a:
Henryk Suchecki napisał/a:
.. Niestety jest to potężna skostniała struktura religijna sterowana przez zepsutych ludzi którym nie zależy na jakiejkolwiek zmianie bo oni są tą śmietanką tego stanu rzeczy.

Wręcz przeciwnie, modernizm który wszedł do Kościoła chce zmienić wszystko. Modernizm został oficjalnie potępiony jako zbiór wszystkich herezji przez papieża Piusa X w encyklice Pascendi Dominici gregis. Ale już jego następcy zaczęli powoli wpuszczać tego lisa do kurnika.
Cytat:
Wszystkich reformatorów którzy chcieli wnieść odnowę spaliła na stosach.

Nieprawda, Martin Luter zmarł w 1546 w domu swojego przyjaciela, dr. Drachstettena, przy Andreaskirchplatz. Czuł się już wtedy źle, bo jak podkreślają biografowie od lat był schorowanym człowiekiem. Przyczyniły się do tego jakbyśmy dziś powiedzieli stres, spowodowany rewolucją, jaką zapoczątkował w kościele oraz niezdrowy tryb życia.

Cytat:
A tzw. laikat francuski doprowadzony na skraj przepaści wywołał Rewolucję Francuską.

Rewolucję francuską nie wywołał żaden laikat, tylko jakobini. Jakobini (fr. Jacobins) to lewicowy klub polityczny działający w rewolucyjnej Francji. Został założony w 1789 w Paryżu jako Klub Bretoński. Na jego czele stał Maximilien Robespierre. 10 sierpnia 1790 roku został przemianowany na Stowarzyszenie Przyjaciół Konstytucji (Société des amis de la Constitution). U szczytu swojej potęgi klub miał setki kapituł rozsianych po całej Francji z całkowitą liczbą członków około 400 tys. Jego członkowie byli przeciwni klerowi katolickiemu i religii chrześcijańskiej, w miejsce której ustanowili masoński kult Istoty Najwyższej. Głównym narzędziem walki jakobinów był terror, a sztandarowym hasłem: „gwałt niech się gwałtem odciska”. W wyniku działalności klubu jakobinów doszło do zamordowania króla Francji Ludwika XVI. Na przełomie lat 1793/94 Jakobini przejęli całkowitą władzę we Francji.


Dzięki Fedorowicz ja zwykle za lekcję historii. ..
Niektórzy nawet nie kwapią się by coś czytać i oglądać coś więcej niż paszkwile na miarę " starożytnych kosmitów" :roll:
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14