FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Cialo Jezusa
Autor Wiadomość
Iron Man 

Wiek: 36
Dołączył: 24 Mar 2013
Posty: 6
Poziom: 1
HP: 0/18
 0%
MP: 8/8
 100%
EXP: 5/9
 55%
Wysłany: 2013-03-24, 15:52   Re: Cialo Jezusa

nike napisał/a:
Czy Jezus wstąpił do nieba w Swym
ludzkim ciele i czy dotąd posiada to ciało z mięsa
z jego ranami kutymi włócznią oraz śladami gwoździ?

Zapraszam do dyskusji :-D


Jezus po pierwsze zmartwychwstał. A to znaczy, że jego ciało doczesne zostało przebóstwione.
Nowe ciało Jezusa jest ciałem uwielbionym.
_________________
Ludzie są nielogiczni, nierozumni, egoistyczni- kochaj ich mimo wszystko. Matka Teresa z Kalkuty.
 
     
Makarios
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-03-24, 17:55   Re: Cialo Jezusa

Iron Man napisał/a:

Jezus po pierwsze zmartwychwstał. A to znaczy, że jego ciało doczesne zostało przebóstwione.
Nowe ciało Jezusa jest ciałem uwielbionym.

Co znaczą określenia: przebóstwione i uwielbione? Skąd takie wnioski o ciele Jezusa?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-03-24, 21:30   

Iron Man, Skąd znasz słowo przebóstwione ?
biblia mówi co prawda o dwóch rodzajach ciał, ale o przebóstwionym nic chyba nie mówi, więc dlatego pytam?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-03-26, 23:16   

:-D :-D Czekam na odpowiedź.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
aleksander 
Racjonalista.

Pomógł: 13 razy
Dołączył: 17 Sty 2013
Posty: 79
Skąd: Z...
Poziom: 7
HP: 0/130
 0%
MP: 62/62
 100%
EXP: 14/16
 87%
Wysłany: 2013-05-07, 08:01   

Pewnie chodzi o ten fragment:

Cytat:
Przez nie zostały nam udzielone drogocenne i największe obietnice, abyście się przez nie stali uczestnikami Boskiej natury, gdy już wyrwaliście się z zepsucia [wywołanego] żądzą na świecie.
2 P 1:4.
Przebóstwienie zatem:[ (gr. theosis (θέωσης), theopoiesis)] oznacza,że człowiek jest dopuszczony do udziału czy też współudziału w boskiej naturze...

Wracając do tematu.
Czytając Biblię zauważyłem,że Jezus poczęty był w sposób nadprzyrodzony a więc nienaturalny ponieważ bez nasienia męskiego a jednak jest w pełni człowiekiem.Trzeba zauważyć,że był człowiekiem poczętym bez grzechu czyli jak mówi teologia w sposób niepokalany.Za życia czynił cuda np. chodzenie po wodzie czy też przemienienie się na Górze.Można przez to wnioskować,że człowiek już za życia może doświadczać na sobie na swojej naturze udziału natury boskiej--dowodem mogą być dwa powyższe przykłady.Co zatem oznacza zmartwychwstanie?
Jak wiemy ludzkie ciało Jezusa nie pozostało w grobie.Do tego po swoim zmartwychwstaniu Jezus pokazała,że może spożywać pokarmy i jak sam stwierdził:
Cytat:
``36 A gdy rozmawiali o tym, On sam stanął pośród nich i rzekł do nich: «Pokój wam!» 37 Zatrwożonym i wylękłym zdawało się, że widzą ducha. 38 Lecz On rzekł do nich: «Czemu jesteście zmieszani i dlaczego wątpliwości budzą się w waszych sercach? 39 Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam». 40 Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: «Macie tu coś do jedzenia?» 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich. ``
Łukasz 24:36-43.
Widać więc,że po zmartwychwstaniu Jezus ma ciało i kości a pomimo tego umie np.przechodzić przez ścianę czy też spożywa pokarm. Więc jest to ciało i kości o innej konsystencji niż to które mamy obecnie ale jest to jednak ciało i kości.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-05-07, 11:56   

Cytat:
racjonalista, Przebóstwienie zatem:[ (gr. theosis (θέωσης), theopoiesis)] oznacza,że człowiek jest dopuszczony do udziału czy też współudziału w boskiej naturze.
..

Jezus został wzbudzony przez swojego Ojca JHWH w duchowej naturze, a nie ludzkiej, gdyby był dalej w ludzkiej, to przez ścianę raczej by nie mógł przechodzić.

Cytat:
Czytając Biblię zauważyłem,że Jezus poczęty był w sposób nadprzyrodzony a więc nienaturalny ponieważ bez nasienia męskiego a jednak jest w pełni człowiekiem.


Jezus przed swym narodzeniem się był w duchowej naturze, był Logosem---Słowem
przeszedł Karnację--zmianę natury na ziemską i narodził się jako człowiek w naturze ludzkiej.

Cytat:
Trzeba zauważyć,że był człowiekiem poczętym bez grzechu czyli jak mówi teologia w sposób niepokalany.


Miał doskonałego ojca. Ojciec daje życie matka ciało.
Zauważ Jezus bał się do końca swojej misji, czy wykona wszystko według woli JHWH, groziła mu śmierć, gdyby zgrzeszył, lub czegoś nie wykonał, miał ciało po Marii a to ciało nie było doskonale.

Cytat:
Za życia czynił cuda np. chodzenie po wodzie czy też przemienienie się na Górze.Można przez to wnioskować,że człowiek już za życia może doświadczać na sobie na swojej naturze udziału natury boskiej--dowodem mogą być dwa powyższe przykłady.Co zatem oznacza zmartwychwstanie?


Jeżeli chodzi o chodzenie po wodzie, widziałam filmik jak Japończyk chodził po jeziorze i nawet do buta mu sie woda nie nalała. Oczywiście wszystko robił bardzo szybko specjalizacja wyższej klasy :-D
Przemienienie na górze było to widzenie apostołów.

Ponadto Jezus był doskonałym człowiekiem i ja wierzę,że my już po tysiącleciu kiedy dostąpimy doskonałości, nasz mózg będzie cały wykorzystany, tez wiele rzeczy będziemy potrafili robić, o których teraz nawet nie marzymy.
Zmartwychwstanie według teorii którą ja wyznaję, i wierzę,że jest to teoria Biblijna, otrzymamy na końcu Tysiąclecia, innymi słowy --- zostaniemy Zbawieni.

Cytat:
Jak wiemy ludzkie ciało Jezusa nie pozostało w grobie.Do tego po swoim zmartwychwstaniu Jezus pokazała,że może spożywać pokarmy i jak sam stwierdził:


Ciało Jezusa zostało ukryte, przez Boga, ty zdajesz sobie sprawę ile byłoby relikwii? Podobnie było z ciałem Mojżesza, nie zostało znalezione.

A Jezus już w ciele duchowym miał możliwości materializowania się i też z tej umiejętności korzystał.

Zauważ uczniowie nie poznali Jezusa, dopiero kiedy dawał się im poznać np. przez łamanie chleba.

Marii Magdalenie pokazał się jako ogrodnik itd.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
AlexK 
Zasłużony
katolik


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomogła: 4 razy
Wiek: 29
Dołączyła: 12 Lut 2013
Posty: 880
Skąd: Z podlasia
Poziom: 26
HP: 32/1637
 2%
MP: 781/781
 100%
EXP: 41/78
 52%
Wysłany: 2013-05-08, 13:33   

nike
Cytat:
Jeżeli chodzi o chodzenie po wodzie, widziałam filmik jak Japończyk chodził po jeziorze i nawet do buta mu sie woda nie nalała. Oczywiście wszystko robił bardzo szybko specjalizacja wyższej klasy
Przemienienie na górze było to widzenie apostołów.

Czy ty wierzysz w chociaż jeden cud jaki uczynił Jezus?
_________________
Przytul mnie Jezu
tak mocno do siebie.
Ukryj głęboko,
na dnie swego serca.

 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-05-08, 14:36   

racjonalista,

Cytat:
Widać więc,że po zmartwychwstaniu Jezus ma ciało i kości a pomimo tego umie np.przechodzić przez ścianę czy też spożywa pokarm. Więc jest to ciało i kości o innej konsystencji niż to które mamy obecnie ale jest to jednak ciało i kości.


Jezus po zmartwychwstaniu , nie był już człowiekiem, tylko osobą duchową
dla ludzi się materializował, aby zrozumieli, że to On został wzbudzony, przez swojego Ojca. Ciało przybrał nowe, dlatego na początku nawet osoby, które Go znały
nie poznawały Go
przed narodzeniem, był istotą duchową i taką zmartwychwstał
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-08, 15:30   

A gdzie masz napisane, że się materializował?
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-05-08, 18:47   

AlexK napisał/a:
nike
Cytat:
Jeżeli chodzi o chodzenie po wodzie, widziałam filmik jak Japończyk chodził po jeziorze i nawet do buta mu sie woda nie nalała. Oczywiście wszystko robił bardzo szybko specjalizacja wyższej klasy
Przemienienie na górze było to widzenie apostołów.

Czy ty wierzysz w chociaż jeden cud jaki uczynił Jezus?


A ty? Nie wiem w jakim celu zadałaś mi to pytanie?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2013-05-08, 18:53   

Iwona napisał/a:
A gdzie masz napisane, że się materializował?


Ponieważ nie ma głupich pytań, więc ci odpowiem.
Dlatego choćby,że go Maria Magdalena nie poznała, a siedział w pobliżu jako ogrodnik, więc co to było?
W kilku tematach pytałam ciebie gdzie co jest napisane, a ty w ogóle nie reagujesz, a ja mam na twoje pytania reagować? Czytaj może znajdziesz. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-08, 22:36   

Stary Testament uczy, że zmartwychwstaną ciała, a nie duchy. Tu przykład z Iz 26, 19.
A w Nowym Testamencie:
"Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał." (Mt 28, 6) - no właśnie, Ciało zmartwychwstało, grób był pusty.

"W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego. " (Mk 16, 14) - Czy ducha można zobaczyć?

"Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam" (Łk 24, 39) - ten cytat jest całkiem przeciwny temu, że Jezus jako duch zmartwychwstał.


"Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca" (Dz 1, 3-4) - czy duch może jeść?

"On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus." (J 2, 21-22) - no własnie, świątynia ciała, a nie ducha.

Zmartwychwstać to powstać z martwych.

[ Dodano: 2013-05-08, 22:36 ]
Stary Testament uczy, że zmartwychwstaną ciała, a nie duchy. Tu przykład z Iz 26, 19.
A w Nowym Testamencie:
"Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak powiedział. Chodźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał." (Mt 28, 6) - no właśnie, Ciało zmartwychwstało, grób był pusty.

"W końcu ukazał się samym Jedenastu, gdy siedzieli za stołem, i wyrzucał im brak wiary i upór, że nie wierzyli tym, którzy widzieli Go zmartwychwstałego. " (Mk 16, 14) - Czy ducha można zobaczyć?

"Popatrzcie na moje ręce i nogi: to Ja jestem. Dotknijcie się Mnie i przekonajcie: duch nie ma ciała ani kości, jak widzicie, że Ja mam" (Łk 24, 39) - ten cytat jest całkiem przeciwny temu, że Jezus jako duch zmartwychwstał.


"Im też po swojej męce dał wiele dowodów, że żyje: ukazywał się im przez czterdzieści dni i mówił o królestwie Bożym. A podczas wspólnego posiłku kazał im nie odchodzić z Jerozolimy, ale oczekiwać obietnicy Ojca" (Dz 1, 3-4) - czy duch może jeść?

"On zaś mówił o świątyni swego ciała. Gdy więc zmartwychwstał, przypomnieli sobie uczniowie Jego, że to powiedział, i uwierzyli Pismu i słowu, które wyrzekł Jezus." (J 2, 21-22) - no własnie, świątynia ciała, a nie ducha.

Zmartwychwstać to powstać z martwych.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-05-08, 22:37   

Iwona,

przemyśl ten werset

"To jednak mówię, bracia, że ciało i krew nie mogą odziedziczyć królestwa Bożego ani skażenie nie dziedziczy nieskażoności" (1 Kor. 15:50).

jak Iwono, to sobie wyobrażasz?
Jezus jako osoba duchowa, będąc wcześniej w niebie
wraca z ciałem do nieba, które było ofiarowane za okup, abyśmy mogli żyć wiecznie :lol:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
Ostatnio zmieniony przez Krystian 2013-05-08, 22:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2013-05-08, 22:55   

A czy Pan Jezus był czymś skażony?
Przecież skaza grzechu nie dotyczyła Jego

[ Dodano: 2013-05-08, 22:58 ]
U mnie ten werset brzmi trochę inaczej: "Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne."
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6087/6468
 94%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2013-05-08, 23:12   

Iwona napisał/a:
A czy Pan Jezus był czymś skażony?
Przecież skaza grzechu nie dotyczyła Jego

[ Dodano: 2013-05-08, 22:58 ]
U mnie ten werset brzmi trochę inaczej: "Zapewniam was, bracia, że ciało i krew nie mogą posiąść królestwa Bożego, i że to, co zniszczalne, nie może mieć dziedzictwa w tym, co niezniszczalne."


Iwono nie rozumiesz. Jezus przebywając na ziemi w doskonałym ciele , udowodnił
że doskonały człowiek Adam, też mógł, nie zgrzeszyć przeciwko Bogu.
Obaj byli kuszeni
gdyby Jezus zgrzeszył, przeciwko swemu Ojcu to uważasz, że Bóg, by go wskrzesił?
np. oddał pokłon szatanowi. Jezus na ziemi był tak samo śmiertelny jak każdy człowiek.
Naprawdę wierzysz, że Jezus ze swoim ciałem ziemskim przebywa w niebie?
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 13