FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Jezusa
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-12-30, 12:05   

Prawie od pierwszego posta odpowiadam, ponadto Pokoja i Ozeasz doskonale wytłumaczyliśmy jak rozumiemy parousje Jezusa, nie mam więcej nic do dodania. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-30, 13:34   

nike napisał/a:
Prawie od pierwszego posta odpowiadam, ponadto Pokoja i Ozeasz doskonale wytłumaczyliśmy jak rozumiemy parousje Jezusa, nie mam więcej nic do dodania. :-D


Pokoja namieszal i powyrywal z kontekstow.
Jak np zlodziej.Wystarczy doczytac dalej.

4 Ale wy, bracia, nie jesteście w ciemnościach, aby ów dzień miał was zaskoczyć jak złodziej

i jeszcze
bo nie wiecie, kiedy pan domu przyjdzie: czy pod koniec dnia, czy o północy, czy z pianiem kogutów, czy wcześnie rano. żeby gdy nagle przybędzie, nie zastał was śpiących


Mialas mi udowodnic ze Jezus JUZ jest.
Tylko gdzie???w niebie?? to jaka to paruzja?????
Pytam GDZIE jest Jezus.Moje oko go nie widzialo.

Ten Jezus wzięty od nas do nieba, przyjdzie tak samo jak widzieliście go wstępującego do nieba”

Oni go WIDZIELI wstepujacego do nieba.
Ja go nie widzialem zstepujacego.
Jak to wytlumaczysz ????????? :roll:

„lecz wiemy, gdy się objawi podobni mu będziemy albowiem ujrzymy go tak jako jest”

Nie ujrzalem Go a ty ??
byly jakies zamrtwychstanie,aniolowie,blyskawice??

o Syn Człowieczy ma przyjść w chwale swego Ojca ze swymi aniołami, a wtedy odpłaci każdemu według jego postępowania

Gdzie Jezus,Gdzie aniolowie,gdzie odplata?

ujrzą Syna Człowieczego przychodzącego na obłokach nieba z mocą oraz wielką chwałą

NIC Z TEGO
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-30, 14:11   

nike napisał/a:
Prawie od pierwszego posta odpowiadam, ponadto Pokoja i Ozeasz doskonale wytłumaczyliśmy jak rozumiemy parousje Jezusa, nie mam więcej nic do dodania. :-D


Myślę że nasze odmienne rozumienie Powrotu Syna Człowieczego na ziemię w celu zbawienia\ocalenia tych którzy zaufali Bogu. Wynika z tego że dla Ciebie Syn Boży - Syn Człowieczy - Jezus Chrystus, jest zwykłym śmiertelnikiem.
Przez takie podejście ograniczasz Nieograniczonego.
Poczytaj na spokojnie swoje wpisy w tym wątku. Ja to właśnie zrobiłem. Jest tam mnóstwo rzeczy niezgodnych z CAŁOŚCIĄ BIBLII.
Wiem z czego wywodzi się Twoje podejście. Tylko światło Ducha Świętego jest zdolne dać zrozumienie, takie zwyczajne - prostolinijne. Proszę nie poprzestawaj na tym co masz aktualnie. Bóg widzi Twoją gorliwość i zaangażowanie. Dlatego z pewnością przyjdzie czas że zobaczysz swój błąd.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2014-12-30, 22:59   

twardziel napisał/a:
nike napisał/a:
Prawie od pierwszego posta odpowiadam, ponadto Pokoja i Ozeasz doskonale wytłumaczyliśmy jak rozumiemy parousje Jezusa, nie mam więcej nic do dodania. :-D
Myślę że nasze odmienne rozumienie Powrotu Syna Człowieczego na ziemię w celu zbawienia\ocalenia tych którzy zaufali Bogu. Wynika z tego że dla Ciebie Syn Boży - Syn Człowieczy - Jezus Chrystus, jest zwykłym śmiertelnikiem.
Przez takie podejście ograniczasz Nieograniczonego.


„twardziel”, ale Ty jesteś niesamowity twardziel. :-D

Treść Twojego postu odczytuję, jako wyraz Twojego pragnienia, aby w niczym nie umniejszyć dla szacunku i rangi Pana Jezusa, jaką miał będąc na ziemi.
W związku z tym, zwracam Twoją uwagę na dwa poniżej zacytowane teksty, które mogą Ci pomóc zrozumieć, że nie umniejszamy szacunku i rangi Pana Jezusa na ziemi.

Cytat:
I ja wam powiadam: Zyskujcie sobie przyjaciół mamoną niesprawiedliwości, aby, gdy się skończy, przyjęli was do wiecznych przybytków. Łk. 16:9

Albowiem czego zakon nie mógł dokonać, w czym był słaby z powodu ciała, tego dokonał Bóg: przez zesłanie Syna swego w postaci grzesznego ciała, ofiarując je za grzech, potępił grzech w ciele, (4) aby słuszne żądania zakonu wykonały się na nas, którzy nie według ciała postępujemy, lecz według Ducha. Rz. 8:3,4


Czy w pierwszym cytacie Pan Jezus usprawiedliwia posługiwanie się mamoną w sposób niesprawiedliwy, aby dzięki temu zyskać przyjaciół? Czy raczej zaleca, aby mamonę sprzyjającą do czynienia niesprawiedliwości, wykorzystywać do zyskiwania przyjaciół?

Podobnie drugi cytat, wskazuje na fakt, że Bóg zesłał Syna swego w postaci grzesznego ciała, czyli w ciele ulegającym grzechowi, czyli w ciele śmiertelnym.
Pan Jezus jednak umarł, oddając życie za nas, chociaż grzechu on nie popełnił. Żyd. 4:15

Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam. Na tym polega Boża sprawiedliwość. Okup musiał być równoważna ceną.

Bóg nienawidzi fałszywych odważników. Jednych dla potępionego, a innych dla usprawiedliwiającego.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-12-30, 23:13   

olus napisał/a:
Oni go WIDZIELI wstepujacego do nieba.
Ja go nie widzialem zstepujacego.
Jak to wytlumaczysz ????????? :roll:


Widziało go kilka osób, wierzących w niego tylko przez kilka chwil, bo obłok go zakrył i już nic nie widzieli. Jezus przybrał ludzkie ciało,żeby uczniowie na koniec widzieli go jak odchodzi, ponieważ duchowej istoty nie byliby w stanie zobaczyć.
Przy jego przyjściu które juz nastąpiło, oddani mu wierzący sercem zauważyli OBECNOŚĆ JEZUSA, jego np. niszczenie złego porządku rzeczy, jego zbieranie pszenicy jako wielkiego żniwiarza, powołanie mądrych panien do nieba które zasneły. to sa dowody na obecność Jezusa juz w naszej atmosferze.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
oluss
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2014-12-31, 00:54   

Nike napisał/a:
Widziało go kilka osób, wierzących w niego tylko przez kilka chwil, bo obłok go zakrył i już nic nie widzieli


Po tych słowach uniósł się w ich obecności w górę i obłok zabrał Go im sprzed oczu. 10 Kiedy uporczywie wpatrywali się w Niego, jak wstępował do nieba, przystąpili do nich dwaj mężowie w białych szatach. 11 I rzekli: "Mężowie z Galilei, dlaczego stoicie i wpatrujecie się w niebo? Ten Jezus, wzięty od was do nieba, przyjdzie tak samo, jak widzieliście Go wstępującego do nieba".
Wpatrywali sie jak wstepowal do nieba a oblok go zabral.
Przyjdzie tez na obloku.Tak jak Go WIDZIELI.
Wiec to zadne nic :)
14 Potem ujrzałem:
oto biały obłok -
a Siedzący na obłoku, podobny do Syna Człowieczego

30 I wtedy ukaże się na niebie znak Syna Człowieczego, i wtedy biadać będą wszystkie plemiona ziemi, i ujrzą Syna Człowieczego, przychodzącego na obłokach nieba z wielką mocą i chwałą,

Zobaczyc go maja wszyscy jak bedzie paruzja...nawet ci co go przebili.
Wszystkie pokolenia :-D
7 Oto nadchodzi z obłokami,
i ujrzy Go wszelkie oko i wszyscy, którzy Go przebili.
I będą Go opłakiwać wszystkie pokolenia ziemi5.

Tak: Amen.


12 Posłyszeli oni donośny głos z nieba do nich mówiący:
«Wstąpcie tutaj!»
I w obłoku wstąpili do nieba,
a ich wrogowie ich zobaczyli10.


[i]Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny - na zmartwychwstanie potępienia.”


Cytat:
Jezus przybrał ludzkie ciało,żeby uczniowie na koniec widzieli go jak odchodzi, ponieważ duchowej istoty nie byliby w stanie zobaczyć.

Nieprawda :)
Od samego poczatku do konca Jezus mial cialo cielesne
tyle ze niesmiertelne i z paroma ulepszeniami :)

A jeśli mieszka w was Duch Tego, który Jezusa wskrzesił z martwych, to Ten, który Chrystusa wskrzesił z martwych, ożywi również wasze śmiertelne ciała przez swojego Ducha, który w was mieszka
Oni przerazili się i przestraszeni myśleli, że widzą ducha. Dlaczego jesteście zatrwożeni? Dlaczego wątpliwości ogarniają wasze serca? Zobaczcie Moje ręce i stopy - to Ja jestem. Dotknijcie Mnie i zobaczcie - przecież duch nie ma ciała ani kości, a jak widzicie, Ja mam


Same Jezus powiedzial ze nie jest zadnym duchem.

Cytat:
Przy jego przyjściu które juz nastąpiło, oddani mu wierzący sercem zauważyli OBECNOŚĆ JEZUSA, jego np. niszczenie złego porządku rzeczy, jego zbieranie pszenicy jako wielkiego żniwiarza, powołanie mądrych panien do nieba które zasneły. to sa dowody na obecność Jezusa juz w naszej atmosferze.


Przy paruzji maja sie dziac wielkie rzeczy a nie takie szukanie go w atmosferze :roll:

3 Nie chcemy, bracia, waszego trwania w niewiedzy co do tych, którzy umierają, abyście się nie smucili jak wszyscy ci, którzy nie mają nadziei. 14 Jeśli bowiem wierzymy, że Jezus istotnie umarł i zmartwychwstał, to również tych, którzy umarli w Jezusie, Bóg wyprowadzi wraz z Nim. 15 To bowiem głosimy wam jako słowo Pańskie, że my, żywi, pozostawieni na przyjście Pana, nie wyprzedzimy tych, którzy pomarli. 16 Sam bowiem Pan zstąpi z nieba na hasło i na głos archanioła, i na dźwięk trąby Bożej, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi. 17 Potem my, żywi i pozostawieni, wraz z nimi będziemy porwani w powietrze, na obłoki naprzeciw Pana, i w ten sposób zawsze będziemy z Panem. 18 Przeto wzajemnie się pocieszajcie tymi słowami!

. a wam, uciśnionym, dać ulgę wraz z nami, gdy z nieba objawi się Pan Jezus z aniołami swojej potęgi

Wtedy jeśliby wam kto powiedział: Oto tu jest Mesjasz albo: Tam, nie wierzcie!



dalsze przecedzanie nie ma sensu.
Sprawa jest prosta.Mam widziec Jezusa.
a go nie widze,maja sie dziac pewnie rzecze
a sie nie dzieja.Amen i Adios ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-12-31, 11:32   

twardziel napisał/a:
Myślę że nasze odmienne rozumienie Powrotu Syna Człowieczego na ziemię w celu zbawienia\ocalenia tych którzy zaufali Bogu. Wynika z tego że dla Ciebie Syn Boży - Syn Człowieczy - Jezus Chrystus, jest zwykłym śmiertelnikiem.
Przez takie podejście ograniczasz Nieograniczonego.

Absolutnie NIE z którego mojego posta tak wyczytaleś.
Jezus jest duchowa istota, i caly czas próbujemy wam powiedzieć,ze człowiek ziemski nie może widzieć ducha, wiec,żeby go zobaczyć duchowa istota musi zmaterializować się na kilka np. chwil, jak to czynił Jezus po swoim zmartwychwstaniu.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-31, 11:37   

Pokoja napisał/a:


Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam. Na tym polega Boża sprawiedliwość. Okup musiał być równoważna ceną.



Popatrz co jest napisane w Biblii odnośnie Adama i Jezusa :

" A przeciez smierc panowala od Adama az do Mojzesza rowniez nad tymi, ktorzy nie zgrzeszyli takim wykroczeniem, jakie popelnil Adam, ktory jest zapowiedzia Tego, co mial przyjsc. "
[Rz 5;14 BP]
Inne przekłady oddają to jako, typ---obraz---podobieństwo---wzór. Można jeszcze określić Jako, model, prawzór, przykład, analogia.


" Skoro bowiem czlowiek sprowadzil smierc, to rowniez dzieki czlowiekowi nastapi zmartwychwstanie umarlych. Podobnie jak na skutek lacznosci z Adamem wszyscy umieraja, tak samo dzieki lacznosci z Chrystusem wszyscy zostana ozywieni, kazdy wedlug swojej kolejnosci: pierwszy Chrystus, potem w dniu Jego powtornego przyjscia ci, ktorzy do Niego naleza.
[...]
sieje sie cialo podlegle zmyslom - powstaje cialo podlegle duchowi. Jezeli istnieje cialo podlegle zmyslom, to musi rowniez istniec cialo podlegle duchowi. Tak zreszta zostalo napisane: "Pierwszy czlowiek Adam stal sie zywa istota", a ostatni Adam tym, ktory daje nowe zycie duchowe."

[1 Kor 15;21-23 i 44-45]
To podobieństwo polega jedynie na fakcie że Syn Boga, na krótko zniżył się do poziomu śmiertelnika. Przyjmując ciało ziemskiego człowieka, A to w tym celu żeby doświadczyć WSZYSTKIEGO :
" Skoro zas dzieci uczestnicza w naturze ludzkiej, On takze otrzymal w niej udzial, aby przez smierc pozbawic mocy tego, ktory rzadzil smiercia, mianowicie diabla, i aby uwolnic wszystkich, ktorzy w leku przed smiercia przez cale zycie byli skazani na niewole. Przeciez nie aniolami sie zajmuje, ale "troszczy sie o potomstwo Abrahama". Zatem musial pod kazdym wzgledem upodobnic sie do braci, aby stac sie milosiernym i wiernym arcykaplanem w sprawach Bozych, dla przejednania za winy ludu. Wlasnie dlatego, ze On sam doznal, czym jest pokusa, moze wspomagac kuszonych. "
[Heb 2;14-18 BP]
Bezpośrednim powodem Ucieleśnienia Boga, było skłonienie się do poziomu człowieka.
"Majac zatem wielkiego arcykaplana, ktory wszedl do nieba, Jezusa, Syna Bozego, mocno trwajmy przy wierze. Nie mamy przeciez arcykaplana, ktory nie potrafilby wspolczuc w naszych slabosciach, ale takiego, ktory podobnie jak my doznal tego wszystkiego, czego my doznajemy z wyjatkiem grzechu."
[Heb 4;14-15 BP]
Pamiętać należy że On przyszedł z nieba i do nieba wrócił. Oraz o zapisie że On WE WSZYSTKIM jest pierwszy.
Pierwszy Adam przyniósł ŚMIERĆ. Drugi Adam przyniósł ŻYCIE. I to jest fundamentalna różnica, chociaż obydwoje byli ludźmi. Adam z Edenu BYŁ doskonały, lecz upadł. Od tego momentu jego podobieństwo do Chrystusa jest nijakie.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-31, 11:54   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Myślę że nasze odmienne rozumienie Powrotu Syna Człowieczego na ziemię w celu zbawienia\ocalenia tych którzy zaufali Bogu. Wynika z tego że dla Ciebie Syn Boży - Syn Człowieczy - Jezus Chrystus, jest zwykłym śmiertelnikiem.
Przez takie podejście ograniczasz Nieograniczonego.

Absolutnie NIE z którego mojego posta tak wyczytaleś.
Jezus jest duchowa istota, i caly czas próbujemy wam powiedzieć,ze człowiek ziemski nie może widzieć ducha, wiec,żeby go zobaczyć duchowa istota musi zmaterializować się na kilka np. chwil, jak to czynił Jezus po swoim zmartwychwstaniu.


" zasiewa sie cialo zmyslowe - powstaje cialo duchowe. Jezeli jest cialo ziemskie powstanie tez cialo niebieskie"
[1 Kor 15;44 BT]
" Jest cialo cielesne, jest tez cialo duchowne"
[BG]
Dlaczego nie mozesz w to uwierzyć że to ciało duchowe dla ludzi jest przyszłościa. Jezus zaś już tego doswiadczył ? dlatego jest napisane " A on jest przed wszystkimi i wszystko w nim stoi. On tez jest glowa ciala, to jest kosciola, ktory jest poczatkiem i pierworodnym z umarlych, aby on miedzy wszystkimi przodkowal; "
[Kol 1;17-18 BG]
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-12-31, 12:16   

twardziel napisał/a:
" Skoro bowiem czlowiek sprowadzil smierc, to rowniez dzieki czlowiekowi nastapi zmartwychwstanie umarlych. Podobnie jak na skutek lacznosci z Adamem wszyscy umieraja, tak samo dzieki lacznosci z Chrystusem wszyscy zostana ozywieni, kazdy wedlug swojej kolejnosci: pierwszy Chrystus, potem w dniu Jego powtornego przyjscia ci, ktorzy do Niego naleza.

Tak i właśnie Logos przyszedł z nieba urodził sie jako doskonały człowiek,żeby móc odkupić doskonałego drugiego człowieka jakim był Adam.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2014-12-31, 12:23   

twardziel napisał/a:
Dlaczego nie mozesz w to uwierzyć że to ciało duchowe dla ludzi jest przyszłościa. Jezus zaś już tego doswiadczył ?

Dla wszystkich ludzi/ Bo jezeli chodzi o Jezusa to On przyszedł na swiat z nieba i ja z tym sie zgadzam i zgadzam się,ze zabrał swoja oblubienicę do nieba, ale my wszyscy, do nieba? A kto będzie na ziemi mieszkał? już pytałam ciebie w jednym poście. Jeszcze jedno za duzo naraz wklejasz tekstów zupełnie nie do tematu i robi sie rozgardiasz. Podaj jeden dwa, ale konkretne do tematu to wtedy lżej się dyskutuje oki.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-31, 14:04   

nike napisał/a:

Tak i właśnie Logos przyszedł z nieba urodził sie jako doskonały człowiek,żeby móc odkupić doskonałego drugiego człowieka jakim był Adam.


W tym co napisałaś widać absurd.
Ten Logos przyszedł z nieba jako doskonały Syn Boży. I stał się Synem Człowieczym. Tą doskonałość On miał i w niebie i na ziemi.
Natomiast o pierwszych ludziach już tak powiedzieć nie można. Bo przecież potrzebowali okrycia swojej nagości (oczywiście w przenośni). To okrycie zrobił osobiście sam Bóg, i to ze skóry zwierzaka. Dlaczego ze skóry zwierzęcej ? czyż Wszechmogący Bóg musiał zabierać życie jakiemuś zwierzęciu ? jak myślisz ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2014-12-31, 14:15   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
Dlaczego nie mozesz w to uwierzyć że to ciało duchowe dla ludzi jest przyszłościa. Jezus zaś już tego doswiadczył ?

Dla wszystkich ludzi/ Bo jezeli chodzi o Jezusa to On przyszedł na swiat z nieba i ja z tym sie zgadzam i zgadzam się,ze zabrał swoja oblubienicę do nieba, ale my wszyscy, do nieba? A kto będzie na ziemi mieszkał? już pytałam ciebie w jednym poście. Jeszcze jedno za duzo naraz wklejasz tekstów zupełnie nie do tematu i robi sie rozgardiasz. Podaj jeden dwa, ale konkretne do tematu to wtedy lżej się dyskutuje oki.


Zabrał swoją Oblubienicę do siebie, gdzie można znaleźć takie rewelacje ? Czy według Ciebie Oblubienica Jezusa Chrystusa oznacza to samo co Ciało Jezusa Chrystusa i Kościół ?

Proszę wskaż jaki cytat zamieściłem nie na temat ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2015-01-01, 01:05   

twardziel napisał/a:
W tym co napisałaś widać absurd.
Ten Logos przyszedł z nieba jako doskonały Syn Boży. I stał się Synem Człowieczym.

A skąd więc się wziął Jezus?
twardziel napisał/a:
Zabrał swoją Oblubienicę do siebie, gdzie można znaleźć takie rewelacje ?

A choćby tu:------ Ap 21:2 bp "I Miasto Święte - Nowe Jeruzalem ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.-
Ap 19:7 br "Weselmy się tedy i radujmy się, i cześć Mu oddawajmy. Nadszedł już bowiem czas godów Baranka, a Jego Oblubienica już się przystroiła."


twardziel napisał/a:
Czy według Ciebie Oblubienica Jezusa Chrystusa oznacza to samo co Ciało Jezusa Chrystusa i Kościół ?

Oczywiście, a według ciebie?
twardziel napisał/a:
Proszę wskaż jaki cytat zamieściłem nie na temat ?

Nie będę wyszukiwać cytatów nie na temat. Tylko warto pisać posta krótkie a treściwe, lepiej się odpowiada i szybciej.
Ja rozumiem,ze czasami nie można bardzo dzielić odpowiedzi, bo nikt nie zrozumie o co chodzi, ale na ogół można pisać krótkie posta.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 724 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6290
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4498/6115
 73%
EXP: 268/330
 81%
Wysłany: 2015-01-01, 03:34   

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam. Na tym polega Boża sprawiedliwość. Okup musiał być równoważna ceną.


Popatrz co jest napisane w Biblii odnośnie Adama i Jezusa :

" A przeciez smierc panowala od Adama az do Mojzesza rowniez nad tymi, ktorzy nie zgrzeszyli takim wykroczeniem, jakie popelnil Adam, ktory jest zapowiedzia Tego, co mial przyjsc. "
[Rz 5;14 BP]
Inne przekłady oddają to jako, typ---obraz---podobieństwo---wzór. Można jeszcze określić Jako, model, prawzór, przykład, analogia.


" Skoro bowiem czlowiek sprowadzil smierc, to rowniez dzieki czlowiekowi nastapi zmartwychwstanie umarlych. Podobnie jak na skutek lacznosci z Adamem wszyscy umieraja, tak samo dzieki lacznosci z Chrystusem wszyscy zostana ozywieni, kazdy wedlug swojej kolejnosci: pierwszy Chrystus, potem w dniu Jego powtornego przyjscia ci, ktorzy do Niego naleza.
[...]
sieje sie cialo podlegle zmyslom - powstaje cialo podlegle duchowi. Jezeli istnieje cialo podlegle zmyslom, to musi rowniez istniec cialo podlegle duchowi. Tak zreszta zostalo napisane: "Pierwszy czlowiek Adam stal sie zywa istota", a ostatni Adam tym, ktory daje nowe zycie duchowe."

[1 Kor 15;21-23 i 44-45]
To podobieństwo polega jedynie na fakcie że Syn Boga, na krótko zniżył się do poziomu śmiertelnika. Przyjmując ciało ziemskiego człowieka, A to w tym celu żeby doświadczyć WSZYSTKIEGO :
" Skoro zas dzieci uczestnicza w naturze ludzkiej, On takze otrzymal w niej udzial, aby przez smierc pozbawic mocy tego, ktory rzadzil smiercia, mianowicie diabla, i aby uwolnic wszystkich, ktorzy w leku przed smiercia przez cale zycie byli skazani na niewole. Przeciez nie aniolami sie zajmuje, ale "troszczy sie o potomstwo Abrahama". Zatem musial pod kazdym wzgledem upodobnic sie do braci, aby stac sie milosiernym i wiernym arcykaplanem w sprawach Bozych, dla przejednania za winy ludu. Wlasnie dlatego, ze On sam doznal, czym jest pokusa, moze wspomagac kuszonych. "
[Heb 2;14-18 BP]
Bezpośrednim powodem Ucieleśnienia Boga, było skłonienie się do poziomu człowieka.
"Majac zatem wielkiego arcykaplana, ktory wszedl do nieba, Jezusa, Syna Bozego, mocno trwajmy przy wierze. Nie mamy przeciez arcykaplana, ktory nie potrafilby wspolczuc w naszych slabosciach, ale takiego, ktory podobnie jak my doznal tego wszystkiego, czego my doznajemy z wyjatkiem grzechu."
[Heb 4;14-15 BP]
Pamiętać należy że On przyszedł z nieba i do nieba wrócił. Oraz o zapisie że On WE WSZYSTKIM jest pierwszy.
Pierwszy Adam przyniósł ŚMIERĆ. Drugi Adam przyniósł ŻYCIE. I to jest fundamentalna różnica, chociaż obydwoje byli ludźmi. Adam z Edenu BYŁ doskonały, lecz upadł. Od tego momentu jego podobieństwo do Chrystusa jest nijakie.


W jaki sposób chcesz pokazać, że cytaty, na które się powołałeś podważają to, co napisałem:

Cytat:
Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam.


Niż doskonały Adam. Gdy Pan Jezus oddał swoje życie na służbę Bogu dla naszego odkupienia, to zastał na niego wylany Duch Świętego Boga Ojca. Od tego momentu Chrystus stał się kimś więcej niż Adam, ale nie wcześniej.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13