FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Krystian
2014-12-12, 12:43
Czy Prawo obowiązuje chrześcijan ?
Autor Wiadomość
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-10-13, 19:47   

Pokoja napisał/a:
Krocząc konsekwentnie tą drogą zmieniamy standard naszego życia duchowego, przez odrodzenie do wykonywania woli Bożej,


Jezus kroczył drogą Tory wolności , przestrzegał szabatu, przestrzegał wszystkich wyznaczonych przez Boga świąt, nie jadł wieprza, by nie zanieczyścić świątyni swego ciała, w której zamieszkała pełnia ducha Bożego.Nie złamał żadnego przykazania z Tory Bożej Ojca Niebieskiego, Naśladujmy Pomazańca Bożego!

Jk 1:25 "Kto zaś pilnie rozważa doskonałą Torę, Prawo wolności, i wytrwa w nim, ten nie jest słuchaczem skłonnym do zapominania, ale wykonawcą dzieła; wypełniając je, otrzyma błogosławieństwo."

Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-13, 21:19   

„Czyż nie jest wam wiadomo, bracia – mówię przecież do tych, co Prawo znają – że Prawo ma moc nad człowiekiem, dopóki on żyje? Podobnie też i kobieta zamężna, na mocy Prawa, związana jest ze swoim mężem, jak długo on żyje. Gdy jednak mąż umrze, traci nad nią moc prawo męża. Dlatego to uchodzić będzie za cudzołożną, jeśli za życia swego męża współżyje z innym mężczyzną. Jeśli jednak umrze jej mąż, wolna jest od tego prawa, tak iż nie jest cudzołożną, współżyjąc z innym mężczyzną. Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym – z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu.„" Rzym.7;1-3

Tak Paweł nauczał

"Teraz zaś Prawo straciło moc nad nami, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.” Rzym.7;6

„ Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli. Oto ja, Paweł, powiadam wam: jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże. A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.”Gal.5;1-5
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6262
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4540/6115
 74%
EXP: 240/330
 72%
Wysłany: 2015-10-13, 22:19   

Donia napisał/a:
„Czyż nie jest wam wiadomo, bracia – mówię przecież do tych, co Prawo znają – że Prawo ma moc nad człowiekiem, dopóki on żyje? Podobnie też i kobieta zamężna, na mocy Prawa, związana jest ze swoim mężem, jak długo on żyje. Gdy jednak mąż umrze, traci nad nią moc prawo męża. Dlatego to uchodzić będzie za cudzołożną, jeśli za życia swego męża współżyje z innym mężczyzną. Jeśli jednak umrze jej mąż, wolna jest od tego prawa, tak iż nie jest cudzołożną, współżyjąc z innym mężczyzną. Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym – z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu.„" Rzym.7;1-3

Tak Paweł nauczał

"Teraz zaś Prawo straciło moc nad nami, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.” Rzym.7;6

„ Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli. Oto ja, Paweł, powiadam wam: jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże. A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.”Gal.5;1-5


Bardzo słusznie zauważyłaś Doniu, bo listek to chyba ma listki na oczach i biega na oślep, egzaltując się tym, co przeminęło:

Cytat:
to, co niegdyś miało chwałę, teraz nie ma chwały z powodu chwały, która tamtą przewyższa. (11) Jeśli bowiem chwałę miało to, co przemija, daleko więcej jaśnieje w chwale to, co trwa. (12) Mając więc taką nadzieję, bardzo śmiało sobie poczynamy, (13) a nie tak, jak Mojżesz, który kładł zasłonę na oblicze swoje, aby synowie izraelscy nie patrzyli na koniec tego, co miało ustać. (14) Lecz umysły ich otępiały. Albowiem aż do dnia dzisiejszego przy czytaniu starego przymierza ta sama zasłona pozostaje nie odsłonięta, gdyż w Chrystusie zostaje ona usunięta. (15) Tak jest aż po dzień dzisiejszy, ilekroć czyta się Mojżesza, zasłona leży na ich sercu; (16) lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta. 2Kor. 3:10-16


Listek, chyba nadal nie rozumie nauczania Ap. Pawła. Wskazywał on, że według wiary nadal stanowimy prawo, ale w nowości ducha, a nie przestarzałej litery.

W Wieku Ewangelii, powstało nowe pokolenie, którym jest Chrześcijaństwo. W jego skład wchodzą wierzący z wszystkich narodów ziemi, dlatego obowiązuje je prawo władzy zwierzchniej w poszczególnych krajach. Wynika to z treści, następujących tekstów:

Cytat:
Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie. Rz. 13:1-5

A przeto i my dziękujemy Bogu nieustannie, że przyjęliście Słowo Boże, które od nas słyszeliście nie jako słowo ludzkie, ale, jak jest prawdziwie, jako Słowo Boże, które też w was wierzących skutecznie działa. 1Tes. 2:13

sądzę, że i ja mam Ducha Bożego. 1Kor. 7:40


Tak przedstawił nam doskonałą Torę Bożą, obowiązująca Chrześcijan.

Listek jeszcze nigdy nie odniósł się do tej kwestii, którą kolejny raz przedstawiam, a w swoich oczach uchodzi za gorliwego czciciela Tory Mojżeszowej, która obowiązywała w Izraelu.

Przestrzeganie Tory Bożej nie polega na leżeniu w sabat w cieniu wiecznego zakonu, czyli w rzeczywistości Chrystusowej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6007/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-10-14, 01:02   

Donia napisał/a:
„Czyż nie jest wam wiadomo, bracia – mówię przecież do tych, co Prawo znają – że Prawo ma moc nad człowiekiem, dopóki on żyje? Podobnie też i kobieta zamężna, na mocy Prawa, związana jest ze swoim mężem, jak długo on żyje. Gdy jednak mąż umrze, traci nad nią moc prawo męża. Dlatego to uchodzić będzie za cudzołożną, jeśli za życia swego męża współżyje z innym mężczyzną. Jeśli jednak umrze jej mąż, wolna jest od tego prawa, tak iż nie jest cudzołożną, współżyjąc z innym mężczyzną. Tak i wy, bracia moi, dzięki ciału Chrystusa umarliście dla Prawa, by złączyć się z innym – z Tym, który powstał z martwych, byśmy zaczęli przynosić owoc Bogu.„" Rzym.7;1-3

Tak Paweł nauczał

"Teraz zaś Prawo straciło moc nad nami, gdy umarliśmy temu, co trzymało nas w jarzmie, tak, że możemy pełnić służbę w nowym duchu, a nie według przestarzałej litery.” Rzym.7;6

„ Chrystus wyzwolił nas, abyśmy w tej wolności żyli. Stójcie więc niezachwianie i nie poddawajcie się znowu pod jarzmo niewoli. Oto ja, Paweł, powiadam wam: jeśli się dacie obrzezać, Chrystus wam nic nie pomoże. A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.”Gal.5;1-5


Donia bardzo słusznie napisałaś, ale do Listka naszego to nie dotrze :-D
Ja wiele razy mu tłumaczyłem, że prawo mojżeszowe było dane starożytnym Izraelitom.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-10-14, 06:32   

Krystian napisał/a:
Ja wiele razy mu tłumaczyłem, że prawo mojżeszowe było dane starożytnym Izraelitom.


Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
Hbr.10
Bóg nie ma względu na osoby, czy Żyd czy wierzący z narodów, wszyscy będą osadzeni przez słowa życia , które Bóg podał prorokowi Mojżeszowi.

1 Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
2 lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
Ps 1

Chrystusowi ludzie nie łamią prawa Bożego tylko wypełniają je na wzór Mesjasza.

Rz 7:12 bt5 "Prawo samo jest bezsprzecznie święte; święte, sprawiedliwe i dobre jest też przykazanie."- napisał ap.Paweł.

Mt 12:36 "Wiedzcie, że w dniu sądu ludzie zdadzą sprawę z każdego niepotrzebnie wypowiedzianego słowa."



https://www.youtube.com/w...b2YJFhQ&index=3

Krystianie, które z przykazań Bożych jest dla Ciebie nieobowiązujące?

http://www.jezus-izrael-z...tdokorzenid.pdf

Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-14, 08:08   

Listek napisał/a:
Donia napisał/a:
naszą sprawiedliwością jest Chrystus,my przyjmujemy
łaskę miłosierdzia.


Czy możesz w takim razie kraść , zabijać i kłaniać się posagom i krzyżom?

Czy jednak powinnaś przestrzegać wszystkich przykazań Boga?


Pwt 4:8 "Czy jest jakiś wielki naród, który by miał ustawy i nakazy tak sprawiedliwe, jak całe to Prawo, które dziś wam daję?"

Czy wątpisz Donio w sprawiedliwość Bożego Prawa?

:?: :?: :?:


Cieleśnie nie ,lecz sercem zrobię co tylko potrafi miłość ,kiedy moje grzeszne ciało
upadnie zawsze mogę liczyć na ogromne miłosierdzie które z łaski swojej dał mi Bóg
Wiem że moje grzechem skażone ciało nie osiągnie sprawiedliwości ,więc całkowicie
zdaję się na łaskę miłości Pana.
Ty chcesz być sądzony podług Prawa ,chcesz Bożej sprawiedliwości?
Nikt poza Chrystusem do tej pory tego nie osiągnął ,więc wolę przylgnąć do Tego który
te Prawo wykonał w 100 procentach .
Nie chcę być sądzona ,chcę być chroniona "zakryta" przez miłość ,chcę by Chrystus
stanął przy tronie przede mną i powiedział "Ojcze nie zerkaj,Ja za nią oddałem życie"
chcę by On przyznał się do mnie i był za mnie moją sprawiedliwością ;-)
To czy tak się stanie wie tylko On Ten od którego przyjęłam tę miłość i nie pozostawiłam
w ukryciu dla siebie lecz pozwoliłam doświadczyć jej wszystkim wokół On oceni jej owoc :)
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-10-14, 09:21   

Donia napisał/a:
Nikt poza Chrystusem do tej pory tego nie osiągnął ,więc wolę przylgnąć do Tego który
te Prawo wykonał w 100 procentach .
Nie chcę być sądzona ,chcę być chroniona "zakryta" przez miłość ,chcę by Chrystus
stanął przy tronie przede mną i powiedział "Ojcze nie zerkaj,Ja za nią oddałem życie"
chcę by On przyznał się do mnie i był za mnie moją sprawiedliwością ;-)
To czy tak się stanie wie tylko On Ten od którego przyjęłam tę miłość i nie pozostawiłam
w ukryciu dla siebie lecz pozwoliłam doświadczyć jej wszystkim wokół On oceni jej owoc


I ja przylgnąłem do Chrystusa,Tylko w Nim jest zbawienie. Idąc za Jezusem nie mogę jednak świadomie grzeszyć.Trzeba uświęcać się według przykazań Bożych gdyż bez uświęcenia nikt nie zobaczy Pana.Tak wiec całe Prawo Boże jest bardzo ważne dla każdego człowieka, nie jako usprawiedliwienie, bo ono pochodzi od Boga lecz jako sposób do uświęcenia życia.

Hbr 12:14 bt2 "Starajcie się o pokój ze wszystkimi i o uświęcenie, bez którego nikt nie zobaczy Pana."

Pozdrawiam
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-14, 11:41   

Donia napisał/a:
Tak Paweł nauczał

nauczal czego wiecej :-P
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-14, 15:57   

Listek napisał/a:
Krystian napisał/a:
Ja wiele razy mu tłumaczyłem, że prawo mojżeszowe było dane starożytnym Izraelitom.


Kto przekracza Prawo Mojżeszowe, ponosi śmierć bez miłosierdzia na podstawie [zeznania] dwóch albo trzech świadków. (29) Pomyślcie, o ileż surowszej kary stanie się winien ten, kto by podeptał Syna Bożego i zbezcześcił krew Przymierza, przez którą został uświęcony, i obelżywie zachował się wobec Ducha łaski.
Hbr.10
Bóg nie ma względu na osoby, czy Żyd czy wierzący z narodów, wszyscy będą osadzeni przez słowa życia , które Bóg podał prorokowi Mojżeszowi.

1 Szczęśliwy mąż,
który nie idzie za radą występnych,
nie wchodzi na drogę grzeszników
i nie siada w kole szyderców,
2 lecz ma upodobanie w Prawie Pana,
nad Jego Prawem rozmyśla dniem i nocą.
Ps 1

Chrystusowi ludzie nie łamią prawa Bożego tylko wypełniają je na wzór Mesjasza.

Rz 7:12 bt5 "Prawo samo jest bezsprzecznie święte; święte, sprawiedliwe i dobre jest też przykazanie."- napisał ap.Paweł.

Mt 12:36 "Wiedzcie, że w dniu sądu ludzie zdadzą sprawę z każdego niepotrzebnie wypowiedzianego słowa."



https://www.youtube.com/w...b2YJFhQ&index=3

Krystianie, które z przykazań Bożych jest dla Ciebie nieobowiązujące?

http://www.jezus-izrael-z...tdokorzenid.pdf

Pozdrawiam


Nikt tego nie kwestionuje że Prawo jest święte,bo dane przez Boga.
Paweł wiele razy tłumaczył że Prawo pokazuje człowiekowi co to grzech,a po to chciał nam to pokazać że według Prawa nie ma ani jednego sprawiedliwego.
Według Zakonu każdy zasługuje na śmierć.
Dlatego człowiek ma zrozumieć że bez łaski Boga jest niczym,zamieniłby się w proch.
Nie mamy trzymać się kurczowo Prawa lecz łaski,ona nas uczy co to miłosierdzie ,
przebaczenie, troska. Ona prowadzi i uczy każdego chrześcijanina,a nie z siebie to mamy lecz przyjęliśmy w darze i mamy o tym pamiętać.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-14, 16:07   

Wielu tak narzeka na Prawo a bo my nie pod nim a bo to stare a bo ...
a tak naprawde w jakims miejszym badz wiekszym % je wypelnia :)
 
     
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-14, 16:18   

Olus napisał/a:
Wielu tak narzeka na Prawo a bo my nie pod nim a bo to stare a bo ...
a tak naprawde w jakims miejszym badz wiekszym % je wypelnia :)


Nie po to by błyszczeć jako sprawiedliwy przed Bogiem :-P
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-10-14, 16:24   

z milosci do Boga :-P
nie rozumiem dlaczego niektorym przeszkadza np szabat :roll:
szczegolnie tym ktorzy twierdza ze teraz niedziela jest swieta :-D
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6262
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4540/6115
 74%
EXP: 240/330
 72%
Wysłany: 2015-10-14, 21:30   

Olus napisał/a:
Wielu tak narzeka na Prawo a bo my nie pod nim a bo to stare a bo ...
a tak naprawde w jakims miejszym badz wiekszym % je wypelnia :)


Oczywiście, gdyż moralny rdzeń 10 przykazań prawa, odnoszących się do Boga i bliźniego, zawsze jest aktualny. Nasze ciało nadal potrzebuje zasilenia duchowego, co siódmy dzień. Może on być w piątek, sobotę, czy niedzielę. Sama natura jednak nas poucza, że tego potrzebujemy.

Będąc pod łaską nie chełpimy się jak Żydzi cielesnym usposobieniem swoim, że wszystko wykonujemy w sposób doskonały. Dzięki przykryciu nas szatą sprawiedliwości Chrystusowej, łaska pozwala nam jednak stopniowo dojrzewać do pełni Chrystusowej, czyli do wykonania wymagań prawa w sposób doskonały według ducha i według ciała tak jak on.

Tak w podobieństwie się wyrażając, przyrównam 10 przykazań do monotonnej nauki nut, a miłość do melodii życia. Co daje większe motywacje do nauczenia się nut? Czy ocena od pedagoga, czy działanie zespołowe z dyrygentem, dla dobra innych. Oczywiści, że to drugie, ale potknięcia mogą się zdarzać w oby przypadkach. Dyrygent jednak z powodu ich zaistnienia nie odsyła do pedagoga, lecz sam dyscyplinuje.

Pan Jezus nauczał:

Cytat:
Jeśli kto przychodzi do mnie, a nie ma w nienawiści ojca swego i matki, i żony, i dzieci, i braci, i sióstr, a nawet i życia swego, nie może być uczniem moim. (27) Kto nie dźwiga krzyża swojego, a idzie za mną, nie może być uczniem moim.
(33) Tak więc każdy z was, który się nie wyrzeknie wszystkiego, co ma, nie może być uczniem moim. (34) Dobrą rzeczą jest sól; jeśli jednak sól zwietrzeje, czym ją przyprawić? (35) Nie nadaje się ani do ziemi, ani do nawozu; precz ją wyrzucają. Kto ma uczy do słuchania, niechaj słucha. Łk. 14:26-35


W powyższym nauczaniu Pan Jezus wskazuje, że każdy kto chce iść za nim, powinien się wyrzec tego, co ma. Co mieli Żydzi pod zakonem Mojżeszowym? Mieli oni cielesne usposobienie swoje, którym się pysznili. Miłowali tak jak siebie, tych (rodziców, rodzinę), którzy mieli takie same cielesne usposobienie.

Pan Jezus nie nauczał, aby jego uczniowie nienawidzili rodziców, rodzinę i siebie, lecz miłowali ich nawet jako nieprzyjaciół. To dawny sposób miłowania ich należało mieć w nienawiści, a nie rodziców, rodzinę i siebie.

Pan Jezus w 14:26-35 wskazał, że litera prawa Mojżeszowego, zapewniająca cielesne usposobienie zwietrzała i na nic już się nie nadaje, jak tylko na wyrzucenie.
Przeminęła tak jak promieniowanie twarzy Mojżesza. Było ono symbolem przemijającej chwały zakonu.

Należy uważnie czytać, czego Pan Jezus w swej wypowiedzi nauczał. Tym, którym zależy, aby z pobożności, a raczej naiwności łatwowiernych czerpać zyski, nauczają, że młody człowiek powinien nienawidzić rodziców, rodzinę i siebie. W ten sposób przez naukę swoją, unieważniają Słowo Boże.

Dlaczego tak nauczają. Otóż w tym celu, aby w szczególności młody człowiek zerwał więzy z rodziną, a wtedy łatwiej jest im zawładnąć nad nim i manipulować przez pranie mózgu. Podobne sztuczki czynią także w zakresie pojmowania prawa, obowiązującego Chrześcijan w czasie Wieku Ewangelii.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6262
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4540/6115
 74%
EXP: 240/330
 72%
Wysłany: 2015-10-14, 21:44   

Olus napisał/a:
nie rozumiem dlaczego niektorym przeszkadza np szabat :roll:
szczegolnie tym ktorzy twierdza ze teraz niedziela jest swieta :-D


I sabat i niedziela (szczególny sabat) są tak samo święte. Niedziela nie została ustanawiana w sposób przypadkowy. Wprowadzenie jej ułatwiło uczucie Chrześcijan dla Chrystusa, z którym spotkali się w pierwszy dzień tygodnia, czyli w niedzielę (nie działaj). Ci, którzy ukrzyżowali Chrystusa, dokładnie wiedzieli, w którym dniu uczniowie Pana Jezusa zaczęli się zgromadzać po jego zmartwychwstaniu, dlatego to im ułatwiło ustanowienie niedzieli zamiast sabatu.

Niedziela pierwotnie nie była dniem świątecznym, wolnym od pracy, jak sabat. Została jednak uznana za taki, jako wyraz gniewu do Żydów, aby się z nimi nie zgromadzać. Pan Bóg jednak sprawił to w słusznym czasie dla realizacji swojego planu. A posłużył się do tego celu, właśnie gniewem ludzkim. Niedziela jest symbolem uroczystych sabatów (święta w roku, rok sabatowy i rok jubileuszowy, jako szczególny sabat), które ogłaszano. Zapowiada ona nastanie Tysiącletniego Jubileuszu Ziemi, który nastanie po obecnym, trwającym od 1874r.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-10-25, 20:21   

,
Cytat:
oni niosą wszystko na swoich barkach od tysięcy lat,a na dodatek
po czas nieskończony mają wszystkie obrzędy czynić...to nie za bardzo rozumiem jak ?

1Kor 6:19 bug "Czyż nie wiecie, że wasze ciało jest świątynią Ducha Świętego, [który] jest w was, a którego macie od Boga, i nie należycie do samych siebie?"

Świątynia jest więc jakie rytuały wymienione w Biblii są nieważne?

Ofiara doskonała jest. Arcykapłan jest. Czego Ci brak Donio?

:?: :?: :?:
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
Ostatnio zmieniony przez Listek 2015-10-25, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14