FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czyja chwała ?
Autor Wiadomość
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4518/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2014-12-11, 21:51   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Jakie jest Wasze zdanie o tych dwóch zapisach biblijnych nieco dziwnych.

" Albo co da człowiek w zamian za duszę swoją? Kto bowiem wstydzi się mnie i słów moich przed tym cudzołożnym i grzesznym rodem, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale Ojca swego z aniołami świętymi.
[Mk 8;37-38]

" Bo cóż pomoże człowiekowi, choćby cały świat pozyskał, jeśli siebie samego zatraci lub szkodę poniesie? Kto bowiem wstydzi się mnie i moich słów, tego i Syn Człowieczy wstydzić się będzie, gdy przyjdzie w chwale swojej i Ojca, i aniołów świętych.
[Łuk 9;25-26]


Później napisałeś:

twardziel napisał/a:
Moje niezrozumienie tych zapisów wynika ze stwierdzenia "przyjdzie w chwale Ojca" i "przyjdzie w chwale swojej "
Chodzi mi o tę kwestię, jak to rozumieć. Licze na to że tę kwestię rzetelnie przedstawisz ?????

Pokoja napisał/a:
Czy nie wiesz "twardziel", że Chrystus z Kościołem jest nowym Adamem i nową Ewą, za pośrednictwem których, według wiecznego planu Boga Ojca ma nastąpić naprawienie wszystkich rzeczy?


Wiem jedynie na podstawie Słowa Bożego że Chrystus jest obrazem Adama, SAM JEZUS CHRYSTUS.
Zaś to odnowienie dotyczy właśnie Kościoła, czyli ludzi którzy przyjmą ratunek z upadku starego Adama. W tym sensie Jezus stał się nowym Adamem.


Tak, Chrystus jest nowym Adamem, ale Chrystus to nie tylko jego Głowa (Jezus Chrystus), ale i Ciało, czyli Kościół jego, czyli nowi rodzice. Określenie "pater", tłumaczone najczęściej na ojciec, oznacza też rodziców i przodków. Razem są oni duchowym Synem Człowieczym i stanowią też Chrystusa duchowego, jako jedno ciało, o czym napisał Ap. Paweł.

Cytat:
nikt nigdy ciała swego nie miał w nienawiści, ale je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus Kościół, (30) gdyż członkami ciała jego jesteśmy. (31) Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, i połączy się z żoną swoją, a tych dwoje będzie jednym ciałem. (32) Tajemnica to wielka, ale ja odnoszę to do Chrystusa i Kościoła. Efz. 5:29-32


Kościół jest tylko pierwocinami Nowego Stworzenia, albo inaczej to wyrażając – Odświeżeniem (skarbem) tego, co zostało stworzone (naczynie gliniane), przez napełnienie Duchem jednoczącym. W związku z tym, że w pierwszej kolejności na nich został wylany Duch Świętego Ojca, więc wytworzyła się u wielu, taka autosugestia, że tylko on jest tym Nowym Stworzeniem.

Napisane jest, że w dniach ostatecznych, Duch Świętego Ojca będzie wylany na wszelkie ciało (Dz. 2:17,18), i to, że nastąpi naprawienie (odnowienie, odświeżenie) wszystkich rzeczy, Dz. 3:19-21. Syn Człowieczy przyszedł szukać tego co zginęło. Jest też napisane w Ps 45:7-18 o zaślubinach Syna królewskiego z Córką królewską (oboje mają Ducha tego samego Ojca), jak też o ich potomstwie. Przez odnowienie stworzenia Duchem Świętego Ojca, zamiast ojców mieć będą synów. Oznacza to odnowienie stworzenia, czyli wydanie potomstwa Natomiast w Izj. 66:8,9 też jest napisane o wydaniu tego potomstwa

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Wydadzą nowe doskonałe potomstwo, co stanie się przez wzbudzenie zmarłych. Będą oświeceni prawdą Słowa Bożego, przejdą proces restytucji i regeneracji. Dzięki temu osiągną doskonałość, staną się ich potomstwem, potomstwem Nowego Stworzenia.


Wydadzą, chyba wyda w liczbie pojedynczej. Przecież Syn Boży jest jedyny ? Na nowo człowiek rodzi się w czasie ziemskiego życia. Zmartwychwstanie tych co umarli fizycznie jako pojednani z Bogiem i przemiana tych co żyją. To wydarzenie (zmartwychwstanie sprawiedliwych) trudno jest nazwać wydaniem nowego potomstwa...Nastąpi jedynie zfinalizowanie zbawienia poprzez, przyjęcie nieskażonego ciała. Nowe Stworzenie następuje już w ziemskim skażonym ciele.


Wyżej już napisałem, że Jezus Chrystus z Kościołem wydadzą potomstwo. Nowe Stworzenie (albo: Odświeżenie tego, co zostało stworzone, bo tak można przetłumaczyć Efz. 1:4), na etapie spłodzenia, następuje już w ziemskim skażonym ciele. Tak wynika z Słowa Bożego, Rz. 8:22. Określenie "gennao", odnosi się tak do spłodzenia, jak i do narodzenia, czyli, że "kształtowanie w łonie" odbywa się w stanie ziemskim, a narodzenie w czasie zmartwychwstania, 2Kor. 4:7. Napisane jest, że:

Cytat:
I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich. Rdz. 1:27


Człowiek został stworzony, jako mężczyzna i niewiasta. Podobnie jest i z Chrystusem, drugim Adamem. Może trudno jest Ci to uznać, ale zmartwychwstanie dzięki złożonemu okupowi i dziełu Restytucji wraz z regeneracją tych, którzy pomarli z powodu upadku pierwszego Adama, pod względem duchowym jest wydaniem nowego (odświeżonego) potomstwa.

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Skoro Chrystusowi została dana wszelka moc na niebie i na ziemi, to także moc ojcowska. Przyjście w chwale Ojca z aniołami świętymi, odnosi się do czasu jego drugiej paruzji, gdy działa "jak złodziej w nocy". Jego chwała nie jest tu jeszcze objawiona. Natomiast przyjdzie w chwale swojej i ojcowskiej i aniołów świętych, gdy w czasie Epifanii paruzji (w czasie objawienia jego obecności), przez drugiego Adama i drugą Ewę, zostanie wydane potomstwo Nowego Stworzenia. Wtedy już nie będzie tylko w chwale swojej (jakby kawalerskiej, czy tylko chwale mężowskiej z Kościołem swoim), ale i w chwale ojcowskiej, jako Ojciec dla nowego potomstwa. Zamiast swych ojców mieć będzie synów, których ustanowi książętami po całej ziemi. Przyjdzie wtedy, także w chwale aniołów świętych, którymi będzie się posługiwał do komunikowania z ziemskim potomstwem, J. 1:51


Istotnie Chrystusowi dana jest moc, lecz nie tylko..." ale weźmiecie moc Ducha Świętego, kiedy zstąpi na was, i będziecie mi świadkami w Jerozolimie i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi. I gdy to powiedział, a oni patrzyli, został uniesiony w górę i obłok wziął go sprzed ich oczu." [Dz 1;8-9]

Nowe Stworzenie w Jezusie Chrystusie, rodzi się tutaj i teraz, dopóki pielgrzymujemy w wierze " bo w Chrystusie Jezusie ani obrzezanie, ani nieobrzezanie nic nie znaczy, lecz wiara, ktora jest czynna w milosci"


Kościół Nowego Stworzenia nie jest spłodzony przez Pana Jezusa, lecz tak samo jako on przez jego Ojca, jego Świętym Duchem. Oni oboje są Synem i Córką Boga Ojca, J. 20:17

twardziel napisał/a:
[Ga 5;6]
Nowe Stworzenie to : WIARA + UCZYNKI. To dzieje się tylko za ziemskiego życia. Ponieważ wiara w takim teraźniejszym rozumieniu, w nowym wymiarze nie będzie potrzebna gdyż już będziemy oglądać Pana Jezusa twarzą w twarz " Milosc nigdy nie ustaje; bo jesli sa proroctwa, przemina; jesli jezyki, ustana, jesli wiedza, wniwecz sie obroci. Bo czastkowa jest nasza wiedza i czastkowe nasze prorokowanie; lecz gdy nastanie doskonalosc, to, co czastkowe, przeminie"
[1 Kor 13;8-10]
Aktualnie pielgrzymujemy w wierze, lecz gdy nastanie doskonałość. Jedynie pozostanie MIŁOŚĆ. Wszystko inne przeminie.

Tak, ale dopiero wtedy, gdy przeminą stare niebo i ziemia.

twardziel napisał/a:
Myślę iż nieco opacznie rozumiesz wyrwany werset z kontekstu (J 1;51). Ziemskie potomstwo, będzie jak aniołowie. Więc hipoteza że aniołowie Boży będą służyć jako łącznicy z Bogiem. Jest jedynie jakimś Twoim osobistym wyobrażeniem, gdyż jest tak zapisane " I usłyszałem donośny głos z tronu mówiący: Oto przybytek Boga między ludźmi! I będzie mieszkał z nimi, a oni będą ludem jego, a sam Bóg będzie z nimi"
[Ap 21;3]
Oczywiście zrozumienie tych rzeczy nie ma wpływu na nasze zbawienie. Jednak jeśli Biblia mówi że sam Bóg będzie z ludźmi. To teza że będą do tego potrzebni aniołowie, wydaje mi się nieprawdziwa.


Jest ona prawdziwa w okresie Restytucji i regeneracji poszczególnych wzbudzanych zmarłych z rodzaju ludzkiego. Wtedy to Wielkie Grono będzie jak aniołowie między klasą niebiańską, a klasą ziemską, restytucyjną. Dopiero po przeminięciu starego nieba i ziemi, czyli po doprowadzeniu człowieka do doskonałości będzie on w pełnej harmonii z Bogiem.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-30, 11:56   Re: Czyja chwała ?

Pokoja

Myślę że nasza rozmowa jest bezcelowa.
Skoro Syn Boży jest według Ciebie, literalnym\fizycznym jest drugim Adamem. Wyraźnie jest napisane że jest JEDYNIE OBRAZEM.
A Kościół\Ciało Jezusa Chrystusa, czyli małżonka, Oblubienica. Jest jedynie pierwocinami nowego stworzenia.
Według Twojej teorii, Adam i Chrystus pomarli. I zrównujesz ich. No i jeszcze rozgraniczasz, klasę niebiańską i ziemską.

W związku z takim Twoim rozumowaniem, zamilknę. Zostań przy swoim. Wyrażam tylko nadzieję że Duch Święty da Ci kiedyś światło i właściwe zrozumienie.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-30, 13:42   

Cytat:
No i jeszcze rozgraniczasz, klasę niebiańską i ziemską.

W związku z takim Twoim rozumowaniem, zamilknę. Zostań przy swoim. Wyrażam tylko nadzieję że Duch Święty da Ci kiedyś światło i właściwe zrozumienie.

Amen
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4518/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2014-12-31, 00:57   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Pokoja

twardziel napisał/a:
Myślę że nasza rozmowa jest bezcelowa.
Skoro Syn Boży jest według Ciebie, literalnym\fizycznym jest drugim Adamem. Wyraźnie jest napisane że jest JEDYNIE OBRAZEM
.


Zgadza się, Adam jest obrazem tego, który miał przyjść. Nie odnosi się to jednak do Pana Jezusa, który był tak samo doskonały jak Adam. Chodzi tu o Chrystusa, jako Nowe Stworzenie, w którym Jezus Chrystus jest Głową, a Kościół jego Ciałem. W tym zespoleniu są też nazwani Eliaszem. Pan Jezus powiedział: Eliasz przyjdzie i wszystko naprawi.

twardziel napisał/a:
A Kościół\Ciało Jezusa Chrystusa, czyli małżonka, Oblubienica. Jest jedynie pierwocinami nowego stworzenia.


Na początku wylania Ducha Świętego Ojca, Nowe Stworzenie odnosi się tylko do Kościoła, w czasie przeznaczonym na jego wybór, ale Duch ten ma być wylany na wszelkie ciało.

twardziel napisał/a:
Według Twojej teorii, Adam i Chrystus pomarli. I zrównujesz ich. No i jeszcze rozgraniczasz, klasę niebiańską i ziemską.


Ciało Pana Jezusa, zostało złożone, jako okup. Chrystus, jako Głowa Nowego Stworzenia oddał swojego ducha Ojcu, aby przez zmartwychwstanie mógł otrzymać nowe, duchowe ciało.
Jeśli chodzi o klasy, to Abrahamowi Bóg powiedział, że jego potomstwo będzie jak gwiazdy na niebie i jak piasek morski, klasa niebiańska i klasa ziemska.

twardziel napisał/a:
W związku z takim Twoim rozumowaniem, zamilknę. Zostań przy swoim. Wyrażam tylko nadzieję że Duch Święty da Ci kiedyś światło i właściwe zrozumienie.

Jestem otwarty na dyskusję, ale bez nakłaniania do niej. Przedstawiam i tylko bronię otrzymanego przekonania, jakie wyznaję według ukształtowanej wiary. Uznaję też prawo do uznania błędu i usunięcia go, jeśli zachodzi taka potrzeba.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-31, 13:46   Re: Czyja chwała ?

Pokoja napisał/a:
Przedstawiam i tylko bronię otrzymanego przekonania, jakie wyznaję według ukształtowanej wiary. Uznaję też prawo do uznania błędu i usunięcia go, jeśli zachodzi taka potrzeba.


Cieszę się z takich myśli jakie zawarłeś w tej wypowiedzi. Oznacza to że nie upodabniasz się do żółwia, który chowa się w swojej skorupie. Bóg to widzi o wiele dokładniej niż człowiek. Jestem przekonany że w swoim czasie, światło Ducha Świętego, rozświetli Twoje serce.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13629
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 408/608
 67%
Wysłany: 2015-01-01, 01:13   

twardziel napisał/a:
Myślę że nasza rozmowa jest bezcelowa.
Skoro Syn Boży jest według Ciebie, literalnym\fizycznym jest drugim Adamem

Jezus na ziemi był drugim Adamem. i literalnym fizycznym człowiekiem, doskonałym.
On kiedy był na ziemi 33,5 roku miał naturę ziemską, ludzka.
twardziel napisał/a:
Wyraźnie jest napisane że jest JEDYNIE OBRAZEM.

Gdzie tak jest napisane podaj tekst.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4518/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-01-01, 03:18   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Przedstawiam i tylko bronię otrzymanego przekonania, jakie wyznaję według ukształtowanej wiary. Uznaję też prawo do uznania błędu i usunięcia go, jeśli zachodzi taka potrzeba.


Cieszę się z takich myśli jakie zawarłeś w tej wypowiedzi. Oznacza to że nie upodabniasz się do żółwia, który chowa się w swojej skorupie. Bóg to widzi o wiele dokładniej niż człowiek. Jestem przekonany że w swoim czasie, światło Ducha Świętego, rozświetli Twoje serce.


Tylko Bóg Ojciec wie wszystko, a każdy z nas bez przedwczesnego lekceważenia przekonania dyskutanta, czyli w swoim czasie będzie mógł dowieść na ile już został oświecony Duchem Świętego Ojca.

Mądrą zasadą jest bronić przekonania, jakie w sobie posiadamy. Dopiero w trakcie doświadczania go można rozpoznać, czy jest oparte na wykładzie Słowa Bożego, zgodnym z Duchem Świętego Ojca.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-01, 10:34   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Myślę że nasza rozmowa jest bezcelowa.
Skoro Syn Boży jest według Ciebie, literalnym\fizycznym jest drugim Adamem

Jezus na ziemi był drugim Adamem. i literalnym fizycznym człowiekiem, doskonałym.
On kiedy był na ziemi 33,5 roku miał naturę ziemską, ludzka.
twardziel napisał/a:
Wyraźnie jest napisane że jest JEDYNIE OBRAZEM.

Gdzie tak jest napisane podaj tekst.


Jezus Chrystus podczas ziemskiej Misji przez 33,5 roku. ZAMIENNIE był tytułowany jako Syn Boży i Syn Człowieczy. Czy tego nie dostrzegasz ?

Podałem obszerną wypowiedź odnośnie w której zamieszczam teksty mówiące o tym że Jezus był obrazem Adama. A Ty jak jakaś nie wiem jak to określić...pytasz gdzie jest tak napisane.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-01, 10:48   Re: Czyja chwała ?

Pokoja napisał/a:
twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Przedstawiam i tylko bronię otrzymanego przekonania, jakie wyznaję według ukształtowanej wiary. Uznaję też prawo do uznania błędu i usunięcia go, jeśli zachodzi taka potrzeba.


Cieszę się z takich myśli jakie zawarłeś w tej wypowiedzi. Oznacza to że nie upodabniasz się do żółwia, który chowa się w swojej skorupie. Bóg to widzi o wiele dokładniej niż człowiek. Jestem przekonany że w swoim czasie, światło Ducha Świętego, rozświetli Twoje serce.


Tylko Bóg Ojciec wie wszystko, a każdy z nas bez przedwczesnego lekceważenia przekonania dyskutanta, czyli w swoim czasie będzie mógł dowieść na ile już został oświecony Duchem Świętego Ojca.

Mądrą zasadą jest bronić przekonania, jakie w sobie posiadamy. Dopiero w trakcie doświadczania go można rozpoznać, czy jest oparte na wykładzie Słowa Bożego, zgodnym z Duchem Świętego Ojca.


Tak się składa że ja właśnie DOŚWIADCZAM Bożej obecności.

Znowu akcentujesz że Duch Święty jest w dyspozycji jedynie Ojca. Co jest zwyczajną nieprawdą :

"(26) A Pocieszyciel, Duch Swiety, ktorego Ojciec zesle wam w imie moje, On nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co tylko wam powiedzialem."
"(26) Gdy jednak przyjdzie Pocieszyciel, poslany przeze Mnie od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca pochodzi, On wyda swiadectwo o Mnie."
CZTENASTY PIĘTNASTY ROZDZIAŁ EWANGELI jANA
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4518/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-01-01, 17:24   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
Przedstawiam i tylko bronię otrzymanego przekonania, jakie wyznaję według ukształtowanej wiary. Uznaję też prawo do uznania błędu i usunięcia go, jeśli zachodzi taka potrzeba.


Cieszę się z takich myśli jakie zawarłeś w tej wypowiedzi. Oznacza to że nie upodabniasz się do żółwia, który chowa się w swojej skorupie. Bóg to widzi o wiele dokładniej niż człowiek. Jestem przekonany że w swoim czasie, światło Ducha Świętego, rozświetli Twoje serce.


Tylko Bóg Ojciec wie wszystko, a każdy z nas bez przedwczesnego lekceważenia przekonania dyskutanta, czyli w swoim czasie będzie mógł dowieść na ile już został oświecony Duchem Świętego Ojca.

Mądrą zasadą jest bronić przekonania, jakie w sobie posiadamy. Dopiero w trakcie doświadczania go można rozpoznać, czy jest oparte na wykładzie Słowa Bożego, zgodnym z Duchem Świętego Ojca.


Tak się składa że ja właśnie DOŚWIADCZAM Bożej obecności.

Znowu akcentujesz że Duch Święty jest w dyspozycji jedynie Ojca. Co jest zwyczajną nieprawdą :


Twój wniosek i zarzut są chybione. To tak jakby ktoś powiedział, że energia słoneczna jest tylko na Słońcu. Ja natomiast uznaję, że korzystamy z niej także na ziemi, a jego promień zapewnia nam jego miniaturkę w nas. Wejście w rzeczywistość Boga Ojca, dzięki jego Świętemu Duchowi, to miniaturka Boga Ojca w danej osobie.

Cytat:
Rzekł [... do Jezusa] Judasz, nie Iskariota: Panie, cóż się stało, że masz się nam objawić, a nie światu? (23) Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. (24) Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega, a przecież słowo, które słyszycie, nie jest moim słowem, lecz Ojca, który mnie posłał. J. 14:22-24


Czy cały Bóg Wszechmogący i Pan Jezus wchodzą do wierzącego ich miłującego, czy tylko ich emanacja - miniatura?
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13629
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 408/608
 67%
Wysłany: 2015-01-01, 23:56   

twardziel napisał/a:
Jezus Chrystus podczas ziemskiej Misji przez 33,5 roku. ZAMIENNIE był tytułowany jako Syn Boży i Syn Człowieczy. Czy tego nie dostrzegasz ?

Sam nawet o sobie mówił,że jest synem Bożym, bo przyszedł z nieba, a w niebie był synem Boga. niemniej na ziemi miał naturę ludzka i był człowiekiem doskonałym.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4518/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2015-01-02, 22:14   Re: Czyja chwała ?

twardziel napisał/a:
Tak się składa że ja właśnie DOŚWIADCZAM Bożej obecności.


Każdy prawdziwie wierzący doświadcza Bożej obecności, już przez samo obcowanie z swoim bliźnim, przez miłowanie którego miłuje Boga w taki sposób, że przestrzega jego przykazań.

Jeżeli trudno jest miłować np. uciążliwego bliźniego, to pierwsze przykazanie pobudza do miłowania Boga jeszcze bardziej, aby to drugie jego przykazanie wypełnić. Nie można wypełnić jednego bez drugiego. W ten sposób objawia się początek obecności Boga, z którą mamy styczność w całym jego porządku.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-26, 20:36   

twardziel napisał/a:
konik polny napisał/a:
Co w tym dziwnego. Chodzi o Jezusa przychodzącego na sąd. :!:


Naprawdę tego nie widzisz.
Syn Człowieczy w jednym miejscu przychodzi w chwale Ojca, zaś w drugim w CHWALE OJCA I SWOJEJ ?
Czyli że Ich chwała jest jedna...


Jedna 😇
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6277
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4518/6115
 73%
EXP: 255/330
 77%
Wysłany: 2022-09-26, 21:50   

Markerów napisał/a:
twardziel napisał/a:
konik polny napisał/a:
Co w tym dziwnego. Chodzi o Jezusa przychodzącego na sąd. :!:


Naprawdę tego nie widzisz.
Syn Człowieczy w jednym miejscu przychodzi w chwale Ojca, zaś w drugim w CHWALE OJCA I SWOJEJ ?
Czyli że Ich chwała jest jedna...


Jedna 😇


Nie inaczej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-09-27, 10:35   

Pokoja napisał/a:
Markerów napisał/a:
twardziel napisał/a:
konik polny napisał/a:
Co w tym dziwnego. Chodzi o Jezusa przychodzącego na sąd. :!:


Naprawdę tego nie widzisz.
Syn Człowieczy w jednym miejscu przychodzi w chwale Ojca, zaś w drugim w CHWALE OJCA I SWOJEJ ?
Czyli że Ich chwała jest jedna...


Jedna 😇


Nie inaczej.


🤝
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13