FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Świadkowie Jehowy
Autor Wiadomość
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2015-01-29, 11:03   

Jefte napisał/a:
Mamy warunki do poznania Boga, SJ nieodpłatnie udzielają pomocy w tym zakresie. A to czy ktoś przyjmie poselstwo SJ czy je odrzuci, to jego osobisty wybór.

Ja tez głoszę Prawdę nieodpłatnie.

To,że mamy wolność religijną, nie znaczy,ze mamy warunki do przyjmowania prawdy.
Mamy tylko warunki do głoszenia prawdy, i nie wielu ją przyjmuje. Druga rzecz, nie możemy tylko patrzeć na warunki w Polsce, bo świat się na Polsce nie kończy.
Żeby móc na całym świecie studiować Biblie, muszą być stworzone warunki ku temu.
Jezus Pan obiecał,ze takie waru nki nadejdą, gdzie nie będzie juz grzechu szatana i ludzkość swobodnie będzie mogla chwalić Boga i Jezusa, to będzie okres po z martwych wzbudzeniu, a wtedy jeżeli ktoś nie zechce żyć według rozkazu jaki będzie, to po prostu umrze.
Adamowi były dane warunki życia w raju i jeszcze próby nie wytrwał, a my w warunkach szatańskich mamy taką próbę wytrwać?

Jefte napisał/a:
Odnośnie Adama- należy się zastanowić czy okup Jezusa obejmie wszystkich?

1 Tym. 2:5-6
5. Boć jeden jest Bóg, jeden także pośrednik między Bogiem i ludźmi, człowiek Chrystus Jezus.
6. Który dał samego siebie na okup za wszystkich, co jest świadectwem czasów jego.
(BG)


Jefte napisał/a:
Na przykład Judasza Iskariotę...

Ja nie mówię o judaszu, tylko o Adamie.

Jefte napisał/a:
Wiemy że Adam na początku był doskonałym człowiekiem, Synem Bożym mającym kontakt z Jehową.

Tak, był doskonały, czyli mądry,bo potrafił dawać nazwy zwierzętom, zdrowy fizycznie, nie rozumiał jednak co to jest grzech, nieposłuszeństwo, bo nie miał styczności ze złem. Nie znał co to jest śmierć, chociaż wiedział, co Bóg do niego powiedział. Dla miłości do żony swojej poświęcił się.
Jefte napisał/a:
Swiadomie zgrzeszył odrzucając Boże kierownictwo, nie okazał żadnej skruchy i był ukarany śmiercią...

Tak zgrzeszył świadomie, bo nie widział nigdy śmierci i nie rozumiał jej.
Cytat:
Czy wobec tego okup Jezusa obejmie Adama i zapewni mu zmartwychwstanie?

Tekst jest wyraźny. Adam wstanie i w tysiącleciu będzie przechodził próbę do zycia wiecznego na ziemi.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-29, 11:33   

,nike napisała/

Cytat:
,To,że mamy wolność religijną, nie znaczy,ze mamy warunki do przyjmowania prawdy.
Mamy tylko warunki do głoszenia prawdy, i nie wielu ją przyjmuje. Druga rzecz, nie możemy tylko patrzeć na warunki w Polsce, bo świat się na Polsce nie kończy.
Żeby móc na całym świecie studiować Biblie, muszą być stworzone warunki ku temu.
Jezus Pan obiecał,ze takie waru nki nadejdą, gdzie nie będzie juz grzechu szatana i ludzkość swobodnie będzie mogla chwalić Boga i Jezusa, to będzie okres po z martwych wzbudzeniu, a wtedy jeżeli ktoś nie zechce żyć według rozkazu jaki będzie, to po prostu umrze. ''


Nie chodzi o stwarzanie dogodnych warunków- ale o wypełnianie nakazu Jezusa PRZED ARMAGEDONEM !

Ludzie już teraz muszą się opowiedzieć- czy przyjmą dobrą nowinę o Królestwie Bożym czy ją odrzucą, ponieważ to będzie decydować jak Bóg ich oceni w momencie Armagedonu.

Noe dostał nakaz ostrzegania ludzkości PRZED potopem, a nie po katakliźmie.

Oczywiście że po Armagedonie nastąpią dogodniejsze warunki żeby zapoznawać się z Bożym zamierzeniem- co nie znaczy że obecnie mamy czekać z ,,założonymi rękoma'' , aż będą dogodniejsze warunki
Ostatnio zmieniony przez nike 2015-01-29, 12:00, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2015-01-29, 12:09   

Jefte napisał/a:
Nie chodzi o stwarzanie dogodnych warunków- ale o wypełnianie nakazu Jezusa PRZED ARMAGEDONEM !

A gdzie jest o tym w Biblii?
Jefte napisał/a:
Ludzie już teraz muszą się opowiedzieć- czy przyjmą dobrą nowinę o Królestwie Bożym czy ją odrzucą, ponieważ to będzie decydować jak Bóg ich oceni w momencie Armagedonu.

A kto to taki wyrok już zawczasu ogłosił, i kiedy? chętnie poczytam.
Jefte napisał/a:
Noe dostał nakaz ostrzegania ludzkości PRZED potopem, a nie po katakliźmie.

To był zupełnie inny świat, a i tak ludzie którzy w potopie zginęli, oprócz Nefilimow maja też wzbudzenie z grobu. Za wszystkich Jezus umarł, ale Nefilimowie to były połączone dwie natury anielska z ludzką więc to musiało się zakończyć bez przyszłości. Tak ja to rozumiem.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Jefte

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 20 Sty 2015
Posty: 96
Poziom: 8
HP: 0/159
 0%
MP: 76/76
 100%
EXP: 15/19
 78%
Wysłany: 2015-01-29, 12:26   

nike napisał/a:
Jefte napisał/a:
Nie chodzi o stwarzanie dogodnych warunków- ale o wypełnianie nakazu Jezusa PRZED ARMAGEDONEM !

A gdzie jest o tym w Biblii?
Jefte napisał/a:
Ludzie już teraz muszą się opowiedzieć- czy przyjmą dobrą nowinę o Królestwie Bożym czy ją odrzucą, ponieważ to będzie decydować jak Bóg ich oceni w momencie Armagedonu.

A kto to taki wyrok już zawczasu ogłosił, i kiedy? chętnie poczytam.
Jefte napisał/a:
Noe dostał nakaz ostrzegania ludzkości PRZED potopem, a nie po katakliźmie.

To był zupełnie inny świat, a i tak ludzie którzy w potopie zginęli, oprócz Nefilimow maja też wzbudzenie z grobu. Za wszystkich Jezus umarł, ale Nefilimowie to były połączone dwie natury anielska z ludzką więc to musiało się zakończyć bez przyszłości. Tak ja to rozumiem.





(Mt 24:14)- W jakim celu miała być głoszona ewangelia na świadectwo wszystkim narodom?



Rzeczywiście, to był zupełnie inny świat. Ciekawe jest że Jezus się powołał na ten historyczny fakt i ostrzegł :„O dniu owym i godzinie nie wie nikt — ani aniołowie niebios, ani Syn, tylko sam Ojciec.  Jakie bowiem były dni Noego, taka też będzie obecność Syna Człowieczego. 38 Bo jacy byli w owych dniach przed potopem — jedli i pili, mężczyźni się żenili, a kobiety wydawano za mąż, aż do dnia, gdy Noe wszedł do arki,  i nie zwrócili na nic uwagi, aż przyszedł potop i zmiótł ich wszystkich — tak będzie z obecnością Syna Człowieczego.
24:36-39

Jak wiemy Syn człowieczy ma dopiero się objawić ( 1 Tes. 1:6-9)


 Bo przecież jest u Boga rzeczą prawą, by tym, którzy was uciskają, odpłacić uciskiem,  wam zaś, uciskanym — ulgą wespół z nami podczas objawienia się z nieba Pana Jezusa wraz z jego potężnymi aniołami 8 w ogniu płomienistym, gdy będzie wywierał pomstę na tych, którzy nie znają Boga, oraz na tych, którzy nie są posłuszni dobrej nowinie o naszym Panu, Jezusie

Powołanie się Jezusa na biblijny potop i informacja o objawieniu się z nieba w celu wykonania wyroku na bezbożnych ludziach, zapewne nie dotyczy okresu po Armadedonie- LECZ PRZED ARMAGEDONEM, co jest oczywiste.

 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-08, 19:54   

Były świadek Jehowy: Odkryłem za dużo obłudy w tej organizacji
http://natemat.pl/137635,...anizacji-obludy
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-08, 20:10   

Olus napisał/a:
Były świadek Jehowy: Odkryłem za dużo obłudy w tej organizacji
http://natemat.pl/137635,...anizacji-obludy


Olusie z linka, który zapodałeś :

Wątpliwości są bardzo źle postrzegane. Nie można z nikim o nich porozmawiać, bo zostaniesz odebrany jako słaby duchowo lub zagrożenie.

Ja miałem rozmowę ze starszymi zboru, tylko za to, że mało w danym miesiącu godzinek wyrobiłem.
Powiedzieli mi, że jestem słaby duchowo.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-08, 22:12   

I znowu Krystianie ubarwiasz tak jak zawsze. Twoja sprawa, ale pamiętaj, że ja się z tego śmieję co piszę. Zwłaszcza ze stwierdzeniem - że jesteś słaby duchowo. :mrgreen:
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6039/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-08, 22:24   

konik polny napisał/a:
I znowu Krystianie ubarwiasz tak jak zawsze.


Nic nie ubarwiam napisałem prawdę.

konik polny napisał/a:
Twoja sprawa, ale pamiętaj, że ja się z tego śmieję co piszę.


Śmiejesz się z własnych postów :?:

konik polny napisał/a:
Zwłaszcza ze stwierdzeniem - że jesteś słaby duchowo.


Wiem, że wy macie prawo stwierdzać, kto jest słaby lub mocny duchowo
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-29, 12:38   

zion599 napisał/a:
Jak tak przeglądam blogi Świadków
To połowa to bardzo ciekawa nauka o Bogu Jehowie, az chce się oglądać
Duzo ciekawych tematów i wogóle ...
Ale połowa to..niestety śmietnik..
http://zwiastowanie.blogs...maskuja-zo.html
Rozśmieszające.



Jefte napisał/a:
Przecież jest oficjalna strona jw.org- a nie jakieś blogi internetowe



Witam, na sam początek zacznę w tym temacie.
Jefte ma rację oficjalna strona to http://jw.org

To że są jakieś strony pośrednie, np.

rumburak friko pl
albo
blog antytrynitarianie pl

gdzie można poczytać o innych ciekawych sprawach i znaleźć inne ciekawe materiały to swoją drogą i nie utożsamiajcie wszystkich takich stron od razu z oficjalnym stanowiskiem ŚJ, są to po prostu strony gdzie pozytywnie pisze się o ŚJ i tyle.

Strony takie powstają z pasji i zamiłowania konkretnymi tematami i mają zachęcić do głębszej analizy nad otaczającym nas światem a jeśli ktoś chce studiować dogłębnie biblię i chce się uczyć to od tego jest strona jw.org oraz studium osobiste.
:)

A swoją drogą szkoda że zion599 uważa połowę zawartości za śmietnik, pewnie nawet tego nie czytał. :-( Dla innych są to bardzo cenne materiały z których można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków.
:)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-06-29, 21:28   

Zwiastun, Witaj na forum :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-29, 22:49   

bartek212701 napisał/a:
Zwiastun, Witaj na forum :)


Co się będę witał jak za niedługo mogę się żegnać. :lol: ;-)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2015-06-30, 10:06   

Zwiastun napisał/a:
Co się będę witał jak za niedługo mogę się żegnać. :lol: ;-)


A dlaczego?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Zwiastun
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 11:55   

nike napisał/a:


A dlaczego?


No wiesz, wszedłem drzwiami a mogę wylecieć oknem :-D

Albo sytuacja może tutaj urosnąć do tego stopnia że koniecznie będzie zastosowanie się do Dzieje 14:5-7.

A skoro admin Krystian zaprosił mnie tu na forum tylko po to aby dać mi popalić:

shoutbox biblios.feen.pl napisał/a:
[Czw 2:35] Krystian: dałbym mu popalić


bo przecież jestem:

Krystian na priv biblia.webd.pl napisał/a:
jesteś nawiedzonym świadkistą


No to różnie może być. ;-)

Najważniejsze że tutaj też jest głoszona Dobra Nowina o Królestwie Bożym bez względu na to, jak na nią reagują poszczególni czytelnicy, dzięki czemu spełnia się proroctwo z Mateusza. 24:14 Izajasza 52:7; Objawienie 14:6, 7.

Z pewnością wkrótce sytuacja się tutaj zaogni to jest pewne jak w banku bo tak samo było w sytuacji Szczepana gdy wygłaszał wspaniałe przemówienie biblijne a słuchacze okropnie się rozgniewali i ze złości aż zgrzytali zębami, zatkali sobie uszy rękami i rzucili się na Niego.

Więc zgodnie z dobrą radą z Przysłów 22:3 tak jak inni bracia duchowi także i ja pewnie zniknę stąd samowolnie.

:-D
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13640
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 419/608
 68%
Wysłany: 2015-06-30, 12:00   

Nie przesadzaj, nie bójmy się dyskusji, zbijamy się tekstami biblijnymi, jesteśmy przecież dziećmi tego samego Boga. Krystian jest delikatny jak trusia, tylko czasami coś mu się przypomni i wyskoczy hehehe :-D :-D :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-06-30, 12:28   

Zwiastun na tym forum przewaznie kamienie lecą w katolikow i ich dogmaty :P
W Świadków Jehowy raczej rzadko leca kamienie, wiec nie wiem na czym snujesz te swoje Biblijne cytaty :P
Noo.. chyba ze zaczną Świadkowie rozmawiać o swoim wybraństwie
i jedynym właściwym kanale łącznośći z Bogiem , to wtedy moze za kłamstwo jakiś tyci kamyczek z nieba spasc :evil2:
Ale chyba to oczywiste, tak samo jak kamyk (reprymenda) poleci w grzesznika, tak w kogoś kto sobie coś uzurpuje ;)
Chyba to znasz :P
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 15