FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Wiara a ...cuda
Autor Wiadomość
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-09, 06:54   

Jak widzę, słowo kłamstwo w twoich ustach jest lekiem na wszystko.
Nie wiedziałem, że dla ludzi nauka o pokoleniu jest tak bardzo ważna ( chyba dlatego, że właśnie dzięki niej ludzie ci chcieli zostać śJ, bo wykalkulowali, że teraz jest odpowiedni moment nim zostać ). Jak nauka ( a nie fakt ) się zmieniła, trzeba odejść.
Piszesz o wprowadzeniu w błąd. Jak widać to było twoim i wielu innych zapalnikiem do poznawania Boga.
Tak samo było kiedyś, jak zaczęto głosić. Ilu odeszło bo uznali, że nie będą tego robić.
BPŚ, Epifaniści zostali przy tym co było wcześniej.
Ile jeszcze razy ludzie się zawiodą na jakiś swoich wyobrażeniach nie wiem, ale sądzę że będzie ich trochę. Czasy prób przed nami.
Tłumaczyłem już niejednokrotnie, że teraz nie ma objawień, i to co głosimy jest oparte na tym co niedoskonali ludzie wywnioskują. Oni tak samo jak my zmieniają nauki. My je mamy przyjąć, każda zmiana jest poparta ( dlaczego ). Ty ogólnie odrzucasz całą naukę o roku 1914. Dziś możesz mówić, że kłamiemy, ale tego czy czasy końca zaczęły się w 1914 r. nie możesz na 100% odrzucić, gdyż sytuacja na swiecie o tym świadczy.

Skupiasz się dzięki odstępcom tylko na negatywach. Nie dostrzegasz tego, że dzięki właśnie CK wielu ludzi zaczęło żyć tak jak Bóg chce. On pociąga, ale dzięki wyjaśnieniom na łamach czasopism wielu zrozumiało zamiary Boga co do nas. Po to jest " niewolnik wierny i roztropny". Takie osoby jak Zamos itp, na podstawie czego fantazjują. Opierają się na tej samej księdze, ale co dalej. Jest to widoczne jak na dłoni, co się dalej dzieje.
Ezaw, Edom to dla nich bóstwo, wybrańcy dobrzy ludzie w przeciwieństwie do tych których Bóg wybrał. Negują Biblię i samego Boga, dzięki komu?.
Tym którzy powołując się na Biblię wykorzystują ją w złym celu, to tak jak szatan który doskonale zna Boga, ale ma moc tak wielką, że potrafi ludzi opierając się na tym właśnie słowie ich od Boga oddalić.
Mnóstwo religii na świecie poświadcza, że opieranie się na Biblii bez odpowiedniego przewodnictwa prowadzi do sytuacji jaka jest widoczna gołym okiem.
Ta sama osoba będą w niedziele w kościele już w poniedziałek popełnia mnóstwo błędów i złych uczynków, dlaczego? Gdyż nie mają przewodnictwa.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-09, 09:42   

koniku nie każdy odszedł dlatego ze zawiódł sie na swoich wyobrażeniach z tych lat
niektórzy odeszli bo zobaczyli ze w tych wyobrażeniach nie ma prawdy.

Fakt , ze ci sami zawiedli sie na wyobrazeniach ale inaczej, niż myślisz, bo wyobrazili sobie,
ze Organizacja to jedyny kanał łączności z Bogiem
i zawsze mowi prawdę , a tymczasem taka wtopa.
Nie bądzmy niesprawiedliwi, niektorzy właśnie dlatego odeszli,
zawiedli się bo kanał jednak nie jest nieomylny.
Więc jeśli dziś ktoś wierzy ze ten kanał jest nieomylny to troche zakrawa na absurd.
Skoro był wtedy omylny , to oznacza ze moze być też omylny dzisiaj ,
więc proklamowac go jako głos Boga nie jest zasadne
(a więc wierzyć bezkrytycznie w każdą interpretację kanału też)
tylko ludzi dążących do Boga/szukających Boga.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-09, 10:05   

Tylko o omylności tego kanału wie każdy kto poznaje nauki śJ. Kolejny raz muszę tłumaczyć, błogosławieństwo Boga nie wiąże się z jakąkolwiek nieomylnością. ŚJ nigdzie nie mówią, że przez nich przemawia Bóg, albo że dostali oni objawienie. Objawienia i prawdy można spotkać w innych wyznaniach bliższych twemu sercu.
Czy tym objawieniom wierzysz?
Prawdą jest Biblia, ale już jej zrozumienie nie zawsze jest zgodne z tą prawdą.
Dostrzeganie pomyłek, lub zmienności nauk jest u śJ wynoszone do rangi kłamstw.
Pomyślmy o wyznaniach które od samego początku tkwią przy tym samym, i bronią tego co czasem wydaje się nie do obrony. Czy zmiana w naukach tych religii, na dzień dzisiejszy byłaby odbierana za kłamstwo, i ludzie zaczęliby od niej odchodzić.

Po drugie moje pytania czy ogólnie post był skierowany do Krystiana który jak twierdzi liznął w marginalnym stopniu bycia śJ, natomiast odpowiadasz ty, który w temacie ma niewiele do powiedzenia.
Ty swój kanał bronisz jeszcze bardziej niż ja swój- widać to po tematach. Dlatego zastanawiam się po co piszesz o czymś co dla każdego śJ jest naturalne " Niewolnik wierny i roztropny nie jest nieomylny " nikt ze śJ nie powie inaczej.
Co innego ty, gdzie kanał jest nieomylny - dlatego go tak bronisz.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-09, 10:10   

tak, tylko ze jego nieomylność nie oznacza ze
ze ja jako katolik, wszystko co głoszą rozumiem i zawsze wierzę.
Wiekszość to jest owszem wiara , ale na zasadzie zaufania i założenia , ze jeszcze nie mam dokładnego rozeznania
To sie tyczy głownie spraw objawionych poza Biblią
Więc zgodnie z własnym sumieniem nie walcze o nie na zabój

Bronię jednak spraw , co do których mam omal pewne przekonanie.
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-09, 10:36   

Czyli przyznajesz, że twój przewodnik jest nieomylny?
Jeśli tak, to pozostaw mojego omylnego w spokoju.
Ja także bronię tego co jest dla mnie pewne.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-09, 10:46   

ależ ja sie go nie czepiam koniku, zreszta nigdy sie nie czepiałem u was tak naprawde niczego poza dwoma sprawami : kwestii wybrańczości i kłamstw w nauce nt Kosciola
Tutaj wmieszałem się moze niepotrzebnie, bo chcialem tylko zeby rozprawa była obiektywna,
no ale dobrze już sie nie 'wtrancam' ogadajcie to sobie z Krystianem.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2015-04-09, 11:29   

Krystian napisał/a:

konik polny napisał/a:
Zastanówmy się, dlaczego miały te rzeczy przeminąć, bez znaczenia na czas.
Krystian napisał/
nigdzie nie jest napisane, że mają przeminąć teraz
jest napisane, że przemina jak przyjdzie doskonałość

W Biblii jest napisane dokładnie tak:

1 Kor 13:10
10. Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.
(BT)


Co było częściowe za czasów Ap.Pawła?

Bardzo proszę podsuńcie mi myśl, jak wy rozumiecie to słowo DOSKONAŁOŚĆ

gr. teleios użyte w tym tekście dokładnie znaczy w pełni rozwinięty dorosły---strong --5046

O kim lub o czym jest tutaj mowa? Czekam na odpowiedź.

Krystian napisał/a:
gdyby była z Biblii to byś nie głosił, że Jezus przyjdzie niewidzialnie

Wiele razy na tym forum i innym była ta kwestia poruszana i chyba jest już temat o przyjściu Jezusa po raz drugi na ziemie, warto tam zajrzeć, albo podać niezbite dowody,ze Jezus przyjdzie w ciele po raz drugi.

Krystian napisał/a:
generalnie bez wylania Ducha ŚWIĘTEGO nazwać się świadkiem Boga Jehowy
to pycha


Też bym chciała poczytać kiedy ma byc to wylanie DŚw. postaraj się Krystian nam to udowodnić.

Same slowa BEDZIE I JUŻ mnie nie satysfakcjonują.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-04-09, 11:45   

nike napisał/a:
Wiele razy na tym forum i innym była ta kwestia poruszana i chyba jest już temat o przyjściu Jezusa po raz drugi na ziemie, warto tam zajrzeć, albo podać niezbite dowody,ze Jezus przyjdzie w ciele po raz drugi.

Jezus nie musi przychodzić w ciele, by był widzialny :) Uczniowie po wzbudzeniu Jezusa z martwych, widzieli go, a przecież ciała nie miał :)
nike napisał/a:
Też bym chciała poczytać kiedy ma byc to wylanie DŚw. postaraj się Krystian nam to udowodnić.

Ja też chcę, ja też! :-D
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
zion599
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-09, 11:57   

bartek napisał/a:
Jezus nie musi przychodzić w ciele, by był widzialny Uczniowie po wzbudzeniu Jezusa z martwych, widzieli go, a przecież ciała nie miał


A jednak miał ;-)

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on rzekł do nich: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę". 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: "Pokój wam!" 27 Następnie rzekł do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!" 28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" 29 Powiedział mu Jezus: "Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".


nike napisał/a:
Też bym chciała poczytać kiedy ma byc to wylanie DŚw. postaraj się Krystian nam to udowodnić.


... ze tak sie wetne :P To , kiedy bedzie wylanie DS nie wiadomo, wiadomo za to , nie było go dzisiaj
, dlatego ze po pierwsze: nie wszyscy ludzie znają ewangelię,
po drugie : jak znają to różnie ją sobie tłumaczą, prosta sprawa,
np :dla jednego Babilon to kraje arabskie , dla drugiego Ameryka, dla trzeciego Watykan..
I kazdy głosi jakby to było Słowo Boże, a on sam natchniony...
A pycha nie pozwala mu dostrzedz ze to jest jego tylko dedukcja, żaden Duch Święty
Pokazywać palcami przez grzeczność nie będe.
Czy to jest owoc Ducha świętego ? Nie sądze. Raczej tegho drugiego- ducha niezgody.

Jednak jeśli ktoś wierzy w wylanie ducha i ze to akurat jego grupa z 150000000000000 innych została natchniona, to pozostało współczuć i modlić się.
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2015-04-09, 13:51   

zion599 napisał/a:

A jednak miał ;-)

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. 25 Inni więc uczniowie mówili do niego: "Widzieliśmy Pana!" Ale on rzekł do nich: "Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i nie włożę ręki mojej do boku Jego, nie uwierzę". 26 A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz [domu] i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł mimo drzwi zamkniętych, stanął pośrodku i rzekł: "Pokój wam!" 27 Następnie rzekł do Tomasza: "Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż [ją] do mego boku, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym!" 28 Tomasz Mu odpowiedział: "Pan mój i Bóg mój!" 29 Powiedział mu Jezus: "Uwierzyłeś dlatego, ponieważ Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli".


Co miał?

Jezus Pan zmartwychwstał w ciele duchowym i dlatego miał możliwość materializowania sie. Raz był ogrodnikiem, innym razem, przybyszem, np. w drodze do Emaus, rozpoznany został po łamaniu chleba, wiele bylo takich sytuacji, podobnie ta z Tomaszem. Tomasz koniecznie chciał zobaczyć rany więc je zobaczył, ale zauważ co mu Pan na to odpowiedział: błogosławieni co nie widzą, a wierzą.
nie wszystko w naszym obecnym życiu jest do dotknięcia fizycznie, ale wszystko dla ludzi wierzących jest do dotknięcia wiarą.
U nas w śpiewniku jest piękna pieśń:

Oczyma wiary widzę Twa obecność Panie mój.

Po to my te oczy wiary mamy, że na podstawie pism możemy ocenić czasy i chwile.

Gdyby teraz Jezus przyszedł, to uważasz,ze by go świat przyjął z otwartymi rękoma? a skad byśmy wiedzieli,ze to jest Jezus, a nie kolejny oszust? pomyśl.....
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-09, 14:01   

Jezus mial mozliwosc dematerializowania a nie materializowana.
Dematrializuja sie osoby cielesne a materializuja osoby duchowe jak anioly.
Tak Jezus po swoim przeobrazeniu byl nie do poznania :-D ale cialo fizyczne mial!
I nie bylo to cialo ktore sie materializowalo tylko takie ktore ZMARTWYCHSTALO.
Kiedy Jezus objawil sie apostolom byli oni podobnej mysli do ciebie czyli ze Jezusa
stal sie teraz jakas istota duchowa jednak Jezus temu zaprzeczy i specjalnuie po to
zjadl rybe.Jezus byl widzialny literalnymi galkami ocznymi kiedy odchodzil i bedzie
widzialny literalnie jak bedzie wracal ponownie...Poznamy po znakach.Cale niebiosa
mu beda towrzyszyc! trudno byloby takie cos przegapic :-D Owce znaja swojego pasterza...
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-09, 15:05   

Wylanie Ducha Św już było w dniu piećdziesiątnicy. Panie Zion.
 
     
bartek212701 
VIP


Potwierdzenie wizualne: 27
Pomógł: 1006 razy
Wiek: 31
Dołączył: 19 Mar 2013
Posty: 5722
Poziom: 54
HP: 1694/12102
 14%
MP: 5778/5778
 100%
EXP: 17/317
 5%
Wysłany: 2015-04-09, 15:15   

zion599 napisał/a:
A jednak miał ;-)

duchowe, a materialne to różnica :)
_________________
Efez. 5:17. Dlatego nie bądźcie nierozsądni, ale rozumiejcie, jaka jest wola Pańska

"Piękno sceny kuszenia można dostrzec tylko wtedy, gdy zamknie się ją w umyśle Chrystusa" Jaaqob

NIEBO - Chrześcijanie tyle mówią o niebie, ponieważ Nowy Testament głosi niebo jako nadzieję dla wierzących (1 Piotra 1:4; Kolosan 1:5; Hebrajczyków 3:1). Mówienie o niebie nie wyklucza wiary w życie na ziemi, ponieważ niebo jest tam, gdzie jest Bóg. Gdy Bóg zstąpi między ludzi i zamieszka wśród nich, to tam będzie też niebo (Objawienie 21:1-5). Wielu komentatorów uważa, że niebo i ziemia staną się jednym.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-09, 15:24   

Jezus mial materialne cialo :roll: poniewaz mogl jesc,dotykac...
Jezus w ducha sie nie zamienil po zmartwychstaniu.
Jesli dobrze cie zrozumialem :roll:
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 42/2142
 2%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2015-04-09, 16:05   

Po zmartwychwstaniu, przed wstąpieniem do nieba jako potężna osoba duchowa Jezus materializował się, by dać uczniom dowód, że został wskrzeszony.
Ukazywał się w różnych ciałach. Na przykład Maria wzięła go za ogrodnika (Jn 20:13-17). Innym razem, gdy wszedł do zamkniętego pokoju, miał na ciele widoczne rany (Jn 20:24-29). Kilkakrotnie został rozpoznany nie po wyglądzie, ale po słowach i zachowaniu (Mt 28:16-18; Łk 24:15, 16, 30, 31, 36-45). Pewnego razu dopiero cud, którego dokonał, uświadomił uczniom, z kim mają do czynienia (Jn 21:1, 4-7, 12). Jezus został wskrzeszony jako istota duchowa (1Pt 3:18), więc przy takich okazjach po prostu się materializował, jak to w przeszłości robili aniołowie, gdy przybywali w roli posłańców (Rdz 18:1-3; 19:1, 12; Joz 5:13-15; Sdz 13:3, 6; Heb 13:2). Przed potopem aniołowie, którzy „nie zachowali swego pierwotnego stanowiska, lecz opuścili swe właściwe miejsce mieszkania”, wcielili się w ludzką postać i żenili się z kobietami. O tym, że ci duchowi synowie Boży nie byli ludźmi, a jedynie przybrali ludzkie ciała, świadczy fakt, iż nie zginęli w potopie — zdematerializowali się i powrócili do dziedziny duchowej (Judy 6; Rdz 6:4; 1Pt 3:19, 20; 2Pt 2:4).
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13