FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakonnice w piekle kult "świętych" figur [wizja]
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-18, 17:05   

Bog jest absolutem.To cos wiecej niz jakis tam duchowy byt..
Duch sw to jakby jego duchowo-mocowe odbicie ktore roznie
mozna interpretowac i roznie moze sie objawaic.Co od preezgyztencji
to sie nie zgadzam :)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-18, 17:14   

olus napisał/a:
Co od preezgyztencji
to sie nie zgadzam :)

Kolejny świetny argument :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-18, 17:19   

ale kto wie moze sie myle :-D :roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-18, 18:14   

olus, To TY masz być pewny, a nie to, że Tobie się to w danym momencie spodobało i może fajne to sobie tego pobronię, a do tego ktoś da fajne argumenty to rewelka. Po co patrzeć na kontrargumenty za tym, ze Jezus preegzystował skoro ja wiem lepiej, że nie :)

Różne są pojęcia słowa "wiara" ale najpiękniejsza jest ta z listu do Hebrajczyków:
„Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć nie widzianych”

To PRZEPIĘKNE!
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-18, 19:30   

Bartku psalem bardziej zartem ;-)
Jestem pewny bo Jezus sie urodzil a nie trasformowal jak pikachu :)
Bog nigdzie nie wspominal w Torze o istniejacym juz syny ale to nie
odpowiedni temat. na takie dyskusje.Dzisiaj nie mam zbytnio
czasu jutro bede medrkowal :-P
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2014-10-18, 19:45   

olus napisał/a:
Bartku psalem bardziej zartem ;-)
Jestem pewny bo Jezus sie urodzil a nie trasformowal jak pikachu :)
Bog nigdzie nie wspominal w Torze o istniejacym juz syny ale to nie
odpowiedni temat. na takie dyskusje.Dzisiaj nie mam zbytnio
czasu jutro bede medrkowal :-P

Bo takowego nie było Jezus wtedy był sługą Boga ,
Żeby zostać uznanym Przez Boga za syna najpierw należy być jego wiernym sługą i Jezus był tego przykładem !! jak wiernym !!
Dz 3:13 bpd "Bóg Abrahama i Bóg Izaaka i Bóg Jakuba — Bóg naszych ojców, obdarzył chwałą Sługę swego, Jezusa, którego wy wydaliście i zaparliście się przed Piłatem, który uznał, że należało Go uwolnić;"

Ps 2:7 bw "Ogłoszę zarządzenie Pana: Rzekł do mnie: Synem moim jesteś, Dziś cię zrodziłem."

Dz 13:33 bw "wypełnił teraz Bóg dzieciom ich przez wzbudzenie nam Jezusa, jak to napisano w psalmie drugim: Synem moim jesteś, Dzisiaj cię zrodziłem."

1Kor 4:15 bw "Bo choćbyście mieli dziesięć tysięcy nauczycieli w Chrystusie, to jednak ojców macie niewielu; wszak ja was zrodziłem przez ewangelię w Chrystusie Jezusie."
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-18, 20:57   

olus napisał/a:
Duch Sw to poniekad Jehowa wiec mogl on sie tak objawic i ty byla "wizja".
Nie nalezy jej brac tak doslownie co do ognia to Jan pisal podobnie..
będą ‛katowani ogniem i siarką'.

To ma w nas wzbudzic bojazn :)
Nie przekonalas mnie Migdalciu :-D

Ja Cię do niczego nie przekonuję. widać wraźnie, że ona wierzy w Trójcę a cz ty się z tym zgadzasz czy nie to już nie mój problem.

Czy tylko mnie przeraził opis 8-latka torturowanego w piekle przez demony o wyglądzie postaci z kreskówek? :shock: :-|
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2014-10-18, 21:05   

Będą katowani i to strasznie !!!
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-19, 05:53   

Migdalek napisał/a:
Ja Cię do niczego nie przekonuję. widać wraźnie, że ona wierzy w Trójcę a cz ty się z tym zgadzasz czy nie to już nie mój problem.

Starasz sie mnie pzrekonac ze ona wierzyla w trojce ale jak narazie
nie podalas tekstu w ktorym pada takie stwierdzenie z jej ust :-D
Nie mam nic przeciwko nawroceniu na dogmat trojcowy 8-) jesli podasz
konkrtne biblijne argumenty to je rowaze :)

Cytat:


Czy tylko mnie przeraził opis 8-latka torturowanego w piekle przez demony o wyglądzie postaci z kreskówek? :shock: :-|


Mnie z poczatku tez przerazala apokalipsa ale z tylko z poczatku..
Jak i reszta spisanych Ewangeli.Grzesznikow nie spotka raczej nic dobrego.
Strach (bojazn) jest jak najbardziej wskazana.

nie lękajcie się, czego on się lęka, ani się nie bójcie! Pan Zastępów – Jego za Świętego miejcie; On jest Tym, którego się lękać macie i który was winien bojaźnią
Izajasz

Zgromadź mi naród, niech usłyszą me słowa, aby się nauczyli Mnie bać przez wszystkie dni życia na ziemi i nauczyli tego swoich synów

Bojaźń Pańska ze złych dróg sprowadza – Prz 16



Jedna z podstawowych rzeczy powino byc ostrzeganie
grzesznikow przd konsekwencjami grzechow..
Jezus wiedzial co robil opowiadajc bajeczke o Lazarzu.

Łazarza, aby umoczył koniec palca swego w wodzie i ochłodził mi język, bo męki cierpię w tym płomieniu.

:roll:

albo

„Tak będzie przy końcu świata; wyjdą aniołowie i wyłączą złych spośród sprawiedliwych, i wrzucą ich w piec ognisty; tam będzie płacz i zgrzytanie zębów" (Ew. Mateusza 13, 49-50).i]

Jak widzisz podobna wizja..

i jeszcze

[i]„Wtedy powie i tym po lewicy: Idźcie precz ode mnie, przeklęci, w ogień wieczny, zgotowany diabłu i jego aniołom" (Ew. Mateusza 25, 41).

„Plewy spali w ogniu nieugaszonym (Ew. Mateusza 3, 12).

„W ogniu płomienistym, wymierzając karę tym, którzy nie znają Boga, oraz tym, którzy nie są posłuszni ewangelii Pana naszego Jezusa. Poniosą oni karę: zatracenie wieczne, oddalenie od oblicza Pana i od mocy chwały jego (2 List do Tesaloniczan 1, 8-9).

„Pić będzie samo czyste wino gniewu Bożego z kielicha jego gniewu i będzie męczony w ogniu i w siarce wobec świętych aniołów i wobec Baranka. A dym ich męki unosi się w górę na wieki wieków i nie mają wytchnienia we dnie i w nocy (Obj. Jana 14, 10-11).

„I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. I jeżeli ktoś nie był zapisany w księdze żywota, został wrzucony do jeziora ognistego" (Obj. Jana 20, 14-15).

„Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga" (Objawienie Jana 21,8).



Nawet strach przed demonem potrafi okazać sić przydatny :)

(16) I rzucił się na nich ów człowiek, w którym był zły duch, przemógł ich i pognębił, tak iż nadzy i poranieni uciekli z owego domu. (17) I stało się to wiadome wszystkim Żydom jak i Grekom, którzy mieszkali w Efezie, i padł strach na nich wszystkich, a imię Pana Jezusa było wielbione. (18) Wielu też z tych, którzy uwierzyli, przychodziło, wyznawało i ujawniało uczynki swoje. (19) A niemało z tych, którzy się oddawali czarnoksięstwu, znosiło księgi i paliło je wobec wszystkich; i zliczyli ich wartość i ustalili, że wynosiła pięćdziesiąt tysięcy srebrnych drachm. (20
Dzieje apostol
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-19, 11:15   

olus napisał/a:
Starasz sie mnie pzrekonac ze ona wierzyla w trojce ale jak narazie
nie podalas tekstu w ktorym pada takie stwierdzenie z jej ust :-D
Nie mam nic przeciwko nawroceniu na dogmat trojcowy 8-) jesli podasz
konkrtne biblijne argumenty to je rowaze :)

Jesli ktoś mówi o osobowym Duchu Świętym to zawsze jest Trójca. Inaczej masz jakiś dziwny twór, osobowego ducha, który nie wiadomo co robi i skąd się wziął. Zresztą protestanci lubią Ducha ;-)

Nie rozważysz olus, zignorujesz. Do tej pory nie wyjaśniłeś mi jak Bóg-Ojciec może jednocześnie sądzić i nie sądzić i masz pokrętne wyjaśnienia wyjaśnienia na temat preegzystencji Jezusa i tego jak świat był przez Niego stworzony, skoro przed narodzinami go nie nie było.

olus napisał/a:
Mnie z poczatku tez przerazala apokalipsa ale z tylko z poczatku..
Jak i reszta spisanych Ewangeli.Grzesznikow nie spotka raczej nic dobrego.
Strach (bojazn) jest jak najbardziej wskazana.

I tą bojaźń ma wywoływac obraz dzieciaka męczonego przez kreskówki? :roll: Przecież to wizja wprost z umysłu pedofila-sadysty.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-19, 11:16   

olus napisał/a:
Starasz sie mnie pzrekonac ze ona wierzyla w trojce ale jak narazie
nie podalas tekstu w ktorym pada takie stwierdzenie z jej ust :-D
Nie mam nic przeciwko nawroceniu na dogmat trojcowy 8-) jesli podasz
konkrtne biblijne argumenty to je rowaze :)

Jesli ktoś mówi o osobowym Duchu Świętym to zawsze jest Trójca. Inaczej masz jakiś dziwny twór, osobowego ducha, który nie wiadomo co robi i skąd się wziął. Zresztą protestanci lubią Ducha ;-)

Nie rozważysz olus, zignorujesz. Do tej pory nie wyjaśniłeś mi jak Bóg-Ojciec może jednocześnie sądzić i nie sądzić i masz pokrętne wyjaśnienia wyjaśnienia na temat preegzystencji Jezusa i tego jak świat był przez Niego stworzony, skoro przed narodzinami go nie nie było.

olus napisał/a:
Mnie z poczatku tez przerazala apokalipsa ale z tylko z poczatku..
Jak i reszta spisanych Ewangeli.Grzesznikow nie spotka raczej nic dobrego.
Strach (bojazn) jest jak najbardziej wskazana.

I tą bojaźń ma wywoływac obraz dzieciaka męczonego przez kreskówki? :roll: Przecież to wizja wprost z umysłu pedofila-sadysty.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-19, 11:37   

Cytat:
Nie rozważysz olus, zignorujesz. Do tej pory nie wyjaśniłeś mi jak Bóg-Ojciec może jednocześnie sądzić i nie sądzi

Wyjaśniałem już z 10 razy :roll:
Bóg nie będzie sądził osobiście tylko przez swojego syna Jezusa.
Tak jak przekazał np przez niego swoją naukę...I co to ma wspólnego :roll:
Cytat:
masz pokrętne wyjaśnienia wyjaśnienia na temat preegzystencji Jezusa i tego jak świat był przez Niego stworzony, skoro przed narodzinami go nie nie było.

Pokrętnie to ty teraz przekładasz mój tekst na swoje wytłumaczenie ..
Ja twierdze że Jezus nie stworzył świata i człowieka :)
Jezus jest odpowiedzialny za nowe stworzenie.
Biblia mówi ze to Bóg własnoręcznie sam stworzył człowieka i swiat
więc nie można tego inaczej interpretować.Preegzystencja to jak trójca
helleńsko-gnostycka filozofia która stawia w krzywym zwierciadle osobę
Mesjasza :roll[b]Jeślby istniał wcześniej to nie byłby narodziny tylko jakaś
inkarnacja czy transforacja do ciała :roll:

Cytat:
esli ktoś mówi o osobowym Duchu Świętym to zawsze jest Trójca. Inaczej masz jakiś dziwny twór, osobowego ducha, który nie wiadomo co robi i skąd się wziął. Zresztą protestanci lubią Ducha ;-)

1.Dla mnie duch to nie osoba :)
2.Nie jestem protestantem.
3.To była wizja :-P itp.itd..
4.z jej ust słowo trójca nie padało :-D

Cytat:
I tą bojaźń ma wywoływac obraz dzieciaka męczonego przez kreskówki? :roll: Przecież to wizja wprost z umysłu pedofila-sadysty.


Nie przesadzaj :-P
Morał jest taki z tej wizji że telewizja w naszych czasach źle
wpływa na umysły młodych dzieci :-P
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-19, 12:25   

Agelika twierdzi, że nie miała wizji jak Jan tylko naprawdę umarła i Pan pokazał jej rzeczywistość jaka istnieje po śmierci. Czyli ten chłopiec to nie przypowieść, ale rzeczywista osoba, która jest w piekle przez kreskówki i Pan Jezus miał jej mówić, że w piekle rzeczywiście znajduje się mnóstwo dzieci.

Dalej nie wiem czym protestanto zawiniła ta Selena, ktoś wie co co była za artystka?

P.S. protestanci nie mówią o Trjcy, ale o Bogu Trójjedynym, podobno to ma robic jakąs róznicę.
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2014-10-19, 12:33   

Migdałek napisał/a:
Agelika twierdzi, że nie miała wizji jak Jan tylko naprawdę umarła i Pan pokazał jej rzeczywistość jaka istnieje po śmierci. Czyli ten chłopiec to nie przypowieść, ale rzeczywista osoba, która jest w piekle przez kreskówki i Pan Jezus miał jej mówić, że w piekle rzeczywiście znajduje się mnóstwo dzieci.

Dalej nie wiem czym protestanto zawiniła ta Selena, ktoś wie co co była za artystka?

P.S. protestanci nie mówią o Trjcy, ale o Bogu Trójjedynym, podobno to ma robic jakąs róznicę.

A co to Bóg jak > Szampon 3 w 1
Trójjedyny jak jedyny to nie trój a jak trój to nie jedyny jak trzeba mieć sprany mózg żeby nie wiedzieć że coś takiego nie istnieje . Bo jeżeli we władzy jest trzech to stanowią zarząd na czele którego stoi prezes , Kiedy Bóg stwarzał niebiosa był sam !!!!
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 80483/88443
 91%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-19, 15:37   

Jan Wiśniewski napisał/a:
Kiedy Bóg stwarzał niebiosa był sam !!!!

Ale ja się z tym jak najbardziej zgadzam :) Dokładnie o to chodzi
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 13