FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy Jezus Chrystus i archanioł Michał to ta sama osoba?
Autor Wiadomość
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-02-22, 07:53   

Do Olusa i Beniamina, którzy nie widzą, że Logos to Jezus. Nie, przepraszam. Do Olusa i Beniamina, którzy NIE CHCĄ widzieć, ze Logos to Jezus.


Cytat:
Jan. 1:1-14
1. Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo.
2. Ono było na początku u Boga.
3. Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało.
4. W nim było życie, a życie było światłością ludzi.
5. A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła.
6. Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan.
7. Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli.
8. Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości.
9. Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat.
10. Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał.
11. Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli.
12. Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego,
13. Którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.
14. A Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas, i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę, jaką ma jedyny Syn od Ojca, pełne łaski i prawdy.
(BW)


Wy naprawdę macie czelność z tym dyskutować? Jan EWIDENTNIE utożsamił Jezusa z Logosem. Prosze na obronę własnych wierzeń nie wypaczac tekstu biblijnego.

Cytat:
Jan. 1:15-17
15. Jan świadczył o nim i głośno wołał: Ten to był, o którym powiedziałem: Ten, który za mną idzie, był przede mną, bo pierwej był niż ja.
16. A z jego pełni myśmy wszyscy wzięli, i to łaskę za łaską.
17. Zakon bowiem został nadany przez Mojżesza, łaska zaś i prawda stała się przez Jezusa Chrystusa.
(BW)

Logos okazał łaskę, Jezus okazał łaskę...nie, na 100% Logos to nie Jezus, to żart ewangelisty... :-/
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 11:29   

Slowo stalo sie cialem.To ty nadinterpretujesz tekst :roll:
a ty czytasz Slowo bylo preegzystujacym bytem(Michalem :-D )
Ja czytam to co napisano czyli SLOWO a Ty preegzystujacy Jezus czy tam Michal :-P
No "widze" w tym tez cos glebszego boskie Slowo zwiazane z Planem..
(ale to juz w oparciu o inne wersety z genezis i listow)


ah czuje jak duch dziala we mnie(prowdzi mnie) :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-02-22, 11:56   

Olus napisał/a:
Slowo stalo sie cialem.To ty nadinterpretujesz tekst :roll:
a ty czytasz Slowo bylo preegzystujacym bytem(Michalem :-D )
Ja czytam to co napisano czyli SLOWO a Ty preegzystujacy Jezus czy tam Michal :-P
No "widze" w tym tez cos glebszego boskie Slowo zwiazane z Planem..
(ale to juz w oparciu o inne wersety z genezis i listow)


ah czuje jak duch dziala we mnie(prowdzi mnie) :)

Proszę ciebie Olus, przedstaw swoja wersję jak ty rozumiesz, kto według ciebie jest tym SŁOWEM i jak to SŁOWO BOGA oddziaływało na wszystko co BÓG czynił.
I w jaki sposób wobec ciebie zrodzony został, Jezus, czyim ON jest Synem, Józefa czy Boga?

Druga rzecz, o kim Objawienie mówi,że jest pierwszym stworzeniem Boga? Proszę o dokładna odpowiedź, krotka i zwięzłą. Oczywiście UDOWODNIONĄ
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 12:01   

Olus

Cytat:
hebrajski wyraz „dabar”, oznacza zarówno „słowo”, jak też „czyn” lub „wydarzenie” (A. Świderkówna - Rozmowy o Biblii c.d., str. 81, wyd.


jak będziesz polegał na takich "autorytetach" jak Świderkówna, to daleko nie zajedziesz. Sięgnij do leksykonów i słowników hebrajskich pisanych przez rodowitych Żydów.

Cytat:
"boską mądrość przejawiaca się w tworzeniu, rządu i odkupienia świata". "

Zanim Bog rzekl to juz mial w "glowie" plan.


Gdyby Bóg miał plan co do Jezusa przed stworzeniem świata znaczyłoby to, że przewidział całe zło i okropieństwa jakie spadną na ludzi, a pomimo tego nie patrząc na to, stworzył świat i ludzi. Taka koncepcja kłóci się z Bożym miłosierdziem i należy ją zdecydowanie odrzucić.
A jeśli już mowa o planie co do Mesjasza i ratunku dla ludzkości, to zrodził się dopiero po buncie człowieka w Edenie ( Genesis 3 : 15 ). Mesjasz został więc przewidziany przez Boga nie przed stworzeniem świata, lecz po buncie pierwszych ludzi, a więc przed założeniem przez nich upadłego świata ludzkiego. Potwierdza to apostoł Piotra w swoim liście 1 Piotra 1 : 20. Zupełnie inny termin grecki jest na określenie stworzenia świata, a zupełnie inny na założenie świata. Są to dwa różne określenia mające inne znaczenia.

A teraz jeśli chodzi o interpretację Prologu Jana. Najbardziej rozsądna wydaje mi się interpretacja Braci Polskich perfekcyjnie znających Biblię, w tym język hebrajski, aramejski i grecki, nie wyłączając łaciny.
Warto więc wziąć pod uwagę to co oni napisali.
Według nich Prolog Jana dotyczy po prostu początku działalności Chrystusa, podobnie jak 1 list Jana 1 : 1 - 3.
Wszystkie spekulacje wtedy upadają i cały tekst apostoła Jana jest bardzo prosty
.

__________________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13546

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 325/608
 53%
Wysłany: 2016-02-22, 12:52   

Benjamin.Szot napisał/a:
Gdyby Bóg miał plan co do Jezusa przed stworzeniem świata znaczyłoby to, że przewidział całe zło i okropieństwa jakie spadną na ludzi, a pomimo tego nie patrząc na to, stworzył świat i ludzi. Taka koncepcja kłóci się z Bożym miłosierdziem i należy ją zdecydowanie odrzucić.

Mamy rozumieć,ze Bóg nie był świadomy co spotka ludzkość? Co to więc za Bóg jest?
To ja matka przewidzę co spotka moje dziecko jak dotknie gorącego pieca a Bóg nie wiedział?
Bóg dobrze wiedział, ale ponieważ dał człowiekowi własną wolę, więc dopuścił zło i nie ingerował.

Ponieważ stwierdził,ze dobrą lekcją będzie jak człowiek doświadczy zła, oceni w Tysiącleciu DOBRO.

Benjamin.Szot napisał/a:
A jeśli już mowa o planie co do Mesjasza i ratunku dla ludzkości, to zrodził się dopiero po buncie człowieka w Edenie ( Genesis 3 : 15 ). Mesjasz został więc przewidziany przez Boga nie przed stworzeniem świata, lecz po buncie pierwszych ludzi, a więc przed założeniem przez nich upadłego świata ludzkiego.

Tak gloszą ŚJ ktorych ty tak gnębisz, mam rozumieć,że byłeś ŚJ? heheh teraz dla mnie wszystko jest jasne.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 13:01   

Benjamin napisał/a:
jak będziesz polegał na takich "autorytetach" jak Świderkówna, to daleko nie zajedziesz. Sięgnij do leksykonów i słowników hebrajskich pisanych przez rodowitych Żydów.

Podalem tez pare innych ale dobra mniejsza o to :)
Cytat:
A jeśli już mowa o planie co do Mesjasza i ratunku dla ludzkości, to zrodził się dopiero po buncie człowieka w Edenie ( Genesis 3 : 15 ). Mesjasz został więc przewidziany przez Boga nie przed stworzeniem świata, lecz po buncie pierwszych ludzi, a więc przed założeniem przez nich upadłego świata ludzkiego. Potwierdza to apostoł Piotra w swoim liście 1 Piotra 1 : 20.

No ja sie z tym zgadzam.Chodzi o zalozenie swiata a nie stworzenie.
W edenie Bog rzekl i wtedy powstal plan odkupienia..
Zgadzasz sie z taka interpretacja?

Ciekawie żydowskie rozumienie preegzystencji ujął norweski uczony Mowinckel:

“Że jakieś wyrażenie czy nośnik Bożej woli dla świata, Jego zbawiająca rada i cel, była obecna w Jego umyśle, czy Jego „Słowie”, od początku, jest naturalnym sposobem mówienia, że nie jest to przypadkowym, ale stosownym rozwinięciem i wyrażeniem Bożej własnej istoty [Jan: „Słowo było u Boga i było Bogiem”]. Ten atrybut preegzystencji wskazuje religijną wartość wyższego porządku. Teologia żydowska mówi o Prawie, Bożym tronie chwały, Izraelu i innych ważnych obiektach wiary, jako o rzeczach, które zostały stworzone przez Boga, i będących już obecnych u Niego, przed stworzeniem świata. To samo jest prawdą również odnośnie Mesjasza. Jest powiedziane, że jego imię było obecne u Boga, w niebie, uprzednio, to znaczy, że było stworzone zanim świat powstał, i dlatego jest wieczne.

Ale to odniesienie, nie jest czynione do prawdziwej preegzystencji w bezpośrednim i literalnym sensie. Wynika to jasno z faktu, że Izrael jest włączony do tych preegzystujących rzeczy. To nie znaczy, że naród Izraela lub jego przodkowie istnieli dawno temu w niebie, ale, że społeczność Izraela, lud Boży, był od wieczności w umyśle Boga, jako czynnik w Jego zamyśle…
To jest prawda odniesień do preegzystencji Mesjasza. To jego „imię”, nie sam Mesjasz, był obecny u Boga przed stworzeniem. W Peszita Rabbati 152b jest powiedziane, że „od początku stworzenia świata, Król Mesjasz narodził się, gdyż wstąpił w myśl Boga zanim świat został stworzony”. To znaczy, że od wieczności istniała wola Boża, że Mesjasz ma zaistnieć, i wykonać swoje dzieło w świecie wypełniając wieczny, zbawiający cel Boży ”

http://mesjasz.info.pl/?p=2902

nike napisał/a:
Proszę ciebie Olus, przedstaw swoja wersję jak ty rozumiesz, kto według ciebie jest tym SŁOWEM i jak to SŁOWO BOGA oddziaływało na wszystko co BÓG czynił.

JW
Cytat:
I w jaki sposób wobec ciebie zrodzony został, Jezus, czyim ON jest Synem, Józefa czy Boga?

Normalnie :) Duch sw zaplodnil Marie.Co nie oznacza
ze przeniosl do jej ciala preegzystujacy byt.
Poza tym inni tez sie maja z Boga narodzic :-D

12) Wszystkim tym jednak, którzy Je przyjęli, dało moc, aby się stali dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię Jego - (13) którzy ani z krwi, ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga się narodzili (Jan 1,13)

Tak więc, jeśli ktoś jest w Chrystusie, nowym jest stworzeniem; stare przeminęło, oto wszystko stało się nowe. 2Kor. 5:17

Cytat:
Druga rzecz, o kim Objawienie mówi,że jest pierwszym stworzeniem Boga? Proszę o dokładna odpowiedź, krotka i zwięzłą. Oczywiście UDOWODNIONĄ


List do kolosan mowi o nowym stworzeniu tak samo jak apokalipsa.
Bog uczynil Go pierworodnym nowego stworzenia.
Dlatego tez niektore przeklady dodaja
do tego wersetu nowego.

kolosan
(15) On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia, (16) bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. (17) On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. (18) I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. (19

Kosciol,z umarlych,zyskal.. :)


Obj I od Jezusa Chrystusa, który jest świadkiem wiernym, pierworodnym z umarłych i władcą nad królami ziemskimi. Jemu, który miłuje nas i który wyzwolił nas z grzechów naszych przez krew swoją,

New Living Translation
"Write this letter to the angel of the church in Laodicea. This is the message from the one who is the Amen--the faithful and true witness, the beginning of God's new creation:


ciekawe tlumaczy to tez np nowa biblia gdanska

A aniołowi zgromadzenia wybranych Laodyceńczyków napisz: To mówi Amen, świadek wierny i prawdomówny, władza władzy ustanowionej przez Boga.


nike napisał/a:
Tak gloszą ŚJ ktorych ty tak gnębisz, mam rozumieć,że byłeś ŚJ? heheh teraz dla mnie wszystko jest jasne.


No i po co piszesz takie teksty?
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-02-22, 13:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 13:09   

nike

Cytat:
Mamy rozumieć,ze Bóg nie był świadomy co spotka ludzkość? Co to więc za Bóg jest?
To ja matka przewidzę co spotka moje dziecko jak dotknie gorącego pieca a Bóg nie wiedział?
Bóg dobrze wiedział, ale ponieważ dał człowiekowi własną wolę, więc dopuścił zło i nie ingerował.

Ponieważ stwierdził,ze dobrą lekcją będzie jak człowiek doświadczy zła, oceni w Tysiącleciu DOBRO.


Po pierwsze mów za siebie a nie za innych ! To co piszesz jest twoją filozofią nie mającą żadnego poparcia w Biblii !!!

Cytat:
Tak gloszą ŚJ ktorych ty tak gnębisz, mam rozumieć,że byłeś ŚJ? heheh teraz dla mnie wszystko jest jasne.


kolejne kłamstwo i oszczerstwo pod moim adresem ! Nigdy nie gnębiłem i nie prześladowałem nikogo !

Twoja złośliwość i cię zabije, bo nie posiadasz się ze złości, że nie masz żadnych argumentów w poruszonym temacie.



_________________________________
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 13:16   

Olus

Powołujesz się na źródła pozabiblijne, a z tym ostrożnie ! Dla mnie nie są autorytetem, bo to jest wykraczanie ponad to co napisano w Piśmie Świętym.


Cytat:
Normalnie Duch sw zaplodnil Marie.


Gdzie to jest w Biblii ???

______________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 13:25   

Cytat:
Powołujesz się na źródła pozabiblijne, a z tym ostrożnie ! Dla mnie nie są autorytetem, bo to jest wykraczanie ponad to co napisano w Piśmie Świętym.

heh nie pozabiblijne bo to jest w Pismie.
Piotr 1:20.Kiedy Bog przewidzial/"zaplanowal" Jezusa?
Cytat:
Gdzie to jest w Biblii ???

A kto jest Ojcem Jezusa?Jozef?czy Bog?
Masz do wyboru albo Bog przeniosl preegzystujacy byt do jej lona..
albo Bog "stworzyl" swoja moca/duchem "drugiego Adama" w jej lonie.
(34) Zatem Maryja rzekła do Anioła: Jakoż to będzie, gdyż ja męża nie znam? (35) A odpowiadając Anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na cię, a moc Najwyższego zacieni cię; przetoż i to, co się z ciebie święte narodzi, nazwane będzie Synem Bożym. (36)
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-02-22, 15:02   

Benjamin.Szot napisał/a:
Olus

Powołujesz się na źródła pozabiblijne, a z tym ostrożnie ! Dla mnie nie są autorytetem, bo to jest wykraczanie ponad to co napisano w Piśmie Świętym.


Cytat:
Normalnie Duch sw zaplodnil Marie.


Gdzie to jest w Biblii ???


Mat. 1:18-20
18. A z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak: Gdy matka jego, Maria, została poślubiona Józefowi, okazało się, że, zanim się zeszli, była brzemienna z Ducha Świętego.
19. A Józef, mąż jej, będąc prawym i nie chcąc jej zniesławić, miał zamiar potajemnie ją opuścić.
20. I gdy nad tym rozmyślał, oto ukazał mu się we śnie anioł Pański i rzekł: Józefie, synu Dawidowy, nie lękaj się przyjąć Marii, żony swej, albowiem to, co się w niej poczęło, jest z Ducha Świętego.
(BW)


:shock: nie umiesz czytać? Józef chciał ją opuścić, bo wiedział, ze to nie jego dziecko...ale Anioł mu wyjaśnił i przy Marii pozostał.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2016-02-22, 15:04   

Olus napisał/a:
Slowo stalo sie cialem.To ty nadinterpretujesz tekst :roll:
a ty czytasz Slowo bylo preegzystujacym bytem(Michalem :-D )
Ja czytam to co napisano czyli SLOWO a Ty preegzystujacy Jezus czy tam Michal :-P
No "widze" w tym tez cos glebszego boskie Slowo zwiazane z Planem..
(ale to juz w oparciu o inne wersety z genezis i listow)


ah czuje jak duch dziala we mnie(prowdzi mnie) :)


duch szatański? Bo nie Boży...Boży Duch nie dozwoliłby na wypaczanie Słowa Bożego co własnie robisz :-/ nie wiem ile trzeba mieć w sobie jadu do Boga, by dosłowny tekst interpretować wbrew temu co pisze.
Ja nie wykluczam, że Jezus to Michał, nie jest mi to do zbawienia potrzebne :)
Natomiast EWIDENTNIE Biblia naucza, że Jezus był w niebie przed zejściem na ziemię. Jan w prologu o tym mówi DOSŁOWNIE, że Jezus był tym Słowem. Jedynymi osobami, które nie utożsamiały Jezusa ze Słowem byli Arianie, bo Arianie to w ogóle niewiele wiedzieli na temat swoich własnych wierzeń, a Budny tak przetłumaczył Biblię, że klękajcie narody. Dodawał i usuwał co chciał :-( porażka totalna jak to poczytałem


Ty Olusie i Beniaminie uparliście się przy swoim i macie w nosie Biblię. Taka jest o was prawda :-/

Aż mi za was wstyd!

Beniaminie, wsadź sobie w kieszeń tę swoją pewność siebie, bo jest żałosna, jak ta cała Twoja pseudo-interpretacja. Taki z Ciebie obrońca Boga, jak z Hitlera dobra matka chrzestna.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 15:20   

Cytat:
duch szatański?

:shock:
Cytat:
nie wiem ile trzeba mieć w sobie jadu do Boga

:shock:
Cytat:
Ty Olusie i Beniaminie uparliście się przy swoim i macie w nosie Biblię. Taka jest o was prawda :-/

:shock:
Cytat:
Taki z Ciebie obrońca Boga, jak z Hitlera dobra matka chrzestna.

:shock:
Cytat:
by dosłowny tekst interpretować wbrew temu co pisze.

Sorry ale ja wlasnie czytam to co napisano czyli SLOWO.
SLOWO STALO SIE CIALEM.A nie Preegzystujacy Jezus
(niebianska istota duchowa) stala sie cialem..
Cytat:
Ja nie wykluczam, że Jezus to Michał, nie jest mi to do zbawienia potrzebne :)

Ja wykluczam 8-)
Cytat:
Natomiast EWIDENTNIE Biblia naucza, że Jezus był w niebie przed zejściem na ziemię.

Tak jak i manna :-P

Cytat:
Aż mi za was wstyd!

Oj ponioslo cie..oj ponioslo...Jesli mna kieruje duch szatanski
to ja nie wiem jaki duch kierowal toba kiedy pisales ten post..
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-02-22, 16:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 15:32   

Olus

Cytat:
heh nie pozabiblijne bo to jest w Pismie.
Piotr 1:20.Kiedy Bog przewidzial/"zaplanowal" Jezusa?


Czytaj uważnie ! jest tam mowa o tym, że Bóg przewidział Jezusa przed założeniem świata, a nie przed jego stworzeniem.

Cytat:
A kto jest Ojcem Jezusa?Jozef?czy Bog?
Masz do wyboru albo Bog przeniosl preegzystujacy byt do jej lona..
albo Bog "stworzyl" swoja moca/duchem "drugiego Adama" w jej lonie.
(34) Zatem Maryja rzekła do Anioła: Jakoż to będzie, gdyż ja męża nie znam? (35) A odpowiadając Anioł, rzekł jej: Duch Święty zstąpi na cię, a moc Najwyższego zacieni cię; przetoż i to, co się z ciebie święte narodzi, nazwane będzie Synem Bożym. (36)


Poprzednio napisałeś, cytuję :
Cytat:
Normalnie Duch sw zaplodnil Marie.

Niestety tego nigdzie w Biblii nie ma. Natomiast Mat. 1 : 20 dokładnie według tekstu greckiego podaje, że to co się poczęło w łonie Marii jest od ducha świętego. Grecki przyimek εκ znaczy dosłownie " od " . Niestety większość przekładów podaję błędnie " z ducha świętego ". Na błąd ten zwracał już uwagę wybitny tłumacz Biblii - Szymon Budny.

_____________________________________

http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 15:41   

Cytat:
Czytaj uważnie ! jest tam mowa o tym, że Bóg przewidział Jezusa przed założeniem świata, a nie przed jego stworzeniem.

Benjaminie to Ty czytaj uwaznie...Czy ja tam napisalem przed stworzeniem?
Przeciez wczesniej napisalem w odpowiedzi na twojego posta
Benjamin napisał/a:
A jeśli już mowa o planie co do Mesjasza i ratunku dla ludzkości, to zrodził się dopiero po buncie człowieka w Edenie ( Genesis 3 : 15 ). Mesjasz został więc przewidziany przez Boga nie przed stworzeniem świata, lecz po buncie pierwszych ludzi, a więc przed założeniem przez nich upadłego świata ludzkiego. Potwierdza to apostoł Piotra w swoim liście 1 Piotra 1 : 20.


Odpisalem:
Olus napisał/a:
No ja sie z tym zgadzam.Chodzi o zalozenie swiata a nie stworzenie.


eeh :-/ Nie zrozumiales o co mi chodzilo...No nic trudno.

Cytat:
Niestety tego nigdzie w Biblii nie ma. Natomiast Mat. 1 : 20 dokładnie według tekstu greckiego podaje, że to co się poczęło w łonie Marii jest od ducha świętego. Grecki przyimek εκ znaczy dosłownie " od " . Niestety większość przekładów podaję błędnie " z ducha świętego ". Na błąd ten zwracał już uwagę wybitny tłumacz Biblii - Szymon Budny.

No dobra ale to Bog stworzyl Jezusa?
Ostatnio zmieniony przez Olus 2016-02-22, 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-02-22, 15:57   

Olus

O.K. Nie wiem jak Bóg to sprawił dzięki swojemu świętemu duchowi, ale biblijnym faktem jest, że w łonie Marii poczęło się życie Mesjasza, który był drugim Adamem. Nie zostało to życie przeniesione z nieba, ani też Bóg nie przetworzył archanioła Michała w człowieka - bo takiego poglądu nie znali Hebrajczycy i nigdzie Biblia o czymś takim nie mówi.
W każdym razie nie znalazłem w Biblii jak dotąd uzasadnienia takiej interpretacji.


________________________________________

http://focusonthekingdom.org/Polish.pdf
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 14