FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Terlikowskiego teoria na temat raka szyjki macicy
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-01, 12:03   Terlikowskiego teoria na temat raka szyjki macicy

http://wiadomosci.gazeta....li_kobieta.html

Cytat z artykulu,:
Rak szyjki macicy jest przenoszony drogą płciową

:-D
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-04-02, 13:29   

Że ten buc pojawił się w jakimś temacie na tym forum...proszę..nie :-( nie mogę znieśc jego DEBILIZMU I IGNORANCJI...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-02, 13:52   

Ciekawe skąd tego onkologa wytrzasneli?

http://www.poradnikzdrowi...-hpv_35600.html

Około 80 procent kobiet przynajmniej raz w życiu ma kontakt z wirusem HPV. Agresywne odmiany tego wirusa o numerach 16 i 18 odpowiadają za ponad 70 procent przypadków raka szyjki macicy. Pora więc bliżej przyjrzeć się HPV.

Rak szyjki macicy nie jest chorobą dziedziczną, wywołują go pewne typy wirusa HPV (Human Papillomavirus - wirus brodawczaka ludzkiego). Istnieje ponad 100 odmian tego wirusa, ale większość z nich nie powoduje raka. Za wirusy wysoko onkogenne uważa się dwa typy – HPV 16 i HPV 18, i to właśnie one odpowiadają za większość przypadków raka szyjki macicy.
Rak szyjki macicy - jak się można zakazić wirusem HPV

Do zakażenia wirusem HPV dochodzi głównie podczas stosunku seksualnego. Innym źródłem infekcji jest intymny kontakt skóry narządów płciowych partnerów (dlatego prezerwatywa, mimo że może zmniejszyć ryzyko zakażenia, nie zapewnia pełnej ochrony przed nim).
Wirus łatwo się przenosi i jest bardzo rozpowszechniony. Szacuje się, że nawet 80% aktywnych seksualnie kobiet w ciągu swego życia co najmniej raz ulegnie zakażeniu wirusem HPV.
Rak szyjki macicy - pamiętaj o cytologii

Cytologia jest formą diagnostyki, kontroli – najlepiej byś raz do roku zrobiła takie badanie. Regularnie wykonywana pozwala wykryć zmiany w obrębie szyjki macicy. Wczesne stwierdzenie obecności nieprawidłowych komórek, pozwala na odpowiednio szybkie rozpoczęcie leczenia – większość z wczesnych zmian komórkowych nabłonka szyjki macicy dobrze odpowiada na terapię, dzięki czemu można zapobiec postępowi raka.


http://www.poradnikzdrowi...-hpv_35600.html
Około 80 procent kobiet przynajmniej raz w życiu ma kontakt z wirusem HPV. Agresywne odmiany tego wirusa o numerach 16 i 18 odpowiadają za ponad 70 procent przypadków raka szyjki macicy. Pora więc bliżej przyjrzeć się HPV.

Rak szyjki macicy nie jest chorobą dziedziczną, wywołują go pewne typy wirusa HPV (Human Papillomavirus - wirus brodawczaka ludzkiego). Istnieje ponad 100 odmian tego wirusa, ale większość z nich nie powoduje raka. Za wirusy wysoko onkogenne uważa się dwa typy – HPV 16 i HPV 18, i to właśnie one odpowiadają za większość przypadków raka szyjki macicy.
Rak szyjki macicy - jak się można zakazić wirusem HPV

Do zakażenia wirusem HPV dochodzi głównie podczas stosunku seksualnego. Innym źródłem infekcji jest intymny kontakt skóry narządów płciowych partnerów (dlatego prezerwatywa, mimo że może zmniejszyć ryzyko zakażenia, nie zapewnia pełnej ochrony przed nim).
Wirus łatwo się przenosi i jest bardzo rozpowszechniony. Szacuje się, że nawet 80% aktywnych seksualnie kobiet w ciągu swego życia co najmniej raz ulegnie zakażeniu wirusem HPV.
Rak szyjki macicy - pamiętaj o cytologii

Cytologia jest formą diagnostyki, kontroli – najlepiej byś raz do roku zrobiła takie badanie. Regularnie wykonywana pozwala wykryć zmiany w obrębie szyjki macicy. Wczesne stwierdzenie obecności nieprawidłowych komórek, pozwala na odpowiednio szybkie rozpoczęcie leczenia – większość z wczesnych zmian komórkowych nabłonka szyjki macicy dobrze odpowiada na terapię, dzięki czemu można zapobiec postępowi raka.



http://www.poradnikzdrowi...-hpv_35600.html
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2015-04-02, 14:08   

Według jego wywodu, to kobiety CHORE , to po prostu są kobiety lekkiego prowadzenia się.

JAK TO DOBRZE "MĄDREGO POSŁUCHAĆ"

A czy DEBILIZM jest chorobą? może Pan Terlikowski mi odpowie, czekam.

Gdybym ja chciała żyć według nauczania KrK, OJEJ, WTEDY KIM BYM BYŁA???

brrrrrrrrrr przypominam, Aleksandra Borgie i jego cały ród, Rowerów, Kalistów i wielu wielu innych. TAM BYŁ BURDEL.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-04-02, 15:03   

nike napisał/a:
Gdybym ja chciała żyć według nauczania KrK, OJEJ, WTEDY KIM BYM BYŁA???

On wg nauk swojego Kościoła nie żyje, wysmiewa Papieża jawnie, jak inni, którzy powołują się na Kościół, ale gdy Papież powie coś nie po ich myśli to go mają gdzieś :-/ chore to jest! Niby go tak kochają, ale jednak...
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-02, 18:58   

bartek212701 napisał/a:
Że ten buc pojawił się w jakimś temacie na tym forum...proszę..nie :-( nie mogę znieśc jego DEBILIZMU I IGNORANCJI...


Sam go cytowales nie tak dawno temu :-D



:-D
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-02, 21:42   

nike napisał/a:
Według jego wywodu, to kobiety CHORE , to po prostu są kobiety lekkiego prowadzenia się.

JAK TO DOBRZE "MĄDREGO POSŁUCHAĆ"

A czy DEBILIZM jest chorobą? może Pan Terlikowski mi odpowie, czekam.

Gdybym ja chciała żyć według nauczania KrK, OJEJ, WTEDY KIM BYM BYŁA???

brrrrrrrrrr przypominam, Aleksandra Borgie i jego cały ród, Rowerów, Kalistów i wielu wielu innych. TAM BYŁ BURDEL.


Wiele chorób przenosi się drogą płciową i unikanie ryzykownych kontaktów seksualnych ogranicza ich rozwój. Tak samo jak posiadanie jednego, stałego i zdrowego partnera. Tak pisze w każdej ulotce i mówi się na każdej pogadance na temat wirusa HIV. I jakoś do tej pory nikt nie podnosił larum, że takie ulotki i pogadanki stygmatyzują chore kobiety jako osoby lekkiego prowadzenia.

Debilizm nike nie jest chorobą lecz formą niepełnosprawności. Tak dawniej nazywano niepełnosprawność intelektualna w stopniu lekkim lecz zaniechano tego z powodu negatywnych konotacji. Osoby dotknięte tą niepełnosprawnością osiągają poziom intelektualny osób dorosłych charakterystyczny dla 12. roku życia. Ta forma deficytu intelektualnego stanowi najwięcej rozpoznań. Osoby takie są samodzielne i zaradne społecznie, nie powinny jednak wykonywać zawodów wymagających podejmowania decyzji, ponieważ nie osiągnęły etapu myślenia abstrakcyjnego w rozwoju poznawczym. Życie rodzinne przebiega bez trudności. W socjalizacji mogą nabywać zaburzeń osobowościowych, ze względu na atmosferę otoczenia i stosunek innych.
http://pl.wikipedia.org/w..._stopniu_lekkim

Więc moim zdaniem kiepski temat do żartów.

bartek212701 napisał/a:
On wg nauk swojego Kościoła nie żyje, wysmiewa Papieża jawnie, jak inni, którzy powołują się na Kościół, ale gdy Papież powie coś nie po ich myśli to go mają gdzieś :-/ chore to jest! Niby go tak kochają, ale jednak...


Tu się zgodzę.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-03, 15:31   

Wy mnie rakiem nie straszcie. Byłam ostatnio u ginekologa. W jajnikach mi się pojawiły jakieś zmiany, które są podobno nowotworowe. Lekarz twierdzi, że jest to łagodne i da się leczyć. No, ale wiecie, zawsze może się to przemienić w postać złośliwą czyli raka jajnika i tego się boję. Proszę nie piszcie o nowotworach bo ja mogę być na to chora. :cry: :cry: :cry: :cry:
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-04-03, 15:56   

Iwona napisał/a:
Byłam ostatnio u ginekologa. W jajnikach mi się pojawiły jakieś zmiany, które są podobno nowotworowe. Lekarz twierdzi, że jest to łagodne i da się leczyć. No, ale wiecie, zawsze może się to przemienić w postać złośliwą czyli raka jajnika i tego się boję. Proszę nie piszcie o nowotworach bo ja mogę być na to chora. :cry: :cry: :cry: :cry:

No to powinnas to, jak najszybciej zacząć leczyć!!! Iwonko, to poważne, trzymam kciuki i modlę się za Ciebie
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-03, 17:10   

Tak Iwonko posluchaj Bartka i modlmy sie.Na te "swieta" modle sie tylko
za Iwonke wy tez tak macie zrobic!
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1322 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13661

Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 440/608
 72%
Wysłany: 2015-04-04, 00:02   

Migdałek, Dziekuję ci bardzo za wykład, ale chyba to co napisałaś, nie bardzo dotyczy raka szyjki macicy, przenoszonego prawie tylko przez współżycie z wieloma partnerami, jak pisze Terlikowski, i stad mój powyższy post.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-04, 01:06   

Dwa lata temu miałam taki bardzo mocny atak tętna. To częstoskurcz nadkomorowy. Tętno jest za wysokie, nie pracuje serce tak jak powinno. Miałam wtedy tętno 172. przy ciśnieniu normalnym. Rodzice wezwali pogotowie. Pan ratownik powiedział, że jest to stan zagrożenia życia i że jakbym miała 180 to mogłabym umrzeć nawet. Ale na szczęście minęło to. Kardiolog mi zapisał leki odpowiednie. Te leki nie usuwają przyczyny tego. Jest taki zabieg, tzw. ablacja. Ona może to usunąć, ale tylko wtedy gdy zna się oczywiście przyczynę. Leki tylko mogą zmniejszać ryzyko. Zauważyłam, że te ataki pojawiają się tydzień przed i tydzień po miesiączce. Kardiolog polecił mi wizytę u ginekologa. Tak też zrobiłam. Zwłaszcza, że z miesiączką mam problemy bo mnie bardzo boli wtedy i wymiotuję. U ginekologa byłam. Zrobił mi usg i zobaczył, że na jednym z jajników jest torbiel. Ja czytałam, że to jest podobno zmiana nowotworowa, niby łagodna i da się ją leczyć (albo przez leki hormonalne albo przez operację), ale niestety czasem może się zamienić w postać złośliwą czyli raka jajnika. Parę dni temu gdy już trochę czasu minęło znów miałam usg i to coś jest już na dwóch jajnikach. A od czasu do czasu czuję przez to ból więc się boję. Niby on mówi, że to jest łagodne, ale zawsze może się z tego coś gorszego zrobić. Zapisał mi leki hormonalne i powiedział, żebym to brała a po dwóch lub trzech następnych okresach mam się znów u niego stawić, a później mogę trafić do szpitala na jakiś czas na badania. Możliwe, że przez to mam te ataki tętna, ale też nie jest to do końca pewne. I na serce też będę miała przez to różne badania. Jak już znajdą przyczynę (taką w 100%) to będę miała tą ablację. Niby ten zabieg w większości przypadków kończy się dobrze, ale czasem jest ryzyko powikłań w postaci krwiaków. Ja żadnego raka mieć nie chcę a boję się, że kiedyś mieć mogę. Muszę bardzo dbać o zdrowie.
 
     
Iwona
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-04, 01:08   

http://pl.wikipedia.org/wiki/Torbiel_jajnika - to jest coś takiego
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-04, 02:28   

nike napisał/a:
Migdałek, Dziekuję ci bardzo za wykład, ale chyba to co napisałaś, nie bardzo dotyczy raka szyjki macicy, przenoszonego prawie tylko przez współżycie z wieloma partnerami, jak pisze Terlikowski, i stad mój powyższy post.


Artykuł, który cytowałam i jeszcze pogrubiałam głosi:

Około 80 procent kobiet przynajmniej raz w życiu ma kontakt z wirusem HPV. Agresywne odmiany tego wirusa o numerach 16 i 18 odpowiadają za ponad 70 procent przypadków raka szyjki macicy
ak szyjki macicy nie jest chorobą dziedziczną, wywołują go pewne typy wirusa HPV (Human Papillomavirus - wirus brodawczaka ludzkiego). Istnieje ponad 100 odmian tego wirusa, ale większość z nich nie powoduje raka. Za wirusy wysoko onkogenne uważa się dwa typy – HPV 16 i HPV 18, i to właśnie one odpowiadają za większość przypadków raka szyjki macicy.
Rak szyjki macicy - jak się można zakazić wirusem HPV

Do zakażenia wirusem HPV dochodzi głównie podczas stosunku seksualnego. Innym źródłem infekcji jest intymny kontakt skóry narządów płciowych partnerów (dlatego prezerwatywa, mimo że może zmniejszyć ryzyko zakażenia, nie zapewnia pełnej ochrony przed nim).



Terlikowski nie jest najmądrzejszym publicystą w Polsce i ja również się z nim częstokrotnie nie zgadzam, ale próba robienia z niego idioty w momencie, gdy mówi o rzeczach oczywistych dla współczesnej medycyny jest wyjątkowo podłe i nieodpowiedzialne.

Raka szyjki macicy powoduje w większości wirus HPV przenoszony głównie drogą płciową. Przykro mi, ale takie fakty.
 
     
Migdałek
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-04, 02:32   

Iwona, spokojnie. Nie każda zmiana w organizmie to nowotwór złośliwy. Zraczyć się może nawet pieprzyk. Żyjemy w czasach, gdy ryzyko zapadnięcia na raka jest wyjątkowo wysokie i dotyczy każdego. I każdy musi dbać o zdrowie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14