FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Jezusa
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-11-26, 11:59   

Wszystko rozbija się o rozumienie Biblii. Mi Duch Święty wskazuje na dwuetapowy i MATERIALNY Jego Powrót.
Co prawda porwanie Kościoła opisanego w 1 Tes 4;15-18 i 1 Kor 15;51-52. Można uznać jako nie Powrót, bo w tym momencie jeszcze fizycznie nie dotknie ziemi...Ten fakt będzie nieco póżniej :

" Potem wyruszy Pan i będzie walczył z tymi narodami, jak zwykł walczyć w dniu bitwy. Jego nogi staną w owym dniu na Górze Oliwnej, która leży naprzeciwko Jeruzalemu od wschodu, tak że Góra Oliwna rozpadnie się w środku na wschód i na zachód, tworząc wielką dolinę. Połowa góry cofnie się na północ, a druga połowa na południe. Wtedy będziecie uciekać do tej doliny między moimi górami, gdyż ta dolina będzie sięgała aż do Azel; a będziecie uciekać tak, jak uciekaliście przed trzęsieniem w czasach Uzjasza, króla judzkiego. Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci. "
[Zach 14;3-5]
Góra Oliwna jest fizycznym miejscem, chyba tego nikt nie podważy. Przekonuje mnie o dwuetapowym Jego FIZYCZNYM Powrocie ta myśl " Potem przyjdzie Pan, mój Bóg, a z nim wszyscy święci".
A świętymi są aniołowie oraz wierzący...

Natomiast Jego obietnica że będzie z nami po wszystkie dni. Związana jest z Piędziesiątnicą, zesłaniem Ducha Świętego. Ale jak nie uznaje się że Ojciec, Syn i Duch Święty, stanowią jednego Boga. To rzeczywiście Wasze twierdzenie jest zasadne.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-11-26, 14:58   

twardziel napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Cytat:
Ujrzą Go jedynie ci którzy Mu zaufali. Tak jak ludzie wierzący widzieli Go FIZYCZNIE.
Ale niewierzący w Niego też go widzieli.


Gdzie to jest zapisane ?


Twardziel mysle ze zapomniales dodac ze chodzilo o czas po zmartwychwstaniu Jezusa,
widzieli go tylko ci co w niego wierzyli, niewierzacy go nie widzieli, nawet po
wniebowstapieniu Ap.Pawel nie widzial Jezusa jedynie rabek jego chwaly ktory
go na trzy dni oslepil i juz do konca zycia Ap.Pawel mial problemy ze wzrokiem.

Ja rowniez uwazam ze swiat go nie ujrzy takim jakim byl na ziemi, ujzy dzialalnosc Jego i
Kosciola ale Jezusa czlowiek widziec nie moze, zaden czlowiek nie widzial Boga a skoro
Jezus ma Boska nature to i jego ludzkie oko nie ujzy dopoki nie dopelni sie 1000 Lat .
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-26, 15:04   

co za brednia.
Boga nikt widziec nie mogl i ne moze ale Jezusa ?!.
Jezus byl widzialny w ciele tak tez bedzie..
Reszte bajania mozna pominac
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-11-26, 15:55   

Co więc zrobić z takimi zapisami, czy to jest alegoria ?

"...Powiadam wam: Nie ujrzycie mnie, aż nastanie czas, kiedy powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. "
[Łuk 13;35]

" Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, bo idę do Ojca. Mówili tedy niektórzy z uczniów jego między sobą: Cóż to znaczy, co mówi do nas: Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, i to: Bo idę do Ojca? "
[J 16;15-17]

" Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest. "
[1 J 3;1-2]

" Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga"
[Rz 14;11]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-26, 15:56   

nie rozumiem o co ci chodzi.
(nie)Widzialny powrot czy Jezus jako Bog?
Bo nie moge wyczytac tam ani jednego ani drugiego..
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-11-26, 16:53   

twardziel napisał/a:
Co więc zrobić z takimi zapisami, czy to jest alegoria ?

"...Powiadam wam: Nie ujrzycie mnie, aż nastanie czas, kiedy powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. "
[Łuk 13;35]

" Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, bo idę do Ojca. Mówili tedy niektórzy z uczniów jego między sobą: Cóż to znaczy, co mówi do nas: Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, i to: Bo idę do Ojca? "
[J 16;15-17]

" Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest. "
[1 J 3;1-2]


Oddzielilem poniewaz moim zdaniem te wersety maja inne znaczenie niz ostatni,
tu odnosi sie do Kosciola oraz Wielkiej Rzeszy, to oni maja go ujzec gdyz beda
podobni do niego, w fazie duchowej.

twardziel napisał/a:

" Bo napisano: Jakom żyw, mówi Pan, ugnie się przede mną wszelkie kolano i wszelki język wyznawać będzie Boga"
[Rz 14;11]


Natomiast ten werset nie daje nam do zrozumienia ze beda go widzieli, mozemy przyjac
ze ugnie sie kolano na glos trab, lecz czy tak do konca?? Nie, poniewaz Pan Jezus bedzie
rzadzil z Kosciolem 1000 Lat, i w tym okresie czasu bedzie naprawiany swiat, nastapi
przywracanie czlowieka do doskonalosci a kto sie nie podporzadkuje to bedzie wytracony,
kiedy to sie stanie?? Obj.Jana 20:7-9 A gdy się dopełni tysiąc lat,
wypuszczony zostanie szatan z więzienia swego (8) i wyjdzie, by zwieść narody, które są
na czterech krańcach ziemi, Goga i Magoga, i zgromadzić je do boju; a liczba ich jak
piasek morski. (9) I ruszyli na ziemię jak długa i szeroka, i otoczyli obóz świętych i
miasto umiłowane. I spadł z nieba ogień, i pochłonął ich.

Jak czytamy, pod koniec tysiacletniego panowania wypuszczony bedzie jeszcze szatan
na krotki czas i zwiedzie mnostwo ludu a liczba ich jak piasek morski, ci jeszcze nie
ugieli kolana przed Jezusem wiec zobaczyc go nie beda mogli, ugna kolano ci co sie
poddadza pod jego wladze, ci co sa pod wladza szatana kolana nie ugna przed Jezusem.
Ostatnio zmieniony przez Ozeasz 2014-11-26, 16:55, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-26, 16:54   

Cytat:
"...Powiadam wam: Nie ujrzycie mnie, aż nastanie czas, kiedy powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. "
[Łuk 13;35]

Jezus odchodzi do nieba, widoczny będzie w dzień Pański. Widzialny Powrót.
twardziel napisał/a:
" Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, bo idę do Ojca. Mówili tedy niektórzy z uczniów jego między sobą: Cóż to znaczy, co mówi do nas: Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, i to: Bo idę do Ojca? "
[J 16;15-17]

Powrót Jezusa- widzialny. Bo znów Go ujrzą ludzie.
Cytat:
" Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest. "
[1 J 3;1-2]

Ujrzą Go.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-11-26, 22:35   

bartek212701 napisał/a:
Cytat:
"...Powiadam wam: Nie ujrzycie mnie, aż nastanie czas, kiedy powiecie: Błogosławiony, który przychodzi w imieniu Pańskim. "
[Łuk 13;35]

Jezus odchodzi do nieba, widoczny będzie w dzień Pański. Widzialny Powrót.
twardziel napisał/a:
" Wszystko, co ma Ojciec, moje jest; dlatego rzekłem, że z mego weźmie i wam oznajmi. Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, bo idę do Ojca. Mówili tedy niektórzy z uczniów jego między sobą: Cóż to znaczy, co mówi do nas: Jeszcze tylko krótki czas, a nie ujrzycie mnie, i znowu krótki czas, a ujrzycie mnie, i to: Bo idę do Ojca? "
[J 16;15-17]

Powrót Jezusa- widzialny. Bo znów Go ujrzą ludzie.
Cytat:
" Patrzcie, jaką miłość okazał nam Ojciec, że zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi i nimi jesteśmy. Dlatego świat nas nie zna, że jego nie poznał. Umiłowani, teraz dziećmi Bożymi jesteśmy, ale jeszcze się nie objawiło, czym będziemy. Lecz wiemy, że gdy się objawi, będziemy do niego podobni, gdyż ujrzymy go takim, jakim jest. "
[1 J 3;1-2]

Ujrzą Go.


Bartku jak najbardziej sie to zgadza lecz zauwaz ze wszystkie te wersety odnosza sie
do ludzi ktorzy w Jezusa wierzyli i wierza, jak podaje nam ostatni werset "nazwani
dziecmi Bozymi" ci ujza Jezusa bo to czy sie taka osoba znajdzie w Krolestwie czy w
Wielkiej Rzeszy to oni otrzymaja Zycie Duchowe wiec i Jezusa tam ujza,lecz wersety
te i inne nie mowia nam ze caly swiat bedzie go widzial, jest napisane ze tak jak go
widzieli odchodzacego do nieba tak go ujza ale widzieli go tylko wierni, nie znaczy ze
przyjdzie w ciele do swiata.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-26, 23:58   

bartek212701 napisał/a:
Ale niewierzący w Niego też go widzieli.

Chyba jednak nie.

Dz.Ap. 1:9-
9. A to rzekłszy, gdy oni patrzali, w górę podniesiony jest, a obłok wziął go od oczów ich.
Łuk. 24:50-53
50. I wywiódł je precz aż do Betanii, a podniósłszy ręce swoje błogosławił im.
51. I stało się, gdy im błogosławił, rozstał się z nimi, i był niesiony w górę do nieba.
52. A oni pokłoniwszy mu się, wrócili się do Jeruzalemu z radością wielką.
53. I byli zawsze w kościele, chwaląc i błogosławiąc Boga. Amen.
(BG)
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:03   

bartek212701 napisał/a:
Chyba widzimy jaśnienie błyskawicy, prawda?

Czy na całej kuli ziemskiej jest błyskawica widoczna na raz?
Czy wszyscy tę błyskawicę widzą? Nie, czyli nie wszyscy na raz zobaczą Jezusa przychodzącego, fizycznie, ale Jego działalność to wszyscy zobaczą i na kolanach będą Mu dziękować, za z martwych wzbudzenie,, za miłość, i za wszystkie łaski. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:09   

bartek212701 napisał/a:
Pierwsi chrześcijanie wierzyli w widzialny powrót Jezusa

Apostołowie po zabraniu Jezusa, nie głosili nauki,że fizycznie przyjdzie. A jeżeli chodzi o pierwszych chrześcijan, to nieprawość w zborach już się pojawiała za apostołów.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 00:12   

nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Chyba widzimy jaśnienie błyskawicy, prawda?

Czy na całej kuli ziemskiej jest błyskawica widoczna na raz?
Czy wszyscy tę błyskawicę widzą? Nie, czyli nie wszyscy na raz zobaczą Jezusa przychodzącego, fizycznie, ale Jego działalność to wszyscy zobaczą i na kolanach będą Mu dziękować, za z martwych wzbudzenie,, za miłość, i za wszystkie łaski. :-D


Pisze ze beda znaki a potem ujrzymy Jezusa :roll:
Nie widze Jego dzialalnosci..
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:13   

bartek212701 napisał/a:
Cytat:
Dz. 1,9-11: "Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba".

Czy Jezus szedł do nieba z trąbami, z wielkim hałasem ilu było apostołów 11i oni Go widzieli. A ma przyjść z wielkim hałasem? Skoro tekst mówi tak jak odszedł tak przyjdzie
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 00:15   

nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Pierwsi chrześcijanie wierzyli w widzialny powrót Jezusa

Apostołowie po zabraniu Jezusa, nie głosili nauki,że fizycznie przyjdzie. A jeżeli chodzi o pierwszych chrześcijan, to nieprawość w zborach już się pojawiała za apostołów.


a jak odszedl? nie fizycznie ? tak samo ma wrocic i to z jakimi znakami i moca
i to widzialnie dla wszystkich...
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:15   

olus napisał/a:
Nie widze Jego dzialalnosci..

ale zobaczysz jak wstaniesz z grobu, czy to będzie mało widoczne? Na całej kuli ziemskie miliony ludzi zacznie wstawać, co chcesz jeszcze zobaczyć???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13