FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
ARCHANIOŁ
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-18, 23:09   

Krystian napisał/a:
Według Ciebie to jest odpowiedź na moje pytanie :?:
Jezus zawsze twierdził, że jest Synem Bożym
nigdy, że jest Bogiem

no i po swojemu sobie wytłumaczyłeś :) Już pomijam to,że nie odniosłeś się do wersetu :-D
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-03-18, 23:18   

Olus napisał/a:
Krystian napisał/a:
Według Ciebie to jest odpowiedź na moje pytanie :?:
Jezus zawsze twierdził, że jest Synem Bożym
nigdy, że jest Bogiem

no i po swojemu sobie wytłumacześ :) Już pomijam to,że nie odniosłeś się do wersetu :-D


Wdać, że w tym temacie nie masz nic do powiedzenia.
Jezus pomagał Bogu stwarzać świat, a Ciebie to denerwuje :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-18, 23:30   

Cytat:
Wdać, że w tym temacie nie masz nic do powiedzenia.

I kto to mówi?
Cytat:
Jezus pomagał Bogu stwarzać świat

Nie pomagał bo Jahwe powiedział,że sam stwarzał..Poza tym co to ma w tym momencie do rzeczy?Nie o tym teraz rozmwialiśmy :roll:
Cytat:
a Ciebie to denerwuje

Nie chodzi o moje nerwy :roll: Przez taką interpretacje listu powstaje sprzeczność..
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-03-18, 23:43   

Olus, Otrzymałeś nowe zrozumienie Biblii? :) Teraz Jezus jest Bogiem wszechmocnym? Trójca? Dwójca? Może objasnij nam to trochę, bo nie wiem, jak teraz przynajmniej podejmowac próby rozmowy z Tobą.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-03-19, 00:09   

bartek212701 napisał/a:
Olus, Otrzymałeś nowe zrozumienie Biblii? :) Teraz Jezus jest Bogiem wszechmocnym? Trójca? Dwójca? Może objasnij nam to trochę, bo nie wiem, jak teraz przynajmniej podejmowac próby rozmowy z Tobą.


nawrócił sie na katolicyzm, ale w trójcę chyba nie wierzy
taki półkatolik jak Rethel :-P
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-19, 07:58   

bartek212701

Jeśli dla ciebie Ireneusz z Lyonu jest wzorcem wykładni Biblii no to nic dziwnego, że takie teorie wyglaszasz. Proponuję zamiast czytac Ireneusza zaczać czytać rzetelnie Biblię, a najlepiej zacząć ją studiować w języku hebrajskim bez translatorskich przekrętów.

_______________________________________
_
http://biblia-odchwaszczona.webnode.com
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-03-19, 12:17   

Benjamin.Szot, Brak słów :) Napisałes o ebionitach, ja udowodniłem, ze chodzi mi o innych. Nie umiesz przyznac, ze źle sądziłeś i piszesz o wzrocach...jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Stary kawaler z kotem/ psem? :)
Pozdrawiam.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-19, 13:34   

bartek napisał/a:
Olus, Otrzymałeś nowe zrozumienie Biblii?

Nie.Bez zmian.To nie temat Olus :-P
Krystian napisał/a:
w trójcę chyba nie wierzy

Nie wierzy :)
Cytat:
taki półkatolik jak Rethel :-P

:roll:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-03-19, 16:47   

 No to ja się biorę do roboty :) zobaczymy co mi z tego wyjdzie :)

Hebrajczyków 1:4: On [Jezus] o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię. 
Co to znaczy, że Jezus stał się: o tyle wyższym od aniołów o ile odziedziczył wyższe od nich imię? Przecież ranga Najwyższego w żaden sposób nie powinna budzić niczyich wątpliwości. Co by się stało, gdyby Jezus nie odziedziczył tego imienia? Czy to nie wskazuje to, że byłby po prostu w randze anioła? Ponadto czytamy tu, że Jezus: stał się wyższym od aniołów, w chwili dostania wyższego od nich imienia. Z Filipian 2:8,9 wynika, że Jezus dostał to IMIĘ w po śmierci i zmartwychwstaniu, czyli w I wieku n.e. Kim zatem był wcześniej? Czy nie wskazuje to, że był po prostu aniołem? Jak można tak określić kogoś, kto ma być niby Wszechmocnym Bogiem? Czy Prawdziwy Bóg nie góruje zawsze w stopniu nieskończonym od aniołów? Czy Najwyższemu jest potrzebne jakieś specjalne imię, żeby mógł być większym od aniołów? Czyli Jezus był w randze anioła. Rozumiesz to?
Galatów 4:14b: „ale mnie przyjęliście jak anioła Bożego, jak samego Chrystusa Jezusa”. Czyli Biblia wprost utożsamia Jezusa z aniołem.
Co o tym myślisz? Jezus nie był duszą ani Bogiem prawdziwym, który nie ma początku. Był aniołem stworzonym przez Boga [jako pierwsze Jego dzieło], a – po awansowaniu przez Boga w I wieku - jest archaniołem, czyli pierwszym i najważniejszym aniołem, naszym Panem i Zbawicielem. 
Jest drugą osobistością w całym wszechświecie!




Jehowa przydzielił specjalnego anioła, który miał się się opiekować Izraelitami, jak wyszli z niewoli egipskiej, i powiedział takie słowa: „Oto Ja posyłam anioła przed tobą, aby cię strzegł w czasie twojej drogi i doprowadził cię do miejsca, które ci wyznaczyłem. Szanuj go i bądź uważny na jego słowa. Nie sprzeciwiaj się mu w niczym, gdyż nie przebaczy waszych przewinień, bo imię moje jest w nim” - Wyjścia 23:20,21.
Kiedy Pan Jezus modlił się do Ojca, to zwrócił uwagę właśnie na ten fakt, że 'Imię Boga jest w nim właśnie'! W ewangelii wg Jana 17:11,12 czytamy: 
„Już nie jestem na świecie, ale oni są jeszcze na świecie, a Ja idę do Ciebie. Ojcze Święty, zachowaj ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś, aby tak jak My stanowili jedno. Dopóki z nimi byłem, zachowywałem ich w Twoim imieniu, które Mi dałeś”.
Skoro Ojciec dał Jezusowi swoje imię, to znaczy, że „imię Boga było w nim”, a więc był on owym aniołem, o którym mówi Wyjścia 23:20,21.
18:40:43

Czy nazwanie kogoś Synem Bożym oznacza, że nie może on być aniołem? To proszę trzy fragmenty biblijne: Rodzaju 6:2-4 z Judy 6 oraz Hioba 31:7, gdzie mowa o aniołach, którzy cieszyli się jak Bóg stwarzał ziemię [jeszcze nie było ludzi]. 
Ponadto nawet ludzie mogą być synami Bożymi, co wynika z Rzymian 8:14 i Galatów 3:26. Tym bardziej archanioł Michał jest Synem Bożym – jedno drugiego nie wyklucza ale raczej uzupełnia.


Co do tożsamości Michała, to rozważmy te dowody:


Michał, to święty anioł wymieniony w Biblii z imienia i jedyny nazwany „archaniołem” (Judy 9). Po raz pierwszy wspomniano o nim w 10 rozdz. Daniela, gdzie został przedstawiony jako „jeden z najprzedniejszych książąt”. Przyszedł na pomoc niższemu rangą aniołowi, któremu przeciwstawiał się „książę królestwa perskiego”. Dalej występuje też pod innymi określeniami: „Wasz [Izraelitów] książę” oraz „wielki książę, który stoi dla dobra synów twego [Daniela] ludu, czyli Izraela” (Dn 10:13, 20, 21; 12:1). Można stąd wysnuć wniosek, że to on był tym aniołem, który prowadził Izraelitów przez pustkowie (Wj 23:20, 21, 23), i na któremu Bóg dał swoje imię – to co Ci wysłałem. Skoro więc Wyjścia 23:20,21 odnosi się do Jezusa [co wynika z Jana 17:11,12], to wskazuje to mocno, że Jezus to właśnie archanioł Michał.


Przemawia za tym również okoliczność, iż „archanioł Michał miał zatarg z Diabłem i toczył spór co do ciała Mojżesza” (Judy 9), więc był on wtedy podczas wędrówki Żydów po pustyni!


Archanioł- Tytuł ten występuje w Biblii wyłącznie w liczbie pojedynczej. Najwyraźniej więc istnieje tylko jeden wyznaczony przez Boga zwierzchnik czy naczelnik zastępów anielskich. O tym, iż zmartwychwstały Pan Jezus Chrystus jest archaniołem, świadczy werset z 1 Tesaloniczan 4:16, gdzie powiedziano, że zstąpi on z nieba „z nakazującym wołaniem, z głosem archanielskim”. Nie ulega wątpliwości, iż jego głos nie zostałby określony słowem umniejszającym ogromną władzę sprawowaną obecnie przez Chrystusa jako Króla królów i Pana panów (Mt 28:18; Obj 17:14). Gdyby termin „archanioł” nie odnosił się do niego, lecz do jakiegoś innego anioła, wówczas wzmianka o „głosie archanielskim” nie byłaby na miejscu, gdyż nawiązywałaby do głosu osoby ustępującej rangą Synowi Bożemu.


Istnieją jeszcze inne przesłanki potwierdzające, że Michał to w rzeczywistości Syn Boży. Po pierwszej wzmiance o Michale (Dn 10:13) Daniel zanotował proroctwo o „czasie końca” (Dn 11:40), zapowiadające m.in.: „A w owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który stoi dla dobra synów twego [Daniela] ludu” (Dn 12:1). Miał wtedy nastać „czas takiej udręki, jakiej nie sprowadzono, odkąd się pojawił którykolwiek naród, aż do owego czasu” (Dn 12:1). W proroctwie Daniela czasownik ‛powstać’ często odnosi się do objęcia przez kogoś tronu lub do innych skutecznych posunięć króla (Dn 11:2-4, 7, 16b, 20, 21). 
Płynie stąd wniosek, że Michał to Jezus Chrystus, którego Jehowa ustanowił Królem i któremu wyznaczył zadanie zgładzenia wszystkich narodów w Har-Magedonie (Obj 11:15; 16:14-16).


Poza tym w Księdze Objawienia (12:7, 10, 12) wymieniono Michała w związku z narodzinami Królestwa Bożego i okresem strasznej niedoli na ziemi: „I wybuchła wojna w niebie: Michał i jego aniołowie toczyli bitwę ze smokiem i toczył bitwę smok i jego aniołowie. I usłyszałem donośny głos w niebie, mówiący: ‚Teraz nastało wybawienie i moc, i królestwo naszego Boga, i władza jego Chrystusa, ponieważ zrzucony został oskarżyciel braci naszych (...) Dlatego weselcie się niebiosa i wy, którzy w nich przebywacie! Biada ziemi i morzu’”. Później ukazano, jak Jezus Chrystus prowadzi niebiańskie zastępy na wojnę przeciwko narodom ziemi (Obj 19:11-16). Miało to oznaczać dla narodów udrękę, którą niewątpliwie można skojarzyć z ‛czasem udręki’ przepowiedzianym na okres, gdy „powstanie Michał” (Dn 12:1). Skoro Syn Boży ma wyruszyć na wojnę z narodami, rozsądny jest wniosek, że właśnie on wraz ze swymi aniołami stoczył wcześniej bitwę z symbolicznym smokiem, Szatanem Diabłem, i jego aniołami.


Z Filipian 2:8,9 wynika, że Jezus dostał to IMIĘ w po śmierci i zmartwychwstaniu, czyli w I wieku n.e. Kim zatem był wcześniej? Czy nie wskazuje to, że był po prostu aniołem? Jak można tak określić kogoś, kto ma być niby Wszechmocnym Bogiem? Czy Prawdziwy Bóg nie góruje zawsze w stopniu nieskończonym od aniołów? Czy Najwyższemu jest potrzebne jakieś specjalne imię, żeby mógł być większym od aniołów? Czyli Jezus był w randze anioła. Rozumiesz to?
2. Galatów 4:14b: „ale mnie przyjęliście jak anioła Bożego, jak samego Chrystusa Jezusa”. Czyli Biblia wprost utożsamia Jezusa z aniołem.
Co o tym myślisz? Jezus nie był duszą ani Bogiem prawdziwym, który nie ma początku. Był aniołem stworzonym przez Boga [jako pierwsze Jego dzieło], a – po awansowaniu przez Boga w I wieku - jest archaniołem, czyli pierwszym i najważniejszym aniołem, naszym Panem i Zbawicielem. 
Jest drugą osobistością w całym wszechświecie!



Dan 11,44-12,1-3:

"(44) Wtem przestraszą go wieści ze wschodu i północy, dlatego wyruszy w wielkiej złości, aby wygubić i wytępić wielu. (45) I rozbije wspaniałe swoje namioty między morzem i prześliczną świętą górą. Wtedy dojdzie do swojego kresu i nikt mu nie pomoże.W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota. (2) A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się..."


Dodam ,że uważam ,że Michałem owym jest tu Jezus.jest to Jego kolejne imię.
O Jezusie świadczy nazwanie go tu "orędownikiem ludu" a Tym jest tylko Jezus (1tes 2,5)

"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus"
Zatem Michałem jest powracający Jezus.

Dan 12:1,2
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, opiekun synów twojego narodu. Będzie to czas ucisku, jakiego nie było, odkąd naród istnieje, aż do tego czasu. W tym czasie zostanie oswobodzony twój naród, wszyscy, którzy się znajdą wpisani w księdze.
Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się: jedni do życia wiecznego, inni ku hańbie i wiekuistej zgrozie.

W tym czasie gdy powstanie Michał oswobodzony zostanie twój naród,o czym to mówi?Nie wydaje mi się by to wymagało komentarza.
słowo powstanie często odnosi się do objęcia władzy:

Mic 5:3
I powstanie, i będzie rządził w mocy Jahwe

Jeżeli powstanie Michał czyli obejmie władzę to 'Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się'
czyli zmartwychwstanie.

1Ts 4:16
że na dany znak, na głos archanioła i dźwięk trąby Bożej, sam Pan zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Jan 5:28,29
Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.[Chrystusa]
Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie.

1. Michał powstanie i nastąpi zmartwychwstanie. (Dan 12:1,2)
2.Jezus zstąpi na głos archanioła i nastąpi zmartwychwstanie. (1 Tes 4:16)
3.Na głos Jezusa następuje zmartwychwstanie. (Jan 5:28,29)


Jezus ma klucze śmierci i piekieł:
Obj. 1:18
18. I żyjący. Byłem umarły, lecz oto żyję na wieki wieków i mam klucze śmierci i piekła.
(BW)
Anioł ma klucz do otchłani:
Obj. 20:1
1. I widziałem anioła zstępującego nieba, który miał klucz od otchłani i wielki łańcuch w swojej ręce.
(BW)
Gwiazda ma klucz do otchłani:
Obj. 9:1
1. I zatrąbił piąty anioł; i widziałem gwiazdę, która spadła z nieba na ziemię; i dano jej klucz od studni otchłani.
(BW)
Kim jest Gwiazda ? Jezus jest tą gwiazdą:
Obj. 22:16
16. Ja, Jezus, wysłałem anioła mego, by poświadczył wam to w zborach, Jam jest korzeń i ród Dawidowy, gwiazda jasna poranna.
(BW)
Jezus ma klucz,nikt poza nim nie otwiera i nie zamyka !:
Obj. 3:7
7. A do anioła zboru w Filadelfii napisz: To mówi Święty, prawdziwy, Ten, który ma klucz Dawida, Ten, który otwiera, a nikt nie zamknie, i Ten, który zamyka, a nikt nie otworzy.
(BW)

Wniosek:Anioł,Gwiazda,Jezus to TA SAMA OSOBA,czemu ? Dlatego,że jest JEDEN KLUCZ, a każda z wyżej wymienionych postaci owy klucz posiada.





Dodatek: Istniało przynajmniej 6 Ojców Kościoła, którzy OFICJALNIE utożsamiali Jezusa z Aniołem. Trójka nazwała Jezusa Michałem. Jeśli ktoś chce moge i o tym napisać. Ciekawe, czy ktoś przeczyta co tu zostało napisane :)
Pozdrawiam
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6047/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-03-19, 17:13   

bartek212701 napisał/a:
Ciekawe, czy ktoś przeczyta co tu zostało napisane


Przeczytałem cały post.
Ciekawe co na to Benjamin i Olus?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-19, 17:20   

bartek212701

Cytat:
Benjamin.Szot, Brak słów Napisałes o ebionitach, ja udowodniłem, ze chodzi mi o innych. Nie umiesz przyznac, ze źle sądziłeś i piszesz o wzrocach...jesteś bardzo nieszczęśliwym człowiekiem. Stary kawaler z kotem/ psem?


Faktycznie szkoda słów ! NICZEGO NIE UDOWODNIŁEŚ ! A jeśli chodzi o te twoje przytyki - to w psychologii jest takie zjawisko, które się nazywa projekcją własnych uczuć - czyżbyś sam chodził z kotem i psem ???


A teraz do rzeczy ! Gdyby iść twoim tokiem rozumowania to :

1. konsekwentnie tłumacząc 1 Tesaloniczan 4 : 16 trzeba by było powiedzieć, że Jezus jest w trąbie Bożej, albo jest trąbą Bożą. Bo takie jest znaczenie przyimka en. Podoba ci się taka głupota ???

2. Zestawienie wersetów Objawienia 12 : 7, 10, 12 o niczym nie świadczy. Zwolennicy trynitaryzmu też zestawiają różne wersety - tylko , że z tego NIC nie wynika. A Jezus miał przyjść po raz drugi z aniołami swymi - mówi o tym wyraźnie Ewangelia Mateusza 24 : 30 - 31; 25 : 31 oraz Marka 13 : 26 - 27.

3. gdyby Jezus był archaniołem przed swoimi narodzinami w Betlejem, to NA JAKIE JESZCZE WYŻSZE STANOWISKO BYŁBY WYNIESIONY PO SWOIM ZMARTWYCHWSTANIU ??? !!!

4. GDZIE w proroctwie Daniela jest w 12 rozdziale jest napisane, że Michał to Jezus ???

5. GDZIE w liście Judu jest napisane, że archanioł Michał to Jezus ???



Podkładasz pod wersety Biblijne treści, których tam NIE MA. W ten sposób tworzysz nowo-ewangelię, ktora NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z NAUKĄ JEZUSA ! Nigdzie nie ma w Biblii poglądu, że Jezus był archaniołem Michałem i Hebrajczycy nie wyznawali poglądu o preegzystencji Mesjasza. Taki pogląd narodził się w gnostyckim środowisku aleksandryjskim i zdominował wypaczone odstępcze chrześcijaństwo. Ale kres tego coraz bliższy !


_______________________________________
 
     
Al-Wasik
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-19, 17:39   

Benjamin.Szot napisał/a:
Ale kres tego coraz bliższy !


Obyś się nie przeliczył :!:
W przeciwnym razie odpowiesz wcześniej
czy później na Sądzie za przekręcanie treści
Biblii w celu siania propagandy wymierzonej w Kościół. :evil:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-03-19, 18:16   

Benjamin.Szot napisał/a:
Taki pogląd narodził się w gnostyckim środowisku aleksandryjskim i zdominował wypaczone odstępcze chrześcijaństwo. Ale kres tego coraz bliższy !

"środowisko aleksandryjskie" było starsze od chrzescijaństwa :-D coś Ci się pomyliło :)
Benjamin.Szot napisał/a:
Hebrajczycy nie wyznawali poglądu o preegzystencji Mesjasza

Ciekawe więc dlaczego utożsamiali Jezusa z Aniołem?
Cytat:
Wiara w Jezusa Chrystusa nie mogła sprzeciwiać się wierze w jednego
Boga. Chrześcijanie żydowskiego pochodzenia próbowali zatem połączyć
ją z wierzeniami o aniołach, zwłaszcza z ideą Anioła Pańskiego, nie z powodu
takiej samej natury, ale z powodu misji. W Pasterzu Hermasa (Porównanie
9, 1, 3; Przykazanie 5, 1, 7) czytamy o Aniele Chwalebnym i Czcigodnym Czasem Chrystus-Anioł utożsamia się z Michałem, czasem autor ich
rozdziela (por. Porównanie 9, 12, 7-8). Ten Anioł czy Człowiek jest ogromnie
wysoki, okazując w ten sposób wyższość nad wszelkim stworzeniem.
Podobną myśl znajdujemy w apokryfach


Ewangelia Piotra X, 38-40: Gdy więc owi żołnierze [którzy pilnowali grobu
Jezusa] ujrzeli to [to jest zejście [b]do grobu dwóch mężów z nieba
], obudzili
centuriona i starszych – oni bowiem tam byli pełniąc straż (39) i gdy
opowiedzieli im to, co ujrzeli, zobaczyli znowu trzech mężów wychodzących
z grodu; dwu podtrzymywało jednego, krzyż im towarzyszył
, (40)
a głowy dwu sięgały aż do nieba, podczas gdy głowa tego, który był przez
nich prowadzony, przewyższała niebiosa
(tłum. M. STAROWIEYSKI).[/b]

Zmartwychwstały Jezus jest więc w ten mityczny sposób ukazany jako
przewyższający aniołów.

Wśród judeochrześcijan, a także powszechniej, wierzono, że Syn Boży
schodząc na ziemię wcielał się po drodze w aniołów
zamieszkujących poszczególne
niebiosa; czasem dlatego, by Go nie poznali i nie zatrzymali,
czasem, by utrzymać sekret przed szatanem. Jako anioł też Syn Boży przyszedł
na ziemię
. Jeden z tekstów (wersja etiopska, II/III w) mówi:

LIST APOSTOŁÓW 13(24)n: Wtedy [b]w postaci archanioła Gabriela ukazałem
się Maryi Dziewicy i mówiłem do niej, a jej serce przyjęło, uwierzyła,
uśmiechnęła się i ja, Słowo, wszedłem do niej i stałem się ciałem
, i ja sam
byłem wysłannikiem siebie samego, w postaci anioła tak uczyniłem; a potem
poszedłem do Ojca mego (tłum. S. KUR)[/b]

Jak więc WIDZICIE. Wcześni Chrześcijanie, czy Judeochrześcijanie utożsamiali Jezusa z Aniołem, Stworzeniem.
UZNAWALI PREEGZYSTENCJĘ.

Cytat:
Dopiero później starano się wyjaśnić tę preegzystencję w sensie wiecznego
trwania z Bogiem. Na razie jednak zadawalano się mniej precyzyjnym
stwierdzeniem o pierworództwie w stosunku do stworzonego świata, z aniołami
włącznie.


Cytat:
Z tematem aniołów i z poszukiwaniami śladów
anielskich wyobrażeń Syna Bożego łączy się
temat cherubinów i serafinów, przez wielu autorów
uważanych za moce anielskie. Ireneusz pisze na ich temat między innymi
takie zadanie:Wykład nauki apostolskiej 10: Tak więc Bóg jest czczony nieustannie przez
Słowo swoje, które jest Jego Synem i przez Ducha Świętego, który jest
mądrością Ojca wszechświata. Ich bowiem moce, to jest Słowa i Mądrości,
które nazywają się cherubinami i serafinami, wychwalają Boga nieustannymi
głosami i każdy jakikolwiek byt w niebie oddaje chwałę Bogu, Ojcu
wszechświata (tłum. W. MYSZOR).
Nigdzie aniołowie nie są nazywani mocami Słowa, wynika więc z tego,
że i tu nie chodzi o anioły. Gdzie indziej nazywa cherubiny obrazami działania
Syna Bożego (AH III, 11, 8). Być może jest to ślad tej samej tradycji,
którą spotykamy u Filona Aleksandryjskiego. Według niego aniołowie zasadniczo
są wyrazem działania Logosu. W swoim myśleniu starał się on
połączyć biblijne dane o aniołach – Bożych posłańcach i platońskie wyobrażenia
o ideach. Niewykluczone, że należy utożsamić anioły Filona z mocami
stworzonymi wraz z ideami i niecielesnymi bytami rozumowymi. Nie są one
bowiem ideami, gdyż te nie mają mocy. Zwłaszcza w traktacie O cherubinach
(27n) reprezentują one dwie główne moce Boże: Królowanie i Dobroć.
Ireneusz nie próbuje biblijno-filozoficznej syntezy i dla swoich aniołów nie
musi szukać miejsca w systemach filozoficznych. Stara się jednak połączyć
dane Starego Testamentu z wiarą w Syna Bożego i Ducha Świętego. Cherubini
i serafini są zatem dla niego mocami – odpowiednio – Syna i Ducha,
kierują chórami niebios w wychwalaniu Boga Ojca i o tyle przewyższają
anioły, o ile działanie aniołów jest przewyższone przez działanie Syna
i Ducha


Cytaty pochodzą z książki "Początki teologii Kościoła" a nie z urojeń ludzi, którzy nie potrafią się pogodzić z tym, ze Biblia mówi inaczej od nich, że inaczej odbierali Jezusa JEGO UCZNIOWIE.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-03-19, 18:17   

Benjamin.Szot napisał/a:
Zestawienie wersetów Objawienia 12 : 7, 10, 12 o niczym nie świadczy
To jest rozmowa z Tobą, a właściwie Twój kontrargument, którego gratuluję. Niemniej był to sarkazm. Pozdrawiam.
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-03-19, 18:20   

Wasiczek

Jeśli już o przeliczeniu mowa to o ile mi wiadomo, przeliczają cały czas kasę ci, którzy na Ewangelii ubili złoty interes, choć Jezus nauczał " darmo wzięliście - darmo dawajcie " - ( Mt. 10 : 8 ).

Większych przekrętów nad te, które robił kler w ciągu swej 1600 letniej historii, trudno byłoby gdziekolwiek jeszcze się dopatrzeć !
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 14