FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Krystian
2015-01-10, 11:14
NOWY PUNKT
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-20, 21:16   NOWY PUNKT

Został wprowadzony nowy punkt w naszym regulaminie

1. Negowania Biblii jako Słowa Bożego ;

Dzięki temu nie będzie u nas ateistów
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-22, 13:09   

A więc wychodzi na to, że to forum nie ma na celu głoszenia Dobrej Nowiny. Bo chodzi o to by ludzi do Boga raczej przyprowadzić. Pomóc im doświadczyć Bożej obecności. Ale zamiast tego forum ma na celu atakowanie Kościoła katolickiego. A to przynajmniej ja widzę tylko.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-22, 13:30   

Iwona napisał/a:
A więc wychodzi na to, że to forum nie ma na celu głoszenia Dobrej Nowiny.


Chodzi o to, aby nikt tutaj nie obrażał Biblii jak ma to miejsce na webdzie.

Iwona napisał/a:
Bo chodzi o to by ludzi do Boga raczej przyprowadzić


Masz na webdzie np. RN to, spróbuj go do Boga przyprowadzić ;-)
Iwona napisał/a:
zamiast tego forum ma na celu atakowanie Kościoła katolickiego.


To jest Twoje subiektywne zdanie.
Gdzie ludzie mają pisać prawdy biblijne, przecież na forum katolickim zaraz dostali by warna lub bana.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-22, 13:39   

Krystian napisał/a:
To jest Twoje subiektywne zdanie.
ale zgodne z prawdą ;-) przynajmniej po części.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-22, 13:49   

bartek212701 napisał/a:
Krystian napisał/a:
To jest Twoje subiektywne zdanie.
ale zgodne z prawdą ;-) przynajmniej po części.


Jak pisało się tutaj o CK to jakoś Iwonie nie przeszkadzało 8-)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-22, 14:35   

Iwona napisał/a:
A więc wychodzi na to, że to forum nie ma na celu głoszenia Dobrej Nowiny. Bo chodzi o to by ludzi do Boga raczej przyprowadzić. Pomóc im doświadczyć Bożej obecności. Ale zamiast tego forum ma na celu atakowanie Kościoła katolickiego. A to przynajmniej ja widzę tylko.


To forum to nie kościół katolicki.
Nie demonizuj...Jako katolik mam prawo go krytykować a ty bronić.
twoje wylewane żale sa bezpodstawne.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-23, 20:15   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
A więc wychodzi na to, że to forum nie ma na celu głoszenia Dobrej Nowiny.


Chodzi o to, aby nikt tutaj nie obrażał Biblii jak ma to miejsce na webdzie.

Iwona napisał/a:
Bo chodzi o to by ludzi do Boga raczej przyprowadzić


Masz na webdzie np. RN to, spróbuj go do Boga przyprowadzić ;-)
Iwona napisał/a:
zamiast tego forum ma na celu atakowanie Kościoła katolickiego.


To jest Twoje subiektywne zdanie.
Gdzie ludzie mają pisać prawdy biblijne, przecież na forum katolickim zaraz dostali by warna lub bana.

Nie dostaliby. Chyba, że wprowadzaliby nieprzyjazną atmosferę (mam tu na myśli np. kłótnie)
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5915/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-23, 20:29   

Iwona napisał/a:
Nie dostaliby. Chyba, że wprowadzaliby nieprzyjazną atmosferę (mam tu na myśli np. kłótnie)


To podaj mi takie katolickie forum, gdzie tak nie będzie jak piszę.
Zaloguję się tam i pierwszym moim postem będzie, że trójca ma korzenie pogańskie :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-10-23, 20:32   

Nie sądzę, że są czysto katolickie fora.
Trójce dla przykładu trzeba poprzeć, czymś konkretnym a nie fragmentami Biblii bez kontekstu.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-23, 20:39   

Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
Nie dostaliby. Chyba, że wprowadzaliby nieprzyjazną atmosferę (mam tu na myśli np. kłótnie)


To podaj mi takie katolickie forum, gdzie tak nie będzie jak piszę.
Zaloguję się tam i pierwszym moim postem będzie, że trójca ma korzenie pogańskie :)

To ja Ci odpowiem, że Trójca Święta nie ma korzeni pogańskiej.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-24, 00:51   

Krystian napisał/a:
To podaj mi takie katolickie forum, gdzie tak nie będzie jak piszę.
Zaloguję się tam i pierwszym moim postem będzie, że trójca ma korzenie pogańskie :)

Tylko nie powołuj się na tą wymyśloną trójcę babilońską <prosi> bo uznają, że jesteś niedouczony. Jeśli już musisz to spróbuj z Sziwą i jego aspektami, co ma tyle wspólnego z Bogiem Trójjedynym co Jezus z faraonem, ale przynajmniej Sziwa nie jest tworem internetowym. A jakby Cię ta koncepcja zainteresowała to polecam skoczyć z nią na forum Zielonoświatkowców Jednościowych ich koncepcja Boga do Sziwy lepiej pasuje.

olus napisał/a:
To forum to nie kościół katolicki.
Nie demonizuj...Jako katolik mam prawo go krytykować a ty bronić.
twoje wylewane żale sa bezpodstawne.


:lol: :lol: :lol:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-24, 01:35   

Iwona napisał/a:
Krystian napisał/a:
Iwona napisał/a:
Nie dostaliby. Chyba, że wprowadzaliby nieprzyjazną atmosferę (mam tu na myśli np. kłótnie)


To podaj mi takie katolickie forum, gdzie tak nie będzie jak piszę.
Zaloguję się tam i pierwszym moim postem będzie, że trójca ma korzenie pogańskie :)

To ja Ci odpowiem, że Trójca Święta nie ma korzeni pogańskiej.

Słowa Trójca nie ma w Biblii.
Bóg jest Jedyny a nie trójjedyny.
Jezus miał Boga a więc nim nie jest..itd

Jezus odpowiedział: Pierwsze jest: Słuchaj, Izraelu, Pan Bóg nasz, Pan jest jeden.”

J 17,3 A to jest żywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chrystusa, którego posłałeś.



Historia powzięcia decyzji popierającej doktrynę Trójcy jest szczegółowo opisana w pracach historyków. Powinieneś przejrzeć te okoliczności w tej czy innej historii Kościoła czy w Encyklopedii Katolickiej.3 Doktrynę Trójcy Świętej skompletowano w ciągu dwu wieków ze spekulacji ludzkich, których korzenie tkwiły w filozofii pogańskiej i żydowskiej. W końcu narzucono ją kościołowi w czwartym wieku na soborze zwołanym z powodów politycznych pod kierownictwem rzymskiego cesarza. Nauka o Trójcy posiada uderzające podobieństwo z triadami powszechnymi w starożytnych religiach pogańskich Egiptu, Babilonii i innych społeczeństw.
Skąd pochodzi doktryna Trójcy? Czy jest to doktryna katolicka lub protestancka? Okazuje się, że miliony ludzi wierzyło w Trójcę jeszcze przed powstaniem chrześcijaństwa!
Znany teolog i historyk chrześcijaństwa, Alexander Hislop, w swojej książce The Two Babylons (Dwa Babilony) przedstawia następujące cenne informacje:
"Widzimy więc, jak pod każdym względem słusznie Rzym nosi na swym czole nazwę «Tajemnica, Wielki Babilon». Musimy tylko przypomnieć sobie, jak starożytne Tajemnice Babilońskie oddziałały na cały system Rzymu. Ujrzymy wtedy, jak bardzo ten drugi zapożyczył się u pierwszych. Tajemnice te były długo ukryte w ciemności, lecz obecnie ta gęsta ciemność zaczyna ustępować. Wszyscy, którzy poświęcili choć trochę uwagi literaturze Grecji, Egiptu, Fenicji czy Rzymu, są świadomi miejsca, jakie te «Tajemnice» zajmują w tych krajach i ze pomimo powierzchownych różnic we wszystkich istotnych względach «Tajemnice» te w różnych krajach były identyczne. Język Jeremiasza pokazuje, że Babilon był głównym źródłem, z którego wypływały wszystkie systemy bałwochwalcze. Do podobnych wniosków dochodzą najznakomitsi historycy.
Aby ustalić identyczność systemów starożytnego Babilonu i Rzymu papieskiego musimy tylko zbadać, jak daleko system papiestwa zgodny jest z całym systemem ustanowionym w tych Tajemnicach Babilońskich" (s. 13).
"(...) Przyjąwszy więc jawną jedność i babiloński charakter starożytnych Tajemnic Egiptu, Grecji, Fenicji i Rzymu za wskazówkę kierującą naszymi badaniami stopniowo porównujemy doktrynę i praktykę tych dwu Babilonów - Babilonu Starotestamentowego i Babilonu Nowotestamentowego.
A tutaj musimy zauważyć najpierw identyczność przedmiotów kultu w Babilonie i Rzymie. Starożytni Babilończycy, jak nowożytni Rzymianie, uznawali słownie jedność Bóstwa; czcząc niezliczone pomniejsze bóstwa, które jakoby wywierają pewien wpływ na ludzkie sprawy, wyraźnie stwierdzali, że istnieje JEDEN nieskończony i wszechmogący Stwórca, przewyższający wszystko. Większość narodów robiła to samo" (s. 14).

Lecz jeśli tak było, to jaka istniała różnica między Izraelem i narodami pogańskimi? Dlaczego Wszechmogący gani inne narody i nazywa je pogańskimi faworyzując jednocześnie naród Izraela? Hislop udziela odpowiedzi na to pytanie:
"Tak więc uznanie przez Babilończyków jedności bożej miało ostatecznie charakter bałwochwalczy. Z tego powodu Jahwe surowo potępiał Swój własny lud za jakakolwiek zachętę robienia tego samego. (...) W jedności Jedynego Boga Babilończyków istniały trzy osoby i aby symbolizować tę doktrynę Trójcy używali oni, czego dowiodły odkrycia Layarda, trójkąta równoramiennego, dokładnie tak, jak to robi dzisiaj Kościół Rzymski" (s. 16).
"Papiestwo ma w niektórych swoich kościołach, jak na przykład w klasztorze tzw. Trynitariuszy Madrytu, obraz Trójjedynego Boga z trzema głowami na jednym ciele. Babilończycy mieli cos podobnego. Layard w swojej ostatniej pracy przedstawił wzór takiej trójjedynej boskości czczonej w starożytnej Asyrii. (...) W Indiach najwyższe bóstwo jest w jednej z najdawniejszych świątyń w grotach przedstawione w trzema głowami na jednym ciele i nazwane «Eko deva Trimurty» - Jeden Bóg w trzech postaciach. W Japonii buddyści czczą ich wielkie bóstwo, Buddę, z trzema głowami w tej samej postaci pod nazwą «San Pao Fuh»" (s. 17-18).
Spotkać można czasami uproszczoną definicję dogmatu Trójcy. I tak dla przykładu znany polski uczony adwentystyczny piszący pod pseudonimem Tadeusz Adwentowicz wypowiada się następująco: "Wspólnie [tj. adwentyści i katolicy] wierzymy w Trójcę Przenajświętszą, tj. w Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego. Tutaj istnieje całkowita zbieżność naszych poglądów." Zauważyć jednak trzeba, że wszyscy chrześcijanie wierzą w Boga Ojca, Syna Bożego i Ducha Świętego, a jednak nie wszyscy wierzą w Trójcę Przenajświętszą. Najwyraźniej nie jest to jedno i to samo.4[i]
http://bracia.racjonalist...taty/trojca.htm



:-D

[i]The New Schaff-Herzog Encyclopedia of Religious Knowledge (Nowa encyklopedia wiedzy religijnej Schaffa-Herzoga) tak wyjaśnia wpływ tej greckiej filozofii: „Doktrynom o Logosie i Trójcy nadali kształt greccy Ojcowie Kościoła, którzy (…) pośrednio bądź bezpośrednio pozostawali pod wpływem filozofii Platona (…). Nie sposób zaprzeczyć, że błędy i skażenia wślizgnęły się do Kościoła właśnie z tego źródła”. Pod koniec III wieku „chrystianizm” i nowe filozofie platońskie stopiły się w jedno. Jak pisze Adolf Harnack w Outlines of the History of Dogma (Zarys historii dogmatu), nauka kościelna „zakorzeniła się na dobre w glebie hellenizmu [pogańskiej myśli greckiej]. Tym samym stała się tajemnicą dla ogromnej większości chrześcijan”.


http://lubczasopismo.salo...a-o-trojcy-cz-2
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-24, 09:51   

To, że słowa Trójca nie ma w Biblii to nie znaczy jeszcze, że nie ma tam Trójcy Świętej. A te obrazki co tam zamieściłeś nie mają nic wspólnego z naszą wiarą i przedstawiają heretyckie spojrzenie na ten temat.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13550

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 329/608
 54%
Wysłany: 2014-10-24, 09:57   

Iwona napisał/a:
To, że słowa Trójca nie ma w Biblii to nie znaczy jeszcze, że nie ma tam Trójcy Świętej. A te obrazki co tam zamieściłeś nie mają nic wspólnego z naszą wiarą i przedstawiają heretyckie spojrzenie na ten temat.


A ja myślałam,ze wszystko co najważniejsze dla naszego zbawienia, to jest zapisane w Biblii.
Trójca wydaje mi się powinna być uznana za najważniejszą doktrynę, bo ona podobno Boga JHWH przedstawia.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-24, 10:08   

nike napisał/a:
Iwona napisał/a:
To, że słowa Trójca nie ma w Biblii to nie znaczy jeszcze, że nie ma tam Trójcy Świętej. A te obrazki co tam zamieściłeś nie mają nic wspólnego z naszą wiarą i przedstawiają heretyckie spojrzenie na ten temat.


A ja myślałam,ze wszystko co najważniejsze dla naszego zbawienia, to jest zapisane w Biblii.
Trójca wydaje mi się powinna być uznana za najważniejszą doktrynę, bo ona podobno Boga JHWH przedstawia.

To że nie ma wyrażenia to nie znaczy, że w Biblii Trójcy Świętej nie ma
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14