FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Jezusa
Autor Wiadomość
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 00:16   

nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Cytat:
Dz. 1,9-11: "Ten Jezus, który od was został wzięty w górę do nieba, tak przyjdzie, jak go widzieliście idącego do nieba".

Czy Jezus szedł do nieba z trąbami, z wielkim hałasem ilu było apostołów 11i oni Go widzieli. A ma przyjść z wielkim hałasem? Skoro tekst mówi tak jak odszedł tak przyjdzie

ale go widzieli :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:23   

Krystian napisał/a:
Twierdzenie, że Jezus już przyszedł w niewidzialny sposób jest bzdurą.
Po pierwsze skąd miał przyjść z nieba do nieba.

Z nieba jako duchowa osoba na ziemie
Krystian napisał/a:
Po trzecie dlaczego miał zacząć działać według Badaczy w 1874 roku

Czy któryś z badaczy chociaż raz tak napisał,że będzie Jezus działał jak Badacze chcą?
Jezus ma juz swój plan działania, bog mu go nakreślił jeszcze przed założeniem świata, nie badacze.
Krystian napisał/a:
Po czwarte wersety biblijne wskazują, ze ma przyjść w sposób widzialny.

Wyżej starałam się w sposób chyba dosyć logiczny, w jaki sposób Jezus przyjdzie.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 00:25   

nike napisał/a:
olus napisał/a:
Nie widze Jego dzialalnosci..

ale zobaczysz jak wstaniesz z grobu, czy to będzie mało widoczne? Na całej kuli ziemskie miliony ludzi zacznie wstawać, co chcesz jeszcze zobaczyć???



chce zobaczyc Jezusa :-P
niektorzy twierdza ze On juz gdzies tu jest czy jakos tak..
a moze dozyje :-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:26   

olus napisał/a:
ale go widzieli

Bo specjalnie im się pokazał, ponieważ był duchem i mógł się materializować.
Ale jak juz go przestali widzieć, to wrócił do swojej duchowej natury, bo ciało i krew królestwa niebiańskiego nie odziedziczy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:28   

olus napisał/a:
chce zobaczyc Jezusa :-P
niektorzy twierdza ze On juz gdzies tu jest czy jakos tak..
a moze dozyje :-D

Podobno gdzieś w Bytomiu razem z Maria Magdalena mieszka. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 00:31   

nike napisał/a:
olus napisał/a:
ale go widzieli

Bo specjalnie im się pokazał, ponieważ był duchem i mógł się materializować.
Ale jak juz go przestali widzieć, to wrócił do swojej duchowej natury, bo ciało i krew królestwa niebiańskiego nie odziedziczy.


cialo i krew to idiom.
Jezus mial cialo.Niesmietelne i bez grzeszne.Mogace wiele ..ale dotykalne.
Jezus zaprzeczyl ze jest duchem.Jezus mogl sie teleportowac :-D
gdzie jest o tej zmianie natur napisane?
Katolicy tak udowadniaja
ze Jezus stal sie z powrotem trzecia osoba trojcy czy jakos tak :roll:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:34   

olus napisał/a:
Jezus zaprzeczyl ze jest duchem.

Możesz podać teksty.
Raz był ogrodnikiem, raz podróżnikiem, wchodził przez ścianę przy zamkniętych drzwiach, fajny fizyczny człowiek MAGIK???
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 00:39   

nike napisał/a:
olus napisał/a:
Jezus zaprzeczyl ze jest duchem.

Możesz podać teksty.
Raz był ogrodnikiem, raz podróżnikiem, wchodził przez ścianę przy zamkniętych drzwiach, fajny fizyczny człowiek MAGIK???



Nie po prostu Jego przemienione zmartwychstale cialo moglo wiecej.

co do ducha :)

39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». 40 Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich.

zaprzeczyl ze jest duchem
i zjadl sobie jeszcze rybke

:-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 00:45   

olus napisał/a:
co do ducha :)

39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». 40 Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich.


Przecież w jakiś sposób musiał udowodnić,ze jest tym zabitym Jezusem, bo Jego uczniowie nie uwierzyli by mu, czy to nie jest logiczne?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 00:46   

Jezus udowodnil tam ze nie jest duchem.
Zeby mieli pewnosc to jeszcze sobie rybke zarzucil :roll:
a ty dalej bedziesz twierdzila ze byl duchem :-/
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-11-27, 10:03   

nike napisał/a:

Czy na całej kuli ziemskiej jest błyskawica widoczna na raz?
Czy wszyscy tę błyskawicę widzą? Nie, czyli nie wszyscy na raz zobaczą Jezusa przychodzącego, fizycznie, ale Jego działalność to wszyscy zobaczą i na kolanach będą Mu dziękować, za z martwych wzbudzenie,, za miłość, i za wszystkie łaski. :-D


Opierasz się na tym co AKTUALNIE JEST. Przewidujesz przebieg tego wydarzenia na podstawie dotychczasowych doświadczeń. Postrzeganie takie nosi nazwę, EKSTRAPOLACJA.
Uważam iż jest to ślepa uliczka...

To co piszesz (podkreślona myśl) mówi o ludziach którzy z własnej woli, z wdzięczności pokłonią się.
Lecz będzie też inna grupa. Ci co nie odwrócili się od zabójstw, czarów, wszeteczeństwa i kradzieży. Z tej grupy będą tacy którzy pokłonią się ZE STRACHU...

"I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu. Drugie "biada" minęło; oto nadchodzi szybko trzecie "biada""
[Ap 11;13-14]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-11-27, 10:37   

nike napisał/a:

Apostołowie po zabraniu Jezusa, nie głosili nauki,że fizycznie przyjdzie. A jeżeli chodzi o pierwszych chrześcijan, to nieprawość w zborach już się pojawiała za apostołów.


Nike co Ty głosisz. Zobacz chociażby na ten tekst, jak kłopotali się wierzący w Tesalonice...chyba apostoł nie pisałby takich słów gdyby to nie było faktem.

"Co się zaś tyczy przyjścia Pana naszego Jezusa Chrystusa i spotkania naszego z nim, prosimy was, bracia, abyście nie tak szybko dali się zbałamucić i nastraszyć, czy to przez jakieś wyrocznie, czy przez mowę, czy przez list, rzekomo przez nas pisany, jakoby już nastał dzień Pański. Niechaj was nikt w żaden sposób nie zwodzi; bo nie nastanie pierwej, zanim nie przyjdzie odstępstwo i nie objawi się człowiek niegodziwości, syn zatracenia, przeciwnik, który wynosi się ponad wszystko, co się zwie Bogiem lub jest przedmiotem boskiej czci, a nawet zasiądzie w świątyni Bożej, podając się za Boga. Czy nie pamiętacie, że jeszcze będąc u was, o tym wam mówiłem? A wiecie, co go teraz powstrzymuje, tak iż się objawi dopiero we właściwym czasie. Albowiem tajemna moc nieprawości już działa, tajemna dopóty, dopóki ten, który teraz powstrzymuje, nie zejdzie z pola. "
[2 Tes 2;1-7]
Czy wiesz co najpierw musi się wydarzyć, zanim Jego stopy staną na ziemi ...?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-11-27, 11:10   

nike napisał/a:

Bo specjalnie im się pokazał, ponieważ był duchem i mógł się materializować.
Ale jak juz go przestali widzieć, to wrócił do swojej duchowej natury, bo ciało i krew królestwa niebiańskiego nie odziedziczy.


I słusznie twierdzisz że ciało tzn. wszeteczeństwo, nieczystość, namiętność, zła pożądliwość i chciwość. To czym szargani jesteśmy dzisiaj, nie ujrzy Królestwa Niebieskiego. Z tego powodu najpierw otrzymamy NOWE CIAŁO...

"...Jeżeli jest ciało cielesne, to jest także ciało duchowe.[...] ...ciało i krew nie mogą odziedziczyć Królestwa Bożego ani to, co skażone, nie odziedziczy tego, co nieskażone. [...] ...wszyscy będziemy przemienieni w jednej chwili, w oka mgnieniu...umarli wzbudzeni zostaną jako nie skażeni, a my zostaniemy przemienieni [...] Albowiem to, co skażone, musi przyoblec się w to, co nieskażone, a to, co śmiertelne, musi przyoblec się w nieśmiertelność"
[1 Kor 15;44, 50, 51-52, 53]

Na jakiej podstawie sądzisz że, jak zniknął z ich oczu to powrócił do duchowej postaci ? To jest tylko ludzka hipoteza !
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-11-27, 11:14   

Te słowa nie są skierowane do takich jak ty Twardzielu. Musisz rozeznać kiedy jest mowa o ostatku a kiedy o wielkiej rzeszy. Do póki nie dojdziesz do tego będziesz błądził :cry:
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2014-11-27, 11:29   

olus napisał/a:
nike napisał/a:
olus napisał/a:
Jezus zaprzeczyl ze jest duchem.

Możesz podać teksty.
Raz był ogrodnikiem, raz podróżnikiem, wchodził przez ścianę przy zamkniętych drzwiach, fajny fizyczny człowiek MAGIK???



Nie po prostu Jego przemienione zmartwychstale cialo moglo wiecej.

co do ducha :)

39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». 40 Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich.

zaprzeczyl ze jest duchem
i zjadl sobie jeszcze rybke

:-D


„Kiedy [uczniowie] o tym rozmawiali, on sam stanął pośród nich i rzekł im: ‚Pokój wam’. Oni zaś, przerażeni i wystraszeni, mniemali, że widzą ducha. Rzekł więc do nich: ‚Czemu jesteście strapieni i czemu w waszych sercach powstają wątpliwości? Zobaczcie moje ręce i moje stopy, że to jestem ja; dotknijcie mnie i zobaczcie, gdyż duch nie ma ciała ani kości, jak to widzicie, iż ja mam’”.
Ludzie nie mogą widzieć duchów, więc uczniowie najwyraźniej sądzili, że widzą zjawę lub mają wizję (por. Marka 6:49, 50). Jezus zapewnił ich, że nie jest zjawą; mogli zobaczyć jego ciało, dotknąć go i wyczuć kości; w ich obecności zjadł też posiłek. Podobnie w przeszłości aniołowie materializowali się i stawali widoczni dla ludzi; mogli jeść, a niektórzy nawet się żenili i płodzili dzieci (Rodz. 6:4; 19:1-3). Po zmartwychwstaniu Jezus nie zawsze ukazywał się w tym samym ciele fizycznym (być może chciał utrwalić w umysłach uczniów przekonanie, że jest duchem) i dlatego nawet jego bliscy przyjaciele nie od razu go rozpoznawali (Jana 20:14, 15; 21:4-7). Niemniej dzięki temu, że wielokrotnie ukazywał się im w zmaterializowanych ciałach i przy takich okazjach mówił i zachowywał się tak, iż mogli go utożsamiać z Jezusem, którego znali, umacniał ich wiarę w rzeczywiste wskrzeszenie go z martwych.
Gdyby uczniowie naprawdę oglądali Jezusa w ciele, które ma teraz w niebie, Paweł nie napisałby później o wyniesionym do chwały Jezusie, że jest „odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty”, ponieważ Bóg jest Duchem i nigdy nie był w ciele (Hebr. 1:3; por. 1 Tym. 6:16).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13