FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO Strona Główna FORUM MIŁOŚNIKÓW PISMA ŚWIĘTEGO
TWOJE SŁOWO JEST PRAWDĄ (JANA 17:17)

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  DownloadDownload

Poprzedni temat «» Następny temat
Przeistoczenie Chrystusa - fałszywe doktryny
Autor Wiadomość
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-11-21, 12:41   

Markerów napisał/a:
I αW dalszej części rozdziału szóstego przytoczone są jeszcze mocniejsze słowa:
„Rzekł do nich Jezus:
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie
spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w
sobie.”/J 6,53/.

Jeść ciało Jezusa, oznacza przyswajać sobie ofiarowane Jego człowieczeństwo.
Przyswajać nie do żołądka, ale do umysłu, serca- rozmyślając.
Ale jak Tobie prościej zjeść Jezusa, niż zastosować się do Jego nauk to pozostaje tylko jedno: Smacznego póki czas!
Ale przyszłego życia z tego nie będzie. :-(
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-21, 12:49   

Henryk napisał/a:
[: Smacznego póki czas!
Ale przyszłego życia z tego nie będzie. :-(


Pójdę w niebyt więc co mam do stracenia,🤣
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
  Wysłany: 2022-11-21, 12:58   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
I αW dalszej części rozdziału szóstego przytoczone są jeszcze mocniejsze słowa:
„Rzekł do nich Jezus:
Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli nie będziecie
spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie będziecie mieli życia w
sobie.”/J 6,53/.

Jeść ciało Jezusa, oznacza przyswajać sobie ofiarowane Jego człowieczeństwo.
Przyswajać nie do żołądka, ale do umysłu, serca- rozmyślając.
Ale jak Tobie prościej zjeść Jezusa, niż zastosować się do Jego nauk to pozostaje tylko jedno: Smacznego póki czas!
Ale przyszłego życia z tego nie będzie. :-(


Kolego drogi..😇 miałem Ci nie odpowiadać na twoje zaczepne posty ...i Ci nie schlebiać 😅
Ale zrobię wyjątek bo Kwestia Eucharystii jest zupełnie kluczowa. Wszystkie twoje oskarżenia katolicyzmu o
bałwochwalstwo przy okazji wizerunków czy czci świętych są bzdurne – gdyż ani świętych,
ani wizerunków nikt z katolików nie uważa za Boga....
Nie ważne....

. Jeśli jednak Kościół myli się co do
Eucharystii, to jesteśmy bałwochwalcami. :shock:
jeśli protestanci i inni z fun clubów Jezusa mają rację, to my, katolicy od niemal 2000 lat oszukujemy w haniebny
sposób miliardy ludzi.🤔

Jeśli zaś Prawdą jest to co głosi na ten temat Kościół, wówczas miliony protestantów i im podobnym od
500 lat pozbawiają się największej Łaski jakiej może doświadczyć człowiek jednoczący się z Bogiem i braćmi jednocześnie, w sposób symbolizujący Kościół który żywi się Ciałem
Jezusa i staje się Ciałem Jezusa....
🤔
Raz jeszcze słowa z Ewangelii wg Mateusza:
„A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom,
mówiąc: Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje. Następnie wziął kielich i odmówiwszy
dziękczynienie, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy, bo to jest moja Krew Przymierza,
która za wielu będzie wylana na odpuszczenie grzechów.”/Mt 26,26-28/

oraz z 6 rozdziału Ewangelii wg Jana:
„Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a Ja go wskrzeszę w dniu
ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja jest prawdziwym
napojem. [b]Kto pożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w nim.
[...]
Ja jestem chlebem żywym, który zstąpił z nieba. Jeśli kto spożywa ten chleb, będzie żył na
wieki. Chlebem, który Ja dam, jest moje ciało za życie świata.
[...]
Jeżeli nie będziecie spożywali Ciała Syna Człowieczego i nie będziecie pili Krwi Jego, nie
będziecie mieli życia w sobie. Kto spożywa moje Ciało i pije moją Krew, ma życie wieczne, a
Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym. Ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a Krew moja
jest prawdziwym napojem. Kto spożywa moje Ciało i Krew moją pije, trwa we Mnie, a Ja w
nim. Jak Mnie posłał żyjący Ojciec, a Ja żyję przez Ojca, tak i ten, kto Mnie spożywa, będzie
żył przeze Mnie. To jest chleb, który z nieba zstąpił - nie jest on taki jak ten, który jedli wasi
przodkowie, a poumierali. Kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”


Jak widać sprawa jest poważna jak sam przyznałeś ,. zależy od niej życie wieczne i trwanie w Chrystusie. 😇
Jest To zarówno norma pozytywna kto spożywa - ma życie jak i negatywna kto nie spożywa - nie
ma życia😐
Kwestia Eucharystii jest zbyt ważna by pozostawić kogokolwiek obojętnym.
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-11-21, 13:10   

Markerów napisał/a:
jeśli protestanci i inni z fun clubów Jezusa mają rację, to my, katolicy od niemal 2000 lat oszukujemy w haniebny sposób miliardy ludzi.🤔

Trochę przesadziłeś z tymi dwoma tysiącami lat. Oszukujecie zaledwie jakieś 1230 lat.
A i potem dogmat ten ewoluował.
Tak naprawdę to można postawić datę 1215r ne. wraz z ustaleniami Soboru Laterańskiego.
Choć jeszcze wtedy dawano wiernym do picia wino. :lol:

Apostołowie i późniejsi uczniowie woleli koszerne posiłki, niż ludzkie ciało.
Cytat:
Kwestia Eucharystii jest zupełnie kluczowa.

Nie przesadzaj. Takich "kluczowych" kwestii macie wiele więcej, byle tylko duchowni nie stracili sprośnego zysku.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-21, 13:12   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
jeśli protestanci i inni z fun clubów Jezusa mają rację, to my, katolicy od niemal 2000 lat oszukujemy w haniebny sposób miliardy ludzi.🤔

Trochę przesadziłeś z tymi dwoma tysiącami lat. Oszukujecie jakieś 1230 lat.
.


Nie oszukujemy w ogóle... 😇
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-11-21, 21:19   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
jeśli protestanci i inni z fun clubów Jezusa mają rację, to my, katolicy od niemal 2000 lat oszukujemy w haniebny sposób miliardy ludzi.🤔

Trochę przesadziłeś z tymi dwoma tysiącami lat. Oszukujecie jakieś 1230 lat.
.


Nie oszukujemy w ogóle... 😇


Dwa tysiące lat temu to o kościele katolickim tak rzymskim jak i greckim i innych nikt nic nie wiedział.
Zaczął się wybierać KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. Rzymski jest od Konstantyna a dokładnie od 539 roku.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-21, 21:42   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
jeśli protestanci i inni z fun clubów Jezusa mają rację, to my, katolicy od niemal 2000 lat oszukujemy w haniebny sposób miliardy ludzi.🤔

Trochę przesadziłeś z tymi dwoma tysiącami lat. Oszukujecie jakieś 1230 lat.
.


Nie oszukujemy w ogóle... 😇


Dwa tysiące lat temu to o kościele katolickim tak rzymskim jak i greckim i innych nikt nic nie wiedział.
Zaczął się wybierać KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. Rzymski jest od Konstantyna a dokładnie od 539 roku.


Źródła historyczne mówią co innego 😉
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Pokoja 
VIP
ZIARNKoGORCZYCY


Potwierdzenie wizualne: 7
Pomógł: 721 razy
Dołączył: 31 Sie 2014
Posty: 6259
Poziom: 55
HP: 2177/12808
 17%
MP: 4543/6115
 74%
EXP: 237/330
 71%
Wysłany: 2022-11-22, 08:42   

nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
jeśli protestanci i inni z fun clubów Jezusa mają rację, to my, katolicy od niemal 2000 lat oszukujemy w haniebny sposób miliardy ludzi.🤔

Trochę przesadziłeś z tymi dwoma tysiącami lat. Oszukujecie jakieś 1230 lat.
.


Nie oszukujemy w ogóle... 😇


Dwa tysiące lat temu to o kościele katolickim tak rzymskim jak i greckim i innych nikt nic nie wiedział.
Zaczął się wybierać KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. Rzymski jest od Konstantyna a dokładnie od 539 roku.


A nie od 325, czyli od Konstantyna (instytucjonalnie), a we władzy od 539.
Poza tym: Zbór Apostolski był katolicki, czyli powszechny, ale nie rzymsko - katolicki.
_________________
http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=1817#36016 Bóg, który stworzył świat i wszystko, co na nim... Z jego ... rodu jesteśmy. Dz.17:24-28 Wierzę w: CHRZEST DLA SŁAWY OJCA I SYNA I TO DUCHEM ŚWIĘTEGO (Mat.28:19); DZIEŃ MAŁYCH POCZĄTKÓW PARUZJI CHRYSTUSA od 1874r. http://biblos.feen.pl/viewtopic.php?t=2344., powrót rozumu w społeczeństwie wyboru/1914r. http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa http://biblos.feen.pl/vie...d0b5495d4d251aa
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-22, 09:21   

Pokoja napisał/a:
nike napisał/a:
Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
jeśli protestanci i inni z fun clubów Jezusa mają rację, to my, katolicy od niemal 2000 lat oszukujemy w haniebny sposób miliardy ludzi.🤔

Trochę przesadziłeś z tymi dwoma tysiącami lat. Oszukujecie jakieś 1230 lat.
.


Nie oszukujemy w ogóle... 😇


Dwa tysiące lat temu to o kościele katolickim tak rzymskim jak i greckim i innych nikt nic nie wiedział.
Zaczął się wybierać KOŚCIÓŁ CHRYSTUSOWY. Rzymski jest od Konstantyna a dokładnie od 539 roku.


A nie od 325, czyli od Konstantyna (instytucjonalnie), a we władzy od 539.
Poza tym: Zbór Apostolski był katolicki, czyli powszechny, ale nie rzymsko - katolicki.


Tak był i jest Apostolski...
To oczyma mówicie to tylko sposób wyrażania rytu i liturgii..
😔

Ryt – sposób odprawiania Najświętszej Ofiary i innych sakramentów i sakramentaliów odpowiedni dla danego regionu lub danej kultury. Ryt jest zawsze związany z przynajmniej jednym obrządkiem. Przykładem rytu jest ryt rzymski.
Obrządek – sposób przeżywania roku kościelnego zgodnie z utrwalonymi zasadami kulturowymi odpowiednimi dla danej części świata, w tym: poszczenie, modlitwy, obchodzenie świąt i przestrzeganie różnych zwyczajów i tradycji. Obrządek zawsze jest powiązany z przynajmniej jednym rytem liturgicznym. Przykładem obrządku jest obrządek łaciński.
Kościół partykularny sui iuris – wspólnota ludzi danego obrządku tworząca autonomię wewnątrz Kościoła katolickiego. Przykładem kościoła partykularnego jest Kościół rzymskokatolicki.

Kościół rzymski
Kościół maronicki
Kościół chaldejski
Ukraiński Kościół greckokatolicki
Białoruski Kościół greckokatolicki
Unicki
Itp........

O kościele katolickim wspominają pisma tych, którzy mieli przywilej bycia nauczanymi przez apostołów.🙂
Takim kimś był Ignacy Antiocheński, urodzony około 30 roku
(zmarł śmiercią męczeńską w 107 roku).
Eskortowany w podróży do Rzymu, gdzie został rzucony na pożarcie dzikim zwierzętom, napisał szereg
listów do różnych wspólnot lokalnych.
On to po raz pierwszy w Liście do Kościoła w Smyrnie użył
terminu „Kościół katolicki”
:
Gdzie pojawi się biskup, tam niech będzie wspólnota tak, jak gdzie jest Chrystus Jezus, tam i Kościół
powszechny [gr. katholikos].
Następnym pismem, jest (datowane na koniec I wieku) Didache, czyli nauka dwunastu apostołów. Dzieło niezwykle poważane

. Oto dwa fragmenty z tego tekstu:
Pomnij, Panie, na Kościół Twój, i wybaw go od zła wszelkiego I uczyń doskonałym w miłości Twojej
Jak ten chleb łamany, rozrzucony po górach,
Został w jedno zebrany,
Tak niech Kościół Twój aż po najdalsze krańce ziemi
Zbierze się w jednym królestwie Twoim,
Bo Twoja jest chwała i moc przez Jezusa Chrystusa na wieki!

W 1740 roku bibliotekarz Biblioteki Ambrozjańskiej w Mediolanie, Ludovico Antonio Muratori,
odkrył pochodzący z połowy II wieku dokument, który dziś znany jest po jego nazwiskiem. Anonimowy
autor pisze w nim o listach pawłowych, że są poświęcone czci Kościoła katolickiego, dla ustanowienia
karności kościelnej.
O listach Judy i Jana czytamy, iż słusznie liczą się jako katolickie. Tekst wspomina też
o pismach heretyków, iż ich nie można przyjąć do Kościoła katolickiego; nie przystoi bowiem mieszać żółci
z miodem.

Następny autor to Ireneusz z Lyonu (140-202), który w dziele Przeciw herezjom napisał:
Kościół powszechny
ma jedną i taką samą wiarę na całym świecie, jak to już powiedzieliśmy.

Klemens Aleksandryjski (ur. 150) pisał w Kobiercach:
Twierdzimy, że zgodnie ze swą istotą, ze swym założeniem, ze swym początkiem i z wyjątkowością swego
znaczenia Kościół pierwotny i powszechny jest jedyny.
O odstępcach Klemens pisze (…) nie wymaga długich wyjaśnień to, że zorganizowali ludzkie
zgromadzenie, młodsze od Kościoła powszechnego.

W 156 roku powstało pismo Męczeństwo Polikarpa. Znajdujemy w nim fragment o Kościele
powszechnym (katolickim):
Kościół Boży w Smyrnie do Kościoła Bożego w Filomelion i do wszystkich gmin świętego i powszechnego
Kościoła (…).
W tymże piśmie czytamy, iż Polikarp był biskupem Kościoła powszechnego w Smyrnie.

Tertulian (160-240):
Gdzie był wtedy Marcjon, pontyjski żeglarz i uczeń stoików? Gdzie platończyk Walentyn? Powszechnie
bowiem wiadomo, że wówczas ich jeszcze nie było; że prawie za panowania Antonina pobierali początkowo
naukę wiary katolickiej, przebywali za episkopatu błogosławionego Eleutera w kościele rzymskim
i to tak
długo, dopóki (...) nie zostali dwa razy wyrzuceni ze społeczności kościelnej. (Preskrypcja przeciw
heretykom)

To jest bowiem grecka litera Tau, nasza zaś T, mająca wygląd krzyża, o którym prorokował, że będzie
widniał na naszych czołach w prawdziwym i katolickim Jeruzalem, w którym bracia Chrystusa, mianowicie
dzieci Boże, będą głosili chwałę Boga, jak śpiewa psalm dwudziesty pierwszy w słowach. (Przeciw
Marcjonowi)
.

I wiele wiele innych źródeł historycznych które koszą wasze mity że kościół katolicki nie był znanym przed Konstantinem...

Pora się douczyć..😠
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-11-22, 09:53   

Markerów napisał/a:
Pora się douczyć..😠

Kościół został nazwany „powszechnym” i stał się nim nie prędzej, aż z prześladowanego stał się prześladującym. :-(
Nie prędzej jak chrześcijaństwo stało się religią państwową, a nastąpiło to jak piszą źródła historyczne (nie te kościelne!) w momencie gdy to cesarz rzymski zaczął decydować, w co wierzyć i w jaki sposób sprawować liturgię.

Do tamtego czasu prawdziwy Kościół, założony przez Apostołów był jedynie „malutką trzódką”. Zdecydowanie nie było to ani powszechne, ani liczne. :-D
Nie bój się, mała trzódko, gdyż upodobało się waszemu Ojcu dać wam królestwo. (Łk 12:32)
Gdy "stery" w kościele przejęli cesarze, zaczęło stopniowo pojawiać się coś, co nazywamy dziś "papiestwem". Jeszcze były zażarte walki pomiędzy biskupami o władzę, jeszcze wzajemnie wyklinali się, aż jeden uzyskał za pomocą intryg- a nie rzadko i zbrodni- władzę nad pozostałymi biskupami. Ogłosił się taki zastępcą Chrystusa, nałożył sobie na głowę potrójną koronę bardzo bogato zdobioną, symbolizującą jego władzę nad niebiosami, całą ziemią i na dodatek- piekłem. :lol:
Pora zacząć myśleć logicznie. Najwyższa pora przestać wierzyć w bezczelnie preparowaną historię na użytek duchowieństwa, które nie ma nic wspólnego z Chrystusem- poza nazwą.
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-22, 10:26   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
Pora się douczyć..😠

Kościół został nazwany „powszechnym” i stał się nim nie prędzej, aż z prześladowanego stał się prześladującym. :-(
Nie prędzej jak chrześcijaństwo stało się religią państwową, a nastąpiło to jak piszą źródła historyczne (nie te kościelne!) w momencie gdy to cesarz rzymski zaczął decydować, w co wierzyć i w jaki sposób sprawować liturgię.

ą.


No więc proszę o te źródła historyczne 😉
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-22, 10:32   

Henryk napisał/a:
[q)
Gdy "stery" w kościele przejęli cesarze, zaczęło stopniowo pojawiać się coś, co nazywamy dziś "papiestwem". Jeszcze były zażarte walki pomiędzy biskupami o władzę, jeszcze wzajemnie wyklinali się, aż jeden uzyskał za pomocą intryg- a nie rzadko i zbrodni- władzę nad pozostałymi biskupami. Ogłosił się taki zastępcą Chrystusa, nałożył sobie na głowę potrójną koronę bardzo bogato zdobioną, symbolizującą jego władzę nad niebiosami, całą ziemią i na dodatek- piekłem. :lol:
Pora zacząć myśleć logicznie. Najwyższa pora przestać wierzyć w bezczelnie preparowaną historię na użytek duchowieństwa, które nie ma nic wspólnego z Chrystusem- poza nazwą.


A były w tej bajce smoki?? 🤔😅
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
nike 
Administrator


Potwierdzenie wizualne: 125
Pomogła: 1321 razy
Dołączyła: 13 Sty 2013
Posty: 13609
Poziom: 71
HP: 9650/29245
 33%
MP: 0/13963
 0%
EXP: 388/608
 63%
Wysłany: 2022-11-22, 12:55   

Markerów napisał/a:
Henryk napisał/a:
[q)
Gdy "stery" w kościele przejęli cesarze, zaczęło stopniowo pojawiać się coś, co nazywamy dziś "papiestwem". Jeszcze były zażarte walki pomiędzy biskupami o władzę, jeszcze wzajemnie wyklinali się, aż jeden uzyskał za pomocą intryg- a nie rzadko i zbrodni- władzę nad pozostałymi biskupami. Ogłosił się taki zastępcą Chrystusa, nałożył sobie na głowę potrójną koronę bardzo bogato zdobioną, symbolizującą jego władzę nad niebiosami, całą ziemią i na dodatek- piekłem. :lol:
Pora zacząć myśleć logicznie. Najwyższa pora przestać wierzyć w bezczelnie preparowaną historię na użytek duchowieństwa, które nie ma nic wspólnego z Chrystusem- poza nazwą.


A były w tej bajce smoki?? 🤔😅

Były na dwóch nogach, jeżeli Henryk pisze nie prawdę udowodnij to.
_________________
שים לב במי אתה בוטח
patrz komu ufasz !
mile pozdrowionka nike.
 
     
Henryk 
VIP

Potwierdzenie wizualne: 9
Pomógł: 480 razy
Dołączył: 28 Kwi 2013
Posty: 7080
Poziom: 58
HP: 2570/15122
 17%
MP: 5556/7220
 76%
EXP: 25/373
 6%
Wysłany: 2022-11-22, 13:11   

Markerów napisał/a:
No więc proszę o te źródła historyczne 😉

Jest ich dużo, tylko trzeba szukać i odsiewać kłamstwa. :-D
Cytat:
Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z początkami Kościoła powszechnego było zwołanie soboru nicejskiego w 325 roku przez cesarza Konstantyna Wielkiego - pierwszego władcę Rzymu, który identyfikował się z naukami Chrystusa.

https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IH/mkorczyk_sobor
Cesarz Rzymski, poganin do końca życia (!) zwołał sobór. On zdecydował o ustaleniach tegoż soboru. Nigdy nie został chrześcijaninem.
A ustalono ważne rzeczy. Między innymi potępiono arianizm, uznano bóstwo Jezusa.
Cytat:
 Konstantyn zadecydował o czasie, miejscu, składzie osobowym i prawdopodobne o porządku obrad zgromadzenia[11]. Cesarz był też wykonawcą decyzji podjętych podczas soboru[11]. W wyniku zabiegów Konstantyna chrześcijaństwo zostało uznane za jeden z oficjalnych kultów Cesarstwa[1], a Kościół i władza państwowa rozpoczęły wzajemną współpracę

https://pl.wikipedia.org/wiki/Sob%C3%B3r_nicejski_I
Cytat:
Wraz z rozwojem organizacyjnym Kościoła, od III w. ukształtowała się instytucja papiestwa; wzmocnione w IV w. uznaniem przez cesarstwo, papiestwo utrwaliło swój prymat nad całym Kościołem, kwestionowany jednak przez patriarchaty wschodnie, zwłaszcza konstantynopolitański; wraz z utworzeniem w VIII w. Państwa Kościelnego, papiestwo przejęło na jego terenie także władzę świecką. 

https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/papiestwo;3954094.html

A wraz z upadkiem cesarstwa Rzymskiego władzę w byłym cesarstwie przejęło Papiestwo, decydując nawet o tym kto ma zasiąść na tronach. Koronowali, zrzucali z tronów, decydowali o życiu milinów ludzi.
Ta władza w niczym nie przypominała rządów Chrystusa!
Wierzę, że nie potrzebujesz na to „historycznych” dowodów.
Żadem król, cesarz, władca, nie „podskoczył” papieżowi. Nie było potężniejszego. Był jak Bóg i kazał nazywać się jego zastępcą. Na koronie miał napis: "VICARVIS FILII DEI"



Markerów dopytuje:
Cytat:
A były w tej bajce smoki?? 🤔😅

Oczywiście! :lol:
Smok (Imperium Rzymskie) z Apokalipsy przekazał władzę papiestwu.
Skrzętnie skorzystali z oferty... :cry:
_________________
Okazja nie czyni złodzieja, a cel nigdy nie uświęca środków.
Tylko kłamstwa są skomplikowane.
Prawda jest na ogół śmiesznie prosta.
 
     
Markerów 
VIP
Mistrz


Potwierdzenie wizualne: 2012
Pomógł: 92 razy
Wiek: 38
Dołączył: 28 Gru 2017
Posty: 7077
Skąd: Tarnów
Poziom: 58
HP: 4536/15122
 30%
MP: 0/7220
 0%
EXP: 22/373
 5%
Wysłany: 2022-11-22, 13:39   

Henryk napisał/a:
Markerów napisał/a:
No więc proszę o te źródła historyczne 😉

Jest ich dużo, tylko trzeba szukać i odsiewać kłamstwa. :-D
Cytat:
Jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z początkami Kościoła powszechnego było zwołanie soboru nicejskiego w 325 roku przez cesarza Konstantyna Wielkiego - pierwszego władcę Rzymu, który identyfikował się z naukami Chrystusa.

https://opoka.org.pl/biblioteka/I/IH/mkorczyk_sobor
Cesarz Rzymski, poganin do końca życia (!) zwołał sobór. On zdecydował o ustaleniach tegoż soboru. y:


Konstantyn był głównym inicjatorem zajazdu dostojników Kościoła
Nie znalazłam w tych "źródłach historycznych"" że to on decydował o ustaleniach tego soboru 😉
_________________
Mdr 3.1 A dusze sprawiedliwych są w ręku Boga
i nie dosięgnie ich męka
Zdało się oczom głupich, że pomarli,
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
BannerFans.com
BannerFans.com
BannerFans.com
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 13