FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Antykoncpecja i celibat.
Autor Wiadomość
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-25, 02:47   

Cytat:
antykoncepcja jest aktem egoizmu. i to takim :!: :!: :!: :!:
;
resztę sobie tłumazcie jak chcecie.


Przesadzasz i to mocno. Egoizmem jest posiadanie kasiory i jednoczesna niechęć do posiadania dzieci!!!
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-25, 02:54   

Nie. Ancykoncepcja, to morderstwo, zaślepieniem własnym posiadanim kasy , lub czymkolwiek , to ejst obojętne, To życie , ktore powstaje w łonie matki, i przy wtórowaniu ojca, jest zyciem nie zaplanowanym przez nas, a przez Stwórcę
!!
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-25, 04:01   

Czy Biblia zakazuje antykoncepcji?
eśli nie dochodzi do zapłodnienia* (metoda antykoncepcji) - to nie.


Zasady:
Rodzaju 1:28-29 - odnosi sie do Adami i Ewy, nakaz nie był powtórzony ani Żydom, ani Chrześcijanom (por. 1Kor 7:36)
Prz 5:15, 18, 19 -> Kor 7-1-6: wskazują, że małżonkowie mają się cieszyć uprawianiem seksu
1 Tm 5:8 - jeśli wiesz, że nie będziesz w stanie zapewnić im utrzymania - a jednocześnie masz zaspokajać potrzeby żony (1Kor 7:2-5) - to rozsądna jest antykoncepcja (por. Prz 22:3)
Wzgląd na zdrowie żony (Flp 2:4 -> Efezjan 5:28)


:roll:


====



Wyszłam za mąż będąc studentką za studenta - wciąż korzystamy z pomocy finansowej moich rodziców i teściów, do skończenia studiów. Oczywistym jest, że posiadanie dziecka w tej sytuacji byłoby z naszej strony nierozsądne – utrudniłoby nam ukończenie edukacji, obciążyłoby dodatkowo finansowo naszych rodziców. Dlatego już przed ślubem długo zastanawialiśmy się nad wyborem metody antykoncepcyjnej, uwzględniając aspekty zdrowotne i moralne.

Bo czy chrześcijanin może planować swoją rodzinę? Czy może mówić "teraz nie czas na dziecko, za 2 lata"? "Mamy już trójkę dzieci, wystarczy"? Wierzę, że może. Podobnie, jak wybiera kierunek studiów, rodzaj pracy, jaką wykonuje, miejsce, gdzie będzie mieszkał. Pozostając otwarty na wolę Bożą, słuchając Jego głosu – wciąż może podejmować swoje decyzje, oparte na własnej ocenie sytuacji. Stosowanie antykoncepcji to mój głos w sprawie – jednak Jego głos jest najważniejszy. "Boże, jeszcze nie chcę mieć dziecka, ale niech się dzieje wola Twoja". Wierzę, że jeśli najlepszym wyjściem dla mnie byłaby ciąża już teraz – On może to sprawić.

Ktoś mógłby powiedzieć "trzeba było poczekać ze ślubem do czasu, kiedy będziecie mogli mieć dziecko" – jednak Biblia mówi: A teraz o czym pisaliście: Dobrze jest, jeżeli mężczyzna nie dotyka kobiety; jednak ze względu na niebezpieczeństwo wszeteczeństwa, niechaj każdy ma swoją żonę i każda niechaj ma własnego męża. Mąż niechaj oddaje żonie, co jej się należy, podobnie i żona mężowi. Nie żona rozporządza własnym ciałem, lecz mąż; podobnie nie mąż rozporządza własnym ciałem, lecz żona. Nie strońcie od współżycia z sobą, chyba za wspólną zgodą do pewnego czasu, aby oddać się modlitwie, a potem znowu podejmujcie współżycie, aby was szatan nie kusił z powodu niepowściągliwości waszej (1 List do Koryntian 7:1-5).

Apostoł Paweł nie wspomina tu o prokreacyjnej roli małżeństwa – raczej o zabezpieczającej przed grzechem. Jeśli musicie realizować swoje pragnienia, realizujcie je "legalnie", w małżeństwie. To, moim zdaniem usprawiedliwia wczesne pobieranie się, jeszcze przed finansowymi możliwościami stworzenia rodziny.

Jaką metodę wybrać? Lekarz w gabinecie ginekologicznym przekonuje do tabletek antykoncepcyjnych – najskuteczniejsza, najbardziej wygodna, bezpieczna metoda. Czy mam jakieś opory ze względów moralnych? Sprawdziłam – nowoczesne tabletki nie działają wczesnoporonnie, uniemożliwiają zajście w ciążę przez hamowanie owulacji. Miałam świadomość, że przez znajomych katolików ta metoda jest postrzegana jako zła, stosowanie jej – jako grzech. Jednak lektura Katechizmu Kościoła Katolickiego mnie nie przekonuje – po pierwsze, według Biblii celem małżeństwa nie jest tylko prokreacja (na potwierdzenie tego mam przykłady bezpłodnych małżeństw czy zacytowany wyżej fragment listu apostoła Pawła do Koryntian), a po drugie, nie zapominajmy, że naturalna antykoncepcja to też antykoncepcja! Cel jest ten sam – żeby współżyć i jednocześnie nie zajść w ciążę. Metody różnią się od siebie tylko skutecznością działania, wpływem na nasz organizm czy wygodą stosowania.

Przede wszystkim jednak myślę, że stosowanie lub niestosowanie antykoncepcji (jakiejkolwiek) nie ma wpływu na moje zbawienie. Wierzę, że dla Boga nie to jest istotne - przekonują mnie o tym teksty z 15 rozdziału Ewangelii Mateusza, w których Jezus odpowiada na zarzuty faryzeuszy dotyczące niemycia rąk przed posiłkiem przez apostołów. Mówi wtedy ważne słowa: Nie to, co wchodzi do ust, kala człowieka, lecz to, co z ust wychodzi, to kala człowieka.(...) A odpowiadając Piotr, rzekł mu: Wyłóż nam to podobieństwo. A On rzekł: To i wy jeszcze nie rozumiecie? Czy nie rozumiecie, że wszystko, co wchodzi do ust, idzie do żołądka i na zewnątrz się wydala? Ale co z ust wychodzi, pochodzi z serca, i to kala człowieka. Z serca bowiem pochodzą złe myśli, zabójstwa, cudzołóstwa, rozpusta, kradzieże, fałszywe świadectwa, bluźnierstwa. To właśnie kala człowieka; ale jedzenie nie umytymi rękoma nie kala człowieka (Ew. Mateusza 15:11-20)

Tak to rozumiem: drobne decyzje życia codziennego takie jak dieta, stosowane leczenie, wybór środków transportu itd. nie mają znaczenia, jeśli jesteśmy Bożymi dziećmi. Nie warto "przecedzać komara", doszukiwać się niemoralności w świadomym planowaniu rodziny, bo skupiając się na tym możemy "połknąć wielbłąda", przeoczyć to, co naprawdę ważne.

Cały 14 rozdział Listu do Rzymian można uznać za ciekawe podsumowanie tych rozważań. "Szczęśliwy ten, kto nie osądza samego siebie za to, co uważa za dobre." (Rzym. 14:22


http://epatmos.pl/na-zach...a-to-nie-grzech
http://www.biblia.start24...ykoncepcji.html
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2014-10-25, 10:42   

bartek212701 napisał/a:

To idylliczne myślenie nie mające poparcia w rzeczywistości.
Znam rodzinę, w której jest 9 dzieci i żyją na skraju ubóstwa, a są wierzący w Boga i co? Czemu Bóg nie da im chleba?


Bóg dał im rozum i powinni tego rozumu używać. Skoro nie potrafią swojego popędu ujarzmić, niech stosują antykoncepcję, bo robią krzywdę własnym dzieciom.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-25, 11:14   

zion599 napisał/a:
Nie. Ancykoncepcja, to morderstwo, zaślepieniem własnym posiadanim kasy , lub czymkolwiek , to ejst obojętne, To życie , ktore powstaje w łonie matki, i przy wtórowaniu ojca, jest zyciem nie zaplanowanym przez nas, a przez Stwórcę

Naprawdę, naprawdę NIENAWIDZĘ takich nienaukowych, bezpodstawnych i aroganckich wpisów.
Morderstwo jest wtedy gdy ktoś żyje, plemnik i komórka jajowa to komórki rozrodcze. Plemnik, komórka jajowa, skóra, paznokieć, wszystko to rośnie i wszystko to niszczymy każdego dnia. Podczas spazmów nocnych mężczyzna w rozumieniu ziona- czyli również On- zabija miliony dzieci, plemników- po prostu umarłem, świetne rozumienie zionie- podczas obcinania paznokci obcinasz główkę małego paznokietka. drapiąc się w rękę ranisz plecy biednej skórki!!!

ANTYKONCEPCJA to nie jest ABORCJA!!!!! Może Ci się słowa pomyliły.
Aha i bez urazy, ale nie uwierzę, że żadne z Was się nigdy w życiu nie masturbowało :roll: jeśli to robiliście to zabijaliście i jesteście mordercami w rozumieniu ziona.
Zionie :lol: ? Czy masz nam coś do powiedzenia :-P ?

Antykoncepcja nie jest aktem egoizmu, jest często aktem rozwagi. Ludzie muszą zaspokajać swoje popędy w różny sposób. Jesli tego nie robią to wychodzi np. coś takiego, jak obecnie dzieje się w Kościołach, czy Zakonach. Lepiej jest chyba kupić gumkę niż męczyć dziecko, które nie jest niczemu winne.
W rozumieniu Ziona to ja chyba jestem wielomiliardowym mordercą :shock: zniszczyłem tyle biednych plemniczków. Zionie, weź Ty się zastanów nad tym co piszesz, bo ani to biblijne, ani naukowe myslenie.

A czy stosunek przerywany jest zły, jak antykoncepcja? Do erekcji w niej dochodzi poza macicą kobiety. Pan sobie odpuszcza pod koniec i nie zapładnia. :)
nike napisał/a:
Bóg dał im rozum i powinni tego rozumu używać. Skoro nie potrafią swojego popędu ujarzmić, niech stosują antykoncepcję, bo robią krzywdę własnym dzieciom.
Dokładnie :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-25, 12:44   

Cytat:
ANTYKONCEPCJA to nie jest ABORCJA!!!!! Może Ci się słowa pomyliły.


Masz mnie :-P
Bylem lekko wczorajszy i pomyliłem słowa :roll:
przepraszam

Co do antykoncepcji nie mylić z aborcją sprawa też nie jest tak oczywista, ponieważ chodzi tu o politykę przeciwko dziecku i to jest to całe zło
Człowiek nawet przed najazdem wroga broni sie mniej niż przed .. własnym (przyszłym) dzieckiem i tu leży centrum problemu
Coś by trzeba z tym zrobić , nie uważasz?

ps. Bog nie kazałbyć ''rozważnym'' tylko sie mnożyć i zaludniać ziemie :-P
Standarty sie obniżyły , przyrost naturalny sie obniżył, Matki są''rozważne'' ojcowie sie boją przez tą politykę zawłaszczania dóbr.... cywilizacja śmierci.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13644
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 423/608
 69%
Wysłany: 2014-10-25, 12:54   

zion599 napisał/a:
Coś by trzeba z tym zrobić , nie uważasz?

Z tego co mówisz zrozumiałam,ze pokochać się dla przyjemności, to grzech.
Więc ja proponuję rozwód, po zrobieniu kilkoro dzieci.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-25, 12:58   

Cytat:
Z tego co mówisz zrozumiałam,ze pokochać się dla przyjemności, to grzech.

ja nie wyrokuje, ja sie pytam.
Poza tym kto powiedział o jakiś limitach?
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-25, 13:06   



oto jak wygląda polityka rozdysponowania dobrami materialnymi przez politykow
czerwonymi łbami oznaczono-> polityków , statystykow oraz ''rozsądnych inaczej
czarnymi -> zwykłych zjadaczy chleba.
żólte i zielone kwadraty = zasoby .
Nie dziwota wiec ze ludzie nie cchą się mnożyć , ale głownie z powodu tego mędrkującego w czerwonym już nie samego braku zasobów.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-10-25, 13:09   

zion599 napisał/a:
Masz mnie :-P
Bylem lekko wczorajszy i pomyliłem słowa :roll:
przepraszam

Idź i nie grzesz więcej :mrgreen:
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-25, 13:13   

hehehe :mrgreen:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-26, 15:12   

bartek212701 napisał/a:
Antykoncepcja nie jest aktem egoizmu, jest często aktem rozwagi. Ludzie muszą zaspokajać swoje popędy w różny sposób. Jesli tego nie robią to wychodzi np. coś takiego, jak obecnie dzieje się w Kościołach, czy Zakonach. Lepiej jest chyba kupić gumkę niż męczyć dziecko, które nie jest niczemu winne.


Bardzo mądra wypowiedź :)
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-26, 15:34   

zion599 napisał/a:
Bog nie kazałbyć ''rozważnym'' tylko sie mnożyć i zaludniać ziemie


Bóg to mówił do dwójki ludzi, a nie do ponad 6 miliardów ludzi obecnie żyjących.
Są rejony na świecie, gdzie zbyt duża liczba ludności zagraża tamtejszym ekosystemom.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-10-26, 15:57   

Krystian napisał/a:
zion599 napisał/a:
Bog nie kazałbyć ''rozważnym'' tylko sie mnożyć i zaludniać ziemie


Bóg to mówił do dwójki ludzi, a nie do ponad 6 miliardów ludzi obecnie żyjących.
Są rejony na świecie, gdzie zbyt duża liczba ludności zagraża tamtejszym ekosystemom.


Nie przypominam sobie Krystianie, zeby wprowadzał jakies limity :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2014-10-26, 17:24   

zion599 napisał/a:
Krystian napisał/a:
zion599 napisał/a:
Bog nie kazałbyć ''rozważnym'' tylko sie mnożyć i zaludniać ziemie


Bóg to mówił do dwójki ludzi, a nie do ponad 6 miliardów ludzi obecnie żyjących.
Są rejony na świecie, gdzie zbyt duża liczba ludności zagraża tamtejszym ekosystemom.


Nie przypominam sobie Krystianie, zeby wprowadzał jakies limity :-D


wprowadził kazał ludziom zaludnic ziemie nie przeludnić
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14