FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Ogień Dnia Pańskiego
Autor Wiadomość
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-14, 18:58   

Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego (6) przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął. (7) Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.


Nic z tym wersetem nie zrobicie. :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-02-14, 19:21   

Krystian, Uważaj, bo też się staniesz 'złym vipem' :) bo gówniarzem, który poucza starszych to chyba już nie masz szans zostac Krystianie :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7075
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5564/7220
 77%
EXP: 20/373
 5%
Wysłany: 2015-02-14, 19:37   

bartek212701 napisał/a:
Krystian, Uważaj, bo też się staniesz 'złym vipem' :) bo gówniarzem, który poucza starszych to chyba już nie masz szans zostac Krystianie :)

Bartku.
Czy ktoś Ciebie obraża, z tego powodu, że masz inne myśli w pewnych tematach?
Wolno przecież Tobie inaczej myśleć.
Rozumiemy, że nie wszystko jeszcze poznałeś.
Czy dyskutanci w tzw. "świecie" zawsze obrażają oponentów?
Nie znajdujesz się w Sejmie... :-(
A tu podobno przebywają sami chrześcijanie- naśladowcy Jezusa. :roll:
Opanuj się! :evil:
Nie rób wstydu. Sobie i innym.

Krystianie.
Tak jak pierwszy świat zginął, tak zginie i drugi.
Hbr 2:5 bt "Nie aniołom bowiem poddał przyszły świat, o którym mówimy."
Pierwszy świat poddany był aniołom.
W drugim świecie rządzą się sami ludzie. Nawet bez Boga.
Niczego dobrego nie zrobiliśmy.
Trzeci poddany będzie Chrystusowi.
Cały czas na tej samej planecie Ziemia.

"Niebo" w Biblii to także bardzo często władze. Te ludzkie.
Ostatnio zmieniony przez Henryk 2015-02-14, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-14, 19:41   

bartek212701 napisał/a:
Krystian, Uważaj, bo też się staniesz 'złym vipem' :) bo gówniarzem, który poucza starszych to chyba już nie masz szans zostac Krystianie :)


a jak Bartku ginęli ludzie w Hiroszimie?
w momencie i to należy zauważyć
Starszych szanuję. :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-14, 19:44   

Henryk napisał/a:
Czy ktoś Ciebie obraża, z tego powodu, że masz inne myśli w pewnych tematach?


Nikt Henryku tutaj mnie nie obraża. :-D
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-14, 20:42   

Krystian napisał/a:
Obstając przy tym, przeoczają, że od dawna były niebiosa i była ziemia, która z wody i przez wodę powstała mocą Słowa Bożego (6) przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął. (7) Ale teraźniejsze niebo i ziemia mocą tego samego Słowa zachowane są dla ognia i utrzymane na dzień sądu i zagłady bezbożnych ludzi.


Nic z tym wersetem nie zrobicie. :lol:


A co mamy zrobić ogień będzie , ale nie niszczący ziemię , bo Bog zawarł przymierze z Noem,ktore podałem w poprzednim wpisie. (przypominam-> Rodzaju 8-20)
Ten ogień wyniszczy on bezbożnych ludzi.
Też nie mozna ignorowac zapisów, chyba nie chcesz zrobić z Boga kogoś, kto nie dotrzymuje raz danego słowa?
Ja rozumiem , że niektorzy ateiści nie rozumieją tego zapisu bo myślą , ze on odnosi się do ludzi.
Ale chyba to już wyjasnia ze oni sie mylą,niestety wy też mowiąc ze ziemia bedzie zniszczona.
Nowa ziemia- to ziemia oczyszczona ze złych (czyt. niereformowalnych).

Jeśli szykujesz sie na fajerwerki, jak to pokazują w Strażnicy i spalone miasta i uciekający
uśmiechnięty lud Boży
to mozesz sie ''przejechać'' :-P
Predzej to bedzie coś z utraty pamięci. Lub destrukcji poza zas.
[oczywiście to sa mniemki, bo nie wiadomo jak to się odbędzie]

ps.
Jak dotyczhczas to ci źli mordują niewinnych . Widziałeś chyba masakrę Chrześcijan
przez muzułmanów ? Albo spalone miasta podczas wojen w Sarajewie , czy Najazdów Hitlera mające na celu podbój niczemu nie winnych krajów.
Czy to jest sąd Boży ? Czy raczej dzieło szatana?
Są tacy co twierdzą ze np Holocaust to sąd Boży
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-02-14, 23:47   

Jeszcze napisze tu, PRZEPRASZAM Was, jeśli kogoś uraziłem, moje zachowanie wynika z emocjonalnego podejścia do pewnych spraw, które uwazam za wazne. Nie chciałem nikogo 'indoktrynować' a jedynie pokazac- może nieprawdziwa i niewłaściwą- prawdę, prawdę która ja ją taką postrzegam i uwazam, ze jest słuszna, nie chciałem skrzywdzić, a pomóc, chyba niewłaściwie.
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-15, 00:44   

bartek jako jeden z niewielu , ktory zdobył sie na prawdziwą odwagę :)
Gratuluje , wielki szacun
czasem nasze zapatrywania powodują to , ze na innych nie mozemy patrzeć
(takze w obawie o siebie) i traktujemy ich jak wrogów
a tak być nie powinno
Pozdrawiam :)
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-02-15, 11:25   

nike


2 Piotr 3:11,12

Skoro to wszystko ma ulec zagładzie, jakimiż powinniście być wy w świętym postępowaniu i w pobożności, (12) jeżeli oczekujecie i pragniecie gorąco nastania dnia Bożego, z powodu którego niebiosa w ogniu stopnieją i rozpalone żywioły rozpłyną się?

Czy słowo te mamy odnosić do symbolicznej zagłady ?


Cytat:
Oczywiście,że tak, tak jak wyżej napisałam, co kryje się za tym symbolem to zostanie zniszczone.


W jaki sposób ma być zniszczone skoro ty uważasz że ogień jest symboliczny to i zniszczenie musi być symboliczne


wer 10 tego samego rozdziału mówi : A dzień Pański nadejdzie jak złodziej; wtedy niebiosa z trzaskiem przeminą, a żywioły rozpalone stopnieją, ziemia i dzieła ludzkie na niej spłoną.


Cytat:
Zauważ DZIEŁA LUDZKIE


Czy rozumiesz że symboliczne spłoną działa ludzie ? czyli tak naprawdę nie zostaną zniszczone ?
Cytat:

Gdybyś chociaż troszkę chęci wyraził i przeczytał moje posta, to byś takich głupot nie wypisywał, tym bardziej że wiem ,że przez trzy lata studiowałeś prawdę.
Tylko widzę,ze nic ci z tego studiowania nie zostało.


nike ja tylko zapytałem cię jak ty to rozumiesz , niestety nie odpowiedziałaś mi na pytanie więc : Na jakiej podstawie uważasz że ogień o którym pisze apostoł Piotr jest symbolicznym ogniem ? dlaczego i w tym przypadku wody potopu nie rozumiesz jako symboliczne wody ?

Zakładając że apostoł Piotr mówi o symbolicznym ogniu a nie takim którym Bóg przykładowo posłużył się do zniszczenia Sodomy to i konsekwentnie musisz przyjąć że i działa ludzkie które mają być strawione przez symboliczny ogień tak naprawdę nie będą zniszczone . Dla mnie takie zrozumienie odbiega od treści słów Piotra a jest jedynie nadinterpretacją tego czego nie napisał apostoł .

Ciekawą myśl porusza apostoł Paweł w liście do Hebrajczyków

Hebr 6:8 Albowiem ziemia, która piła deszcz często na nią spadający i rodzi rośliny użyteczne dla tych, którzy ją uprawiają, otrzymuje błogosławieństwo od Boga;

(8) lecz ta, która wydaje ciernie i osty, jest bezwartościowa i bliska przekleństwa, a kresem jej spalenie.

Apostoł Paweł w słowach tych w wersie 8 nawiązuje na raju w jakim żyła pierwsza para ludzka przed grzechem ziemia otrzymywała błogosławieństwo od Boga zaś po tym jak Adam z Ewą okazali się niewierni ziemia zaczęła wydawać ciernie i osty i jak mówi Paweł kresem jej jest spalenia .

Po potopie Bóg obiecał że już nigdy nie zaleje ziemi wodami potopu , ta obietnica jest powtórzona w ks. Izaj 54 :9

Bo tak jest u mnie, jak w czasach Noego: Jak przysiągłem, że wody z czasów Noego nie zaleją ziemi, tak przysięgam, że już nie będę się gniewał na ciebie i nie będę ci robił zarzutów.

W jaki więc sposób Bóg niszczył niepoprawnych grzeszników ?

Bóg zaczął posługiwać się ogniem

mamy przykład spalenia Sodomy i Gomory

1 Moj 19:24 Wtedy Pan spuścił na Sodomę i Gomorę deszcz siarki i ognia, sam Pan z nieba, (25) i zniszczył owe miasta i cały okrąg, i wszystkich mieszkańców owych miast oraz roślinność ziemi.

4 Moj 11:1 (1) Lecz gdy lud zaczął utyskiwać przed Panem na swoją niedolę i Pan to usłyszał, wtedy zapłonął jego gniew i zapalił się wśród nich ogień Pana, i pochłonął skraj obozu. (2) Wówczas lud zaczął krzyczeć przed Mojżeszem, a Mojżesz pomodlił się do Pana i ogień wygasł.

4 Moj 16:35 Ogień też wyszedł od Pana i pochłonął owych dwustu pięćdziesięciu mężów, którzy ofiarowali kadzidło.


Inny przykład gdzie Bóg posłużył się ogniem do zniszczenia ludzi mamy opisany w :

2 król 1:10 Odpowiadając Eliasz rzekł do dowódcy pięćdziesięciu wojowników: Jeżeli jestem mężem Bożym, to niech ogień spadnie z nieba i niech pochłonie ciebie i twoich pięćdziesięciu. I spadł ogień z nieba i pochłonął go wraz z jego pięćdziesięcioma.

Myślę że nikt nie ma wątpliwości o jaki ogień tutaj chodzi tym bardziej że apostołowie owe wydarzenie za czasów Eliasz interpretowali dosłownie

Ew Łuk 9:54 A gdy to widzieli uczniowie Jakub i Jan, rzekli: Panie, czy chcesz, abyśmy słowem ściągnęli ogień z nieba, który by ich pochłonął, jak to i Eliasz uczynił?

Podsumowując Po potopie Bóg zaczął posługiwał się ogniem do zniszczenia niegodziwców więc wszystko na to wskazuje że i tym razem posłuży się ogniem do zniszczenia ziemi
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13607
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 386/608
 63%
Wysłany: 2015-02-15, 11:37   

Odpisałam w poprzednich postach jak ja spalenie rozumiem,nie będę się po raz kolejny powtarzać.

Życzę ci przyjemnego palenia się, skoro wierzysz,że zostaniesz spalony
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-02-15, 12:10   

nike,


Cytat:
Jest wiele tekstów mówiących o tym samym ogniu jako ogniu symbolicznym np:

Obj. 20:14
14. I śmierć, i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć.(BW)

Czyli unicestwienie na zawsze ---WTÓRA ŚMIERĆ,

Niektóre teksty mówią o nadchodzącym ucisku,i określają to jako potop,

Iz 28:17 bg "A wykonam sąd według sznuru, a sprawiedliwość według wagi; i potłucze grad nadzieję omylną, a ucieczkę wody zatopią."

Sof. 3:8-9
8. Dlatego oczekujcie dnia - mówi Pan - w którym wystąpię jako oskarżyciel. Bo mam zamiar zgromadzić narody, zebrać królestwa, aby wylać na nie swoją popędliwość, cały żar swojego gniewu. Zaprawdę, cała ziemia będzie pożarta ogniem mojej żarliwości.
9. Potem jednak przemienię ludom ich wargi na czyste, aby wszystkie mogły wzywać imienia Pana i służyć mu jednomyślnie.
(BW)

Jasno z tych tekstów wynika,ze jest tutaj mowa o symbolicznym zniszczeniu ziemi.


Zapominałaś dodać teksty które mówią o literalnym ogniu . :-D


Cytat:
Życzę ci przyjemnego palenia się, skoro wierzysz,że zostaniesz spalony


Dlaczego przypisujesz mi coś w co nie wierzę ? Powyżej w postach było już wyjaśnione co się stanie z tymi którzy Bóg uzna za godnych przeżycia więc z łaski swojej zapoznaj się z tymi postami ....
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-15, 14:18   

David 77 napisał/a:
Po potopie Bóg obiecał że już nigdy nie zaleje ziemi wodami potopu , ta obietnica jest powtórzona w ks. Izaj 54 :9


Dlatego Bóg dotrzymuje słowa.
Teraz użyje ognia.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-02-15, 14:29   

Tak Krystianie,ale tu:
Cytat:
"Nie będę już więcej złorzeczył ziemi ze względu na ludzi, bo usposobienie człowieka jest złe już od młodości. Przeto już nigdy nie zgładzę wszystkiego, co żyje, jak to uczyniłem. 22 Będą zatem istniały, jak długo trwać będzie ziemia: siew i żniwo, mróz i upał, lato i zima, dzień i noc".


Nie jest mowa o wodzie,czy ogniu tylko o tym, ze Bog nie bedzie złorzeczył ziemi.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-15, 14:40   

zion599 napisał/a:
A co mamy zrobić ogień będzie , ale nie niszczący ziemię , bo Bog zawarł przymierze z Noem,ktore podałem w poprzednim wpisie. (przypominam-> Rodzaju 8-20)
Ten ogień wyniszczy on bezbożnych ludzi.


Ty mnie czytasz?
przecież napisałem do Nike, że nie zniszczy globu tylko ziemię jak pożar trawi np. las

Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim.

zion599 napisał/a:
Ten ogień wyniszczy on bezbożnych ludzi.


Tak
zion599 napisał/a:
Też nie mozna ignorowac zapisów, chyba nie chcesz zrobić z Boga kogoś, kto nie dotrzymuje raz danego słowa?


przecież powołuję się nie na Niego słowa

zion599 napisał/a:
Jeśli szykujesz sie na fajerwerki, jak to pokazują w Strażnicy i spalone miasta i uciekający
uśmiechnięty lud Boży
to mozesz sie ''przejechać''


Nie obchodzi mnie strażnica, tam zawsze są wszyscy usmiechnięci
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6003/6468
 92%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-02-15, 15:01   

zion599 napisał/a:
Nie jest mowa o wodzie,czy ogniu tylko o tym, ze Bog nie bedzie złorzeczył ziemi.


W tym wersecie nie ma o ogniu, ale jest w innych , które były już tutaj zapodawane.
Bóg nie złorzeczy globowi, który stworzył, tylko niegodziwcom.
ponieważ jest Sprawiedliwością doskonałą.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14