FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus jest Bogiem?
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 09:24   

Steve Sondej napisał/a:
Cytat:
Ale czy to Słowo Boże było preegzystującym bytem?


Tak, Według Ewangelii Jana 17:5;
(5) A teraz uwielbij mię ty, Ojcze! u siebie samego tą chwałą, którąm miał u ciebie, pierwej, niżeli świat był.

Ten jeden fragment jest wystarczający, aby wykazać, że Pismo wspiera preegzystencję Jezusa, ale jest ich więcej:

Ew. Jana 8:(57) Tedy rzekli Żydowie do niego: Pięćdziesiąt lat jeszcze nie masz, a Abrahamaś widział? (58) Rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Pierwej niż Abraham był, jam jest. (59) Porwali tedy kamienie, aby nań ciskali; lecz Jezus schronił się, i wyszedł z kościoła, przechodząc przez pośrodek ich, i tak uszedł.


Co do Jana8 zwróć uwagę na kontekst.
Oni tam nie rozmawiali o tym czy Jezus preegzystował
tylko o tym czy Jezus jest zapowiedzianym Mesjaszem.
Jezus tutaj mówi nie o preegzystencji lecz o pre eminencji.
Żydzi oczywiście jak zwykle nie zrozumieli mowy Pana Jezusa.
Jezus wiele razy mówił Ja JESTEM czym potwierdzał ze jest Mesjaszem.
Co do drugiego wersetu pójdę na skróty i pozwolę sobie coś zacytować.

Benjamin.Szot napisał/a:
Jeśli ktoś podchodzi do tekstu z ślepą wiarą, we wcześniejsze od narodzin na ziemi istnienie Jezusa, to z pewnością Jana 17:5 wyda mu się potwierdzeniem tego przekonania : „A teraz Ty mnie uwielbij, Ojcze, u siebie samego tą chwałą, którą miałem ( gr. imperfectum - εἶχον ) u Ciebie, zanim świat powstał”.

Ale zgodnie z biblijnym sposobem mówienia i myślenia, ktoś może „ mieć ” coś, co jest ustalone w Bożym planie, zanim rzeczywiście będzie to posiadał. Np. Abrahamowi na podstawie boskiego przymierza, została dana ziemia, chociaż nie otrzymał z niej jeszcze nawet kawałka na własność. W obietnicy czytamy: „Twemu nasieniu dałem tę ziemię” ( Gen. 15 : 18 ). W tym momencie jego nasienie jeszcze nie istniało. Jednak jest powiedziane, że ziemia została im dana. Boża obietnica jest sformułowana tak, jak gdyby już została wypełniona.

Tak, więc w Jana 17 : 5 chwała, którą Jezus „ miał ” u Ojca ( wyrażona w czasie niedokonanym zwanym imperfectum ) - była chwałą przygotowaną dla niego w Bożym planie. Wyraźnym przykładem ilustrującym ciekawe zastosowanie czasu przeszłego względem przyszłości jest werset 22 tego samego rozdziału. Tutaj, ta sama chwała obiecana Synowi, została dana uczniom, którzy nawet się jeszcze nie narodzili. Są to uczniowie, którzy nawrócą się dopiero dzięki apostołom ( werset 20 ). Mówiąc o nich, Jezus powiedział: „Chwałę, która mi dałeś, dałem im”. Znaczy to oczywiście, że Jezus obiecał im ją dać. Już ją posiedli, chociaż nie literalnie. Podobnie jak Bóg, Jezus mówił o „ rzeczach, których nie ma, jak gdyby istniały ( Rzym. 4:17 BG ). Kiedy modlił się o chwałę, o której wiedział, że Bóg mu ją obiecał, w podobny sposób mówił o niej, jako o chwale, którą „ miał ” u Ojca, mając na myśli to, że miał ją „ odłożoną u Ojca ”, [b] jako potencjalny depozyt przygotowany dla niego w Bożym planie.



Po rzekomej preegzystencji nie tylko nie ma śladu
w trzech synoptycznych Ewangeliach
a nawet jest sprzeczna z Pismem.
Bo zostaje anioł lub Bóg.
A to obala sam Paweł
i dwóch ewangelistów.
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-06-01, 10:59, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 09:31   

Steve Sondej napisał/a:
Cytat:
3.Interpretując to nawet jako stare stworzenie
to napisano tam Bóg przez Jezusa.
Więc na trójce,dwójce to argument
bardzo słabiutki..


Przedstawiam biblijne fakty, że Bog przez Jezusa [Slowo] wszystko stworzył, jak to wyraźnie napisane w Biblii. Jezus jest twórcą.

Ew. Jana 1:(1) Na początku było Słowo, a ono Słowo było u Boga, a Bogiem było ono Słowo. (2) To było na początku u Boga. (3) Wszystkie rzeczy przez nie się stały, a bez niego nic się nie stało, co się stało.


A jezeli twórcą to nie tylko czlowiekem tak jak Ty z Listek nalegacie.


BTW, o jaki "stary" swiat chodzi?


Tu nie pisze ze preegzystujący byt(Jezus) stwarzał
ale SŁOWO a to WIELKA różnica.Dodajesz do tekstu
swoją interpretacje.Można to przetłumaczyć słowo było boskie..
Bóg stworzył stary świat swoim SŁOWEM a nie preegzystującym bytem.
Słowo dopiero stało się bytem/ciałem/Jezusem.Stary Iz. 44 : 24; Hiob 9 : 8 Przeczytaj.
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-06-01, 09:37   

Gdy Adam i Ewa zbuntowali się to Bóg zapowiedział,że potomek niewiasty zdepcze głowę szatanowi.Oczywiście cały scenariusz ,plan Boży był od początku u Stwórcy.

Rdz 3:15 "I ustanowię nieprzyjaźń między tobą a kobietą, między twoim potomstwem a jej potomstwem; ono zdepcze ci głowę, a ty ukąsisz je w piętę."

Trzeba jak ci z Berei sprawdzać Pismo.Bo jak nie rozważa się podstaw wiary to samemu się tworzy ludzkie teologie o trójcy, o preegzystencji i inne dziwne teorie, których Biblia nie podaje..

Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 10:33   

Cytat:

A także List do Hebrajczyków 1:1-3 do ktorego nigdy sie nie odwołales.

Prosiłem przeczytaj kontekst.
Zwróć uwagę ze tam napisano:USTANOWIONY dziedzicem.
Zwróć uwagę ze przemówił przez Niego DOPIERO w ostatecznych dniach.
Aion można różnie tłumaczyć.Jezus w proroctwach jest nazywany ojcem przyszłego wieku.
Kontekst listu do hebrajczyków 2:5 też mówi(5) Albowiem nie Aniołom poddał świat przyszły,

Myślę ze wystarczy.


Cytat:

Nic takiego nie widze.


(18) I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19) Zechciał bowiem /Bóg/, aby w Nim zamieszkała cała Pełnia, (20) i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża. (21)

(9) Nie okłamujcie się nawzajem, boście zwlekli z siebie dawnego człowieka z jego uczynkami, (10) a przyoblekli nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu /Boga/, według obrazu Tego, który go stworzył. (11)


No to już widzisz :)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2016-06-01, 19:06   

Olus napisał/a:
) Albowiem nie Aniołom poddał świat przyszły


Królestwo Mesjasza w realu dopiero przed nami. Na razie Jezus Chrystus jest Panem naszych serc.

Ap 22:20 "Mówi Ten, który o tym świadczy: "Zaiste, przyjdę niebawem". Amen. Przyjdź, Panie Jezu!"


1 Koryntian 15,(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.
(26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 19:19   

Olus napisał/a:
Kontekst listu do hebrajczyków 2:5 też mówi(5) Albowiem nie Aniołom poddał świat przyszły,


Warto się nad tym zastanowić czy aby to jest argument przeciwko preegzystencji ;-)
Obecnie świat jest poddany marności i człowiekowi ,jego wolnemu wyborowi..w przyszłym świecie wszyscy będziemy zgodnie podlegać Słowu Bożemu,to będą właśnie ci którzy je wybrali ;-)

Jezus nazwał siebie Drogą,Prawdą i Życiem
Czym jest Słowo Boże jeśli nie drogą wskazaną człowiekowi do zbawienia,Prawdą samą Prawdą jak i Życiem naszym życiem bo będąc mu posłusznym możemy osiągnąć życie wieczne..Mało tego Jan nazywa Słowo Boże światłością dla każdego człowieka ...jest nią bo wśród ciemności wskazuje nam drogę..Jezus też sam się określa światłością..
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 20:30   

Listek napisał/a:
Olus napisał/a:
) Albowiem nie Aniołom poddał świat przyszły


Królestwo Mesjasza w realu dopiero przed nami. Na razie Jezus Chrystus jest Panem naszych serc.

Ap 22:20 "Mówi Ten, który o tym świadczy: "Zaiste, przyjdę niebawem". Amen. Przyjdź, Panie Jezu!"


1 Koryntian 15,(24) Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc. (25) Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy.
(26) Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć. (27) Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.
(28) A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.


Niom..

5 I rzekł Zasiadający na tronie:
"Oto czynię wszystko nowe".
I mówi:
"Napisz:
Słowa te wiarygodne są i prawdziwe"
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 20:36   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Kontekst listu do hebrajczyków 2:5 też mówi(5) Albowiem nie Aniołom poddał świat przyszły,


Warto się nad tym zastanowić czy aby to jest argument przeciwko preegzystencji ;-)
Obecnie świat jest poddany marności i człowiekowi ,jego wolnemu wyborowi..w przyszłym świecie wszyscy będziemy zgodnie podlegać Słowu Bożemu,to będą właśnie ci którzy je wybrali ;-)

Jezus nazwał siebie Drogą,Prawdą i Życiem
Czym jest Słowo Boże jeśli nie drogą wskazaną człowiekowi do zbawienia,Prawdą samą Prawdą jak i Życiem naszym życiem bo będąc mu posłusznym możemy osiągnąć życie wieczne..Mało tego Jan nazywa Słowo Boże światłością dla każdego człowieka ...jest nią bo wśród ciemności wskazuje nam drogę..Jezus też sam się określa światłością..


heh jest jest :)

No właśnie teraz jeszcze żyjemy na starym...
Serdunio wiesz ja poniekąd wierze w preegzystencje :-P
Bo przecież słowo było z Bogiem od wieczności.
Tyle że to słowo nie było bytem.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 20:41   

Olus napisał/a:
Tyle że to słowo nie było bytem.


No..ale się nim stało...
Nie tak jak ziemia która stała się na Słowo ,tutaj mamy konkret "Słowo stało się"..wszystko inne powstało na lub za pomocą Słowa
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-06-01, 20:42   

Cytat:
No..ale się nim stało...

Amen.Nigdy tego nie negowałem ;-)
 
     
Steve Sondej 

Potwierdzenie wizualne: 2006
Pomógł: 53 razy
Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 699
Poziom: 24
HP: 27/1353
 2%
MP: 646/646
 100%
EXP: 1/68
 1%
Wysłany: 2016-08-03, 13:51   

(19) Tedy mu rzekli: Gdzież jest ten twój Ojciec? Odpowiedział Jezus: Ani mnie znacie, ani Ojca mego; byście mnie znali, i Ojca byście mego znali.

(20) Te słowa mówił Jezus w skarbnicy, ucząc w kościele, a żaden go nie pojmał; bo jeszcze była nie przyszła godzina jego.

(21) Rzekł im tedy zasię Jezus: Ja idę, i będziecie mię szukać, a w grzechu waszym pomrzecie; gdzie ja idę, wy przyjść nie możecie.

(22) Mówili tedy Żydowie: Alboż się sam zabije, że mówi: Gdzie ja idę, wy przyjść nie możecie?

(23) I rzekł do nich: Wyście z niskości, a jam z wysokości; wyście z tego świata, a jam zasię nie jest z tego świata.

(24) Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem ja jest, pomrzecie w grzechach waszych.


To bardzo pobudzające Pismo i powinno budzić w was szczególną uwagę.
Czyż nie uprzedza nas nasz Pan, co spotka tych którzy zaprzeczają Jego boskości? "pomrzecie w grzechach waszych"
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-03, 16:02   

Serdunio napisał/a:
Olus napisał/a:
Tyle że to słowo nie było bytem.


No..ale się nim stało...
Nie tak jak ziemia która stała się na Słowo ,tutaj mamy konkret "Słowo stało się"..wszystko inne powstało na lub za pomocą Słowa

Ale słowo jest duchem !!!
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-03, 18:36   

Jan Wiśniewski napisał/a:
Ale słowo jest duchem !!!



Ja tego nie neguję ,tak jest

"Toteż, przychodząc na świat, mówi: Nie chciałeś ofiar krwawych i darów,
aleś ciało dla mnie przysposobił
"Hebr.10,5
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2016-08-03, 19:33   

Olus napisał/a:
Tyle że to słowo nie było bytem.


J 6:63 bt2 "Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem."
Skoro słowo jest duchem to zastąpmy słowo"słowo" słowem duch w prologu Jana i co nam wyjdzie?
(1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, i Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez Nie się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, (5) a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

(1) Na początku był duch, a duch był u Boga, i Bogiem był duch. (2) On było na początku u Boga. (3) Wszystko przez Niego się stało, a bez Niego nic się nie stało, co się stało. (4) W Nim było życie, a życie było światłością ludzi, (5) a światłość w ciemności świeci i ciemność jej nie ogarnęła.

(2) Ziemia zaś była bezładem i pustkowiem: ciemność była nad powierzchnią bezmiaru wód, a Duch Boży unosił się nad wodami.
Ks. Rodzaju 1:1-31, Biblia Tysiąclecia)
Wszystko co piszę wynika z:
(1) Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą występnych, nie wchodzi na drogę grzeszników i nie siada w kole szyderców, (2) lecz ma upodobanie w Prawie Pana, nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą. (3) Jest on jak drzewo zasadzone nad płynącą wodą, które wydaje owoc w swoim czasie, a liście jego nie więdną: co uczyni, pomyślnie wypada. (4) Nie tak występni, nie tak: są oni jak plewa, którą wiatr rozmiata. (5) Toteż występni nie ostoją się na sądzie ani grzesznicy - w zgromadzeniu sprawiedliwych, (6) bo Pan uznaje drogę sprawiedliwych, a droga występnych zaginie.

(Ks. Psalmów 1:1-6, Biblia Tysiąclecia)
Czyli z głębokich przemyśleń nad prawem Pana ,nad jego słowem !!!
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-08-04, 13:04   

Steve Sondej napisał/a:
(19) Tedy mu rzekli: Gdzież jest ten twój Ojciec? Odpowiedział Jezus: Ani mnie znacie, ani Ojca mego; byście mnie znali, i Ojca byście mego znali.

(20) Te słowa mówił Jezus w skarbnicy, ucząc w kościele, a żaden go nie pojmał; bo jeszcze była nie przyszła godzina jego.

(21) Rzekł im tedy zasię Jezus: Ja idę, i będziecie mię szukać, a w grzechu waszym pomrzecie; gdzie ja idę, wy przyjść nie możecie.

(22) Mówili tedy Żydowie: Alboż się sam zabije, że mówi: Gdzie ja idę, wy przyjść nie możecie?

(23) I rzekł do nich: Wyście z niskości, a jam z wysokości; wyście z tego świata, a jam zasię nie jest z tego świata.

(24) Przetomci wam powiedział, iż pomrzecie w grzechach waszych; bo jeźli nie wierzycie, żem ja jest, pomrzecie w grzechach waszych.


To bardzo pobudzające Pismo i powinno budzić w was szczególną uwagę.
Czyż nie uprzedza nas nasz Pan, co spotka tych którzy zaprzeczają Jego boskości? "pomrzecie w grzechach waszych"


Jam jest?kto?Jahwe?Nie.Mesjasz,Baranek.
Jezus był "boski",ale to nie oznacza
że był trzecią osobą trójcy itp,itd :roll:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13