FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Jeden Bóg
Autor Wiadomość
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-04-18, 00:00   

Benjamin.Szot,
Cytat:

Właśnie kontekst, który pomijasz wskazuje zupełnie na coś innego. Hiob mówi nie o uczestnictwie w stwarzaniu, lecz o zachwycie aniołów, gdy widzieli stwarzany przez Boga świat. Nie ma tutaj żadnych sprzeczności.


A oczym ja piszę ? czy gdzieś napisałem że aniołowie pomagali Bogu w stwarzaniu ? taki wybieg stosują jedynie niektórzy Unitarianie

Cytat:
Wolna amerykanka to panuje wśrod tych co wyznaczają fałszywe daty, a potem udają, że nic się nie stało. Bóg powiedział uczyńmy człowieka - co nie znaczy, że Bóg z aniołami stwarzał świat. Gdybyś znał hebrajski - to byś wiedział co to za forma gramatyczna.


Beniaminine twoje prywatne wnioski mnie nie interesują a co do znajomości j hebrajskiego to znam na tyle ten język że mógłbyś się jeszcze wiele nauczyć .

Z tego co czytałem to przez ludzi którzy dobrze znają j hebrajski jesteś postrzegany z całym szacunkiem jako laik pisze tutaj o pewnym forum , myślę że się domyślasz o jakim forum piszę .

według słów Proroka Izajasza Jan chrzciciel miał przygotować drogę dla Boga JHWH i to sam Bóg JHWH miał przyjść , dlaczego Unitarianie nie wierzą że to Bóg JHWH przyszedł ?
Cytat:

Nieprawdę mówisz. Biblia wyraźnie mówi, że Boga miał poprzedzić anioł i tym aniołem był Jan Chrzciciel - Marka 1 : 2; Malachiasza 3 : 1.


Zatem zobaczmy

Ew Jan 1: (19) A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi z Jerozolimy wysłali do niego kapłanów i lewitów, aby go zapytali: Kim ty jesteś? (20) I wyznał, a nie zaprzeczył, i oświadczył: Ja nie jestem Chrystusem. (21) I zapytali go: Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem. Prorokiem jesteś? I odpowiedział: Nie. (22) Rzekli mu więc: Kim jesteś? Musimy dać odpowiedź tym, którzy nas posłali. Cóż powiadasz sam o sobie? (23) Rzekł:

Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok.

Komu Jan miał przygotować drogę ? a kto rzeczywistości przyszedł ?
Cytat:


I również Biblia odpowiada w liście do Hebrajczyków 1 : 2, że Bóg dopiero u kresu tych dni przemówił przez Syna czyli z tego jednoznacznie wynika, że wcześniej a więc na Synaju Bóg nie przemawiał przez Syna.


Apostoł Paweł podaje tutaj pewną analogię Bóg dawnymi czasy przemiał do Ojców przez proroków , którzy byli widzialni u kresu dni przemówił przez Syna swego kiedy Syn był widzialny na ziemi Czy pominięcie tutaj w tej analogii aniołów przez których Bóg również przemawiał świadczy o tym że aniołowie nie istnieli ? więc gdzie tutaj widzisz sprzeczność ?

Cytat:
No to właśnie sam sobie zaprzeczasz. Bo jeśli był drugą osobą po Bogu, to na jakie jeszcze wyższe stanowisko mógł być wyniesiony ??? !!!


Przecież ci to już powyżej napisałem Jezus został obdarzony większą władzą aniżeli posiała wcześniej jako istota duchowa .

Czu uważasz ze Człowiek może zastępować Boga ???

Cytat:
A proszę bardzo. Przeczytaj sobie Łukasza 2 : 52. Po co miałoby mu przybywać mądrości, gdyby ją posiadał z preegzystencji ??? !!!


Co ma piernik do wiatraka prosiłem cię o podanie konkretnego cytatu gdzie jest napisane że Bóg uczył swego Syna
Cytat:

" Pierwej " w sensie godności mu przysługiwanej. Doczytaj werset 27. Podobnie sprawa wygląda z pojęciem " pierworodnego " . Ani Dawid ani Efraim nie był fizycznie pierworodnym, ale stał się duchowo pierworodnym.


Mylisz pojęcia ale po kolei :

1 Sam 9:15

1 Król 3:12

2 Król 17:2

2 Król 18:5

2 Król 21 :11

We wszystkich przypadkach przyimek εμπροσθεν jest używany w tekstach Pisma św w znaczeniu pierwszeństwa czasowego

Przyimka εμπροσθεν z Gen używa miedzy innymi w celu zaakcentowania pierwszeństwa w czasie

2 Król 21 :11 )Ponieważ Manasses, król judzki, popełnił te ohydne grzechy - gorsze zło aniżeli wszystko, co czynili Amoryci przed nim - i nawet Judę doprowadził do grzechu przez swoje bożki,

Ανθ᾽ ὧν ὅσα ἐποίησεν Μανασσης ὁ βασιλεὺς Ιουδα τὰ βδελύγματα ταῦτα τὰ πονηρὰ ἀπὸ πάντων, ὧν ἐποίησεν ὁ Αμορραῖος ὁ ἔμπροσθεν, καὶ ἐξήμαρτεν καί γε Ιουδα ἐν τοῖς εἰδώλοις αὐτῶν,

Genesis 46:28 Wysłał on przed sobą do Józefa Judę, aby ten mógł go wyprzedzić do Goszen przed ich przybyciem

Τὸν δὲ Ιουδαν ἀπέστειλεν ἔμπροσθεν αὐτοῦ πρὸς Ιωσηφ συναντῆσαι αὐτῷ καθ᾽ ῾Ηρώων πόλιν εἰς γῆν Ραμεσση.

Co się tyczy Pierworodnego to jego podstawowe znaczenie oznacza : Pierwszego urodzonego i zarazem najstarzej z barci , czy fakt że czasami pierworodztwo ( prawo do dziedziczenia ) przechodziło na innego ten który był urodzony jako pierwszy nie był już pierwszym urodzonym ?

Pomimo utracenia prawa do dziedziczenia nadal był tym który był pierwszym urodzonym

Określenie Pierworodny w stosunku do Davida znaczy że był on jednym z pierwszych królów z pokolenia Judy któremu Bóg obiecał wieczne panowanie

Pomyśl dlaczego apostoł Paweł pisząc o Jezusie przed jego narodzeniem nazwa go Synem Boga ? skoro Syn Boże rzekomo jeszcze nie istniał ?

Gal 4:4 lecz gdy nadeszło wypełnienie czasu, zesłał Bóg Syna swego, który się narodził z niewiasty i podlegał zakonowi,

Bóg nie posłała plan lecz Syna swego a Ten naradził się z niewiasty

Cytat:
Nazywać się " Słowem Boga " a być Słowem Boga to pewna różnica


Czy fakt że Syn Bożemu nadano imię Jezus przeczy temu że był on tymże Synem ?

Cytat:
W światłości jest jeszcze niespersonifikowany logos. Ułatwia to fakt, że w wersecie 10 mamy zaimek, który ma dwie różne końcówki w bierniku ( Accusativus ) w zależności od tego czy to jest rodzaj męski czy nijaki. W wersecie 10 świat powstał dzięki niemu ( gr. auton - /rodzaj męski/ a nie auto - /rodzaj nijaki/ ), stąd wniosek, że auton odnosi się do logosu, a nie do fos - światłości, gdyż logos jest rodzaju męskiego, a o nim jest mowa we wcześniejszych wersetach. W związku z tym cały werset 10 mówi o logosie i powinien brzmieć " na świecie był i świat przez niego się stał, a świat go nie poznał. "
Jednak zdaniem oponentów werset 10 w powiązaniu z wersetem 11 wskazywałby, że logos już wtedy był spersonifikowany i przyszedł do swojej własności jaką był naród sprzymierzony z Bogiem, lecz swoi go nie przyjęli. Stąd też werset 10 wskazywałby na spersonifikowane istnienie logosu jako kogoś, a nie czegoś. Ale w takim razie Jezus dwukrotnie stałby się człowiekiem biorąc pod uwagę werset 14 co jest ewidentnym absurdem.


Cytat:

W wersecie 10 świat powstał dzięki niemu ( gr. auton - /rodzaj męski/ a nie auto - /rodzaj nijaki/ )


Benjaminie z czego to zdanie skopiowałeś ?

Ew Jan 1:10 καὶ ὁ κόσμος δι’ αὐτοῦ Świat powstał za pośrednictwem ( kogo czego ) Dopełniacz ( autou ) , zaimek auton wskazuje na czwarty przypadek tj Biernik .

Cytat:
a nie auto - /rodzaj nijaki/ ), stąd wniosek, że auton odnosi się do logosu, a nie do fos


W wierszu 10 nie ma zaimka auton lecz autou to taka subtelna różnica

Jan w wersecie 3 pisze że wszystko za pośrednictwem Logosa powstało , w wierszu 10 powtarza ponownie tą samą myśl więc nie ma mowy o jakimkolwiek absurdzie

Absurdem jest odczytywanie wiersza 10 że Logos na nowym stworzeniu był i nowe stworzenie go nie poznało

Personifikacja nie mogła przyjść , Benjaminie uważasz że Jezus kłamał kiedy nawał się światłością świata ?

Ew Jana 8:12 A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.

Podaj chociaż jeden werset gdzie mogę przeczytać iż to plan Boga się ucieleśnił ?
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
Ostatnio zmieniony przez David 77 2015-04-18, 19:50, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
David 77
Zasłużony

Pomógł: 120 razy
Dołączył: 26 Lut 2013
Posty: 1357
Poziom: 31
HP: 76/2536
 3%
MP: 1211/1211
 100%
EXP: 77/104
 74%
Wysłany: 2015-04-18, 12:34   

Cytat:


Odnośnie c) wszystko przez niego się stało Ja 1:3; Kol 1:16; Hebr 1:2

Kol 1:16 bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. 17 On też jest przed wszystkimi rzeczami …

Czy dowodzi to, że Jezus stwarzał? Przyjrzyjmy się tym czterem wyróżnionym przyimkom.

w – w grece en Thayer’s Greek Definitions:

1. w, przez, z

Strong’s Hebrew and Greek Dictionaries: Nr.1722 znaczy także:
o, po, pośród, z powodu, pomiędzy, na, z, z tej przyczyny

przez - w grece dia Thayer’s Greek Definitions:

1. przez a) odnośnie miejsca: u, w
b) odnośnie czasu: podczas, przez cały czas
c) odnośnie znaczenia: przez, przy, przy pomocy

2. przez
a) podstawa i powód przez które coś jest lub nie jest robione
b) z powodu
c) z tej właśnie przyczyny
d) dlatego

Strong’s Hebrew and Greek Dictionaries: Nr.1223 znaczy także
po, zawsze, pośród, aby uniknąć, przy, z, do

dla – w grece: eis Thayer’s Greek Definitions:

1. do, w kierunku, dla, pośród

Strong’s Hebrew and Greek Dictionaries Nr.1519 znaczy także:
przeciw, przed, dotyczący, jak

przed - w grece: pro Thayer’s Greek Definitions

1. przed Strong’s Hebrew and Greek Dictionaries Nr.4253 znaczy także: – - – - -ponad, ważniejszy od – (zaczerpnięte z –>jeszua. pl)

< http://wersety.blog.pl/wy...kol-115-18/>


Podstawowy błąd jaki widzę w argumentacji autora to brak wiedzy odnośnie przyimka δι’

J grecki posiada pięć przypadków przyimek ,, Di" zazwyczaj jest używany w dwóch przepadkach tj w ,,Dopełniaczu'' jak i w ,,Bierniku '' czyli w drugim i czwartym przypadku . W słownikach poświęconych grece biblijnej najczęściej znajdujemy taką notatkę

δι gen - co oznacza - znaczenie przyimka występujące w genitivie ( dopęniaczu)

δι +gen : stosuje się dla oznaczenie pośrednika czynności , przez , za pośrednictwem

Drugim oznaczeniem jaki możemy spotkać w słownikach jest :

δι + acc - przyimek występujący w Accusativie ( Bierniku )

δι + acc: z powodu ze względu na coś lub ( kogoś )

Podsumowując : Znaczenie przyimka ,, Di" zawsze będzie uzależnione od tego w jakim przypadku ten przyimek jest w tekście użyty .

Aby to unaocznić zwróćmy uwagę na kilka przykładów .

δι αυτον - ze względu na , z powodu ( 4 przypadek Biernik )


Ew Jan 12:11 δι’ αὐτὸν z powodu jego

Ew Mat 27:19 δι’ αὐτόν. - z jego powodu

Ew Jan 7:43 δι’ αὐτόν z jego powodu

Ew Jan 11:15 δι’ ὑμᾶς ze względu na nas

Rz 4:23 δι’ αὐτὸν z powodu niego

Mark 3:9 διὰ τὸν ὄχλον z powodu tłumu

Ew Jan 11:15 δι ὑμᾶς z powodu was

Ew Jan 12:9 διὰ τὸν Ἰησοῦν z powodu na Jezusa

Rz 8:10 διὰ ἁμαρτίαν z powodu grzechu

1 Piotr 2:13 διὰ τὸν κύριον, ze względu na Pana

Zatem kiedy przyimek Di występuje w czwartym przypadku tj Bierniku jest on tłumaczony jako : (z powodu , ze względu )

Zobaczmy teraz jak to wygląda w przypadku przyimka Di użytego w 2 przypadku tj Dopełniaczu

Rz 1:8 πρωτον μεν ευχαριστω τω θεω μου δια ιησου χριστου

Najpierw dziękuję Bogu mojemu poprzez Jezusa Chrystusa

Określanie ιησου χριστου występuje w Dopełniaczu

Rz 2:16 εν ημερα οτε κρινει ο θεος τα κρυπτα των ανθρωπων κατα το ευαγγελιον μου δια ιησου χριστου

Będzie to w dniu, kiedy według ewangelii mojej Bóg sądzić będzie ukryte sprawy ludzkie przez Jezusa Chrystusa.

Mamy w tym wersecie kolejny przykład gdzie przyimek ,,Di '' użyty w Dopełniaczu wskazuje na pośrednika danej czynności

Rz 7:25 ευχαριστω τω θεω δια ιησου χριστου του κυριου ημων αρα ουν αυτος εγω τω μεν νοι δουλευω νομω θεου τη δε σαρκι νομω αμαρτιας


Bogu niech będą dzięki przez Jezusa Chrystusa

Kol 3:17 και παν ο τι αν ποιητε εν λογω η εν εργω παντα εν ονοματι κυριου ιησου ευχαριστουντες τω θεω και πατρι δι αυτου


I wszystko, cokolwiek czynicie w słowie lub w uczynku, wszystko czyńcie w imieniu Pana Jezusa, dziękując przez niego Bogu Ojcu.

2 Kor 5:18
τὰ δὲ πάντα ἐκ τοῦ θεοῦ τοῦ καταλλάξαντος ἡμᾶς ἑαυτῷ διὰ Χριστοῦ


To zaś wszystko z Boga który pojednał nas z sobą przez Chrystusa

W każdym przypadku przyimek Di występujący w Dopełniaczu wskazuje na pośrednika danej czynności

Wracając teraz do powyżej zacytowanego fragmentu gdzie całość znajduje się w podanym linki czytamy :

Cytat:
Przyjrzyjmy się innemu tłumaczeniu. Kol 1:16-17 bgn … wszystko jest stworzone z powodu Niego i dla Niego


Autor tego stwierdzenia miał by racje gdyby wrażenie ,, z powodu Niego '' występowało w Bierniku , ale tak niestety nie jest .Zobaczmy jak to wygląda w tekście greckim

Kol 1: 16 τὰ πάντα δι αὐτοῦ καὶ εἰς αὐτὸν ἔκτισται·

wszystko poprzez niego i dla ( ze względu) niego zostało stworzone .

Tak oto przedstawiają się fakty związane ze znaczeniem przyimka ,, Di'' który w tym przypadku występuje w Dopełniaczu a nie w Bierniku .
_________________
יֵשׁוּעַ הַמָּשִׁיחַ הוּא הָאָדוֹן,
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-19, 11:00   

David 77

Cytat:
A oczym ja piszę ? czy gdzieś napisałem że aniołowie pomagali Bogu w stwarzaniu ? taki wybieg stosują jedynie niektórzy Unitarianie


Owszem sugerowałeś. Przytoczę twoją wypowiedź :
Cytat:
Ks Hioba mówi o tym że kiedy Bóg zakładał ziemie to przy tym również byli aniołowie


Wybiegi to stosują ci, którzy wyznaczają fałszywe daty, a potem udają, że się nic nie stało.

Cytat:
Beniaminine twoje prywatne wnioski mnie nie interesują a co do znajomości j hebrajskiego to znam na tyle ten język że mógłbyś się jeszcze wiele nauczyć .


Podobnie mnie twoja pokręcona filozofia, kompletnie nie interesuje. Natomiast zdumiewa twój cynizm i twoje zuchwalstwo, tym bardziej, że wielokrotnie dałeś dowód swej niekompetencji w języku hebrajskim

Cytat:
Z tego co czytałem to przez ludzi którzy dobrze znają j hebrajski jesteś postrzegany z całym szacunkiem jako laik pisze tutaj o pewnym forum , myślę że się domyślasz o jakim forum piszę


Twoja opinia na mój temat i podobnych tobie osób jest dla mnie z oczywistych względów humorystyczna

Cytat:
według słów Proroka Izajasza Jan chrzciciel miał przygotować drogę dla Boga JHWH i to sam Bóg JHWH miał przyjść , dlaczego Unitarianie nie wierzą że to Bóg JHWH przyszedł ?


przeczytaj sobie dokladniej Ewangelię Marka 1 : 2. KTO BYŁ ANIOŁEM ?

Cytat:
Zatem zobaczmy

Ew Jan 1: (19) A takie jest świadectwo Jana, gdy Żydzi z Jerozolimy wysłali do niego kapłanów i lewitów, aby go zapytali: Kim ty jesteś? (20) I wyznał, a nie zaprzeczył, i oświadczył: Ja nie jestem Chrystusem. (21) I zapytali go: Kim więc? Eliaszem jesteś? A on odrzekł: Nie jestem. Prorokiem jesteś? I odpowiedział: Nie. (22) Rzekli mu więc: Kim jesteś? Musimy dać odpowiedź tym, którzy nas posłali. Cóż powiadasz sam o sobie? (23) Rzekł:

Ja jestem głosem wołającego na pustyni: Prostujcie drogę Pana, jak powiedział Izajasz prorok.

Komu Jan miał przygotować drogę ? a kto rzeczywistości przyszedł ?


Stary chwyt - ale w kiepskim stylu. Nie doczytałeś dokladniej Ewangelii Marka. Proponuję zerknąć do tekstu greckiego listu Jakuba 2 : 25 jak są nazwani zwiadowcy izraelscy przychodzący do Jerycha.

Cytat:
Apostoł Paweł podaje tutaj pewną analogię Bóg dawnymi czasy przemiał do Ojców przez proroków , którzy byli widzialni u kresu dni przemówił przez Syna swego kiedy Syn był widzialny na ziemi Czy pominięcie tutaj w tej analogii aniołów przez których Bóg również przemawiał świadczy o tym że aniołowie nie istnieli ? więc gdzie tutaj widzisz sprzeczność ?


Możesz swoje bzdury powtarzać w kółko, ale w niczym to nie zmieni faktu, że z listu do Hebrajczyków 1 : 2 wynika, że choć wielokrotnie i wieloma sposobami przemawiał Bóg przez proroków, to dopiero po nich Bóg przemówił przez swego Syna.

Cytat:
Przecież ci to już powyżej napisałem Jezus został obdarzony większą władzą aniżeli posiała wcześniej jako istota duchowa .


Gdyby był drugi po Bogu to będąc jeszcze bardziej wywyższonym musiał by się stać albo Bogiem, albo równym Bogu co w obu przypadkach jest absurdem i jest niezgodne z Biblią.

Cytat:
Czu uważasz ze Człowiek może zastępować Boga ???


Takich to znajdziesz w Watykanie, którzy noszą bluźnierczy tytuł Vicarius Filii Dei.
Ale niektórzy ich krytykujący nic się jednak z tego nie nauczyli, bo sami się postawili w to miejsce - o czym świadczą np. słowa z niektórych przekładów listu 2 Koryntian 5 : 20


Cytat:
Co ma piernik do wiatraka prosiłem cię o podanie konkretnego cytatu gdzie jest napisane że Bóg uczył swego Syna


Jeśli Jezus preegzystował jako archanioł, to nie ma żadnego powodu, dla którego miałoby mu przybywać mądrości jak napisano w Ewangelii Łukasza 2 : 52 Ἰησοῦς προέκοπτεν ἐν τῇ σοφί

Cytat:
Mylisz pojęcia ale po kolei :

1 Sam 9:15

1 Król 3:12

2 Król 17:2

2 Król 18:5

2 Król 21 :11

We wszystkich przypadkach przyimek εμπροσθεν jest używany w tekstach Pisma św w znaczeniu pierwszeństwa czasowego


Nieprawda tym bardziej, że tekstem podstawowym jest tekst hebrajski, a nie grecki. Przyimek εμπροσθεν nie zawsze też oznacza pierwszeństwo czasowe. Np. Słownik Grecko-Polski Zofii Abramowiczówny, W-wa 1960, PWN, tom II, str. 119 podaje nie tylko znaczenie czasowe.

Cytat:
Czy fakt że Syn Bożemu nadano imię Jezus przeczy temu że był on tymże Synem ?


Oczywiście że nie przeczy, ale przeczy, że był Słowem. Być nazwany np. Lwem nie znaczy, że ktoś jest dosłownie lwem.

Cytat:
Benjaminie z czego to zdanie skopiowałeś ?


Już podaję - Odmiana zaimka αὐτός, αὐτη, αὐτό - Edward Fiderer - Gramatyka języka Greckiego, Lwów 1909.

Cytat:
Ew Jan 1:10 καὶ ὁ κόσμος δι’ αὐτοῦ Świat powstał za pośrednictwem ( kogo czego ) Dopełniacz ( autou ) , zaimek auton wskazuje na czwarty przypadek tj Biernik .


Nie odkręcaj istoty tematu, chodzi o rodzaj Przypatrz się jak Vocatio tłumaczy ów zaimek w tym wersecie !

Cytat:
W wierszu 10 nie ma zaimka auton lecz autou to taka subtelna różnica


A w pierwszej części werseti Jana 1 : 10 ??? ἐν τῷ κόσμῳ ἦν, καὶ ὁ κόσμος δι’ αὐτοῦ ἐγένετο Proponuje zajrzeć do przekładu interlinearnego Vocatio

Cytat:
Jan w wersecie 3 pisze że wszystko za pośrednictwem Logosa powstało , w wierszu 10 powtarza ponownie tą samą myśl więc nie ma mowy o jakimkolwiek absurdzie

Absurdem jest odczytywanie wiersza 10 że Logos na nowym stworzeniu był i nowe stworzenie go nie poznało


Owszem, ale ten absurd to twój pomysł ! Nigdzie nie napisałem, że chodzi tu o nowe stworzenie. Sam sugerujesz swój własny absurd, a potem się na własny absurd oburzasz !

Cytat:
Personifikacja nie mogła przyjść , Benjaminie uważasz że Jezus kłamał kiedy nawał się światłością świata ?


Widać , że nie doczytałeś pewnych wersetów. Proponuję przeczytać dokładnie Psalm 147 : 15; Iz. 45 : 23; Izaj. 55 : 11

Cytat:
Ew Jana 8:12 A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.


A jakiegoż rodzaju jest τὸ φῶς ???

Cytat:
Podaj chociaż jeden werset gdzie mogę przeczytać iż to plan Boga się ucieleśnił ?


Np. Iz. 55 : 11; Psalm 147 : 15; Mich. 4 : 12; Dz. Ap. 2 : 23; Ef. 3 : 9, 11.

Mam pytanie : czy należysz do tych, którzy zachęcają ludzi do czytania Biblii, a potem jak ich pozyskają to mówią, że Biblia nie jest do nich pisana ? Bo jeśli tak, to NIE MASZ PRAWA powoływać się na Biblię !


_________________________________
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-19, 16:24   

Benjamin.Szot napisał/a:
Gdyby był drugi po Bogu to będąc jeszcze bardziej wywyższonym musiał by się stać albo Bogiem, albo równym Bogu co w obu przypadkach jest absurdem i jest niezgodne z Biblią.


Dlaczego tak sądzisz?
To, że był Synem Bożym nie oznacza, ze miał pełnię władzy.
To, że ktoś rodzi się księciem nie oznacza, że już może rządzić.
To król decyduje kiedy chce dopuścić księcia do sprawowania władzy.
Wywyższenie Jezusa polegało na tym, że dopiero wtedy dostał wszelką moc i władzę w niebie i na ziemi.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-19, 20:48   

Krystian

Cytat:
Dlaczego tak sądzisz?
To, że był Synem Bożym nie oznacza, ze miał pełnię władzy.
To, że ktoś rodzi się księciem nie oznacza, że już może rządzić.
To król decyduje kiedy chce dopuścić księcia do sprawowania władzy.
Wywyższenie Jezusa polegało na tym, że dopiero wtedy dostał wszelką moc i władzę w niebie i na ziemi.


Jeśli Jezus preegzystował jako Archanioł Michał jak bezpodstawnie chcą niektórzy i był już wtedy po Bogu drugą istotą bo przez niego Bóg miał według nich stworzyć świat, a ów archanioł był też wodzem Zastępów Anielskich - to pytam : na jakie jeszcze wyższe stanowisko miał być wyniesiony ???????????????

Sorry, ale powtarzasz po kimś sformułowania nie zastanawiając się nad nimi. Teorię dotyczącą objęcia władzy przez Mesjasza podczas t.zw paruzji kilkakrotnie błędnie wyliczanej znam bardzo dobrze. Jakoś te wyliczanki nie sprawdziły się. Może więc warto się zastanowić, gdzie są te błędy zamiast je w dalszym ciągu powtarzać ?

___________________________________




__________________________________
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2015-04-20, 08:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6043/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-19, 20:58   

Benjamin.Szot napisał/a:
Jeśli Jezus preegzystował jako Archanioł Michał jak bezpodstawnie chcą niektórzy i był już wtedy po Bogu drugą istotą bo przez niego Bóg miał według nich stworzyć świat, a ów archanioł był też wodzem Zastępów Anielskich - to pytam : na jakie jeszcze wyższe stanowisko miał być wyniesiony


Nigdzie nie twierdziłem, że Jezus jest aniołem.

Jezus jest Synem Bożym, pierwszym stworzeniem Boga Prawdziwego.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-19, 22:13   

To logiczne : wyższe stanowisko jest związane ze śmiercią ( okupem ) za ludzi.
Po tym Jehowa Bóg przyjmuje ofiarę i upoważnia Jezusa do zesłania Ducha Św.
Cytat:
Skoro zatem został wywyższony na prawicę Bożą i od Ojca otrzymał obiecanego ducha świętego, wylał to, co wy widzicie i słyszycie


Cytat:
Dlatego też Bóg wyniósł go na wyższe stanowisko i życzliwie dał mu imię, które przewyższa wszelkie inne imię


Od kiedy Jezus jest Królem w Królestwie Bożym?
Przed śmiercią przecież nim nie był.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-20, 08:59   

konik polny

Cytat:
Pana Szota nikt nie przekona, on ma swoją prawdę, tylko nie mam pojęcia co w tym takiego niedopuszczalnego, że Jezus istniał wcześniej niż zaistniał świat


sam hodujesz swoją prawdę ! W dodatku jeśli zachęcasz ludzi do czytania Biblii, a potem jak ich pozyskasz mówisz, że Biblia nie jest do nich pisana to oszukujesz ludzi i w takim wypadku NIE MASZ PRAWA POWOŁYWAĆ SIĘ NA BIBLIĘ !

__________________________________
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-20, 15:53   

Nie bredź Beniaminie. Jak nie umiesz odpowiedzieć na pytanie to nie wciskaj tu swoich impertynencji.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-20, 16:41   

konik polny

A kiedyż to mi zadałeś pytanie na które nie umiałem odpowiedzieć ??? Kto więc tu bredzi ???

__________________________
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-20, 16:44   

Cytat:
Od kiedy Jezus jest Królem w Królestwie Bożym?


Może mniej tzw. fanatycznego odpowiadania a więcej czytania.
Może mniej pogrubień, a więcej pokory.
Itd :-o
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-21, 07:08   

konik polny

według ciebie od 1914 r. bo wtedy miała rzekomo nastąpić paruzja. Ale pokolenie z 1914 r. wbrew zapewnieniom Towarzystwa Strażnica - przeminęło. A w każdym numerze czasopisma Przebudźcie się na str. 4. w informacji dotyczącej tego czasopisma jeszcze do października 1995 r. włącznie - było napisane : " Co najważniejsze, czasopismo to umacnia zaufanie do danej przez Stwórcę obietnicy, że zanim przeminie pokolenie pamiętające wydarzenia z roku 1914, nastanie nowy świat, w którym zapanuje pokój i bezpieczeństwo. "
Ci co podtrzymują datę 1914 r. zapomnieli tylko dodać, że według Russella i również Rutherforda - paruzja dokonała się w 1874 r. Proponuję doczytać dzieła Russela i Rutherforda. Faktem jest, że Russell ochrzczony przez adwentystów przed 1874 r. ( bo chciał być wtedy gotowy na przyjście Pana ) pojmował powrót bardzo konkretnie i Chrystus miał powrócić widzialnie dla wszystkich. Taki pogląd propagował razem z adwentystą Barbourem. I dopiero kiedy się to nie spełniło, wpadł na pomysł, że dokonało się to niewidzialnie. Tak samo twierdził wcześniej założyciel adwentystów William Miller. Wyznaczył fałszywie powrót Jezusa na 22 października 1844 r. Miał być to powrót widzialny. Kiedy się to nie spełniło wpadł na pomysł, że Jezus powrócił niewidzialnie. Chciał zachować twarz przed swoimi współbraćmi. W te bzdury adwentyści wierzą do dnia dzisiejszego.
Jak widać historia lubi się powtarzać. W nowej historyjce dodano nową nomenklaturę nazywając ów powrót - paruzją.

A jak jest naprawdę ? Powrót Jezusa - króla królów dopiero nastąpi. Falstart jest wielokrotnie zdemaskowany w Biblii jako środek ośmieszający rzeczywisty powrót Chrystusa. Takiego falstaru dopuściło się wielu tych, którzy zlekceważyli ostrzeżenie Jezusa zapisane w Dz. Ap. 1 : 7 oraz ostrzeżenie samego Boga zapisane w 5 Moj. 18 : 20 - 22.

W teraz dla przypomnienia jak Russell traktował pokolenie :

" “Pokolenie” można liczyć jako równowartość jednego stulecia (które wyznacza dzisiaj praktycznie granicę długości życia człowieka) albo stu dwudziestu lat, długości życia Mojżesza oraz biblijnej granicy długości życia (1 Mojż. 6:3). Licząc sto lat od roku 1780, daty pierwszego znaku, otrzymujemy rok 1880, kiedy to, w naszym zrozumieniu, zaczęły się wypełniać wszystkie przepowiedziane punkty: “żniwo”, czyli czas zgromadzania, rozpoczęło się w październiku 1874 roku, organizowanie Królestwa i ujęcie przez naszego Pana wielkiej władzy królewskiej miało miejsce w kwietniu 1878 roku, a czas ucisku, czyli “dzień gniewu”, który rozpoczął się w październiku 1874 roku, skończy się około roku 1915. Rozpoczęło się także odmładzanie się gałęzi drzewa figowego. Ci, którzy chcą, mogą bez popadania w wewnętrzną sprzeczność powiedzieć, że wiek, czyli pokolenie, we właściwy sposób należy raczej liczyć od ostatniego znaku, czyli spadania gwiazd, a nie od pierwszego, czyli zaćmienia słońca i księżyca, zaś stulecie, które rozpoczęło się w roku <str. 605> 1833 jeszcze długo się nie zakończy. Żyje jeszcze wielu spośród tych, którzy byli świadkami znaku spadania gwiazd. Jednak ci, którzy chodzą razem z nami w świetle teraźniejszej Prawdy, nie będą oczekiwali spełnienia się obietnic, które już się wypełniły, lecz czekają, by zakończyły się już rozpoczęte procesy. Nie byłoby też rzeczą niekonsekwentną, gdybyśmy wobec oświadczenia naszego Pana, który powiedział “Także i wy, gdy ujrzycie, iż się to dzieje” oraz wobec zaliczenia odmładzania się gałęzi drzewa figowego i zgromadzania “wybranych” do znaków, liczyli “pokolenie” od roku 1878 do 1914 – 36 ˝ roku – czyli mniej więcej średnią długość życia współczesnego człowieka. " - Charles Taze Russell : Wykłady Pisma Świętego, tom IV : Walka Armagieddonu - Wykład XII : Wielkie proroctwo naszego Pana Mat.24; Mar 13, Łuk 21: 5 :36; 17 : 20 - 37. Bliskość Królestwa Bożego, str. 604 - 605.

Aktualnie mamy 2015 r. Od 1874 r. kiedy według Russella miał powrócić Chrystus upłynęło ponad 140 lat. Wyznaczenie jakiejkolwiek daty powrotu Jezusa wbrew ostrzeżeniu z 5 Moj. 18 : 20 oraz Dz.Ap. 1 : 7 jest żałosne i kłóci się ze Słowem Bożym. Jeśli ktoś tego nie widzi - to nie mamy o czym rozmawiać.
Najpierw adwentysta William Miller wraz z Samuelem Snowem wyznaczyli 22 października 1844 r. datę widzialnego powrotu Chrystusa. Kiedy się to nie sprawdziło stworzyli bajkę, w którą adwentyści wierzą do dziś, że Jezus powrócił - tylko, że niewidzialnie. Russell z tej lekcji nie wyciągnął żadnych konkretnych wniosków wraz z innymi adwentystami : G. Storrsem, W. Stetsonem i J. Wendellem, u których pobierał nauki i u których się ochrzcił.
Wraz z N.Barbourem z którym współpracował przesunął datę powrotu o 30 lat i twierdził, że powrót Jezusa będzie miał miejsce w 1874 r. Aby być gotowym na powrót ochrzcił się przed oczekiwaną datą. Gdy żadne z " proroctw " się nie spełniło Barbour w 1874 r. zmienił nazwę swego czasopisma na " Zwiastun Poranka " i twierdził że Jezus powrócił niewidzialnie w 1874 r. Pomógł mu w tym Charles Taze Russell, który czytając Diaglott wpadł na pomysł podobnie jak B.Keit, że Mt. 24 : 27, 37, 39 nie mówi o przyjściu, lecz paruzji ( obecności ) czemu dał wyraz w wydanej broszurze w 1877 r. pt. Cel i sposób powrotu naszego Pana twierdząc, że grecki termin odnosi się do wtórnego adwentu.

Tak czy owak według jego interpretacji wyszło na to, że Jezus Chrystus już powrócił, tylko że niewidzialnie w tzw.paruzji. Pogląd ten Russell propagował przez resztę swego życia nawet po zerwaniu współpracy z Barbourem. ( por. Tom II Równoległości czasowe, Wykład VII str. 211 oraz Przegląd równoległości żniw str. 240 )
Tymczasem Jezus powiedział : " Jeśli wam powiedzą : 'Oto jest na pustkowiu !' - nie wychodźcie ! 'Oto w miejscach skrytych jest' - nie wierzcie ! Albowiem jak błyskawica pojawia się od wschodu i jaśnieje aż na zachód, tak będzie z przyjściem Syna Człowieczego ! " - Ewangelia Mateusza 24 : 26 - 27.

W dodatku Russell przekręcił tekst Ewangelii, ponieważ ten werset tłumaczył, że nie chodzi o błyskawicę, lecz o słońce. Sęk jednak w tym, że wyraz grecki astrape - ( Mt. 24 : 26 ) znaczy ewidentnie błyskawica, co podtrzymuje cały kontekst - ( por. Ap. 16 : 18 ) i to nie jest helios - słoneczne światło - ( Mt. 5 : 45 ).

Tak więc wszystkie wyliczanki Russella w świetle jego nauki o pokoleniu okazały się ewidentnie fałszywe ! Niestety jego kontynuatorzy nie wyciagnęli z tego żadnych konstruktywnych wniosków, o czym świadczą kolejne wpadki z datami - rok 1925, 1975 oraz kwestia t.zw pokolenia roku 1914. Powrót Chrystusa - króla królów NIE MA Z TYM NIC WSPÓLNEGO !

____________________________________________________

A jeśli mówisz o pokorze - może byś tak zaczął od siebie ? Bo jeśli chodzi o mnie gotów jestem się skorygować, jeśli mi ktoś wykaże na podstawie Biblii, że się mylę. Tak samo w pozostałych sprawach o ile przedstawione mi będą rzeczowe dowody.
Ostatnio zmieniony przez Benjamin.Szot 2015-04-21, 16:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-04-21, 07:43   

Kto mieni się prorokiem niech wie,że wystarczy jedna pomyłka by stwierdzić,że nie został przez Boga posłany.

A gdy wierzący słuchają fałszywego proroka głoszącego niezgodnie z PŚ, a dużo rzeczy z jego zapowiedzi spełni się, to wiedzmy,że Bóg nas wypróbowuje. Czy pójdziemy za tym co głosił Jezus, Mojżesz i inni prorocy czy pójdziemy fałszywym niechrystusowym śladem.

Wszyscy prorocy Boży mają ducha Chrystusowego

Nad tym zbawieniem wszczęli poszukiwania i badania prorocy - ci, którzy przepowiadali przeznaczoną dla was łaskę. (11) Badali oni, kiedy i na jaką chwilę wskazywał Duch Chrystusa, który w nich był i przepowiadał cierpienia /przeznaczone/ dla Chrystusa i mające potem nastąpić uwielbienia. 1 Piotr 1,10


:)
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-21, 16:21   

Listek

Jak rozumiesz werset z listu 1 Piotra 1 : 10 ?

________________________________________
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-21, 16:38   

Beniamin Szot za to jest idealnym prorokiem i to piszącym w różnych kolorach. Najważniejsze aby być we własnych oczach wielkim.

1Piotra 1:10 - Ciągłe studiowanie słowa Bożego dociekanie nie przez miesiąc, rok ale ciągle. Apostołowie przypominali proroków.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14