FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Napominanie
Autor Wiadomość
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-01, 21:15   

najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios

To nie byl sad tylko stwierdzenie faktu na podstawie slow Jezusa.
Takim samym faktem jest ze balwochwalcy,cudzoloznicy..tez nie wejda.
Gloszenie Ewangeli to nie tylko glaskanie po glowie ale tez ostrzeganie
przed konsekwencjami naszych wyborow(grzechow)..Apostolowie ostrzegali i ja tez bede.
Chrzescijanie powinni siebie osadzac ale nie ludzi z zewnatrz.To robily pierwsze zbory.

ie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszegop

Amen & Adios
 
     
Listek
VIP


Potwierdzenie wizualne: 2015
Pomógł: 581 razy
Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 2615
Poziom: 40
HP: 351/5017
 7%
MP: 2395/2395
 100%
EXP: 154/168
 91%
Wysłany: 2015-04-01, 21:31   

Olus napisał/a:
zastanow sie co piszesz bo nie wejdziesz do krolestwa..


To nie jest ocena tylko ostrzeżenie.

Osobiście bardzo jestem wdzięczny wielu braciom , którzy nawet szorstko zwrócili mi na coś uwagę. Teraz wiem ,że robili to z miłości i troski o moja duszę.

Ap 21:27 bug "I nie wejdzie do niego [KB] nic nieczystego ani ten, kto popełnia obrzydliwość i kłamstwo, tylko ci, którzy są zapisani w księdze życia Baranka."
_________________
Bóg jest wciąż taki sam i się nie zmienia.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-01, 21:45   

Cytat:
To nie jest ocena tylko ostrzeżenie.

Dokladnie :)

Ezech. 3:17-21;27

17. Synu człowieczy: Na stróża domu izraelskiego cię powołałem! Ilekroć usłyszysz słowo z moich ust, ostrzeż ich w moim imieniu.

18. Jeżeli powiem do bezbożnego: Na pewno umrzesz, a ty go nie ostrzeżesz i nic nie powiesz, aby bezbożnego ostrzec przed jego bezbożną drogą tak, abyś uratował jego życie, wtedy ten bezbożny umrze z powodu swojej winy, ale Ja uczynię cię odpowiedzialnym za jego krew.

19. Lecz jeżeli ty ostrzeżesz bezbożnego, a on nie odwróci się od swojej bezbożności i od swojej bezbożnej drogi, wtedy on umrze z powodu swojej winy, a ty uratujesz swoją duszę.

20. Gdy zaś sprawiedliwy odwróci się od swojej sprawiedliwości i popełni bezprawie - a Ja doprowadzę go do upadku i on umrze, to jeżeli nie ostrzeżesz go, wtedy on umrze z powodu swojej winy, i nie będzie się pamiętało jego sprawiedliwych czynów, których dokonał, lecz ciebie uczynię odpowiedzialnym za jego krew.

21. Lecz jeżeli ty ostrzeżesz sprawiedliwego, aby sprawiedliwy nie zgrzeszył, i on nie zgrzeszy, to na pewno pozostanie przy życiu, ponieważ dał się ostrzec, a ty uratowałeś swoją duszę.

27...Tak mówi Wszechmocny Pan: Kto chce słuchać, niech słucha, a kto nie chce słuchać, niech nie słucha - gdyż to dom przekory.


--


18. Wiele też innych dał napomnień i zwiastował ludowi dobrą nowinę.

19. A tetrarcha Herod, strofowany przez niego z powodu Herodiady, żony brata swego, i z powodu innych złych uczynków, jakie popełnił,

20. Przydał do wszystkiego i to, że wtrącił Jana do więzienia


==


Wzywamy was też, bracia, napominajcie niesfornych, pocieszajcie bojaźliwych, podtrzymujcie słabych, bądźcie wielkoduszni wobec wszystkich. BW

Baczcie, bracia, żeby nie było czasem w kimś z was złego niewierzącego serca, które by odpadło od Boga żywego, 13. Ale napominajcie jedni drugich każdego dnia, dopóki trwa to, co się nazywa ''dzisiaj'', aby nikt z was nie popadł w zatwardziałość przez oszustwo grzechu.

2. Głoś Słowo, bądź w pogotowiu w każdy czas, dogodny czy niedogodny, karć, grom, napominaj z wszelką cierpliwością i pouczaniem.

3. Albowiem przyjdzie czas, że zdrowej nauki nie ścierpią, ale według swoich upodobań nazbierają sobie nauczycieli, żądni tego, co ucho łechce,

4. I odwrócą ucho od prawdy, a zwrócą się ku baśniom


Cytat:
To nie jest ocena

Ocena wewnatrz tez jest wskazana.

Czy odważy się ktoś z was, gdy zdarzy się nieporozumienie z drugim, szukać sprawiedliwości u niesprawiedliwych, zamiast u świętych? 2 Czy nie wiecie, że święci będą sędziami tego świata? A jeśli świat będzie przez was sądzony, to czyż nie jesteście godni wyrokować w tak błahych sprawach? 3 Czyż nie wiecie, że będziemy sądzili także aniołów? O ileż przeto więcej sprawy doczesne! 4

tylko nie obludnie
Obłudniku, wyjmij najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, aby wyjąć źdźbło z oka twego brata.
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2015-04-01, 22:01   

Olus napisał/a:
najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios

To nie byl sad tylko stwierdzenie faktu na podstawie slow Jezusa.
Takim samym faktem jest ze balwochwalcy,cudzoloznicy..tez nie wejda.
Gloszenie Ewangeli to nie tylko glaskanie po glowie ale tez ostrzeganie
przed konsekwencjami naszych wyborow(grzechow)..Apostolowie ostrzegali i ja tez bede.
Chrzescijanie powinni siebie osadzac ale nie ludzi z zewnatrz.To robily pierwsze zbory.

ie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszegop

Amen & Adios


(Mt 21)

31 Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. 32 Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.


[/b]
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-01, 22:06   

Immanuel napisał/a:
Olus napisał/a:
najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios

To nie byl sad tylko stwierdzenie faktu na podstawie slow Jezusa.
Takim samym faktem jest ze balwochwalcy,cudzoloznicy..tez nie wejda.
Gloszenie Ewangeli to nie tylko glaskanie po glowie ale tez ostrzeganie
przed konsekwencjami naszych wyborow(grzechow)..Apostolowie ostrzegali i ja tez bede.
Chrzescijanie powinni siebie osadzac ale nie ludzi z zewnatrz.To robily pierwsze zbory.

ie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszegop

Amen & Adios


(Mt 21)

31 Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. 32 Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.



Obawiam sie ze nie zrozumiales ani mnie ani cytatu ktory podajesz.



31 Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. 32 Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć


Grzesznik ktory uwierzy przestaje zyc w grzechu.Oczywiscie zdazaja sie upadki...
Jezus nie przyszedl do zdrowych ale do chorych.Chory po spotkaniu
Jezus i uwierzeniu mu zdrowieje!Jezus powiedzial do nieradnicy:nie grzesz wiecej!
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2015-04-02, 18:58   

Olus napisał/a:
Immanuel napisał/a:
Olus napisał/a:
najmniejszym będzie nazwany w Królestwie Niebios

To nie byl sad tylko stwierdzenie faktu na podstawie slow Jezusa.
Takim samym faktem jest ze balwochwalcy,cudzoloznicy..tez nie wejda.
Gloszenie Ewangeli to nie tylko glaskanie po glowie ale tez ostrzeganie
przed konsekwencjami naszych wyborow(grzechow)..Apostolowie ostrzegali i ja tez bede.
Chrzescijanie powinni siebie osadzac ale nie ludzi z zewnatrz.To robily pierwsze zbory.

ie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, 10 ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego. 11 A takimi byli niektórzy z was. Lecz zostaliście obmyci, uświęceni i usprawiedliwieni w imię Pana naszego Jezusa Chrystusa i przez Ducha Boga naszegop

Amen & Adios


(Mt 21)

31 Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. 32 Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć.



Obawiam sie ze nie zrozumiales ani mnie ani cytatu ktory podajesz.



31 Któryż z tych dwóch spełnił wolę ojca?» Mówią Mu: «Ten drugi». Wtedy Jezus rzekł do nich: «Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego. 32 Przyszedł bowiem do was Jan drogą sprawiedliwości, a wyście mu nie uwierzyli. Celnicy zaś i nierządnice uwierzyli mu. Wy patrzyliście na to, ale nawet później nie opamiętaliście się, żeby mu uwierzyć


Grzesznik ktory uwierzy przestaje zyc w grzechu.Oczywiscie zdazaja sie upadki...
Jezus nie przyszedl do zdrowych ale do chorych.Chory po spotkaniu
Jezus i uwierzeniu mu zdrowieje!Jezus powiedzial do nieradnicy:nie grzesz wiecej!


Chodzi o to, że tych których uważasz za grzesznych i osądzasz, że nie wejdą do Królestwa Bożego wyprzedą Cię i pierwsi zyskają łaskę u Boga. Nie skreślaj nikogo. Radzę Ci i Krystianowi powstrzymać się od osądzania ludzi.

Tak ubarwiwszy nagą mą niecnotę,
zbutwiałym w słowie z Biblii wyskubanym,
świętym się wydam gdym w gruncie szatanem
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-02, 19:00   

Dalej nie rozumiesz.Nierzadnica NIE WEJDZIE NA KROLESTWA.
Chyba ze przestanie byc nierzadnica!
NIE OSADZAM TYLKO NAPOMINAM.
Radze ci czytac ze zrozumieniem.



„Lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy tak samo zginiecie” (Łk 13, 5)
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2015-04-02, 19:06   

Olus napisał/a:
Dalej nie rozumiesz.Nierzadnica NIE WEJDZIE NA KROLESTWA.
Chyba ze przestanie byc nierzadnica!
NIE OSADZAM TYLKO NAPOMINAM.
Radze ci czytac ze zrozumieniem.


Jehowi są bliżej Boga niż niektórzy katolicy. Rozmawiałem z nie jednym. Oni naprawdę bardzo miłują Ojca i Jego Syna. taki typowy katolik na mszy powtarza jak z automatu, że kochają Ojca, wielbią Jego imię, a potem idą nagadać jak to źle im się powodzi, że Boga nie ma. Tak robił mój wujek :)
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-02, 19:12   

Mozesz mi powiedziec co to ma wspolnego z moim tematem ktory dotyczy Pawla?
Napisales cztery komentarze o zaden z nich nie jest na temat :roll:
Idz napominaj ich a nie mnie..
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2015-04-02, 20:11   

Próbowałem rozluźnić trochę atmosfere. Tymczasem proszę admina o usunięcie tych postów nie na temat
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-02, 20:15   

dlaczego do kosza?Niech ktorys admin wytnie z tego tematu czesc postow do nowego
"napominanie" .Od posta z Wysłany: Wczoraj 21:01
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-02, 20:19   Napominanie

Kiedy i jak nalezy napomniec grzesznika?
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2015-04-02, 21:36   

Należy upominać wtedy kiedy ktoś rzeczywiście grzeszy. Konik polny przedstawił co myśli w danym temacie, a Ty mu napisałeś, że jak będzie tak rozumiał to nie wejdzie do Królestwa Bożego.

(Mt 12 34)

Plemiona żmijowe! Jakże możecie mówić dobrze, będąc złymi? Albowiem z obfitości serca mówią usta.


Jezus mówił o kapłanach, którzy nauczali jak trzeba przestrzagać prawa, napominali grzeszników, a sami żyli jak bogowie, pierwsze miejsce na ucztach i w synagogach, zasiadali na tronach, najważniejsze osoby w państwie, trwali w grzechu.

(Mt 12 7)

I gdybyście byli zrozumieli, co to jest: Miłosierdzia chcę, a nie ofiary, nie potępialibyście niewinnych


Rozumiesz to? Ważniejsze są uczynki, a nie ofiara. Będziesz rozliczany z dobrych uczynków i miłości do bliźniego, a nie z ofiary i powtarzania "Kocham, Cię Panie". Większe szanse na zbawienie ma miłosierny muzułmanin, niż grzeszny chrześcijanin.
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-03, 07:07   

Cytat:
Należy upominać wtedy kiedy ktoś rzeczywiście grzeszy. Konik polny przedstawił co myśli w danym temacie, a Ty mu napisałeś, że jak będzie tak rozumiał to nie wejdzie do Królestwa Bożego.

Czlowieku czy ty sie dobrze czujesz?Przestan wypisywac na mnie brednie
bo w koncu sie zdenerwuje :roll: Nie napisalem ze nie wejdzie jak nie bedzie
rozumial tak jak ja tylko ze jak bedzie znosil Prawo to nie wejdzie i powtorze
to jeszcze milion razy jak bedzie trzeba bo tak MOWIL JEZUS.Ja tylko za Nim
powtorzylem.Masz problem z tym to masz problem ze slowami Jezusa.
Cytat:
Rozumiesz to?

Do kubika tez tak sapales?moze dlatego mial cie dosc :roll:
Skup sie czleniu na tematach a nie na mnie.
 
     
Immanuel 
Bóg z nami


Potwierdzenie wizualne: 777
Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Mar 2015
Posty: 199
Skąd: Gwiazdozbiór Oriona
Poziom: 13
HP: 0/370
 0%
MP: 176/176
 100%
EXP: 5/30
 16%
Wysłany: 2015-04-03, 10:40   

Rozumiem Ciebie i Twoją postawę. Proszę Cię, zrozum, Jezusem nie jesteś. Wiesz, że jesteś człowiekiem? I człowiek też się myli. Nieomylny nie jesteś. Jak widać ciężko Ci przyznać się do winy, gdyż to splami Twój honor. Takie zachowanie jest zupełnie dziecinne.
_________________
I otrze z ich oczu wszelką łzę,
a śmierci już odtąd nie będzie.
Ani żałoby, ni krzyku, ni trudu
już [odtąd] nie będzie,
bo pierwsze rzeczy przeminęły
(Ap 21 4)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13