FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót Jezusa
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-01, 09:41   

nike napisał/a:
twardziel napisał/a:
W tym co napisałaś widać absurd.
Ten Logos przyszedł z nieba jako doskonały Syn Boży. I stał się Synem Człowieczym.

A skąd więc się wziął Jezus?
twardziel napisał/a:
Zabrał swoją Oblubienicę do siebie, gdzie można znaleźć takie rewelacje ?

A choćby tu:------ Ap 21:2 bp "I Miasto Święte - Nowe Jeruzalem ujrzałem zstępujące z nieba od Boga, przystrojone jak oblubienica zdobna w klejnoty dla swego męża.-
Ap 19:7 br "Weselmy się tedy i radujmy się, i cześć Mu oddawajmy. Nadszedł już bowiem czas godów Baranka, a Jego Oblubienica już się przystroiła."


twardziel napisał/a:
Czy według Ciebie Oblubienica Jezusa Chrystusa oznacza to samo co Ciało Jezusa Chrystusa i Kościół ?

Oczywiście, a według ciebie?
twardziel napisał/a:
Proszę wskaż jaki cytat zamieściłem nie na temat ?

Nie będę wyszukiwać cytatów nie na temat. Tylko warto pisać posta krótkie a treściwe, lepiej się odpowiada i szybciej.
Ja rozumiem,ze czasami nie można bardzo dzielić odpowiedzi, bo nikt nie zrozumie o co chodzi, ale na ogół można pisać krótkie posta.


Cóż każdy ma prawo do swojego stylu pisania. Zalecasz mi pisanie krócej, ale z tak zdawkowych zdań jakie Ty zamieszczasz, niestety nic nie wynika. Uważam że w rozmowie przy użyciu jedynie słowa pisanego, niezbędne jest podanie dużo szczegółów w celu wniknięcia w tok rozumowania interlokutora.
Dla przykładu.
Zadajesz krótkie pytanko „A skąd więc się wziął Jezus?  „ w odpowiedzi na moje dość obszerny wywód, który rozbijasz wyrywając jedno zdanie.
W ogóle szatkujesz wypowiedzi. To naprawdę wprowadza chaos, który sprawia że się jest trudno porozumieć. Pomyśl jak wiele słów używa się w rozmowie w cztery oczy...Bardzo podobnie jest z cytowaniem Biblii.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-01, 10:19   

Pokoja napisał/a:
twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam. Na tym polega Boża sprawiedliwość. Okup musiał być równoważna ceną.


Popatrz co jest napisane w Biblii odnośnie Adama i Jezusa :

" A przeciez smierc panowala od Adama az do Mojzesza rowniez nad tymi, ktorzy nie zgrzeszyli takim wykroczeniem, jakie popelnil Adam, ktory jest zapowiedzia Tego, co mial przyjsc. "
[Rz 5;14 BP]
Inne przekłady oddają to jako, typ---obraz---podobieństwo---wzór. Można jeszcze określić Jako, model, prawzór, przykład, analogia.


" Skoro bowiem czlowiek sprowadzil smierc, to rowniez dzieki czlowiekowi nastapi zmartwychwstanie umarlych. Podobnie jak na skutek lacznosci z Adamem wszyscy umieraja, tak samo dzieki lacznosci z Chrystusem wszyscy zostana ozywieni, kazdy wedlug swojej kolejnosci: pierwszy Chrystus, potem w dniu Jego powtornego przyjscia ci, ktorzy do Niego naleza.
[...]
sieje sie cialo podlegle zmyslom - powstaje cialo podlegle duchowi. Jezeli istnieje cialo podlegle zmyslom, to musi rowniez istniec cialo podlegle duchowi. Tak zreszta zostalo napisane: "Pierwszy czlowiek Adam stal sie zywa istota", a ostatni Adam tym, ktory daje nowe zycie duchowe."

[1 Kor 15;21-23 i 44-45]
To podobieństwo polega jedynie na fakcie że Syn Boga, na krótko zniżył się do poziomu śmiertelnika. Przyjmując ciało ziemskiego człowieka, A to w tym celu żeby doświadczyć WSZYSTKIEGO :
" Skoro zas dzieci uczestnicza w naturze ludzkiej, On takze otrzymal w niej udzial, aby przez smierc pozbawic mocy tego, ktory rzadzil smiercia, mianowicie diabla, i aby uwolnic wszystkich, ktorzy w leku przed smiercia przez cale zycie byli skazani na niewole. Przeciez nie aniolami sie zajmuje, ale "troszczy sie o potomstwo Abrahama". Zatem musial pod kazdym wzgledem upodobnic sie do braci, aby stac sie milosiernym i wiernym arcykaplanem w sprawach Bozych, dla przejednania za winy ludu. Wlasnie dlatego, ze On sam doznal, czym jest pokusa, moze wspomagac kuszonych. "
[Heb 2;14-18 BP]
Bezpośrednim powodem Ucieleśnienia Boga, było skłonienie się do poziomu człowieka.
"Majac zatem wielkiego arcykaplana, ktory wszedl do nieba, Jezusa, Syna Bozego, mocno trwajmy przy wierze. Nie mamy przeciez arcykaplana, ktory nie potrafilby wspolczuc w naszych slabosciach, ale takiego, ktory podobnie jak my doznal tego wszystkiego, czego my doznajemy z wyjatkiem grzechu."
[Heb 4;14-15 BP]
Pamiętać należy że On przyszedł z nieba i do nieba wrócił. Oraz o zapisie że On WE WSZYSTKIM jest pierwszy.
Pierwszy Adam przyniósł ŚMIERĆ. Drugi Adam przyniósł ŻYCIE. I to jest fundamentalna różnica, chociaż obydwoje byli ludźmi. Adam z Edenu BYŁ doskonały, lecz upadł. Od tego momentu jego podobieństwo do Chrystusa jest nijakie.


W jaki sposób chcesz pokazać, że cytaty, na które się powołałeś podważają to, co napisałem:

Cytat:
Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam.


Niż doskonały Adam. Gdy Pan Jezus oddał swoje życie na służbę Bogu dla naszego odkupienia, to zastał na niego wylany Duch Świętego Boga Ojca. Od tego momentu Chrystus stał się kimś więcej niż Adam, ale nie wcześniej.


W cytatach jakie zamieściłem, chcę przede wszystkim ukazać charakterystykę Jezusa Chrystusa, jako Syna Bożego i Człowieczego. Bo NIE BYŁ to zwyczajny człowiek. Myślę że nasza rozmowa nie rozwinie się z tego powyższego powodu.
Bóg tak umiłował człowieka że kto w NIEGO – w Syna (nie w Ojca+syna) wierzy, nie umrze.

Zupełnie nie rozumiem tego :

Cytat:
Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam.


Niż doskonały Adam. Gdy Pan Jezus oddał swoje życie na służbę Bogu dla naszego odkupienia, to zastał na niego wylany Duch Świętego Boga Ojca. Od tego momentu Chrystus stał się kimś więcej niż Adam, ale nie wcześniej.


Przecież ten cytat jest Twojego autorstwa.
Mam tylko taka uwagę, odnośnie podkreślenia że, „ Duch Świętego Boga Ojca”
Zobacz na te dwa teksty :

„ Lecz Pocieszyciel, Duch Swiety, ktorego Ojciec posle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedzialem. „
[J 14;26]
ORAZ
Gdy przyjdzie Pocieszyciel, ktorego Ja wam posle od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca wychodzi, zlozy swiadectwo o mnie „
[J 15;26]
Duch jest od Ojca, ale posyła Go Ojciec i Syn. Zwróciłeś uwagę na ten szczegół ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 720 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6184
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4647/6115
 75%
EXP: 162/330
 49%
Wysłany: 2015-01-01, 18:03   

twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:
twardziel napisał/a:
Pokoja napisał/a:

Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam. Na tym polega Boża sprawiedliwość. Okup musiał być równoważna ceną.


Popatrz co jest napisane w Biblii odnośnie Adama i Jezusa :

" A przeciez smierc panowala od Adama az do Mojzesza rowniez nad tymi, ktorzy nie zgrzeszyli takim wykroczeniem, jakie popelnil Adam, ktory jest zapowiedzia Tego, co mial przyjsc. "
[Rz 5;14 BP]
Inne przekłady oddają to jako, typ---obraz---podobieństwo---wzór. Można jeszcze określić Jako, model, prawzór, przykład, analogia.


" Skoro bowiem czlowiek sprowadzil smierc, to rowniez dzieki czlowiekowi nastapi zmartwychwstanie umarlych. Podobnie jak na skutek lacznosci z Adamem wszyscy umieraja, tak samo dzieki lacznosci z Chrystusem wszyscy zostana ozywieni, kazdy wedlug swojej kolejnosci: pierwszy Chrystus, potem w dniu Jego powtornego przyjscia ci, ktorzy do Niego naleza.
[...]
sieje sie cialo podlegle zmyslom - powstaje cialo podlegle duchowi. Jezeli istnieje cialo podlegle zmyslom, to musi rowniez istniec cialo podlegle duchowi. Tak zreszta zostalo napisane: "Pierwszy czlowiek Adam stal sie zywa istota", a ostatni Adam tym, ktory daje nowe zycie duchowe."

[1 Kor 15;21-23 i 44-45]
To podobieństwo polega jedynie na fakcie że Syn Boga, na krótko zniżył się do poziomu śmiertelnika. Przyjmując ciało ziemskiego człowieka, A to w tym celu żeby doświadczyć WSZYSTKIEGO :
" Skoro zas dzieci uczestnicza w naturze ludzkiej, On takze otrzymal w niej udzial, aby przez smierc pozbawic mocy tego, ktory rzadzil smiercia, mianowicie diabla, i aby uwolnic wszystkich, ktorzy w leku przed smiercia przez cale zycie byli skazani na niewole. Przeciez nie aniolami sie zajmuje, ale "troszczy sie o potomstwo Abrahama". Zatem musial pod kazdym wzgledem upodobnic sie do braci, aby stac sie milosiernym i wiernym arcykaplanem w sprawach Bozych, dla przejednania za winy ludu. Wlasnie dlatego, ze On sam doznal, czym jest pokusa, moze wspomagac kuszonych. "
[Heb 2;14-18 BP]
Bezpośrednim powodem Ucieleśnienia Boga, było skłonienie się do poziomu człowieka.
"Majac zatem wielkiego arcykaplana, ktory wszedl do nieba, Jezusa, Syna Bozego, mocno trwajmy przy wierze. Nie mamy przeciez arcykaplana, ktory nie potrafilby wspolczuc w naszych slabosciach, ale takiego, ktory podobnie jak my doznal tego wszystkiego, czego my doznajemy z wyjatkiem grzechu."
[Heb 4;14-15 BP]
Pamiętać należy że On przyszedł z nieba i do nieba wrócił. Oraz o zapisie że On WE WSZYSTKIM jest pierwszy.
Pierwszy Adam przyniósł ŚMIERĆ. Drugi Adam przyniósł ŻYCIE. I to jest fundamentalna różnica, chociaż obydwoje byli ludźmi. Adam z Edenu BYŁ doskonały, lecz upadł. Od tego momentu jego podobieństwo do Chrystusa jest nijakie.


W jaki sposób chcesz pokazać, że cytaty, na które się powołałeś podważają to, co napisałem:

Cytat:
Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam.


Niż doskonały Adam. Gdy Pan Jezus oddał swoje życie na służbę Bogu dla naszego odkupienia, to zastał na niego wylany Duch Świętego Boga Ojca. Od tego momentu Chrystus stał się kimś więcej niż Adam, ale nie wcześniej.


W cytatach jakie zamieściłem, chcę przede wszystkim ukazać charakterystykę Jezusa Chrystusa, jako Syna Bożego i Człowieczego. Bo NIE BYŁ to zwyczajny człowiek. Myślę że nasza rozmowa nie rozwinie się z tego powyższego powodu.
Bóg tak umiłował człowieka że kto w NIEGO – w Syna (nie w Ojca+syna) wierzy, nie umrze.

Zupełnie nie rozumiem tego :

Cytat:
Pan Jezus przed oddaniem się na służbę Bogu nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam.

Niż doskonały Adam. Gdy Pan Jezus oddał swoje życie na służbę Bogu dla naszego odkupienia, to zastał na niego wylany Duch Świętego Boga Ojca. Od tego momentu Chrystus stał się kimś więcej niż Adam, ale nie wcześniej.


Przecież ten cytat jest Twojego autorstwa.


Pan Jezus nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam, i to z tej prostej przyczyny, że dopiero po tym publicznym oddaniu się na służbę w chrzcie wodnym, zstąpił na niego Duch Świętego Ojca. Jezus to był doskonały człowiek, który nie upadł przez grzech, lecz mówił prawdę. Stał się dla nas drogą, prawdą i życiem.

twardziel napisał/a:
Mam tylko taka uwagę, odnośnie podkreślenia że, „ Duch Świętego Boga Ojca”
Zobacz na te dwa teksty :

„ Lecz Pocieszyciel, Duch Swiety, ktorego Ojciec posle w imieniu moim, nauczy was wszystkiego i przypomni wam wszystko, co wam powiedzialem. „
[J 14;26]
ORAZ
Gdy przyjdzie Pocieszyciel, ktorego Ja wam posle od Ojca, Duch Prawdy, ktory od Ojca wychodzi, zlozy swiadectwo o mnie „
[J 15;26]
Duch jest od Ojca, ale posyła Go Ojciec i Syn. Zwróciłeś uwagę na ten szczegół ?


Ducha Świętego Ojca do spładzanych z niego, posyła Bóg Ojciec przez Syna.

Jeżeli działamy w jakiejś jednostce organizacyjnej, która podlega jeszcze wyższej, to ta jest nadawcą przesyłki kierowanej do nas. Jeżeli ta przesyłka dojdzie do tej naszej, to ją otrzymujemy od niej, ale to nie jest przesyłka dwuczęściowa, a tylko inaczej doręczona. Na pierwszym etapie była transportowana zbiorowo, a na drugim indywidualnie do rąk własnych adresata.

Nowy Testament, wskazuje na istnienie także Ducha Pańskiego, w którym Chrystus został przywrócony życiu, 1Pio. 3:18,19; Dz. 16:6,7
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13554
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 333/608
 54%
Wysłany: 2015-01-01, 20:28   

twardziel, A dlaczego rozbijam twój długi wywód, bo nie chce mi się tak długiego czytać.
Gdybyś pisał krotko i tekstem podparł twoj post to druga osoba moze się wtedy ustosunkować, szybciej.
Ja poprosiłam ciebie o cytowanie tekstów to zacytowałeś chyba 10 na raz i post na dwie strony, odpowiedziałam chyba na jeden i koniec, bo nie mam czasu na długie posta, które zresztą w moim mniemaniu często nie sa ściśle do tematu. Ja tez mogę na raz skopiować ze 30 tekstów i co to da?
Wiem,że każdy ma swój styl i ja to rozumiem, ale też trzeba drugiego uszanować, jak sie chce dyskutować.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 6960
Poziom: 57
HP: 2433/14317
 17%
MP: 5388/6836
 78%
EXP: 264/359
 73%
Wysłany: 2015-01-03, 09:15   

Kilka zdań „Twardziela”...
twardziel napisał/a:
Zabrał swoją Oblubienicę do siebie, gdzie można znaleźć takie rewelacje ? Czy według Ciebie Oblubienica Jezusa Chrystusa oznacza to samo co Ciało Jezusa Chrystusa i Kościół ?

Jak najbardziej jest to prawdą! :lol:
Mistyczne Ciało, inaczej zwane Kościołem, to „żywe kamienie”, które stanowią duchową świątynię. To właśnie Oblubienica Barankowa.
Dziwne, że jeszcze ktoś może tego nie wiedzieć! :shock:
Cytat:
Ten Logos przyszedł z nieba jako doskonały Syn Boży. I stał się Synem Człowieczym. Tą doskonałość On miał i w niebie i na ziemi.

Nie przyszedł jako „doskonały Syn Boży”, lecz jako nieporadne niemowlę. :-(
Chwałę, Moc i Mądrość, jaką posiadał pierwotnie- pozostawił u Ojca.
Wyzbył się wszystkiego i uniżył aż do postaci człowieka.

Tu ssał mleko matki, tu wzrastał w poznawaniu Boga (!) i ludzi.
Luk 2:52 bt "Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi."
Tu kształtował swój charakter, uczył się poddaństwa i posłuszeństwa.
Hbr 5:8 bt "I chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.".
Nie przyszedł na świat jako trzydziestoletni, dorosły człowiek, z pełną gamą Mądrości.
Jedyne, co miał „doskonałe” przy narodzinach, to doskonałe ciało i doskonałego Ojca.
Cytat:
Dlaczego nie możesz w to uwierzyć że to ciało duchowe dla ludzi jest przyszłością.

Z jakiej racji? :shock:
Trzeba być z Ducha spłodzonym, aby narodzić się Duchem!
Czy ludzkość dostępuje spłodzenia z Ducha Bożego?
J 3:6 bt "To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem."
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-03, 10:10   

Henryk napisał/a:
Kilka zdań „Twardziela”...
twardziel napisał/a:
Zabrał swoją Oblubienicę do siebie, gdzie można znaleźć takie rewelacje ? Czy według Ciebie Oblubienica Jezusa Chrystusa oznacza to samo co Ciało Jezusa Chrystusa i Kościół ?

Jak najbardziej jest to prawdą! :lol:
Mistyczne Ciało, inaczej zwane Kościołem, to „żywe kamienie”, które stanowią duchową świątynię. To właśnie Oblubienica Barankowa.
Dziwne, że jeszcze ktoś może tego nie wiedzieć! :shock:
Cytat:
Ten Logos przyszedł z nieba jako doskonały Syn Boży. I stał się Synem Człowieczym. Tą doskonałość On miał i w niebie i na ziemi.

Nie przyszedł jako „doskonały Syn Boży”, lecz jako nieporadne niemowlę. :-(
Chwałę, Moc i Mądrość, jaką posiadał pierwotnie- pozostawił u Ojca.
Wyzbył się wszystkiego i uniżył aż do postaci człowieka.

Tu ssał mleko matki, tu wzrastał w poznawaniu Boga (!) i ludzi.
Luk 2:52 bt "Jezus zaś czynił postępy w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi."
Tu kształtował swój charakter, uczył się poddaństwa i posłuszeństwa.
Hbr 5:8 bt "I chociaż był Synem, nauczył się posłuszeństwa przez to, co wycierpiał.".
Nie przyszedł na świat jako trzydziestoletni, dorosły człowiek, z pełną gamą Mądrości.
Jedyne, co miał „doskonałe” przy narodzinach, to doskonałe ciało i doskonałego Ojca.
Cytat:
Dlaczego nie możesz w to uwierzyć że to ciało duchowe dla ludzi jest przyszłością.

Z jakiej racji? :shock:
Trzeba być z Ducha spłodzonym, aby narodzić się Duchem!
Czy ludzkość dostępuje spłodzenia z Ducha Bożego?
J 3:6 bt "To, co się z ciała narodziło, jest ciałem, a to, co się z Ducha narodziło, jest duchem."


To pytanie jest na skutek tego co napisała nike „... Bo jezeli chodzi o Jezusa to On przyszedł na swiat z nieba i ja z tym sie zgadzam i zgadzam się,ze zabrał swoja oblubienicę do nieba...”

Wnioskuję że i Ty zadałbyś podobne.

Rodzicielka i Matka dzieciątka któremu nadano imię Jezus, zgodnie z poleceniem anioła. Usłyszała też zapowiedź że to nieporadne dzieciątko zbawi „  A urodzi syna i nadasz mu imię Jezus; albowiem On zbawi lud swój od grzechów jego.  „ [Mt 1;21 BW].
Jak więc należy to rozumieć. Czy był doskonały już od poczęcia, skoro sprawcą ciąży Marii nie był człowiek tylko Duch Święty, czy później ?

Szkoda że nie cytujesz całej wypowiedzi.
Ale i tak odpowiem co miałem na myśli pisząc te słowa.
Pokierowałem się tą myślą apostoła Pawła którą napisał pod natchnieniem Ducha Bożego „ Dlatego już odtąd nikogo nie znamy według ciała; a jeśli znaliśmy Chrystusa według ciała, to teraz już nie znamy. „ [2 Kor 5;16] OCZYWIŚCIE CZYTAĆ Z KONTEKSTEM.
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-03, 10:20   

nike napisał/a:
twardziel, A dlaczego rozbijam twój długi wywód, bo nie chce mi się tak długiego czytać.
Gdybyś pisał krotko i tekstem podparł twoj post to druga osoba moze się wtedy ustosunkować, szybciej.
Ja poprosiłam ciebie o cytowanie tekstów to zacytowałeś chyba 10 na raz i post na dwie strony, odpowiedziałam chyba na jeden i koniec, bo nie mam czasu na długie posta, które zresztą w moim mniemaniu często nie sa ściśle do tematu. Ja tez mogę na raz skopiować ze 30 tekstów i co to da?
Wiem,że każdy ma swój styl i ja to rozumiem, ale też trzeba drugiego uszanować, jak sie chce dyskutować.


Miła nike, myślę że ze względu na ograniczenie do słów pisanych. Taka forma dialogu z konieczności musi być obszerna...
Prawdopodobnie to kobiety mówią więcej od facetów...no ale Ty chyba jesteś wyjątkiem. Ciekawe jak jest u Ciebie w realu ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13554
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 333/608
 54%
Wysłany: 2015-01-03, 12:40   

twardziel napisał/a:
Ciekawe jak jest u Ciebie w realu ?

Ja gadam, a moj mąż słucha , a czego nie chce sluchać to się wyłącza.
Ale na forum ja nie słucham tylko czytam, a z czytania chyba wyłączyć sie nie da jak myślisz?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-03, 14:59   

nike napisał/a:

Ja gadam, a moj mąż słucha , a czego nie chce sluchać to się wyłącza.
Ale na forum ja nie słucham tylko czytam, a z czytania chyba wyłączyć sie nie da jak myślisz?


To jednak jesteś typową kobietą. Istotnie nie ma wyjścia, trzeba przeczytać, żeby coś wiedzieć. Ja sporo czytam, lecz pomaga mi w tym lektor-maszyna. Przed laty kupiłem taki program pod nazwą Ivona. Lecz najpierw można pobrać próbną wersje trial na 30 dni. Polecam.
A tak wracając do rozmów forumowych.
To proszę pisz nieco więcej, okej ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13554
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 333/608
 54%
Wysłany: 2015-01-04, 22:59   

twardziel napisał/a:
A tak wracając do rozmów forumowych.
To proszę pisz nieco więcej, okej ?

Zależy w jakim temacie, bo w niektórych piszę np. na stronę.
Ponieważ jednak wiem,ze długich postów raczej nikt nie czyta, wiec po co mam dlugie pisać?
Poza tym, to napisz co ciebie interesuje z mojego pisania wtedy pogadamy.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-01-05, 11:45   

nike napisał/a:

Zależy w jakim temacie, bo w niektórych piszę np. na stronę.
Ponieważ jednak wiem,ze długich postów raczej nikt nie czyta, wiec po co mam dlugie pisać?
Poza tym, to napisz co ciebie interesuje z mojego pisania wtedy pogadamy.


Faktycznie zbyt długie wpisy niechętnie się czyta, zwłaszcza jak zawierają wypowiedzi jakichś innych ludzi.
Ale jeśli zawierają uargumentowanie stanowiska w jakiejś sprawie, i poparte są zapisami biblijnymi. To takie wpisy pomimo swojej długości, przykładowo ja czytam chętnie.
Podoba mi się Twój styl, bo wrażasz pragnienie czytania tekstu biblijnego, który jest adekwatny do poruszanej myśli, a nie referencje.
W tym wątku to chyba nasze wzajemne stanowiska zostały już wystarczająco nakreślone. Pozostaje jedynie praca Ducha Świętego. Bo uważam że poznawanie Boga i Jego Słowa, bez pomocy Boga Ducha Świętego, jest niemożliwe. Czy masz takie samo zdanie ?
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2015-01-05, 15:31   

Ozeasz napisał/a:
Jezus nie moze przyjsc widzialnie,czy czlowiek moze zobaczyc istote duchowa??
Biblia mówi że może .
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-05, 16:57   

Pokoja

Cytat:
Pan Jezus nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam, i to z tej prostej przyczyny, że dopiero po tym publicznym oddaniu się na służbę w chrzcie wodnym, zstąpił na niego Duch Świętego Ojca. Jezus to był doskonały człowiek, który nie upadł przez grzech, lecz mówił prawdę. Stał się dla nas drogą, prawdą i życiem.


Jezus ( hebr. Jeszua ) nazwany jest też Adamem - 1 Kor. 15 : 45. Nie był ani więcej ani mniej tylko dokładnie taki sam jak Adam pierwszy człowiek. W przeciwnym razie okup nie byłby równowartością za życie pierwszego człowieka Adama.
Z tej przyczyny nie mógł przedtem istnieć jako druga osoba trój-osobowego Boga lub jako archanioł.


____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Jan Wiśniewski 
Zasłużony
dozobaczenia

Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 91 razy
Dołączył: 15 Paź 2014
Posty: 815
Poziom: 25
HP: 29/1490
 2%
MP: 711/711
 100%
EXP: 49/73
 67%
Wysłany: 2015-01-05, 19:25   

Benjamin.Szot napisał/a:
Pokoja

Cytat:
Pan Jezus nie mógł być kimś więcej niż doskonały Adam, i to z tej prostej przyczyny, że dopiero po tym publicznym oddaniu się na służbę w chrzcie wodnym, zstąpił na niego Duch Świętego Ojca. Jezus to był doskonały człowiek, który nie upadł przez grzech, lecz mówił prawdę. Stał się dla nas drogą, prawdą i życiem.


Jezus ( hebr. Jeszua ) nazwany jest też Adamem - 1 Kor. 15 : 45. Nie był ani więcej ani mniej tylko dokładnie taki sam jak Adam pierwszy człowiek. W przeciwnym razie okup nie byłby równowartością za życie pierwszego człowieka Adama.
Z tej przyczyny nie mógł przedtem istnieć jako druga osoba trój-osobowego Boga lub jako archanioł.


____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com

Izrael nie wyznawał trój-osobowego Boga tylko Boga jednoosobowego ,Boga Jahwe !!
A prawdziwy Bóg to Bóg Abrahama ,Izaaka ,Jakuba ,Izraela Bóg Jahwe !!!
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-01-05, 23:32   

Jan Wiśniewski

Forma Jahwe nie wystepuje w ŻADNYM manuskrypcie hebrajskim !!!

____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14