FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyja chwała ?
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-26, 07:46   Czyja chwała ?

Jakie jest Wasze zdanie o tych dwóch zapisach biblijnych nieco dziwnych.


" Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją?  Kto bowiem wstydzi się mnie i słów moich przed tym cudzołożnym i grzesznym rodem, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami świętymi. 
[Mk 8;37-38]

" Bo cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.
[Łuk 9;25-26]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-10-26, 09:35   

Co w tym dziwnego. Chodzi o Jezusa przychodzącego na sąd. :!:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-26, 10:01   

konik polny napisał/a:
Co w tym dziwnego. Chodzi o Jezusa przychodzącego na sąd. :!:


Naprawdę tego nie widzisz.
Syn Człowieczy w jednym miejscu przychodzi w chwale Ojca, zaś w drugim w CHWALE OJCA I SWOJEJ ?
Czyli że Ich chwała jest jedna...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-10-26, 11:15   

a Aniołowie święci też są jedno?
Z nimi ?
Obudź się :idea:
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-10-26, 11:38   

konik polny napisał/a:
a Aniołowie święci też są jedno?
Z nimi ?
Obudź się :idea:


Wygląda na to że tak, że aniołowie też są wspólni, podobnie jak wspólna jest chwała. . Przynajmniej nie ma nigdzie nawet wzmianki żeby Syn posiadał swoich aniołów. Aniołowie są Boży...Ojca i Syna...

Z czego mam się obudzić ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-10-26, 13:06   Czyja chwała ?

J 17:22 bgn "Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jesteśmy jedno,"


J 17:24 bgn "Ojcze, chcę aby ci, których mi dałeś, gdzie ja jestem i oni byli ze mną, aby oglądali moją chwałę, którą mi dałeś, bowiem umiłowałeś mnie przed założeniem świata."

Chwała należy do Boga Ojca.

Flp 2:11 "I aby wszelki język wyznał, że Jezus Chrystus jest PANEM – ku chwale Boga Ojca."


Mt 16:27 bg "Albowiem Syn człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego z Anioły swoimi, a tedy odda każdemu według uczynków jego."
:-D :-D :-D
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-07, 23:20   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Jakie jest Wasze zdanie o tych dwóch zapisach biblijnych nieco dziwnych.

" Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją? Kto bowiem wstydzi się mnie i słów moich przed tym cudzołożnym i grzesznym rodem, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami świętymi.
[Mk 8;37-38]

" Bo cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.
[Łuk 9;25-26]


Sam udzieliłeś poniższej odpowiedzi, ale ona jest niekonsekwentna w stosunku do tego, co w Piśmie Świętym napisano o aniołach Bożych i aniołach Chrystusowych, czy Syna Człowieczego. Nawet szatan ma swoich aniołów.

twardziel napisał/a:
Syn Człowieczy w jednym miejscu przychodzi w chwale Ojca, zaś w drugim w CHWALE OJCA I SWOJEJ ?
Czyli że Ich chwała jest jedna...


Czy nie wiesz "twardziel", że Chrystus z Kościołem jest nowym Adamem i nową Ewą, za pośrednictwem których, według wiecznego planu Boga Ojca ma nastąpić naprawienie wszystkich rzeczy?

Wydadzą nowe doskonałe potomstwo, co stanie się przez wzbudzenie zmarłych. Będą oświeceni prawdą Słowa Bożego, przejdą proces restytucji i regeneracji. Dzięki temu osiągną doskonałość, staną się ich potomstwem, potomstwem Nowego Stworzenia.

Skoro Chrystusowi została dana wszelka moc na niebie i na ziemi, to także moc ojcowska. Przyjście w chwale Ojca z aniołami świętymi, odnosi się do czasu jego drugiej paruzji, gdy działa "jak złodziej w nocy". Jego chwała nie jest tu jeszcze objawiona. Natomiast przyjdzie w chwale swojej i ojcowskiej i aniołów świętych, gdy w czasie Epifanii paruzji (w czasie objawienia jego obecności), przez drugiego Adama i drugą Ewę, zostanie wydane potomstwo Nowego Stworzenia. Wtedy już nie będzie tylko w chwale swojej (jakby kawalerskiej, czy tylko chwale mężowskiej z Kościołem swoim), ale i w chwale ojcowskiej, jako Ojciec dla nowego potomstwa. Zamiast swych ojców mieć będzie synów, których ustanowi książętami po całej ziemi. Przyjdzie wtedy, także w chwale aniołów świętych, którymi będzie się posługiwał do komunikowania z ziemskim potomstwem, J. 1:51
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-08, 10:08   Re: Czyja chwała ?

Pokoja napisał/a:
twardziel napisał/a:
Jakie jest Wasze zdanie o tych dwóch zapisach biblijnych nieco dziwnych.

" Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją? Kto bowiem wstydzi się mnie i słów moich przed tym cudzołożnym i grzesznym rodem, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami świętymi.
[Mk 8;37-38]

" Bo cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.
[Łuk 9;25-26]


Sam udzieliłeś poniższej odpowiedzi, ale ona jest niekonsekwentna w stosunku do tego, co w Piśmie Świętym napisano o aniołach Bożych i aniołach Chrystusowych, czy Syna Człowieczego. Nawet szatan ma swoich aniołów.


Rzecz w tym że nie wiem gdzie jest napisane o tym że Syn Boży ma swoich aniołów...proszę wskaż zapisy mówiące o aniołach Chrystusowych...

Moje niezrozumienie tych zapisów wynika ze stwierdzenia "przyjdzie w chwale Ojca" i "przyjdzie w chwale swojej "
Chodzi mi o tę kwestię, jak to rozumieć. Licze na to że tę kwestię rzetelnie przedstawisz ?????

Pokoja napisał/a:
Czy nie wiesz "twardziel", że Chrystus z Kościołem jest nowym Adamem i nową Ewą, za pośrednictwem których, według wiecznego planu Boga Ojca ma nastąpić naprawienie wszystkich rzeczy?


Wiem jedynie na podstawie Słowa Bożego że Chrystus jest obrazem Adama, SAM JEZUS CHRYSTUS.
Zaś to odnowienie dotyczy właśnie Kościoła, czyli ludzi którzy przyjmą ratunek z upadku starego Adama. W tym sensie Jezus stał się nowym Adamem.

Pokoja napisał/a:
Wydadzą nowe doskonałe potomstwo, co stanie się przez wzbudzenie zmarłych. Będą oświeceni prawdą Słowa Bożego, przejdą proces restytucji i regeneracji. Dzięki temu osiągną doskonałość, staną się ich potomstwem, potomstwem Nowego Stworzenia.


Wydadzą, chyba wyda w liczbie pojedynczej. Przecież Syn Boży jest jedyny ? Na nowo człowiek rodzi się w czasie ziemskiego życia. Zmartwychwstanie tych co umarli fizycznie jako pojednani z Bogiem i przemiana tych co żyją. To wydarzenie (zmartwychwstanie sprawiedliwych) trudno jest nazwać wydaniem nowego potomstwa...Nastąpi jedynie zfinalizowanie zbawienia poprzez, przyjęcie nieskażonego ciała. Nowe Stworzenie następuje już w ziemskim skażonym ciele.

Pokoja napisał/a:
Skoro Chrystusowi została dana wszelka moc na niebie i na ziemi, to także moc ojcowska. Przyjście w chwale Ojca z aniołami świętymi, odnosi się do czasu jego drugiej paruzji, gdy działa "jak złodziej w nocy". Jego chwała nie jest tu jeszcze objawiona. Natomiast przyjdzie w chwale swojej i ojcowskiej i aniołów świętych, gdy w czasie Epifanii paruzji (w czasie objawienia jego obecności), przez drugiego Adama i drugą Ewę, zostanie wydane potomstwo Nowego Stworzenia. Wtedy już nie będzie tylko w chwale swojej (jakby kawalerskiej, czy tylko chwale mężowskiej z Kościołem swoim), ale i w chwale ojcowskiej, jako Ojciec dla nowego potomstwa. Zamiast swych ojców mieć będzie synów, których ustanowi książętami po całej ziemi. Przyjdzie wtedy, także w chwale aniołów świętych, którymi będzie się posługiwał do komunikowania z ziemskim potomstwem, J. 1:51


Istotnie Chrystusowi dana jest moc, lecz nie tylko..." ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu."
[Dz 1;8-9]

Nowe Stworzenie w Jezusie Chrystusie, rodzi się tutaj i teraz, dopóki pielgrzymujemy w wierze " bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, ktora jest czynna w milosci"
[Ga 5;6]
Nowe Stworzenie to : WIARA + UCZYNKI. To dzieje się tylko za ziemskiego życia. Ponieważ wiara w takim teraźniejszym rozumieniu, w nowym wymiarze nie będzie potrzebna gdyż już będziemy oglądać Pana Jezusa twarzą w twarz " Milosc nigdy nie ustaje; bo jesli sa proroctwa, przemina; jesli jezyki, ustana, jesli wiedza, wniwecz sie obroci. Bo czastkowa jest nasza wiedza i czastkowe nasze prorokowanie; lecz gdy nastanie doskonalosc, to, co czastkowe, przeminie"
[1 Kor 13;8-10]
Aktualnie pielgrzymujemy w wierze, lecz gdy nastanie doskonałość. Jedynie pozostanie MIŁOŚĆ. Wszystko inne przeminie.

Myślę iż nieco opacznie rozumiesz wyrwany werset z kontekstu (J 1;51). Ziemskie potomstwo, będzie jak aniołowie. Więc hipoteza że aniołowie Boży będą służyć jako łącznicy z Bogiem. Jest jedynie jakimś Twoim osobistym wyobrażeniem, gdyż jest tak zapisane " I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi"
[Ap 21;3]
Oczywiście zrozumienie tych rzeczy nie ma wpływu na nasze zbawienie. Jednak jeśli Biblia mówi że sam Bóg będzie z ludźmi. To teza że będą do tego potrzebni aniołowie, wydaje mi się nieprawdziwa.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-08, 23:59   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
twardziel napisał/a:
Jakie jest Wasze zdanie o tych dwóch zapisach biblijnych nieco dziwnych.

" Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją? Kto bowiem wstydzi się mnie i słów moich przed tym cudzołożnym i grzesznym rodem, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami świętymi.
[Mk 8;37-38]

" Bo cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.
[Łuk 9;25-26]


Sam udzieliłeś poniższej odpowiedzi, ale ona jest niekonsekwentna w stosunku do tego, co w Piśmie Świętym napisano o aniołach Bożych i aniołach Chrystusowych, czy Syna Człowieczego. Nawet szatan ma swoich aniołów.

Skoro Chrystusowi została dana wszelka moc na niebie i na ziemi, to także moc ojcowska. Przyjście w chwale Ojca z aniołami świętymi, odnosi się do czasu jego drugiej paruzji, gdy działa "jak złodziej w nocy". Jego chwała nie jest tu jeszcze objawiona. Natomiast przyjdzie w chwale swojej i ojcowskiej i aniołów świętych, gdy w czasie Epifanii paruzji (w czasie objawienia jego obecności), przez drugiego Adama i drugą Ewę, zostanie wydane potomstwo Nowego Stworzenia. Wtedy już nie będzie tylko w chwale swojej (jakby kawalerskiej, czy tylko chwale mężowskiej z Kościołem swoim), ale i w chwale ojcowskiej, jako Ojciec dla nowego potomstwa. Zamiast swych ojców mieć będzie synów, których ustanowi książętami po całej ziemi. Przyjdzie wtedy, także w chwale aniołów świętych, którymi będzie się posługiwał do komunikowania z ziemskim potomstwem, J. 1:51


Rzecz w tym że nie wiem gdzie jest napisane o tym że Syn Boży ma swoich aniołów...proszę wskaż zapisy mówiące o aniołach Chrystusowych...

Moje niezrozumienie tych zapisów wynika ze stwierdzenia "przyjdzie w chwale Ojca" i "przyjdzie w chwale swojej "
Chodzi mi o tę kwestię, jak to rozumieć. Liczę na to że tę kwestię rzetelnie przedstawisz ?????


Czy na pewno liczysz, skoro tyle znaków zapytania postawiłeś? Uczynię co mi będzie dane. Zwróć proszę uwagę na fakt, że nie jest napisane:

przyjdzie w chwale swojej i Ojca swego,

lecz

przyjdzie w chwale swojej i ojcowskiej

To oznacza coś więcej niż obraz Adama. Adam nie wydał doskonałego potomstwa. Chrystus ma je wydać razem z Kościołem, dlatego napisałem w liczbie mnogiej.

Na początek podaję teksty, o które prosiłeś, te które wyraźnie wskazują, że Pan Jezus ma swoich aniołów:

Cytat:
Syn Człowieczy pośle swoich aniołów i zbiorą z Królestwa jego wszystkie zgorszenia, i tych, którzy popełniają nieprawość, Mt. 13:41

I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą, (31) i pośle aniołów swoich z wielką trąbą, i zgromadzą wybranych jego z czterech stron świata z jednego krańca nieba aż po drugi. Mt. 24:30,31

I stało się, gdy dopełniały się dni, kiedy miał być wzięty do nieba i postanowił pójść do Jerozolimy, (52) że wysłał przed sobą posłańców (aniołów). A ci w drodze wstąpili do wioski samarytańskiej, aby mu przygotować gospodę. Łk. 9:51,52

(1) Objawienie Jezusa Chrystusa, które dał mu Bóg, aby ukazać sługom swoim to, co ma się stać wkrótce; to też wyjawił On za pośrednictwem zesłanego anioła swojego słudze swemu Janowi, (2) który dał świadectwo Słowu Bożemu i zwiastowaniu Jezusa Chrystusa, wszystkiemu, co w widzeniu oglądał. Ap. 1:1,2

Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach. Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna. Ap. 22:16


Na dalszy ciąg Twojego postu odpowiem później.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-09, 16:01   Re: Czyja chwała ?

Pokoja

Na co mam zwrócić uwagę. Chyba coś Ci się pomyliło ?

Rzeczywiście Syn Boży ma aniołów. Powiem szczerze nigdy nie zastanawiałem się nad tym faktem. W związku z tym powiedz jak myślisz czy aniołowie w tym poniższym tekście , są aniołami Boga Ojca, czy Jego Syna. Albo może po prostu aniłowie Boży ?

" Alleluja.Chwalcie Pana z niebios, Chwalcie go na wysokościach! Chwalcie go, wszyscy aniołowie jego, Chwalcie go, wszystkie zastępy jego! "
[P 148;1-2]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-09, 23:23   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Pokoja

Na co mam zwrócić uwagę. Chyba coś Ci się pomyliło ?

Rzeczywiście Syn Boży ma aniołów. Powiem szczerze nigdy nie zastanawiałem się nad tym faktem. W związku z tym powiedz jak myślisz czy aniołowie w tym poniższym tekście , są aniołami Boga Ojca, czy Jego Syna. Albo może po prostu aniłowie Boży ?

" Alleluja.Chwalcie Pana z niebios, Chwalcie go na wysokościach! Chwalcie go, wszyscy aniołowie jego, Chwalcie go, wszystkie zastępy jego! "
[P 148;1-2]


Psalm ten dotyczy chwalenia Boga Jehowy przez wszystkie istoty w stworzeniu jego.

Nic mi się nie pomyliło.

Cytat:
Zwróć proszę uwagę na fakt, że nie jest napisane:

przyjdzie w chwale swojej i Ojca swego,

lecz

przyjdzie w chwale swojej i ojcowskiej

To oznacza coś więcej niż obraz Adama. Adam nie wydał doskonałego potomstwa. Chrystus ma je wydać razem z Kościołem, dlatego napisałem w liczbie mnogiej.


W liczbie mnogiej, czyli wydadzą potomstwo.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-10, 12:48   

A może warto też tutaj postawić pytanie: "co to jest chwała Boża?"
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-10, 13:05   

Iwona napisał/a:
A może warto też tutaj postawić pytanie: "co to jest chwała Boża?"



Na tym polega jego chwała ze z tych wszystkich kretych drog
Jego droga jest święta i prowadzi do życia.
dla mnie osobiście chwałą Bozą - jest to docenienie go,
bo o o niezbędności każdy z nas jest przekonany , ale to tak na wiarę
Bo musi, bo pismo każe- ale to nie tędy droga
Gdy to czujemy [duszą rozumiemy], to już przechodzi w całkiem inny wymiar
Chwała Boza objawia się tym ze Bog pistoletu do głowy nie przystawia
ale Ci ktorzy z nim chodzą żyją pełnią życia:)

Chwalimy Boga świadectwem,głoszeniem jego słowa

ps. oczywiscie to tylko jeden z elementów jego chwały bo tego jest znacznie więcej
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-10, 17:08   Re: Czyja chwała ?

Pokoja napisał/a:


Nic mi się nie pomyliło.


Polecasz bym zobaczył w czyjej chwale przyjdzie Syn Człowieczy. Że rzekomo jest napisane, w chwale ojcowskiej. Podczas gdy ja tego nie widzę. Proszę pokaż to ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6182
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4648/6115
 76%
EXP: 160/330
 48%
Wysłany: 2014-12-10, 19:54   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:


Nic mi się nie pomyliło.


Polecasz bym zobaczył w czyjej chwale przyjdzie Syn Człowieczy. Że rzekomo jest napisane, w chwale ojcowskiej. Podczas gdy ja tego nie widzę. Proszę pokaż to ?


Może być napisane w chwale Ojca, czy w chwale ojcowskiej, ale nie jest napisane w chwale Ojca swego. W jednym z cytatów, które podałeś jest napisane: w chwale Ojca swego, a w drugim tylko w chwale ojcowskiej. Znaczy to, że Chrystus wystąpi też w roli ojcowskiej, gdy wraz z Kościołem - swoją małżonką, wydadzą potomstwo restytucyjne.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14