FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Czym jest Ewangelia ?
Autor Wiadomość
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-23, 10:58   

nike napisał/a:

Tak?? Czyli mam rozumieć,że ty jesteś doskonały jak Jezus lub Adam przed zgrzeszeniem?

Ja tak nie myślę, bo do doskonałości nie dojdziemy w świecie gdzie księciem jest szatan. My co najwyżej możemy starać się jak najbardziej przypodobać się Jezusowi, nie znaczy to jednak,że jesteśmy doskonali, doskonałość osiągniemy, w tysiącleciu kiedy szatan będzie związany i na tą doskonałość będziemy musieli sobie zasłużyć.


Nike w Biblii jest mnóstwo zapisów o tym że będąc w Chrystusie jesteśmy sprawiedliwi w Bożych oczach (nie w ludzkiej ocenie). Ta sprawiedliwość polega na tym że tylko przyjmując wiarą Ofiarę Jezusa, Bóg uznaje nas za takich jak gdybyśmy nigdy nie zgrzeszyli. Sprawa ta następuje tylko w relacji Bóg-człowiek. Tak Bóg postanowił, więc cóż nam do tego. Wydaje się chyba za zbyt proste. Właśnie z tego powodu tak wielu ludzi nie wierzy, i dokładają do tego sakramenty, czyli jeszcze jakieś dodatkowe wymogi.
Żydzi nawracający się z Judaizmu na chrześcijaństwo też kombinowali dokładając do Łaski Bożej wymóg obrzezania cielesnego. Zobacz jak na to zareagował apostoł Paweł :
„  A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski.  Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary,  „
[Ga 5;3-5].

Skoro zestawiasz Jezusa i Adama, to zobacz co w tej kwestii mówi Bóg w Biblii :

„  Albowiem jeśli przez upadek jednego człowieka śmierć zapanowała przez jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru usprawiedliwienia, królować będą w życiu przez jednego, Jezusa Chrystusa.  A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi.  „
[Rz 5;17-18].

Pomyśl czy w życiu jest tak że brak przeciwności sprawia że stajemy się lepsi. Chyba raczej odwrotnie, trudy i niesprzyjające okoliczności mobilizują i hartują. Tak samo i w Milenium nie będzie już warunków żeby nauczyć się zwyciężać. Tam będą wakacje, całkowity odpoczynek, odpocznienie.

nike napisał/a:
Widzę,że do nieba się wybierasz, wiec, będziesz Oblubienicą Chrystusową, a czy ty znasz historię jakie doświadczenia przechodziła klasa niebiańska, przez 2000 lat?
Czy na pewno jesteś godzien nagrody niebiańskiej?


Nie będę Oblubienicą, lecz jestem aktualnie i przygotowuję się do zaślubin. Zobacz na fragment opisu wizji jaką miał apostoł Jan :
„  I usłyszałem jakby głos licznego tłumu i jakby szum wielu wód, i jakby huk potężnych grzmotów, które mówiły: Alleluja! Oto Pan, Bóg nasz, Wszechmogący, objął panowanie.  Weselmy się i radujmy się, i oddajmy mu chwałę, gdyż nastało wesele Baranka, i oblubienica jego przygotowała się;  i dano jej przyoblec się w czysty, lśniący bisior, a bisior oznacza sprawiedliwe uczynki świętych. „
[Ap 19;6-8].
Oblubienica Jezusa Chrystusa przygotowała się. Polega to na czynieniu sprawiedliwych uczynków. Kiedy ? Teraz, dzisiaj, aktualnie w tym ziemskim życiu. Czas jaki chrześcijanie mają teraz jest swoistym poligonem doświadczalnym.
Powiem Ci wprost, sprawa klasy ziemskiej i niebiańskiej, jest oszustwem. Gdyż Jest jedna wiara, jeden chrzest jedno Ciało Jezusa Chrystusa, jeden Duch Święty, oraz jedna nadzieja niebiańska. Jezus złożył taką obietnicę :
 W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce.  A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli.
[J 14;2-3].
Gdyby były dwa miejsca pobytu ludzi którzy ufają Jezusowi, to z pewnością byłaby o tym mowa. A tak NIE MA.

nike napisał/a:
Usprawiedliwiony to nie to samo co doskonały.

Twierdzisz,ze jesteś doskonały przez wiarę-----a wiara bez uczynków martwą jest, więc jak to wytłumaczysz?


Skoro widzisz różnicę między byciem usprawiedliwionym i doskonałym, to udokumentuj to ? Gdyż mnie Słowo Boże przekonuje że usprawiedliwienie skutkuje tym że dąży się do tego. W tym sensie faktycznie są to dwie sprawy, lecz jedna bez drugiej nie może istnieć.
„  Poczytujcie to sobie za najwyższą radość, bracia moi, gdy rozmaite próby przechodzicie, wiedząc, że doświadczenie wiary waszej sprawia wytrwałość,  wytrwałość zaś niech prowadzi do dzieła doskonałego, abyście byli doskonali i nienaganni, nie mający żadnych braków.
[Jak 1;2-4].
Jacy ludzie przechodzą próby wiary ? A no ci którzy uwierzyli, zaufali Bogu, nawrócili się i zostali omyci Krwią Syna Bożego. Inaczej zostali usprawiedliwieni.
Doświadczenia ziemskiego\doczesnego życia prowadzą do tego że chrześcijanin staje się wytrwały. To sprawia że pełnią dobre uczynki, które to w konsekwencji wywołują doskonałość.

Twierdzę że jestem uniewinniony dzięki temu co uczynił Syn Człowieczy. Tak Bóg postrzega człowieka który uwierzył w Śmierć Jego Syna, że ona jest zadośćuczynieniem za grzechy. W tym momencie jest to tylko sama wiara, lecz ona MUSI być potwierdzona przez uczynki dobre w oczach Bożych i przyjazne w oczach ludzi.
To staram się czynić z pomocą Ducha Świętego !
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-23, 11:32   

Krystian napisał/a:
twardziel napisał/a:
  Ja, jedynie Ja, mogę przez wzgląd na siebie zmazać twoje przestępstwa i twoich grzechów nie wspomnę „


Co ten werset ma do tego.
Sądzisz, że jak Jezus komuś osobiście odpuszczał grzechy przebywając na ziemi to ta osoba miała zbawienie w kieszeni?
Biblia mówi, że ten będzie zbawiony kto wytrwa do końca.
Nawet w Tysiącleciu niektórzy odpadną od wiary i zgrzeszą.


Jak coś jest wymazane to już tego nie ma, to chyba logiczne ?
Jeśli mówi to Bóg oraz w innych miejscach że odsuwa je jak wschód od zachodu. To z pewnością jest to prawda, bo nie ma możliwości żeby wschód spotkał się z zachodem !
Tak też i Słowa Jezusa o odpuszczeniu grzechów, były prawdą. Gdyż dla Boga nie ma znaczenia stan człowieka czy jest żywy czy umarły !
Zaś sprawa wytrwania w wierze do końca, jakikolwiek on by nie był. Jest rzeczą oczywistą, gdyż sam Jezus zadaje takie pytanie „  ...Tylko czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemi, gdy przyjdzie? „
[Łk 18;8].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-23, 11:44   

Cytat:
Judaizmu na chrześcijaństwo też kombinowali dokładając do Łaski Bożej wymóg obrzezania cielesnego. Zobacz jak na to zareagował apostoł Paweł :
„ A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski. Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary, „
[Ga 5;3-5].

Twardzielu problemem nie byl Zakon tylko szukanie w nim usprawidliwienia.
Zacytuje ten sam werset tylko inaczej podkresle :)

A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski. Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary, „
[Ga 5;3-5].


no chyba ze zle cie zrozumialem :)
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-23, 11:53   

Olus napisał/a:
Cytat:
Jak się nie mylę to chyba kalwiniści tak uczą.

Tak ale nie tylko.Ogolnie mozna powiedziec ze teologia protestancka :-/

https://www.youtube.com/watch?v=0jf0SPPrQ9I
https://www.youtube.com/watch?v=whYD54VwCM4


Czyli wrzucasz wszystkich wierzących w duchu (nie w oglądaniu w opłatku) do jednej szuflady ?

Zobacz na tę przypowieść :


„ Opowiedział im też inną przypowieść: Podobne jest królestwo niebieskie do człowieka, który zasiał na swoim polu dobre ziarno.  Lecz kiedy ludzie spali, przyszedł jego nieprzyjaciel, nasiał kąkolu między pszenicę i odszedł. A kiedy zboże podrosło i wypuściło kłosy, ukazał się także i kąkol.  Wówczas słudzy przyszli do właściciela i powiedzieli mu: Panie, czyż nie zasiałeś na twoim polu dobrego ziarna? Skąd się w nim wziął kąkol?  A on odpowiedział: Człowiek nieprzyjazny uczynił to. Tedy zapytali słudzy: Czy chcesz, żebyśmy poszli i powyrywali kąkol. Lecz On odpowiedział: Nie, żebyście wyrywając kąkol nie zniszczyli przypadkiem i pszenicy.  Pozwólcie jednemu i drugiemu rosnąć aż do żniwa. A podczas żniw powiem robotnikom: Zbierzcie naprzód kąkol i powiążcie go w snopki na spalenie, a potem zniesiecie pszenicę do mojego spichlerza. „
[Mt 13;24-30].

Myślę że trzeba być bardzo ostrożnym w wyrokowaniu. Oczywiście wierzących powinniśmy oceniać po ich czynach. Bo każde drzewo rozpoznaje się po owocach jakie rodzi...
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-23, 11:56   

Oj przestan :roll: Nie napisalem ze kazdy protestant ale z tego co zaobserwowalem
na forum protestanckim to duza wiekszosc jest tego zdania dlatego tak napisalem
a nie inaczej.Spotkalem jednego czy dwoch.. ktorzy zgadzali sie ze mna w tej kwesti.
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-23, 12:04   

Olus napisał/a:

Twardzielu problemem nie byl Zakon tylko szukanie w nim usprawidliwienia.
Zacytuje ten sam werset tylko inaczej podkresle :)

A oświadczam raz jeszcze każdemu człowiekowi, który daje się obrzezać, że powinien cały zakon wypełnić. Odłączyliście się od Chrystusa wy, którzy w zakonie szukacie usprawiedliwienia; wypadliście z łaski. Albowiem my w Duchu oczekujemy spełnienia się nadziei usprawiedliwienia z wiary, „
[Ga 5;3-5].


no chyba ze zle cie zrozumialem :)


Dobrze zrozumiałeś. Chodzi mi o uczynki Zakonu\Prawa, na co nacisk kładzie mówca w tym filmie. A moim zdaniem wszystko mamy zagwarantowane i spełnione w Jezusie Chrystusie. Wystarczy tylko i aż zaufać Jezusowi !
:)
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-23, 12:11   

Ja teraz o cytacie a ty o filmie :-D ciezko nam sie dogadac i zrouzmiec :)
Co prawda uczynki maja wyplywac z wiary ale sama pusta wiara martwa jest.
My tez musimy sie uswiecac,nie wchodzic w jedno jarzmo z bezboznikami.
Mamy sie odwrocic od grzechow,pokutowac,wzrastastac w poznaniu itd.
Przyjecie Jezusa nie wiaze sie jedynie z pustym wyznaniem Jezusie wierze ! ;-)
bo demony tez wierza...Usprawidliweni zostana tylko ci co zakon wypelniaja.

21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-23, 14:43   

twardziel napisał/a:
jedna nadzieja niebiańska.


Czyżby ?

Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim

oraz

Sprawiedliwi posiądą ziemię I zamieszkają w niej na wieki.
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-23, 16:10   

Krystian napisał/a:
twardziel napisał/a:
jedna nadzieja niebiańska.


Czyżby ?

Niebiosa są niebiosami Pana, Ale ziemię dał synom ludzkim

oraz

Sprawiedliwi posiądą ziemię I zamieszkają w niej na wieki.


Przytoczyłeś bardzo dobry wers. W istocie usprawiedliwieni przez Jezusa Chrystusa POSIADĄ, czyli jeszcze aktualnie nie są w jej władaniu. Ponieważ.....”  Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. „
[Iz 66;22]
„ I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły ... „
[Ap 21;1].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 6035/6468
 93%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2015-04-23, 16:44   

twardziel napisał/a:
Przytoczyłeś bardzo dobry wers. W istocie usprawiedliwieni przez Jezusa Chrystusa POSIADĄ, czyli jeszcze aktualnie nie są w jej władaniu. Ponieważ.....”  Bo jak nowe niebo i nowa ziemia, które Ja stworzę, ostaną się przede mną - mówi Pan - tak ostoi się wasze potomstwo i wasze imię. „
[Iz 66;22]
„ I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły ... „
[Ap 21;1].


Możesz napisać, gdzie według Ciebie w przyszłości będą żyć ludzie ?
Napisz tutaj:

http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1617

bo ten temat dotyczy innej kwestii
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-25, 17:09   

Olus napisał/a:
Ja teraz o cytacie a ty o filmie :-D ciezko nam sie dogadac i zrouzmiec :)
Co prawda uczynki maja wyplywac z wiary ale sama pusta wiara martwa jest.
My tez musimy sie uswiecac,nie wchodzic w jedno jarzmo z bezboznikami.
Mamy sie odwrocic od grzechow,pokutowac,wzrastastac w poznaniu itd.
Przyjecie Jezusa nie wiaze sie jedynie z pustym wyznaniem Jezusie wierze ! ;-)
bo demony tez wierza...Usprawidliweni zostana tylko ci co zakon wypelniaja.

21 Nie każdy, który Mi mówi: "Panie, Panie!", wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mojego Ojca, który jest w niebie. 22 Wielu powie Mi w owym dniu: "Panie, Panie, czy nie prorokowaliśmy mocą Twego imienia, i nie wyrzucaliśmy złych duchów mocą Twego imienia, i nie czyniliśmy wielu cudów mocą Twego imienia?" 23 Wtedy oświadczę im: "Nigdy was nie znałem. Odejdźcie ode Mnie wy, którzy dopuszczacie się nieprawości!"


Trudno jest się zgodzić z tą podkreśloną myślą, zważywszy że znajdujemy się w Nowym Przymierzu. Zakon wypełnił JEDYNIE Jezus Chrystus, tak więc wystarczy tylko ufać Jemu.

„ Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy. Tak bowiem Mojżesz pisze o usprawiedliwieniu, które jest z zakonu: Człowiek, który spełnił zakon, przezeń żyć będzie.  „
[Rz 10;4-5].
Czy ten zapis nie wyjaśnia wszystkiego, Jezus jest końcem Zakonu ?

Albo i te poniższe wersy ?

„ ...którzy wierzymy w tego, który wzbudził Jezusa, Pana naszego, z martwych, który został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego.  „
[Rz 4;24-25].
„  A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi.  „
[Rz 5;18].

Cytujesz mocny fragment, ale Słowo Boże należy przyjmować jako CAŁOŚĆ. W związku z tym zobacz co mówi już następny 24 wers z tego miejsca „ Każdy więc, kto słucha tych słów moich i wykonuje je, będzie przyrównany do męża mądrego, który zbudował dom swój na opoce „.
Czy dostrzegasz spójność tych dwóch poniższych fraz ?

ten, kto spełnia wolę mojego Ojca

kto słucha tych słów moich i wykonuje je
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-25, 17:47   

Cytat:
[Rz 4;24-25].
„ A zatem, jak przez upadek jednego człowieka przyszło potępienie na wszystkich ludzi, tak też przez dzieło usprawiedliwienia jednego przyszło dla wszystkich ludzi usprawiedliwienie ku żywotowi. „
[Rz 5;18].

17 Podczas gdy Prawo zostało nadane przez Mojżesza, łaska i prawda przyszły przez Jezusa Chrystusa.

4 Wkradli się bowiem pomiędzy was jacyś ludzie, którzy dawno już są zapisani na to potępienie, bezbożni, którzy łaskę Boga naszego zamieniają na rozpustę, a nawet wypierają się jedynego Władcy i Pana naszego Jezusa Chrystusa.

Laska nie daje ci prawa zycia w dalszym grzechu.

Cytat:
„ Albowiem końcem zakonu jest Chrystus, aby był usprawiedliwiony każdy, kto wierzy. Tak bowiem Mojżesz pisze o usprawiedliwieniu, które jest z zakonu: Człowiek, który spełnił zakon, przezeń żyć będzie. „
[Rz 10;4-5].
Czy ten zapis nie wyjaśnia wszystkiego, Jezus jest końcem Zakonu ?

Czy ten zapis mowi ze zakon znika ? :-)
Nic podobnego.Przez wiare zakon utwierdzamy.

Czy więc zakon unieważniamy przez wiarę? Wręcz przeciwnie, zakon utwierdzamy
Cytat:
wystarczy tylko ufać Jemu.

Nie wystarczy :)
Wiar bez uczynkow martwa jest.
20 Chcesz zaś zrozumieć, nierozumny człowieku, że wiara bez uczynków jest bezowocna? 21 Czy Abraham, ojciec nasz, nie z powodu uczynków został usprawiedliwiony, kiedy złożył syna Izaaka na ołtarzu ofiarnym?10 22 Widzisz, że wiara współdziałała z jego uczynkami i przez uczynki stała się doskonała. 23 I tak wypełniło się Pismo, które mówi: Uwierzył przeto Abraham Bogu i poczytano mu to za sprawiedliwość11, i został nazwany przyjacielem Boga. 24 Widzicie, że człowiek dostępuje usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary12. 25 Podobnie też nierządnica Rachab, która przyjęła wysłanników i inną drogą odprawiła ich13, czy nie dostąpiła usprawiedliwienia za swoje uczynki? 26 Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków.

Cytat:
ten, kto spełnia wolę mojego Ojca

A wola Ojca jest abys zyl poboznie :)
„Tu się okaże wytrwanie świętych, którzy przestrzegają przykazań Bożych i wiary Jezusa”
Cytat:
Trudno jest się zgodzić z tą podkreśloną myślą,

Zgodz sie z Pismem ;-)
13 Gdyż nie ci, którzy zakonu słuchają, są sprawiedliwi u Boga, lecz ci, którzy zakon wypełniają, usprawiedliwieni będą.


Powiedz Amen :)
 
     
twardziel 
niekompromisowy


Pomógł: 57 razy
Dołączył: 08 Wrz 2014
Posty: 285
Skąd: pomorskie
Poziom: 15
HP: 0/488
 0%
MP: 233/233
 100%
EXP: 28/35
 80%
Wysłany: 2015-04-25, 18:07   

Olus

Czy adresujesz to do mnie, do kogoś kto jest w Chrystusie ?

Odpowiedz czy przez wiarę w Jezusa utwierdzamy Zakon, czy może wiara w coś innego to czyni ?

Tylko wiara czynna w miłości się liczy. Kochać i wierzyć znaczy czynić !

„ wypełnieniem więc zakonu jest miłość „
[Rz 13;10].
_________________
Tylko bądź mocny i bardzo mężny, aby ściśle czynić wszystko według zakonu, jak ci Mojżesz, mój sługa, nakazał. Nie odstępuj od niego ani w prawo, ani w lewo, aby ci się wiodło wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 81367/88443
 92%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2015-04-25, 18:12   

Cytat:
Czy adresujesz to do mnie

Nie zebym cie nawracal czy cos :)
Po prostu odnioslem sie do twoje posta.
Stwierdziles ze nie zgadzasz sie z tym co pisze
wiec na potwierdzenie moich slow podalem wersety.

Zgadzam sie z tym zakon masz wypelniac z milosci czy tez milosc jest jego wypelnieniem :)
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13638
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 417/608
 68%
Wysłany: 2015-04-25, 22:52   

twardziel napisał/a:

Nike w Biblii jest mnóstwo zapisów o tym że będąc w Chrystusie jesteśmy sprawiedliwi w Bożych oczach (nie w ludzkiej ocenie).


Tak zgadzam się, jesteśmy usprawiedliwieni przez wiarę, ale nie doskonali i nie możemy mówić,że jesteśmy sprawiedliwi, Bóg nast tak tylko traktuje, przez usprawiedliwienie, bo Bóg z grzesznikami się nie liczy, stąd to nasze usprawiedliwienie jest.
Gdybyśmy nie byli usprawiedliwieni, nie mielibyśmy możliwości przystępowania nawet do modlitwy.

twardziel napisał/a:
Nie będę Oblubienicą, lecz jestem aktualnie i przygotowuję się do zaślubin.


Przyjemnych tańców na weselu ci życzę. :-D

twardziel napisał/a:
„ I widziałem nowe niebo i nową ziemię; albowiem pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły ... „
[Ap 21;1].


W jaki sposób przeminą? Czyżby Bóg niebo i ziemie stworzył źle,że muszą przeminąć?
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13