FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
krew, węże, eucharystia
Autor Wiadomość
MieczDucha 
Binitarianizm

Potwierdzenie wizualne: 8
Pomógł: 21 razy
Dołączył: 25 Lip 2014
Posty: 155
Skąd: Puławy
Poziom: 11
HP: 0/272
 0%
MP: 130/130
 100%
EXP: 13/25
 52%
Wysłany: 2014-11-03, 10:50   krew, węże, eucharystia

http://mieczducha888.blog...-cud-mleka.html


,
_________________
moje wyznanie wiary : biblijny binitarianizm, kondycjonalizm, anihilacjonizm , http://mieczducha888.blog...-uratowany.html , http://mieczducha888.blog...mie-nie-ma.html
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-04, 07:42   

a fuuuuuuu :-? obrzydliwość i kanibalizm :)

Cud w Sokółce. Hostia zamieniła się w ludzkie serce.


24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych.


Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie

15 Strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, a wewnątrz są drapieżnymi wilkami

13 Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą.

14 Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!


Amen
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-04, 14:52   

MieczDucha, Co ona ma w buzi? Człowieka je? :shock:
olus napisał/a:
Cud w Sokółce. Hostia zamieniła się w ludzkie serce.

Kiedyś często takie coś leciało w programie "Nie do wiary!" obejrzałbym znów :-P haha
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-05, 04:21   

strefa 11 :-P a do tego archiwum X.

Kościół uznał dotąd 130 cudów eucharystycznych

sporo..i chyba wszyskie krwawe.
Dobrze że apostołowie go nie zjedli przed ukrzyżowaniem :roll:

Pope John Paul II spoke of rekindling the amazement of the Eucharist. He also called Catholic Mary “Mother of the Eucharist.”

Matka eucharysti ..





EUCHARISTIC MIRACLES OR DEMONIC DECEPTIONS?

http://www.youtube.com/wa...d&v=7StU7oyu1Ws

Szaleństwo..

48 Jam jest chleb życia. 49 8 Ojcowie wasi jedli mannę na pustyni i pomarli. 50 To jest chleb, który z nieba zstępuje: kto go spożywa, nie umrze. 51 Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata». 52 Sprzeczali się więc między sobą Żydzi mówiąc: «Jak On może nam dać [swoje] ciało do spożycia?»
53 Rzekł do nich Jezus: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w sobie. 54 Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. 55 Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym napojem. 56 Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim. 57 Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez9 Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie. 58 To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki». 59 To powiedział ucząc w synagodze w Kafarnaum.
60 A spośród Jego uczniów, którzy to usłyszeli, wielu mówiło: «Trudna jest ta mowa. Któż jej może słuchać?» 61 Jezus jednak świadom tego, że uczniowie Jego na to szemrali, rzekł do nich: «To was gorszy? 62 A gdy ujrzycie Syna Człowieczego, jak będzie wstępował tam, gdzie był przedtem? 63 Duch daje życie; ciało na nic się nie przyda10. Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem. 64 Lecz pośród was są tacy, którzy nie wierzą». Jezus bowiem na początku wiedział, którzy to są , co nie wierzą, i kto miał Go wydać. 65 Rzekł więc: «Oto dlaczego wam powiedziałem: Nikt nie może przyjść do Mnie, jeżeli mu to nie zostało dane przez Ojca». 66 Odtąd wielu uczniów Jego się wycofało i już z Nim nie chodziło. 67 Rzekł więc Jezus do Dwunastu: «Czyż i wy chcecie odejść?» 68 Odpowiedział Mu Szymon Piotr: «Panie, do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego. 69 A myśmy uwierzyli i poznali, że Ty jesteś Świętym Boga11». 70 Na to rzekł do nich Jezus: «Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem». 71 Mówił zaś o Judaszu, synu Szymona Iskarioty. Ten bowiem - jeden z Dwunastu - miał Go wydać.


Czy Jezus tutaj sugeruje jakiś duchowy kanibalizm i magiczne trabssubstencjacje ? :roll:

Eucharystia (gr. eucharistia = dziękczynienie), w nauce Kościoła katolickiego, to sakrament symbolizujący ciało i krew Chrystusa. Kościół twierdzi, że „znaki chleba i wina, stają się w tajemniczy sposób Ciałem i Krwią Chrystusa” (Katechizm Kościoła Katolickiego, str. 321)

Jedna wielka tajemnica :roll:

Jeśli ktoś twierdzi, że ofiara Mszy św. jest tylko ofiarą pochwalną i dziękczynną, albo jedynie prostym wspomnieniem ofiary dokonanej na krzyżu, ale nie ofiarą przebłagalną (…) i że nie powinna być ofiarowana za żywych i umarłych, za grzechy, kary, zadośćuczynienia i inne potrzeby — niech będzie wyklęty” (Wiara wyzwolona z więzów, David Goodimg).

12 Ten przeciwnie, złożywszy raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, zasiadł po prawicy Boga, 13

masakra

Ewolucja dogmatu o przeistoczeniu

Tabernakulum (łac. tabernaculum: namiot) – w chrześcijaństwie, głównie w kościołach katolickich mała, zamykana na klucz szafka, umieszczona najczęściej w tylnej części prezbiterium. Jest ono miejscem przechowywania Ciała Chrystusa, czyli Eucharystii, konsekrowanej w czasie Mszy świętej.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tabernakulum

26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27

w szafce :lol:
zamknięty na klucz..



Amen
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-05, 05:07   

kiedyś zjadano baranka paschalnego,
dziss zjada się chleb eucharystyczny,
ciesz sie ze nie trzeba zjadać takich jak wyżej ,albo jeszcze gorszych ''kanializmow''
to by dopiero wzrokowcy wysiedli :roll:

Tabernakulum - jak wyraźnie zaznaczono jest:
Cytat:
Eucharystii, konsekrowanej w czasie Mszy świętej.

A więc nie Jezus jest zamknięty na klucz,
a chleb ktory zostaje przemieniony (konsekrowany) podczas mszy.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-05, 06:01   

Cytat:
Eucharystii, konsekrowanej w czasie Mszy świętej.

A więc nie Jezus jest zamknięty na klucz,
a chleb ktory zostaje przemieniony (konsekrowany) podczas mszy.
_________________


nie do końca..

Jest ono miejscem przechowywania Ciała Chrystusa, czyli Eucharystii

a dalej

Zgodnie z obecnymi przepisami liturgicznymi, wymaga się, by tabernakulum było wykonane z materiału trwałego i niepalnego. Winno być nieusuwalne, nieprzezroczyste i dobrze zamykane, by zapobiec narażeniu Świętych Postaci Eucharystycznych na profanację. Klucz do tabernakulum powinien być strzeżony przez proboszcza lub rektora kościoła. Obok tabernakulum umieszcza się wieczną lampkę, będącą znakiem obecności Eucharystii (a przez to Chrystusa) w tabernakulum. i.

zaklęcie abra kadabra co prawda zostaje wypowiedziane potem
ale Jezus jest już w szafce :mrgreen:

Podczas Mszy św, roratniej dzieci zgromadzone przez ołtarzem zaczęły rozmawiać. Ksiądz upomniał je, że w kościele nie można rozmawiać, bo tutaj jest Pan Jezus w tabernakulum. Chcąc przejść do teologicznego wytłumaczenia tego faktu, zadał dzieciom pytanie:
- Dlaczego Pan Jezus jest tutaj w tabernakulum? W odpowiedzi usłyszał:
- Bo ksiądz Go tam wsadził.


:-D

Osoba, która pełni funkcję lektora powinna uczestniczyć w procesji wejścia. Jeśli nie, to idąc do ambony czyni przed ołtarzem głęboki ukłon, ponieważ faktycznie należy do służby liturgicznej pomimo, że jest w ławce, a nie przy ołtarzu. Zgodnie z Konstytucją o liturgii i Ogólnym Wprowadzeniem do Mszału rzymskiego, obecność Chrystusa w tabernakulum na czas trwania Eucharystii jest niejako “zawieszona”. Celebracja Mszy św. jest celebracją Eucharystii w sensie dynamicznym
Ks. prof. Krzysztof Konecki

niby nie a jednak tak...hmmm jakie to wszystko tajemnicze:)
a tak naprawde to zwykły wafel :mrgreen: ksiadz to nie szaman :roll:

TABERNAKULUM TRONEM BOGA

Teraz zacytuje to szarlatanke Faustyne.

Moja Święta Obecność w Moim Tabernakulum przeszkadza wam, ustanowiliście więc swoje własne prawo, wypędzając Mnie z Mojego Tronu.[46] Czy, zanim to zrobiliście, zapytaliście Mnie o pozwolenie? To są jednak znaki Czasu: wasze wielkie odstępstwo i Duch Buntu [2 Tes 2,3-8], będący Antychrystem waszych dni, ohydą ziejącą pustką [Dn 9,27; 12,11; 11,31].

teraz jakiegoś innego fantaste

Jezus Chrystus zostawił nam Siebie samego- w każdym kościele, kaplicy- w małym pudełku- tabernakulum




opus dei

abernakulum jest Betlejem, domem chleba, zawsze bardzo biednym, jak dla samego Pana. Jest Betlejem, ponieważ On jest tam obecny ze swoją duszą, swoim ciałem, ze swoją krwią i bóstwem[xxiii]

:lol:

katechizm
[b]Chrystus obecny jest w sposób trwały, czyli także po konsekracji, a nawet po Mszy św. Dlatego też można Najświętszy Sakrament przechowywać w tabernakulum,


Czy wypada wypraszać Pana Jezusa z tabernakulum w jakichkolwiek okolicznościach


Tron Boga a razcej szafka :-D



blisko szafki

opus dei

katechizm


a prawda jest taka że ten chlebuś nie jest Jezusem.
Jezus jakby zobaczył te szamanizmy to by z bicza chłostał :-D
ze niby jakiś facet ma moc sciagnac Jezusa z nieba i jezsce go
pnownie ofiarować>Nie do wiary :mrgreen:

Cytat:
kiedyś zjadano baranka paschalnego,
dziss zjada się chleb eucharystyczny,
ciesz sie ze nie trzeba zjadać takich jak wyżej ,albo jeszcze gorszych ''kanializmow''
to by dopiero wzrokowcy wysiedli


Kiedyś to istnaił system ofiarniczy.
Katolicy chyba zapomnieli że ofiara została złożona raz na zawsze :shock:
to raczej trzeba zapłakać a nie się cieszyć :roll:
a co to będzie dalej? Matka eucharystia obecna w kazda niedziele itd.
Jezus juz blisko :-D
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-11-05, 08:18   

zion599 napisał/a:
kiedyś zjadano baranka paschalnego,
dziss zjada się chleb eucharystyczny,


Tylko,że Syn Boży jako ,,Baranek Boży" został złożony jako ofiara doskonała jeden raz na zawsze.

Jest ofiarą wystarczającą i nie potrzeba czynić transsubstancjacji.

Hbr 10:10 bpd "mocą tej woli jesteśmy uświęceni dzięki złożonej raz na zawsze ofierze (w postaci) ciała Jezusa Chrystusa."


1Piotr 2,(5) wy również, niby żywe kamienie, jesteście budowani jako duchowa świątynia, by stanowić święte kapłaństwo, dla składania duchowych ofiar, przyjemnych Bogu przez Jezusa Chrystusa.

Pozdrawiam
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-05, 19:01   

Alfonso Liguori, (1696 – 1787) w podręczniku dla kapłanów katolickich napisał o transsubstancjacji i władzy katolickiego kapłana nad ciałem Pana Jezusa:

Sam Bóg posłuszny wypowiedzianym przez kapłanów słowom – HOC EST CORPUS MEUM (”To jest ciało moje”) – zstępuje na ołtarz, przychodzi gdzie Go zawołają, ilekroć Go zawołają, oddając się w ich ręce, choćby byli jego nieprzyjaciółmi. Gdy już przyjdzie, pozostaje całkowicie w ich gestii; przesuwają Go z miejsca na miejsce, jak im się podoba, mogą też, jeśli sobie życzą, zamknąć Go w tabernakulum, zostawić na ołtarzu lub usunąć na zewnątrz kościoła, mogą też, jeśli tak postanowią, spożyć Jego ciało lub podać innym jako pokarm…

W ten sposób kapłan może być nazwany stworzycielem swego Stwórcy, gdyż wypowiadając słowa konsekracji, stwarza on jakby Jezusa w sakramencie, dając Mu w nim życie, a także oferuje Go jako ofiarę wiecznemu Ojcu… wystarczy, że kapłan powie: ‘Hoc est corpus meum’ i oto chleb przestaje być chlebem, ale staje się ciałem Jezusa Chrystusa. Dlatego św. Bernard ze Sienny mówi: ‘Moc kapłana jest mocą boskiej osoby, gdyż transsubstancjacja chleba wymaga tyle samo mocy, ile stworzenie świata’” [ Alphonsus de Liguori, Dignity and Duties of the Priest, Brooklyn: Redemptorist Fathers, 1927, s. 26-27, 32].

Boże ciało

 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-11-10, 11:53   

zion599 napisał/a:
ciesz sie ze nie trzeba zjadać takich jak wyżej ,albo jeszcze gorszych ''kanializmow''


Przecież katolik jest pod klątwą jeśli nie wierzy,że to jest prawdziwe ciało Jezusa.

W związku z tym ,że doskonałym Barankiem Bożym stał się człowiek, Syn Boży, jedzenie jego ciała brzmi jak kanibalizm.

Rz 12:1 bpd "Zachęcam was zatem, bracia, odwołując się do litości Boga, abyście oddali swoje ciała (Panu do użytku) jako ofiarę żywą, świętą i przyjemną dla Boga — na służbę wypływającą z głębi waszej duchowości."


W n p my jako Chrystusowe ciało oddajemy Bogu swoje ciała jako ofiarę żywą, uświęconą Duchem Świętym.

Eucharystia w krk to zwiedzenie zaczerpnięte z mitraizmu (gdzie jadło się ciało bóstwa i piło jego krew} i praktyki wypiekania okrągłych placków na cześć królowej niebios.


Cytat:
Mitraizm był religią w Imperium Rzymskim w I-V wieku n.e. Był bardzo popularny wśród Rzymian, szczególnie wśród żołnierzy rzymskich, i prawdopodobnie był religią kilku rzymskich władców. Podczas gdy mitraizm posiadał „oficjalny” status w Imperium Rzymskim, był de-facto oficjalną religią dopóki Konstantyn i jego następcy nie zamienili go na chrześcijaństwo.

Jedną z kluczowych właściwości mitraizmu był posiłek ofiarny, który zawierał jedzenie ciała i picie krwi byka. Mitra, bóg mitraizmu był „obecny” w ciele i krwi byka, i podczas konsumowania, gwarantował zbawienie tym, którzy uczestniczyli w posiłku ofiarnym (z j. ang. theophagy – jedzenie bogów).
Mitraizm miał również siedem „sakramentów”, jest to zbyt wiele podobieństw pomiędzy mitraizmem, a rzymskim katolicyzmem, aby je ignorować.
Cesarz rzymski Konstantyn i jego następcy znaleźli zastępstwo na posiłek ofiarny mitraizmu w Ostatniej Wieczerzy / Chrześcijańskiej Komunii.
Niestety, niektórzy z pierwszych chrześcijan zaczęli łączyć mistycyzm z Ostatnią Wieczerzą, odrzucając biblijny koncept uwielbiającej pamiątki śmierci Chrystusa i przelania Jego krwi w świecie Paschy.
Romanizacja Ostatniej Wieczerzy doprowadziła do ofiarnego spożywania Jezusa Chrystusa, znanego teraz pod nazwą Mszy Katolickiej / Eucharystii/.

Pozdrawiam :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-18, 04:59   

Bardzo dobry post Lisku :)
Ja jeszcze cos dodam.








Wtedy Żydzi zaczęli sprzeczać się miedzy sobą, pytając: "Jak On może dać nam swoje ciało do jedzenia ...


Nabożeństwem maryjnym sprawowanym na placu przed bazyliką watykańską uroczyście rozpoczęły się Dni Maryjne. Ich kulminacją będzie jutrzejsza Eucharystia, podczas której Franciszek zawierzy świat Matce Bożej Fatimskie


Kolejny antychryst zawierzyl swiat Demonowi ...

„Maryja jest obecna w każdej niedzieli Kościoła...
http://www.teologia.pl/m_k/prz-04.htm

Śledząc życie Maryi, mówi Jan Paweł II, można stwierdzić, że jest Ona „Niewiastą Eucharystii”
http://www.niedziela.pl/a...sta-Eucharystii

Ten demon jest wszedzie !

tak katolicy adoruja "Jezusa"
http://www.youtube.com/wa...d&v=xYnWHbF9k2Y

http://www.jesus-is-savio...st_and_mass.htm
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2014-11-18, 21:54   

Bardzo ciekawe jest,że księża myślą ,że rozkazują Bogu podczas mszy.

Do młodych kleryków mówi kardynał:


Cytat:
Otrzymaliście w tej chwili straszliwą władzę. To jest władza nie tylko nad szatanami, nie tylko nad znakami sakramentalnymi, ale przede wszystkim - nad samym Bogiem! Jesteście przecież "spirituales imperatores", a jako tacy, macie władzę rozkazywać nawet samemu Bogu. On tego zapragnął, On tego od Was chciał!

Będziecie Mu rozkazywać, gdy na wasze słowa zstępować będzie na ołtarze - Bóg żywy, choć zakryty, lecz prawdziwy: gdy życie Boże wracać będzie do dusz, pobitych grzechem. Będziecie mówić do tych, którzy w skrusze zginać będą kolana przed Bogiem: "Idź w pokoju, ja Ciebie rozgrzeszam". W czasie konsekracji dzieje się wielka Tajemnica Trójcy Świętej, a jednak powtarzasz: Hoc est enim corpus meum". Wiesz, że nie o twoje ciało tu idzie, ale równocześnie wiesz, że masz wspólny język z Twoim Bogiem - Wieczystym Kapłanem. Nie masz już innego języka! Jak dzisiaj, w czasie Mszy Świętej, miałeś właściwie wspólny język z Biskupem, bo wspólnie z nim konsekrowałeś i wspólnie sprawowałeś świętą Ofiarę, tak od tej chwili ciągle i nieustannie będziesz miał wspólny język z Bogiem.

"Kto Was słucha, Mnie słucha". Kto ku Wam patrzy, widzi w Was Boga. Kto do Was się zbliża, nie szuka ludzkiego, ale Bożego. Prawdziwie: Sacerdos, alter Christus! Kapłan jest drugim Chrystusem" (St. Wyszyński, Ateneum Kapłańskie, Zeszyt 2, IX-X 1960 r.)


Aleź to bluźnierstwo.

:-D :-D :-D
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-19, 00:12   

Roger Oakland - Inny Jezus
http://www.youtube.com/watch?v=GqK5nOdYdWc




"If anyone denies that in the sacrament of the most Holy Eucharist (communion wafer) are contained truly, really and substantially the body and blood together with the soul and divinity of our Lord Jesus Christ, and consequently the whole Christ, but says that He is in it only as a sign, or figure or force, let him be anathema." (An exhausted definition of "Anathema" = To be damned and put to death) p.79, Canon 1.

By the consecration the transubstantiation of the bread and wine into the Body and Blood of Christ is brought about. Under the consecrated species of bread and wine Christ himself, living and glorious, is present in a true, real, and substantial manner: his Body and his Blood, with his soul and his divinity (cf. Council of Trent: DS 1640; 1651). From the Catechism of the Catholic Church.1413

"Experience teaches that there is no other remedy for the evil, but to put heretics (Protestants) to death; for the (Romish) church proceeded gradually and tried every remedy: at first she merely excommunicated them; afterwards she added a fine; then she banished them; and finally she was constrained to put them to death." -Cardinal Bellarmine famous champion of Romanism cited by Schumucker p. 76


"The church may by Divine right confiscate the property of heretics, imprison their persons, and condemn them to the flames." -Vatican II


http://www.remnantofgod.org/transubstantiation.htm

http://www.endtimescoming...L=eucharist.htm



 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2014-11-20, 10:46   

Przecież Eucharystia w KK jest pamiątką ostatniej wieczerzy Jezusa. Dlaczego dyskutujecie na tematy, których nie rozumiecie i je ośmieszacie?
Cytat:


Nabożeństwem maryjnym sprawowanym na placu przed bazyliką watykańską uroczyście rozpoczęły się Dni Maryjne. Ich kulminacją będzie jutrzejsza Eucharystia, podczas której Franciszek zawierzy świat Matce Bożej Fatimskie


Kolejny antychryst zawierzyl swiat Demonowi ...

„Maryja jest obecna w każdej niedzieli Kościoła...
http://www.teologia.pl/m_k/prz-04.htm

Śledząc życie Maryi, mówi Jan Paweł II, można stwierdzić, że jest Ona „Niewiastą Eucharystii”
http://www.niedziela.pl/a...sta-Eucharystii

Ten demon jest wszedzie !

Maryja jest demonem? Brawo...
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-20, 11:04   

Witaj :)

Cytat:
Przecież Eucharystia w KK jest pamiątką ostatniej wieczerzy

Tylko pamiatka?
a tak poza tym czy aposotolowie wyczniali
jakies takie cuda ? :roll: ja tego nie wyczytalem a ty ? :)

Ksiądz Kalinowski w książce "Dogmatyka Katolicka" pisze:

"Msza Święta jest nieustającą, bezkrwawą ofiarą nowego zakonu, w której Jezus Chrystus ofiaruje się Ojcu Swemu Niebieskiemu, przez ręce kapłana na ołtarzu pod postaciami chleba i wina".

To samo powiedział papież Pius XII w encyklice "Mediator Dei"

"Istotnie przez przeistoczenie chleba w ciało, a wino w krew Chrystusa, tak ciało staje się obecne na ołtarzu, jak i krew Jego. Postaci zaś Eucharystyczne pod którymi jest On obecny, wyobrażają krwawe rozdzielenie ciała i krwi. W ten sposób to upamiętniające przedstawienie Jego śmierci, która w rzeczywistości miała miejsce na Kalwarii powtarza się w poszczególnych ofiarach ołtarza dzięki tym rozdzielonym symbolom, które oznaczają i wyobrażają Jezusa Chrystusa w stanie ofiary".

Więc wg KK Jezus Chrystus cały czas na nowo w obrzędzie Mszy umiera ofiarując się Ojcu, wciąż na nowo cierpi. Mówi też o tym ksiądz Granat w dogmatyce na stronie 155, tom 7 gdzie pisze: "w Eucharystii pod postaciami chleba i wina, Bóg człowiek znajduje się w tysiącznych miejscach kuli ziemskiej, i to jest nowa Jego obecność".


a Pismo

Hebr. 9:12

"Wszedł RAZ NA ZAWSZE do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy WIECZNEGO ODKUPIENIA."

Hebr. 9:24-26

"Albowiem Chrystus nie wszedł do świątyni zbudowanej rękami, która jest odbiciem prawdziwej, ale do samego nieba, aby się wstawiać teraz za nami przed obliczem Boga; I nie dlatego, żeby WIELEKROĆ ofiarować samego siebie, podobnie jak arcykapłan wchodzi do świątyni co roku z cudzą krwią, Gdyż w takim razie musiałby cierpieć WIELE RAZY od początku świata; ale obecnie objawił się On JEDEN RAZ u schyłku wieków dla zgładzenia grzechu przez ofiarowanie samego siebie."

Hebr. 9:28

"Tak i Chrystus, RAZ OFIAROWANY, aby zgładzić grzechy wielu, drugi raz ukaże się nie z powodu grzechu, lecz ku zbawieniu tym, którzy go oczekują."


[b]Przeciez to jakis metafizyczny tajemniczy duchowo ofiarniczy kanibalizm..

http://www.rumburak.friko...eucharystia.php



Cytat:
Maryja jest demonem? Brawo...


To sobie sama dospiewalas :-P

To cos podajace sie za Marie np ten demon z fatimy.

Dobrze ze biedna Maria tego nie widzi :-/
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2014-12-20, 19:21   

http://www.youtube.com/watch?v=oeHgA-dSeXI
http://www.youtube.com/watch?v=TKDQSl1I-zA
http://www.youtube.com/watch?v=zNEuvpME-Sg
Katoliccy biskupi mówią do swoich wyznawców że w komunii jest fizycznie obecny Jezus !!
I jest to kłamstwo diabła , bo ich Ojcem jest diabeł !!! Kler katolicki to sługi diabła !!!
Ostatnio zmieniony przez Jan Wiśniewski 2014-12-23, 18:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13