FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Jezusa
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-27, 11:53   

Ozeasz napisał/a:
Bartku jak najbardziej sie to zgadza lecz zauwaz ze wszystkie te wersety odnosza sie
do ludzi ktorzy w Jezusa wierzyli i wierza, jak podaje nam ostatni werset "nazwani
dziecmi Bozymi" ci ujza Jezusa bo to czy sie taka osoba znajdzie w Krolestwie czy w
Wielkiej Rzeszy to oni otrzymaja Zycie Duchowe wiec i Jezusa tam ujza,lecz wersety
te i inne nie mowia nam ze caly swiat bedzie go widzial, jest napisane ze tak jak go
widzieli odchodzacego do nieba tak go ujza ale widzieli go tylko wierni, nie znaczy ze
przyjdzie w ciele do swiata.

A po co miałaby Biblia zwracać się do niewierzących w Jezusa, przecież Bogu zależy, by KAŻDY żył i był zbawiony. Jak ktoś nie chce to jego sprawa, jego problem.
Nie widze, by te słowa, były skierowane wyłącznie do danej grupy, która WYŁĄCZNIE ma prawo zobaczyć Jezusa. Błyskawicę widzą wszyscy, tak samo Jezusa mają zobaczyć wszyscy.
Jezus nie jest nauką ezoteryczna, nic nie robił w skrytości, a w skrytości ma przyjść?
SĄD MA BYĆ JAWNY, przyjście sędziego jest jawne.

Nie zgadzam się z twierdzeniem, ze Jezus przyjdzie niewidzialnie, bo niewidzialnie JEST DO SKOŃCZENIA RZECZY. Zawsze z nami w ten sposób był, jest, a przyjdzie WIDZIALNIE, w Dzień Pański, ten dzień zaskoczy ludzi, a skoro ich zaskoczy to będą się dziwować z tego powodu, ze widzą znaki, ze widzą 'chwałę' i widzą Jezusa.

Gdyby nie widzieli Jezusa, uznaliby, ze to spadł jakiś meteoryt, albo spalił się świat z powodu aktywności słońca.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-27, 11:56   

nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
Pierwsi chrześcijanie wierzyli w widzialny powrót Jezusa

Apostołowie po zabraniu Jezusa, nie głosili nauki,że fizycznie przyjdzie. A jeżeli chodzi o pierwszych chrześcijan, to nieprawość w zborach już się pojawiała za apostołów.

Za czasów Apostołów spisano Biblię, czyli według Twojej tezy należy uznać, ze jest nieprawa, bo mógł ją napisac oszust.

JEZUS WRACA, JAK BŁYSKAWICA, Z chwałą, mamy anioła, który trąbi, zmartwychwstają umarli, czy to jest niezauważalne?

Nie wolicie zobaczyć swego zbawiciela?

My uwierzyliśmy w Jezusa nie widząc Go, ale uczniowie Go widzieli, Jezus wróci tak, jak odszedł, WIDZIALNIE- w ten sposób jedynie możliwa jest CAŁKOWITA EPIFANIA CHRYSTUSA.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-11-27, 12:12   

konik polny napisał/a:

Gdyby uczniowie naprawdę oglądali Jezusa w ciele, które ma teraz w niebie, Paweł nie napisałby później o wyniesionym do chwały Jezusie, że jest „odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty”, ponieważ Bóg jest Duchem i nigdy nie był w ciele (Hebr. 1:3; por. 1 Tym. 6:16).


A jak wytłumaczysz to zdanie apostoła Jana ? " A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy"
[J 1;14]

Albo i to proroctwo ?

" Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel."

[Iz 7;14]

Oraz spełnienie go.

" A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami."

[Mt 1;22-23]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-27, 12:15   

Cytat:
Albo i to proroctwo ?

" Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi Syna, i nazwie Go imieniem Emmanuel."
[Iz 7;14]

Oraz spełnienie go.

" A to wszystko się stało, aby się spełniło słowo Pańskie, wypowiedziane przez proroka: Oto panna pocznie i porodzi syna, i nadadzą mu imię Immanuel, co się wykłada: Bóg z nami."
[Mt 1;22-23]


A nie zauważyłes, że Jezus otrzymał inne imię? Nie Emmanuel, a Jezus :) Jehoszua ha meszijah.


Bardzo Was proszę, podajcie jakiś werset, który bezpośrednio mówi o NIEWIDZIALNYM powrocie Jezusa, ja podałem kilka BEZPOŚREDNICH na przyjście WIDZIALNE.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 12:27   

twardziel napisał/a:
"I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu. Drugie "biada" minęło; oto nadchodzi szybko trzecie "biada""
[Ap 11;13-14]

Księga apokalipsy to proroctwo jest, i nie musi wypełnić się literalnie, a według mnie te teksty już wypełniły się w Rewolucji francuskiej.
twardziel napisał/a:
Czy wiesz co najpierw musi się wydarzyć, zanim Jego stopy staną na ziemi ...?

twardziel napisał/a:
[2 Tes 2;1-7]
Czy wiesz co najpierw musi się wydarzyć, zanim Jego stopy staną na ziemi ...?

Wiem,ze literalne stopy Jezusa nie staną na ziemi, tylko duchowe.
Cytat:
Na jakiej podstawie sądzisz że, jak zniknął z ich oczu to powrócił do duchowej postaci ? To jest tylko ludzka hipoteza !

Bo cialo i krew nie moga iść do nieba. A tak Jezus uczniom sie pokazał, więc musiał się zmaterializować w duchowa naturę.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13639

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 418/608
 68%
Wysłany: 2014-11-27, 12:42   

bartek212701 napisał/a:
JEZUS WRACA, JAK BŁYSKAWICA, Z chwałą, mamy anioła, który trąbi, zmartwychwstają umarli, czy to jest niezauważalne?

Nie wolicie zobaczyć swego zbawiciela?

Ja bardzo bym chciała zobaczyć mojego zbawiciela w ciele ludzkim, ale wiem,że nie jest to możliwe, więc cieszę się,że będę mogła, a zresztą już teraz widzę oczyma wiary co Jezus już czyni, a w Tysiącleciu kiedy dostąpię z martwych wzbudzenia, to już będzie ten ogromny cud jaki każdy nawet ślepy zobaczy.
Czy Jezus wraca jak błyskawica, owszem, w sensie,że błyskawica jest daleko widoczna, chociaż nie naraz na całej kuli ziemskiej.
Kiedy Jezus został zabierany do nieba, czy była błyskawica, traby fanfary, i co jeszcze co robi duzy halas?, NIE odprowadzili Jezusa tylko Jego uczniowie, po cichu, spokojnie w zadumaniu. I dwaj mężowie [aniołowie] powiedzieli uczniom co sie trwożycie tak przyjdzie jak go widzicie. Bez halasu i spokojnie, i ja wierzę,że juz przyszedł jako duchowa istota i zaprowadza swój porządek, najpierw niszczy, aby mogł krzewić i budować.
Kto Go widzi? Jego zwolennicy, go widzą. A wszyscy zobaczą najbardziej dobitnie kiedy nastapi z martwych wzbudzenie wtedy to na pewno będzie , radość i wesele BĘDZIEMY SKAKAĆ Z RADOŚCI, ŻE ŻYJEMY.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-11-27, 13:32   

bartek212701 napisał/a:


Bardzo Was proszę, podajcie jakiś werset, który bezpośrednio mówi o NIEWIDZIALNYM powrocie Jezusa, ja podałem kilka BEZPOŚREDNICH na przyjście WIDZIALNE.


Bartku z calym szacunkiem, nie ma takich wersetow, ani te co podales moim zdaniem
dotycza tylko Kosciola i Wielkiej Rzeszy a nie calego swiata,nikt nie widzial Jezusa z
niewierzacych odchodzacego do nieba, czy taka wzmianke w Biblii znajdziemy aby
Pilatowi ktos o tym doniosl??
Dylemat ten jest od wiekow i nie my pierwsi rozczasamy ten temat, Biblia nie moze byc zbyt prosta.
Widziales kiedys Aniola??
Pewnie nie raz gosciles w domu nie jednego a chcesz zobaczyc Jezusa, skad bedziesz
wiedzial jak wyglada?? a moze go codziennie mijasz na drodze do pracy czy na uczelnie.
:->
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-11-27, 13:47   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
"I w tejże godzinie powstało wielkie trzęsienie ziemi, i dziesiąta część miasta zawaliła się, i zginęło w tym trzęsieniu ziemi siedem tysięcy ludzi, pozostali zaś przerazili się i oddali cześć Bogu niebieskiemu. Drugie "biada" minęło; oto nadchodzi szybko trzecie "biada""
[Ap 11;13-14]

Księga apokalipsy to proroctwo jest, i nie musi wypełnić się literalnie, a według mnie te teksty już wypełniły się w Rewolucji francuskiej.
twardziel napisał/a:
Czy wiesz co najpierw musi się wydarzyć, zanim Jego stopy staną na ziemi ...?

twardziel napisał/a:
[2 Tes 2;1-7]
Czy wiesz co najpierw musi się wydarzyć, zanim Jego stopy staną na ziemi ...?

Wiem,ze literalne stopy Jezusa nie staną na ziemi, tylko duchowe.
Cytat:
Na jakiej podstawie sądzisz że, jak zniknął z ich oczu to powrócił do duchowej postaci ? To jest tylko ludzka hipoteza !

Bo cialo i krew nie moga iść do nieba. A tak Jezus uczniom sie pokazał, więc musiał się zmaterializować w duchowa naturę.


Rozumiem Twoje podejście...jednak kiedy Duch Święty Cię ogarnie, to będziesz to rozumieć inaczej. Przynajmniej ja mam taką nadzieję..

Ale do tej podkreślonej myśli to muszę się odnieść.
" Są ciała niebieskie i ziemskie, lecz inne jest piękno ciał niebieskich, inne – ziemskich[...] ... Jeżeli jest ciało zmysłowe, jest też ciało duchowe. ..[...] Oto ogłaszam wam tajemnicę: Nie wszyscy pomrzemy, lecz wszyscy będziemy odmienieni. W jednym momencie, w mgnieniu oka, na dźwięk ostatniej trąby – zabrzmi bowiem trąba umarli powstaną nienaruszeni, a my będziemy odmienieni. Trzeba, ażeby to, co zniszczalne, przyodziało się w to, co niezniszczalne, a to, co śmiertelne, aby się odziało w nieśmiertelność. A kiedy już to, co zniszczalne, przyodzieje się w niezniszczalność, a to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: Zwycięstwo pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień? Ościeniem zaś śmierci jest grzech, a siłą grzechu Prawo. Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam odnieść zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. "
[1 Kor 15;40, 44, 51-57]
Widzisz jak istotną rzeczą jest bycie w Jezusie Chrystusie. Gdy będziesz już w Nim, to wszystko zacznie się układać...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-27, 14:20   

Ozeasz napisał/a:
Bartku z calym szacunkiem, nie ma takich wersetow
To czemu głosić coś, czego nie ma w PŚ? W Piśmie pisze, jak wół 'UJRZY GO WSZELKIE OKO' Natomiast nie ma nic w stylu 'PRZYJDZIE NIEWIDZIALNIE'
nike napisał/a:
Ja bardzo bym chciała zobaczyć mojego zbawiciela w ciele ludzkim, ale wiem,że nie jest to możliwe, więc cieszę się,że będę mogła, a zresztą już teraz widzę oczyma wiary co Jezus już czyni, a w Tysiącleciu kiedy dostąpię z martwych wzbudzenia, to już będzie ten ogromny cud jaki każdy nawet ślepy zobaczy.

Naprawdę? Co Ty gadasz nike za niestworzone rzeczy, czy aniołowie byli niewidoczni dla ludzi? Niektórzy nawet jedli z ludźmi :idea: Czy oni mieli ciała ludzkie/ ziemskie?
Czy wiesz czym jest ciało przemienione, wyniesione do chwały? Nie słyszałaś o ciele duchowym?
Ozeasz napisał/a:
Pewnie nie raz gosciles w domu nie jednego a chcesz zobaczyc Jezusa, skad bedziesz
wiedzial jak wyglada?? a moze go codziennie mijasz na drodze do pracy czy na uczelnie.

Wiem jakie znaki temu będą towarzyszyć, nie wyobrażam sobie przychodzacego z obłokami Piotrusia Pana, a Jezusa.


Przestańcie o tym niewidzialnym przyjściu. Nauka ta wyrosła na niesprawdzonych proroctwach w związku z PRZYJŚCIEM WIDZIALNYM. Jest to oszustwo nie mające ŻADNEGO poparcia w Biblii, jak sam to przyznałeś, ze nie ma takich tekstów w Piśmie, więc przestańcie wymyślać coś na potrzeby waszych wyznań.

Czy bardziej Wam zależy na tym co jest w Słowie Bożym, czy na tym co wierzycie od lat, bo tak Was nauczono?

Kiedy przyjdzie Jezus powiecie mu, że bardziej baliście się autorytetów ludzkich, czy boskich?

Nike wcale nie będzie pięknie dla ludzi, którzy świadomie nie przyjmują Słowa, by zachować własne tradycje. Nie będziesz skakała na łące w zdrowiu, a zostaniesz zapomniana w pamięci Boga wierząc w kłamstwa.
Czemu tak trudno zaufać Jezusowi? Powiedział przecież, że nigdy nie mówił nic w skrytości- NIGDY!!! Czemu ma przyjść w ukryciu?

Obudźcie się dla siebie, nie uważajcie, ze zmiana wierzeń to coś złego, to może zaowocować życiem.

Cytat:
Mt 16:28 – „ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w swoim królestwie


Cytat:
Mt 24:30 – „ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z mocą oraz wielką chwałą”


Cytat:
Hbr 9:28 – „tak też Chrystus został ofiarowany raz na zawsze, żeby ponieść grzechy wielu; a drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, i to tym, którzy go pilnie wypatrują ku swemu wybawieniu” (jw.).


Ludzie-WSZYSCY OBECNI- widzieli Jezusa na krzyżu, nawet niewierzący. Tak samo będzie z Jego przyjściem, bo SĄD MUSI BYĆ JAWNY- inaczej jest sprofanowany, nieczysty, NIEsprawiedliwy!

Cytat:
1J 3:2 – „Wiemy, że :-> gdy on się ujawni, będziemy do niego podobni, ponieważ ujrzymy go właśnie takim, jakim jest” (jw.).


Ujrzymy GO takim, jakim jest!

Niewidzialnie to Jezus jest już obecny
Cytat:

Mat. 28:18-20
18. A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
19. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
20. Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
(BW)

Jezus jest OBECNY nawet w tej chwili.

Jeszcze jedno, droga Nike Obecnie nie ma Tysiąclecia, bo umieramy. To co głosisz z Tysiącleciem to wymysł niepoparty ŻADNYM wersetem. Wiesz czemu nie ma Tysiąclecia? Bo NIE BYŁO ZMARTWYCHWSTANIA. A zmartwychwstanie, jak mówi Biblia ma być wydarzeniem doniosłym, NIE BYŁO ANI DŹWIĘKU TRĄBY, ANI ZMARTWYCHWSTANIA, ANI POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA JEZUSA :!:

TO KWESTIA PRZYSZŁOŚCI!
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 16:38   

konik polny napisał/a:
olus napisał/a:
nike napisał/a:
olus napisał/a:
Jezus zaprzeczyl ze jest duchem.

Możesz podać teksty.
Raz był ogrodnikiem, raz podróżnikiem, wchodził przez ścianę przy zamkniętych drzwiach, fajny fizyczny człowiek MAGIK???



Nie po prostu Jego przemienione zmartwychstale cialo moglo wiecej.

co do ducha :)

39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». 40 Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich.

zaprzeczyl ze jest duchem
i zjadl sobie jeszcze rybke

:-D


„Kiedy [uczniowie] o tym rozmawiali, on sam stanął pośród nich i rzekł im: ‚Pokój wam’. Oni zaś, przerażeni i wystraszeni, mniemali, że widzą ducha. Rzekł więc do nich: ‚Czemu jesteście strapieni i czemu w waszych sercach powstają wątpliwości? Zobaczcie moje ręce i moje stopy, że to jestem ja; dotknijcie mnie i zobaczcie, gdyż duch nie ma ciała ani kości, jak to widzicie, iż ja mam’”.
Ludzie nie mogą widzieć duchów, więc uczniowie najwyraźniej sądzili, że widzą zjawę lub mają wizję (por. Marka 6:49, 50). Jezus zapewnił ich, że nie jest zjawą; mogli zobaczyć jego ciało, dotknąć go i wyczuć kości; w ich obecności zjadł też posiłek. Podobnie w przeszłości aniołowie materializowali się i stawali widoczni dla ludzi; mogli jeść, a niektórzy nawet się żenili i płodzili dzieci (Rodz. 6:4; 19:1-3). Po zmartwychwstaniu Jezus nie zawsze ukazywał się w tym samym ciele fizycznym (być może chciał utrwalić w umysłach uczniów przekonanie, że jest duchem) i dlatego nawet jego bliscy przyjaciele nie od razu go rozpoznawali (Jana 20:14, 15; 21:4-7). Niemniej dzięki temu, że wielokrotnie ukazywał się im w zmaterializowanych ciałach i przy takich okazjach mówił i zachowywał się tak, iż mogli go utożsamiać z Jezusem, którego znali, umacniał ich wiarę w rzeczywiste wskrzeszenie go z martwych.
Gdyby uczniowie naprawdę oglądali Jezusa w ciele, które ma teraz w niebie, Paweł nie napisałby później o wyniesionym do chwały Jezusie, że jest „odbiciem chwały Boga i dokładnym wyobrażeniem samej jego istoty”, ponieważ Bóg jest Duchem i nigdy nie był w ciele (Hebr. 1:3; por. 1 Tym. 6:16).



http://wol.jw.org/en/wol/d/r12/lp-p/1101989262

Jezus umacnial ich wiare w ciala zmartwychstanie.
Jezus mial cialo od poczatku do konca tak tez
przyjdzie w ciele.Bog jest duchem ale Chrystus
jest,byl i zawsze bedzie czlowiekiem.Nie zmaterializowanym
tylko zmartwychstalym.Amen
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 16:43   

nike napisał/a:
bartek212701 napisał/a:
JEZUS WRACA, JAK BŁYSKAWICA, Z chwałą, mamy anioła, który trąbi, zmartwychwstają umarli, czy to jest niezauważalne?

Nie wolicie zobaczyć swego zbawiciela?

Ja bardzo bym chciała zobaczyć mojego zbawiciela w ciele ludzkim, ale wiem,że nie jest to możliwe, więc cieszę się,że będę mogła, a zresztą już teraz widzę oczyma wiary co Jezus już czyni, a w Tysiącleciu kiedy dostąpię z martwych wzbudzenia, to już będzie ten ogromny cud jaki każdy nawet ślepy zobaczy.
Czy Jezus wraca jak błyskawica, owszem, w sensie,że błyskawica jest daleko widoczna, chociaż nie naraz na całej kuli ziemskiej.
Kiedy Jezus został zabierany do nieba, czy była błyskawica, traby fanfary, i co jeszcze co robi duzy halas?, NIE odprowadzili Jezusa tylko Jego uczniowie, po cichu, spokojnie w zadumaniu. I dwaj mężowie [aniołowie] powiedzieli uczniom co sie trwożycie tak przyjdzie jak go widzicie. Bez halasu i spokojnie, i ja wierzę,że juz przyszedł jako duchowa istota i zaprowadza swój porządek, najpierw niszczy, aby mogł krzewić i budować.
Kto Go widzi? Jego zwolennicy, go widzą. A wszyscy zobaczą najbardziej dobitnie kiedy nastapi z martwych wzbudzenie wtedy to na pewno będzie , radość i wesele BĘDZIEMY SKAKAĆ Z RADOŚCI, ŻE ŻYJEMY.


Kiedys Jezus bedzie wracal ma byc "bluskawica,fonfary".
Maja go zobaczyc wszyscy.Jezus w momencie jego przyjcia
nigdy nie byl zadna istota duchowa tylko czlowiekiem.
Jak nie jest mozliwe co ty wypisujesz.Przeczysz tresci Biblii!
Jak odchodzil nie widzieli go oczami wiary tylko oczam wzroku :roll:
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 16:46   

Ozeasz napisał/a:
bartek212701 napisał/a:


Bardzo Was proszę, podajcie jakiś werset, który bezpośrednio mówi o NIEWIDZIALNYM powrocie Jezusa, ja podałem kilka BEZPOŚREDNICH na przyjście WIDZIALNE.


Bartku z calym szacunkiem, nie ma takich wersetow, ani te co podales moim zdaniem
dotycza tylko Kosciola i Wielkiej Rzeszy a nie calego swiata,nikt nie widzial Jezusa z
niewierzacych odchodzacego do nieba, czy taka wzmianke w Biblii znajdziemy aby
Pilatowi ktos o tym doniosl??
Dylemat ten jest od wiekow i nie my pierwsi rozczasamy ten temat, Biblia nie moze byc zbyt prosta.
Widziales kiedys Aniola??
Pewnie nie raz gosciles w domu nie jednego a chcesz zobaczyc Jezusa, skad bedziesz
wiedzial jak wyglada?? a moze go codziennie mijasz na drodze do pracy czy na uczelnie.
:->


Jezus to nie aniol.
Jezus to nie Bog.
Jezus to czlowiek.

Wszyscy bedziemy wiedziec...
Jezus nie jest i nie przyjdzie w ukryciu.

23 Wtedy jeśliby wam kto powiedział: "Oto tu jest Mesjasz" albo: "Tam", nie wierzcie! 24 Powstaną bowiem fałszywi mesjasze i fałszywi prorocy i działać będą wielkie znaki i cuda, by w błąd wprowadzić, jeśli to możliwe, także wybranych. 25 Oto wam przepowiedziałem. 26 Jeśli więc wam powiedzą: "Oto jest na pustyni", nie chodźcie tam!; "Oto wewnątrz domu", nie wierzcie! 27 Albowiem jak błyskawica zabłyśnie na wschodzie, a świeci aż na zachodzie, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego. 28 Gdzie jest padlina, tam się i sępy zgromadzą9.
29 Zaraz też po ucisku owych dni słońce się zaćmi i księżyc nie da swego blasku; gwiazdy zaczną padać z nieba i moce niebios zostaną wstrząśnięte10. 30 Wówczas ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego11, i wtedy będą narzekać wszystkie narody ziemi; i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach niebieskich12 z wielką mocą i chwałą. 31 Pośle On swoich aniołów z trąbą13 o głosie potężnym, i zgromadzą Jego wybranych13 z czterech stron świata, od jednego krańca nieba aż do drugiego.


Amen
 
     
Ozeasz


Pomógł: 21 razy
Dołączył: 07 Gru 2013
Posty: 189
Poziom: 12
HP: 0/319
 0%
MP: 152/152
 100%
EXP: 22/27
 81%
Wysłany: 2014-11-27, 17:14   

bartek212701 napisał/a:
Ozeasz napisał/a:
Bartku z calym szacunkiem, nie ma takich wersetow
To czemu głosić coś, czego nie ma w PŚ? W Piśmie pisze, jak wół 'UJRZY GO WSZELKIE OKO' Natomiast nie ma nic w stylu 'PRZYJDZIE NIEWIDZIALNIE'
nike napisał/a:
Ja bardzo bym chciała zobaczyć mojego zbawiciela w ciele ludzkim, ale wiem,że nie jest to możliwe, więc cieszę się,że będę mogła, a zresztą już teraz widzę oczyma wiary co Jezus już czyni, a w Tysiącleciu kiedy dostąpię z martwych wzbudzenia, to już będzie ten ogromny cud jaki każdy nawet ślepy zobaczy.

Naprawdę? Co Ty gadasz nike za niestworzone rzeczy, czy aniołowie byli niewidoczni dla ludzi? Niektórzy nawet jedli z ludźmi :idea: Czy oni mieli ciała ludzkie/ ziemskie?
Czy wiesz czym jest ciało przemienione, wyniesione do chwały? Nie słyszałaś o ciele duchowym?
Ozeasz napisał/a:
Pewnie nie raz gosciles w domu nie jednego a chcesz zobaczyc Jezusa, skad bedziesz
wiedzial jak wyglada?? a moze go codziennie mijasz na drodze do pracy czy na uczelnie.

Wiem jakie znaki temu będą towarzyszyć, nie wyobrażam sobie przychodzacego z obłokami Piotrusia Pana, a Jezusa.


Przestańcie o tym niewidzialnym przyjściu. Nauka ta wyrosła na niesprawdzonych proroctwach w związku z PRZYJŚCIEM WIDZIALNYM. Jest to oszustwo nie mające ŻADNEGO poparcia w Biblii, jak sam to przyznałeś, ze nie ma takich tekstów w Piśmie, więc przestańcie wymyślać coś na potrzeby waszych wyznań.

Czy bardziej Wam zależy na tym co jest w Słowie Bożym, czy na tym co wierzycie od lat, bo tak Was nauczono?

Kiedy przyjdzie Jezus powiecie mu, że bardziej baliście się autorytetów ludzkich, czy boskich?

Nike wcale nie będzie pięknie dla ludzi, którzy świadomie nie przyjmują Słowa, by zachować własne tradycje. Nie będziesz skakała na łące w zdrowiu, a zostaniesz zapomniana w pamięci Boga wierząc w kłamstwa.
Czemu tak trudno zaufać Jezusowi? Powiedział przecież, że nigdy nie mówił nic w skrytości- NIGDY!!! Czemu ma przyjść w ukryciu?

Obudźcie się dla siebie, nie uważajcie, ze zmiana wierzeń to coś złego, to może zaowocować życiem.

Cytat:
Mt 16:28 – „ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego w swoim królestwie


Cytat:
Mt 24:30 – „ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z mocą oraz wielką chwałą”


Cytat:
Hbr 9:28 – „tak też Chrystus został ofiarowany raz na zawsze, żeby ponieść grzechy wielu; a drugi raz ukaże się nie w związku z grzechem, i to tym, którzy go pilnie wypatrują ku swemu wybawieniu” (jw.).


Ludzie-WSZYSCY OBECNI- widzieli Jezusa na krzyżu, nawet niewierzący. Tak samo będzie z Jego przyjściem, bo SĄD MUSI BYĆ JAWNY- inaczej jest sprofanowany, nieczysty, NIEsprawiedliwy!

Cytat:
1J 3:2 – „Wiemy, że :-> gdy on się ujawni, będziemy do niego podobni, ponieważ ujrzymy go właśnie takim, jakim jest” (jw.).


Ujrzymy GO takim, jakim jest!

Niewidzialnie to Jezus jest już obecny
Cytat:

Mat. 28:18-20
18. A Jezus przystąpiwszy, rzekł do nich te słowa: Dana mi jest wszelka moc na niebie i na ziemi.
19. Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,
20. Ucząc je przestrzegać wszystkiego, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami po wszystkie dni aż do skończenia świata.
(BW)

Jezus jest OBECNY nawet w tej chwili.

Jeszcze jedno, droga Nike Obecnie nie ma Tysiąclecia, bo umieramy. To co głosisz z Tysiącleciem to wymysł niepoparty ŻADNYM wersetem. Wiesz czemu nie ma Tysiąclecia? Bo NIE BYŁO ZMARTWYCHWSTANIA. A zmartwychwstanie, jak mówi Biblia ma być wydarzeniem doniosłym, NIE BYŁO ANI DŹWIĘKU TRĄBY, ANI ZMARTWYCHWSTANIA, ANI POWTÓRNEGO PRZYJŚCIA JEZUSA :!:

TO KWESTIA PRZYSZŁOŚCI!


Bartku zacznijmy od tego kiedy sie spodziewasz powrotu Jezusa widzialnego??
Przed armagedonem czy po Armagedonie?? Mat 16:28 mowi ze przyjdzie w swoim
Krolestwie czyli mowi o czasie kiedy zacznie sie jego panowanie wraz z Kosciolem,
1 Jana 3:2 mowi ze ujza go takim jakim jest bo beda do niego podobnymi, nie mowi
ze sa do niego podobnymi tylko ze dopiero beda, kiedy?? jak sie znajda w Krolestwie
ew. w Wielkiej Rzeszy.
W pierwszym momencie mowisz zeby przestac glosic ze Jezus jest obecny na ziemi a na
koniec piszesz sam ze jest obecny :-D Przeciez nikt nie mowi ze Jezus jest tu czy tam,
sam wierzysz w obecnosc Jezusa :-D
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2014-11-27, 17:21   

Ozeasz napisał/a:
Bartku zacznijmy od tego kiedy sie spodziewasz powrotu Jezusa widzialnego??

Dziś, jutro, za 5 lat, jestem gotowy :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-11-27, 17:24   

Biblia mowi wszystkie plemiona itd.
Ozeasz nie wszystkie tylko wybrani :roll:
szkoda slow..
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13