FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeistoczenie Chrystusa - fałszywe doktryny
Autor Wiadomość
Serdunio
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-21, 19:11   

Robson napisał/a:
Te objawienia Maryjne,ehh.KK przyklepie każde objawienie Maryjne lub cokolwiek,aby tylko podtrzymać swje doktryny i autorytet


Tych objawień z Medjugorje gdzie "zjawa"(Maria)nawołuje do adoracji opłatka nie przyklepał ;-)
Może właśnie dlatego bo nie wiedziała że opłatkiem katolicy dzielą się w wigilię natomiast na ołtarzu jest
hostia konsekrowana lub komunikanty,przemówiła nie po katolicku.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-21, 19:14   

Ale zaklepal reszte fantazji jak fatima :roll:
Nie potepil tych medjugorje i takie natanki,
Iwonki tam pielgrzymuja i lykaja te bzdurki
Na "oltarzu" to jest balwan przez ktorego
katole trafia do gehenny.Taka prawda.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-21, 19:18   

Robson napisał/a:
Ta zgadzam się.Bednarski to cwaniak.Wątpie aby sam nad wszystkim siedział.Mówił ,że nie zna angielskiego,ale wkleja cytaty z angielskich strażnic.Przeczuwam,że taki Bednarski vel obserwatorek/Roszada i Tusia vel Andryszczak są wspierani przez innych.Czyli przez świeckich lub jakis duchownych,którzy są wyznaczenie do zwalczania sekt i nowych ruchów religijnych. Ten opłatek co ma sie przeistaczać w ciało to to taka porażka,że aż szkoda gadać.Tacy jak Bednarski i jemu podobni wierzą w takie coś a wyśmiewają sie z wierzeń i nauk innych.Te objawienia Maryjne,ehh.KK przyklepie każde objawienie Maryjne lub cokolwiek,aby tylko podtrzymać swje doktryny i autorytet.Ciekawy jestem,bo nie dociekałem ile jeszcze innych kościoów uznaje literalne przeistoczenie.

Obserwatorka lubie i nie tak dawno sobie z nim poklikalem
ale jego puzzelkowa teologia to plycizna.
Te wszystkie objawienie zakceptowane
badz nie to jeden wielki horror.
Co do oplatka swiete slowa :)
balwanistyczna fantazja.
U SJ talerz "lata" ale sie
go nie czci..
 
     
konik polny 
Zasłużony

Pomógł: 93 razy
Dołączył: 22 Lip 2013
Posty: 1171
Poziom: 29
HP: 64/2142
 3%
MP: 1022/1022
 100%
EXP: 84/94
 89%
Wysłany: 2016-03-21, 20:40   

Chciałem zauwazyc, ze największa porażką jest latający spodek z chlebem na wierzchu u śJ. Totalna komedia z wieczerzy Pańskiej.

Kolejny przykład admina który bardziej nadaje się na członka kabaretu ani mru mru.
Latający talerzyk. Jeżeli masz nadzieję niebiańską to życzę smacznego.
Bez zrozumienia Biblii opierając się na pisaniu " odstępców " dochodzisz do takich genialnych wniosków.
Czyli śJ tworzą największą farsę. Powiedz to swojej ukochanej cioci.
Żal czytać takiego bezwyznaniowca, który tak jak odstępcy nie ma swojego a z innych się wyśmiewa. :shock:

ps. Ty tą wieczerze od ponad 20 lat masz głęboko ... więc lepiej się nie odzywaj na ten temat.

Kup sobie wino i zagryź chlebem jak głodnyś, bo czy godny przymierza co do królestwa raczej nie.

Nie pisz więcej takich prymitywnych tekstów. :mrgreen:
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13551
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 330/608
 54%
Wysłany: 2016-03-21, 20:47   

Olus napisał/a:
"Gdyby ktoś powiedział, że msza święta nie jest prawdziwą i dosłowną ofiarą składaną Bogu... niech będzie przeklęty. Gdyby ktoś powiedział, że wypowiadając słowa 'Czyńcie to na moją pamiątkę,' Chrystus nie uczynił apostołów kapłanami, i nie wyznaczył ich oraz innych kapłanów do ofiarowania Jego własnej krwi i ciała, niech będzie przeklęty."

Widocznie ładniejszego słowa dostojnicy kościelni nie znają, więc wszystkich co nie po ich myśli to przeklinają. :-D
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-21, 21:01   

nike napisał/a:
Olus napisał/a:
"Gdyby ktoś powiedział, że msza święta nie jest prawdziwą i dosłowną ofiarą składaną Bogu... niech będzie przeklęty. Gdyby ktoś powiedział, że wypowiadając słowa 'Czyńcie to na moją pamiątkę,' Chrystus nie uczynił apostołów kapłanami, i nie wyznaczył ich oraz innych kapłanów do ofiarowania Jego własnej krwi i ciała, niech będzie przeklęty."

Widocznie ładniejszego słowa dostojnicy kościelni nie znają, więc wszystkich co nie po ich myśli to przeklinają. :-D



https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/09/23/co-moze-cie-spotkac-za-zaprzeczanie-transsubstancjacji/

Anatemaaaa :-D Teraz sie smiejemy
ale kiedys jak ktos tak twierdzil to stos.
Eucharystia jest nie tylko "centrum zycia"
kosciola katolickiego ale bedzie tez ekumenicznego
razem z niewistasta eucharysti czyt"Maryja".Jak kiedys krk
dorwie sie do wladzy jak za sredniowiecza to czarno to widze.
Co ciekawe Luter po wyjsciu z kk wierzyl w konsubstancjacje
ale z czasem odrzucil ta bledna nauke i stwierdzil ze katolicka
eucharystia i czesc dla oplatka to obrzydliwy balwanizm.
Wiekszosc "luteran" niestety nie zdaje sobie z tego
sprawy i do tej pory interpretuje to podobnie do kk.
A co gorsze zmienia juz calkiem doktryny pod/przez ekumenie.





Im bardziej religia jest pusta w środku, tym robi więcej szumu na zewnątrz. Tym więcej kadzideł, dzwonów, procesji, święcenia, złoceń, srebrzeń, pięknych rzeźb i „świętych” obrazów. Tym szumem próbuje zagłuszyć swoją pustkę.

https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/10/31/krotki-wierszyk-o-przeistoczeniu/
 
     
Olus
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-22, 15:38   

Jakie demony przywołuje poznański kościół? Na wiadomość o udziale jednej z parafii poznańskich w promowaniu reprintu książki Mieczysława Noskowicza "Najświętsze trzy Hostie", wydanej w Poznaniu w 1926 (w której znajdują się oskarżenia Żydów o "sprofanowanie hostii"), napisałem na FB: [...]

Jakie to demony?

Demony nieuzasadnionych, absurdalnych oskarżeń, prześladowań, wzgnań, konfiskat majątków, tortur, morderstw.

Począwszy od XIII wieku Żydzi byli oskarżani o wykradanie hostii a następnie jej „torturowanie”. O nakłuwanie jej ostrymi przedmiotami (gwoździe), aby krwawiła, co miało odtwarzać mękę Jezusa. Skąd to zjawisko?

Zaczęło się od doktryny ustanowionej w roku 1215.
[i]Transsubstancjacja (przeistoczenie) – oznacza w teologii Kościoła Katolickiego rzeczywistą przemianę podczas Eucharystii chleba (czyli hostii) w ciało (a wina w krew) Jezusa. Doktryna ta przyjęty została na Soborze Laterańskiem IV w 1215 roku. Oznacza to, że w wyniku tej przemiany hostia nie jest symbolem ciała, ale ciałem, choć fizycznie zachowuje cechy sprzed transsubstancjacji.

Ta doktryna doprowadziła do rezultatów, których nie dało się przewidzieć: do tortur i śmierci tysięcy Żydów. Niewinni ludzie byli przez stulecia skazywani na męki i paleni na stosach za rzekome "torturowanie" przedmiotu o symbolice religijnej – a zarazem kawałka okrągłego, niekwaszonego chleba. Płatka sporządzonego z mąki pszenicznej.

Oskarżano ich o profanowanie hostii, fizyczne znęcanie się nad nią, czyli - wedle tej doktryny - zadawanie bólu ciału Jezusa. Oskarżenie to stanowiło "logiczną kontynuację" znanych od stuleci oskarżeń o spowodowanie jego śmierci.

Takie oskarżenia wobec Żydów pojawiały się w całej Europie przez stulecia.



Niemiecki drzeworyt z XV wieku przedstawia historię profanacji hostii przez Żydów w Passau.
Hostia zostaje wykradziona, kłuta, Żydzi zostają aresztowani, poddani egzekucjom (obcinanie głów) i torturom. Na koniec, cała społeczność żydowska zostaje wygnana, a chrześcijanie modlą się z wdzięcznością.

Przykładowo: w roku 1337 - w Deggendorf; 1410 - w Segowii; w 1294 - w Laa (Austria); 1298 - w Röttingen; w 1299 - w w Ratyzbonie; w 1306 - w St. Pölten; w 1325 - w Krakowie, w 1330 - w Güstrow; w 1338 - w Pulkau; w 1388 - w Pradze; w 1399 - w Poznaniu, w 1420 - w Ems; w 1453 - we Wrocławiu; w 1492 - w Sternbergu (Mecklenburg-Schwerin); w 1514 - w Mittelbergu; w 1556 - w Sochaczewie.

Pierwszymi europejskimi monarchami, którzy kategorycznie odrzucali oskarżenia o profanację hostii skierowane przeciwko Żydom, byli polscy królowie - Kazimierz Jagiellończyk (1447), Zygmunt Stary i Zygmunt August, który w roku 1558 wyszydzał podobne pomówienia, mówiąc, że nie jest "aż tak głupi aby uwierzyć, że z pokłutej hostii krew pociecze". Po procesie sochaczewskim (i spaleniu na stosie oskarżonych Żydów i jednej Polki), Zygmunt August ogłosił edykt zapewniający bezpieczeństwo wszystkim Żydom w Polsce, a w styczniu 1557 r. wydał przywilej okreslający zasady postępowania w przypadku wniesienia przeciw Żydom oskarżeń o charakterze rytualnym. Król poddał wszelkie oskarżenia o "sprofanowanie hostii" i o "mordy rytualne" jurysdykcji królewskiej i sejmowej, aby powstrzymać niższe sądy przed wydawaniem wyroków śmierci na niewinnych.

Ostatni Żyd został spalony na stosie za rzekomą profanację hostii w roku 1631. Jednak jeszcze ponad sto lat później - w roku 1761 (w Nancy) - Żyd z Alzacji został poddany egzekucji na podstawie identycznych oskarżeń.

Sporadyczne oskarżenia pojawiały się nawet w XVIII i XIX stuleciu. Ostatni przypadek zarzucania Żydom "torturowania" hostii odnotowany został w Rumunii w roku 1836.

Dziś to wszystko należy do historii.

Tylko tam jest miejsce dla tych demonów.

"Najstarszy z żydów pierwszy, wedle podania, przebił nożem jedną Hostię, z której zaraz krew wytrysnęła i twarz mu znacznie skropiła" - czytamy w książce promowanej w roku 2012 w jednej z poznańskich parafii.


http://www.fzp.net.pl/kul...znanski-kosciol

===

Podsumowanie.


Ta balwanistyczna doktryna(sprzeczna z Pismem) ktora nakazuje czcic bozka/blawna
ktorego zwiedzieni katolicy nazywaja "Jezusem Eucharystycznym"
nie tylko zostala wykorzystana(i bym moze jeszcze bedzie..)
do przesladowania,mordowania ,torturowania ludzi
ale prowadzi tez prosto do gehenny

Niestety do ludzi ktorzy zakochali
sie w tym katolickim balwanie
nie dociera nic.



Nie każdy jest tego świadomy, bowiem duch ten przenika i ogarnia ludzkie umysły metodą podstępnych oszustw wobec tych, którzy mają zginąć, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, która mogła ich zbawić. I dlatego zsyła Bóg na nich ostry obłęd, tak iż wierzą kłamstwu, aby zostali osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, lecz znaleźli upodobanie w nieprawości [2Ts 2,10–11].
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-03-22, 22:48   

Olus napisał/a:
U SJ talerz "lata" ale sie
go nie czci..


To prawda świadkiści cześć oddają tylko Bogu.
Katolicy natomiast jednego wafla adorują w monstrancji, a drugiego połykają jak kanibale twierdząc, że to ciało Pana Jezusa. :roll:
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-03-25, 20:55   

bartek212701 napisał/a:
Robson, Jesteś bardzo niesprawiedliwy w swojej ocenie. Włodek bardzo często wyjaśniał, że nie umie angielskiego, a jeśli coś z angielskiego wkleja, to pomagają mu w tym osoby (byli śJ, szczególnie jeden) które znają angielski.
Jego wpisy są bardzo rzetelne i obiektywne, bo to są CYTATY ze Strażnic i innych publikacji WTS. Nie manipuluje nimi.

Po drugie, KK nie przyjął ponad 80% objawień maryjnych, uznali wiele za zwiedzenia.

Robson napisał/a:
Ten opłatek co ma sie przeistaczać w ciało to to taka porażka,że aż szkoda gadać

Chciałem zauwazyc, ze największa porażką jest latający spodek z chlebem na wierzchu u śJ. Totalna komedia z wieczerzy Pańskiej.

Tyle w temacie, bo przykro patrzy się, gdy Robert, którego boli wyśmiewanie jego wierzeń przez Bednarskiego, robi to samo wobec wierzeń Włodka Bednarskiego. Zażenowany jestem takim zachowaniem naszych forumowiczów.

Tak wiem,ze jeden z byłych ŚJ mu pomagał.Z tym,ze nie wydaje mi sie,aby z każdym cytatem ze starych publikacji posiłkował sie tłumaczeniem.Niektóre w ogóle nie cytuje tylko zostawia swój komentarz i namiar na roczniki angielskie.Nawet nie wkleja treści w j.angielskim. Roszada manipuluje swoimi komentarzami co ja i inni zauważyli.Widzziałem takie komentarza zwracajace uwagę obserwatorkowi za manipulację.Często jego kemantrze są drwiące,okraszane kpiną. Z mojego komentarza raczej nie można wywnioskowac,że sie wysmiewam.Stwierdziłem tylko,że on sie wyśmiewa z nauk ŚJa sam wierzy w przeistoczenie.To jest moim zdaniem nadinterpretacja. Co do nauk Maryjnych to mysle,że z mojego postu mozna było wywnioskowac,że KK przyklepie każde objawienie MAaryjne,które popiera jego doktryny i nauki,a nie,że przyklepuje wszystkie objawienia.
Tak czy inaczej uważam za niedorzeczne,że ktoś mysli,że spozywa literalne ciało i krew Jezusa.Wystarczy pobrać próbkę tej krwi(wina) z mszy i juz bedziemy wiedzieli jaka ma grupę.Z ciała(opłatka) poznamy być może kod genetyczny.Jezus od dawna nie ma żadnego ciała fizycznego.Dlaczego wierni,ksiadz nie czuja smaku krwi i ciała ludzkiego skoro nastapiło przeistoczenie? Jezus siedział na wieczerzzy obok uczniów i dał im chleb i wino.Nie wydzierał z siebie kawałków skóry,mieśni,nie upuszczał swojej krwi.Gdyby tak zrobił to wtedy rzeczywiście można by powiedziec że oni jedli jego ciało.Ten chleb i wino podczas wieczerzy chyba nie zamienił sie w ciało Jezusa,bo nie było takiej potrzeby.Jezus jeszcze nie umarł,ofiara sie nie dokonała.
Roszadzie najlepiej wychodzi krytyka innych i ich wierzen.Jak ktoś smiało pisze o wierzeniach Roszady ten dodaje ich do ignorowanych.
Objawienia Maryjne to inny temat. Byłem kiedyś koło wrocławia w latach 80 na działkach,gdzie systematycznie były udzielane objawienia Maryjne.Byly tam setki osób.Słyszałem głos Marji mówiącej czysto po Polsku.Głos był z głośników.Zastanawiałem sie czy ona mówi do mikrofonu. Z tymi objawieniami to jak z UFO.Sa ludzie,którzy mówią ,że widzieli obcych,opisywali statek kosmiczny,ich postacie.Takich relacji sa tysiące.Wierzysz w UFO?
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-03-25, 21:07   

Olus popieram Twoje komentarze.Gdyby był tu Roszada i Tusia dostałbyś ignora.Z pewnością wykazaliby,że piszesz głupoty ich pokreconą argumentacją.Wywijają kota ogonem jak chcą.Tyle,że na takich forach idiotów nie znajdą,którzy to łykną.
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-03-26, 13:44   

Bartku,widziałeś jak na drugim forum Tusia i Roszada użyli pogardliwego określenia sekciarz.Fajnie,że zauważyłes to.
 
     
Robert
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-26, 14:07   

Robson napisał/a:
określenia sekciarz

A w jakiej społeczności Ty jesteś, Robson?
 
     
Robson 

Potwierdzenie wizualne: 6969
Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Lis 2015
Posty: 114
Poziom: 9
HP: 0/193
 0%
MP: 92/92
 100%
EXP: 14/20
 70%
Wysłany: 2016-03-27, 18:27   

Ja staram sie trwać w społeczności z Jezusem.Trwać w nim i Jego ewangelii.On jest jedynie moja głową. Na dzień dzisiejszy nie biorę żadnego udziału w nabożeństwach czy modlitwach jakis wyznań,a to dla tego,że wokoł mnie nie widzę osób zainteresowanych byciem w Jezusie.
W miare możliwości kontaktuje sie przez internet z osobami,które szczerze pragną być w Jezusie i Jego słowu.Mam nadzieje,że uda mi się znależć grono braci do których mógłbym sie przyłączyć.Brakuje mi takiej bliskości.
 
     
Krystian 
VIP
Chrystianin


Potwierdzenie wizualne: 1473
Pomógł: 795 razy
Wiek: 51
Dołączył: 12 Kwi 2013
Posty: 6626
Poziom: 56
HP: 2167/13546
 16%
MP: 5919/6468
 91%
EXP: 274/344
 79%
Wysłany: 2016-03-27, 20:02   

Robson napisał/a:
W miare możliwości kontaktuje sie przez internet z osobami,które szczerze pragną być w Jezusie i Jego słowu.Mam nadzieje,że uda mi się znależć grono braci do których mógłbym sie przyłączyć.Brakuje mi takiej bliskości.


Zapraszam na Wieczerzę Pańską do Wałbrzycha 22 kwietnia
_________________
Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto weń wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny.
Jana 3:16
 
     
Benjamin.Szot
[Usunięty]

Poziom: 97
HP: 82251/88443
 93%
MP: 0/42228
 0%
EXP: 198/1408
 14%
Wysłany: 2016-03-27, 20:14   

Krystian

A kto tam będzie ? i ilu będzie ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 14